Мемлекеттік табиғи қорықтарда, ерекше бағалы экологиялық жүйелер мен объектілерді қамтымайтын арнайы бөлінген учаскелерде спорттық және әуесқойлық балық аулауды ұйымдастыру және өткізу Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2004 жылғы 28 шілдедегі N 153 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3028. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2007 жылғы 27 ақпандағы N 79 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2007 жылғы 27 ақпандағы  N 79  (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
__________________________
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  37-бабына сәйкес бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік табиғи қорықтарда, ерекше бағалы экологиялық жүйелер мен объектілерді қамтымайтын арнайы бөлінген учаскелерде спорттық және әуесқойлық балық аулауды ұйымдастыру және өткізу Ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы
комитеті Төрағасының
2004 жылғы 28 шілдедегі
N 153 бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік табиғи қорықтарда,
ерекше бағалы экологиялық жүйелер
мен объектілерді қамтымайтын
арнайы бөлінген учаскелерде
спорттық және әуесқойлық балық
аулауды ұйымдастыру және өткізу
Ережесін бекіту туралы"
Мемлекеттік табиғи қорықтарда ерекше бағалы экологиялық
жүйелер мен объектілерді қамтымайтын арнайы бөлінген
учаскелерде спорттық және әуесқойлық балық аулауды
ұйымдастыру және өткізу
Ережесі
1. Мемлекеттік табиғи қорықтарда ерекше бағалы экологиялық жүйелер мен объектілерді қамтымайтын арнайы бөлінген учаскелерде спорттық және әуесқойлық балық аулауды ұйымдастыру және өткізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес әзірленді.
2. Осы Ереже ерекше құнды экологиялық жүйелер мен объектілерді қамтымайтын мемлекеттік табиғи қорықтарда (бұдан әрі - қорықтар) жеке тұлғалардың (бұдан әрі - балықшылар) спорттық және әуесқойлық мақсатта балық аулауын ұйымдастыру және өткізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил организации и проведения в государственных природных заповедниках, на специально выделенных участках, не включающих особо ценные экологические системы и объекты, спортивного и любительского лова рыбы
Приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июля 2004 года N 153. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2004 года N 3028. Утратило силу - приказом Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министертсва сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2007 года N 79
Сноска. Приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июля 2004 года N 153 утратило силу - приказом Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министертсва сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2007 года  N 79 .
В соответствии со  статьей 37  Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации и проведения в государственных природных заповедниках, на специально выделенных участках, не включающих особо ценные экологические системы и объекты, спортивного и любительского лова рыбы.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
28 июля 2004 года N 153
"Об утверждении Правил организации
и проведения в государственных
природных заповедниках, на специально
выделенных участках, не включающих
особо ценные экологические системы
и объекты, спортивного и
любительского лова рыбы"
Правила
организации и проведения в государственных природных
заповедниках, на специально выделенных участках,
не включающих особо ценные экологические системы
и объекты, спортивного и любительского лова рыбы
1. Правила организации и проведения в государственных природных заповедниках, на специально выделенных участках, не включающих особо ценные экологические системы и объекты, спортивного и любительского лова рыбы (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях".
2. Настоящие Правила определяют порядок организации и проведения в государственных природных заповедниках (далее - заповедники), на специально выделенных участках, не включающих особо ценные экологические системы и объекты, спортивного и любительского лова рыбы физическими лицами (далее - рыболовами).

3. Қорықтарда спорттық және әуесқойлық балық аулауды (бұдан әрі - балық аулау) қорықтар әкімшіліктері ұйымдастырады.
4. Қорықтар өзендері мен су бөгендері учаскелерінің тізбесі осы учаскелерге түсетін рекреациялық жүктемелерді ескере отырып, сондай-ақ балық аулау мерзімі мемлекеттік экологиялық сараптамадан өткен биологиялық негіздеменің негізінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
5. Балық аулау лимиттері мен квоталары мемлекеттік экологиялық сараптамадан өткен қорықтар су бөгендерінің балық қорларының табиғи жай-күйі және оларды сақтау жөніндегі биологиялық негіздеменің негізінде заңнамамен белгіленген тәртіппен белгіленеді.
