Соғыс және еңбек ардагерлеріне материалдық көмек көрсету тәртібі туралы
Астана қаласы әкімінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-619қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 наурызда N 320 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
________________________________________
" Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI : <*>
Ескерту. Қаулының преамбуласы жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
1. Қоса беріліп отырған соғыс және еңбек ардагерлеріне материалдық көмек көрсету Қағидасы бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған азаматтардың жекелеген санаттарына мерекелік күндерге бір жолғы материалдық көмек көрсету Қағидасы бекітілсін.
3. Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) іске асыруды қамтамасыз етсін. <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
4. алынып тасталды
Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
5. Күші жойылды деп танылсын:
Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 23 мамырдағы N 3-1-807қ "Азаматтардың жекелеген санаттарына материалдық көмек көрсету тәртібі туралы" қаулысы (Астана қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 16 маусымда N 272 болып тіркелген; "Астана ақшамы" газетінде 2003 жылғы 24 маусымда N 81; "Вечерняя Астана" газетінде 2003 жылғы 24 маусымда N 69 жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Т.М. Мұхамеджановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 3 наурыздағы
N 3-1-619қ қаулысына
1-қосымша
Соғыс және еңбек ардагерлеріне
материалдық көмек көрсету
Қағидасы
Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді. <*>

О порядке оказания материальной помощи ветеранам войны и труда
Постановление акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-619п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 марта 2004 года N 320. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
В соответствии с законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания материальной помощи ветеранам войны и труда.
2. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной материальной помощи к праздничным датам отдельным категориям граждан.
3. Государственному учреждению "Департамент занятости и социальных программ города Астаны"»обеспечить реализацию программы "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа).  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
4.  <*>
Сноска. Пункт 4 исключен - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
5. Признать утратившим силу:
постановление акимата города Астаны от 23 мая 2003 года N 3-1-807п "О порядке оказания материальной помощи отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Управлении юстиции 16 июня 2003 года за N 272; опубликовано в газетах: "Астана акшамы" от 24 июня 2003 года N 81; "Вечерняя Астана" от 24 июня 2003 года N 69).
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мухамеджанова Т.М.
Аким города Астаны                    Т. Досмуханбетов
Визы: Мухамеджанов Т.М.
Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Сарсембаев А.З.
Согласовано
Начальник
Департамента финансов
города Астаны                              Х.Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                    А. Демеува
Приложение N 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 3 марта 2004 года
N 3-1-619п
Правила
оказания материальной помощи ветеранам войны и труда

Ескерту. Қағиданың преамбуласы жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
1. Жалпы ережелер
1. Материалдық көмек соғыс және еңбек ардагерлеріне, оның ішінде мұқтаждарға және кәсіпорындар мен ұйымдардан көмек алмайтындарға беріледі.
2. Материалдық көмек мына көлемде көрсетіледі:
1) соғыс және еңбек ардагерлеріне, оның ішінде мұқтаждарға және кәсіпорындар мен ұйымдардан көмек алмайтындарға - жылына 2000 (екі мың) теңгеден;
2) Астана қаласының құрылуына және дамуына белсенді қатысқан еңбегі сіңген соғыс және еңбек ардагерлеріне туғанына - 70-, 75-, 80-, 85-, 90-жылдық мерейтойларына - 1000 (бір мың) теңгеден;
3) соғыс және еңбек ардагерлеріне - соғыс және еңбек ардагерлерімен жұмыс бойынша үнемі жұмыс істейтін комиссия мүшелеріне, қаланың қоғамдық өміріне белсенді қатысатын Астана қаласы қарт адамдары мен зейнеткерлеріне Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мерекелік күндерге - 1000 (бір мың) теңгеден;
4) алынып тасталды
5) қайтыс болған соғыс және еңбек ардагерлерін жерлеуді ұйымдастыруға - 1000 (бір мың) теңгеден.
Ескерту. 2-тармақтың 4 тармақшасы алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
3. "Жергілікті өкілдік органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының әкімгері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі - Департамент) болып табылады. <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
4. Соғыс және еңбек ардагерлеріне материалдық көмекті төлеу қаржылық жылға сәйкес қала бюджетінде көзделген қаражаттар шегінде жүргізіледі.
2. Қаржыландыру көзі
5. Соғыс және еңбек ардагерлеріне, оның ішінде мұқтаждарға және кәсіпорындар мен ұйымдардан көмек алмайтындарға материалдық көмек көрсетуді қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
3. Материалдық көмекті тағайындау және төлеу тәртібі
6. Департамент Астана қаласындағы "Қазақстан Республикасы ардагерлерінің ұйымы" қалалық қоғамдық бірлестігі филиалының төрағаның, хатшының қолы қойылып және мөр басып ұсынған тізімдер мен арыздар негізінде материалдық көмек алушылар тізімдерін құрады.

Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
1. Общие положения
1. Материальная помощь предоставляется ветеранам войны и труда, в том числе нуждающимся и не получающим помощи от предприятий и организаций.
2. Материальная помощь оказывается в следующих размерах:
1) ветеранам войны и труда, в том числе нуждающимся и не получающим помощи от предприятий и организаций, - не более 2000 (две тысячи) тенге в год;
2) к юбилейным датам заслуженным ветеранам войны и труда, принимавшим активное участие в развитии и становлении города Астаны - на 70-, 75-, 80-, 85-, 90-летие со дня рождения - по 1000 (одна тысяча) тенге;
3) ветеранам войны и труда - членам постоянно действующих комиссий по работе с ветеранами войны и труда, пенсионерами и пожилыми людьми города Астаны, принимающим активное участие в общественной жизни города, к праздничным датам, установленным законодательством Республики Казахстан, - по 1000 (одна тысяча) тенге;
4)  <*>
Сноска. Подпункт 4 исключен - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
5) на организацию похорон умерших ветеранов войны и труда - по 1000 (одна тысяча) тенге.
«3. Администратором программы "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент).  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
4. Выплата материальной помощи ветеранам войны и труда производится в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год.
2. Источник финансирования
5. Источником финансирования оказания материальной помощи ветеранам войны и труда, в том числе нуждающимся и не получающим помощи от предприятий и организаций, является бюджет города Астаны.
3. Порядок выплаты материальной помощи
6. Департамент формирует списки получателей материальной помощи на основании списков и заявлений граждан, представленных городским филиалом общественного объединения "Организация ветеранов Республики Казахстан" в городе Астане, за подписью председателя, секретаря и заверенных печатью.

7. Материалдық көмекті алуға үміткер адамдардың тізімдері "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Астана қаласы филиалының (бұдан әрі - Филиал) деректер қорымен салыстырылады.
8. Қайтыс болған ардагерлерді жерлеуді ұйымдастыруға материалдық көмек қайтыс болған адамның туысқандарының немесе жерлеуді ұйымдастырушы адамның Филиалмен куәландырылған және Департаментке төлеуге берілген өтініші негізінде беріледі.
9. Материалдық көмекті төлеу ақшалай қаражаттарды Астана қаласының банкілері бөлімшелеріндегі алушылардың дербес немесе карталық шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.
10. Департамент ай сайын, материалдық көмек алушылар тізімінің құрылуына қарай Астана қаласының Қаржы департаментіне ағымдағы қаржыландыруға өтінім береді.
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің "Мемлекеттік
зейнетақы төлеу орталығы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны Астана қаласы
филиалының директоры
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 3 наурыздағы
N 3-1-619қ қаулысына
2-қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына мерекелік
күндерге бір жолғы материалдық көмек көрсету
Қағидасы
Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді. <*>
Ескерту. Қағиданың преамбуласы жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
1. Жалпы ережелер
1. Мерекелік күндерге бір жолғы материалдық көмек азаматтардың мына санаттарына беріледі:
1) 8 Наурыз Халықаралық әйелдер күніне - төрт және одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар (оның ішінде жоғары және орта арнайы оқу орындарында оқитын балалары, - олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін - олардың оқу орнын бітірген уақытына дейін) көп балалы аналарға (анасының болмауы жағдайында - әкесіне, немесе оны алмастыратын адамға) - 1000 (бір мың) теңгеден;
2) Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектеріне, неміс тұтқындарына, Ұлы Отан соғысы жылдарында қайтыс болған әскери қызметшілердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне - 5000 (бес мың) теңгеден кем емес;

7. Списки лиц, претендующих на получение материальной помощи, сверяются с базой данных Городского филиала г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Филиал).
8. Материальная помощь на организацию похорон умерших ветеранов предоставляется на основании заявления родственников умершего или лица, организующего похороны, заверенного Филиалом и представленного в Департамент для оплаты.
9. Выплата материальной помощи производится путем перечисления денежных средств на лицевые или карт-счета получателей в отделениях банков города Астаны.
10. Департамент ежемесячно, по мере формирования списков получателей материальной помощи, представляет Департаменту финансов города Астаны заявку на текущее финансирование.
Начальник Департамента финансов
города Астаны                             Х. Мусин
Директор Городского филиала г. Астаны
Республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
центр по выплате пенсий" Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан                      Н. Нелюбова
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                   А. Демеува
Приложение N 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 3 марта 2004 года
N 3-1-619п
Правила
оказания единовременной материальной помощи
к праздничным датам отдельным категориям граждан
Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О льготах  и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".;
1. Общие положения
1. Единовременная материальная помощь к праздничным датам предоставляется следующим категориям граждан:
1) к Международному женскому дню 8 Марта - многодетным матерям (в случае отсутствия матери - отцу, либо лицу его заменяющему), имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (в том числе детей, обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях, - после достижения ими совершеннолетия - до времени окончания ими учебных заведений) - по 1000 (одна тысяча) тенге;
2) ко Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, узникам фашизма, вдовам погибших военнослужащих в годы Великой Отечественной войны и не вступившим в повторный брак - не менее 5000 (пяти тысяч) тенге;  <*>

Ұлы Отан соғысы жылдары 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет атқарған) және тылда ерен еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының алқалары және ордендерімен марапатталмаған тұлғаларға, мәртебесі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 8-баптарымен белгіленген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша соларға теңестірілген тылда ерен еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының алқалары және ордендерімен марапатталған адамдарға, арнайы мемлекеттік жәрдемақылар алушылар санынан - 3000 (үш мың) теңгеден кем емес;
3) Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне - саяси қуғын-сүргін құрбандары, саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен адамдар, мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып саналатын санаттар бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақыларды алушыларға - 1000 (бір мың) теңгеден;
4) Балаларды қорғау күніне - он сегіз жасқа толмаған мүгедек-балаларға - 2000 (екі мың) теңгеден;
5) Қарттар күніне - жастары бойынша 70-ке келген және одан асқан жастағы зейнеткерлерге - 1000 (бір мың) теңгеден;
6) Мүгедектер күніне - мүгедектерге - 1000 (бір мың) теңгеден.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен , 2005 жылғы 28 маусымдағы N 3-1-459қ қаулысымен .
2. Мерекелік күндерге бір жолғы материалдық көмек төлеу қаржылық жылға сәйкес қала бюджетінде осы мақсаттарға көзделген қаражаттар шегінде жүргізіледі.
3. "Жергілікті өкілдік органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" бағдарламасының әкімгері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі - Департамент) болып табылады. <*>
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 3-1-295қ Қаулысымен .
2. Қаржыландыру көзі
4. Осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген азаматтар санаттарына мерекелік күндерге бір жолғы материалдық көмек көрсетуді қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
3. Бір жолғы материалдық көмекті төлеу тәртібі
5. Департамент Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі "Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөнінде орталық" Астана қаласы филиалының ай сайын беретін деректер қоры негізінде Қағиданың 1-тармағында көрсетілген азаматтар тізімін құрайды.

лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, статус которых определен  статьями 6 8 Закона  Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, из числа получателей специальных государственных пособий - не менее 3000 (трех тысяч) тенге;  <*>
Сноска. В подпункт 2 внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
3) ко Дню памяти жертв политических репрессий - гражданам, получателям специальных государственных пособий по категории "жертвы политических репрессий, лица, пострадавшие от политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами" - по 1000 (одна тысяча) тенге;
4) ко Дню защиты детей - детям-инвалидам до восемнадцати лет - по 2000 (две тысячи) тенге;
5) ко Дню пожилых людей - пенсионерам по возрасту, достигшим 70- и более лет, - по 1000 (одна тысяча) тенге;
6) ко Дню инвалидов - инвалидам - по 1000 (одна тысяча) тенге.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 28 июня 2005 года N  3-1-459п .
2. Выплата единовременной материальной помощи к праздничным датам производится в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города на соответствующий финансовый год.
«3. Администратором программы "Социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Департамент).  <*>
С носка. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Акимата города Астаны от 21 апреля 2005 года  N 3-1-295п  .
2. Источник и порядок финансирования
4. Источником финансирования оказания единовременной материальной помощи к праздничным датам категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил, является бюджет города Астаны.
3. Порядок выплаты единовременной
материальной помощи
5. Департамент формирует списки лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил, на основании базы данных, ежемесячно представляемых Городским филиалом г. Астаны "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.

6. Бір жолғы материалдық көмекті төлеу ақшалай қаражаттарды Астана қаласының банкілері бөлімшелеріндегі алушылардың дербес және карталық шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.
Астана қаласы
Қаржы департаментінің
бастығы
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің "Мемлекеттік
зейнетақы төлеу орталығы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны Астана қаласы
филиалының директоры
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы

6. Выплата единовременной материальной помощи производится путем перечисления денежных средств на лицевые или карт-счета получателей в отделениях банков города Астаны.
Начальник Департамента финансов
города Астаны                                  Х. Мусин
Директор Городского филиала г. Астаны
Республиканского государственного
казенного предприятия "Государственный
центр по выплате пенсий" Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан                           Н. Нелюбова
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                        А. Демеува