Амбулаториялық емдеу кезiнде дәрілік заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiк тегiн босатылатын науқастар түрлерінің және тұрғындарының жекелеген санаттарының тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 891 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 30 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3319. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 637 бұйрығымен (қоладынсқа енгізілу тәртібін 8-тармақтан қараңыз).
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 637   бұйрығымен  ( қоладынсқа енгізілу тәртібін 8-тармақтан қараңыз ).
___________________________
"Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  және "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 13 қыркүйектегi N 1438  Жарлығын  iске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса берiлiп отырған Амбулаториялық емдеу кезiнде дәрiлiк заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiк тегiн босатылатын науқастар түрлерiнiң және тұрғындардың жекелеген санаттарының тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Емдеу-алдын алу iсi, аккредиттеу және ақпаратты талдау департаментi (Нерсесов А.В.) осы бұйрықты белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
3. Әкiмшiлiк департаментi (Акрачкова Д.В.) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсiн.
4. "Амбулаториялық емдеу кезiнде дәрiлiк заттар мен балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлiк тегiн босатылатын науқастар түрлерiнiң және тұрғындардың жекелеген санаттарының тiзбесiн бекiту туралы" (N 3031 нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде тiркелген) Денсаулық сақтау министрiнiң 2004 жылғы 23 шiлдедегi N 554  бұйрығының  күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын өзiм бақылаймын.
6. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген сәтiнен бастап күшiне енедi және 2005 жылдың 1 қаңтарынан бастап құқықтық қатынастарға қолданылады.
Министрдiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
мiндетiн атқарушының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 891 бұйрығымен бекiтiлген
Амбулаториялық емдеу кезiнде дәрiлiк заттар мен
балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы
азық-түлiк тегiн босатылатын науқастар түрлерiнiң
және тұрғындардың жекелеген санаттарының
тiзбесi
Ескерту: Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 17 маусымдағы N 282  бұйрығымен .
Науқастар түрлерiнiң
және тұрғындардың
жекелеген санаттары
Босатылатын препараттардың тiзбесi
Онкологиялық аурулар
Морфин, 1 мл 1% ампулада инъекция
үшiн ерiтiндi
Тримепиридина гидрохлорид 1 мл 1%
ампулада инъекция үшiн ерiтiндi
Хаттамаларға сәйкес химиотерапия
Гематологиялық
аурулар (темiр
тапшылықты анемиядан
басқа)
Морфин, 1 мл 1% ампулада инъекция
үшiн ерiтiндi
Тримепиридина гидрохлорид 1 мл 1%
ампулада инъекция үшiн ерiтiндi
Хаттамаларға сәйкес химиотерапия
Психикалық аурулар
Вальпроевтi қышқыл, 150 мг, 300 мг,
500 мг таблетка
Диазепам, 2 мг, 5 мг таблетка
Кломипрамин, 25 мг драже
Лития карбонат таблетка, 300 мг
қапшық
Трифлуоперазин, 5 мг таблетка;
2 г инъекция үшiн ерiтiндi

Об утверждении Перечня видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированные продукты детского и лечебного питания отпускаются по рецептам бесплатно
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 891. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2004 года N 3319. Утратил силу - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 637 (V053998)
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан «О системе здравоохранения» и  Указа  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года № 1438 «О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы»,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированные продукты детского и лечебного питания отпускаются по рецептам бесплатно.
2. Департаменту лечебно-профилактической работы, аккредитации и анализа информации (Нерсесов А.В.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан в установленном порядке.
3. Административному департаменту (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Считать утратившим силу  приказ  Министра здравоохранения от 23 июля 2004 года № 554 «Об утверждении Перечня видов заболеваний и отдельных категорий населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и специализированные продукты детского и лечебного питания отпускаются бесплатно» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3031).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации и распространяется на правоотношения с 1 января 2005 года.
И.о. Министра
Утвержден
приказом и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 декабря 2004 года N 891
Перечень видов заболеваний и отдельных категорий
населения, при амбулаторном лечении которых лекарственные
средства и специализированные продукты детского и
лечебного питания отпускаются по рецептам бесплатно  <*>
Сноска. Внесены изменения - Приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 июня 2005 года  N 282  .
Виды заболеваний и категории населения
Перечень отпускаемых препаратов
Онкологические заболевания
Морфин, раствор для инъекций в ампуле 1% 1 мл
Тримепиридина гидрохлорид, раствор для инъекций в ампуле 1 % по 1 мл Химиотерапия в соответствии с протоколами
Гематологические заболевания (кроме железодефицитной анемии)
Морфин, раствор для инъекций в ампуле 1 % 1 мл
Тримепиридина гидрохлорид, раствор для инъекций в ампуле 1% по 1 мл Химиотерапия в соответствии с протоколами
Психические заболевания
Вальпроевая кислота, таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Диазепам, таблетка 2 мг, 5 мг
Кломипрамин, драже 25 мг
Лития карбонат таблетка, капсула 300 мг
Трифлуоперазин, таблетка 5 мг; раствор для инъекции 2 г

Хлорпромазин, 25 мг, 100 мг таблетка
Галоперидол, 1,5 мг, 5 мг, 10 мг
таблетка
Амитриптилин, 25 мг, 50 мг таблетка
Карбамазепин, 100мг, 200мг таблетка
Эпилепсия
Вальпроевтi қышқыл, 150 мг, 300 мг,
500 мг таблеткa
Диазепам, 2 мг, 5 мг таблетка
Карбамазепин, 100 мг, 200 мг таблетка
Фенитоин, 117 мг таблетка
Фенобарбитал, 50 мг, 100 мг таблетка
Бензобарбитал 100 мг таблетка
Туберкулез
DOTS - терапия үлгiсi бойынша
препараттар
Қант диабетi және
қантсыз диабет
Еритiн инсулин, 100 МЕ/мл инъекция
үшiн ерiтiндi
Орташа әсер ететiн инсулин, 100
МЕ/мл инъекция үшiн суспензия
Орташа әсер ететiн инсулинi бар
еритiн инсулин қоспасы, 100 МЕ/мл
инъекция үшiн суспензия
Глибенкламид, 3,5 мг, 5 мг таблетка
Гликлазид, 30 мг, 80 мг таблетка
Глимепирид, 1 мг, 2мг, 3 мг,
4 мг таблетка
Метформин 500 мг, 850 мг, 1000 мг
таблетка
Репоглинид 0,5 мг, 1 мг, 2 мг
Пиоглитазон 15 мг, 30 мг
Десмопрессин 0,1 мг, 0,2 мг
таблетка; 1 мл ампуладағы ерiтiндi
Мерез
Бензатин бензилпенициллин, 500000
ЕД, 1000000 ЕД сауыттағы инъекция
үшiн ұнтақ
Цефртриаксон, 250 мг, 500 мг,
1000 мг сауыттағы инъекциялық
ерiтiндi дайындау үшiн ұнтақ
ЖҚТБ, АҚТҚ жұқтырған
адамдар
Хаттамаларға сәйкес антиретровирусты
терапия
Бруцеллездiң ауыр
түрi
Доксициклин, 100 мг таблетка,
қапшық
Ципрофлоксацин, 250 мг, 500 мг
таблетка, 200 мг/100 мл сауыттағы
инфузия үшiн ерiтiндi
Диклофенак натрия, 25 мг, 100 мг,
150 мг таблетка; 75 мг/3 мл инъекция
үшiн ерiтiндi; 50 мг, 100 мг
ректальды суппозиторий, май
Жүйелi (жiтi) қызыл жегi
Преднизолон, 5 мг таблетка,
30 мг/мл инъекция үшiн ерiтiндi
Азатиоприн, 50 мг таблетка
Диклофенак натрия, 25 мг, 100 мг,
150 мг таблетка; 75 мг/3 мл инъекция
үшiн ерiтiндi; 50 мг, 100 мг
ректальды суппозиторий, май
Жүйелi, созылмалы,
ауыр терi аурулары
Лоратадин, 10 мг таблетка
Кетотифен, 1 мг таблетка
Преднизолон, 5 мг таблетка
Бетаметазон, 0,1% крем, май
Гидрокотризон, 1% крем, май
Бронх демiкпесi
Беклометазон, 200 доз аэрозоль
Ипратопия бромид, 100 мл аэрозоль
Кромоглициевтi қышқыл, 1 мг,
5 мг/дозадағы аэрозоль
Сальбутамол, 100 мкг/дозадағы
аэрозоль
