Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 "Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне жүргізілген барлық тексеруді ақпараттық есепке алу құжаттарын тапсыру, тіркеу және жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 54 бұйрығы. Қазастан Республикасының Әділет министрілінде 2005 жылғы 20 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3371. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 14 қарашадағы N 46 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 14.11.2007 N 46 бұйрығымен (01.01.2008 бастап қолданысқа енгізіледі).
Шаруашылық жүргізуші субъектілерінің қызметіне жүргізілетін тексерулерді есепке алуды бұдан әрі қарай жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы N 12 "Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне барлық тексеруді ақпараттық есепке алу құжаттарын тапсыру, тіркеу және жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу реестрінде N 2744 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде 2004 жылы, N 13-16, 916 бабы жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне жүргізілген барлық тексеруді ақпараттық есепке алу құжаттарын тапсыру, тіркеу және жүргізу туралы" Нұсқаулыққа:
7 тармағы:
бірінші абзац келесі мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Тексеру тек осы актіде көрсетілген мәселелер бойынша жүргізіледі";
екінші абзацтағы "оларды шығару күні" сөздері жойылсын.
9 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"Тексеру жүргізудің басы ретінде тексеруді тағайындау туралы актіні ұсыну кезі болып табылады. Тексеру аяқталған болып тексеру нәтижесі туралы құжаттың ұсынылған күні табылады".
11 тармақта:
9) тармақшадағы ";" белгісі "." белгісімен ауыстырылсын;
10) тармақша алынсын.
20 тармақта:
"заңдармен, Президент және Үкімет актілерімен" сөздері "нормативтік құқықтық актілерімен" сөздерімен ауыстырылсын;
3) тармақшаның екінші азат жолындағы "немесе" сөзі "және" сөзіне ауыстырылсын және "шағын кәсіпкерлік" сөздерінен кейін "немесе міндеттерін атқарушысы" сөздерімен толықтырылсын;
4) тармақшада:
"күндері" сөздерінен кейін "ал шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін 15 күнтізбелік күннен аса, Қазақстан Республикасының заң актілерінің белгіленген жағдайларынан тыс";

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года № 12 "Об утверждении Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 54. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2005 года N 3371. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 14 ноября 2007 года № 46
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 14.11.2007 № 46 (вводится в действие с 01.01.2008).
В целях дальнейшего совершенствования учета проверок деятельности хозяйствующих субъектов, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года № 12 "Об утверждении Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 2744, опубликован в бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 года, № 13-16, статьи 916) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов, утвержденную указанным приказом:
в пункте 7:
абзац первый дополнить предложением следующего содержания:
"Проверка проводится только по вопросам, указанным в данном акте.";
в абзаце втором слова "в день их вынесения" исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Началом проведения проверки является момент вручения акта о назначении проверки. Проверка считается завершенной в день вручения документа о результатах проверки.";
в пункте 11:
в подпункте 9) знак ";" заменить знаком ".";
подпункт 10) исключить;
в пункте 20:
в абзаце первом слова "законами, актами Президента и Правительства" заменить словами "нормативными правовыми актами";
в абзаце втором подпункта 3) слово "либо" заменить союзом "и" и после слов "малого предпринимательства" дополнить словами "либо исполняющего его обязанности";
в подпункте 4):
после слова "дней" дополнить словами ", а для субъектов малого предпринимательства более 15 календарных дней, кроме случаев, установленных законодательными актами Республики Казахстан,";

