Орындаушылардың республикалық конкурстарын өткізуді ұйымдастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 16 қарашадағы N 920 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 9 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3251. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің 2007 жылғы»28 желтоқсандағы N 668 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің 2007.12.28.  N 668  Бұйрығымен.
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасы  Заңын  орындау үшiн және оқушылардың кәсiби даярлығын арттыру, неғұрлым дарынды орындаушыларды анықтау, олардың шығармашылық өсуi және Қазақстанның музыкалық өнерiн насихаттау мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса берiлiп отырған Орындаушылардың республикалық конкурстарын өткiзудi ұйымдастыру ережесi бекiтiлсiн.
2. Орта бiлiм департаментi (С. Есбосынова):
1) бұйрықты белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн;
2) осы бұйрықты облыстық және Астана, Алматы қалалары бiлiм департаменттерiнiң (басқармаларының), кәсiптiк орта бiлiм беретiн республикалық оқу орындарының назарына жеткiзсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр К.Шәмшидиноваға жyктелсiн.
4. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап өз күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Бiлiм және ғылым министрiнiң
2004 ж. 16 қарашадағы N 920
бұйрығымен бекiтiлген
Орындаушылардың республикалық конкурстарын
өткiзудi ұйымдастыру туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Орындаушылардың республикалық конкурстарын өткiзудi ұйымдастыру туралы ереже "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  орындау үшiн әзiрлендi.
2. Осы ереже Орындаушылардың республикалық конкурстарын ұйымдастыру және өткiзу тәртiбiн белгiлейдi.
3. Орындаушылардың республикалық конкурстары (бұдан әрi - конкурс) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiмен кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымдары оқушылары арасында (бұдан әрi - қатысушы) оқушылардың кәсiби даярлығын арттыру, неғұрлым дарынды орындаушыларды анықтау, олардың шығармашылық өсуi және Қазақстанның музыкалық өнерiн насихаттау мақсатында өткiзiледi.
4. Конкурстардың негiзгi мiндеттерi Қазақстан Республикасында музыкалық бiлiм берудi жетiлдiру және дамыту, оқудың жаңа тиiмдi әдiстемелерiн анықтау, кәсiптiк бiлiм беру деңгейiн арттыру болып табылады.
2. Конкурстарға қатысушылар

Об утверждении Правил организации проведения Республиканских конкурсов исполнителей
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 ноября 2004 года N 920. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2004 года N 3251. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 668.
Сноска. Приказ Министра образования и науки РК от 16 ноября 2004 года N 920 утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 28 декабря 2007 года  N 668  (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Во исполнение  Закона  Республики Казахстан "Об образовании" и в целях повышения профессиональной подготовки учащихся, выявления наиболее одаренных исполнителей, их творческого роста и пропаганды музыкального искусства Казахстана  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации проведения Республиканских конкурсов исполнителей.
2. Департаменту среднего образования (Испусиновой С.Б.):
1) направить приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан в установленном порядке;
2) довести настоящий приказ до сведения департаментов (управлений) образования областей, городов Астаны, Алматы, республиканских учебных заведений среднего профессионального образования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Шамшидинову К.Н.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
Утверждены приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 16 ноября 2004 года N 920
ПРАВИЛА
организации проведения
Республиканских конкурсов исполнителей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации проведения Республиканских конкурсов исполнителей разработаны во исполнение  Закона  Республики Казахстан "Об образовании".
2. Настоящие Правила устанавливают порядок проведения и организации Республиканских конкурсов исполнителей.
3. Республиканские конкурсы исполнителей (далее - конкурс) проводятся Министерством образования и науки Республики Казахстан среди учащихся организаций среднего профессионального образования (далее - участник) в целях повышения профессиональной подготовки учащихся, выявления наиболее одаренных исполнителей, их творческого роста и пропаганды музыкального искусства Казахстана.
4. Основными задачами конкурсов являются совершенствование и развитие музыкального образования в Республике Казахстан, выявление новых эффективных методик обучения, повышения уровня профессионального образования.
2. Участники конкурсов

5. Конкурстарға қатысуға орындайтын конкурстық бағдарлама дайындаған және кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымдарының пәндiк-циклдiк комиссиясының ұсынымын алған қатысушылар жiберiледi.
6. Кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымдары конкурсқа қатысу үшiн әрбiр номинация бойынша 2-ден аспайтын қатысушыларды ұсына алады.
7. "Музыка теориясы" мамандығы бойынша теориялық бөлiм болмаған жағдайда осы бөлiмнiң дайындық деңгейiне сай келетiн өзге бөлiмдердiң қатысушылары конкурсқа қатысуға жiберiледi.
8. Кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымы концертмейстердi және бiр алып баратын оқытушыны айқындайды және iссапарға жiбередi.
9. Конкурсқа қатысуға өтiнiмдерде Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң жанындағы ұйымдастыру комитетi көрсеткен мерзiмде мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде басылған түрде ғана осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес қабылданады.
Өтiнiмге мынадай құжаттар қоса берiледi:
1) Туу туралы куәлiктiң (немесе жеке куәлiктiң көшiрмесi);
2) 10х15 см бiр фотосурет;
3) Кәсiптiк орта бiлiм беру ұйымының пәндiк-циклдiк комиссиясының ұсынымы;
4) Tуpлap бойынша бағдарламасы.
3. Конкурстарды өткiзу тәртiбi
10. Конкурстар "Аспапта орындаушылық", "Ән салу", "Музыка теориясы" мамандықтары бойынша осы Ереженiң 2-қосымшаға сәйкес мамандану бағыттары кезекпен ауысып өткiзiледi.
11. Конкурстар барлық мамандықтар бойынша Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң бұйрығымен бекiтiлетiн Конкурстар бағдарламаларына сәйкес өткiзiледi. Қатысушылардың өнер көрсету кезегi ұйымдастыру комитетi 1 турдiң алдында өткiзетiн жеребе бойынша анықталады және конкурс аяқталғанша сақталады.
12. "Аспапта орындаушылық", "Ән салу" мамандықтары бойынша әрбiр тур мына параметрлер бойынша 25 баллдық жүйе бойынша бағаланады:
музыкалық дарындылықтың айқындылығы -5 балл;
орындау техникасы (тазалығы, сауаттылығы, айшықталуы) -5 балл;
шығарманы cтильдiк айшықтау - 5 балл;
әртiстiгi - 5 балл;
жеке-даралығы - 5 балл.
Екiншi турге жиынтығында кемiнде 18 балл алған қатысушылар жiберiледi.
Үшiншi турге әрбiр аспап (дауыс) бойынша жиынтығында кемiнде 21 балл алған қатысушылар жiберiледi.
13. Қатысушылар ұсынған бағдарламаларды өзгертуге жол берiлмейдi.
Барлық шығармалар жатқа орындалады. Әрбiр шығарма бiр рет қана орындалады.
14. "Музыка теориясы" мамандығы бойынша конкурстар нысандары мен мазмұны әртүрлі 3 турда өткізіледі.

5. К участию в конкурсах допускаются участники, подготовившие к исполнению конкурсную программу и получившие рекомендации предметно-цикловой комиссии организаций среднего профессионального образования.
6. Организации среднего профессионального образования могут представить к участию в конкурсах не более двух участников по каждой номинации.
7. При отсутствии теоретического отделения по специальности "Теория музыки" к конкурсам допускаются участники других отделений, соответствующие уровню подготовки данного отделения.
8. Организация среднего профессионального образования определяет и командирует концертмейстеров и одного сопровождающего преподавателя.
9. Заявки на участие в конкурсах принимаются в сроки, указанные организационным комитетом (далее - оргкомитет) при Министерстве образования и науки Республики Казахстан, только в отпечатанном виде на государственном и русском языках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявке прилагаются следующие документы:
1) копия свидетельства о рождении (или копия удостоверения личности);
2) одна фотография 10х15см;
3) рекомендация предметно-цикловой комиссии организаций среднего профессионального образования;
4) программа по турам.
3. Порядок проведения конкурсов
10. Конкурсы проводятся по специальностям "Инструментальное исполнительство", "Пение", "Теория музыки" с чередованием направлений специализаций согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. По всем специальностям конкурсы проводятся в соответствии с Программой конкурсов, утверждаемой приказом Министра образования и науки Республики Казахстан. Очередность выступления участников устанавливается жеребьевкой, проводимой оргкомитетом перед 1 туром, и сохраняется до конца конкурсов.
12. По специальностям "Инструментальное исполнительство", "Пение" каждый тур конкурса оценивается по 25-бальной системе оценок по следующим параметрам:
яркость музыкального дарования - 5 баллов;
техника исполнения (чистота, грамотность, фразировка) - 5 баллов;
стилевая интерпретация произведения - 5 баллов;
артистичность - 5 баллов;
индивидуальность - 5 баллов.
Ко второму туру допускаются участники, набравшие в совокупности не менее 18 баллов.
К третьему туру допускаются участники по каждому инструменту (голосу), набравшие в совокупности не менее 21 балла.
13. Изменения в программах, представленных участниками, не допускаются. Все произведения исполняются наизусть. Каждое произведение может быть исполнено только один раз.
14. По специальности "Теория музыки" конкурсы проводятся в 3 тура, разные по форме и содержанию.

1) сольфеджио және гармония мамандандыруы бойынша конкурс 2 тапсырмадан тұрады: бiреуi - сольфеджиодан, екiншiсi - гармониядан.
Қатысушылар соңына дейiн барлық турларға қатысады.
1 тур - жазбаша жұмыс;
2 тур - ауызша жауап;
3 тур - есту бойына талдау, және орындау.
Әрбiр тапсырма 10 баллдық бағалау жүйесi бойынша мына параметрлермен бағаланады:
Бiрiншi тур екi бөлiмге бөлiнедi:
сольфеджиодан диктант;
гармониядан есеп.
Сольфеджиодан диктант мына параметрлерден тұрады:
диктантты сауатты әрi дұрыс жазу;
жазу уақыты.
Диктантты жатқа сақтағаны бойынша қайталаған қатысушы қосымша балл алады.
Гармониядан есептер шығару мына параметлермен бағаланады:
функционалды сауаттылық;
қызықты фонизмнiң;
мүлтiксiз дауыс меңгеру.
Есептi 2 нұсқада шешкен қатысушы қосымша балл алады.
Екiншi туp - парақтан оқу және секвенциядан тұрады.
Парақтан оқу мына параметрлермен белгiлiнедi:
мелодияны сауатты орындау;
мәнерлеп ән салу.
Өзiн-өзi сүйемелдеген қатысушы қосымша балл алады.
Секвенция мына параметрлермен анықталады:
сауатты орындау;
адым мен бағытты таңдау;
музыкалық сезiмталдығы.
Ұсынылған 2 секвенцияның екiншiсiн орындаған қатысушы қосымша балл алады.
Үшiншi тур екi бөлiмнен тұрады - есту арқылы талдау және периодты ойнау.
Есту арқылы талдау мына параметрлермен бағаланады:
тоналдық жоспарын есту арқылы анықтау;
музыкалық материалдың такт бойынша аккордтық мазмұнын анықтау.
Жатқа (алдын алу жазусыз) есту бойынша, талдау жасаған қатысушы қосымша балл алады.
Периодты ойнау мына параметрлермен бағаланады:
ойластырылған аккордтан тыс дыбыстарды қолдана отырып, дауыстың сауатты меңгерiлуi (алдын ала берiлген басталуы мен тональдық жоспар бойынша периодты ойнау-максималды балл - 5; берiлген тоналдық жоспар бойынша өздiгiнен периодты бастап ойнау - 4; алдын ала дайындалған периодты ойнау - 3);
стильдiк бiркелкiлiк. Периодтың жанрлық өңдеуiн жасаған қатысушы қосымша балл алады.
2) "Музыкалық әдебиет" мамандандыруы бойынша конкурс 3 турдан тұрады:
концертке кiрiспе сөз;
викторина;
коллоквиум және музыкалық тақырыптарды орындау.
Бiрiншi тур "Концертке кiрiспе сөз" екi бөлiмнен тұрады:
концертке кiрiспе сөздi жазба ресiмдеу (90 мин.);
қатысушылардың ауызша сөйлеуi (5-7 мин.).
Бiрiншi турдың бөлiмдерi 10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.
Концертке кiрiспе сөздi жазба ресiмдеу мына параметрлермен бағаланады:
баяндаудың толықтығы;
баяндаудың логикасы;
баяндаудың стилi.
Ауызша сөйлеу мына параметрлермен бағаланады:
сөйлеу мәдениетi;
сөйлеу техникасы;
әртiстiгi.

1) Конкурс по специализации "сольфеджио и гармония" включает 2 задания - одно по "сольфеджио", второе по "гармонии". Участники принимают участие во всех турах до конца.
1 тур - письменная работа;
2 тур - устный ответ;
3 тур - слуховой анализ и игра.
Каждое задание оценивается по 10-бальной системе оценок по следующим параметрам:
Первый тур подразделяется на два раздела:
диктант по сольфеджио;
задачи по гармонии.
Диктант по сольфеджио оценивается по следующим параметрам:
грамотная и правильная запись диктанта;
время записи.
Дополнительный балл получает участник, пожелавший повторить диктант по памяти.
Задачи по гармонии оцениваются по следующим параметрам:
грамотная функциональность;
интересный фонизм;
безупречное голосоведение.
Дополнительный балл получает участник, решивший задачу в 2-х вариантах.
Второй тур состоит из двух разделов - чтение с листа и секвенция.
Чтение с листа определяется по следующим параметрам:
грамотное исполнение мелодии;
выразительное пение.
Дополнительный балл получает участник, сделавший аккомпанемент.
Секвенция определяется по следующим параметрам:
грамотное исполнение;
выбор шага и направления;
музыкальность.
Дополнительный балл получает участник за исполнение второй секвенции из предложенных двух.
Третий тур состоит из двух разделов - слуховой анализ и игра периода.
Слуховой анализ определяется по следующим параметрам:
определение на слух тонального плана;
потактовое аккордовое содержание музыкального материала. Дополнительный балл получает участник, сделавший слуховой анализ по памяти (без предварительной записи).
Игра периода оценивается по следующим параметрам:
Грамотное голосование с продуманными неакордовыми звуками (максимальные баллы - игра периода с заданным началом и тональным планом - 5; собственное начало по тональному плану - 4; домашняя заготовка - 3);
Стилистическая ровность.
Дополнительный балл получает участник, сделавший жанровую обработку периода.
2) Конкурс по специализации "Музыкальная литература" состоит из трех туров:
вступительное слово к концерту;
викторина;
коллоквиум и игра музыкальных тем.
Первый тур "Вступительное слово к концерту" состоит из двух разделов:
письменное оформление вступительного слова к концерту (90 минут);
устное выступление участников (5-7 минут).
Разделы первого тура оцениваются по 10-бальной системе.
Письменное оформление вступительного слова к концерту оценивается по следующим параметрам:
полнота изложения;
логика изложения;
стиль изложения.
Устное выступление оценивается по следующим параметрам:
культура речи;
техника речи;
артистичность.

Екiншi тур "Викторина" 20 нөмiрден тұрады. Бiр нөмiрдi тыңдау уақыты - 1 минут, нөмiрдi ресiмдеу - 1 минут.
Екiншi тур 20 баллдық жүйе бойынша мына параметрлермен бағаланады:
табылған нөмiрлерiнiң саны;
жауаптың толықтығы (композитор, шығарма, әрекет, бөлiм, тональдығы).
Үшiншi тур "Коллоквиум және музыкалық тақырыптарды орындау" екi бөлiмнен турады:
коллоквиум (әңгiме түрiнде 10 сұраққа ауызша жауап беру);
музыкалық тақырыптарды орындау. Тiзiмде кемiнде 100 нөмiр болуы керек. Қатысушы 10 тақырыпты орындауы керек.
Үшiншi турдың әрбiр бөлiмi 10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.
Коллоквиум мына параметрлермен өлшемденедi:
материалды толық бiлуi;
сөйлеу мәдениетi.
Музыкалық тақырыптарды орындау келесi параметрлермен бағаланады:
орындау сапасы (орындаудың дұрыстығы, сауаттылығы);
орындаудың музыкалық сезiмталдығы.
"Музыка теориясы" мамандығы бойынша конкурстық тапсырмалар бойынша максималдық баллдың қосындысы 60-қа тең.
4. Конкурстардың қорытындыларын шығару
15. "Аспапта орындаушылық" мамандығы бойынша конкурстарға қатысушыларға тиiстi баллдар жинағанда мынадай орындар берiледi:
1 орын және лауреат атағы - кемiнде 24 балл;
2 орын және лауреат атағы - кемiнде 22 балл;
3 орын және лауреат атағы - кемiнде 20 балл.
Кемiнде 18 балл алған конкурстарға қатысушыларға дипломант атағы берiледi.
16. "Музыка теориясы" мамандығы бойынша конкурстарға қатысушыларға мыналар берiледi:
1 орын және лауреат атағы - кемiнде 55 балл;
2 орын және лауреат атағы - кемiнде 50 балл;
3 орын және лауреат атағы - кемiнде 45 балл.
Дипломант атағы кемiнде 40 балл жинаған қатысушыларға берiледi.
17. Барлық лауреаттар ұйымдастыру комитетi конкурс аяқталған соң ұйымдастыратын қорытынды концертке қатысады.
5. Конкурстардың ұйымдастыру комитетi мен
қазылар алқасы
18. Конкурстардың ұйымдастыру комитетi мен қазылар алқасының құрамы Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрдiң бұйрығымен бекiтiледi.
19. Ұйымдастыру комитетi конкурстың материалдарын дайындайды және оларды Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне бекiтуге ұсынады.
20. Қазылар алқасы қатысушылардың конкурстың өнер көрсетулерiн бағалайды, конкурстық тапсырмалар аяқталған соң нәтижелердi хабарлайды. Қазылар алқасының шешiмi соңғы болып табылады және қайта қаралмайды.
21. Қазылар алқасының мүшесi қазiргi уақытта өзi оқытып жүрген қатысушылардың кандидатурасы бойынша дауыс беруге және талқылауға қатыспайды. Дауыстар тең болған жағдайда, төрағаның дауысы шешушi дауыс болып табылады.
22. Қазылар алқасы конкурсқа қатысушылардың шеберлiгiне баға бередi, оларға бiрiншi, екiншi және үшiншi орын бередi, оларды дипломдармен және бағалы сыйлықтармен марапаттайды. Қазылар алқасы барлық орындарды бермеуге құқығы бар.
Орындаушылардың республикалық
конкурстарын өткiзудi ұйымдастыру
туралы ережеге 1-қосымша
ӨТIНIМ
Мамандық__________________________________________________________
Мамандану_________________________________________________________
Қатысушының аты-жөнi______________________________________________
__________________________________________________________________
Жынысы____________________________________________________________
Туған жерi мен күнi_______________________________________________
__________________________________________________________________
Оқу орнының аты, курс_____________________________________________
Мұғалiмнiң аты-жөнi_______________________________________________
__________________________________________________________________
Концермейстердiң аты-жөнi_________________________________________
__________________________________________________________________
Алып жүретiн адамның аты-жөнi_____________________________________
Мекен-жайы________________________________________________________
__________________________________________________________________
Телефон нөмiрi, факс______________________________________________
Код_______________________________________________________________
Өтiнiштi толтырған күнi___________________________________________
Қолы______________________________________________________________
Оқу орны басшының аты-жөнi _______________________________________
__________________________________________________________________
MО        Қолы

Второй тур "Викторина" состоит из 20 номеров. Время прослушивания одного номера - 1 минута, оформление номера - 1 минута.
Второй тур оценивается по 20-бальной системе по следующим параметрам:
количество угаданных номеров;
полнота ответа (композитор, произведение, действие, часть, тональность).
Третий тур "Коллоквиум и игра музыкальных тем" состоит из двух разделов:
коллоквиум (устные ответы на 10 вопросов в виде собеседования);
игра музыкальных тем. Список должен содержать не менее 100 номеров. Участник должен сыграть 10 тем.
Каждый раздел третьего тура оценивается по 10-бальной системе.
Коллоквиум оценивается по следующим параметрам:
полнота владения материала;
культура речи.
Игра музыкальных тем оценивается по следующим параметрам:
качество исполнения (правильность исполнения, грамотность);
музыкальность исполнения.
Максимальная сумма баллов за конкурсные задания по специальности "Теория музыки" равна - 60.
4. Подведение итогов конкурсов
15. Участникам конкурсов по специальности "Инструментальное исполнительство" при наборе соответствующих баллов присваиваются нижеследующие места:
1 место и звание лауреата - не менее 24 баллов;
2 место и звание лауреата - не менее 22 баллов;
3 место и звание лауреата - не менее 20 баллов.
Участникам конкурсов, набравшим не менее 18 баллов, присваивается звание дипломанта.
16. Участникам конкурсов по специальности "Теория музыки" присуждаются:
1 место и звание лауреата - не менее 55 баллов;
2 место и звание лауреата - не менее 50 баллов;
3 место и звание лауреата - не менее 45 баллов.
Звание дипломанта присуждается участникам, набравшим не ниже 40 баллов.
17. Все лауреаты принимают участие в заключительном концерте, организуемом оргкомитетом по окончании конкурса.
5. Оргкомитет и жюри конкурсов
18. Составы оргкомитета и жюри конкурсов утверждаются приказом Министра образования и науки Республики Казахстан.
19. Оргкомитет определяет место проведения конкурса, готовит конкурсные материалы и вносит их на утверждение Министерства образования и науки Республики Казахстан.
20. Жюри оценивает конкурсные выступления участников, после завершения конкурсных заданий сообщает результаты. Решение жюри окончательное и пересмотру не подлежит.
21. Член жюри не принимает участие в голосовании и обсуждении по кандидатуре участников, обучающихся у него в настоящее время. При равенстве голосов, голос председателя является решающим.
22. Жюри дает оценку мастерству участников конкурсов, присуждает первое, второе и третье место, награждает их дипломами и ценными подарками. Жюри имеет право присудить не все призовые места.
Приложение 1
к Правилам организации
проведения Республиканских
конкурсов исполнителей
ЗАЯВКА
Специальность_____________________________________________________
Специализация_____________________________________________________
ФИО участника_____________________________________________________
__________________________________________________________________
Пол_______________________________________________________________
Дата и место рождения_____________________________________________
__________________________________________________________________
Название учебного заведения, курс_________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ФИО педагога______________________________________________________
__________________________________________________________________
ФИО концертмейстера_______________________________________________
__________________________________________________________________
ФИО сопровождающего лица__________________________________________
__________________________________________________________________
Домашний адрес____________________________________________________
__________________________________________________________________
Номер телефона, факса_____________________________________________
Код_______________________________________________________________
Дата заполнения заявки____________________________________________
Подпись___________________________________________________________
ФИО руководителя учебного заведения_______________________________
__________________________________________________________________
МП Подпись

Ескерту: "Менiң репертуарым" (1, 2, 3-кезең)
Орындаушылардың республикалық
конкурстарын өткiзудi ұйымдастыру
туралы ережеге 2-қосымша
__________________________________________________________________
1-шi жылы           |         2-шi жылы
__________________________________________________________________
"Аспапта орындаушылық":           "Аспапта орындаушылық":
1) үрлемелi ағаш аспаптар         1) фортепиано;
(флейта, гобой, кларнет,          2) скрипка, альт, виолончель,
фагот, саксофон-альт,             контрабас.
саксофон-тенор);                  "Ән салу" дауыс бойынша:
2) үрлемелi мыс аспаптар          1) сопрано;
(валторна, таба, тромбон,         2) меццо сопрано;
труба), ұрмалы аспаптар;          3) тенор;
3) қазақ халық аспаптары          4) баритон;
(домбыра, шертер, қобыз,          5) бас.
қыл-қобыз);                       "Теориялық музыка" кезекпен
4) орыс халық аспаптары           ауысып:
(баян, аккордеон,                 1) музыкалық әдебиет (бiрiншi
гитара, домбыра-прима,            жылы);
домбыра-бас).                     2) гармония және сольфеджио
(екiншi жылы).
__________________________________________________________________

Примечание: второй лист "Мой репертуар" (1,2,3 тур)
Приложение 2
к Правилам организации
проведения Республиканских
конкурсов исполнителей
______________________________________________________________________
1-ый год             |             2-ой год
_____________________________________|________________________________
"Инструментальное исполнительство":  "Инструментальное исполнительство":
1) деревянно-духовые инструменты      1) фортепиано;
(флейта, гобой, кларнет, фагот,       2) скрипка, альт, виолончель,
саксофон-альт, саксофон-тенор);       контрабас.
2) медные духовые инструменты         "Пение" по голосам:
(валторна, труба, тромбон, туба),     1) сопрано;
ударные инструменты;                  2) меццо сопрано;
3) казахские народные инструменты     3) тенор;
(домбра, шертер, кобыз, кыл-кобыз);   4) баритон;
4) русские народные инструменты       5) бас.
(баян, аккордеон, гитара,             "Теория музыки" с чередованием:
домра-прима, домра-бас).              1) музыкальная литература
(первый год);
2) гармония и сольфеджио
(второй год).
-----------------------------------------------------------------------