Теофиллин, 100 мг, 200 мг, 300 мг
таблетка, 350 мг ретард таблетка
Бехтерев ауруы
Сульфасалазин, 500 мг таблетка
Диклофенак натрия, 25 мг, 100 мг,
150 мг таблетка 75 мг/3 мл инъекция
үшiн ерiтiндi; 50 мг, 100 мг
ректальды суппозиторий, май
Аддисонов ауруы
Преднизолон, 5 мг таблеткалар
Гипофизар ергежейлiлiгi
Соматотропин, 18 МЕ, 36 МЕ
инъекциялық ерiтiндi дайындау үшiн
лиофилденген ұнтақ, 5 мг/1,5 мл,
10 мг/1,5 мл инъекция үшiн ерiтiндi
Жыныстық ерте даму

Хлорпромазин, таблетка 25 мг, 100 мг
Галоперидол, таблетка 1,5 мг, 5 мг, 10 мг
Амитриптилин, таблетка 25 мг, 50 мг
Карбамазепин, таблетка 100 мг, 200 мг
Эпилепсия
Вальпроевая кислота, таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Диазепам, таблетка 2 мг, 5 мг Карбамазепин, таблетка 100 мг, 200 мг
Фенитоин, таблетка 117 мг Фенобарбитал, таблетка 50 мг, 100 мг
Бензобарбитал таблетка 100 мг
Туберкулез
Препараты по схемам DOTS - терапии
Диабет сахарный и несахарный
Инсулин растворимый, раствор для инъекции 100 МЕ/мл
Инсулин средней продолжительности действия, суспензия для инъекции 100 МЕ/мл
Смесь растворимого инсулина с инсулином средней продолжительности действия, суспензия для инъекции 100 МЕ/мл
Глибенкламид, таблетка 3,5 мг, 5 мг
Гликлазид, таблетка 30 мг, 80 мг
Глимепирид, таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг
Метформин таблетка 500 мг, 850 мг, 1000 мг
Репоглинид 0,5 мг, 1 мг, 2 мг
Пиоглитазон 15 мг, 30 мг
Десмопрессин таблетка 0,1 мг, 0,2 мг; раствор в ампуле 1 мл
Сифилис
Бензатин бензилпенициллин, порошок для инъекции во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Цефртриаксон, порошок для приготовления инъекционного раствора 250 мг, 500 мг, 1000 мг во флаконе
СПИД, ВИЧ-инфекция
Антиретровирусная терапия в соответствии с протоколами
Тяжелая форма бруцеллеза
Доксициклин, таблетка, капсула 100 мг
Ципрофлоксацин, таблетка 250 мг, 500 мг, раствор для инфузий во флаконе 200 мг/100 мл
Диклофенак натрия, таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг; раствор для инъекции 75 мг/3 мл; суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг, мазь
Системная красная волчанка
Преднизолон, таблетка 5 мг, раствор для инъекции 30 мг/мл
Азатиоприн, таблетка 50 мг
Диклофенак натрия, таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг;
раствор для инъекции 75 мг/3 мл; суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг, мазь
Системные, хронические, тяжелые заболевания кожи
Лоратадин, таблетка 10 мг
Кетотифен, таблетка 1 мг Преднизолон, таблетка 5 мг Бетаметазон, крем, мазь 0,1 % Гидрокотризон, крем, мазь 1 %
Бронхиальная астма
Беклометазон, аэрозоль 200 доз
Ипратопия бромид, аэрозоль 100 мл
Кромоглициевая кислота, аэрозоль 1 мг, 5 мг/доза
Сальбутамол, аэрозоль 100 мкг/доза
Теофиллин, таблетка 100 мг, 200 мг, 300 мг, таблетка ретард 350 мг
Болезнь Бехтерева
Сульфасалазин, таблетка 500 мг Диклофенак натрия, таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг; раствор для инъекции 75 мг/3 мл; суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг, мазь
Аддисонова болезнь
Преднизолон, таблетки 5 мг
Гипофизарный нанизм
Соматотропин, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 18 ME, 36 ME, раствор для инъекции 5 мг/1,5 мл, 10 мг/1,5 мл
Раннее половое развитие

Трипторелин, 3,5 мг инъекциялық
ерiтiндi дайындау үшiн ұнтақ
Бромокриптин, 2,5 мг таблетка
Фенилкетонурия
Құрамында фенилаланин жоқ арнайы
өнiмдер
Муковисцидоз
Панкреатин, кем дегенде 4500 ЕД
липаздардан тұратын таблетка, қапшық
Балалар церебральды
сал ауруы
Вальпроевтi қышқыл, 150 мг, 300 мг,
500 мг таблетка
Паркинсон ауруы
Тригосифенидил 2 мг таблетка
Леводопа+ карбидопа
250 мг/25 мг таблетка
Бұлшық ет әлсiздiгi
Пиридостигмин, 60 мг таблетка,
5 мг/мл 1 мл ампулада инъекция үшiн
ерiтiндi
Миопатия, Мари мишық
қимыл үйлесiмсiздiгi
Пирацетам, 200 мг таблетка
Нандролон, 50 мг/мл инъекция
үшiн майлы ерiтiндi
Жiтi ауыспалы
порфирия
Морфин, 1% 1 мл ампулада инъекция
үшiн ерiтiндi
Трифлуоперазин, 5 мг таблетка;
2 г инъекция үшiн ерiтiндi
Миокард инфарктi
(алғашқы 6 ай)
Ацетисалицилдi қышқыл 100-500 г таблетка
Атенолол, 50 мг, 100 мг таблетка
Верапамила гидрохлорид 40 мг,
80 мг таблетка
Изосорбида динитрат, 5 мг, 10 мг,
20 мг, 40 мг, 60 мг таблетка
Эналаприл таблетка 2,5 мг, 10 мг
Балалар гемофилиясы
VII белсендi рекомбинантты фактор,
1,2 мг, 2,4 мг ұнтақ
Фактор VIII концентрат, порошок
лиофилизированный 100 МЕ, 250 МЕ,
500 МЕ
Жүктi әйелдер
Екi валенттi тұз темiрi, с бiр
компоненттi препараттар мен
аскорбиндi және фолиевтi қышқылы бар
комбинациядағы кем дегенде 30 мг аса темiрден тұратын таблеткалар (анемияның алдын алу үшiн - 30 күн курс, емдеу үшiн - 30 күннен 2 курс)
Калий йодид, 100 мг, 200 мг (йод
тапшылығының алдын алу үшiн -
30 күннен 3 курс) таблетка
1 жасқа дейiнгi балалардың аурулары
Пневмония, асқынбаған нысаны (емдеуге жататын
2 айлық балаларды
қоспағанда)
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындау үшiн түйiршiктер
15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл амброксол
шырыны
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын
Обструктивтi бронхит
(емдеуге жататын
2 айлық балаларды
қоспағанда)
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындау үшін түйершіктер
100 кг/доза дағы сальбутамол
аэрозолы
Теофиллин, 100 мг таблетка
Парацетамол 2,4% iшетiн шырын
Жiтi бронхит
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
шырын
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын
Жiтi респираторлы
аурулар
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын

Трипторелин, порошок для приготовления инъекционного раствора 3,5 мг
Бромокриптин, таблетка 2,5 мг
Фенилкетонурия
Специализированные продукты, не содержащие фенилаланин
Муковисцидоз
Панкреатин, таблетка, капсула с содержанием липазы не менее 4500 ЕД
Детский церебральный паралич
Вальпроевая кислота, таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Болезнь Паркинсона
Тригосифенидил таблетка 2 мг Леводопа + карбидопа таблетка 250 мг/25 мг
Миастения
Пиридостигмин, таблетка 60 мг, раствор для инъекции 5 мг/мл в ампуле 1 мл
Миопатия, Мозжечковая атаксия Мари
Пирацетам, таблетка 200 мг
Нандролон, маслянный раствор для инъекций, 50 мг/мл
Острая перемежающаяся порфирия
Морфин, раствор для инъекции в ампуле 1% 1 мл
Трифлуоперазин, таблетка 5 мг; раствор для инъекции 2 г
Инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)
Ацетисалициловая кислота таблетка 100-500 г
Атенолол, таблетка 50 мг, 100 мг
Верапамила гидрохлорид таблетка 40 мг, 80 мг
Изосорбида динитрат, таблетка 5 мг, 10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг
Эналаприл таблетка 2,5 мг, 10 мг
Детская гемофилия
Активированный рекомбинантный фактор VII, порошок 1,2 мг, 2,4 мг
Фактор VIII концентрат, порошок лиофилизированный 100 ME, 250 ME, 500 ME
Беременные
Железа двухвалентного соли, однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой, таблетки, содержащие не менее 30 мг железа (для профилактики анемии - курс 30 дней, для лечения - 2 курса по 30 дней)
Калий йодид, таблетка 100 мг, 200 мг (для профилактики йододефицита - 3 курса по 30 дней)
Заболевания у детей до 1 года
Пневмония, неосложненная форма (за исключением детей до 2 месяцев жизни, подлежащих госпитализации)
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл Амброксол,сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4%
Обструктивный бронхит (за исключением детей до 2 месяцев жизни, подлежащих госпитализации)
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл Сальбутамол аэрозоль 100 кг/доза Теофиллин, таблетка 100 мг Парацетамол, оральный сироп 2,4%
Острый бронхит
Амброксол, сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4%
Острое
респираторное
заболевание
Парацетамол, оральный сироп 2,4% Оксолиновая мазь 0,25%
Острый фарингит/
тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин, порошок для приготовления суспензии для инъекции во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Цефалоксин, таблетка, капсула 250 мг, 500 мг, сироп и суспензия для приема внутрь 125 мг, 250 мг/5 мл Парацетамол, оральный сироп 2,4%
Средний и/или наружный отит
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл Парацетамол, оральный сироп 2,4% Фрамицетина сульфат 5 мг + Грамицидина, 50 мкг + Дексаметазона метасульфобензоат, 500 мкг/мл, ушные капли
Стоматит

0,25% оксолиндi майы
Жiтi фарингит/
тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин,
500000 ЕД, 1000000 ЕД сауыттағы
инъекция үшiн суспензия дайындау
үшiн ұнтақ
Цефаликсин, 250 мг, 500 мг таблетка,
қапшық, 125 мг, 250 мг/5 мл iшу
үшiн шырын мен суспензия
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын
Орта және/немесе
сыртқы отит
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия дайындау үшін түйіршіктер
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын
Фрамицетина сульфат 5 мг +
Грамицидина, 50 мкг + Дексаметазона
метасульфобензоат 500 мкг/м құлақ
тамшылары
Стоматит
0,25% оксолиндi майы 1% клотримазол
кремi, майы
Темiр тапшылығы
анемиясы
Екi валенттi тұз темiрi, бiр
компоненттi препараттар мен
аскорбиндi және фолиевтi қышқылы
бар комбинациядағы 20 мг/мл тұз
темірінен тұратын iшетiн ерiтiндi
Жiтi iшек жұқпалары
(iш өту)
Глюкоздi-электролиттi ерiтiндi
(пакеттер, ұнтақ) дайындау үшiн
iшетiн регидратациялық тұз
Сульфаметоксазол + триметоприм,
240 мг/5 мл iшетiн суспензия
Мешел, алдын алу
және емдеу
Эргокальциферол, 10 мл су ерiтiндiсi
Кальция глицерофосфат, 250 мг
таблетка
Жаңа туу кезеңiндегi
аурулар (алдын алу
және емдеу)
Ана мен балаға арналған дәрi-дәрмек
қобдишасы
1 жастан 5 жасқа дейiнгi балалардағы аурулар
Пневмония,
асқынбаған нысаны
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындау үшiн түйiршiктер
15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл амброксол
шырыны
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын
Обструктивтi бронхит
100 кг/дозадағы сальбутамол аэрозолы
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
iшетiн шырын
Жiтi респираторлы
аурулар
Парацетамол, 2,4% iшетiн шырын
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
iшетiн шырын
Жiтi фарингит/
тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин,
500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД сауыттағы
инъекция үшiн суспензия дайындау
үшiн ұнтақ
Амоксициллин, 250 мг/5 мл сауыттағы
инъекция үшiн суспензия дайындау
үшiн түйiршiктер
Темiр тапшылығы
анемиясы
Екi валенттi тұз темiрi, бiр
компоненттi препараттар мен
аскорбиндi және фолиевтi қышқылы
бар комбинациядағы 20 мг/мл тұз
темiрiнен тұратын iшетiн ерiтiндi
Жiтi iшек жұқпалары
(iш өту)
Глюкоздi-электролиттi ерiтiндi
(пакеттер) дайындау үшiн iшетiн
регидратациялық тұз, ұнтақ
Сульфаметоксазол + триметоприм,
240 мг/5 мл iшетiн суспензия
Энтеробиоз
Мебендазол, 100 мг шайнайтын таблетка
Ерте жастан жасанды
немесе қоспалармен
қоректендiретiн бiр
жасқа дейiнгi
балалар; медициналық
айғақтар бойынша
шипалы тағамға
мұқтаж үш жасқа
дейiнгi балалар
Балаларға арналған және шипалы
тағамдық өнiмдер

Оксолиновая мазь 0,25%
Клотримазол крем, мазь 1 %
Железодефицитная анемия
Железа двухвалентного соли, однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой, оральные растворы, содержащие более 20 мг/мл соли железа
Острые кишечные инфекции (диарея)
Оральная регидратационная соль для приготовления глюкозо-электролитного раствора (пакеты, порошок) Сульфаметоксазол + триметоприм, пероральная суспензия 240 мг/5 мл
Рахит, профилактика и лечение
Эргокальциферол, водный раствор 10 мл
Кальция глицерофосфат, таблетка 250 мг
Болезни периода новорожденности (профилактика и лечение)
Аптечка матери и ребенка
Заболевания детей от 1 года до 5 лет
Пневмония,
неосложненная форма
Амоксициллин, гранулы для приготовления
Амброксол, оральный сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл, суспензии 250 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4%
Обструктивный бронхит
Сальбутамол, аэрозоль 100 кг/доза
Амброксол, оральный сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Острое респираторное заболевание
Парацетамол, оральный сироп 2,4%
Амброксол, оральный сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Острый фарингит/
тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин, порошок для приготовления суспензии для инъекции во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл
Железодефицитная анемия
Железа двухвалентного соли однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой, оральные растворы, содержащие более 20 мг/мл соли железа
Острые кишечные инфекции (диарея)
Оральная регидратационная соль для приготовления глюкозо-электролитного раствора (пакеты), порошок Сульфаметоксазол + триметоприм, оральная суспензия 240 мг/5 мл
Энтеробиоз
Мебендазол, таблетка жевательная 100 мг
Дети до 1 года, находящиеся на раннем искусственном или смешанном вскармливании; дети до 3 лет, нуждающиеся в лечебном питании по медицинским показаниям
Специализированные продукты детского и лечебного питания