Астана қаласы тұрғындарының жекелеген санаттарын ауру түрлері бойынша дәрі-дәрмек құралдарымен және мамандандырылған азық-түлікпен қамтамасыз ету туралы
Астана қаласы әкімінің 2004 жылғы 20 ақпандағы N 3-1-120 шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 2 наурызда N 312 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 9 желтоқсандағы N 06-22 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.12.09 N 06-22 шешімімен
"Қазақстан Республикасында азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 мамырдағы  N 674 "Тұрғындардың жекелеген санаттары науқастарының түрлері бойынша дәрі-дәрмекпен және балаларға арналған және шипалы тағамдық арнаулы азық-түлікпен қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" және 2000 жылғы 18 қазандағы  N 1555 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 мамырдағы N 674  қаулысына толықтырулар енгізу туралы" қаулыларына, сонымен қатар тұрғындарды тегін рецептер бойынша дәрі-дәрмектермен қамтамасыз етуді жақсарту мақсатында, Астана қаласының әкімі шешті:
1. Дәрігерлердің рецептері бойынша тегін босатылатын мамандандырылған балалар және емдік тағамдар амбулаториялық ем кезінде қолданылатын дәрілерді, Астана қаласының жекелеген тұрғындарының ауру түрлерінің тізбесі 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Астана қаласында бір адамға дәрі-дәрмек құралдары босатылатын нормасы 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 16 қарашадағы  N 18-10-38 шешімімен.
3. Астана қаласында бір балаға балалар тағамын босату нормасы 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Астана қаласының Қаржы департаменті бекітілген қаржы бөлу шегінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Астана қаласы әкімінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 3-1-2 "Тұрғындардың жекелеген санаттарын мамандандырылған азық-түлікпен және ауру түрлері бойынша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" шешімінің күші жойылды деп танылсын (Астана қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 29 қаңтарда N 241 тіркелген; 2003 жылғы 8 ақпандағы N 18-19 "Астана ақшамы" және 2003 жылғы 6 ақпандағы N 14 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.М. Жаңабергеновке жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Келісілді:
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Денсаулық сақтау
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімінің
2004 жылғы 20 ақпандағы
N 3-1-120 шешіміне
1-қосымша

Об обеспечении лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами питания отдельных категорий населения города Астаны
Решение Акима города Астаны от 20 февраля 2004 года N 3-1-120. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 2 марта 2004 года N 312. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 9 декабря 2009 года N 06-22
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 09.12.2009 N 06-22
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 674 "О  мерах по обеспечению лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения" и от 18 октября 2000 года N 1555 " О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2000 года N 674", а также в целях улучшения обеспечения населения лекарственными средствами по бесплатным рецептам - аким города Астаны решил:
1. Утвердить перечень видов заболеваний отдельных категорий населения города Астаны, при амбулаторном лечении которых лекарства, специализированное детское и лечебное питание по рецептам врачей отпускаются бесплатно, согласно приложению 1.
2. Утвердить нормы отпуска лекарственных средств на одного человека в городе Астане согласно приложению 2.
Сноска. Приложение 2 исключено - решением акима города Астаны от 16 ноября 2005 года 18-10-38 .
3. Утвердить нормы отпуска детского питания на одного ребенка в городе Астане согласно приложению 3.
4. Департаменту финансов города Астаны обеспечить финансирование в пределах утвержденных ассигнований.
5. Признать утратившим силу решение акима города Астаны от 10 января 2003 года N 3-1-2 "Об обеспечении лекарственными средствами по видам заболеваний и специализированными продуктами питания отдельных категорий населения" (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны от 29 января 2003 года за N 241; опубликовано в газетах: "Вечерняя Астана" N 14 от 6 февраля 2003 года и "Астана Aкшамы" N 18-19 от 8 февраля 2003 года).
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Астаны Джанабергенова К.М.
Аким города Астаны                        Т. Досмуханбетов
Визы: Есилов С.С.
Джанабергенов К.М.
Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Иргибаев М.С.
Согласовано
Начальник Департамента
финансов города Астаны                    К. Мусин
Директор Департамента
здравоохранения города Астаны             М. Шайдаров
Утверждено
решением акима города Астаны
от 20 февраля 2004 года № 3-1-120
Приложение 1

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 16 қарашадағы  N 18-10-38 шешімімен.
Рецептер бойынша тегін босатылатын мамандандырылған
балалар және емдік тағамдар амбулаториялық ем кезінде
қолданылатын дәрілерді, жекелеген санаттағы
тұрғындарының ауру түрлерінің тізбесі
Аурулардың түрлері мен
тұрғындардың санаты
Жіберілетін дәрі-дәрмектердің тізбесі
Онкологиялық аурулар
Морфин, 1 % 1мл амплуадағы инъекцияға
арналған ерітінді
Тримепиридина гидрохлориді, 1 % 1мл
амплуадағы инъекцияға арналған
ерітінді
Хаттамаларға сәйкес химиялық емдеу
Гематологиялық аурулар
(темір тапшылықты қан
аздығынан басқасы)
Морфин, 1 % 1мл амплуадағы инъекцияға
арналған ерітінді
Тримепиридина гидрохлориді, 1 % 1мл
амплуадағы инъекцияға арналған
ерітінді
Хаттамаларға сәйкес химиялық емдеу
Психикалық аурулар
Вальпроев қышқылы, 150 мг, 300 мг,
500 мг дәрі
Диазепам, 2 мг, 5 мг дәрі
Кломипрамин, 25 мг драже
Лития карбонат дәрісі, 300 мг
қаптама
Трифлуоперазин, 5 мг дәрі 2 г
инъекцияға арналған ерітінді
Хлорпромазин, 25 мг, 100 мг дәрі
Галоперидол, 1,5 мг, 5 мг, 10 мг дәрі
Амитриптилин, 25 мг, 50 мг дәрі
Карбамазепин, 100 мг, 200 мг дәрі
Қояншық
Вальпроев қышқылы, 150 мг, 300 мг,
500 мг дәрі
Диазепам, 2 мг, 5 мг дәрі
Карбамазепин, 100 мг, 200 мг дәрі
Фенитоин, 117 мг дәрі
Фенобарбитал, 50 мг, 100 мг дәрі
Бенозобарбитал, 100 мг дәрі
Туберкулез
DOTS-емдеуі сызбалары бойынша дәрі-дәрмектер
Қант диабеті және қантсыз диабет
Еритін инсулин, 100 МЕ/мл инъекцияға
арналған ерітінді
Орта ұзақтылықты әрекетті инсулин,
100 МЕ/мл инъекцияға арналған
суспензия
Еритін инсулиннің орта ұзақтылықты
әрекетті инсулинмен қоспасы, 100
МЕ/мл инъекцияға арналған суспензия
Глибенкламид, 3,5 мг, 5 мг дәрі
Гликлазид, 30 мг, 80 мг дәрі
Глимепирид, 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг
дәрі
Метформин, 500 мг, 850 мг, 1000 мг
дәрі
0,5 мг, 1 мг, 2 мг репоглинид
15 мг, 30 мг пиоглитазон
Десмопрессин, 0,1 мг, 0,2 мг дәрі;
1 мл амплуадағы ерітінді
Мерез
Бензатин бензилпенициллин, 500 000
ЕД, 1 000 000 ЕД шишадағы инъекцияға
арналған ұнтақ
Цефртриаксон, 250 мг, 500 мг, 1000 мг
шишадағы инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған ұнтақ
ЖҚТБ, АҚТҚ жұқпалыларын
жұқтыратындар
Хаттамаларға сәйкес
антиретровирустік емдік
Бурцеллездің ауыр түрі
Доксициклин, 100 мг дәрі
Ципрофлоксацин, 250 мг, 500 мг дәрі,
200 мг/100 мл шишадағы инфузияға
арналған ерітінді
Натрий диклофенагі, 25 мг, 100 мг,
150 мг; 75 мг/3 мл инъекцияға
арналған ерітінді;
Ректальді суппозиториялар 50 мг, 100
мг май
Жүйелі қызыл жегі
Преднизолон, 5 мг дәрі, 30 мг/мл
инъекцияға арналған
Азатиоприн, 50 мг дәрі
Натрий диклофенагі, 25 мг, 100 мг,
150 мг; 75 мг/3 мл инъекцияға
арналған ерітінді;

Сноска. Приложение 1 изложено в новой редакции - решением акима города Астаны от 16 ноября 2005 года  N 18-10-38
Перечень
видов заболеваний и отдельных категорий населения,
при амбулаторном лечении которых лекарственные средства
и специализированные продукты детского и лечебного
питания отпускаются по рецептам бесплатно
Виды заболеваний и категории населения
Перечень отпускаемых препаратов
Онкологические заболевания
Морфин, раствор для инъекций в ампуле 1 % 1 мл
Тримепиридина гидрохлорид, раствор для инъекций в ампуле 1 % по 1 мл
Химиотерапия в соответствии с протоколами
Гематологические заболевания (кроме железодефицитной анемии)
Морфин, раствор для инъекций в ампуле 1 % 1 мл
Тримепиридина гидрохлорид, раствор для инъекций в ампуле 1 % по 1 мл
Химиотерапия в соответствии с протоколами
Психические заболевания
Вальпроевая кислота, таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Диазепам, таблетка 2 мг, 5 мг
Кломипрамин, драже 25 мг
Лития карбонат таблетка, капсула 300 мг
Трифлуоперазин, таблетка 5 мг; раствор для инъекции 2 г
Хлорпромазин, таблетка 25 мг, 100 мг
Галоперидол, таблетка 1,5 мг, 5 мг, 10 мг
Амитриптилин, таблетка 25 мг, 50 мг
Карбамазепин, таблетка 100 мг, 200 мг
Эпилепсия
Вальпроевая кислота, таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Диазепам, таблетка 2 мг, 5 мг
Карбамазепин, таблетка 100 мг, 200 мг
Фенитоин, таблетка 117 мг
Фенобарбитал, таблетка 50 мг, 100 мг
Бензобарбитал, таблетка 100 мг
Туберкулез
Препараты по схемам DOTS - терапии
Диабет сахарный и несахарный
Инсулин растворимый, раствор для инъекции 100 МЕ/мл
Инсулин средней продолжительности действия, суспензия для инъекции 100 МЕ/мл
Смесь растворимого инсулина с инсулином средней продолжительности действия, суспензия для инъекции 100 МЕ/мл
Глибенкламид, таблетка 3,5 мг, 5 мг
Гликлазид, таблетка 30 мг, 80 мг
Глимепирид, таблетка 1 мг, 2 мг, 3 мг, 4 мг
Метформин таблетка 500 мг, 850 мг, 1000 мг
Репоглинид 0,5 мг, 1 мг, 2 мг
Пиоглитазон 15 мг, 30 мг
Десмопрессин таблетка 0,1 мг, 0,2 мг;
раствор в ампуле 1 мл
Сифилис
Бензатин бензилпенициллин, порошок для инъекции во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Цефртриаксон, порошок для приготовления инъекционного раствора 250 мг, 500 мг, 1000 мг во флаконе
СПИД, ВИЧ-инфекция
Антиретровирусная терапия в соответствии с протоколами
Тяжелая форма бруцеллеза
Доксициклин, таблетка, капсула 100 мг
Ципрофлоксацин, таблетка 250 мг, 500 мг, раствор для инфузий во флаконе 200 мг/100 мл
Диклофенак натрия, таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг; раствор для инъекции 75 мг/3 мл;
суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг, мазь
Системная красная волчанка
Преднизолон, таблетка 5 мг, раствор для инъекции 30 мг/мл
Азатиоприн, таблетка 50 мг
Диклофенак натрия, таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг; раствор для инъекции 75 мг/3 мл;

Ректальді суппозиториялар 50 мг, 100
мг май
Жүйелі, созылмалы, ауыр
тері аурулары
Лоратадин, 10 мг таблетка
Кетотифен, 1 мг таблетка
Преднизолон, 50 мг таблетка
Бетаметазон, 0,1 % крем, май
Қолқа демікпесі
Беклометазон, аэрозоль 200 мөлшерлі
Ипратопия бромид, аэрозоль 100 мл
Кромоглициев қышқылы, аэрозоль 1 мг,
5 мг/мөлшерлі
Сальбутамол, аэрозоль 100
мкг/мөлшерлі
Теофиллин, 100 мг, 200 мг, 300 мг
дәрі,
Ретард 350 мг дәрі
Бехтерев ауруы
Сульфасозалин, 500 мг дәрі
Натрий диклофенагі, 25 мг, 100 мг,
150 мг; 75 мг/3 мл инъекцияға
арналған ерітінді;
Ректальді суппозиториялар 50 мг, 100
мг май
Алдисон ауруы
Преднизолон, 5 мг дәрі
Гипофизарлы нанизм
Соматотропин, инъекциялық ерітінді
дайындауға арналған 18 МЕ, 36 МЕ
лиофилизирлі ұнтақ,
5 мг/1,5 мл, 10 мг/1,5 мл инъекцияға
арналған ерітінді
Ерте жыныстық жетілуі
Трипторелин, 3,5 мг инъекциялық
ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
Бромокриптин, 2,5 мг дәрі
Фенилкетонурия
Құрамында фенилаланин жоқ,
мамандандырылған тағамдар
Муковисцидоз
Панкреатин, дәрі, құрамында 4500 ЕД
кем емес липазалары бар қаптама
Балалардың церебралды параличі
Вальпроев қышқылы, 150 мг, 300 мг,
500 мг дәрі
Паркинсон ауруы
Тригосифенидил, 2 мг дәрі
Леводопа+карбидопа, 250 мг/25 мг дәрі
Миастения
Пиридостигмин, 60 мг дәрі,
инъекцияға арналған 1 мл амплуадағы
5 мг/мл ерітінді
Миопатия,
Мишық атаксиясы
Мари
Пирацетам, 200 мг дәрі
Нандролон, инъекцияға арналған 50
мг/мл май ерітіндісі
Жедел ұстамалы порфирия
Морфин, инъекцияға арналған 1 % 1 мл
амплуадағы ерітінді
Трифлуоперазин, 5 мг дәрі, 2 г
инъекцияға арналған ерітінді
Миокард инфаркті
(алғашқы 6 ай)
Ацетилсалицил қышқылы, 100-500 г дәрі
Атенолол, 50 мг, 100 мг дәрі
Верапамил гидрохлориді, 40 мг, 80 мг
дәрі
Изосорбид динитраты, 5 мг, 10 мг, 20
мг, 40 мг, 60 мг дәрі
Эналаприл 2,5 мг, 10 мг дәрі
Балалардың гемофилия
ауруы
Активтелінген рекомбинантты фактор
VII, 1,2 мг, 2,4 мг ұнтақ
Фактор VIIІ концентрат, 100 МЕ, 250
МЕ, 500 МЕ лиофизирлі ұнтақ
Жүкті әйелдер
Екі валентті тұзы бар бездер, бір
компонентті дәрі-дәрмектер және
құрамдас бөліктері аскорбин және
фолиев қышқылы болатын құрамында 30
мг кем емес темір бар дәрілер
(қан аздығының алдын-алу үшін курс
30 күн, емделу үшін 30 күннен 2 курс)
Сульфат бездері 113, 85 мг, серин
129 мг, N 50
Калий йодид, 100 мг, 200 мг дәрі
(йод жетіспеушілігінің алдын-алу
үшін - 30 күннен 3 курс)
Бір жасқа дейінгі балалардағы аурулар
Өкпе қабынуының
асқынбаған түрі
(ауруханаға жатқызуға
қажетті өмірлерінің 2
айына дейінгі
балалардан басқа)
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындауға арналған түйірлер
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
сироп
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Обструктивті бронхит
(ауруханаға жатқызуға
қажетті өмірлерінің 2
айына дейінгі
балалардан басқа)
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындауға арналған түйірлер
Сальбутамол аэрозоль 100 кг/мөлшер
Теофиллин, 100 мг дәрі
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Асқынған бронхит
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
сироп
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Жедел тыныстық ауру
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп

суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг, мазь
Системные, хронические, тяжелые заболевания кожи
Лоратадин, таблетка 10 мг
Кетотифен, таблетка 1 мг
Преднизолон, таблетка 5 мг
Бетаметазон, крем, мазь 0,1 %
Гидрокотризон, крем, мазь 1 %
Бронхиальная астма
Беклометазон, аэрозоль 200 доз
Ипратопия бромид, аэрозоль 100 мл
Кромоглициевая кислота, аэрозоль 1 мг, 5 мг/доза
Сальбутамол, аэрозоль 100 мкг/доза
Теофиллин, таблетка 100 мг, 200 мг, 300 мг, таблетка ретард 350 мг
Болезнь Бехтерева
Сульфасалазин, таблетка 500 мг
Диклофенак натрия, таблетка 25 мг, 100 мг, 150 мг; раствор для инъекции 75 мг/3 мл;
суппозитории ректальные 50 мг, 100 мг, мазь
Аддисонова болезнь
Преднизолон, таблетки 5 мг
Гипофизарный нанизм
Соматотропин, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 18 ME, 36 ME, раствор для инъекции 5 мг/1,5 мл, 10 мг/1,5 мл
Раннее половое развитие