келесі мазмұндағы 5) және 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) Қазақстан Республикасының Үкіметіне есепті орталықтандырылған мемлекеттік органдарының шағын кәсіпкерлік субъектілерінің қызметін тексеру, егер алдында аумақтық мемлекеттік органмен оған қатысты тексеру жүргізілген болса;
6) анонимді жүгіну бойынша шаруашылық субъектінің қызметіне тексеру тағайындау";
23 тармақтағы "8 және 9 тармақтармен" "8 тармақпен" сөздерімен ауыстырылып және бұдан әрі қарай мәтін бойынша;
24 тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда баяндалсын:
"24. Рейдтік тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу кезінде Уәкілетті органға тексеру тағайындау туралы акт және тексерілудегі аумақта орналасқан тексерілуге кірген шаруашылық жүргізуші субъектілерінің тізімі ұсынылады.
Салық органдары жүргізетін рейдтік тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу, "Салық және бюджетке өзге төлеулер туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 536 бабына (Салық кодексі), сәйкес жүргізіледі.";
25 тармақтағы "оның тоқтатылуы" сөздерінен кейін "сонымен қатар, жаңғыруы";
28 тармақ келесі мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Өзара салыстыру жүргізген уақытта бақылау орган уәкілетті органға алдағы тоқсандық тексерудің жүргізу жоспарын ұсынады".
30 тармақ:
4) тармақшаның үшінші абзацындағы:
"4.3. тармақтағы - он РНН" сөздері "4.3. тармақта шағын кәсіпкерлік субъектісінің микробизнес субъектісіне жататындығы, кодтандыру жолымен: 1 - ия, 2 - жоқ, ал 4.4. тармағында оның РНН"; тармақтармен толықтырылсын:
9) тармақша келесі мазмұндағы 4-абзацпен толықтырылсын:
"9.3. тармаққа тексеруді жаңғырту мерзімі кіреді";
Нұсқаулыққа 1 қосымшада:
4.3. жол келесі редакцияда баяндалсын:
"4.3. Микробизнес субъектісі | 4.3. /_/
4.2. : 1- ия, 2-жоқ (сызылсын) |
4.4. РНН_________________________| 4.4. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/;"
келесі мазмұндағы 9.3.қатармен толықтырылсын:
"9.3. Тексеруді жаңғырту мерзімі | 9.3. /_/_/_/_/_/_/".
"__" _______200_ж. | күні айы жылы
2. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (Г.В. Ким):
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, Бас әскери прокурорға, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және оған теңестірілген прокурорларына, Комитеттің аумақтық органдарының бастықтарына жіберілсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас Прокурордың орынбасары - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасының орынбасарына (Г.В.Ким) жүктелсін.

дополнить подпунктами 5) и 6) следующего содержания:
"5) назначение центральными государственными органами проверки деятельности субъектов малого предпринимательства, если в отношении них ранее проводилась проверка их территориальными органами;
6) назначение проверки деятельности хозяйствующего субъекта по анонимному обращению.";
в пункте 23 слова "пунктами 8 и 9" заменить словами "пунктом 8";
абзац первый пункта 24 изложить в следующей редакции:
"24. При регистрации акта о назначении рейдовой проверки в Уполномоченный орган представляется акт о назначении проверки и список подвергаемых проверке хозяйствующих субъектов, расположенных на проверяемой территории.
Регистрация акта о назначении рейдовой проверки, проводимой налоговыми органами, проводится в соответствии со статьей 536 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).";
в пункте 25 после слов "либо ее приостановления" дополнить словами ", а также возобновления";
пункт 28 дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"При проведении взаимосверки контролирующий орган представляет в уполномоченный орган планы проведения предстоящих квартальных проверок.";
в пункте 30:
в абзаце третьем подпункта 4):
слова "а в пункте 4.3. - его РНН;" заменить словами "в пункте 4.3. указывается принадлежность субъекта малого предпринимательства к субъекту микробизнеса, путем кодировки: 1 - да, 2 - нет, а в пункте 4.4. - его РНН";
подпункт 9) дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"В пункт 9.3. вносится дата возобновления проверки.";
в приложении 1 к Инструкции:
строку 4.3. изложить в следующей редакции:
"4.3. Субъект микробизнеса из 4.2.: 4.3./_/
1 - да, 2 - нет (подчеркнуть)
4.4. РНН _______________________________ 4.4./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/";
дополнить строкой 9.3. следующего содержания:
"9.3. Дата возобновления проверки 9.3. /_/_/ /_/_/ /_/_/ ".
"__" _____ 200__г. чис мес год
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) направить настоящий приказ всем заинтересованным государственным органам, Главному военному прокурору, прокурорам городов Астана, Алматы, областей и приравненным к ним, начальникам территориальных органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора - Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.).

4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры

4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан