Сотталғандардың»жалпы орта бiлiм алу құқығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Ақмола облысы әкімінің 2004 жылғы 17 наурыздағы N 19 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 27 наурызда N 2381 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімінің 2013 жылғы 22 сәуірдегі № 11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімінің 22.04.2013 № 11 шешімімен.
Қазақстан Республикасы  Конституциясының »30 бабына және Қазақстан Республикасының»2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"» Заңына , 1997 жылғы 13 желтоқсандағы N 208 Қазақстан Республикасы қылмыстық атқарушылық  Кодексiнiң »108-бабына сәйкес Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнде жазаларын өтеушiлер мен сотталғандарды» жалпы орта бiлiм алу құқығын жүзеге асыру мақсатында облыс әкiмi шештi:
1. 2004 жылғы 1 қыркүйектен бастап қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнің Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнде жазаларын өтеушiлер мен сотталғандар және бағдарлама бойынша жалпы орта бiлiмi жоқтарға жалпы орта бiлiм алу құқығын  беретiн оқу ұйымдастырылсын.
2. 2004 жылғы 1 наурыздан бастап Ақмола облысының және Атбасар, Аршалы, Жарқайың, Зерендi аудандары мен Степногорск қаласының» аумағында орналасқан қылмыстық-атқару жүйесi комитетi басқармасының» қарамағындағы түзеу мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi (жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектептер) құрылсын:
1) ЕЦ-166/4 мекемесiнде Атбасар аудандық оқу бөлiмiнiң» N 1 жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектеп» мемлекеттiк мекемесi;
2) ЕЦ-166/25 мекемесiнде Зерендi аудандық оқу бөлiмiнiң»N 2 жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектеп» мемлекеттiк мекемесi;
3) ЕЦ-166/26 мекемесiнде Жарқайың»аудандық оқу бөлiмiнiң»N 3 жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектеп» мемлекеттiк мекемесi;
4) ЕЦ-166/18 мекемесiнде Степногорск қалалық оқу бөлiмiнiң» N 4 жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектеп» мемлекеттiк мекемесi;
5) ЕЦ-166/5 Мекемесiнің N 5 жалпы бiлiм беретiн кешкi (ауысымдық) орта мектеп"» мемлекеттiк мекемесi Аршалы аудандық оқу бөлiмi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы әкімінің 2004 жылғы 25 маусымдағы  N 34 шешімімен.
3. Жоғарыда аталған мемлекеттiк мекемелердiң өкiлеттi органы болып сәйкес аудандардың» оқу бөлiмдерi бекiтiлсiн.

О мерах по реализации прав осужденных на получение среднего общего образования
Решение Акима Акмолинской области от 17 марта 2004 года N 19. Зарегистрированно Департаментом юстиции Акмолинской области 27 марта 2004 года N 2381. Утратило силу решением акима Акмолинской области от 22 апреля 2013 года № 11
Сноска. Утратило силу решением акима Акмолинской области от 22.04.2013 № 11.
В соответствии со статьей 30  Конституции  Республики Казахстан,  Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьи 108 Уголовно-Исполнительного  Кодекса  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года N 208 в целях реализации законных прав осужденных, отбывающих наказание в исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области, на получение среднего общего образования, аким области РЕШИЛ:
1. Организовать с 1 сентября 2004 года обучение осужденных,  отбывающих наказание в исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области и не имеющих среднего общего образования по программам, дающим право на получение среднего общего образования;
2. Создать с 1 марта 2004 года государственные организации   образования вечерние (сменные) средние общеобразовательные школы в исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области и расположенных на территории Атбасарского, Аршалынского, Жаркаинского, Зерендинского районов и города Степногорска:
1) государственное учреждение "Вечерняя (сменная) средняя общеобразовательная школа N 1 в Учреждении ЕЦ-166/4" отдела образования Атбасарского района;
2) государственное учреждение "Вечерняя (сменная) средняя общеобразовательная школа N 2 в Учреждении ЕЦ-166/25" отдела образования Зерендинского района;
3) государственное учреждение "Вечерняя (сменная) средняя общеобразовательная школа N 3 в Учреждении ЕЦ-166/26" отдела образования Жаркаинского района;
4) государственное учреждение "Вечерняя (сменная) средняя общеобразовательная школа N 4 в Учреждении ЕЦ-166/18" отдела образования города Степногорска;
5) государственное учреждение "Вечерняя (сменная) средняя общеобразовательная школа N 5 в Учреждении ЕЦ-166/5" отдела образования Аршалынского района. <*>
Сноска. Пункт 2 дополнен - решением Акима Акмолинской области от 25.06.2004 года N 34
3. Уполномоченным органом вышеперечисленных государственных учреждений определить отдел образования соответствующего района.

4. Өкiлеттi органдар 2-тармақта көрсетiлген мемлекеттiк мекемелердi» Жарғыларын бекiтсiн.
5. Атбасар, Аршалы, Зерендi, Жарқайың аудандарының, Степногорск қаласының әкiмдерi және облыстық қаржы басқармасы:
1) Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнде құрылатын бiлiм мекемелерiнiң (жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектептер) қызметiн 2004 жылы қаржыландыру республикалық бюджеттен бөлiнген 21004,0 мың» теңге сомасында бөлiнген трансферт есебiнен  қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 5-тармақ толықтырылды - Ақмола облысы әкімінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 34 шешімімен.
6. Бiлiм басқармасы Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Ақмола облысы бойынша басқармасымен (келiсiм бойынша) және Атбасар, Аршалы, Зерендi, Жарқайың аудандарының» және Степногорск қаласының» әкiмдерiмен бiрге:
1) түзету мекемелерiндегi оқушылар санын анықтасын;
2) Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң» Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнде құрылатын барлық бiлiм мекемелерiнiң педагогикалық кадрлармен толықтырылуын қамтамасыз етсiн;
3) Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнде құрылатын бiлiм мекемелерi (жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектептер) ағартушылық қызметi бекiтiлген тәртiп бойынша әдiлет органдары мен лицензиялау органдарында тiркелсiн;
4) Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнiң барлық бiлiм мекемелерiнде 2004 жылғы 1 қыркүйекке дейiн оқыту жұмысын бастасын.
Ескерту. 6-тармақ толықтырылды - Ақмола облысы әкімінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 34 шешімімен.
7. Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң» Ақмола облысы бойынша басқармасы (келiсiм бойынша) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2003 жылғы 29 тамыздағы N 582 және Қазақстан Республикасы әдiлет министрлiгiнің 2003 жылғы 3 қыркүйектегi N№180 бiрлесе бекiткен "Қылмыстық-атқару жүйесiнiң түзеу мекемелерiндегi жалпы бiлiм беретiн және кәсiптiк мектептердi қызметiн ұйымдастыру туралы ережелерiн бекiту туралы" бұйрығына сәйкес Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң» Ақмола облысы бойынша басқармасы қарамағындағы түзеу мекемелерiнде құрылған бiлiм мекемелерiнде (жалпы бiлiм беретiн кешкi (аусымдық) орта мектептер) оқу-тәрбие процесiн ұйымдастыруға қажеттi, (№ ғимарат бөлу, сабақ жүргiзу кезiнде мұғалiмнiң қауiпсiздiгi қамтамасыз ету, оқу-материалдық базасын құруға атсалысу) жағдай жасалуын қамтамасыз етсiн

4. Уполномоченным органам утвердить Уставы государственных учреждений, указанных в пункте 2.
5. Акимам Атбасарского, Аршалынского, Зерендинского, Жаркаинского районов и города Степногорска и областному управлению финансов:
1) обеспечить в 2004 году финансирование деятельности организаций образования вечерних (сменных) средних общеобразовательных школ создаваемых в исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области, за счет трансфертов, выделяемых из республиканского бюджета в сумме 21004,0 тысячи тенге; <*>
Сноска. Пункт 5 дополнен -  решением  Акима Акмолинской области от   25.06.2004 года   N 34
6. Областному управлению образования совместно с управлением Комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области (по согласованию) и акимами Атбасарского, Аршалынского, Зерендинского, Жаркаинского районов и города Степногорска:
1) определить в разрезе исправительных учреждений контингенты обучающихся;
2) обеспечить укомплектование всех создаваемых организаций образования в  исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы  по Акмолинской области, педагогическими кадрами;
3) осуществить в установленном порядке регистрацию в органах юстиции и лицензирование  образовательной деятельности организаций образования вечерних (сменных) средних общеобразовательных школ, создаваемых в исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы  по Акмолинской области;
4) обеспечить с 1 сентября 2004 года организованное начало обучения во всех организациях образования в исправительных  учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы  по Акмолинской области. <*>
Сноска. Пункт 6 дополнен -  решением  Акима Акмолинской области от   25.06.2004 года   N 34
7. Управлению комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области (по согласованию), в соответствии с совместным приказом Министерства образования и науки Республики Казахстан от 29 августа 2003 года N 582 и Министерства юстиции Республики Казахстан от 3 сентября 2003 года N 180 " Об утверждении  Правил организации деятельности общеобразовательных и профессиональных  школ в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы", обеспечить создание условий (выделить необходимые помещения, обеспечить безопасность педагогических занятий во время проведения занятий, принять участие в создании необходимой учебно-материальной базы), необходимых для организации учебно-воспитательного процесса в организациях образования (вечерних школах), создаваемых в исправительных учреждениях, находящихся в ведении управления Комитета уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области.

8. Облыс әкiмiнiң 2004 жылғы 27 қаңтардағы N 6 "Сотталғандарды» жалпы орта бiлiм алу құқығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы"» шешiмi жойылсын.
9. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау Ақмола облысы әкiмiнiң» орынбасары Ғ.М. Бекмағамбетовке жүктелсiн.
10. Осы шешiм 2004 жылғы 1 наурыздан бастап қалыптасқан заңды қатынастарға таратылады.
Әкім
Келiсiлдi:
Қылмыстық-атқару жүйесi
комитетiнiң» Ақмола облысы
бойынша басқармасының» бастығы

8. Решение акима области от 27 января 2004 года N 6 "О мерах по реализации прав осужденных на получение среднего общего образования" отменить.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима Акмолинской области Бекмагамбетова Г.М.
10. Настоящее решение распространяется на правоотношения, сложившиеся с 1 марта 2004 года.
Аким
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Управления комитета
уголовно-исполнительной системы