6. Қорықтар әкімшілігі балық шаруашылығы саласындағы аумақтық органның балық аулауға берген рұқсатының негізінде осы Ереженің 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдамалар береді және қорықта спорттық және әуесқойлық балық аулауды өткізуге жолдамалар беру журналында осы Ереженің 2 қосымшасына сәйкес белгілеген нысан бойынша тіркейді.
Балық аулауға берілетін жолдамалар нөмірленеді және қатаң есептілік құжаты болып табылады.
7. Балық аулау үшін арнайы бөлінген учаскелерде көрсеткіштер, аншлагтар орнатылады.
8. Осы аумақтарда тірі организмдердің мекен ету ортасының өзгеруіне байланысты балық аулау биологиялық негіздеме мен мемлекеттік экологиялық сараптаманың негізінде қабылданатын қорықтар әкімшілігінің шешімі бойынша немесе ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органның нұсқаулығы бойынша шектелуі немесе тоқтатылуы мүмкін.
9. Балық аулау белгілі бір уақытқа (белгілі бір учаскелер мен су бөгендеріне) берілген жолдама болған жағдайда бір балықшыға шаққанда бес ілгектен аспайтын мөлшердегі қармақтармен ғана жүзеге асырылады.
10. Жолдаманың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін немесе жолдамада көрсетілген балық көлемі мерзімінен бұрын ауланған жағдайда балықшы балық аулауды одан әрі жалғастыру үшін жаңа жолдама сатып алуы қажет.
11. Балықшылар балық аулау басталмас бұрын қорықтың бақылау бекетінде тіркеледі. Балық аулау жолдаманың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін тоқтатылады. Ауланған балық бақылау бекетінде қорық аумағын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторға көрсетіледі, ол жолдама кестесіндегі тиісті бағандарды міндетті түрде толтырады. Бұл белгі ауланған балықты алып кетуге құқық беретін негіздеме болып табылады.
12. Ауланған балықтың мөлшерін жолдамаға жеке мақсатта тамақтануға пайдаланылған балықты ескере отырып балықшының өзі жазады.
13. Балық аулауға берілетін жолдаманың құнына Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жануарлар дүниесін пайдалану үшін ақы төлеу ставкаларын бекіту туралы" 2002 жылғы 5 сәуірдегі N 429  қаулысымен  бекітілген балық шаруашылығы объектілері болып табылатын жануарлар түрлерін пайдалану және балық аулауды жүзеге асыруға қорықтарда учаскелер беруге көрсетілетін қызметтер үшін ақы ставкалары енеді.

3. Спортивный и любительский лов рыбы в заповедниках (далее - лов рыбы) организуется администрацией заповедников.
4. Перечень участков рек и водоемов заповедников, с учетом рекреационных нагрузок на указанные участки, а также сроки лова рыбы утверждаются приказом уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий на основании биологического обоснования, прошедшего государственную экологическую экспертизу.
5. Лимиты и квоты на лов рыбы устанавливаются в порядке, установленном законодательством, на основании биологического обоснования по естественному состоянию и сохранению рыбных запасов водоемов заповедников, прошедшего государственную экологическую экспертизу.
6. Администрация заповедников на основании разрешения территориального органа в области рыбного хозяйства на лов рыбы, выдают путевки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и регистрирует в журнале выдачи путевок на проведение спортивного и любительского лова рыбы в заповеднике, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Путевки на лов рыбы нумеруются и являются документом строгой отчетности.
7. На специально выделенных участках для лова рыбы устанавливаются указатели, аншлаги.
8. Лов рыбы может быть ограничен или прекращен в связи с изменением среды обитания живых организмов, на этих территориях по решению администрации заповедников или по указанию уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий, принимаемых на основании биологического обоснования и государственной экологической экспертизы.
9. Лов рыбы осуществляется при наличии путевки, выданной на определенное время (на определенные участки и водоемы), только с удочками с количеством не более пяти крючков на одного рыбака.
10. По окончании срока действия путевки или досрочного отлова объема рыбы, указанного в путевке, рыболову необходимо приобрести новую путевку для продолжения лова рыбы.
11. Рыболовы перед началом лова рыбы регистрируются на контрольном пункте заповедника. Лов рыбы прекращается после истечения срока действия путевки. Улов на контрольном пункте предъявляется государственному инспектору по охране территории заповедника, который обязательно заполняет соответствующие графы в таблице путевки. Данная отметка является основанием, дающим право на провоз выловленной рыбы.
12. Количество выловленной рыбы записывается в путевку самим рыболовом, с учетом уже использованной рыбы в личных целях на питание.
13. В стоимость путевки на лов рыбы входит ставки платы за использования видами животных, являющимися объектами рыболовства, в соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года N 429 "Об утверждении ставок платы за использование животным миром" и услуги за предоставление в заповедниках участков для осуществления лова рыбы.

14. Жоғалған және пайдаланылмаған жолдама қалпына келтірілмейді және ұзартылмайды, оның құны өтелмейді.
15. Балық аулау кезінде балықшыда:
1) өзімен бірге су бөгенінде жеке куәлігі немесе төлқұжаты, балық аулауға берілген жолдамасы, тұрмыстық таразысы және балықты ұйықтатып тастайтын құрылғысы болады;
2) ол су бөгенінде және жағалау жиегінде тиісті санитариялық жағдайды сақтайды, олардың ластануы мен былғануына жол бермейді. Қоқысты, бос шыны, металл ыдыстарды және полимерлерден жасалған бұйымдарды, тұрмыстық қалдықтарды балық ауланған орында жерге көміп тастамай, өзімен бірге ала кетеді;
3) өрт қауіпсіздігі ережесін сақтайды;
4) түрі мен мөлшеріне тиісті рұқсат болмаған балық, су жануарлары байқамай ауланып қалған жағдайда оларды су бөгеніне қайта босатып жібереді;
5) жануарлар дүниесі мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды мемлекеттік бақылаудың арнайы уәкілетті органдары қызметкерлерінің бірінші рет талап етуі бойынша: балық аулауға құқық беретін құжаттарды, пайдаланылатын балық аулау құрал-сайманын, ауланған балықты көрсетеді.
16. Балық аулау кезінде:
1) осы су бөгендері үшін жаңа балық түрлері мен су жануарларын жерсіндіруге;
2) жолдамада көрсетілген мөлшерден тыс балық аулауға, жолдаманы басқа адамға беруге, балық аулау орындары мен мерзімдерін сақтамауға, осы Ережеде көзделмеген аулау құралдарын пайдалануға;
3) осы уақытта және орында қолданылуына тыйым салынған аулау құралдарымен, сондай-ақ жарылғыш және улы заттармен су бөгенінде немесе оған тікелей жақын маңда болуға;
4) су бөгендерінде және олармен қатар тұста көлік құралдарын жууға, сондай-ақ су бөгендерінің гидрохимиялық режиміне теріс әсер ететін басқа да іс-әрекеттер жасауға, сулы-сазды жерлердің құстары мен жабайы жануарлар үшін мазалау факторын құруға;
5) моторлы жүзу құралдарын пайдалануға;
6) аквалангтар және басқа да дербес тыныс алу приборларын пайдаланып, ұзын баулы найзаларды және найзалы мылтықтарды қолданып балық аулауға;
7) балық ауланған жерлерде және осы орындарға жақын маңда ауланған балықты сатуға және сатып алуға;
8) жасанды қармақ, тастанды ау және басқа да өзі аулайтын құралдарды, сондай-ақ аулайтын тор аспаптарын, қақпан атаулыны қолдануға;
9) балықтың уылдырық шашуы кезінде балық аулауға;
10) су бөгендері мен аялдау орындарында қоғамдық тәртіпті бұзуға жол берілмейді, жағалаудағы өсімдіктердің сақталуына қамқорлық жасалсын;
11) су бөгендерінің жағалауына орнатылған көрсеткіштердің, қалқандардың, аншлагтардың және басқа белгілердің бүлінуі мен зақымдануына жол берілмесін.
17. Осы Ережені бұзуға кінәлі адамдар заңнамаға сәйкес жауаптылықта болады.

14. Утерянное и неиспользованное путевка восстановлению и продлению не подлежит, стоимость его не возмещается.
15. При производстве лова рыбы рыболов:
1) имеет при себе на водоеме удостоверение личности или паспорт, путевку на лов рыбы, бытовые весы и приспособление для усыпления рыбы;
2) поддерживает надлежащее санитарное состояние на водоеме и береговой полосе, не допускает их загрязнения и засорения. Мусор, пустую тару из стекла, металла и изделия из полимеров, бытовые отходы увозит с собой, не закапывая в землю на месте рыбной ловли;
3) соблюдает правила пожарной безопасности;
4) в случаях не преднамеренного вылова рыбы, водных животных на вид и размер которых не было соответствующего разрешения, выпускает их обратно в водоем;
5) по первому требованию работников специально уполномоченных органов государственного контроля за животным миром и особо охраняемых природных территорий предъявляет: документы на право осуществления лова рыбы, используемое рыболовное снаряжение, отловленную рыбу.
16. При осуществлении лова рыбы не допускается:
1) проведение акклиматизации новых, для данных водоемов, видов рыб и водных животных;
2) лов рыбы сверх количества, указанного в путевке, передача путевки другому лицу, несоблюдение мест и сроков лова рыбы, использование орудий лова, не предусмотренных настоящими Правилами;
3) находиться на водоеме или в непосредственной близости от него с орудиями лова, применение которых в данное время и месте запрещено, а также взрывчатыми и отравляющими веществами;
4) производить в водоемах и рядом с ними мойку транспортных средств, а также производить другие действия, отрицательно влияющие па гидрохимический режим водоемов, создавать фактор беспокойства для водно-болотных птиц и диких животных;
5) использовать плавающие средства с моторами;
6) проводить охоту на рыб с применением гарпунов и гарпунных ружей с использованием аквалангов и других автономных дыхательных приборов;
7) продавать и покупать отловленную рыбу на местах лова рыбы и вблизи этих мест;
8) применение подпусков, переметов и других самоловных снастей, а также сетных орудий лова, ловушек всех наименований;
9) рыбалка в период нереста рыбы;
10) не нарушать на водоемах и местах стоянки общественный порядок, заботиться о сохранении прибрежной растительности;
11) не допускать порчи и повреждений указателей, щитов, аншлагов и других знаков, установленных на берегу водоемов.
17. Лица, виновные в нарушении настоящих Правил, несут ответственность, в соответствии с законодательством.

18. Осы Ереженің сақталуына бақылауды қорықтардың әкімшіліктері және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Ауылшаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы
комитеті Төрағасының
2004 жылғы 28 шілдедегі
N 153 бұйрығымен бекітілген
мемлекеттік табиғи қорықтарда,
ерекше бағалы экологиялық жүйелер
мен объектілерді қамтымайтын
арнайы бөлінген учаскелерде
спорттық және әуесқойлық балық
аулауды ұйымдастыру және өткізу
Ережесіне 1 Қосымша
Қазақстан Республикасы            Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі       Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы     Орман және аңшылық шаруашылығы
комитеті                           комитеті
"_________________ мемлекеттік     "___________________ мемлекеттік
табиғи қорығы" мемлекеттік         табиғи қорығы" мемлекеттік
мекемесі                           мекемесі
N ___жолдама Құны ________ теңге
N _________ жолдаманың түбіртегі   с.і. 1) жануарлар дүниесін
Құны ________________ теңге        пайдаланғаны үшін
с.і. 1) жануарлар дүниесін         ___________________ теңге
пайдаланғаны үшін ________ теңге   2) учаске берілгені үшін
2) учаске берілгені үшін           ________________________ теңге
_____________________ теңге        Кімге берілді _________________
Кімге берілді __________________                      (Т.А.Ж.)
(Т.А.Ж.)        Су бөгені мен учаскенің атауы__
________________________________   _______________________________
Су бөгені мен учаскенің атауы___   Автомобиль ____________________
________________________________          (маркасы, мемнөмірі)
Автомобиль _____________________   Аулау құралы: 5 ілмектен көп емес
(маркасы, мемнөмірі)    Аулау нормасы _________________
(мөлшері кг-мен)
Қолданылу мерзімі                  Қолданылу мерзімі
200__ж. "__"_______________бастап  200__ж. "__"__________бастап
200__ж. "__"_______________ дейін  200__ж. "__"__________ дейін
Берілген күні "__"_______200__ж.   Берілген күні "__"_______200_ж.
Жолдаманы алдым, Ережемен таныстым МТҚ аумағына келіп кірген
________________________________   кезде автомобильді тексерген
(Балықшының Т.А.Ж., қолы)          меминспектор
Жолдаманы берген _______________   _______________________________
(Т.А.Ж., қолы)                             (Т.А.Ж., қолы)
________________________________   МТҚ аумағынан шығар кезде
автомобильді тексерген
меминспектор
_______________________________
(Т.А.Ж., қолы)
МО
"___________ МТҚ" ММ директоры
(Т.А.Ж.)
Балық аулау туралы мәлімет
_________________________________________
Уақыты| Балық түрі|Саны дана|Мөлшері кг.
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
ЖИЫНЫ
_________________________________________
Балықшының қолы ______________________
Әуесқой балықшыға жаднама

18. Контроль за соблюдением настоящих Правил осуществляется администрацией заповедников и уполномоченным органом в области особо охраняемых природных территорий.
Приложение 1
к Правилам организации и проведения
в государственных природных заповедниках,
на специально выделенных участках,
не включающих особо ценные экологические
системы и объекты, спортивного и
любительского лова рыбы, утвержденных
приказом Председателя Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июля 2004 года N 153
Комитет лесного и охотничьего               Комитет лесного и охотничьего
хозяйства Министерства                      хозяйства Министерства
сельского хозяйства                         сельского хозяйства
Республики Казахстан                        Республики Казахстан
ГУ "________ государственный                ГУ "__________государственный
природный заповедник"                       природный заповедник"
Корешок путевки N___________                Путевка N _________
Стоимость _____________тенге                Стоимость _____________тенге
в т.ч. 1) за пользование                    в т.ч. 1) за пользование
животным миром________ тенге                животным миром________ тенге
2) за предоставление участка                2) за предоставление участка
______________________ тенге                ______________________ тенге
Кому выдано ________________                Кому выдано ________________
(Ф.И.О)                                     (Ф.И.О)
____________________________                ____________________________
Наименование водоема и                      Наименование водоема и
участка ____________________                участка ____________________
Автомобиль _________________                Автомобиль _________________
(марка, госномер)                           (марка, госномер)
Орудие лова: не более 5
Срок действия:                              крючков
с "____"______________200_г.                Норма вылова _______________
(количество в кг)
по "___"______________200_г.                Срок действия:
с "___"__________200__г.
по "___"_________200__г.
Дата выдачи                                 Дата выдачи
"____"________________200_г.                "___"____________200__г.
Путевку получил с                           Досмотр автомобиля при
Правилами ознакомлен.                       въезде на территории ГПЗ
____________________________                произвел госинспектор
(Ф.И.О., подпись рыболова)                  _________________________
(Ф.И.О., подпись)
Путевку выдал ______________                Досмотр автомобиля при
(Ф.И.О., подпись)                           выезде с территории ГПЗ
произвел госинспектор
____________________________                __________________________
(Ф.И.О. подпись)
МП
Директор ГУ
"___________ГПЗ":    Ф.И.О.
Сведения о вылове рыбы:
____________________________________
Дата    |  Вид рыбы  | Количество
|            |-------------
|            | шт.  | кг.
------------------------------------
------------------------------------
------------------------------------
Итого:
____________________________________
Подпись рыболова ___________________
Памятка рыболову любителю

1. Балықшы өзімен бірге балық аулауға берілген жолдамасын, жеке куәлігін немесе төлқұжатын, тұрмыстық таразыны алып жүруге міндетті. Осының бәрі МТҚ мемлекеттік инспекторының және табиғат қорғау қызметкерлерінің бірінші рет талап етуі бойынша көрсетіледі.
2. Жолдаманы басқа адамға беруге тыйым салынады.
3. Күн сайын балық аулау аяқталғаннан кейін әуесқой-балықшы кестенің тиісті бағандарына балық ауланған күнді, ауланған балықтың түрі мен мөлшерін (данамен және килограммен) жазып қояды. Бұл деректердің болмауы Мемлекеттік табиғи қорықтарда ерекше бағалы экологиялық жүйелер мен объектілерді қамтымайтын арнайы бөлінген учаскелерде спорттық және әуесқойлық балық аулауды ұйымдастыру және өткізу ережесін бұзу болып табылады.
4. Жоғалған және пайдаланылмаған рұқсат қалпына келтірілмейді және ұзартылмайды, оның құны өтелмейді.
5. Аулау орындарында балық сатып алуға және сатуға тыйым салынған.
6. Осы Ереженің табиғат қорғау режимін бұзған азамат Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген тәртіппен жауаптылықта болады.
Есте сақтаңыздар!
Сіз жоғары санаттағы ерекше қорғалатын табиғи аумақта жүрсіз, сондықтан қорық режимінің барлық талаптарын бұлжытпай сақтауға міндеттісіз.
Қазақстан Республикасы
Ауылшаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы
комитеті Төрағасының
2004 жылғы 28 шілдедегі
N 153 бұйрығымен бекітілген
мемлекеттік табиғи қорықтарда,
ерекше бағалы экологиялық жүйелер
мен объектілерді қамтымайтын
арнайы бөлінген учаскелерде
спорттық және әуесқойлық балық
аулауды ұйымдастыру және өткізу
Ережесіне 2 Қосымша
Қорықтарда спорттық және әуесқойлық балық
аулауды жүргізуге жолдама беру журналы
__________________________________________________________________
N |Рұқсат|Балықшының|  Төлем  |Жолдаманың|Балықтың|   Саны
р/с| беру | аты-жөні |құжатының|   нөмірі |  түрі  |--------------
| күні |          | нөмірі  |          |        |  дана |  кг
|      |          |мен күні |          |        |       |
__________________________________________________________________
1    2        3          4          5         6      7      8
__________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
__________________________________________________________________
Жолдаманың|Балық аулау |Балық аулауды  |Төлеу  |      Қолы
мерзімі |мекені (ау. |бақылаушы тұлға|сомасы |------------------
|дан, учаске)|  (аты-жөні)   |(теңге)|Берушінің|Алушының
__________________________________________________________________
9          10             11          12       13      14
__________________________________________________________________

1. Рыболов обязан иметь при себе
Путевку на лов рыбы, удостоверение
личности или паспорт, бытовые весы.
Все это предъявляется по первому
требованию госинспектора ГПЗ и
работников природоохранного органа.
2. Запрещается передавать путевку
другому лицу.
3. Ежедневно после окончания
рыбной ловли рыболовом-любителем
заносится дата, вид и количество
отловленной рыбы (в штуках и
килограммах) в соответствующие графы
таблицы. Отсутствие этих данных
является нарушением Правил
организации и проведения в
государственных природных
заповедниках, на специально
выделенных участках, не включающих
особо ценные экологические системы
и объекты, спортивного и
любительского лова рыбы.
4. Утерянная и неиспользованная
путевка восстановлению и продлению
не подлежит, стоимость его не
возмещается.
5. Купля и продажа рыбы на местах
лова запрещена.
6. Гражданин, нарушивший
природоохранный режим настоящих
Правил несет ответственность
в порядке, установленном
законодательством Республики
Казахстан.
Помните!
Вы находитесь на особо охраняемых
природных территориях высшей
категории и обязаны соблюдать
требования заповедного режима.
Приложение 2
к Правилам организации и проведения
в государственных природных заповедниках,
на специально выделенных участках,
не включающих особо ценные экологические
системы и объекты, спортивного и
любительского лова рыбы, утвержденных
приказом Председателя Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 июля 2004 года N 153
Журнал выдачи путевок
на проведение спортивного и любительского
лова рыбы в заповеднике
__________________________________________________________________________
N |Дата      | Ф.И.О. |Номер и  |Номер  |Вид | Количество | Срок   |Место
п/п|выдачи    |рыболова|дата     |путевки|рыбы| шт. | кг.|действия|рыбалки
|разрешения|        |документа|       |    |     |    |путевки |(район,
|          |        |по оплате|       |    |     |    |        |участок)
---------------------------------------------------------------------------
1 |     2    |    3   |    4    |   5   |  6 |  7  |  8 |   9    |  10
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________
Лицо,    | Сумма   |       Подписи
контро-  | оплаты  |---------------------
лирующее | (тенге) |выдавшего|получателя
рыбалку  |         |         |
(Ф.И.О.) |         |         |
------------------------------------------
11     |   12    |   13    |    14
------------------------------------------