Аймақаралық деңгейдегі желілер арқылы электр энергиясын беру жөніндегі қызметтер мен басқа да қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 6 қазандағы N 417-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3140. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 24 шілдедегі № 219-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 24.07.2013 № 219-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 13-бабының 3) тармақшасына сәйкес бұйырамын:
Ескерту. Бұйрықтың кіріспесіне өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009.02.05 N 30-НҚ бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Аймақаралық деңгейдегі желілер арқылы электр энергиясын беру жөніндегі қызметтер мен басқа да қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. Аймақаралық деңгейдегі желілер арқылы электр энергиясын беру жөніндегі қызметтер мен басқа да қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілері:
1) табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес реттелетін қызметтердің түрлері бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу әдістемесін әзірлесін және бекітсін;
2) табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес реттелетін қызметтердің түрлері бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу әдістемесін келісу үшін Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігіне 2005 жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімде ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Электр және жылу энергетикасы саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Д.Х.Тоқыбаева) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ұсынылып отырған табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес реттелетін қызметтердің түрлері бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу әдістемесін келісуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік және аумақтық жұмыстар департаменті (Токарева М.А.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:

Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии, оказывающими услуги по передаче электрической энергии по сетям межрегионального уровня и другие услуги
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 6 октября 2004 года N 417-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2004 года N 3140. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 24 июля 2013 года № 219-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 24.07.2013 № 219-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", приказываю:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 05.02.2009 N 30-ОД (порядок введения в действие см. п.5 ).
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественной монополии, оказывающими услуги по передаче электрической энергии по сетям межрегионального уровня и другие услуги (далее - Правила).
2. Субъектам естественной монополии, оказывающим услуги по передаче электрической энергии по сетям межрегионального уровня и другие услуги:
1) разработать и утвердить методики ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам услуг, регулируемых в соответствии с законодательством о естественных монополиях;
2) в срок до 1 июля 2005 года представить в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий методики ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам услуг, регулируемых в соответствии с законодательством о естественных монополиях, для согласования.
3. Департаменту по регулированию и контролю в сфере электро- и теплоэнергетики Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Токубаева Д.Х.) обеспечить в установленном порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) согласование представленных методик ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам услуг, регулируемых в соответствии с законодательством о естественных монополиях.
4. Департаменту административной и территориальной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Токарева М.А.) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан:

1) осы бұйрықтың ресми бұқаралық ақпарат құралдарында белгіленген тәртіппен жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты аймақаралық деңгейдегі желілер арқылы электр энергиясын беру жөніндегі қызметтер мен басқа да қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілерінің назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
6. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
"Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесін
бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер арқылы электр
энергиясын беру жөніндегі қызметтер мен басқа да
қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілерінің табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді
бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізудің осы Ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Табиғи монополиялар субъектілерінің тарифтік саясатын жетілдірудің 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 қазандағы N 1126 қаулысына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық кесімдеріне сәйкес әзірленді және аймақаралық деңгейдегі желілер арқылы электр энергиясын беру жөніндегі қызметтер мен басқа да қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілеріне қолданылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009.02.05 N 30-НҚ бұйрығымен.
2. Ережені әзірлеудің негізгі мақсаты субъектілердің реттелетін қызметтердің түрлері бойынша және табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін экономикалық негізделген тарифтерді белгілеу үшін реттелмейтін қызметтер бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есеп алуды жүргізу қағидаттарын, ұйымдастыру мен жүзеге асыру тәртібін айқындау болып табылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009.02.05 N 30-НҚ бұйрығымен

1) обеспечить в установленном порядке опубликование настоящего приказа в официальных средствах массовой информации;
2) довести настоящий приказ до сведения субъектов естественной монополии, оказывающих услуги по передаче электрической энергии по сетям межрегионального уровня и другие услуги.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий "Об утверждении Правил ведения
раздельного учета доходов, затрат и задействованных
активов субъектами естественной монополии,
оказывающими услуги по передаче электрической
энергии по сетям межрегионального
уровня и другие услуги"
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
Правила
ведения раздельного учета доходов, затрат
и задействованных активов субъектами естественной монополии,
оказывающими услуги по передаче электрической энергии
по сетям межрегионального уровня и другие услуги
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1126 "Об утверждении Программы совершенствования тарифной политики субъектов естественных монополий на 2002-2004 годы" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и распространяются на субъектов естественной монополии, оказывающих услуги по передаче электрической энергии по сетям межрегионального уровня и другие услуги (далее - субъекты).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 05.02.2009 N 30-ОД (порядок введения в действие см. п.5 ).
2. Основной целью разработки Правил является определение принципов ведения, порядка организации и осуществления субъектами раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам регулируемых услуг и в целом по нерегулируемым услугам для установления экономически обоснованных тарифов, утверждаемых уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках» (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 05.02.2009 N 30-ОД (порядок введения в действие см. п.5 ).

3. Субъектілер қызметтердің әрбір түрі бойынша, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен реттелетін қызметтерінің тізбесі бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүзеге асырады.
4. Бөлектеп есепке алу көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша табыстар, шығындар мен іске қосылған активтер туралы деректерді жинау мен қорыту жүйесін білдіреді.
5. Бөлектеп есепке алудың негізгі қағидаттары:
1) табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бастапқы құжаттар деректерінің негізінде тиісті қызметтер түрлеріне тікелей жатқызу (тікелей жатқызу мүмкін болған жағдайда) басымдығы;
2) табыстардың, шығындардың және іске қосылған активтердің өздері байланысты сол бір қызметтер түрлерімен себеп-салдарлық байланысы;
3) табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді реттелетін қызметтердің тиісті түрлеріне жатқызу кезіндегі ашықтығы.
6. Бөлектеп есепке алу осы Ережеге сәйкес табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді қызметтердің түрлері бойынша бөлуге қажетті бөлшектеу деңгейін қамтамасыз етуге тиісті бухгалтерлік және басқарушылық есептің бастапқы құжаттарына негізделуі тиіс. Осы Ереже субъектілердің белгілеген қаржылық және салықтық есеп ұсынуының тәртібі мен нысанын өзгертпейді.
7. Бөлектеп есепке алуды жүргізу мақсатында осы Ережеде қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) бөлу базасы - шығындар мен активтердің іске қосылу дәрежесін қызметтер түрлеріне бөлу үшін пайдаланылатын сандық көрсеткіш (көрсеткіштер);
2) басқа қызметтер - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын қызметтер;
3) іске қосылған активтер - қызметтердің барлық түрлерін ұсыну үшін пайдаланылатын субъектінің негізгі құралдары;
4) қызметтерге жанама іске қосылған активтер - бір мезгілде бірнеше қызметтермен (қызметтер тобымен) себеп-салдарлық байланысы бар іске қосылған активтер, сондықтан да олар белгілі бір қызметке тікелей және бір жақты жата алмайды, бірақ белгілі бір қызметтер көрсетуде олардың іске қосылу дәрежесі осы себеп-салдарлық байланыстарды көрсететін бөлу базасының негізінде анықталуы мүмкін;
5) қызметтерге жанама шығындар - бір мезгілде бірнеше қызметтермен (қызметтер тобымен) себеп-салдарлық байланысы бар шығындар, сондықтан да олар белгілі бір қызметке тікелей және бір жақты жата алмайды, бірақ шығындардың пайда болу себептерін көрсететін бөлу базасының негізінде қызметтерге бөлінуі мүмкін;
6) бөлу коэффициенті - қызметтер арасында шығындар мен активтерді бөлуге арналған бөлу базасын қолданудың нәтижесінде алынған жанама, бірлескен немесе жалпы шығындардың немесе активтердің үлесі;

3. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг, в том числе по перечню регулируемых услуг, утвержденному уполномоченным органом в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Раздельный учет представляет собой систему сбора и обобщения данных о доходах, затратах и задействованных активах раздельно по каждому виду оказываемых услуг.
5. Основные принципы раздельного учета:
1) приоритет прямого отнесения (при возможности прямого отнесения) доходов, затрат и задействованных активов на соответствующие виды услуг на основе данных первичных документов;
2) причинно-следственная связь доходов, затрат и задействованных активов с теми видами услуг, с которыми они связаны;
3) прозрачность при отнесении и распределении доходов, затрат и задействованных активов на соответствующие виды регулируемых услуг.
6. Раздельный учет должен быть основан на первичных документах бухгалтерского и управленческого учета, которые должны обеспечивать необходимый уровень детализации для разделения доходов, затрат и задействованных активов по видам услуг в соответствии с настоящими Правилами. Данные Правила не меняют порядок и форму представления установленной финансовой и налоговой отчетности субъектами.
7. Основные понятия, применяемые в настоящих Правилах для целей ведения раздельного учета:
1) база распределения - количественный показатель (показатели), используемый для распределения затрат и степени задействованности активов на виды услуг;
2) другие услуги - услуги, осуществляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) задействованные активы - основные средства субъекта, используемые для предоставления всех видов услуг;
4) косвенно задействованные активы на услуги - задействованные активы, которые имеют причинно-следственные связи одновременно с несколькими услугами (группой услуг), и поэтому они не могут быть прямо и однозначно отнесены к определенной услуге, но степень их задействованности в оказании определенных услуг может быть определена на основе баз распределения, отражающих эти причинно-следственные связи;
5) косвенные затраты на услуги - затраты, которые имеют причинно-следственные связи одновременно с несколькими услугами (группой услуг), и поэтому не могут быть прямо и однозначно отнесены к определенной услуге, но могут быть распределены на услуги на основе баз распределения, отражающих причины возникновения затрат;
6) коэффициент распределения - доля косвенных, совместных или общих затрат или активов, полученная в результате применения базы распределения для распределения затрат и активов между услугами;

7) жалпы активтер - қызметтердің барлық түрлерін ұсынуға байланысты, бірақ осы қызметтермен қандай да бір белгіленген себеп-салдарлық байланысы жоқ активтер, сондықтан да олардың қызметтер ұсынуда іске қосылу дәрежесі уәкілетті органмен келісілген бөлу базасының негізінде анықталуы мүмкін;
8) жалпы шығындар - қызметтердің барлық түрлерін ұсынуға байланысты, бірақ осы қызметтермен қандай да бір белгіленген себеп-салдарлық байланысы жоқ шығындар, сондықтан да уәкілетті органмен келісілген бөлу базасының негізінде бөлінеді;
9) қызметтерге тікелей іске қосылған активтер - белгілі бір қызмет ұсынуға тікелей себеп-салдарлық байланысы бар іске қосылған активтер, сондықтан да белгілі бір қызметке тікелей және бір жақты жатқызылуы мүмкін;
10) қызметтерге тікелей шығындар - белгілі бір қызметпен тікелей себеп-салдарлық байланысы бар шығындар, сондықтан да белгілі бір қызметке тікелей және бір жақты жатқызылуы мүмкін;
11) себеп-салдарлық байланыс негізінде бөлу - реттелетін қызметтердің түрлері бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді шығындардың, табыстардың және іске қосылған активтердің белгілі бір қызметтермен байланысын, пайда болу себептерін алдын ала зерттеу негізінде бөлу;
12) бірлесіп іске қосылған активтер - бірнеше қызметтер (қызметтер тобын) ұсыну үшін пайдаланылатын іске қосылған активтер, бірақ осы қызметтермен қандай да бір белгіленген себеп-салдарлық байланысы жоқ, алайда олардың қызметтер ұсынудағы іске қосылу дәрежесі уәкілетті органмен келісілген бөлу базасының негізінде анықталуы мүмкін;
13) бірлескен шығындар - бірнеше қызметтер (қызметтер тобын) ұсыну үшін пайдаланылатын шығындар, бірақ осы қызметтермен қандай да бір белгіленген себеп-салдарлық байланысы жоқ, сондықтан да уәкілетті органмен келісілген бөлу базасының негізінде бөлінеді.
Осы Ережеде пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
8. Осы Ереженің негізінде субъектілер бөлектеп есепке алуды жүргізу мақсатында уәкілетті орган бекіткен және келісілген есепке алу саясатының жекелеген бөлімінің түрінде реттелетін қызметтердің түрлері бойынша табыстарды, шығындар мен іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізудің жеке әдістемесін әзірлейді.
9. Бөлу базасы ретінде субъекті көрсетілген қызметтердің көлемін нақты түрінде не осы қызметтерден алынған табыстарды таңдайды.
2-тарау. Табыстарды, шығындар мен іске қосылған
активтерді көрсетілген қызметтердің түрлері бойынша бөлу 1. Қызметтер көрсетуден алынған табыстар

7) общие активы - активы, которые связаны с предоставлением всех видов услуг, но не имеют какой-либо определенной причинно-следственной связи с этими услугами, поэтому степень их задействованности в предоставлении услуг может быть определена на основе баз распределения, согласованных с уполномоченным органом;
8) общие затраты - затраты, которые связаны с предоставлением всех видов услуг, но не имеют какой-либо определенной причинно-следственной связи с этими услугами, поэтому распределяются на основе баз распределения, согласованных с уполномоченным органом;
9) прямо задействованные активы на услуги - задействованные активы, которые имеют прямые причинно-следственные связи с предоставлением определенной услуги, и поэтому могут быть прямо и однозначно отнесены к определенной услуге;
10) прямые затраты на услуги - затраты, которые имеют прямые причинно-следственные связи с определенной услугой, и поэтому могут быть прямо и однозначно отнесены к определенной услуге;
11) распределение на основе причинно-следственной связи - распределение доходов, затрат и задействованных активов по видам регулируемых услуг на основе предварительных исследований причин возникновения связей доходов, затрат и задействованных активов с определенными услугами;
12) совместно задействованные активы - задействованные активы, которые используются для предоставления нескольких услуг (группы услуг), но не имеют какой-либо определенной причинно-следственной связи с этими услугами, но степень их задействованности в предоставлении услуг может быть определена на основе баз распределения, согласованных с уполномоченным органом;
13) совместные затраты - затраты, которые используются для предоставления нескольких услуг (группы услуг), но не имеют какой-либо определенной причинно-следственной связи с этими услугами, поэтому распределяются на основе баз распределения, согласованных с уполномоченным органом.
Иные понятия и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. На основе настоящих Правил субъекты для целей ведения раздельного учета разрабатывают собственные методики ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам регулируемых услуг в виде отдельного раздела учетной политики, утвержденной и согласованной с уполномоченным органом.
9. В качестве базы распределения субъект выбирает объем оказанных услуг в натуральном выражении, либо полученный доход от этих услуг.
Глава 2. Распределение доходов, затрат и задействованных
активов по видам оказываемых услуг § 1. Доходы от оказания услуг

10. Қызметтер көрсетуден алынған табыс реттелетін қызметтердің және бастапқы құжаттар мен бухгалтерлік есеп деректерінің негізінде реттелмейтін қызметтердің түрлері бойынша жеке ескеріледі:
1) қызметтің реттелетін түрлері бойынша - жасалған шарттардың шеңберінде және уәкілетті орган бекіткен тарифтер бойынша көрсетілген қызметтердің іс жүзіндегі көлеміне сәйкес;
2) қызметтің реттелмейтін түрлері бойынша - тиісті қызметтер мен бағалардың көлемдеріне байланысты өзге де қызметтер ұсынудан алынған табыстарға сүйене отырып, осы қызметтер ұсынылды.
2. Іске қосылған активтер
11. Негізгі құралдардың барлық тізбесінен көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша іске қосылған активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу мақсаттары үшін:
1) қызметтерге тікелей іске қосылған активтер;
2) қызметтерге жанама іске қосылған активтер;
3) қызметтерге бірлесіп іске қосылған активтер;
4) жалпы активтер бөлінеді.
12. Тікелей іске қосылған активтер белгілі бір қызметке жатқызылады. Жанама іске қосылған активтер, бірлесіп іске қосылған активтер және жалпы активтер бөлу базасы мен олардың негізінде есептелген бөлу коэффициенттерін қолданылған қызметтеріне жатқызылады. Бірлесіп іске қосылған активтердің және жалпы активтердің бөлу базаларын субъект уәкілетті органмен келіседі. Жанама іске қосылған активтердің бөлу базалары уәкілетті органмен келісілмейді. Іске қосылған активтердің бөлу базалары қаржы жылының қорытындысы бойынша жылына бір рет қаралуы мүмкін.
13. Шығындарды бөлектеп есепке алуды жүргізудің мақсаттары үшін субъектінің негізгі құралдары технологиялық белгілері бойынша:
1) электр берілісінің желілеріне (бұдан әрі - ЭБЖ);
2) трансформаторлық қосалқы станцияларына (бұдан әрі - ҚС);
3) жөндеу-өндірістік базасына (бұдан әрі - ЖӨБ);
4) диспетчерлік және техникалық басқару құралдарына (бұдан әрі - ДТБҚ);
5) ғимараттар мен құрылыстарға;
6) көлік және арнайы техникаға;
7) машиналар және жабдықтарға;
8) есептеу техникасына;
9) өзге негізгі құралдарға топталады.
Бұл ретте трансформаторлық қосалқы станциялар тобына және жөндеу-өндірістік базасының тобына негізгі құралдардың тиісті тобына есепке алынатын ғимараттар мен құрылыстар енгізілмейді.
14. Қызметтерге іске қосылған активтердің құнын бөлу үшін активтердің құны өткен қаржы жылының соңғы есепті күніне жай-күйі бойынша субъектінің негізгі құралдарының қалдық құнының негізінде айқындалатын осы Ереженің 1-қосымшасының нысаны бойынша кесте толтырылады. Негізгі құралдардың әрбір тобы бойынша жалпы бөлу коэффициенті осы Ереженің тиісті 2-қосымшасының қорытынды жолынан осы Ереженің 1-қосымшасына қойылады. Әрбір қызметке жатқызылатын негізгі құралдардың топтары активтердің құнын бөлу коэффициентіне іске қосылған активтер құнының көбейтіндісі ретінде айқындалады.

10. Доходы от оказания услуг учитываются раздельно по видам регулируемых услуг и нерегулируемых услуг на основе первичных документов и данных бухгалтерского учета:
1) по регулируемым видам деятельности - в соответствии с фактическим объемом оказанных услуг в рамках заключенных договоров и по тарифам, утвержденным уполномоченным органом;
2) по нерегулируемым видам деятельности - исходя из доходов от предоставления прочих услуг в зависимости от объемов соответствующих услуг и цен, по которым данные услуги были предоставлены.
§ 2. Задействованные активы
11. Для целей ведения раздельного учета задействованных активов по видам оказываемых услуг из всего перечня основных средств выделяются:
1) прямо задействованные активы на услуги;
2) косвенно задействованные активы на услуги;
3) совместно задействованные активы на услуги;
4) общие активы.
12. Прямо задействованные активы относятся непосредственно на определенную услугу. Косвенно задействованные, совместно задействованные и общие активы относятся на услуги с применением баз распределения и рассчитанных на их основе коэффициентов распределения. Базы распределения совместно задействованных и общих активов субъект согласовывает с уполномоченным органом. Базы распределения косвенно задействованных активов с уполномоченным органом не согласовываются. Базы распределения задействованных активов могут пересматриваться один раз в год по итогам финансового года.
13. Основные средства субъекта для целей ведения раздельного учета затрат группируются по технологическим признакам:
1) линии электропередачи (далее - ЛЭП);
2) трансформаторные подстанции (далее - ПС);
3) ремонтно-производственная база (далее - РПБ);
4) средства диспетчерского и технического управления (далее - СДТУ);
5) здания и сооружения;
6) транспорт и спецтехника;
7) машины и оборудование;
8) вычислительная техника;
9) прочие основные средства.
При этом в группу трансформаторные подстанции и группу ремонтно-производственная база не включаются здания и сооружения, которые учитываются в соответствующей группе основных средств.
14. Для распределения стоимости задействованных активов на услуги заполняется таблица по форме приложения 1 к настоящим Правилам, в которой стоимость активов определяется на основе остаточной стоимости основных средств субъекта по состоянию на последнюю отчетную дату предыдущего финансового года. Коэффициент распределения в целом по каждой группе основных средств переносится в приложение 1 к настоящим Правилам из итоговой строки соответствующего приложения 2 к настоящим Правилам. Стоимость активов группы основных средств, относящаяся на каждую услугу, определяется как произведение стоимости задействованных активов на коэффициент распределения.

15. Негізгі құралдардың әрбір тобы үшін осы Ереженің 2-қосымшасының нысаны бойынша есеп жасалады, оның нәтижесі жалпы негізгі құралдардың тобы үшін бөлу коэффициентін айқындау болып табылады. Осы ереженің 2-қосымшасына негізгі құралдар тобының барлық бірліктері енгізіледі, жанама, бірлескен және жалпы активтердің бөлу базасы айқындалады. Негізгі құралдардың әрбір іске қосылған бірліктің коэффициенті бөлу базасының қосынды мәніне белгілі бір қызмет үшін бөлу базасының бөліндісі ретінде айқындалады.
3. Шығындар
16. Реттелетін қызметтерді көрсетумен байланысты шығындар табиғи монополия субъектісінің есептік саясатына сәйкес айқындалады. Бұл ретте тарифтік сметаларды қалыптастырған кезде табиғи монополия субъектілерінің тарифтерін (бағаларын, алымдар ставкаларын) бекіткен кезде қолданылатын шығындарды қалыптастыру ерекше тәртібінің талаптарын ескере отырып есепке алынады.
Шығындарды бөлу туралы есеп осы Ереженің 3-қосымшасының нысаны бойынша жасалады.
17. Реттелетін және реттелмейтін қызметтерді көрсетуге арналған субъектінің шығындары өзіне мынадай баптарды:
1) негізгі құралдардың тозуы мен материалдық емес активтердің амортизациясын;
2) электр энергиясының технологиялық шығыстарын (желілердегі және трансформатордағы нормативтік ысыраптар);
3) негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін негізгі құралдарды жөндеуге арналған шығыстарды;
5) еңбекті ақы төлеуге арналған шығыстарды;
6) әлеуметтік салық бойынша шығыстарды;
7) кезең шығыстарын;
8) өзге шығыстарды қосады.
Әрбір баптың ішінде шығындар неғұрлым жете бөлшектелуі мүмкін.
18. Негізгі құралдардың тозуы осы Ереженің 17-тармағында санамаланған негізгі құралдардың әрбір тобы үшін айқындалады және осы Ереженің 1-қосымшасының нысаны бойынша есептелген активтерді бөлу тиісті коэффициенттеріне сай қызметтерге жатқызылады.
19. Материалдық емес активтердің амортизациясы осы Ереженің 4-қосымшасының нысаны бойынша есептелген бөлу коэффициенттері бойынша қызметтерге жатқызылады.
20. Электр энергиясының технологиялық шығыстары (желілердегі нормативтік ысыраптар) электр энергиясын бергенде қалай, электр энергиясын берумен технологиялық байланысты өзге қызметтерді көрсеткенде де солай болады. Технологиялық шығыс бойынша шығындар бөлу базасының негізіндегі қызметтерге жатқызылады.
Электр энергиясының технологиялық шығысы (желілердегі және трансформаторлардағы нормативтік ысыраптар) электр энергиясын берген кезде орын алады, сондықтан осы шығындар электр энергиясын беру қызметтеріне тікелей жатқызылады.
21. Негізгі құралдардың құнын өсіруге әкелмейтін негізгі құралдарды жөндеуге арналған шығыстар осы Ереженің 1-қосымшасының нысаны бойынша есептелген негізгі құралдардың топтары бойынша бөлудің тиісті коэффициенттеріне сай қызметтерге жатқызылады.

15. Для каждой группы основных средств дополнительно составляется расчет по форме приложения 2 к настоящим Правилам, результатом которого является определение коэффициента распределения для группы основных средств, в целом. В приложение 2 к настоящим Правилам вносятся все единицы основных средств группы, определяется база распределения для косвенных, совместных и общих активов. Коэффициент распределения по каждой задействованной единице основных средств определяется как частное от деления базы распределения для определенной услуги на суммарное значение базы распределения.
§ 3. Затраты
16. Затраты, связанные с оказанием регулируемых видов услуг, определяются в соответствии с учетной политикой субъекта естественной монополии. При этом при формировании тарифных смет затраты учитываются с учетом требований особого порядка формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии.
Отчет о распределении затрат составляется по форме приложения 3 к настоящим Правилам.
17. Затраты субъекта на оказание регулируемых и нерегулируемых услуг включают в себя следующие статьи:
1) износ основных средств и амортизация нематериальных активов;
2) технологический расход электроэнергии (нормативные потери в сетях и трансформаторах);
3) расходы на ремонт основных средств, не приводящие к росту стоимости основных средств;
4) расходы на оплату труда;
5) расходы по социальному налогу;
6) расходы на эксплуатацию;
7) расходы периода;
8) прочие расходы.
Внутри каждой статьи затраты могут быть детализированы более подробно.
18. Износ основных средств определяется для каждой группы основных средств, перечисленных в пункте 17 настоящих Правил, и относится на услуги согласно соответствующим коэффициентам распределения активов, рассчитанным по форме приложения 1 к настоящим Правилам.
19. Амортизация нематериальных активов относится на услуги по коэффициентам распределения, рассчитанным по форме приложения 4 к настоящим Правилам.
20. Технологический расход электроэнергии (нормативные потери в сетях) происходит как при передаче электроэнергии, так и при оказании прочих услуг, технологически связанных с передачей электроэнергии. Затраты по технологическому расходу относятся на услуги на основе базы распределения.
Технологический расход электроэнергии (нормативные потери в сетях и трансформаторах) имеет место при передаче электроэнергии, поэтому данные затраты прямо относятся на услугу по передаче электроэнергии.
21. Расходы на ремонт основных средств, не приводящие к росту стоимости основных средств, относятся на услуги согласно соответствующим коэффициентам распределения по группам основных средств, рассчитанным по форме приложения 1 к настоящим Правилам.

22. Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар тікелей де, жанама да, бірлескен және жалпы болуы мүмкін. Шығындарды бөлектеп есепке алудың мақсаттары үшін персонал мынадай белгілер бойынша:
1) қызметі белгілі бір қызметті көрсетумен байланысты персоналға;
2) қызметі екі және одан артық қызметтерді көрсетумен байланысты персоналға топталады.
Бір қызметті көрсетумен байланысты персоналдың еңбек ақысын төлеуге арналған шығыстар тікелей болып табылады және толығымен бір қызметке жатқызылады.
Екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты персоналдың еңбек ақысын төлеуге арналған шығыстар жанама, бірлескен немесе жалпы болып табылады және бөлу базасы мен бөлу коэффициентін пайдалана отырып қызметтерге бөлінеді.
23. Өндірістік персонал технологиялық процеске қарай мынадай топтарға:
негізгі өндірістік персоналға;
қосалқы персоналға;
өзге персоналға бөлінеді.
Егер персоналдың жұмысы бір қызметпен ғана тікелей байланысты болса, персоналдың әрбір тобында еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар нақты қызметке тікелей жатқызылады.
Егер осы топта жұмысы екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты персонал болса, онда еңбекке ақы төлеу бойынша шығыстар бөлу базасын пайдалана отырып қызметтер арасында бөлінеді.
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар персоналдың тиісті тобы үшін осы Ереженің 5-қосымшасының нысаны бойынша есептелген бөлуі коэффициенттері бойынша қызметтерге жатқызылады:
1) негізгі өндірістік персоналға ЭБЖ-не, қосалқы станциялардың жабдықтарына, реле қорғанысы мен автоматикасына, АБЖ қызмет көрсетумен және жөндеумен айналысатын қызметкерлер, ЖДБ-ның қызметкерлері жатқызылады;
2) қосалқы персоналға ЖӨБ-ның персоналы және жүргізушілер жатқызылады.
24. Әлеуметтік салықтар бойынша шығыстар бөлудің сол бір коэффициенттері бойынша, персоналдың тиісті тобындағы еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар сияқты қызметтерге бөлінеді.
25. Негізгі құралдарды пайдалануға арналған шығыстар негізгі құралдардың тиісті топтарының бөлу коэффициентін пайдалана отырып қызметтерге жатқызылады (осы Ереженің 1-қосымшасы). Пайдалануға шығыстарды бөлген кезде қызметтерге мынадай:
1) негізгі құралдарға қызмет көрсетуге материалдарға шығындар тиісті негізгі құралдардың қызметтеріне бөлу қағидаты бойынша қызметтерге бөлінетіні;
2) отынға арналған шығындар қосалқы станцияларды жылытумен тікелей байланысты, сондықтан олар қосалқы станциялардың негізгі құралдарының қызметтеріне бөлу коэффициенті бойынша қызметтерге жатқызылатыны;
3) жанар-жағар майларға (ЖЖМ) арналған шығындар олармен осы шығындар байланысты көліктің және арнайы техниканың қызметтеріне бөлу коэффициенті бойынша қызметтерге бөлінетіні (осы Ереженің 1-қосымшасы);

22. Расходы на оплату труда могут быть как прямыми, так и косвенными, совместными и общими. Для целей раздельного учета затрат персонал группируется по следующим признакам:
1) персонал, деятельность которого связана с оказанием одной определенной услуги;
2) персонал, деятельность которого связана с оказанием двух и более услуг.
Расходы по оплате труда персонала, связанного с оказанием одной услуги, являются прямыми и полностью относятся на одну услугу.
Расходы по оплате труда персонала, связанного с оказанием двух и более услуг, являются косвенными, совместными или общими, и распределяются на услуги с использованием  базы распределения и коэффициента распределения.
23. Производственный персонал по отношению к технологическому процессу подразделяется на группы:
основной производственный персонал;
вспомогательный персонал;
прочий персонал.
В каждой группе персонала расходы по оплате труда прямо относятся на конкретную услугу, если работа персонала непосредственно связана только с одной услугой.
Если в данной группе имеется персонал, работа которого связана с оказанием двух и более услуг, то расходы по оплате труда распределяются между услугами с использованием базы распределения.
Расходы на оплату труда относятся на услуги по коэффициентам распределения, рассчитанным по форме приложения 5 к настоящим Правилам для соответствующей группы персонала:
1) к основному производственному персоналу относятся работники, занятые на обслуживании и ремонте ЛЭП, оборудования подстанций, релейной защиты и автоматики, автоматизированной системы управления (АСУ), работники оперативно-диспетчерского управления (ОДУ);
2) к вспомогательному персоналу относится персонал РПБ и водители.
24. Расходы по социальному налогу распределяются на услуги по тем же коэффициентам распределения, что и расходы на оплату труда в соответствующей группе персонала.
25. Расходы на эксплуатацию основных средств относятся на услуги с использованием коэффициента распределения соответствующих групп основных средств (приложение 1 к настоящим Правилам). При распределении расходов на эксплуатацию на услуги принимается во внимание следующее:
1) затраты на материалы на обслуживание основных средств распределяются на услуги   по принципу распределения на услуги соответствующих основных средств;
2) затраты на топливо связаны непосредственно с отоплением подстанций, поэтому они относятся на услуги по коэффициенту распределения на услуги основных средств подстанций;
3) затраты на горюче-смазочные материалы (ГСМ) распределяются на услуги по коэффициенту распределения на услуги транспорта и спецтехники (приложение 1 к настоящим Правилам), с которыми эти затраты связаны;

4) автокөліктің қызметтері (жалдау), негізгі құралдарды (жалдау), байланыс қызметтері, егер олар тек қана бір қызметті көрсетумен байланысты болса, қызметтерге тікелей жатқызылатыны. Егер осы қызметтер екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты болса, онда олар қабылданған шығындарды бөлу базасы бойынша бөлінетіні;
5) негізгі және қосалқы өндірісі үшін электр энергиясына, шаруашылық мұқтаждарға, жылытуға, ыстық сумен жабдықтауға, канализацияға және өзге коммуналдық қызметтерге арналған шығыстар қызметтерге тікелей жатқызылады, егер олар тек қана бір қызметті көрсетумен байланысты болса немесе, тиісті ғимараттар мен құрылыстарға есептелген жағдайда, егер екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты болса, қызметтерге бөлу коэффициенті бойынша;
6) персоналды оқытуға арналған шығыстар, іссапарлық шығыстар, еңбекті қорғауға арналған шығыстар персоналдың тиісті тобына еңбек ақысын төлеу сияқты қызметтерге сол қағидаттар бойынша жатқызылатыны;
7) өрттен қорғау күзетке шығыстар тиісті негізгі құралдардың тозуын бөлуге ұқсас қызметтерге жатқызылатыны;
8) өзге пайдалану шығындарының (Гидрометорталықтың, бөгде ұйымдардың және басқа қызметтердің) шығыстары бөлу базасы бойынша қызметтерге жатқызылатыны назарға алынады.
26. Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес субъекті құрған және өндірістік қызметтерді жүзеге асыратын қызметтер шығыстарының бабы бойынша шығындар субъекті шығындарының тиісті баптары сияқты сол қағидаттар бойынша қызметтерге бөлінеді.
27. Кезең шығыстарын бөлу мынадай тәртіппен:
1) жалпы және әкімшілік шығыстар негізгі өндірістегі тиісті шығындар сияқты сол қағидаттар бойынша қызметтерге бөлінуі;
2) өткізу бойынша шығыстар қызметтерге тікелей жатқызылады, егер олар белгілі бір қызметті көрсетумен байланысты болса. Егер осы шығыстар екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты болса, онда олар қызметтерге бөлу базасын пайдалана отырып бөлінуі;
3) сыйақылар (проценттер) бойынша шығыстар қызметтерге тікелей жатқызылады, егер олар белгілі бір қызметті көрсетумен байланысты болса. Егер осы шығыстар екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты болса, онда олар бөлу базасын пайдалана отырып қызметтерге бөлінуі жүзеге асырылады.
Өткізу жөніндегі шығыстар және сыйақылар жөніндегі шығыстар осы Ереженің 6-қосымшасының нысаны бойынша есептелген бөлу коэффициенттері бойынша қызметтерге жатқызылады.
28. Өзге шығыстар қызметтерге тікелей жатқызылады, егер олар белгілі бір қызметті көрсетумен байланысты болса. Егер осы шығыстар екі және одан да артық қызметтерді көрсетумен байланысты болса, онда олар бөлу базасын пайдалана отырып қызметтерге бөлінеді.

4) услуги (аренда) автотранспорта, аренда основных средств, услуги связи относятся на услуги прямо, если они связаны с оказанием только одной услуги. Если данные услуги связаны с оказанием двух и более услуг, то они распределяются по принятой базе распределения затрат;
5) расходы на электроэнергию на хозяйственные нужды, отопление, горячее водоснабжение, холодное водоснабжение, канализацию и прочие коммунальные услуги для основного и вспомогательного производства относятся на услуги прямо в случае, если они непосредственно связаны с оказанием одной услуги, или по коэффициенту распределения на услуги, рассчитанному для соответствующих зданий и сооружений в случае, если они связаны с оказанием двух и более услуг;
6) расходы на обучение персонала, командировочные расходы, расходы на охрану труда относятся на услуги по тем же принципам, что и оплата труда соответствующих групп персонала;
7) расходы на пожарную и сторожевую охрану относятся на услуги аналогично распределению износа соответствующих основных средств;
8) расходы на прочие эксплуатационные затраты (услуги Гидрометцентра, сторонних организаций и другие) относятся на услуги по базе распределения.
26. Затраты по статье расходов служб, учреждаемых субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан и осуществляющих производственные функции, распределяются на услуги по тем же принципам, что и соответствующие статьи затрат субъекта.
27. Распределение расходов периода осуществляется в следующем порядке:
1) общие и административные расходы распределяются на услуги по тем же принципам, что и соответствующие затраты основного производства;
2) расходы по реализации относятся прямо на услуги, если они непосредственно связаны с оказанием определенной услуги. Если данные расходы связаны с оказанием двух и более услуг, то они распределяются на услуги с использованием базы распределения;
3) расходы по вознаграждениям (процентам) относятся на услуги прямо, если они непосредственно связаны с оказанием определенной услуги. Если данные расходы связаны с оказанием двух и более услуг, то они распределяются на услуги с использованием базы распределения.
Расходы по реализации и расходы по вознаграждениям относятся на услуги по коэффициентам распределения, рассчитанным по форме приложения 6 к настоящим Правилам.
28. Прочие расходы относятся на услуги прямо, если они непосредственно связаны с оказанием определенной услуги. Если данные расходы связаны с оказанием двух и более услуг, то они распределяются на услуги с использованием базы распределения.

3-тарау. Реттелетін қызметтер бойынша табыстар,
шығыстар мен іске қосылған активтер бойынша есептілік. Бөлектеп есепке алу деректерінің және бухгалтерлік
есепке алу деректерінің арасындағы өзара байланыс
29. Уәкілетті органға субъектілермен ұсынылатын есептілік осы Ережеге сәйкес өзіне:
1) осы Ереженің 1-қосымшасының нысаны бойынша қызметтердің түрлері бойынша іске қосылған активтерді бөлу коэффициентінің есебін;
2) осы Ереженің 2-қосымшасының нысаны бойынша негізгі құралдардың топтары бойынша қызметтердің түрлері бойынша іске қосылған активтерді бөлу коэффициентінің есебін;
3) осы Ереженің 3-қосымшасының нысаны бойынша қызметтердің түрлері бойынша табыстарды, шығыстар мен іске қосылған активтерді қорытынды бөлу туралы есепті;
4) осы Ереженің 4-қосымшасының нысаны бойынша материалдық емес активтер бойынша шығындарды бөлу коэффициентінің есебін;
5) осы Ереженің 5-қосымшасының нысаны бойынша персоналдың еңбек ақысын төлеуге арналған шығыстарды бөлу коэффициентінің есебін;
6) осы Ереженің 6-қосымшасының нысаны бойынша кезең шығыстарының бөлу коэффициентінің есебін қосады.
30. Субъектілер үстіміздегі жылдың 1 маусымына дейін осы Ереженің 30-тармағында көзделген өткен күнтізбелік жыл үшін есептілікті уәкілетті органға ұсынады.
31. Осы Ереженің 3-қосымшасындағы табыстардың қорытынды сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржы есептілік туралы заңнамасына сәйкес субъекті жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді өткізуден алынған табыстар" жолында көрсетілген деректеріне сәйкес келуге тиіс.
32. Осы Ереженің 3-қосымшасындағы табыстардың қорытынды сомасы кезең шығыстарын минусымен тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржы есептілік туралы заңнамасына сәйкес субъекті жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) өзіндік құны" жолында көрсетілген деректеріне сәйкес келуге тиіс.
33. Осы Ереженің 3-қосымшасындағы табыстардың қорытынды сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржы есептілік туралы заңнамасына сәйкес субъекті жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Кезең шығыстары" жолында көрсетілген деректеріне сәйкес келуге тиіс.
34. Негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің есептік (қалдық) құны тиісті күнгі бухгалтерлік есептің деректеріне сәйкес келуге тиіс.
35. Қағаз жеткізгішіндегі есептілікке басшы, бас бухгалтер және субъектінің атқарушысы қолдарын қояды және мөрмен растайды. Уәкілетті органға есептілік электрондық және қағаз жеткізгіштерінде ұсынылады. Электрондық жеткізгіштегі есептілік қағаз жеткізгіште ұсынылған есептілікке сәйкес болуға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесіне
1-қосымша
_____________________________
Кәсіпорнының атауы
қызметтердің түрлері бойынша ______ жылғы
арналған іске қосылған активтерді бөлу
___________________________________________________________________
Активтің |Есептік |Іске  |        Оның ішінде қызметтерге
атауы   |(қалдық)|қосыл.|_______________________________________
|құны,   |ған   |Эл.эн. Беру|Диспетчерлеу|Реттеу|  Өзге
|теңге   |актив.|___________|____________|______|_______
|2-қосым.|тердің|     |     |      |     |  |   |    |
|        | құны,|     |     |      |     |  |   |    |
|        |бар.  |     |     |      |     |  |   |    |
|        |лығы  |     |     |      |     |  |   |    |
|        |2-    |     |     |      |     |  |   |    |
|        |қосым |     |     |      |     |  |   |    |
___________________________________________________________________
1         2       3     4      5     6      7     8  9   10 11
___________________________________________________________________

Глава 3. Отчетность по доходам, расходам и задействованным
активам по видам регулируемых услуг. Взаимосвязь между
данными раздельного учета и данными бухгалтерского учета
29. Отчетность, представляемая субъектами уполномоченному органу в соответствии с настоящими Правилами, включает в себя:
1) отчет о распределении задействованных активов по видам услуг по форме приложения 1 к настоящим Правилам;
2) расчет коэффициента распределения активов и затрат по группам основных средств по форме приложения 2 к настоящим Правилам;
3) отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг по форме приложения 3 к настоящим Правилам;
4) расчет коэффициента распределения затрат по нематериальным активам по форме приложения 4 к настоящим Правилам;
5) расчет коэффициента распределения расходов на оплату труда персонала по форме приложения 5 к настоящим Правилам;
6) расчет  коэффициента распределения расходов периода по форме приложения 6 к настоящим Правилам.
30. Субъекты до 1 июня текущего года представляют в уполномоченный орган отчетность, предусмотренную пунктом 30 настоящих Правил, за предыдущий календарный год.
31. Итоговая сумма доходов в приложении 3 к настоящим Правилам должна соответствовать данным, отраженным по строке "Доход от реализации товаров, работ и услуг" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
32. Итоговая сумма расходов в приложении 3 к настоящим Правилам за минусом расходов периода должна соответствовать данным, отраженным по строке "Себестоимость реализованных товаров (работ, услуг)" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
33. Итоговая сумма расходов периода в приложении 3 к настоящим Правилам должна соответствовать данным, отраженным по строке "Расходы периода" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
34. Учетная (остаточная) стоимость основных средств и нематериальных активов должна соответствовать данным бухгалтерского учета на соответствующую дату.
35. Отчетность на бумажном носителе подписывается руководителем, главным бухгалтером и исполнителем субъекта и заверяется печатью. Отчетность представляется в уполномоченный орган на электронном и бумажном носителе. Отчетность на электронном носителе должна соответствовать отчетности, предоставленной на бумажном носителе.
Приложение 1
к Правилам ведения раздельного учета доходов,
затрат и задействованных активов субъектами
естественной монополии, оказывающими услуги
по передаче электрической энергии по сетям
межрегионального уровня и другие услуги",
утвержденным Приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
________________________________
Наименование предприятия
Распределение задействованных активов
по видам услуг на ______ год
__________________________________________________________________________
Наименование |Учетная   |Стоимость|     В том числе на услуги
актива       |(остаточн.)задейств.|--------------------------------------
|стоимость |активов, | Передача эл.эн.  | Диспетчеризация
|тенге из  |всего,   |--------------------------------------
|прил. 2   |тенге из |к-т рас-|стоимость|к-т рас-|стоимость
|          |прил. 2  |пределе-|актива,  |пределе-|актива,
|          |         |ния из  |тенге    |ния из  |тенге
|          |         |прил. 2 |гр3*гр4  |прил. 2 |гр3*гр4
--------------------------------------------------------------------------
1       |    2     |     3   |    4   |    5    |    6   |     7
--------------------------------------------------------------------------

1. ЭБЖ
2. ҚС
3. ЖӨБ
4. СДТУ
5. Ғимараттар
және
құрылыстар
6. Көлік пен
арнайы техн.
7. Машиналар
мен жабдықтар
8. Есептеуші
техника
9. Өзге НҚ
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________
М.О.  Басшы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Бас бухгалтер ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Орындаушы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесіне
2-қосымша
____________________________
Кәсіпорнының атауы
_____ж. арналған__________________
негізгі құралдар топтарының атауы
Тобы бойынша активтерді және шығындарды
бөлу коэффициентінің есебі
___________________________________________________________________
Активтің|Активтің|Жұмыс.|Ак.  |Іске |Бөлу |       Қызметтер
атауы  | немесе |тық   |тив. |қо.  |ба.  |________________________
|шығынның|жай-  |тің  |сыл. |за.  |Электр|Дис.|Реттеу|Өзге
| түрі   |күйі  |есеп.|ған  |сы.  |энер. |пет.|      |
|        |(жұмыс|тік  |ак.  |ның  |гиясын|чер.|      |
|        |іс.   |(қал.|тив. |мәні |беру  |леу |      |
|        |теуде |дық) |тің  |Бөлу |      |    |      |
|        |немесе|құны,|есеп.|ко.  |      |    |      |
|        |резе. |теңге|тік  |эф.  |      |    |      |
|        |рвте) |     |(қал.|фиц. |      |    |      |
|        |      |     |дық) |иен. |      |    |      |
|        |      |     |құны,|тінің|      |    |      |
|        |      |     |теңге|мәні |      |    |      |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________
______________________________
______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________
______________________________
______________________________
___________________________________________________________________
______________________________
______________________________
___________________________________________________________________
М.О.  Басшы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Бас бухгалтер ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Орындаушы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
___ ж. ____________
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесіне
3-қосымша
____________________________
Кәсіпорнының атауы
____жылға арналған қызметтердің түрлері
бойынша табыстарды және шығындарды қорытынды
бөлу туралы есеп
___________________________________________________________________
Атауы     |Бух.  |  оның ішінде | Қызметтерге ерекше тәртіп
|есеп  |______________|        бойынша сома
|бой.  |ерекше |ерекше|___________________________
|ынша  |тәртіп.|тәртіп|    Электр энергиясын беру
|есепті|ке сай |бо.   |___________________________
|кезең |тарифте|йынша |Бекі. |Бекі.   |Факт |Ауыт.
|үшін  |еске.  |сома, |тілген|тілген  |гр.4*|қуы
|сома, |рілме. |теңге |бөлу  |тарифтік|гр5  |гр.
|бар.  |ген шы.|      |коэф. |смета   |     |7-гр6
|лығы, |ғындар.|      |фици. |бойынша |     |
|теңге |дың    |      |енті  | сома   |     |
|      |сомасы |      |      |        |     |
___________________________________________________________________
1           2       3      4      5       6       7    8
___________________________________________________________________

1. ЛЭП
2. ПС
3. РПБ
4. СДТУ
5. Здания и
сооружения
6. Транспорт и
спецтехника
7. Машины и
оборудование
8. Вычислитель-
ная техника
9. Прочие ОС
Всего
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
______________________________________
в том числе на услуги         |
--------------------------------------|
Регулирование   |     Прочие        |
--------------------------------------|
к-т рас-|стоимость|к-т рас-|стоимость |
пределе-|актива,  |пределе-|актива,   |
ния из  |тенге    |ния из  |тенге     |
прил. 2 |гр3*гр8  |прил. 2 |гр3*гр10  |
--------------------------------------|
8   |    9    |   10   |    11    |
--------------------------------------|
______________________________________|
______________________________________|
М.П.   Руководитель      __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Главный бухгалтер __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Исполнитель       __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Приложение 2
к Правилам ведения раздельного учета доходов,
затрат и задействованных активов субъектами
естественной монополии, оказывающими услуги
по передаче электрической энергии по сетям
межрегионального уровня и другие услуги",
утвержденным Приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
________________________________
Наименование предприятия
Расчет коэффициента распределения активов и затрат
по группе ____________________на ____ год
(наименование группы основных средств)
__________________________________________________________________________
Наименование|Вид актива|Рабочее  |Учетная   |Учетная    | Значение базы
актива      |или затрат|состояние|(остаточ.)|(остаточн.)|  распределения
|          |(работает|стоимость |стоимость  | Значение
|          |или в    |актива,   |задейство- | коэффици.
|          |резерве) |тенге     |ванного    | распределения
|          |         |          |актива,    |
|          |         |          |тенге      |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
_______________________________________________
Услуги
-----------------------------------------------
Передача | Диспетче- | Регулиро- | Прочие
электро- | ризация   | вание     |
энергии  |           |           |
-----------------------------------------------
_______________________________________________
_______________________________________________
М.П.         Руководитель      __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Главный бухгалтер __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Исполнитель       __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
"____"_________________г.
Приложение 3
к Правилам ведения раздельного учета доходов,
затрат и задействованных активов субъектами
естественной монополии, оказывающими услуги
по передаче электрической энергии по сетям
межрегионального уровня и другие услуги",
утвержденным Приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
________________________________
Наименование предприятия
Отчет об итоговом
распределении доходов и затрат по видам услуг
за _________ год
__________________________________________________________________________
Наименование    |Сумма за  |   в том числе      |
|отчетный  |сумма     |сумма по| Передача электроэнергии
|период по |затрат,   |особому |Утвержден-|Сумма по
|бух.учету,|неучтенная|порядку,|ный коэфф.|утвержд.
|всего,    |в тарифе  |тенге   |распреде- |Тарифной
|тенге     |согласно  |        |ления     |смете
|          |особому   |        |          |
|          |порядку   |        |          |
--------------------------------------------------------------------------
1          |     2    |    3     |   4    |     5    |     6
--------------------------------------------------------------------------

2. Шығыстар, барлығы
оның ішінде
2.1. Негізгі
құралдардың тозығы
және материалдық
емес активтердің
амортизациясы
оның ішінде
ЭБЖ тозығы
ҚС-дың тозығы
ЖӨБ негізгі
құралдарының
тозығы
ДТБҚ негізгі
құралдарының
тозығы
ғимараттар мен
құрылыстардың
тозығы
көлік пен арнайы
техниканың тозығы
машиналар мен
жабдықтың тозығы
есептеуші техни.
каның тозығы
өзге негізгі
құралдардың тозығы
материалдық емес
активтердің тозығы
2.2. эл. эн. тех.
нологиялық шығысы
2.3. негізгі құрал.
дарды жөндеуге
арналған шығыстар
оның ішінде
ЭБЖ жөндеу
ҚС жөндеу
ЖӨБ-ның негізгі
құралдарын жөндеу
ДТБҚ негізгі
құралдарын жөндеу
ғимараттар мен
құрылыстарды жөндеу
көлік пен арнайы
техниканы жөндеу
машиналар мен
жабдықтарды жөндеу
есептеуші техни.
каны жөндеу
өзге негізгі
құралдарды жөндеу
2.4. Еңбекке ақы
төлеуге арналған
шығыстар, барлығы
оның ішінде
негізгі персоналға
еңбек ақысын төлеу
қосалқы персоналға
еңбек ақысын төлеу
уақытша персоналдың
еңбек ақысын төлеу
өзге төлемдер
2.5. Сыйлық ақылар,
барлығы
оның ішінде
негізгі өндір.
персоналға
қосалқы персоналға
уақытша персоналға
өзге
2.6. Әлеуметтік салық
бойынша шығыстар,
барлығы
оның ішінде
негізгі өндір.
персоналдың
қосалқы персоналдың
уақытша персоналдың
өзге
2.7. Пайдалануға
арналған шығындар,
барлығы
оның ішінде
ЭБЖ пайдалану
ҚС пайдалану
ЖӨБ-ның негізгі
құралдарын жөндеу
ДТБҚ негізгі
құралдарын пайдалану
ғимараттар мен құ.
рылыстарды пайдалану
көлік пен арнайы
техниканы пайдалану
машиналар мен жаб.
дықтарды пайдалану
есептеуші техниканы
пайдалану
өзге негізгі
құралдарды пайдалану
2.8. Кезең шығыстары,
барлығы
оның ішінде:
жалпы және әкім.
шілік шығыстар
өткізу бойынша
шығыстар
сыйақылар бойынша
шығыстар
2.9. Өзге шығыстар
2.10. Мекемелердің
шығыстары, барлығы
оның ішінде
Энергоақпарат
КЕGОК-Сервис
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Қызметтерге ерекше тәртіп бойынша сома
___________________________________________________________________
Диспетчерлеу         |   Реттеу   |      Өзге қызметтер
____________________________|____________|_________________________
Бекі.  |Бекі.   |Нақты|Ауыт.|Бекі. |Нақты|Бекітілген |Нақты сома
тілген |тілген  |гр4* |қуы  |тілген|сома |бөлу коэф. |гр4*гр15
бөлу   |тарифтік|гр9  |гр.11|бөлу  |гр4* |фициенті   |
коэффи.|смета   |     |-гр10|коэф. |гр13 |           |
циенті |бойынша |     |     |фици. |     |           |
| сома   |     |     |енті  |     |           |
___________________________________________________________________
9       10      11    12    13     14        15          16
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
М.О.  Басшы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Бас бухгалтер ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Орындаушы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
___ ж. "___"_________
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесіне
4-қосымша
____________________________
Кәсіпорнының атауы
Материалдық емес активтер бойынша шығындарды
бөлудің ____ жылға арналған коэффициент есебі
___________________________________________________________________
Активтің|Шығын.|Жұмыстық|Есеп.|Іске |Бөлу |       Қызметтер
атауы |дардың|жай-күйі|тік  |қо.  |ба.  |________________________
| түрі |(жұмыс  |(қал.|сыл. |за.  |Электр|Дис.|Реттеу|Өзге
|      |істеуде |дық) |ған  |сы.  |энер. |пет.|      |
|      |немесе  |құны,|ак.  |ның  |гиясын|чер.|      |
|      |резер.  |теңге|тив. |мәні |беру  |леу |      |
|      |вте)    |     |тің  |Бөлу |      |    |      |
|      |        |     |есеп.|ко.  |      |    |      |
|      |        |     |тік  |эф.  |      |    |      |
|      |        |     |(қал.|фиц. |      |    |      |
|      |        |     |дық) |иен. |      |    |      |
|      |        |     |құны,|тінің|      |    |      |
|      |        |     |теңге|мәні |      |    |      |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________
______________________________
______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________
______________________________
______________________________
___________________________________________________________________
______________________________
______________________________
______________________________
___________________________________________________________________
М.О.  Басшы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Бас бухгалтер ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Орындаушы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
___ ж. ____________
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесіне
5-қосымша
____________________________
Кәсіпорнының атауы
Персоналдың еңбек ақысына жұмсалған шығынды
бөлудің _____ жылға арналған коэффициент есебі
___________________________________________________________________
Қызметкердің|Өнді.  |Шығыс.|Жала. |Бөлу |     Қызметтер
табельдік  |рістік |тардың|қының |база.|__________________________
нөмірі (не. |бөлімше| түрі |жылдық|сының|Электр|Диспет.|Реттеу|Өзге
месе басқа  |       |      |қоры, |мәні |энер. |черлеу |      |
белгі)   |       |      |теңге |Бөлу |гиясын|       |      |
|       |      |      |коэф.|беру  |       |      |
|       |      |      |фици.|      |       |      |
|       |      |      |енті.|      |       |      |
|       |      |      |нің  |      |       |      |
|       |      |      |мәні |      |       |      |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
М.О.  Басшы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Бас бухгалтер ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Орындаушы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
___ ж. ____________
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі төрағасының
2004 жылғы 6 қазандағы
N 417-НҚ бұйрығымен бекітілген
Аймақаралық деңгейдегі желілер
арқылы электр энергиясын беру
жөніндегі қызметтер мен басқа
да қызметтер көрсететін табиғи
монополия субъектілерінің
табыстарды, шығындар мен іске
қосылған активтерді бөлектеп
есепке алуды жүргізу ережесіне
6-қосымша
____________________________
Кәсіпорнының атауы
Кезең шығындарын бөлудің
______ жылға арналған коэффициент есебі
___________________________________________________________________
Атауы |Шығын.|Сома,|Бөлу базасының  |        Қызметтер
|дардың|теңге|мәні Бөлу коэф. |______________________________
| түрі |     |фициентінің мәні|Электр энер.|Диспет.|Рет.|Өзге
|      |     |                |гиясын беру |черлеу |теу |
___________________________________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________
___________________________________________________________________
М.О.  Басшы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Бас бухгалтер ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
Орындаушы ________________________   _______________
Тегі, аты-жөні              қолы
___ ж. ____________

2. Расходы, всего
в том числе
2.1.Износ
основных средств
и амортизация
нематериальных
активов, всего
в том числе
износ ЛЭП
износ ПС
износ основных
средств РПБ
износ основных
средств СДТУ
износ зданий
и сооружений
износ транспорта
и спецтехники
износ машин и
оборудования
износ
вычислительной
техники
износ прочих
основных средств
амортизация
нематериальных
активов
2.2.Технологический
расход эл.эн.
2.3.Расходы на
ремонт основных
средств
в том числе
ремонт ЛЭП
ремонт ПС
ремонт основных
средств РПБ
ремонт основных
средств СДТУ
ремонт зданий и
сооружений
ремонт транспорта
и спецтехники
ремонт машин и
оборудования
ремонт
вычислительной
техники
ремонт прочих
основных средств
2.4.Расходы на
оплату труда,
всего
в том числе
оплата труда
основного
производ.
персонала
оплата труда
вспомогательного
персонала
оплата труда
временного
персонала
прочие выплаты
2.5. Премии,
всего
в том числе
основного
производ.
персонала
вспомогательного
персонала
временного
персонала
прочие
2.6.Расходы по
социальному
налогу, всего
в том числе
основного
производ.
персонала
вспомогательного
персонала
временного
персонала
прочие
2.7.3атраты на
эксплуатацию,
всего
в том числе
эксплуатация ЛЭП
эксплуатация ПС
эксплуатация
основных средств
РПБ
эксплуатация
основных средств
СДТУ
эксплуатация
зданий и
сооружений
эксплуатация
транспорта и
спецтехники
эксплуатация
машин и
оборудования
эксплуатация
вычислительной
техники
эксплуатация
прочих основных
средств
2.8.Расходы
периода, всего
в том числе:
общие и
административные
расходы
расходы по
реализации
расходы по
вознаграждениям
2.9. Прочие расходы
2.10. Расходы
Учреждений, всего
в том числе
Энергоинформ
KEGOK-Сервис
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Сумма по особому порядку на услуги
--------------------------------------------------------------------------
Передача электроэнергии|           Диспетчеризация
Факт гр4* | Отклонение |Утвержден-|Сумма по |Факт гр.4*| Отклонение
гр5       | гр7-гр6    |ный коэфф.|утвержд. |гр5       | гр.11-гр10
|            |распреде- |Тарифной |          |
|            |ления     |смете    |          |
-------------------------------------------------------------------------
7     |     8      |     9    |    10   |    11    |      12
-------------------------------------------------------------------------
_________________________________________________________________________
продолжение таблицы
_________________________________________________
Регулирование       |    Прочие услуги
Утвержден-|Фактическая |Утвержден-|Фактическая
ный коэфф.|сумма гр4*  |ный коэфф.|сумма гр4*
распреде- |гр13        |распреде- |гр15
ления     |            |ления     |
-------------------------------------------------
13    |     14     |    15    |     16
-------------------------------------------------
_________________________________________________
М.П.         Руководитель      __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Главный бухгалтер __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Исполнитель       __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
"____"_________________г.
Приложение 4
к Правилам ведения раздельного учета доходов,
затрат и задействованных активов субъектами
естественной монополии, оказывающими услуги
по передаче электрической энергии по сетям
межрегионального уровня и другие услуги",
утвержденным Приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
________________________________
Наименование предприятия
Расчет коэффициента распределения затрат
по нематериальным активам на ____ год
__________________________________________________________________________
Наименование|Вид затрат|Рабочее  |Учетная   |Учетная    | Значение базы
актива      |          |состояние|(остаточ.)|(остаточн.)|  распределения
|          |(работает|стоимость,|стоимость  | Значение
|          |или в    |тенге     |задейство- | коэффиц.
|          |резерве) |          |ванного    | распределения
|          |         |          |актива,    |
|          |         |          |тенге      |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
_______________________________________________
Услуги
-----------------------------------------------
Передача | Диспетче- | Регулиро- | Прочие
электро- | ризация   | вание     |
энергии  |           |           |
-----------------------------------------------
_______________________________________________
_______________________________________________
М.П.         Руководитель      __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Главный бухгалтер __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Исполнитель       __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
"____"_________________г.
Приложение 5
к Правилам ведения раздельного учета доходов,
затрат и задействованных активов субъектами
естественной монополии, оказывающими услуги
по передаче электрической энергии по сетям
межрегионального уровня и другие услуги",
утвержденным Приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
________________________________
Наименование предприятия
Расчет коэффициента распределения расходов
на оплату труда персонала на ____ год
_________________________________________________________________________
Табельный   |Производ- |Вид      |Годовой   |  Значение базы
номер       |ственное  |затрат   |фонд      |   распределения
сотрудника  |подраз-   |         |зарплаты, |  Значение коэффиц.
(или другой |деление   |         |тенге     |  распределения
знак)       |          |         |          |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
продолжение таблицы
_______________________________________________
Услуги
-----------------------------------------------
Передача | Диспетче- | Регулиро- | Прочие
электро- | ризация   | вание     |
энергии  |           |           |
-----------------------------------------------
_______________________________________________
_______________________________________________
М.П.         Руководитель      __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Главный бухгалтер __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Исполнитель       __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
"____"_________________г.
Приложение 6
к Правилам ведения раздельного учета доходов,
затрат и задействованных активов субъектами
естественной монополии, оказывающими услуги
по передаче электрической энергии по сетям
межрегионального уровня и другие услуги",
утвержденным Приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 6 октября 2004 года N 417-ОД
________________________________
Наименование предприятия
Расчет коэффициента распределения расходов периода
на _______ год
_________________________________________________________________________
Наимено-|Вид   |Сумма,|Значение базы|         Услуги
вание   |затрат|тенге |распределения|Передача|Диспетче-|Регулиро-|Прочие
|      |      |Значение     |электро-|ризация  |вание    |
|      |      |коэффиц.     |энергии |         |         |
|      |      |распределения|        |         |         |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
М.П.         Руководитель      __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Главный бухгалтер __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
Исполнитель       __________________   __________________
Ф.И.О.              подпись
"____"_________________г.