Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 175 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 25 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3384. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының есеп беру ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі N 213 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2447 тіркелген, 2003 жылғы 11-24 тамызда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспа басылымдарында жарияланған)  күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, жинақтаушы зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне және Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығына жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігінің
төрағасы
2004 жылғы 25 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 175 қаулысымен
бекітілген
Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық
есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулық 1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 175. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2005 года № 3384. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 ноября 2010 № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 № 88 (вводится в действие с 01.07.2011).
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами.
2. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года № 213 "Об утверждении Правил представления отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2447, опубликованное 11-24 августа 2003 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
4. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, накопительных пенсионных фондов, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Ассоциации финансистов Казахстана.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
23 декабря 2004 г.
Утверждена
постановлением Правления Национального
Банка Республики Казахстан
от "15" декабря 2004 года N 175
Инструкция
о перечне, формах и сроках представления
ежемесячной финансовой отчетности
накопительными пенсионными фондами Глава 1. Общие положения

1. Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы", " Бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп беру туралы " және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне және қаржылық есеп берудің халықаралық стандарттарына сәйкес әзірленді.
2. Осы Нұсқаулық жинақтаушы зейнетақы қорларының (бұдан әрі - зейнетақы қорлары) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) ай сайын қаржылық есеп беру тізбесін, нысандарын және ұсыну мерзімдерін белгілейді.
2-тарау. Қаржылық есепті ұсыну
3. Зейнетақы қорлары ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей уәкілетті органға мынадай қаржылық есепті ұсынады:
1) 1-нысан бойынша жасалған бухгалтерлік баланс (осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасы);
2) 2-нысан бойынша жасалған пайдалар мен зияндар туралы есеп (осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасы);
3) 3-нысан бойынша жасалған зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс есеп (осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасы);
4) 4-нысан бойынша жасалған зейнетақы активтері бойынша пайдалар мен зияндар туралы есеп (осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасы).
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қаржылық есепте барлық деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - қазақстандық теңгемен көрсетіледі.
5. Қаржылық есепті жасағанда пайдаланылатын өлшем бірлігі мың қазақстандық теңгемен белгіленеді. Қаржылық есептегі бес жүз қазақстандық теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз қазақстандық теңгеге тең және одан жоғары сома мың қазақстандық теңгеге дейін дөңгелектенеді.
6. алынып тасталды
Ескерту. 6-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. алынып тасталды
Ескерту. 7-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Зейнетақы қорлары уәкілетті органға қаржылық есепті ұсынылатын деректердің конфиденциалдылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдарымен ақпаратты кепілдік бере отырып жеткізудің көліктік жүйесін пайдалана отырып электрондық тасымалдауышта ұсынады.

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан " О Национальном Банке Республики Казахстан", " О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и " О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и международными стандартами финансовой отчетности.
2. Настоящая Инструкция устанавливает перечень, формы и сроки представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами (далее - пенсионные фонды) в уполномоченный государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).
Глава 2. Представление финансовой отчетности
3. Ежемесячно не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем пенсионные фонды представляют в уполномоченный орган следующую финансовую отчетность:
1) бухгалтерский баланс, составленный по форме 1 (приложение 1 к настоящей Инструкции);
2) отчет о прибылях и убытках, составленный по форме 2 (приложение 2 к настоящей Инструкции);
3) бухгалтерский баланс по пенсионным активам, составленный по форме 3 (приложение 3 к настоящей Инструкции);
4) отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам, составленный по форме 4 (приложение 4 к настоящей Инструкции).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Нац.Банка РК от 30 апреля 2007 г. N 44   (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
4. Все данные в финансовой отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - казахстанских тенге.
5. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах казахстанских тенге. Сумма менее пятисот казахстанских тенге в финансовой отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам казахстанских тенге и выше, округляется до тысячи казахстанских тенге.
6. исключен
Сноска. Пункт 6 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
7. исключен
Сноска. Пункт 7 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
8. Пенсионные фонды представляют финансовую отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе, с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. алынып тасталды
Ескерту. 9-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9-1. Тоқсан сайын жасалатын қағаздағы қаржылық есепке бірінші басшы немесе оның орнындағы тұлға және бас бухгалтер қол қояды, мөрмен бекітіледі және зейнетақы қорында сақталады. Зейнетақы қоры уәкілетті органның талабы бойынша жазбаша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей түзетулері жоқ қаржылық есепті қағазда ұсынады.
Ескерту. 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9-2. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған қаржылық есеп қағаздағы қаржылық есепке сәйкес келуі тиіс. Электрондық тасымалдауышта ұсынылатын деректердің қағаздағы деректермен бірдей болуын зейнетақы қорының бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етеді.
Ескерту. 9-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. алынып тасталды
Ескерту. 10-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Зейнетақы қоры ұсынған қаржылық есептен уәкілетті орган дәлсіздіктер немесе қателер анықтаса зейнетақы қорына бұл жөнінде хабарлайды. Зейнетақы қоры хабарлама алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ескертулері ескеріле отырып пысықталған қаржылық есепті электрондық тасымалдауышта ұсынады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. алынып тасталды
Ескерту. 12-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 (2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Қаржылық есепті уақтылы бермеу, бермеу немесе қаржылық есепте шынайы емес мәліметтер беру Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген жауапкершілікке әкеліп соғады.
3-тарау. Қорытынды ережелер

Сноска. Пункт 8 в редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
9. исключен
Сноска. Пункт 9 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
9-1. Финансовая отчетность на бумажном носителе, составляемая ежемесячно, подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится в пенсионном фонде. По требованию уполномоченного органа пенсионный фонд не позднее двух рабочих дней со дня получения письменного запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 9-1 - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
9-2. Финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем пенсионного фонда или лицом, его замещающим.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 9-2 - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
10. исключен
Сноска. Пункт 10 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
11. При обнаружении неточностей или ошибок в финансовой отчетности, представленной пенсионным фондом, уполномоченный орган уведомляет об этом пенсионный фонд. Пенсионный фонд не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления представляет доработанную с учетом замечаний финансовую отчетность на электронном носителе.
Сноска. Пункт 11 в редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
12. исключен
Сноска. Пункт 12 исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 27 (вводится в действие с 1 июля 2007 года).
13. Несвоевременное представление, непредставление финансовой отчетности или представление недостоверных сведений в финансовой отчетности влечет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Заключительные положения

14. Осы Нұсқаулықта реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының ай сайын
қаржылық есеп беру
тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.07.09. N 61 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-нысан
_____________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
20 __ жылғы "__" жағдай бойынша
бухгалтерлік балансы
(мың Қазақстан теңгесімен)
Баптың атауы
Ескертпе
Есепті кезеңнің аяғында
Өткен жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Ақша қаражаты және ақша қаражатының баламалары
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
банктердегі және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы шоттардағы ақша
Тазартылған қымбат металдар
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Әділ құн бойынша пайда және зиян арқылы есепке алынған бағалы қағаздар
Туынды құралдар
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
"Кері РЕПО" операциясы
Берілген аванстар
Болашақ кезеңдердің шығыстары
Комиссиялық сыйақылар
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен/зияннан
Қорлар
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Инвестициялық мүлік
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
Дебиторлық берешек (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығатын топтар)
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
Негізгі құрал-жабдықтар (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
Кейінге қалдырылған салық талабы
Басқа дебиторлық берешек (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджетке талаптар
Басқа активтер
Активтердің жиынтығы
Міндеттемелер
Туынды құралдар
"РЕПО" операциясы
Алынған заемдар
Кредиторлық берешек
Алынған аванстар
Бағалау міндеттемелері
оның ішінде:
номиналды кірістіліктің көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы айырманы өтеу бойынша
Акциялар бойынша акционерлермен есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар
Қызметкерлермен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
Болашақ кезеңдердің кірістері
Кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттеме
Теріс комиссиялық сыйақы бойынша кредиторлық берешек
Басқа міндеттемелер
Міндеттемелердің жиынтығы
Меншікті капитал
Жарғылық капитал
оның ішінде:
жай акциялар
артықшылықты акциялар
Сыйлықақылар (қосымша төленген капитал)
Алынған капитал
Резервтік капитал
Басқа резервтер
Бөлінбеген пайда (жабылмаған зиян)
оның ішінде:
өткен жылдардағы
есепті кезеңдегі
Азшылық үлесі
Капиталдың жиынтығы
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
Бірінші басшы   _______________________  күні  _______________
Бас бухгалтер   _______________________  күні  _______________
Орындаушы       _______________________  күні  _______________
Телефон         _______________________
Мөрдің орны
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының ай сайын
қаржылық есеп беру
тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2009.07.09. N 61   қаулыларымен.
2-нысан
______________________________________________________
(Жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
200_ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
пайдалар мен зияндар туралы есебі
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ес-
кер-
ту
Есеп-
тік
ке-
зеңде
Ағымдағы
жылдың
басынан
бастап
кезең
ішінде
(өспелі
жиынты-
ғымен)
Өткен
жылдың
осындай
кезе-
ңінде
Өткен
жылдың
осындай
кезе-
ңінде
(өспелі
жиынты-
ғымен)
1
2
3
4
5
6
Комиссиялық сыйақылар
оның ішінде:
зейнетақы қорларынан
зейнетақы қорлары бойынша
инвестициялық кірістен/
шығыннан
Ағымдағы шоттар және
орналастырылған салымдар
бойынша сыйақы түріндегі
кірістер
Сатып алынған бағалы
қағаздар бойынша сыйақы
(купон және/немесе дис-
конт) түріндегі кірістер
Бағалы қағаздарды сатып
алу-сатудан түскен кіріс-
тер (шығыстар) (нетто)
Әділ құн бойынша пайда және зиян арқылы есепке алынған бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар)
"Кері РЕПО" операциялары
бойынша кірістер
Тазартылған қымбат металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
Шетел валютасын қайта
бағалаудан болған кірістер
(шығыстар) (нетто)
Қаржылық емес активтерді
сатудан және активтер
алудан болған кірістер
Басқа да кірістер
Кірістер жиынтығы
Комиссиялық шығыстар
зейнетақы қорларын
инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын
ұйымдарға сыйақылар
кастодиан банктерге
сыйақылар
Теріс комиссиялық сыйақыны өтеу
Сатып алынған бағалы
қағаздар бойынша сыйақы
(сыйлықақы) түріндегі
шығыстар
"РЕПО" операциялары
бойынша шығыстар
Алынған заемдар және
қаржылық жалдау бойынша
сыйақы түріндегі шығыстар
Жалпы әкімшілік шығыстар
оның ішінде:
еңбекақы төлеу және
іссапар шығыстары
амортизациялық
аударымдар және тозу
ағымдағы жалдау
бойынша шығыстар
Бюджетке төленетін
салықтар және басқа да
міндетті төлемдер бойынша
шығыстар (корпоративтік
табыс салығынан басқасы)
басқа да әкімшілік шығыстар
Қаржылық емес активтерді
сатудан және активтерді
өткізуден түскен шығыстар
Басқа да шығыстар
Шығыстар жиынтығы
Резервтерге (провизия-
ларға) аударылғанға
дейінгі пайда (шығын)
Операциялар бойынша ықти-
мал шығындарға арналған
резервтер (резервтерді
қалпына келтіру)
оның ішінде, номиналды кірістіліктің көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы айырманы өтеуге арналған
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына қатысудан
кіріс
Кезеңдегі пайда (зиян)
Салық салынғанға дейінгі
пайда (шығын)
Корпоративтік табыс
салығы
Салық салынғаннан кейінгі
таза пайда (шығын)
Тоқтатылған қызметтен болған пайда (зиян)
Азшылық үлес
Кезең ішіндегі таза
пайда (шығын)
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
Орындаушы: _____________________ күні__________________
Телефон:__________________
Мөр орны
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының ай сайын
қаржылық есеп беру
тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 18 ақпандағы N 9 қаулысымен , 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2009.07.09. N 61 қаулыларымен.
3-нысан
______________________________________________________
(Жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
200_ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
таза зейнетақы активтері туралы есебі
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті
кезеңнің
басында
Есепті
кезеңнің
аяғында
Активтер
Банктердегі және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы шоттардағы ақша
Аффинирленген қымбат металдар
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі және екінші деңгейдегі
банктердегі салымдар
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздар
Әділ құн бойынша пайда және зиян арқылы есепке алынған бағалы қағаздар
"Кері РЕПО" операциялары бойынша
талаптар
Туынды құралдары
Дебиторлық берешек
Теріс комиссиялық сыйақы бойынша талаптар
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Басқа да қаржылық активтер
Активтердің жиынтығы
Міндеттемелер
Алушылардың зейнетақы
төлемдері бойынша талаптары
Комиссиялық сыйақылар бойынша
кредиторлық берешек оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен/зияннан
Зейнетақы төлемдерінен алынатын
табыс салығы бойынша кредиторлық
берешек
Туынды қаржы құралдары
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелердің жиынтығы
Таза активтердің жиынтығы
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
Орындаушы: _____________________ күні__________________
Телефон:__________________
Мөр орны
Жинақтаушы зейнетақы
қорларының ай сайын
қаржылық есеп беру
тізбесі, нысандары
және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 18 ақпандағы N 9 қаулысымен , 2007.04.30. N 44 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2009.07.09. N 61 қаулыларымен.
4-нысан
Зейнетақы активтері бойынша пайдалар және зияндар
туралы есеп
______________________________________________________
(Жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
200_ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
(мың қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті
жылдың
соңында
Өткен
жылдың
соңында
1
2
3
4
Кезең басындағы таза зейнетақы
активтері
Зейнетақы жарналары оның ішінде:
міндетті
ерікті
ерікті кәсіби
Басқа зейнетақы қорларынан
түскен зейнетақы жинақтары
Орналастырылған салымдар бойынша
сыйақы түріндегі кірістер
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон
немесе дисконт) түріндегі кірістер
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО"
операциялары бойынша кірістер
Акциялар бойынша дивидендтер
түріндегі кірістер
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан
болған кіріс (шығыс) (нетто)
сатуға арналған бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен
Қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто) оның ішінде:
әділ құн бойынша пайда және зиян арқылы есепке алынған бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен
басқа активтерді қайта бағалаудан
шетел валютасын қайта бағалаудан
Басқа қаржы активтері бойынша
сыйақы түріндегі кірістер
Өсімпұлдар және айыппұлдар
түріндегі кірістер, оның ішінде:
міндетті зейнетақы жарналарын
уақтылы есептемегені үшін
зейнетақы жинақтарын аударуды
уақтылы жүзеге асырмағаны үшін
Зейнетақы активтерін ойдағыдай
басқармағаны үшін
Теріс комиссиялық сыйақыны өтеу
Инвестициялық қызметтен болған басқа да кірістер
Басқа да түсімдер
Кірістер жиынтығы
Төленген немесе төленуге тиісті
зейнетақы жинақтары оның ішінде:
жасы бойынша
жерлеу бойынша
мүгедектігі бойынша
Қазақстан Республикасынан тыс тұрақты
тұратын жерге кетуі бойынша
мұрагерлерге
еңбек сіңірген жылдары бойынша
сақтандыру ұйымына
Төлем көзінен жеке табыс салығы
Зейнетақы қорына тиесілі
комиссиялық сыйақы оның ішінде:
Зейнетақы активтерінен
орналастырылған зейнетақы активтері
бойынша инвестициялық кірістен/зияннан
Басқа зейнетақы қорларына
зейнетақы жинақтарын аудару
Инвестициялық қызметтен болған басқа да шығыстар
Басқа шығыстар
Шығыстар жиынтығы
Анықталмаған сомалар (қате есептелгені)
Анықталмаған сомаларды қайтару
Кезең аяғындағы таза активтер
Таза зейнетақы активеріне өзгерістер
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
Орындаушы: _____________________ күні__________________
Телефон:__________________
Мөр орны

14. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 09.07.2009 N 61 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма 1
Бухгалтерский баланс
_______________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___" ____________ 20__ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование статьи
Примечание
На конец
отчетного
периода
На конец
предыдущего
года
1
2
3
4
Активы
Денежные средства и
эквиваленты денежных
средств
в том числе:
наличные деньги в кассе
деньги на счетах в
банках и организациях,
осуществляющих отдельные
виды банковских операций
Аффинированные
драгоценные металлы
Вклады размещенные (за
вычетом резервов на
обесценение)
Ценные бумаги, учтенные
по справедливой
стоимости через прибыль
и убыток
Производные инструменты
Ценные бумаги, имеющиеся
в наличии для продажи
(за вычетом резервов на
обесценение)
Операция "обратное РЕПО"
Авансы выданные
Расходы будущих периодов
Комиссионные
вознаграждения
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного
дохода/убытка по
пенсионным активам
Запасы
Ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения (за вычетом
резервов на обесценение)
Инвестиционное имущество
Инвестиции в капитал
других юридических лиц
Дебиторская
задолженность (за
вычетом резервов на
обесценение)
Долгосрочные активы
(выбывающие группы),
предназначенные для
продажи
Нематериальные активы
(за вычетом амортизации
и убытков от
обесценения)
Основные средства (за
вычетом амортизации и
убытков от обесценения)
Отложенное налоговое
требование
Прочая дебиторская
задолженность (за
вычетом резервов на
обесценение)
Требования к бюджету по
налогам и другим
обязательным платежам в
бюджет
Прочие активы
Итого активы
Обязательства
Производные инструменты
Операция "РЕПО"
Полученные займы
Кредиторская
задолженность
Авансы полученные
Оценочные обязательства
в том числе:
по возмещению разницы
между показателем
номинальной доходности и
минимальным значением
доходности
Начисленные расходы по
расчетам с акционерами
по акциям
Начисленные расходы по
расчетам с персоналом
Доходы будущих периодов
Отложенное налоговое
обязательство
Обязательство перед
бюджетом по налогам и
другим обязательным
платежам в бюджет
Кредиторская
задолженность по
отрицательному
комиссионному
вознаграждению
Прочие обязательства
Итого обязательства
Собственный капитал
Уставный капитал
в том числе:
простые акции
привилегированные акции
Премии (дополнительный
оплаченный капитал)
Изъятый капитал
Резервный капитал
Прочие резервы
Нераспределенная прибыль
(непокрытый убыток)
в том числе:
предыдущих лет
отчетного периода
Доля меньшинства
Итого капитал
Итого капитал и
обязательства
Первый руководитель _______________ дата _________________
Главный бухгалтер   _______________ дата _________________
Исполнитель         _______________ дата _________________
Телефон             _______________
Место для печати
Приложение 2
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 30.04.2007 N 44 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 09.07.2009  N 61 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма 2
Отчет о прибылях и убытках
_____________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___"_________ 200___ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статей
При-
меча-
ние
За
отчет-
ный
период
За
период
с начала
текуще-
го года
(с нара-
стающим
итогом)
За анало-
гичный
период
преды-
дущего
года
За анало-
гичный
период
с начала
преды-
дущего
года (с
нара-
стаю-
щим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Комиссионные
вознаграждения
в том числе:
от пенсионных
активов
от инвестиционного
дохода (убытка)
по пенсионным активам
Доходы в виде
вознаграждения по
текущим счетам и
размещенным вкладам
Доходы в виде
вознаграждения (купона
и/или дисконта) по
приобретенным ценным
бумагам
Доходы (расходы) от
купли-продажи ценных
бумаг (нетто)
Доходы (расходы) от
изменения стоимости
ценных бумаг,
учтенных по
справедливой
стоимости через
прибыль и убыток
Доходы по операциям
"обратное РЕПО"
Доходы (расходы) от
операций с
аффинированными
драгоценными
металлами
Доходы (расходы) от
переоценки иностранной
валюты (нетто)
Доходы от реализации
нефинансовых активов
и получения активов
Прочие доходы
Итого доходов
Комиссионные
расходы
в том числе:
вознаграждения
организациям,
осуществляющим
инвестиционное
управление
пенсионными активами
вознаграждения
банкам-кастодианам
Возмещение
отрицательного
комиссионного
вознаграждения
Расходы в виде
вознаграждения
(премии) по
приобретенным
ценным бумагам
Расходы по
операциям "РЕПО"
Расходы в виде
вознаграждения по
полученным займам
и финансовой аренде
Общие админист-
ративные расходы
в том числе:
расходы на оплату
труда и команди-
ровочные
амортизационные
отчисления и износ
расходы по текущей
аренде
расходы по выплате
налогов и других
обязательных платежей
в бюджет (кроме
корпоративного
подоходного налога)
прочие
административные
расходы
Расходы от реализации
нефинансовых активов
и передачи активов
Прочие расходы
Итого расходов
Прибыль (убыток)
до отчисления в
резервы (провизии)
Резервы (восстановление
резервов) на возможные
потери по операциям
в том числе, на
возмещение разницы
между показателем
номинальной
доходности и
минимальным
значением доходности
Доход от участия в
капитале других
юридических лиц
Прибыль (убыток) за
период
Прибыль (убыток) до
налогообложения
Корпоративный
подоходный налог
Чистая прибыль
(убыток) после
налогообложения
Прибыль (убыток) от
прекращенной
деятельности
Доля меньшинства
Чистая прибыль
(убыток) за период
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель____________________ дата ____________
Телефон _____________
Место для печати
Приложение 3
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 18.02.2006 N 9 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 30.04.2007 N 44 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 09.07.2009 N 61 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма 3
Бухгалтерский баланс по пенсионным активам
_____________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___"_________ 200___ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование
статей
При-
ме-
ча-
ние
На
начало
отчетного
периода
На
конец
отчетного
периода
Активы
Деньги на счетах в банках и
организациях, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций
Аффинированные драгоценные металлы
Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан и банках
второго уровня
Ценные бумаги, имеющиеся в
наличии для продажи
Ценные бумаги, учтенные по
справедливой стоимости через
прибыль и убыток
Требования по операциям
"обратное РЕПО"
Производные инструменты
Дебиторская задолженность
Требования по отрицательному
комиссионному вознаграждению
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Прочие финансовые активы
Итого активы
Обязательства
Требования получателей по
пенсионным выплатам
Кредиторская задолженность
по комиссионным вознаграждениям
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного
дохода/убытка
Кредиторская задолженность по
подоходному налогу от
пенсионных выплат
Производные инструменты
Прочие обязательства
Итого обязательства
Итого чистые активы
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель____________________ дата ____________
Телефон _____________
Место для печати
Приложение 4
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления ежемесячной
финансовой отчетности накопительными
пенсионными фондами
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 18.02.2006 N 9 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 30.04.2007 N 44 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 09.07.2009 N 61 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма 4
Отчет о прибылях и убытках по пенсионным активам
_____________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___"_________ 200___ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование статей
При-
ме-
ча-
ние
За
предыдущий
отчетный
период
За
отчетный период
Чистые пенсионные активы
на начало периода
Пенсионные взносы
в том числе:
обязательные
добровольные
добровольные
профессиональные
Поступившие пенсионные
накопления из других
пенсионных фондов
Доходы в виде
вознаграждения по
размещенным вкладам
Доходы в виде
вознаграждения (купона
или дисконта) по
ценным бумагам
Доходы по операциям
"обратное РЕПО"
Доходы в виде дивидендов
по акциям
Доход (расход) от
купли-продажи
ценных бумаг
(нетто)
Доходы (расходы) от
переоценки (нетто)
в том числе:
от изменения
справедливой стоимости
ценных бумаг, учтенных
по справедливой
стоимости через прибыль
и убыток
от изменения
справедливой стоимости
ценных бумаг, имеющихся в наличии для продажи
от переоценки
иностранной валюты
от переоценки прочих активов
Доходы в виде
вознаграждения по
прочим финансовым
активам
Доходы в виде пени
и штрафов,
в том числе:
за несвоевременное
перечисление обязательных
пенсионных взносов
за несвоевременное
осуществление переводов
пенсионных накоплений
за ненадлежащее управление пенсионными активами
Возмещение
отрицательного
комиссионного
вознаграждения
Прочие доходы от
инвестиционной
деятельности
Прочие поступления
Итого доходов
Пенсии, выплаченные или
подлежащие выплате
в том числе:
по возрасту
на погребение
по инвалидности
по выезду на постоянное
место жительства за пределы
Республики Казахстан
наследникам
по выслуге лет
в страховые организации
Индивидуальный
подоходный налог у
источника выплаты
Комиссионное вознаграждение, причитающееся пенсионному
фонду
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного
дохода/убытка по
размещенным пенсионным
активам
Переводы пенсионных
накоплений в другие
пенсионные фонды
Прочие расходы от
инвестиционной
деятельности
Прочие расходы
Итого расходов
Невыясненные суммы
(ошибочно зачисленные)
Возврат невыясненных сумм
Чистые активы на
конец периода
Изменения в чистых
пенсионных активах
Первый руководитель _____________дата____________
Главный бухгалтер _______________дата____________
Исполнитель____________________ дата ____________
Телефон _____________
Место для печати