Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрі міндетін атқарушысының N 1037 болып тіркелген 2000 жылғы 5 қаңтардағы N 1 "Мемлекеттік органдарының немесе өзге ұйымдарының жанында бұқаралық ақпарат құралдарының және ақпарат агенттіктерінің журналистерін тіркеу туралы" Ережені бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 75 бұйрығы. Қазастан Республикасының Әділет министрілінде 2005 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3397. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 138 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 21.06.2013 № 138 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әpі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегі N 1449 Жарлығын және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің "Заңға тәуелді кесімдерді жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" 2004 жылғы 20 наурыздағы өкімін іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрі міндетін атқарушысының 2000 жылғы 5 қаңтардағы N 1 "Мемлекеттік органдарының немесе өзге ұйымдарының жанында бұқаралық ақпарат құралдарының және ақпарат агенттіктерінің журналистерін тіркеу туралы" Ережені бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1037 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
3-тармақта "Бұқаралық ақпарат құралдары Департаментінің директоры Ж.С.Омаровқа" деген сөздер "Ақпарат және мұрағат Комитетінің төрағасы С.Т.Тауекелге" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың немесе өзге ұйымдардың жанында бұқаралық ақпарат құралдарының және ақпарат агенттіктерінің журналистерін тіpкey туралы ережесінде:
преамбуласында:
"(1999 жылғы 27 шілде, N 451-1 ҚРЗ) талаптарына сәйкес және Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі туралы (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 29 cәyіpдегі N 499 қаулысы) ережесінің" деген сөздер алынып тасталсын;
"Жалпы ережелер" деген 1-тарау мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Субъектілерінің құқықтары мен міндеттері адалдық, парасаттық пен әділеттік (құқық ұқсастығы), сондай-ақ кәсіби және іскерлік этика ережесін сақтау талаптарын негізге ала отырып, Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледі.";
11-тармақта:
eкінші абзацта "қазақ" деген сөз "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Тіркелген журналистің құқықтары мен міндеттері" деген 3-тарау алынып тасталсын.

О внесении изменений и дополнения в приказ и.о. Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 5 января 2000 года № 1 "Об утверждении Правил "Об аккредитации журналистов средств массовой информации и информационных агентств при государственных органах или иных организациях", зарегистрированный за № 1037
Приказ Министра культуры, информации и спорта Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2005 года № 3397. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 138
Сноска. Приказ утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 21.06.2013 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года № 1449 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан» и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года № 77-р «О мерах по совершенствованию подзаконных актов», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 5 января 2000 года № 1 «Об утверждении Правил «Об аккредитации журналистов средств массовой информации и информационных агентств при государственных органах или иных организациях» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1037) (далее - Приказ) следующие изменения и дополнение:
в пункте 3 слова «Директора Департамента СМИ Омарова Ж.С.» заменить словами «Председателя Комитета информации и архивов Тауекеля С.Т.»;
в Правилах об аккредитации журналистов средств массовой информации и информационных агентств при государственных органах или иных организациях, утвержденных указанным приказом:
в преамбуле:
слова «(23.07.1999 год, № 451-I ЗРК) и на основании Положения о Министерстве культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан ( постановление Правительства Республики Казахстан от 29.04.1999 год, № 499)» исключить;
главу 1 «Общие положения» дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. Права и обязанности субъектов регулируются действующими законами Республики Казахстан, исходя из требований добросовестности, разумности и справедливости (аналогия права), а также соблюдения правил профессиональной и деловой этики.»;
в пункте 11:
в абзаце втором слово «казахском» заменить словом «государственном»;
главу 3 «Права и обязанности аккредитованного журналиста» исключить.

2. Ақпарат және мұрағат Комитетіне (С.Т.Тауекел) белгіленген заң тәртібімен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден өткізcін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр

2. Комитету информации и архивов (Тауекелу С.Т.) в установленном законодательством порядке провести государственную регистрацию данного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр