Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеуу Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3189. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 121 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 121 Қаулысымен.
------------------ Бұйрықтан үзінді -------------------
2003 жылғы 2 шілдедегі "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 2-тармағының 11), 15) тармақшаларына, 49-бабына және 2003 жылғы 4 шілдедегі "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағының 5), 6) тармақшаларына сәйкес бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. ...
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап осы қаулының қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 121 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3189 тіркелген).
2. ...
3. ...
4. ...
Ескерту: Қаулының атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).
Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Заңының 3-бабының 2-тармағының 11), 15)-тармақшаларына, 49-бабына , Қазақстан Республикасының "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 9-бабының 1-тармағының 5), 6)-тармақшаларына сәйкес бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржы тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арнап "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" - пруденциалдық нормативі белгіленсін.
Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентінің мәні күн сайын кем дегенде 1 құрауға тиіс.
2. Қоса беріліп отырған бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арнап пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелері бекітілсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ) қаулысымен .
3. Осы қаулы күшіне енгізілген күннен бастап мыналар күшін тоқтатты деп есептелсін:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 16-ақпандағы N 52 "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға қаржы тұрақтылығының межелерін есептеу және олардың орындалғандығы туралы есептерді ұсыну Ережелерін бекіту туралы" қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1851 тіркелген, 2002 жылдың мамыр айында "Қазақстанның бағалы қағаздар нарығы" атты журналында N 5 жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2003 жылғы 19-тамыздағы N 296 "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 1851 нөмірімен тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2002 жылғы 16-ақпандағы N 52 "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арнап қаржы тұрақтылығының межелерін есептеу және олардың орындалғандығы туралы есептерді ұсыну Ережелерін бекіту туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы" қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2487 нөмірімен тіркелген, 2003 жылдың 8-21 қыркүйегінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарының N 19 жарияланған).

Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 265. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2004 года N 3189. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 121
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 121 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
В соответствии с подпунктами 11), 15) пункта 2 статьи 3, статьей 49 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктами 5), 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", в целях обеспечения финансовой устойчивости организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, пруденциальный норматив - "Коэффициент достаточности собственного капитала".
Значение коэффициента достаточности собственного капитала должно ежедневно составлять не менее 1.
2. Утвердить прилагаемые Правила расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 февраля 2002 года N 52 "Об утверждении Правил расчета критериев финансовой устойчивости для организаций, осуществляющих деятельность по ведению реестра держателей ценных бумаг, и представления отчетности по их соблюдению" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1851, опубликованное в мае 2002 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана", N 5);
2) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан 19 августа 2003 года N 296 "О внесении дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 февраля 2002 года N 52 "Об утверждении Правил расчета критериев финансовой устойчивости для организаций, осуществляющих деятельность по ведению реестра держателей ценных бумаг, и представления отчетности по их соблюдению", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1851" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2487, опубликованное 8-21 сентября 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана", N 19).

4. Бұл қаулы Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енгізіледі.
5. Агенттіктің стратегия және талдау Департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Агенттіктің Заң Департаментімен бірге (Байсынов М.Б.) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде осы қаулыны мемлекеттік тіркеуге алу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он күндік мерзімнің ішінде осы қаулыны бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, ұйымдарына, "Қазақстан тізілім ұстаушылар ассоциациясы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
6. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету Департаменті (Несіпбаев Р.Р.) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он күндік мерзімнің ішінде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2004 жылғы 25 қыркүйектегi
N 265 қаулысымен бекiтiлдi
Ескерту: Жоғарғы оң бұрыштағы мәтiн жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) .
Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімінің жүйесін
жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған
пруденциалдық нормативті есептеу
Ережелері
Ескерту: Ереженің атауына және кіріспесіне өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
Бағалы қағаздарды ұстаушылардың реестрлерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалды нормативтерді есептеу ережелері (әрі қарай - Ережелер) бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың орындауына міндетті "меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативін есептеу тәртібін (бұдан әрі - тіркеушілер) белгілейді.
1-Тарау. "Меншікті капиталдың жеткіліктілік
коэффициенті" - пруденциалдық нормативін
есептеу тәртібі
1. Тіркеушінің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
К=(ЛА-О)/МРСК, бұл жерде
ЛА - Осы Ережелердің 2-тармағына сәйкес өтімді деп мойындалатын тіркеушінің өтімді активтері;
О - тіркеушінің жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);
МРСК - меншікті капиталдың жеткіліктілігінің есебіне қабылданатын тіркеушінің меншікті капиталының ең төменгі мөлшері - 8 миллион теңге.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту стратегии и анализа Агентства (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом Агентства (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, объединения юридических лиц "Казахстанская ассоциация реестродержателей".
6. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан  принять меры к официальному опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 25 сентября 2004 года N 265
Правила
расчета пруденциального норматива для
организаций, осуществляющих деятельность
по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
Правила расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг (далее - Правила) устанавливают порядок расчета пруденциального норматива "Коэффициент достаточности собственного капитала", обязательного к соблюдению организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг (далее - регистраторы). <*>
Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
Глава 1. Порядок расчета пруденциального норматива -
"Коэффициент достаточности собственного капитала"
1. Коэффициент достаточности собственного капитала регистратора рассчитывается по формуле:
К=(ЛА-О)/МРСК, где
ЛА - ликвидные активы регистратора, которые признаются ликвидными в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил;
О - совокупные обязательства регистратора (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);
МРСК - минимальный размер собственного капитала регистратора, принимаемый в расчет достаточности собственного капитала - 8 миллионов тенге.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).

2. Тіркеушінің өтімді активтері ретінде келесі активтер мойындалады:
1) ақша, сондай-ақ:
кассадағы ақша, бірақ тіркеушінің балансы бойынша актив сомасының он проценттен жоғары емес;
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептеріндегі ақшалар;
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша;
2) бағалы қағаздары ең жоғарғы санат бойынша қор биржасының ресми тізіміне енгізілген немесе резидент емес-бас ұйымдарының ықтимал шығын резервтерін шегеріп тастағанда ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) жеке рейтингі бар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақының сомаларын есепке ала отырып) еншілес банктер-резиденттер болып табылатын Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне салынған салымдар;
2-1) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
3) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес айналымға шығарылғандар) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақыны есепке ала отырып);
4) Қазақстан Республикасының және ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастап, ең жоғарғы санат бойынша қор биржасының ресми тізіміне енгізілген тіркеушіге қатысты аффиниирленген тұлға болып табылмайтын басқа да мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы ұйымдарының беймемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздары ("Қазақстанның Даму Банкі" АҚ қор биржасы мен облигацияларының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
5) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастап, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомаларын есепке ала отырып);

2. В качестве ликвидных активов регистратора признаются следующие активы:
1) деньги, в том числе:
деньги в кассе, не более десяти процентов от суммы активов по балансу регистратора;
деньги на счетах в банках второго уровня Республики Казахстан;
деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody , s Investors Service");
2) вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, ценные бумаги которых включены в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории, или являющихся дочерними банками - резидентами, родительские банки - нерезиденты которых имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service")(с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения) , за вычетом резервов на возможные потери;
2-1) вклады в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody , s Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
3) государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств) (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
4) негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, включенные в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи и облигаций АО "Банк Развития Казахстана") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
5) ипотечные облигации организаций Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;

5-1) ықтимал шығындар резервін шегере отырып, Қазақстан Республикасы ұйымдарының инфрақұрылымдық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып)
6) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ облигациялары ( негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомаларын есепке ала отырып);
7) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда, кредиттік рейтингтің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ" ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) рейтинг бағасы бар шетелдік мемлекеттердің бағалы қағаздары;
8) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда, "ВВВ" санатынан ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа2" санатынан ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) төмен болмайтын рейтинг бағалауы бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары;
9) борыштық бағалы қағаздары ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда "ВВВ" санатынан ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа2" санатынан ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) төмен болмайтын рейтинг бағалауына ие шетелдік эмитенттердің акциялары;
10) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
10-1) ықтимал шығындар резервін шегере отырып, (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары;

5-1) инфраструктурные облигации организаций Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
6) облигации АО "Банк Развития Казахстана" (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
7) ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "BBB" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
8) негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
9) акции иностранных эмитентов, чьи долговые ценные бумаги имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
10) ценные бумаги международных финансовых организаций (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
10-1) акции организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;

11) аффиниирленген алтын;
12) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасының елу процентке азайтылған сомасын есепке ала отырып) (қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда) ең жоғарғыдан кейінгі санат бойынша қор биржасының ресми тізіміне енгізілген тіркеушіге қатысты аффиниирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары (сонымен қатар басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар);
12-1) ықтимал шығындар резервтерін шегере отырып (елу процентке азайтылған) ашық және/немесе аралық инвестициялық пай қорларының пайлары;
12-2) бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық депозитарийінің және акционерлері бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары;
13) жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы тіркеушіге қатысты аффиниирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда), сондай-ақ:
шарттың талаптары бойынша үш күннен аспайтын мерзімге кешіктірілген тіркеушінің балансы бойынша актив сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшерде жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы тіркеушіге қатысты аффиниирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда);
шарттың талаптары бойынша тоқсан күннен аспайтын мерзімге кешіктірілген тіркеушінің балансы бойынша актив сомасының он процентінен аспайтын мөлшерде елу процентке азайтылған жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда);
14) тіркеушінің баланс құны бойынша негізгі қаражаттары, сонымен қатар меншігіндегі жер немесе тіркеушінің балансы бойынша актив сомасының он процентінен аспайтын мөлшерде тұрақты жер пайдалану құқығындағы жер;
тіркеушінің балансы бойынша активтердің сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі ғимараттар мен имараттар;
тіркеушінің балансы бойынша актив сомасының бес процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі машиналар мен жабдықтар;

11) аффинированное золото;
12) негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан (в том числе ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других государств), не являющихся аффилиированными лицами по отношению к регистратору, включенные в официальный список фондовой биржи по категории, следующей за наивысшей (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи) (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, уменьшенные на пятьдесят процентов), за вычетом резервов на возможные потери;
12-1) паи открытого и/или интервального паевых инвестиционных фондов, за вычетом резервов на возможные потери (уменьшенные на пятьдесят процентов);
12-2) акции организаторов торгов с ценными бумагами, центрального депозитария ценных бумаг и иных юридических лиц, являющихся частью инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами которых являются профессиональные участники рынка ценных бумаг, уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом резервов на возможные потери;
13) дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к регистратору аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, в том числе:
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к регистратору аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более трех дней в размере, не превышающем двадцати процентов от суммы активов по балансу регистратора;
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к регистратору аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу регистратора, уменьшенная на пятьдесят процентов;
14) основные средства регистратора по балансовой стоимости в том числе:
земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу регистратора;
здания и сооружения, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу регистратора;
машины и оборудование, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем пяти процентов от суммы активов по балансу регистратора;

15) бағдарламалық қамтамасыз ету-баланс құны бойынша, тіркеушінің балансы бойынша активтердің сомасының он процентінен аспайтын мөлшерде.
Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
тіркеуші оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
тіркеуші автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.
Ескерту: 2-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 389 , 2006 жылғы 27 мамырдағы N 126 , 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
3. Тіркеуші бағалы қағаздардың нарығындағы кәсіби қызметті біріктірген жағдайда "меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентін" - пруденциалдық нормативті және басқа да нормативтерді есептеу бағалы қағаздардың нарығын мемлекеттік реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның (әрі қарай - өкілетті орган) нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген ерекшеліктерді есепке ала отырып жүзеге асырылады.
4. Тiркеушi осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша, осы Ереженiң 9, 10-тармақтарында көрсетiлген талаптарды сақтай отырып, алдыңғы жұмыс күнiнiң соңындағы жағдай бойынша әрбiр жұмыс күнiне пруденциалдық нормативтiң есебiн жүргiзедi. Қағаз жазбадағы пруденциалдық нормативтiң есебiне бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және тiркеушiде сақталады.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2007.07.16. N 211 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
4-1. Уәкiлеттi орган пруденциалдық нормативтi тiркеушi уәкiлеттi органның нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес электрондық тасымалдағышта ұсынған қаржылық және өзге де есеп берудiң негiзiнде тоқсан сайын есептейдi.
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).

15) программное обеспечение - по балансовой стоимости, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу регистратора. <*>
Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг регистратором на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг регистратором на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин. организаций от 29 октября 2005 года N 389 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 27 мая 2006 года N 126 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 23 февраля 2007 года N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).
3. В случае совмещения регистратором профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг расчет пруденциального норматива - "коэффициент достаточности собственного капитала" и другие нормативы осуществляются с учетом особенностей, установленных нормативными правовыми актами государственного органа, осуществляющего государственное регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган).
4. Регистратор производит расчет пруденциального норматива каждый рабочий день по состоянию на конец предшествующего рабочего дня с соблюдением требований, указанных в пунктах 9, 10 настоящих Правил, по форме согласно приложению к настоящим Правилам. Расчет пруденциального норматива на бумажном носителе подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у регистратора.
Сноска. Пункт 4 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ); с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 211 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
4-1. Пруденциальный норматив ежеквартально рассчитывается уполномоченным органом на основании финансовой и иной отчетности, представленной регистратором на электронном носителе в соответствии с нормативными правовыми актами уполномоченного органа. <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 4-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).

2-тарау. Пруденциалдық нормативтің есебін және пруденциалдық
нормативтің есебіне байланысты қосымша мәлiметтердi ұсыну
тәртiбi
Ескерту: 2-тарау жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 211 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Есептік тоқсанның соңғы жұмыс күні үшін пруденциалдық нормативтiң есебі мен пруденциалдық нормативтің есебіне байланысты қосымша мәлiметтер (бұдан әрi - Қосымша мәлiметтер) уәкілетті органға осы Ереженің қосымшасына сәйкес есептік тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша 18.00 сағаттан кешіктірмей ұсынылады.
Пруденциалдық нормативтiң есебі қағаз тасымалдағышта беріледі.
6. Қосымша мәліметтер қағаз және электрондық тасымалдағышта жасалады және уәкілетті органға электрондық тасымалдағышта беріледі.
7. Пруденциалдық нормативтiң есебіндегі және қосымша мәлiметтердегi деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі. Қағаз тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтерге тіркеушінің бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға, бас бухгалтер қол қояды, мөрмен куәландырылады және тіркеушіде сақталады. Тіркеуші уәкілетті органның талабы бойынша сұраныс түскен күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтерді береді.
8. Пруденциалдық нормативтiң есебін және қосымша мәлiметтердi толтырған кезде пайдаланылатын өлшеу бірлігі мыңдық теңгеде белгіленеді. Бес жүзден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең немесе одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
9. Уәкілетті органға берілетін пруденциалдық нормативтiң есебіне тіркеушінің бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға, бас бухгалтер қол қояды және тіркеушінің мөрімен куәландырылады.
10. Электрондық тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтер ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
11. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестiгiн тіркеушінің бiрiншi басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етедi.

Глава 2. Порядок представления расчета пруденциального норматива
и дополнительных сведений для расчета пруденциального норматива
Сноска. Название в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
Сноска. Сноска. Глава 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 211 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
5. Расчет пруденциального норматива и дополнительные сведения для расчета пруденциального норматива (далее - дополнительные сведения) представляются в уполномоченный орган в соответствии с приложением к настоящим Правилам за последний календарный день отчетного квартала, не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Расчет пруденциального норматива представляется на бумажном носителе.
6. Дополнительные сведения составляются на бумажном и электронном носителях и представляются в уполномоченный орган на электронном носителе. Дополнительные сведения на бумажном носителе подписываются первым руководителем регистратора или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяются печатью и хранятся у регистратора. По требованию уполномоченного органа регистратор не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет дополнительные сведения на бумажном носителе.
7. Данные в расчете пруденциального норматива и дополнительных сведениях указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
8. Единица измерения, используемая при заполнении расчета пруденциального норматива и дополнительных сведений, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
9. Расчет пруденциального норматива, представляемый в уполномоченный орган составляется в двух экземплярах, подписывается первым руководителем регистратора или лицом, его замещающим, главным бухгалтером и заверяется печатью регистратора.
10. Дополнительные сведения на электронном носителе представляются с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
11. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем регистратора или лицом, его замещающим.

12. "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативті бұзған жағдайда, тіркеуші бұзушылық болған сәттен бастап үш күнтізбелік күні ішінде уәкілетті органға пруденциалдық нормативті бұзу факті мен себептері туралы, оны жою шараларының жоспарын ұсына отырып, хабарлайды.
3-тарау. Қорытынды ережелер
13. Осы Ережелермен реттелмеген сұрақтар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте шешіледі.
Бағалы қағаздарды ұстаушылардың
тізілім жүйесін жүргізуді жүзеге
асыратын ұйымдарға арналған
пруденциалдық нормативті есептеу
Ережелеріне
Қосымша
Ескерту: Оң жақтағы жоғары бұрыштағы мәтін өзгертілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).
20__ жылғы "___" ___________ жағдайы бойынша
_______________________________________
(тіркеушінің толық атауы)
пруденциалдық нормативтің есебі
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) , 2005 жылғы 29 қазандағы N 389 , 2006 жылғы 27 мамырдағы N 126 қаулыларымен .
(мың теңге)
___________________________________________________________________
N  |       Көрсеткіштің атауы         |Баланс | Есепке  |Есептесу
|                                  |бойынша|алынатын | сомасы
|                                  |  сома |көлем (%)|
___________________________________________________________________
1                  2                       3       4        5
___________________________________________________________________
1.   Ақша-барлығы (жол сомасы
1.1.-1.3.), сонымен қатар:                    100
1.1  Кассадағы ақша (5-бағанада
тіркеушінің балансы бойынша актив
сомасының он процентінен аспайтын
мөлшері есепке алынады                        100
1.2  Екінші деңгейдегі банктердің
есебіндегі ақша                               100
1.3  "А" санатынан төмен емес                      100
("Standard & Poor's" және
"Fitch" рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе "А2"
санатынан төмен емес ("Moody's
Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша)
ұзақ мерзімді және/немесе қысқа
мерзімді, жеке рейтингісі бар
резидент емес-банктер
шоттарындағы ақша
2.   Бағалы қағаздары ең жоғарғы санат
бойынша қор биржасының ресми
тізіміне енгізілген немесе резидент
емес-бас ұйымдарының ықтимал шығын
резервтерін шегеріп тастағанда ұзақ
мерзімді және/немесе қысқа мерзімді
"А" санатынан төмен емес ("Standard
& Poor's" және "Fitch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "А2" санатынан төмен емес
("Moody's Investors Service"
рейтинг агенттігінің жіктеуі
бойынша) жеке рейтингі бар (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақының
сомаларын есепке ала отырып)
еншілес банктер-резиденттер болып
табылатын Қазақстан Республикасының
екінші деңгейдегі банктеріне
салынған салымдар                             100
2.1  ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастағандағы "А" санатынан
төмен емес ("Standard & Poor's" және
"Fitch" рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе "А2"
санатынан төмен емес ("Moody's
Investors Service" рейтинг агент.
тігінің жіктеуі бойынша) ұзақ
мерзімді және/немесе қысқа мерзімді,
жеке рейтингісі бар резидент емес-
банктердегі салымдар (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақы сомасын
есепке ала отырып)

12. В случае нарушения пруденциального норматива "коэффициент достаточности собственного капитала" регистратор в течение трех календарных дней с момента нарушения сообщает уполномоченному органу о факте и причинах нарушения пруденциального норматива с приложением плана мероприятий по его устранению.
Глава 3. Заключительные положения
13. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение к
Правилам расчета пруденциального
норматива для организаций,
осуществляющих ведение системы
реестров держателей ценных бумаг <*>
Сноска. В приложение внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ); от 29 октября 2005 года N 389 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 27 мая 2006 года N 126 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Расчет пруденциального норматива
по состоянию на "___" ___________ 20__ года
_______________________________________
(полное наименование регистратора)
(тысяч тенге)
___________________________________________________________________
N |            Наименование показателя      |Сумма  |Учиты-|Сумма к
|                                         |  по   |ваемый|расчету
|                                         |балансу|объем |
|                                         |       |  (%) |
__|_________________________________________|_______|______|_______
1 |                     2                   |   3   |   4  |    5
__|_________________________________________|_______|______|_______
1.   Деньги - всего (сумма строк 1.1. - 1.3),          100
в том числе:
1.   деньги в кассе (в графе 5 учитывается не
более десяти процентов от суммы активов
по балансу регистратора)                          100
1.2  деньги на счетах в банках второго уровня          100
1.3  деньги на счетах в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный рейтинг
не ниже категории "А" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor , s"
и "Fitch") или "А2" (по классификации
рейтингового агентства "Moody , s Investors
Service")                                         100
2.   Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан, ценные бумаги которых включены
в официальный список фондовой биржи по
наивысшей категории, или являющихся
дочерними банками - резидентами,
родительские банки - нерезиденты которых
имеют долгосрочный и/или, краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории
"А" (по классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2"
(по классификации рейтингового агентства
"Moody's Investors Service") (с учетом
сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери                                  100
2-1. Вклады в банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории
"А" (по классификации рейтинговых
агентств  "Standard & Poor , s" и "Fitch")
или "А2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody , s Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери                      100

3.   Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағандағы Қазақстан
Республикасының мемлекеттік бағалы
қағаздары (оның ішінде басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
айналымға шығарылғандар) (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақыны
есепке ала отырып)                            100
4.   Қазақстан Республикасының және
ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастап, ең жоғарғы санат
бойынша қор биржасының ресми
тізіміне енгізілген тіркеушіге
қатысты аффинаждалған тұлға болып
табылмайтын басқа да мемлекеттердің
заңдарына сәйкес шығарылған
Қазақстан Республикасы ұйымдарының
беймемлекеттік эмиссиялық бағалы
қағаздары ("Қазақстанның Даму
Банкі" АҚ қор биржасы мен
облигацияларының ресми тізіміне
енгізілген ипотекалық
облигацияларды есепке алмағанда)
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)             100
5.   Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастап, қор биржасының
ресми тізіміне енгізілген Қазақстан
Республикасының ұйымдарының
ипотекалық облигациялары (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақы
сомаларын есепке ала отырып)                  100
5-1. Ықтимал шығындар резервін                     100
шегере отырып, Қазақстан
Республикасы ұйымдарының
инфрақұрылымдық
облигациялары (негізгі
қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала
отырып)
6.   Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағандағы "Қазақстанның
Даму Банкі" АҚ облигациялары
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомаларын есепке ала отырып)           100
7.   Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда, кредиттік
рейтингтің халықаралық шәкілі
бойынша "АА" ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "Аа2" ("Moody's Investors
Service" рейтинг агенттігінің
жіктеуі бойынша) төмен емес
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)
рейтинг бағасы бар шетелдік
мемлекеттердің бағалы қағаздары               100
8.   Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда, "ВВВ" санатынан
("Standard & Poor's" және "Fitch"
рейтинг агенттіктерінің жіктеуі
бойынша) немесе "Ваа2" санатынан
("Moody's Investors Service"
рейтинг агенттігінің жіктеуі
бойынша) (негізгі қарыз бен
есептелген сыйақы сомасын есепке
ала отырып) төмен болмайтын рейтинг
бағалауы бар шетелдік эмитенттердің
борыштық бағалы қағаздары                     100
9.   Борыштық бағалы қағаздары ықтимал
шығындардың резервтерін шегеріп
тастағанда "ВВВ" санатынан
("Standard & Poor's" және "Fitch"
рейтинг агенттіктерінің жіктеуі
бойынша) немесе "Ваа2" санатынан
("Moody's Investors Service"
рейтинг агенттігінің жіктеуі
бойынша) (негізгі қарыз бен
есептелген сыйақы сомасын есепке
ала отырып) төмен болмайтын рейтинг
бағалауына ие шетелдік
эмитенттердің акциялары                       100

3.   Государственные ценные бумаги Республики
Казахстан (включая эмитированные в
соответствии с законодательством других
государств) (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери              100
4.   Негосударственные эмиссионные ценные
бумаги организаций Республики Казахстан,
выпущенные в соответствии с
законодательством Республики Казахстан и
других государств, не являющихся
аффилиированными лицами по отношению к
регистратору, включенные в официальный
список фондовой биржи по наивысшей
категории (за исключением ипотечных
облигаций, включенных в официальный
список фондовой биржи и облигаций АО
"Банк Развития Казахстана") (с учетом
сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов
на возможные потери                               100
5.   Ипотечные облигации организаций
Республики Казахстан, включенные в
официальный список фондовой биржи (с
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери              100
5-1. Инфраструктурные облигации
организаций Республики Казахстан (с учетом
сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов
на возможные потери                               100 %
6.   Облигации АО "Банк Развития Казахстана"
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери              100
7.   Ценные бумаги иностранных государств,
имеющих рейтинговую оценку по
международной шкале кредитного
рейтинга не ниже "BBB" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor's"
и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации
рейтингового агентства "Moody's Investors
Service") (с учетом сумм основного долга
и начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери              100
8.   Долговые ценные бумаги иностранных
эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не
ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и "Fitch")
или "Ваа2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери                      100
9.   Акции иностранных эмитентов, чьи долговые
ценные бумаги имеют рейтинговую оценку не
ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и "Fitch")
или "Ваа2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери                      100

10.  Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағандағы халықаралық
қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)             100
10-1. Ықтимал шығындар резервін                    100
шегере отырып, (негізгі
қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала
отырып) шетел мемлекет-
тердің немесе Қазақстан
Республикасының
ұйымдастырылған
рыноктарында айналыста
жүретін, "ВВ"-ден
("Standard & Poor's" және
"Fіtch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "Ва2"-ден төмен емес
("Moody's Investors Servіce"
рейтинг агенттігінің жіктеуі
бойынша) рейтингтік бағасы бар
немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі
бойынша "А" рейтингтік бағасы бар
тіркеушіге қатысты аффилиирленген
тұлға болып табылмайтын
Қазақстан Республикасы ұйымдарының
акциялары және шетел мемлекеттердің
немесе Қазақстан Республикасының
ұйымдастырылған рыноктарында
айналыста жүретін, "ВВ"-ден емес
("Standard & Poor's" және "Fіtch"
рейтинг агенттіктерінің жіктеуі
бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен
емес ("Moody's Investors Servіce"
рейтинг агенттігінің жіктеуі
бойынша) рейтингтік бағасы бар
немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі
бойынша "А" рейтингтік бағасы бар
тіркеушіге қатысты аффилиирленген
тұлға болып табылмайтын
Қазақстан Республикасы ұйымдарының
борыштық бағалы қағаздары
11.  Тазартылған алтын                             100
12.  Ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағандағы (негізгі қарыз
бен есептелген сыйақы сомасының елу
процентке азайтылған сомасын есепке
ала отырып) (қор биржасының ресми
тізіміне енгізілген ипотекалық
облигацияларды есепке алмағанда) ең
жоғарғыдан кейінгі санат бойынша
қор биржасының ресми тізіміне
енгізілген тіркеушіге қатысты
аффилиирленген тұлға болып
табылмайтын Қазақстан Республикасы
ұйымдарының мемлекеттік емес
эмиссиялық бағалы қағаздары
(сонымен қатар басқа мемлекеттердің
заңдарына сәйкес шығарылған бағалы
қағаздар)                                     50
12.1. Ықтимал шығындар резервтерін шегере          50
отырып ашық және/немесе аралық
инвестициялық пай қорларының пайлары
12.2  бағалы қағаздармен сауда-саттықты            50
ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар
орталық депозитарийінің және
акционерлері бағалы қағаздар
рыногының кәсіпқой қатысушылары
болып табылатын, бағалы қағаздар
рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі
болып табылатын өзге заңды тұлғалар.
дың ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағандағы, елу процентке
азайтылған акциялары
13.  Жұмыскерлер мен басқа да
тұлғалардың дебиторлық қарыздарын
шегеріп тастағандағы тіркеушіге
қатысты аффилиирленген тұлғалар
болып табылмайтын ұйымдардың
дебиторлық қарыздары (ықтимал
шығындардың резервтерін шегеріп
тастағанда)-барлығы (13.1 және
13.2 жолдарының сомасы) сондай-ақ:             х
13.1 Шарттың талаптары бойынша үш күннен
аспайтын мерзімге кешіктірілген
тіркеушінің балансы бойынша актив
сомасының жиырма процентінен
аспайтын мөлшерде жұмыскерлер мен
басқа да тұлғалардың дебиторлық
қарыздарын шегеріп тастағандағы
тіркеушіге қатысты аффилиирленген
тұлғалар болып табылмайтын
ұйымдардың дебиторлық қарыздары
(ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда)                           100
13.2 Шарттың талаптары бойынша тоқсан
күннен аспайтын мерзімге
кешіктірілген тіркеушінің балансы
бойынша актив сомасының он
процентінен аспайтын мөлшерде елу
процентке азайтылған жұмыскерлер
мен басқа да тұлғалардың дебиторлық
қарыздарын шегеріп тастағандағы
тіркеушіге қатысты аффилиирленген
тұлғалар болып табылмайтын
ұйымдардың дебиторлық қарыздары
(ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда)                           50
14   Тіркеушінің баланс құны бойынша
негізгі қаражаттары-барлығы

10.  Ценные бумаги международных финансовых
организаций (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери              100
10-1.Акции организаций Республики Казахстан,
не являющихся аффилиированными лицами по
отношению к регистратору, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по
классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2"
(по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service"),
или рейтинговую оценку "А" по национальной
шкале Standard & Poor's Республики Казахстан,
обращающиеся на организованных рынках
иностранных государств или Республики Казахстан,
и долговые ценные бумаги организаций Республики
Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами
по отношению к регистратору, имеющие рейтинговую
оценку не ниже "ВВ" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и
"Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service"), или
рейтинговую оценку "А" по национальной
шкале Standard & Poor's Республики Казахстан,
обращающиеся на организованных рынках иностранных
государств или Республики Казахстан (с
учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери                                  100 %
11.  Аффинированное золото                             100
12.  Негосударственные эмиссионные ценные
бумаги организаций Республики Казахстан
(в том числе ценные бумаги, выпущенные в
соответствии с законодательством других
государств), не являющихся аффилиированными
лицами по отношению к регистратору,
включенные в официальный список фондовой
биржи по категории, следующей за наивысшей
(за исключением ипотечных облигаций,
включенных в официальный список фондовой
биржи) (с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения, уменьшенные
на пятьдесят процентов), за вычетом
резервов на возможные потери                       50
12-1.Паи открытого и/или интервального паевых
инвестиционных фондов, за вычетом резервов
на возможные потери                                50%
12-2.Акции организаторов торгов с ценными
бумагами, центрального депозитария
ценных бумаг и иных юридических лиц,
являющихся частью инфраструктуры рынка
ценных бумаг, акционерами которых являются
профессиональные участники рынка ценных бумаг,
уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом
резервов на возможные потери                        50
13.  Дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери) организаций,
не являющихся по отношению к регистратору
аффилиированными лицами, за вычетом
дебиторской задолженности работников и
других лиц - всего (сумма строк 13.1 и
13.2), в том числе:                                 x
13.1 дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери) организаций,
не являющихся по отношению к регистратору
аффилиированными лицами, за вычетом
дебиторской задолженности работников и
других лиц, просроченная по условиям
договора на срок не более трех дней в
размере, не превышающем двадцати процентов
от суммы активов по балансу регистратора          100
13.2 дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери) организаций,
не являющихся по отношению к регистратору
аффилиированными лицами, за вычетом
дебиторской задолженности работников и
других лиц, просроченная по условиям
договора на срок не более девяносто дней в
размере, не превышающем десяти процентов
от суммы активов по балансу регистратора,
уменьшенная на пятьдесят процентов                 50
14.  Основные средства регистратора по
балансовой стоимости - всего (сумма строк

(14.1-14.3 жолдарының сомасы),
сонымен қатар:                                 х
14.1 меншігіндегі жер немесе тіркеушінің
балансы бойынша актив сомасының он
процентінен аспайтын мөлшерде
тұрақты жер пайдалану құқығындағы
жер                                           100
14.2 тіркеушінің балансы бойынша
активтердің сомасының он
процентінен аспайтын мөлшердегі
меншігіндегі ғимараттар мен
имараттар                                     100
14.3 тіркеушінің балансы бойынша актив
сомасының бес процентінен аспайтын
мөлшердегі меншігіндегі машиналар
мен жабдықтар                                 100
15   Бағдарламалық қамтамасыз ету-баланс
құны бойынша, тіркеушінің балансы
бойынша активтердің сомасының он
процентінен аспайтын мөлшерде                 100
16   Барлық өтімді активтер
(1 - 15 жолдарының сомасы) - ЛА                х
17   Баланс бойынша міндеттемелер                   х
18   Меншікті капиталдың ең төменгі
мөлшері (МРСК)                           х     х
19   К 1 "Меншікті капиталдың
жеткіліктілік нормативі"
(16-жол, 17-жол)/18-жол)
1 аз емес                                х     х
___________________________________________________________________
200__ жылғы "___" ___________ жағдайы бойынша
_______________________________________
(тіркеушінің атауы)
Пруденциалдық нормативті есептеуге арналған
қосымша мәліметтер
Ескерту: Кестеге өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 389 , 2006 жылғы 27 мамырдағы N 126 қаулыларымен .
(мың теңге)
___________________________________________________________________
Белгі.|         Көрсеткіштің атауы               |    Баланс
нің N |                                          | бойынша сома
___________________________________________________________________
1                        2                              3
___________________________________________________________________
8001  Меншікті немесе тұрақты пайдалану
құқығындағы жер
8002  Меншікті үйлер мен ғимараттар
8003  Меншікті машиналар мен жабдықтар
8005  Басқа негізгі қаражаттар
8006  шарттың талаптары бойынша үш күннен
аспайтын мерзімге кешіктірілген жұмыскерлер
мен басқа да тұлғалардың дебиторлық
қарыздарын шегеріп тастағандағы тіркеушіге
қатысты аффиллиирленген тұлғалар болып
табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары
(ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп
тастағанда)
8007  шарттың талаптары бойынша тоқсан күннен
аспайтын мерзімге кешіктірілген жұмыскерлер
мен басқа да тұлғалардың дебиторлық
қарыздарын шегеріп тастағандағы тіркеушіге
қатысты аффилиирленген тұлғалар болып
табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары
(ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп
тастағанда)
8008  Басқа дебиторлық қарыз (ықтимал шығындардың
резервтерін шегеріп тастағанда)
8009  Тазартылған алтын
8010  Бағдарламалық қамтамасыз ету
8011  Басқа да бейматериалды активтер
8012  Қазақстан Республикасының және ықтимал
шығындардың резервтерін шегеріп тастап,
ең жоғарғы санат бойынша қор биржасының
ресми тізіміне енгізілген тіркеушіге
қатысты аффилиирленген тұлға болып
табылмайтын басқа да мемлекеттердің
заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан
Республикасы ұйымдарының беймемлекеттік
эмиссиялық бағалы қағаздары ("Қазақстанның
Даму Банкі" АҚ қор биржасы мен
облигацияларының ресми тізіміне енгізілген
ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда)
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы
сомасын есепке ала отырып)
8013  ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп
тастағандағы (негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып) (қор
биржасының ресми тізіміне енгізілген
ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда)
ең жоғарғыдан кейінгі санат бойынша қор
биржасының ресми тізіміне енгізілген
тіркеушіге қатысты аффилиирленген тұлға
болып табылмайтын Қазақстан Республикасы
ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық
бағалы қағаздары (сонымен қатар басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған
бағалы қағаздар)
8014  Ықтимал шығындар резервін шегере отырып,
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын
есепке ала отырып) шетел мемлекеттердің
немесе Қазақстан Республикасының ұйымдас.
тырылған рыноктарында айналыста жүретін,
"ВВ"-ден төмен емес ("Standard & Poor's"
және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі
бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес
("Moody's Investors Servіce" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік
бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша
"А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге
қатысты аффилиирленген тұлға болып табыл.
майтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының
акциялары және шетел мемлекеттердің немесе
Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған
рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден
төмен емес ("Standard & Poor's" және
"Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі
бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес
("Moody's Investors Servіce" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік
бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша
"А" рейтингтік бағасы бар тіркеушіге
қатысты аффилиирленген тұлға болып
табылмайтын Қазақстан Республикасы
ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары
8015  Басқа бағалы қағаздар
8016  Қазақстан Республикасының екінші
деңгейдегі банктерінің шоттарындағы ақша
8017  "А" санатынан төмен емес
("Standard & Poor's" және "Fitch"
рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "А2" санатынан төмен емес
("Moody's Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ
мерзімді және/немесе қысқа мерзімді,
жеке рейтингісі бар резидент емес-
банктердің шоттарындағы ақша
___________________________________________________________________
Бірінші басшы ________ күні ___________
Бас бухгалтер ________ күні ___________
Орындаушы ____________ күні ___________
Телефон: _____________
Мөрге арналған орын

14.1-14.3), в том числе:                           x
14.1 земля, находящаяся в собственности или на
праве постоянного землепользования, в
размере, не превышающем десяти процентов
от суммы активов по балансу регистратора          100
14.2 здания и сооружения, находящиеся в
собственности, в размере, не превышающем
десяти процентов от суммы активов по
балансу регистратора                              100
14.3 машины и оборудование, находящиеся в
собственности, в размере, не превышающем
пяти процентов от суммы активов по
балансу регистратора                              100
15   Программное обеспечение - по балансовой
стоимости, в размере, не превышающем
десяти процентов от суммы активов по
балансу регистратора                              100
16   Итого ликвидные активы
(сумма строк 1-15)-ЛА                              x
17   Обязательства по балансу                           x
18   Минимальный размер собственного
капитала (МРСК)                             x      x
19   К 1 "Норматив достаточности собственного
капитала" ((строка 16 - строка 17)/
строка 18) не менее 1                       x      x
____________________________________________________________________
Дополнительные сведения
для расчета пруденциального норматива
по состоянию на "___" ___________ 200__ года
_______________________________________
(наименование регистратора)
(тысяч тенге)
____________________________________________________________________
N признака|           Наименование показателя              |Сумма по
|                                                |балансу
__________|________________________________________________|________
1    |                       2                        |     3
__________|________________________________________________|________
8001   Земля, находящаяся в собственности или на праве
постоянного землепользования
8002   Здания и сооружения, находящиеся в собственности
8003   Машины и оборудование, находящиеся в собственности
8005   Прочие основные средства
8006   Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на
возможные потери) организаций, не являющихся по
отношению к регистратору аффилиированными лицами,
за вычетом дебиторской задолженности работников и
других лиц, просроченная по условиям договора на
срок не более трех дней
8007   дебиторская задолженность (за вычетом резервов на
возможные потери) организаций, не являющихся по
отношению к регистратору аффилиированными лицами,
за вычетом дебиторской задолженности работников и
других лиц, просроченная по условиям договора на
срок не более девяносто дней
8008   Прочая дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери)
8009   Аффинированное золото
8010   Программное обеспечение
8011   Прочие нематериальные активы
8012   Негосударственные эмиссионные ценные бумаги
организаций Республики Казахстан, выпущенные в
соответствии с законодательством Республики
Казахстан и других государств, не являющихся
аффилиированными лицами по отношению к
регистратору, включенные в официальный список
фондовой биржи по наивысшей категории (за
исключением ипотечных облигаций, включенных в
официальный список фондовой биржи и облигаций
АО "Банк Развития Казахстана") (с учетом сумм
основного долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные потери
8013   Негосударственные эмиссионные ценные бумаги
организаций Республики Казахстан (в том числе
ценные бумаги, выпущенные в соответствии с
законодательством других государств), не
являющихся аффилиированными лицами по отношению
к регистратору, включенные в официальный список
фондовой биржи по категории, следующей за
наивысшей (за исключением ипотечных облигаций,
включенных в официальный список фондовой биржи)
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8014   Акции организаций Республики Казахстан, не
являющихся аффилиированными лицами по отношению
к регистратору, имеющих рейтинговую оценку не
ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по
классификации рейтингового агентства "Moody's
Investors Service"), или рейтинговую оценку "А"
по национальной шкале Standard & Poor's Республики
Казахстан, обращающиеся на организованных рынках
иностранных государств или Республики Казахстан,
и долговые ценные бумаги организаций Республики
Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами
по отношению к регистратору, имеющие рейтинговую
оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2"
(по классификации рейтингового агентства "Moody's
Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по
национальной шкале Standard & Poor's Республики
Казахстан, обращающиеся на организованных рынках
иностранных государств или Республики Казахстан
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на возможные
потери
8015   Прочие ценные бумаги
8016   Деньги на счетах в банках второго уровня
Республики Казахстан
8017   Деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории "А"
(по классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2"
(по классификации рейтингового агентства
"Moody , s Investors Service")
____________________________________________________________________
Первый руководитель ________ дата _____________
Главный бухгалтер __________  дата ____________
Исполнитель ________________ дата _____________
Телефон: _____________
Место для печати