Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 179 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 24 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3390. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 25 мамырдағы N 49 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2138 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспа басылымдарында 2003 жылғы 27 қаңтар - 9 ақпанда жарияланған), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 229 (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2424 тіркелген) қаулысымен және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармаларының 2004 жылғы 23 ақпандағы N 61 және 2004 жылғы 23 ақпандағы N 20 бірлескен қаулысымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2794 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауындағы, 1-тармағындағы және қосымша мәтінінің жоғарғы оң жақ бұрышындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықта:
мәтіннің жоғарғы оң жақ бұрышындағы, атауындағы және 1-тармағындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақта:
"мен қаржылық есепке қосымша мәліметтеріне" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттік тілдегі мәтіндегі "беретін" деген сөз өзгермейді;
3-тармақтағы:
"мен қаржылық есепке қосымша мәліметтері" деген сөздер алынып тасталсын;
мемлекеттік тілдегі мәтіндегі "жасалады" деген сөз өзгермейді;
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақта:
бірінші абзацтағы "және қаржылық есепке қосымша мәліметтерді" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзац алынып тасталсын;

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 179. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2005 года N 3390. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года N 49
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 508 «Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2138, опубликованное 27 января - 9 февраля 2003 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан «Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы» и «Вестник Национального Банка Казахстана»); с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года № 229 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2424) и совместным постановлением Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2004 года № 61 и Национального Банка Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года № 20 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2794) внести следующие изменения:
в названии, в пункте 1 и в правом верхнем углу текста приложения слова «и дополнительных сведений к финансовой отчетности» исключить;
в Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями, утвержденной указанным постановлением:
в правом верхнем углу текста, в названии и в пункте 1 слова «и дополнительных сведений к финансовой отчетности» исключить;
в пункте 2:
слова «и дополнительным сведениям к финансовой отчетности» исключить;
слово «представляемым» заменить словом «представляемой»;
в пункте 3:
слова «и дополнительные сведения к финансовой отчетности» исключить;
слово «составляются» заменить словом «составляется»;
пункт 6 исключить;
в пункте 7:
в абзаце первом слова «и дополнительные сведения к финансовой отчетности» исключить;
абзац второй исключить;

үшінші абзацтағы "5-қосымшаға сәйкес ұсынылған заемдар және қаржы лизингі туралы есеп және осы Нұсқаулықтың 7-қосымшасына сәйкес ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп" деген сөздер алынып тасталсын;
төртінші абзацтағы ", қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын;
1, 2, 3 және 3-1-қосымшалардың жоғарғы оң жақ бұрышындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне, кредиттік серіктестіктерге және ипотекалық компанияларға жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігінің
Төрағасы
2004 жылғы 23 желтоқсан

в абзаце третьем слова «, отчет о предоставленных займах и финансовом лизинге согласно приложению 5 и отчет об обслуживании ипотечных займов согласно приложению 7 к настоящей Инструкции» исключить;
в абзаце четвертом слова «, дополнительные сведения к финансовой отчетности» исключить;
в правом верхнем углу текста приложений 1, 2, 3 и 3-1 слова «и дополнительных сведений к финансовой отчетности» исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, кредитных товариществ и ипотечных компаний.
4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
Согласовано
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
24 декабря 2004 г.