Құқықтық статистика және арнайы есепке алу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 қазандағы N 48 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 26 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3170. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.08 № 111 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының Төрағасы
23 қыркүйек 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
20 шілде 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
29 қыркүйектегі 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі
6 шілде 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер Министрі
16 қыркүйек 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігінің
Төрағасы
13 сәуір 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігінің Төрағасы
30 сәуір 2004 жыл
Қазақстан Республикасының
экономикалық және сыбайлас
жемқорлық қылмысқа қарсы күрес
жөніндегі агенттігінің
Төрағасы (қаржы полициясы)
5 тамыз 2004 жыл
Қылмыс туралы статистикалық есептілікті жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тіркелген қылмыстар және қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы" N 1-М нысанды статистикалық есепті және оны құру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылдың 31 қазанындағы N 62  бұйрығына  (нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылдың 25 қарашасында N 2576 санымен тіркелген) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-қосымшаға аталған бұйрықпен бекітілген "Тіркелген қылмыстар және қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы" N 1-М нысанды статистикалық есептің:
8-бөліміндегі "Үкімет органдарынан жасырынған және хабар-ошарсыз жоғалған азаматтар мен басқа да тұлғаларды іздестіру туралы мәліметтер":
А кестесінде:
18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25-бағандары келесі редакцияда берілсін:
18-баған "халықаралық іздестіруге жарияланғандардың ішінен";
19-баған "мемлекетаралық іздестіруге жарияланғандардың ішінен";
20-баған "анықталумен байланысты қысқартылған іздестірудің барлығы";
21-баған "солардың ішінен ешқайда кетпеу туралы қолхат бұлтартпау шарасымен";
22-баған "солардың ішінен қамауға алу бұлтартпау шарасымен";
23-баған "халықаралық іздестіруге жарияланған";
24-баған "мемлекетаралық іздестіруге жарияланған";
25-баған "есептік кезеңнің аяғындағы қалдықтардың барлығы";

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2004 года N 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2004 года N 3170. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Ресублики Казахстан от 8 октября 2014 года № 111
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 08.10.2014 № 111 (вводится в действие с 01.01.2015).
Согласовано:
Председатель Верховного Суда         Председатель Комитета
Республики Казахстан                 национальной безопасности
Республики Казахстан
Министр юстиции                      Министр обороны
Республики Казахстан                 Республики Казахстан
Министр внутренних дел               Председатель Агентства
Республики Казахстан                 таможенного контроля
Республики Казахстан
Председатель Агентства               Председатель Агентства
Республики Казахстан                 по борьбе с экономической
по чрезвычайным ситуациям            и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
В целях совершенствования статистической отчетности о преступности, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11  Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. В  приказ  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 62 "Об утверждении статистического отчета формы N 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 ноября 2003 года за N 2576) внести следующие изменения и дополнения:
В приложение 1 "статистический отчет формы N 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования" к указанному приказу:
в разделе 8 "Сведения о розыске граждан и других лиц, скрывшихся от органов власти и без вести пропавших":
в таблице А:
графы 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 изложить в следующей редакции:
графа 18 "из них объявлено в международный розыск";
графа 19 "из них объявлено в межгосударственный розыск";
графа 20 "Всего розыск прекращен в связи с установлением разыскиваемых";
графа 21 "из них с мерой пресечения подписка о невыезде";
графа 22 "из них с мерой пресечения арест";
графа 23 "из них объявлено в международный розыск";
графа 24 "из них объявлено в межгосударственный розыск";
графа 25 "Всего остаток на конец отчетного периода";

төмендегідей мазмұндағы 26, 27, 28, 29-бағандармен толықтырылсын:
26-баған "солардың ішінен ешқайда кетпеу туралы қолхат бұлтартпау шарасымен";
27-баған "солардың ішінен қамауға алу бұлтартпау шарасымен";
28-баған "алдыңғы жылдары іздестіруге жарияланғандардың ішінен белгілеумен байланысты іздестіру қысқартылған";
29-баған "хабар-ошарсыз жоғалған деректер бойынша қылмыстық іс қозғалған";
39-жол келесі редакцияда берілсін "автокөлікпен";
Б кестесінде:
40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48-жолдар келесі редакцияда берілсін:
40-жол "Есептік кезеңнің аяғына анықталған тұлғалар";
41-жол "есептік кезеңнің басына танылмаған мәйіттер бойынша белгісіз азаматтардың жеке басын анықтау туралы істердің есепте болғаны";
42-жол "Танылмаған мәйіттер бойынша белгісіз азаматтардың жеке басын анықтау туралы істердің құрылғаны немесе басқа органдардан келгені";
43-жол "жеке басын анықтаумен байланысты істердің қысқартылғаны (41, 42-жолдардан)";
44-жол "соның ішінде хабар-ошарсыз жоғалған тұлғалардың санынан";
45-жол "қылмыстық іс қозғаумен байланысты істердің қысқартылғаны (41, 42-жолдардан)";
46-жол "соның ішінде хабар-ошарсыз жоғалған тұлғалардың санынан";
47-жол "ескіру мерзімінің өтуімен байланысты істердің қысқартылғаны";
48-жол "жәбірленушінің өліміне әкеліп соқтырған зорлау әрекеттерін анықтау деректері бойынша қылмыстық істердің қозғалғаны";
мынадай мазмұндағы 49-жолмен толықтырылсын:
"Алдыңғы жылдары іздестіруге жарияланғандардың ішінен анықтаумен байланысты іздестіру аяқталған";
В кестесі төмендегідей мазмұндағы 36 жолмен толықтырылсын:           "сот қаулысымен мемлекет мүддесіне қойылған талап бойынша жүрген жерлері белгісіз болғандағы жауапкерлерді";
"Қылмыстың ашылуына мүмкіндік туғызатын күштер мен амал-тәсілдер" 10-бөлімінде:
36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45-жолдар келесі редакцияда берілсін:
36-жол "АИБ УҰИ А";
37-жол "АИБ УҰИ АА";
38-жол "АИБ ТИЗО А";
39-жол "ТИЗО АА";
40-жол "А қызметінің басқа да жедел қызметтері";
41-жол "АА қызметінің басқа да жедел қызметтері";
42-жол "АІ қызметінің басқа да жедел қызметтері";
43-жол "Экономикалық қылмыстарды тергеу бойынша жедел қызметкерлер";
44-жол "Салық салу қылмыстарын тергеу бойынша жедел қызметкерлер";
45-жол "Қаржы-несиелік саласындағы қылмыстарды тергеу бойынша жедел қызметкерлер";
төмендегідей мазмұндағы 46, 47, 48, 49, 50, 51-жолдармен толықтырылсын:
46-жол "Бюджет саласындағы қылмыстарды тергеу бойынша жедел қызметкерлер";
47-жол "ІҚБ";
48-жол "ЖБ";
49-жол "ҚПА (Б)Б";
50-жол "ҚП УҰИ А";
51-жол "ҚП ТИЗО А";
төмендегідей мазмұндағы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33-бағандармен толықтырылсын:
12-баған "Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алу немесе ысырап ету";
13-баған "Алаяқтық";

дополнить графами 26, 27, 28, 29 следующего содержания:
графа 26 "из них с мерой пресечения подписка о невыезде";
графа 27 "из них с мерой пресечения арест";
графа 28 "Розыск прекращен в связи с установлением из объявленных в розыск в предыдущие годы";
графа 29 "Возбуждено уголовных дел по факту без вести пропавших";
строку 39 изложить в следующей редакции "с автотранспортом";
в таблице Б:
строки 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 изложить в следующей редакции:
строка 40 "Устанавливалось лиц, на конец отчетного периода";
строка 41 "находилось на учете дел об установлении личности неизвестных граждан по неопознанным трупам на начало отчетного периода";
строка 42 "вновь заведено или прибыло из других органов дел об установлении личности неизвестных граждан по неопознанным трупам";
строка 43 "прекращено дел в связи с установлением личности (из строк 41, 42)";
строка 44 "в том числе из числа лиц, без вести пропавших";
строка 45 "прекращено дел в связи с возбуждением уголовного дела (из строк 41, 42)";
строка 46 "в том числе из числа лиц, без вести пропавших";
строка 47 "прекращено дел за истечением срока давности";
строка 48 "возбуждено уголовных дел по факту установления насильственных действий, повлекших смерть потерпевшего";
дополнить строкой 49 следующего содержания "Розыск прекращен в связи с установлением из объявленных в розыск в предыдущие годы";
таблицу В дополнить строкой 36 следующего содержания "ответчиков при неизвестности их местопребывания по искам, предъявленным в интересах государства по постановлению суда";
в разделе 10 "Силы и средства, способствующие раскрытию преступлений":
строки 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 изложить в следующей редакции:
строка 36 "ОПИ А ИВС";
строка 37 "ОПИ АП ИВС";
строка 38 "ОПИ А СИЗО";
строка 39 "ОПИ АП СИЗО";
строка 40 "Иные оперативные службы А";
строка 41 "Иные оперативные службы АП";
строка 42 "Иные оперативные службы АД";
строка 43 "Оперативные работники по расследованию экономических преступлений";
строка 44 "Оперативные работники по расследованию налоговых преступлений";
строка 45 "Оперативные работники по расследованию преступлений в финансово-кредитной сфере";
дополнить строками 46, 47, 48, 49, 50, 51 следующего содержания:
строка 46 "Оперативные работники по расследованию преступлений в бюджетной сфере";
строка 47 "УВБ";
строка 48 "ОУ";
строка 49 "МУ(О)ФП";
строка 50 "А ИВС ФП";
строка 51 "А СИЗО ФП";
дополнить графами 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 следующего содержания:
графа 12 "Присвоение или растрата вверенного чужого имущества ( статья 176  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 13 "Мошенничество ( статья 177  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";

14-баған "Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 189-бабы)";
15-баған "Заңсыз кәсіпкерлік (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 190-бабының 2-бөлігі)";
16-баған "Заңсыз банктік қызмет (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 191-бабы)";
17-баған "Жалған кәсіпкерлік (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 192-бабы)";
18-баған "Заңсыз жолмен алынған ақша қаражатын немесе өзге мүлікті заңдастыру (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 193-бабы)";
19-баған "Монополистік іс-әрекеттер және бәсекені шектеу (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 196-бабы)";
20-баған "Тауарлық белгіні заңсыз пайдалану (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 199-бабы)";
21-баған "Жалған ақша немесе бағалы қағаздар жасау немесе сату (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 206-бабы)";
22-баған "Экономикалық контрабанда (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 209-бабы)";
23-баған "Шетел валютасындағы қаражатты шетелден қайтармау (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 213-бабы)";
24-баған "Кеден төлемдері мен алымдарын төлеуден жалтару (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 214-бабының 2-бөлігі)";
25-баған "Банкроттық жағдайындағы заңсыз іс-әрекеттер (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 215-бабы)";
26-баған "Әдейі банкроттық (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 216-бабы)";
27-баған "Жалған банкроттық (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 217-бабы)";
28-баған "Банк операциялары туралы көрінеу жалған мәліметтер беру (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 219-бабы)";
29-баған "Банктің ақша қаражатын заңсыз пайдалану (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 220-бабы)";
30-баған "Азаматтың салық төлеуден жалтаруы (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 221-бабы)";
31-баған "Ұйымдарға салынатын салықты төлеуден жалтару (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 222-бабы)";
32-баған "Тұтынушыларды алдау (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 223-бабының 2-бөлігі)";
33-баған "Компьютерлік ақпаратқа заңсыз кіру, ЭЕМ үшін зиянды бағдарламаларды жасау, пайдалану және тарату (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 227-бабының 2, 3, 4-бөліктері)";
"Қылмыстың ашылуына мүмкіндік туғызатын күштер және амал-тәсілдер (қаржы полициясы органдарына арналған)" 10-А бөлімі алынып тасталынсын;
15-бөлімде:
15-бөлімнің аталуы келесі редакцияда берілсін:
"15-бөлім. Алдын ала оқшаулау, қылмыстық-түзету жүйесі мекемелерінде, қамауда ұстау жерлерінде тіркелген, қоғамнан оқшаулаусыз, күдіктілерді, тергеліп-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелеріндегі қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен жасалған қылмыстар туралы мәліметтер";

графа 14 "Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности ( статья 189  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 15 "Незаконное предпринимательство (часть 2  статьи 190  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 16 "Незаконная банковская деятельность ( статья 191  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 17 "Лжепредпринимательство ( статья 192  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 18 "Легализация денежных средств или иного имущества, приобретенного незаконным путем ( статья 193  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 19 "Монополистические действия и ограничение конкуренции ( статья 196  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 20 "Незаконное использование товарного знака ( статья 199  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 21 "Изготовление или сбыт поддельных денег или ценных бумаг ( статья 206  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 22 "Экономическая контрабанда ( статья 209  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 23 "Невозвращение из-за границы средств в иностранной валюте ( статья 213  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 24 "Уклонение от уплаты таможенных платежей и сборов (часть 2  статьи 214  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 25 "Неправомерные действия при банкротстве ( статья 215  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 26 "Преднамеренное банкротство ( статья 216  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 27 "Ложное банкротство ( статья 217  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 28 "Представление заведомо ложных сведений о банковских операциях ( статья 219  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 29 "Незаконное использование денежных средств банка ( статья 220  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 30 "Уклонение гражданина от уплаты налога ( статья 221  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 31 "Уклонение от уплаты налогов с организаций ( статья 222  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 32 "Обман потребителей (часть 2  статьи 223  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
графа 33 "Неправомерный доступ к компьютерной информации, создание, использование и распространение вредоносных программ для ЭВМ (части 2, 3, 4  статьи 227  Уголовного кодекса Республики Казахстан)";
раздел 10-А. "Силы и средства, способствующие раскрытию преступлений (для органов финансовой полиции)" исключить;
в разделе 15:
наименование раздела 15 изложить в следующей редакции:
"Раздел 15. Сведения о зарегистрированных преступлениях в учреждениях уголовно-исполнительной системы, предварительной изоляции, в местах содержания под стражей, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции, без изоляции от общества, подозреваемых, следственно-арестованных";

3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21-бағандар келесі редакцияда берілсін:
3-баған "ТК";
4-баған "ТК";
5-баған "қылмыстық-түзету инспекциялары";
6-баған "УҰИ";
7-баған "ТИЗО";
8-баған "басқалар";
9-баған "Қылмыстық істері есептік кезеңде сотқа жіберілген қылмыстардың саны";
10-баған "Істері ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстардың саны";
11-баған "Істері есептен шығарылғандықтан қысқартылған қылмыстардың саны";
12-баған "соның ішінде қылмыстың құрамы және оқиғасы болмағандықтан (Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлігінің 1, 2-тармақтары)";
13-баған "іс қозғау туралы қаулылары прокурормен бұзылған";
14-баған "есептік кезеңде қозғалған істер бойынша";
15-баған "барлығы";
16-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігі 1-тармағы бойынша (науқастанумен байланысты)";
17-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 1-тармағы (айыпкер ретінде жауапқа тартылуға жататын тұлғалардың анықталмауымен байланысты)";
18-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы (айыпкер тергеуден немесе соттан жасырынғанда не оның қай жерде жүргендігі анықталмағанда)";
19-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 5-тармағы (айыпкердің Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде болуы)";
20-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 7-тармағы (айқындалуы қиын күштің қозғалысы)";
21-баған "Істеріне тергеу жүргізу мерзімі өтіп кеткен, ал мерзімін ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген қылмыстардың саны";
төмендегідей мазмұндағы 22, 23, 24-бағандармен толықтырылсын:
22-баған "Өткен жылдардағы істері Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігі 4-тармағы бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны (науқастанумен байланысты)";
23-баған "Істері тергеуге алынғандығы бойынша есептен шығарылып берілген қылмыстардың саны";
24-баған "Ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған қылмыстардың саны";
16-бөлімде "Ашылу бағасы қолданыла алатын тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер":
29, 34, 47, 65, 74-жолдар алынып тасталынсын;
17-бөлімде "Қаруды және техникалық заттарды қолданумен жасалған қылмыстар туралы мәліметтер";
16, 34, 43-жолдар алынып тасталынсын;
18-бөлімде:
18-бөлімнің аталуы келесі редакцияда берілсін:
"18-бөлім. Республика аумағында алдын ала оқшаулау, қоғамнан оқшаулаусыз, күдіктілерді ұстау, тергеу-қамауға алу мекемелерінде қылмыстық жазасын өтеп жүрген тұлғалармен жасалған тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер";

графы 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 изложить в следующей редакции:
графа 3 "ИК";
графа 4 "ВК";
графа 5 "уголовно-исполнительные инспекции";
графа 6 "ИВС";
графа 7 "СИЗО";
графа 8 "другие";
графа 9 "Количество преступлений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде";
графа 10 "Количество преступлений, дела о которых прекращены по нереабилитирующим основаниям";
графа 11 "Количество преступлений, дела о которых прекращены со снятием с учета";
графа 12 "в том числе за отсутствием состава и события преступления (пункты 1, 2 части 1  статьи 37  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)";
графа 13 " по которым постановления о возбуждении отменены прокурором";
графа 14 "по делам, возбужденным в отчетном периоде";
графа 15 "всего";
графа 16 "по пункту 4 части 1  статьи 50  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (в связи с болезнью)";
графа 17 "пункт 1 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (за неустановлением лица, подлежащего привлечению в качестве обвиняемого)";
графа 18 "пункт 2 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (когда обвиняемый скрылся от следствия или суда либо место его пребывания не установлено)";
графа 19 "пункт 5 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (нахождение обвиняемого вне пределов Республики Казахстан)";
графа 20 "пункт 7 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (действия непреодолимой силы)";
графа 21 "Количество преступлений, по делам о которых истек срок расследования, а информация о продлении срока не поступила";
дополнить графами 22, 23, 24 следующего содержания:
графа 22 "Количество преступлений, дела прошлых лет о которых приостановлены по пункту 4 части 1  статьи 50  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (в связи с болезнью)";
графа 23 "Количество преступлений, дела о которых переданы по подследственности со снятием с учета";
графа 24 "Количество преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям";
в разделе 16 "Сведения о зарегистрированных преступлениях, к которым применима оценка раскрываемости":
строки 29, 34, 47, 65, 74 исключить;
в разделе 17 "Сведения о зарегистрированных преступлениях с применением оружия и технических средств";
строки 16, 34, 43 исключить;
в разделе 18:
наименование раздела 18 изложить в следующей редакции:
"Раздел 18. Сведения о всех зарегистрированных преступлениях на территории республики, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции, без изоляции от общества, подозреваемых, следственно-арестованных";

3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18-бағандар келесі редакцияда берілсін:
3-баған "ТК";
4-баған "ТК";
5-баған "қылмыстық-түзету инспекциялары";
6-баған "УҰИ";
7-баған "ТИЗО";
8-баған "басқалар";
9-баған "Қылмыстық істері есептік кезеңде сотқа жіберілген қылмыстардың саны";
10-баған "Істері ақталынбаған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстардың саны";
11-баған "Істері есептен шығарылғандықтан қысқартылған қылмыстардың саны";
12-баған "соның ішінде қылмыстың құрамы және оқиғасы болмағандықтан (Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлігінің 1, 2-тармақтары)";
13-баған "іс қозғау туралы қаулылары прокурормен бұзылған";
14-баған "(соның ішінде 10-бағаннан) есептік кезеңде қозғалған істер бойынша";
15-баған "Істері есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстардың барлық саны";
16-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы (айыпкер тергеуден немесе соттан жасырынғанда не оның қай жерде жүргендігі анықталмағанда)";
17-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігі 4-тармағы бойынша (науқастанумен байланысты)";
18-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 5-тармағы (айыпкердің Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде болуы)";
төмендегідей мазмұндағы 19, 20, 21, 22, 23-бағандармен толықтырылсын:
19-баған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігінің 7-тармағы (айқындалуы қиын күштің қозғалысы)";
20-баған "Істеріне тергеу жүргізу мерзімі өтіп кеткен, ал мерзімін ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген қылмыстардың саны";
21-баған "Өткен жылдардағы істері Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлігі 4-тармағы бойынша тоқтатылған қылмыстардың саны (науқастанумен байланысты)";
22-баған "Олар туралы істер ретпен есептен шығару арқылы жіберілген қылмастардың саны";
23-баған "Ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған қылмыстар саны";
Аталған бұйрықпен бекітілген "Тіркелген қылмыстар және қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы" N 1-М нысанды статистикалық есепті құру мен қалыптастыру бойынша Нұсқаулыққа:
9-тармақтағы бірінші сөйлемнен кейін он бірінші қайырмасы келесі мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Көрсетілген бағанда есептік кезеңде тіркелгендердің, сонымен қатар ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылғандардың саны бейнеленеді";
12 тармақтың бір азат жолында "оларды жасаған" сөздерінен кейін "тұлғаларға қатысты ақталмаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған саны туралы" деген сөздерімен толықтырылсын;
18-тармақта:
1) тармақшада:
сегізінші қайырмадан соң мынадай мазмұндағы қайырмамен толықтырылсын:

графы 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 изложить в следующей редакции:
графа 3 "ИК";
графа 4 "ВК";
графа 5 "уголовно-исполнительные инспекции";
графа 6 "ИВС";
графа 7 "СИЗО";
графа 8 "другие";
графа 9 "Количество преступлений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде";
графа 10 "Количество преступлений, дела о которых прекращены по нереабилитирующим основаниям";
графа 11 "Количество преступлений, дела о которых прекращены со снятием с учета";
графа 12 "в том числе за отсутствием состава и события преступления (пункта 1, 2 части 1  статьи 37  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)";
графа 13 "по которым постановления о возбуждении отменены прокурором";
графа 14 "(в том числе из графы 10) по делам, возбужденным в отчетном периоде";
графа 15 "Всего количество преступлений, дела о которых приостановлены в отчетном периоде";
графа 16 "пункт 2 части 1  статьи 50  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (когда обвиняемый скрылся от следствия или суда либо место его пребывания не установлено)";
графа 17 "по пункту 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (в связи с болезнью)";
графа 18 "пункт 5 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (нахождение обвиняемого вне пределов Республики Казахстан)";
дополнить графами 19, 20, 21, 22, 23 следующего содержания:
графа 19 "пункт 7 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (действия непреодолимой силы)";
графа 20 "Количество преступлений, по делам о которых истек срок расследования, а информация о продлении срока не поступила";
графа 21 "Количество преступлений, дела прошлых лет о которых приостановлены по пункту 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (в связи с болезнью)";
графа 22 "Количество преступлений, дела о которых переданы по подследственности со снятием с учета";
графа 23 "Количество преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям";
в Инструкцию по составлению и формированию статистического отчета формы N 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования", утвержденную указанным приказом:
в абзаце одиннадцатом пункта 9 после первого предложения дополнить предложением следующего содержания:
"В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.";
в абзаце первом пункта 12 после слов "их совершивших" дополнить словами ", а также о количестве лиц, в отношении которых отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям";
в пункте 18:
в подпункте 1):
после восьмого абзаца дополнить абзацем следующего содержания:

"18-бағанда халықаралық іздестіруге жарияланғандардың ішінен тұлғалардың саны бейнеленеді, 19-бағанда мемлекетаралық іздестіруге жарияланғандардың ішінен тұлғалардың саны бейнеленеді";
тоғызыншы азат жолдағы "18" саны "20" санымен, "19" саны "21" санымен, "20" саны "22" санымен ауыстырылып;
тоғызыншы азат жолдан кейін мынадай мазмұндағы қайырмамен толықтырылсын:
"23-бағанда халықаралық іздестіруге жарияланғандардың ішінен тұлғалардың саны бейнеленеді, 24-бағанда мемлекетаралық іздестіруге жарияланғандардың ішінен тұлғалардың саны бейнеленеді";
оныншы азат жолдағы "21" саны "25" санымен, "22" саны "26" санымен, "23" саны "27" санымен ауыстырылсын;
он бірінші азат жолдағы "24" саны "28" санымен ауыстырылсын;
он екінші азат жолдағы "25" саны "29", "38" саны "39" санымен санымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
он жетінші азат жолдағы "39" саны "40" санымен ауыстырылсын;
он сегізінші азат жолдағы "40-46" сандары "41-47" сандарымен ауыстырылсын;
он тоғызыншы азат жолдағы "47" саны "48" санымен ауыстырылсын;
20-тармақта:
1), 3) тармақшаларындағы "45" саны "51" санымен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы екінші азат жолындағы ("Қылмыстық кодекстің 311-313 баптары") сөздерінен кейін мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"12-бағанда - сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иеленіп алумен немесе ысырап етумен байланысты қылмыстардың ашылуына қатысу; 13-бағанды - алаяқтықпен байланысты қылмыстардың ашылуына қатысу; 15-23-бағандарда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне сәйкес экономикалық қызмет саласындағы қылмыстардың жеке түрлері бейнеленеді";
алтыншы және жетінші азат жолдар алынып тасталынсын;
25-тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"25. Бұл бөлім алдын ала оқшаулау, қылмыстық-түзету жүйесі мекемелерінде, қамауда ұстау жерлерінде тіркелген, қоғамнан оқшаулаусыз, күдіктілерді, тергеліп-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелеріндегі қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен жасалған қылмыстардың саны туралы мәліметтерден тұрады. Жазалауды өтеп жүрмеген және күдікті, тергеліп-тұтқындалған болып табылмайтын тұлғалармен түзету мекемелерінің аумағында жасалған қылмыстар бұл бөлімде бейнеленбейді, сондай-ақ қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен аймақтың аумағында жасаған қылмыстары да бейнеленбейді. Соңғылары қылмыстың жасалған жері бойынша қылмыстық істі қозғаған органдармен ескеріледі.";
төртінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"3-8-бағандарда мынадай жерлерге сәйкес жасалған қылмыстар көрінеді: түзету колонияларында, тәрбиелеу колонияларында, қылмыстық-атқарушылық инспекцияларында, тергеу изоляторларында, уақытша ұстау изоляторларында, басқа да жерлерде (тәртіптік әскери бөлімдерде, гаупвахталарда, сотталғандарды алып жүруге арналған арнайы көліктерде, тағы басқа).";
26-тармағында:

"В графе 18 отражаются количество лиц, из объявленных в международный розыск, в графе 19 отражаются количество лиц, из объявленных в межгосударственный розыск.";
в абзаце девятом цифру "18" заменить цифрой "20", цифру "19" заменить цифрой "21", цифру "20" заменить цифрой "22";
после девятого абзаца дополнить абзацем следующего содержания:
"В графе 23 отражаются количество лиц, из объявленных в международный розыск, в графе 24 отражаются количество лиц, из объявленных в межгосударственный розыск";
в абзаце десятом цифру "21" заменить цифрой "25", цифру "22" заменить цифрой "26", цифру "23" заменить цифрой "27";
в абзаце одиннадцатом цифру "24" заменить цифрой "28";
в абзаце двенадцатом цифру "25" заменить цифрой "29", цифру "38" заменить цифрой "39";
в подпункте 2):
в абзаце семнадцатом цифру "39" заменить цифрой "40";
в абзаце восемнадцатом цифры "40-46" заменить цифрами "41-47";
в абзаце девятнадцатом цифру "47" заменить цифрой "48";
в пункте 20:
в подпунктах 1), 3) цифру "45" заменить цифрой "51";
в абзаце втором подпункта 3) после слов "(статьи 311-313 Уголовного кодекса)" дополнить словами следующего содержания:
"; в графе 12 - участие в раскрытии преступлений, связанных с присвоением или растратой вверенного чужого имущества; в графе 13 - участие в раскрытии преступлений, связанных с мошенничеством; в графах 15-23 отражаются отдельные виды преступлений в сфере экономической деятельности в соответствии с Уголовным кодексом Республики Казахстан";
абзацы шестой и седьмой исключить;
в пункте 25:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"25. Данный раздел содержит сведения о количестве преступлений, зарегистрированных в учреждениях уголовно-исполнительной системы, предварительной изоляции, без изоляции от общества, в местах содержания под стражей, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции подозреваемых, следственно-арестованных. Преступления, совершенные на территории исправительного учреждения лицами, не отбывающими наказание и не являющиеся подозреваемыми, следственно-арестованными в данном разделе не отражаются, также не отражаются преступления, совершенные на территории региона лицами, отбывающими уголовное наказание. Последние учитываются по месту совершения преступления за органами, возбудившими уголовное дело.";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"В графах 3-8 показываются преступления, совершенные соответственно: в исправительных колониях, воспитательных колониях, уголовно-исполнительных инспекциях, следственных изоляторах, изоляторах временного содержания, других местах (дисциплинарные воинские части, гауптвахты, спецтранспорт для перевозки осужденных и другие).";
в пункте 26:

"23" саны "24" санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын "23 бағанда отбасы-тұрмыстық салада жасалған аяқталған қылмыстардың саны көрінеді";
28-тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"28. Бұл бөлім күдіктілерді, тергеліп-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелерінде қылмыстық жазалауды өтеп жүрген тұлғалармен жасалған қылмыстардың саны туралы мәліметтерден тұрады. Бұл бөлімде тек қылмыстық-түзету жүйесі мекемелерінің аумағында ғана емес, аймақтың аумағында да жасалған барлық қылмыстар бейнеленеді. Қылмыстық жазалауды өтеп жүрмеген және күдікті, тергеліп-тұтқындалған болып табылмайтын тұлғалармен жасалған қылмыстар бұл бөлімде бейнеленбейді.";
төртінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"3-8-бағандарда төмендегідей жерлерге сәйкес жасалған қылмыстар көрінеді: түзету колонияларында, тәрбиелеу колонияларында, қылмыстық-атқарушылық инспекцияларында, тергеу изоляторларында, уақытша ұстау изоляторларында, басқа да жерлерде (тәртіптік әскери бөлімдерде, гаупвахталарда, сотталғандарды алып жүруге арналған арнайы көліктерде, тағы басқа).".
2. "Қылмыс жасаған тұлғалар туралы" N 2-Л нысанды статистикалық есеп пен оны құру бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы N 63  бұйрығына  (нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2577 санымен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Қылмыс жасаған тұлғалар туралы" N 2-Л нысанды статистикалық есепті құру және қалыптастыру бойынша Нұсқаулыққа:
5-тармақтағы бірінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"5. Статистикалық ақпарат есептік кезеңде келіп түскен "Қылмыс жасаған тұлғаға қойылған кәртішке" N2.0 нысанды, соның ішінде жеке айыптау істері бойынша, сондай-ақ ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған тұлғаларға қатысты алғашқы есепке алу құжаттарында қамтылатын ақпараттың негізінде құрылады.".
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (В.Г.Ким):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі үшін шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрықты Комитеттің құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және оның аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры

число "23" заменить числом "24";
дополнить абзацем следующего содержания "В графе 23 отражается количество преступлений из числа оконченных, совершенных в семейно-бытовой сфере";
в пункте 28:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"28. Данный раздел содержит сведения о количестве преступлений, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции подозреваемых, следственно-арестованных. В данном разделе отражаются все преступления, совершенные не только на территории учреждений уголовно-исполнительной системы, но и региона. Преступления, совершенные лицами, не отбывающими уголовное наказание и не являющиеся подозреваемыми, следственно-арестованными в этом разделе не отражаются.";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"В графах 3-8 показываются преступления, совершенные соответственно: в исправительных колониях, воспитательных колониях, уголовно-исполнительных инспекциях, следственных изоляторах, изоляторах временного содержания, других местах (дисциплинарные воинские части, гауптвахты, спецтранспорт для перевозки осужденных и другие).".
2. В  приказ  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 63 "Об утверждении статистического отчета формы N 2-Л "О лицах, совершивших преступления" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 25 ноября 2003 года за N 2577) внести следующие изменения и дополнения:
в Инструкцию по составлению и формированию статистического отчета формы N 2-Л "О лицах, совершивших преступления", утвержденной указанным приказом:
в пункте 5 абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Статистическая информация формируется на основании данных, содержащихся в информационных учетных документах формы N 2.0 "Карточка на лицо, совершившее преступление", в том числе по делам частного обвинения, а также на лицо, в отношении которого отказано в возбуждении уголовного дела, по нереабилитирующим основаниям, поступивших в отчетном периоде.".
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) настоящий приказ направить субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан