"Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің жоғары оқу орындары мен колледждеріне үміткерлерді іріктеудің Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 459 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 650 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 22 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3297. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 163 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 04.03.2013 № 163 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жөніндегі жұмысты жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің жоғары оқу орындары мен колледждеріне үміткерлерді іріктеудің Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 459  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде N 745 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орындарына үміткерлерді іріктеу ережелерінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орындарында оқуға үміткерлерді іріктеу (Осы Ережелерге 1-қосымша) жалпы орта, кәсіптік бастауыш, кәсіптік орта, кәсіптік жоғары білімі бар ішкі істер органдарының қызметкерлеріне қойылатын талаптарға жауап беретін, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке және оқуға жарамды Қазақстан Республикасы азаматтарының арасынан жүргізіледі.";
4-тараудың атауы алынып тасталсын;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Күндізгі оқуға ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрам адамдары, ішкі әскерлердің әскери қызметшілері және 25 жасқа дейінгі, жалпы орта, кәсіптік бастауыш, кәсіптік орта білімі бар басқа да азаматтар жіберіледі.";
5-тараудың атауы алынып тасталсын;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Сырттай оқуға:
жалпы орта, кәсіптік бастауыш, кәсіптік орта білім негізінде - 35 жасқа дейінгі, ішкі істер органдары мен ішкі әскерлерде кемінде 3 жыл қызмет өтілі бар және орта басшы құрам лауазымына жоғарылатуға резервте тұрған ішкі істер органдарының қызметкерлері және ішкі әскерлердің әскери қызметшілері жіберіледі;
кәсіптік жоғары (заңгерлік емес) білім негізінде - 35 жасқа дейінгі ішкі істер органдары мен ішкі әскерлерде кемінде 1 жыл қызмет өтілі бар ішкі істер органдарының қызметкерлері, ішкі әскерлердің әскери қызметшілері жіберіледі.";
30-тармақ алынып тасталсын;

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 459 «Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения и колледжи МВД Республики Казахстан»
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года № 650. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2004 года № 3297. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 марта 2013 года № 163
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 04.03.2013 № 163
В целях совершенствования работы по отбору кандидатов на учебу в учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 459 "Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения и колледжи МВД Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 745), следующие изменения:
в Правилах отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения МВД Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Отбор кандидатов на учебу в высшие учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан (приложение 1 к настоящим Правилам) производится из числа граждан Республики Казахстан, имеющих среднее общее, начальное профессиональное, среднее профессиональное, высшее профессиональное образование, отвечающих требованиям, предъявляемым к сотрудникам органов внутренних дел, годных по состоянию здоровья к военной службе и учебе.";
заголовок главы 4 исключить;
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. На дневное обучение направляются лица рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, военнослужащие внутренних войск и другие граждане в возрасте не старше 25 лет, имеющие среднее общее, начальное профессиональное, среднее профессиональное образование.";
заголовок главы 5 исключить;
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. На заочное обучение направляются:
на базе среднего общего, начального профессионального, среднего профессионального образования - сотрудники органов внутренних дел, военнослужащие внутренних войск, в возрасте не старше 35 лет, имеющие стаж службы в органах внутренних дел и во внутренних войсках не менее 3 лет и состоящие в резерве на выдвижение на должности среднего начальствующего состава;
на базе высшего профессионального (неюридического) образования - сотрудники органов внутренних дел, военнослужащие внутренних войск, в возрасте не старше 35 лет, имеющие стаж службы в органах внутренних дел и во внутренних войсках не менее 1 года.";
пункт 30 исключить;

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орнына үміткерлерді іріктеу ережелеріне 1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес ауыстырылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің колледждеріне үміткерлерді іріктеу ережелерінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің колледждерінде оқуға үміткерлерді іріктеу (осы Ережелерге 1-қосымша) жалпы орта, кәсіптік бастауыш білімі бар ішкі істер органдарының қызметкерлеріне қойылатын талаптарға жауап беретін, денсаулығы бойынша әскери қызметке және оқуға жарамды Қазақстан Республикасы азаматтарының арасынан жүргізіледі.";
26-тармақ алынып тасталсын;
4-тараудың атауы алынып тасталсын;
27-тармақ мына редакцияда жазылсын:
"27. Күндізгі оқуға ішкі істер органдарының қатардағы және басшы құрам адамдары, ішкі әскерлердің әскери қызметшілері және 25 жасқа дейінгі жалпы орта, кәсіптік бастауыш білімі бар басқа да азаматтар жіберіледі.";
5-тарау алынып тасталсын;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің колледждеріне үміткерлерді іріктеу ережелеріне 1-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес ауыстырылсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Тәрбие және кадр жұмысы департаментінің бастығы полиция полковнигі Б.Н.Өмірзақовқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2004 жылғы 1 желтоқсандағы
N 650 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкіісминінің жоғары оқу
орындарына үміткерлерді
іріктеу ережелеріне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрлігі жоғары оқу орындарының тізбесі
___________________________________________________________________
N |   Оқу орындарының атауы | Оқу мерзімі |    Дайындау саласы
___________________________________________________________________
1. ҚР Ішкісмині Академиясы                  N 050303 "Құқық қорғау
(480060, Алматы қаласы,                  қызметі" мамандығы
Өтепов көшесі, 29)                       бойынша (Бакалавриат)
жоғары кәсіптік
күндізгі оқыту                4 жыл      (заңгерлік) білімі бар
сырттай оқыту:                           мамандарды:
жалпы орта білім негізінде;   5 жыл      тергеу-криминалис-
жоғары кәсіптік (заңгерлік               тикалық;
емес) және кәсіптік орта      3 жыл      жедел-криминалистикалық;
(заңгерлік) білім негізінде              жедел-іздестіру;
әкімшілік-құқықтық
маманданулар бойынша
дайындау.
2. ҚР Ішкісминінің Б. Бейсенов              N 050303 "Құқық қорғау
атындағы Қарағанды заң                   қызметі" мамандығы
институты (470064, Қарағанды             бойынша (Бакалавриат)
қаласы, Ермеков көшесі, 124)             жоғары кәсіптік
(заңгерлік) білімі бар
күндізгі оқыту                4 жыл      мамандарды:
сырттай оқыту:                           жедел-іздестіру;
жалпы орта білім негізінде;   5 жыл      тергеу-криминалистикалық
жоғары кәсіптік (заңгерлік               маманданулар бойынша
емес) және кәсіптік орта      3 жыл      дайындау.
(заңгерлік) білім негізінде
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2004 жылғы 1 желтоқсандағы
N 650 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкісминінің колледждеріне
үміткерлерді іріктеу
ережелеріне 1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрлігі колледждерінің тізбесі
___________________________________________________________________
N |   Оқу орындарының атауы | Оқу мерзімі |    Дайындау саласы
___________________________________________________________________
1. ҚР Ішкісминінің Ақтөбе заң               N 0202002 "Құқық қорғау
колледжі (463000, Ақтөбе                 қызметі" мамандығы
қаласы, 41 - разъезд,                    бойынша кәсіптік орта
Курсанттар тас жолы)                     (заңгерлік) білімі бар
2 жыл      мамандарды әкімшілік-
күндізгі оқыту                           құқықтық мамандану
бойынша дайындау.
2. ҚР Ішкісминінің Семей заң                N 0202002 "Құқық қорғау
колледжі (490026, Семей                  қызметі" мамандығы
қаласы, Қаржаубайұлы                     бойынша кәсіптік орта
көшесі, 245)                  2 жыл      (заңгерлік) білімі бар
мамандарды жедел-
күндізгі оқыту                           іздестіру мамандану
бойынша дайындау.
3. ҚР Ішкісминінің Шымкент                  N 0202002 "Құқық қорғау
заң колледжі (480163,                    қызметі" мамандығы
Шымкент қаласы,                          бойынша кәсіптік орта
Чернышевский көшесі, 139)                (заңгерлік) білімі бар
мамандарды әкімшілік-
күндізгі оқыту                2 жыл      құқықтық мамандану
бойынша дайындау.
___________________________________________________________________

приложение 1 к Правилам отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения МВД Республики Казахстан заменить согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах отбора кандидатов на учебу в колледжи МВД Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Отбор кандидатов на учебу в колледжи Министерства внутренних дел Республики Казахстан (приложение 1 к настоящим Правилам) производится из числа граждан Республики Казахстан, имеющих среднее общее, начальное профессиональное образование, отвечающих требованиям, предъявляемым к сотрудникам органов внутренних дел, годных по состоянию здоровья к военной службе и учебе.";
пункт 26 исключить;
заголовок главы 4 исключить;
пункт 27 изложить в следующей редакции: "На дневное обучение направляются лица рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, военнослужащие внутренних войск и другие граждане в возрасте не старше 25 лет, имеющие среднее общее, начальное профессиональное образование.";
главу 5 исключить;
приложение 1 к Правилам отбора кандидатов на учебу в колледжи МВД Республики Казахстан заменить согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением данного приказа возложить на начальника Департамента воспитательной и кадровой работы МВД Республики Казахстан полковника полиции Умурзакова Б.Н.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 1 декабря 2004 года N 650
Приложение 1
к Правилам отбора кандидатов на учебу
в высшие учебные заведения
МВД Республики Казахстан
Перечень
высших учебных заведений Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Наименование учебных заведений
Срок обучения
Профиль подготовки
1.
Академия МВД РК
(480060, г. Алматы, ул. Утепова, 29)
очное обучение
заочное обучение:
на базе среднего общего образования;
на базе высшего профессионального (неюридического) и среднего профессионального (юридического) образования
4 года
5 лет
3 года
Подготовка специалистов с высшим профессиональным (юридическим) образованием по специальности: № 050303 "Правоохранительная деятельность" (Бакалавриат) по специализациям:
следственно-
криминалистическая;
оперативно-
криминалистическая;
оперативно-
розыскная;
административно-
правовая.
2.
Карагандинский юридический институт имени Б. Бейсенова МВД РК (470064, г. Караганда, ул. Ермекова, 124)
очное обучение
заочное обучение:
на базе среднего общего образования;
на базе высшего профессионального (неюридического) и среднего профессионального (юридического) образования
4 года
5 лет
3 года
Подготовка специалистов с высшим профессиональным (юридическим) образованием по специальности 050303 "Правоохранительная деятельность" (Бакалавриат) по специализациям:
оперативно-розыскная;
следственно-
криминалистическая.
Приложение 2
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 1 декабря 2004 года N 650
Приложение 1
к Правилам отбора кандидатов
на учебу в колледжи МВД
Республики Казахстан
Перечень
колледжей Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Наименование учебных заведений
Срок обучения
Профиль подготовки
1.
Актюбинский      юридический      колледж МВД РК
(463000, г. Актюбинск, 41 - разъезд, Курсантское  шоссе)
очное обучение
2 года
Подготовка специалистов
со средним
профессиональным
(юридическим) образованием по специальности № 0202002 "Правоохранительная деятельность" по административно-правовой специализации.
2.
Семипалатинский юридический колледж МВД  РК (490026, г. Семипалатинск, ул. Каржаубайулы, 245)
очное обучение
2 года
Подготовка специалистов
со средним  профессиональным  (юридическим) образованием по специальности № 0202002
"Правоохранительная
деятельность" по оперативно-розыскной специализации.
3.
Шымкентский юридический колледж  МВД РК
(490026, г.Шымкент,
ул.Чернышевского, 139)
очное обучение
2 года
Подготовка специалистов  со средним  профессиональным
(юридическим) образованием по специальности № 0202002 "Правоохранительная деятельность" по административно-правовой специализации.