Ақпарат жеткiзушiлердiң ақпаратты беру тәртiбiне қойылатын шарттар мен ең төменгi талаптар туралы, кредиттiк тарих субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге келiсiмдi ресiмдеу тәртiбi туралы және кредиттiк есеп беру шарттары мен тәртiбi туралы ереженi бекiту жөнiнде
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 250 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 28 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3113. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 53 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 53 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы кредиттiк бюролар және кредиттiк тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы қаулы етеді:
1. Ақпарат жеткiзушiлердiң ақпаратты беру тәртiбiне қойылатын шарттар мен ең төменгi талаптар туралы, кредиттiк тарих субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге келiсiмдi ресiмдеу тәртiбi туралы және кредиттiк есеп беру шарттары мен тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енедi.
3. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны екiншi деңгейдегi банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға жiберсiн.
4. Агенттiктiң қызметiн қамтамасыз ету департаментi (Несiпбаев Р.Р.) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсiн.
Төраға
"Ақпарат жеткiзушiлердiң
ақпаратты беру тәртiбiне
қойылатын шарттар мен ең
төменгi талаптар туралы,
кредиттiк тарих субъектiлерiнiң
олар туралы ақпаратты кредиттiк
бюроларға беруге келiсiмiн
ресiмдеу, кредиттiк есептi
беруге келiсiмдi ресiмдеу
тәртiбi туралы және кредиттiк
есеп беру шарттары мен тәртiбi
туралы ереженi бекiту жөнiнде"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөнiндегi агенттiгi Басқармасының

Об утверждении Правил об условиях и минимальных требованиях к порядку предоставления информации поставщиками информации, о порядке оформления согласия субъектов кредитных историй на предоставление информации о них в кредитные бюро, оформления согласия на выдачу кредитного отчета и об условиях и порядке предоставления кредитного отчета
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года N 250. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2004 года N 3113. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Утвердить Правила об условиях и минимальных требованиях к порядку предоставления информации поставщиками информации, о порядке оформления согласия субъектов кредитных историй на предоставление информации о них в кредитные бюро, оформления согласия на выдачу кредитного отчета и об условиях и порядке предоставления кредитного отчета.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев P.P.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых

2004 жылғы 21 тамыздағы N 250
қаулысымен бекiтiлдi
Ақпарат жеткiзушiлердiң ақпаратты беру тәртiбiне қойылатын
шарттар мен ең төменгi талаптар туралы, кредиттiк тарих
субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға
беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге келiсiмдi
ресiмдеу тәртiбi туралы және кредиттiк есеп беру
шарттары мен тәртiбi туралы
Ереже
Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы кредиттiк бюро және кредиттiк тарихтың қалыптасуы туралы" (бұдан әрi - Кредиттiк бюро туралы заң) Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының басқа нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес әзiрлендi және ақпарат жеткiзушiлердiң ақпаратты беру тәртiбiне қойылатын шарттар мен ең төменгi талаптарды, кредиттiк тарих субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге келiсiмдi ресiмдеу тәртiбiн және кредиттiк есеп беру шарттары мен тәртiбiн белгiлейдi.
Осы Ережеде Кpeдиттiк бюро туралы заңда анықталған ұғымдар мен терминдер пайдаланылады.
1-тарау. Ақпаратты кредиттiк бюроларға беру тәртiбiне
қойылатын шарттар мен ең төменгi талаптар
1. Кpeдиттiк бюроларға ақпаратты ұсыну талаптары мыналар болып табылады:
1) кредиттiк бюромен ақпаратты ұсыну туралы шарт жасалғаннан кейiн екi күндiк мерзiмде жазбаша нысанда тiзiмдi және кредиттiк бюроларға ақпаратты ұсынуға жауапты және/немесе кредиттiк бюролармен жұмыс iстеуге уәкiлеттi өзiнiң қызметкерлерi туралы басқа да мәлiметтердi ұсыну;
2) кредиттiк тарих субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға беруге олардың алған келiсiмдерiнiң тiзiлiмiн және кредиттiк тарих субъектiлерi туралы кредиттiк бюроға өз сұратуларының тiзiлiмiн электрондық нысанда жүргiзедi.
2. Ақпаратты жеткiзушiнiң кредиттiк бюроға ақпаратты беруiнiң негiзгi шарты кредиттiк бюроға ол туралы ақпаратты беруге кредиттiк тарих субъектiсiнiң келiсiмiн алу болып табылады.
3. Жеке немесе заңды тұлғада кредиттiк тарих болмаған жағдайда, кредиттiк тарихтың деректер базасына сәйкес, ақпаратты жеткiзушi кредиттiк тарихтың субъектiсi ретiнде бұл тұлға туралы бастапқы ақпаратты қалыптастырады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.

организаций от 21 августа 2004 года N 250
"Об утверждении Правил об условиях и минимальных
требованиях к порядку предоставления информации
поставщиками информации, о порядке оформления согласия
субъектов кредитных историй на предоставление
информации о них в кредитные бюро, оформления
согласия на выдачу кредитного отчета и об условиях
и порядке предоставления кредитного отчета"
Правила
об условиях и минимальных требованиях к порядку
предоставления информации поставщиками информации,
о порядке оформления согласия субъектов кредитных
историй на предоставление информации о них в
кредитные бюро, оформления согласия на
выдачу кредитного отчета и об условиях
и порядке предоставления кредитного отчета
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (далее - Закон о кредитных бюро), другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливают условия и минимальные требования к порядку предоставления информации поставщиками информации, порядок оформления согласия субъектов кредитных историй на предоставление информации о них в кредитные бюро, оформления согласия на выдачу кредитного отчета и условия и порядок предоставления кредитного отчета.
В настоящих Правилах используются понятия и термины, определенные в Законе о кредитных бюро.
Глава 1. Условия и минимальные требования к порядку
предоставления информации в кредитные бюро
1. Условиями предоставления информации в кредитные бюро являются:
1) предоставление в двухдневный срок после заключения договора о представлении информации с кредитным бюро в письменной форме списка и других сведений о своих работниках, ответственных за предоставление информации в кредитные бюро и/или уполномоченных на работу с кредитными бюро;
2) ведение в электронной форме реестра полученных им согласий субъектов кредитных историй на предоставление информации о них в кредитное бюро и реестра собственных запросов в кредитное бюро о субъектах кредитных историй.
2. Обязательным условием предоставления информации в кредитные бюро поставщиком информации является получение согласия субъекта кредитной истории на предоставление информации о нем в кредитные бюро.
3. В случае отсутствия у физического или юридического лица кредитной истории, согласно базе данных кредитных историй, поставщик информации формирует первоначальную информацию об этом лице в качестве субъекта кредитной истории.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

4. Кредиттiк тарих субъектiсi туралы бастапқы ақпаратты кредиттiк тарихтың деректер базасына енгiзу үшiн ақпаратты жеткiзушi оны электрондық нысанда кредиттiк бюроға жiбередi.
5. Кредиттiк тарих субъектiсiнiң кредит беру туралы жасалған шарт талаптарының не өзге мiндеттемелердiң орындалуы туралы қосымша ақпаратты оны қалыптастыру шарасы бойынша және кредиттiк бюро анықтаған нысанда ақпаратты жеткiзушi кредиттiк бюроға бередi.
2-тарау. Кредиттiк тарих субъектiлерiнiң олар туралы
ақпаратты кредиттiк бюроларға беруге келiсiмiн ресiмдеу,
кредиттiк есептi беруге келiсiмдi ресiмдеу тәртiбi
6. Кредиттік тарих субъектісінің кредиттік бюроға олар туралы ақпаратты беру туралы келісімі осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес ресімделеді.
Ескерту: 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.
7. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен .
8. Кредиттік тарих субъектісінің кредиттік есепті беруге келісімі осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес ресімделеді. Кредиттік тарих субъектісінің кредиттік есепті алуға берген келісімін алғандығы туралы растама кредиттік бюромен анықталған тәртіппен кредиттік бюроға алушымен ұсынылады.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.
9. Осы Ереженің 6 және 8-тармағында көрсетілген кредиттік тарих субъектілерінің келісімдері Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және құжаттардың сақталу тәртібін айқындайтын ішкі құжаттарға сәйкес ақпаратты жеткізушілермен және алушылармен сақталуға жатады.
Егер кредиттік тарих субъектісі өзінің келісімінде ол барлық мүмкін дерек көздерінен ақпаратты алуға және (немесе) беруге қатысты екендігін көрсеткен жағдайда, онда осы келісімнің нотариатта куәландырылған көшірмесі соңынан келісім бойынша кредиттік бюроға онымен келіскен мерзімде сондай субъект туралы ақпаратты жинау мүмкіндігі болу үшін ұсынылады.
Ескерту: 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.

4. Для включения в базу данных кредитных историй первоначальной информации о субъекте кредитной истории поставщик информации направляет ее в кредитные бюро в электронной форме.
5. Дополнительная информация о выполнении субъектом кредитной истории условий заключенного договора о выдаче кредита либо иных обязательств предоставляется поставщиком информации в кредитное бюро по мере ее формирования и по форме, определенной кредитным бюро.
Глава 2. Порядок оформления согласия субъектов кредитных
историй на предоставление информации о них в кредитные бюро,
оформления согласия на выдачу кредитного отчета
6. Согласие субъекта кредитной истории на предоставление имеющейся о нем информации в кредитное бюро оформляется в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
7. исключен - от 23 февраля 2007 года N 38 .
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 102 ; исключен - от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
8. Согласие субъекта кредитной истории на выдачу кредитного отчета о нем оформляется в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам. Подтверждение о получении согласия субъекта кредитной истории на получение кредитного отчета о нем представляется получателем в кредитное бюро в порядке, определенном кредитным бюро.
Сноска. Пункт 8 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
9. Согласия субъектов кредитных историй, указанные в пунктах 6 и 8 настоящих Правил, подлежат хранению поставщиками и получателями информации в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и внутренними документами, определяющими порядок хранения документов.
В случае если субъект кредитной истории в своем согласии указывает, что оно касается передачи и (или) получения информации из всех возможных источников, то нотариально удостоверенная копия данного согласия впоследствии по договоренности предоставляется кредитному бюро в согласованные с ним сроки для возможности сбора кредитным бюро информации о таком субъекте.
Сноска. Пункт 9 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

3-тарау. Кредиттiк есеп берудiң шарттары мен тәртiбi
10. Кредиттiк бюро туралы заңның 29-бабының 1-тармағында көзделген негiздер бойынша оны алуға құқығы бар тұлғаның сұратуы бойынша, Кредиттiк бюро туралы заңның 24-бабында көрсетiлген ақпараты бар электрондық немесе қағаз нысанында кредиттiк есептi кредиттiк бюро бередi.
11. Кредиттiк бюро Кредиттiк бюро туралы заңға сәйкес кредиттiк есептер мен оны алушылардың тiзiлiмiн беруге байланысты құжаттарды есепке алады.
4-тарау. Қорытынды ережелер
12. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында анықталған тәртiппен шешiледi.
Ақпарат жеткiзушiлердi ақпаратты беру тәртiбiне қойылатын
шарттар мен ең төменгi талаптар туралы, кредиттiк тарих
субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға
беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге келiсiмдi
ресiмдеу тәртiбi туралы және кредиттiк есеп беру
шарттары мен тәртiбi туралы ереженiң
1-қосымшасы
Кредиттік тарих субъектілерінің олар туралы
ақпаратты кредиттік бюроларға беру келісімі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
____жылғы "__" ________
жергілікті уақыт ___ сағат __ минут
Жеке тұлға үшін
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен күні)
Заңды тұлға үшін
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес тіркеу нөмірі
немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркелуі жөніндегі заңнама бойынша
сәйкестендіру үшін ресми қолданылатын басқа сәйкестендіру нөмірі) болып отырған
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(ақпарат дереккөзінің (дереккөздерінің) атауын көрсету. Егер
ақпаратты барлық мүмкін дерек көздерінен ұсынуға келісім берілген
жағдайда бұл туралы белгі қою қажет),
және болашақта көрсетілген дереккөзге (дереккөздерге) келіп түсетін
__________________________________________________________________
(болашақта келіп түсетін ақпаратты ашуға келісім болған жағдайда қол
қойылуы қажет; болашақта келіп түсетін ақпаратты ашуға келісім
болмаған жағдайда сызықша қойылуы қажет),
барлық кредиттік бюроларға (осы келісімді ресімдеп отырған ақпаратты
жеткізуші Кредиттік бюро туралы заңның 23-бабының 1 және
2-тармақтарына сәйкес ақпаратты Қазақстан Республикасының аумағындағы
барлық кредиттік бюроларға жіберсе) немесе
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(осы келісімді ресімдеп отырған ақпаратты жеткізуші Кредиттік бюро
туралы заңның 23-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы
барлық кредиттік бюроларға жіберуге міндетті емес болса, кредиттік
бюроның атауын көрсетуі керек).
кредиттік бюроға
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: өз қолымен тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
жеке қолы қойылады;
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы көрсетіледі, егер тұлға заңды
тұлғаның атынан сенімхаттың түпнұсқасын қоса берумен, сенімхат
негізінде іс-қимыл жасайтын болса, сенімхаттың деректемелерін көрсете
отырып, осы келісімге қол қоятын заңды уәкілетті тұлғаның қолы қойылады)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған ұйымның атауы; осы келісімді қабылдауға
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және қолы)
мүліктік сипаттағы оның қаржылық және басқа міндеттемелеріне қатысты
ақпаратты беруге осы келісімді береді.
Ақпарат жеткiзушiлердi ақпаратты беру тәртiбiне қойылатын
шарттар мен ең төменгi талаптар туралы, кредиттiк тарих
субъектiлерiнiң олар туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға
беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге келiсiмдi
ресiмдеу тәртiбi туралы және кредиттiк есеп беру
шарттары мен тәртiбi туралы ереженiң
2-қосымшасы
Кредиттік тарих субъектісінің кредиттік есепті алушыға
кредиттік есепті беруге келісімі

Глава 3. Условия и порядок предоставления кредитного отчета
10. Кредитный отчет, содержащий информацию, указанную в статье 24 Закона о кредитных бюро, по запросу лица, имеющего право на его получение по основаниям, предусмотренным пунктом 1 статьи 29 Закона о кредитных бюро, предоставляется кредитным бюро в электронной или бумажной форме.
11. Кредитное бюро ведет учет документов, связанных с предоставлением кредитных отчетов, и реестр их получателей в соответствии с Законом о кредитных бюро.
Глава 4. Заключительные положения
12. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам об условиях и минимальных требованиях
к порядку предоставления информации поставщиками
информации, о порядке оформления согласия субъектов
кредитных историй на предоставление информации о них
в кредитные бюро, оформления согласия на выдачу
кредитного отчета и об условиях и порядке
предоставления кредитного отчета
Согласие
субъекта кредитной истории на предоставление
информации о нем в кредитные бюро
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"____" ________ _____ года местное время ______ часов ____ минут
Для физического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если имеется), дата и место рождения, место
жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность)
Для юридического
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование, место нахождения, регистрационный номер в
соответствии со справкой или свидетельством о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица или иной
идентификационный номер, официально используемый для идентификации
юридического лица по законодательству его государственной
регистрации)
дает настоящее согласие в том, что информация о нем, касающаяся его
(ее) финансовых и других обязательств имущественного характера,
находящаяся в
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование источника(ов) информации. В случае если
согласие дается на предоставление информации из всех возможных
источников, необходимо сделать об этом отметку)
и которая поступит в указанный(ые) источник(и) в будущем
____________________________________________________________________
(в случае согласия на раскрытие информации, которая поступит в
будущем, необходимо поставить подпись; в случае несогласия с
раскрытием информации, которая поступит в будущем, необходимо
поставить прочерк),
будет предоставлена во все кредитные бюро (если поставщик информации,
оформляющий настоящее согласие, предоставляет информацию во все
кредитные бюро на территории Республики Казахстан в соответствии с
пунктами 1 и 2 статьи 23 Закона о кредитных бюро) или в кредитные бюро
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать наименование кредитных бюро, если поставщик информации,
оформляющий настоящее согласие, не обязан предоставлять информацию
во все кредитные бюро на территории Республики Казахстан в
соответствии со статьей 23 Закона о кредитных бюро).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для физического лица: собственноручно указывается фамилия, имя и
отчество (если имеется), проставляется личная подпись;
для юридического лица: указывается наименование юридического лица,
проставляется подпись лица, уполномоченного юридическим лицом на
подписание настоящего согласия, с указанием реквизитов доверенности,
если лицо действует от имени юридического лица на основании
доверенности, с приложением подлинника доверенности)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
наименование организации, принявшей настоящее согласие; фамилия,
инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать настоящее согласие).
Приложение 2
к Правилам об условиях и минимальных требованиях
к порядку предоставления информации поставщиками
информации, о порядке оформления согласия субъектов
кредитных историй на предоставление информации о них
в кредитные бюро, оформления согласия на выдачу
кредитного отчета и об условиях и порядке
предоставления кредитного отчета
Согласие
субъекта кредитной истории на выдачу кредитного отчета
получателю кредитного отчета

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
____жылғы "___" __________
жергілікті уақыт ___ сағат __ минут
Жеке тұлға үшін
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні және жері,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен күні)
Заңды тұлға үшін
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес тіркеу нөмірі
немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркелуі жөніндегі заңнама бойынша
сәйкестендіру үшін ресми қолданылатын басқа сәйкестендіру нөмірі)
кредиттік бюродағы оның мүліктік сипаттағы қаржылық және басқа
міндеттемелеріне қатысты ақпарат және келешекте кредиттік бюроға
түсетін ақпарат осы келісімді қабылдаған кредиттік бюродан ақпаратты
алушыға ашылатындығы жөнінде осы келісімді береді.
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: өз қолымен тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке қолы қойылады;
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы көрсетіледі, егер тұлға заңды
тұлғаның атынан сенімхаттың түпнұсқасын қоса берумен, сенімхат
негізінде іс-қимыл жасайтын болса, сенімхаттың деректемелерін көрсете
отырып, осы келісімге қол қоятын заңды уәкілетті тұлғаның қолы қойылады)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған ұйымның атауы; осы келісімді қабылдауға
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және қолы)
Ақпарат жеткiзушiлердiң
ақпаратты беру тәртiбiне
қойылатын шарттар мен ең
төменгi талаптар туралы,
кредиттiк тарих субъектiлерiнiң
олар туралы ақпаратты кредиттiк
бюроларға беруге келiсiмiн
ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге
келiсiмдi ресiмдеу тәртiбi туралы
және кредиттiк есеп беру
шарттары мен тәртiбi туралы
ереженiң 3-қосымшасы
Ескерту: 3-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.
Ақпарат жеткiзушiлердiң
ақпаратты беру тәртiбiне
қойылатын шарттар мен ең
төменгi талаптар туралы,
кредиттiк тарих субъектiлерiнiң
олар туралы ақпаратты кредиттiк
бюроларға беруге келiсiмiн
ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге
келiсiмдi ресiмдеу тәртiбi туралы
және кредиттiк есеп беру
шарттары мен тәртiбi туралы
ереженiң 4-қосымшасы
Ескерту: 4-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.
Ақпарат жеткiзушiлердiң
ақпаратты беру тәртiбiне
қойылатын шарттар мен ең
төменгi талаптар туралы,
кредиттiк тарих субъектiлерiнiң
олар туралы ақпаратты кредиттiк
бюроларға беруге келiсiмiн
ресiмдеу, кредиттiк есептi беруге
келiсiмдi ресiмдеу тәртiбi туралы
және кредиттiк есеп беру
шарттары мен тәртiбi туралы
ереженiң 5-қосымшасы
Ескерту: 5-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 23.02.2007 N 38 қаулысымен.

Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ ______ года местное время _____ часов _____ минут
Для физического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если имеется), дата и место рождения, место
жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность)
Для юридического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование, место нахождения, регистрационный номер в
соответствии со справкой или свидетельством о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица или иной
идентификационный номер, официально используемый для идентификации
юридического лица по законодательству его государственной
регистрации)
дает настоящее согласие в том, что информация о нем, касающаяся его
(ее) финансовых и других обязательств имущественного характера,
находящаяся в кредитных бюро и которая поступит в кредитные бюро в
будущем, будет раскрыта получателю информации из кредитного(ых) бюро
принявшему(их) настоящее согласие
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для физического лица: собственноручно указывается фамилия, имя и
отчество (если имеется), проставляется личная подпись;
для юридического лица: указывается наименование юридического лица,
проставляется подпись лица, уполномоченного юридическим лицом на
подписание настоящего согласия, с указанием реквизитов доверенности,
если лицо действует от имени юридического лица на основании
доверенности, с приложением подлинника доверенности)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации, принявшей настоящее согласие; фамилия,
инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать настоящее
согласие).
Приложение 3 к Правилам
об условиях и минимальных требованиях
к порядку предоставления информации
поставщиками информации,
о порядке оформления согласия субъектов
кредитных историй на предоставление
информации о них в кредитные бюро,
оформления согласия на выдачу кредитного
отчета и об условиях и порядке
предоставления кредитного отчета <*>
Сноска. В Приложение 3 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 102 ; исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Приложение 4 к Правилам
об условиях и минимальных требованиях
к порядку предоставления информации
поставщиками информации,
о порядке оформления согласия субъектов
кредитных историй на предоставление
информации о них в кредитные бюро,
оформления согласия на выдачу кредитного
отчета и об условиях и порядке
предоставления кредитного отчета <*>
Сноска. В Приложение 4 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 102 ; исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Приложение 5 к Правилам
об условиях и минимальных требованиях
к порядку предоставления информации
поставщиками информации,
о порядке оформления согласия субъектов
кредитных историй на предоставление
информации о них в кредитные бюро,
оформления согласия на выдачу кредитного
отчета и об условиях и порядке
предоставления кредитного отчета <*>
Сноска. В Приложение 5 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 102 ; исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 38 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).