Трипторелин, порошок для приготовления инъекционного раствора 3,5 мг
Бромокриптин, таблетка 2,5 мг
Фенилкетонурия
Специализированные продукты, не содержащие фенилаланин
Муковисцидоз
Панкреатин, таблетка, капсула с содержанием липазы не менее 4500 ЕД
Детский церебральный паралич
Вальпроевая кислота, таблетка 150 мг, 300 мг, 500 мг
Болезнь Паркинсона
Тригосифенидил таблетка 2 мг
Леводопа + карбидопа таблетка 250 мг/25 мг
Миастения
Пиридостигмин, таблетка 60 мг, раствор для инъекции 5 мг/мл в ампуле 1 мл
Миопатия,
Мозжечковая атаксия Мари
Пирацетам, таблетка 200 мг
Нандролон, маслянный раствор для инъекций, 50 мг/мл
Острая перемежающаяся порфирия
Морфин, раствор для инъекции в ампуле 1 % 1 мл
Трифлуоперазин, таблетка 5 мг; раствор для инъекции 2 г
Инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)
Ацетисалициловая кислота таблетка 100-500 г
Атенолол, таблетка 50 мг, 100 мг
Верапамила гидрохлорид таблетка 40 мг, 80 мг
Изосорбида динитрат, таблетка 5 мг, 10 мг, 20 мг, 40 мг, 60 мг
Эналаприл таблетка 2,5 мг, 10 мг
Детская гемофилия
Активированный рекомбинантный фактор VII, порошок 1,2 мг, 2,4 мг
Фактор VIII концентрат, порошок лиофилизированный 100 ME, 250 ME, 500 ME
Беременные
Железа двухвалентного соли, однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой, таблетки, содержащие не менее 30 мг железа (для профилактики анемии - курс 30 дней, для лечения - 2 курса по 30 дней)
Железа сульфат 113, 85 мг, серин 129 мг, № 50
Калий йодид, таблетка 100 мг, 200 мг (для профилактики йододефицита - 3 курса по 30 дней)
Заболевания у детей до 1 года
Пневмония, неосложненная форма (за исключением детей до 2 месяцев жизни, подлежащих госпитализации)
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл
Амброксол, сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Обструктивный бронхит (за исключением детей до 2 месяцев жизни, подлежащих госпитализации)
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл
Сальбутамол аэрозоль 100 кг/доза
Теофиллин, таблетка 100 мг
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Острый бронхит
Амброксол, сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Острое респираторное заболевание
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %

Оксалин майы 0,25 %
Жедел фарингит/тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин,
инъекцияға арналған суспензия
дайындауға 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
шишадағы ұнтақ
Цефалоксин, дәрі, 250 мг, 500 мг
қаптама, ішке қабылдауға арналған
125 мг, 250 мг/5 мл сироп және
суспензия
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Орта және/немесе
сыртқы құлақ ісігі
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындауға арналған түйірлер
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Фрамицетинді сульфат 5
мг+Грамицидина, 50
мкг+Дексаметазонды
метасульфобензоат, 500 мкг/мл,
құлақ сұйық дәрісі
Стоматит
Оксолин майы 0,25 %
Клотримазол крем, майы 1 %
Темір тапшылығы анемиясы
Екі валентті тұзы бар бездер, бір
компонентті дәрі-дәрмектер және
құрамдас бөліктері аскорбин және
фолиев қышқылы болатын, құрамында 20
мг/мл көп тұз темірлері бар оральді
ерітінділер,
Сульфат бездері 171 мг, серин 2,8
мг, 100 мг
Созылмалы ішек жұқпалылары
(диарея)
Глюкоза-электролитті ерітінді
дайындауға арналған оральді
регидратациялық тұз (пакеттер,
ұнтақтар)
Сульфаметоксазол+триметоприм,
пероральді суспензия 240 мг/5 мл
Рахиттің алдын-алу және
емдеу
Эргокальциферол, 10 мл су ерітіндісі
Глицерофасфат кальциі, 250 мг дәрі
Жаңа туылған кезеңдегі
аурулар (алдын-алу және
емдеу)
Ана мен баланың дәрі қобдишасы
1 жастан 5 жасқа дейінгі балалардың ауруы
Өкпе қабынуының
асқынбаған түрі
Амоксициллин,  суспензия дайындауға
арналған түйірлер
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
оральді сироп
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Обструктивті бронхит
Сальбутамол аэрозоль 100 кг/мөлшер
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
оральді сироп
Жедел тыныстық ауру
Парацетамол, 2,4 % оральді сироп
Амброксол, 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
оральді сироп
Жедел фарингит/тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин,
инъекцияға арналған суспензия
дайындауға 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
шишадағы ұнтақ
Амоксициллин, 250 мг/5 мл суспензия
дайындауға арналған түйірлер
Теміртапшылығы анемиясы
Екі валентті тұзы бар бездер, бір
компонентті дәрі-дәрмектер және
құрамдас бөліктері аскорбин және
фолиев қышқылы болатын, құрамында 20
мг/мл көп тұз темірлері бар оральді
ерітінділер,
Сульфат бездері 171 мг, серин 2,8
мг, 100 мг
Созылмалы ішек
жұқпалылары (диарея)
Глюкоза-электролитті ерітінді
дайындауға арналған оральді
регидратациялық тұз (пакеттер)
ұнтақтар
Сульфаметоксазол+триметоприм,
оральді суспензия 240 мг/5 мл
Энтеробиоз
Мебендазол, 100 мг шайнайтын дәрі
1 жасқа дейінгі ерте
жасанды немесе аралас
тамақтандырылатын
балалар;
Медициналық
көрсеткіштері бойынша
емдік тамақтануға
мұқтаж 3 жасқа дейінгі
балалар
Балаларға арналған және емдеуге
арналған тағамдардың
мамандандырылған өнімдері
Астана қаласы Денсаулық сақтау
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімінің
2004 жылғы 20 ақпан
N 3-1-120 шешіміне
2-қосымша <*>

Оксолиновая мазь 0,25 %
Острый фарингит/тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин, порошок для приготовления суспензии для инъекции во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Цефалоксин, таблетка, капсула 250 мг, 500 мг, сироп и суспензия для приема внутрь 125 мг, 250 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Средний и/или наружный отит
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Фрамицетина сульфат 5 мг + Грамицидина, 50 мкг + Дексаметазона метасульфобензоат, 500 мкг/мл, ушные капли
Стоматит
Оксолиновая мазь 0,25 %
Клотримазол крем, мазь 1 %
Железодефицитная анемия
Железа двухвалентного соли, однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой, оральные растворы, содержащие более 20 мг/мл соли железа
Железа сульфат 171 мг, серин 2,8 мг, 100 мг
Острые кишечные инфекции (диарея)
Оральная регидратационная соль для приготовления глюкозо-электролитного раствора (пакеты, порошок)
Сульфаметоксазол + триметоприм, пероральная суспензия 240 мг/5 мл
Рахит, профилактика и лечение
Эргокальциферол, водный раствор 10 мл
Кальция глицерофосфат, таблетка 250 мг
Болезни периода новорожденности (профилактика и лечение)
Аптечка матери и ребенка
Заболевания детей от 1 года до 5 лет
Пневмония, неосложненная форма
Амоксициллин, гранулы для приготовления
Амброксол, оральный сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл, суспензии 250 мг/5 мл
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Обструктивный бронхит
Сальбутамол, аэрозоль 100 кг/доза
Амброксол, оральный сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Острое респираторное заболевание
Парацетамол, оральный сироп 2,4 %
Амброксол, оральный сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл
Острый фарингит/тонзиллит
Бензатин бензилпенициллин, порошок для приготовления суспензии для инъекции во флаконе 500 000 ЕД, 1 000 000 ЕД
Амоксициллин, гранулы для приготовления суспензии 250 мг/5 мл
Железодефицитная анемия
Железа двухвалентного соли однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой, оральные растворы, содержащие более 20 мг/мл соли железа
Железа сульфат 171 мг, серин 2,8 мг, 100 мг
Острые кишечные инфекции (диарея)
Оральная регидратационная соль для приготовления глюкозо-электролитного раствора (пакеты), порошок
Сульфаметоксазол + триметоприм, оральная суспензия 240 мг/5 мл
Энтеробиоз
Мебендазол, таблетка жевательная 100 мг
Дети до 1 года, находящиеся на раннем искусственном или смешанном вскармливании;
дети до 3 лет, нуждающиеся в лечебном питании по медицинским показаниям
Специализированные продукты детского и лечебного питания
Директор Департамента
здравоохранения города Астаны                 М. Шайдаров
Приложение 2
к решению акима города Астаны
20 февраля 2004 года N 3-1-120

Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 16 қарашадағы  N 18-10-38 шешімімен.
Астана қаласы әкімінің
2004 жылғы 20 ақпандағы
N 3-1-120 шешіміне
3-қосымша
Астана қаласында бір нәрестеге босатылатын
балалар тағамының нормасы
___________________________________________________________________
Р/с| Балалардың  |Емдік тағамдар және|Кептірілген  |Бір балаға
N  | контингенті |балалар азықтарының|араластардың |кептірілген
|             |тізбесі            |тәуліктік    |араластардың
|             |                   |мөлшері      |жылдық мөлшері
|             |                   |(граммен)    |(кг)
___|_____________|___________________|_____________|_______________
1.  0-6 айлары    Омырау сүтін алмас.      100        10,0
тырушылар
2.  6-12 айлары   Омырау сүтін алмас.       60         7,0
тырушылар
3.  0-12 айлары   Емдік қоспалар:
1) төмен лактозды:       100        18,0
2) соялық негізінде      100        18,0
4.  12-36 айлары  Емдік қоспалар:
1) төмен лактозды:       100        18,0
2) соялық негізде        100        18,0
___________________________________________________________________
Астана қаласы Денсаулық сақтау
департаментінің директоры

Сноска. Приложение 2 исключено - решением акима города Астаны от 16 ноября 2005 года  N 18-10-38  .
Приложение 3
к решению акима города Астаны
20 февраля 2004 года N 3-1-120
Нормы отпуска детского питания
на одного ребенка в городе Астане
N п/п
Контингент детей
Перечень продуктов
детского и
лечебного питания
Суточная
норма
сухой
смеси (в
граммах)
Годовая
норма
сухой
смеси на
одного
ребенка
(в кг)
1.
0-6 месяцев
Заменители грудного молока
100
10,0
2.
6-12 месяцев
Заменители грудного молока
60
7,0
3.
0-12 месяцев
Лечебные смеси:
1) низколактозные:
2) на соевой основе
100
100
18,0
18,0
4.
12-36 месяцев
Лечебные смеси:
1) низколактозные:
2) на соевой основе
100
100
18,0
18,0
Директор Департамента
здравоохранения города Астаны                М. Шайдаров