Ақмола облысы Әділет департаментінде 2004 жылғы 3 ақпанда № 2260 болып тіркелген Көкшетау қалалық мәслихатының "Көкшетау қалалық мәслихатының Регламентін бекіту туралы" 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N С-5/4 шешімінің қосымшасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Көкшетау қалалық мәслихатының 2004 жылғы 25 мамырдағы N С-10/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 01 маусымда N 2561 тіркелді. Күші жойылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № С-34/28 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.21 № С-34/28 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 8-бабының 3-тармақ 5-тармақшасы, 9 бабына сәйкес және Орталық сайлау комиссиясының ұсыныстарының 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 105/126 негізінде, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. (Ақмола облыстық Әділет департаментінде 2004 жылғы 3 ақпанда N 2260 болып тіркелген, 2004 жылы 3 ақпанда "Көкшетау" газетінде жарияланған) Көкшетау қалалық мәслихатының "Көкшетау қалалық мәслихатының Регламентін бекіту туралы" 2003 жылғы 13 желтоқсандағы N С-5/4 шешімінің қосымшасына келесі өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы:
1) Осы қосымшаға сәйкес 6-1 бөліммен толықтыру;
2) 75, 76, 77, 78, 79 тармақтары сәйкесінше 89, 90, 91, 92, 93 тармақтар болып саналсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен соң күшіне енеді.
Қала мәслихатының 10-шы кезектен тыс сессиясының төрағасы
Қала мәслихатының хатшысы
Ақмола Әділет департаментінде
2004 жылғы 3 ақпанда
№ 2260 болып тіркелген
Көкшетау қалалық мәслихатының
"Көкшетау қалалық мәслихатының
Регламентін бекіту туралы"
2003 жылғы 13 желтоқсандағы
№ С-5/4 шешімінің қосымшасына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы
2004 жылғы 25 мамырдағы N С-10/5
шешімінің қосымшасы
6-1 Бөлім.
Көкшетау қалалық мәслихатының депутаттарын сайлау бойынша
учаскелік, округтік және қалалық сайлау комиссияларының
сайлануы мен қалыптастырылуы
75. Сайлау комиссияларының жаңа құрамдарының сайлануы мен қалыптастырылуы сайлау комиссияларының өкілеттік мерзімінің аяқталуына дейін екі ай бұрын басталып үш күнге дейін аяқталады.
76. Қала мәслихатының хатшысы бұқаралық ақпарат құралдарында сайлау комиссияларының қалыптастыру туралы хабарлама жарық көргенге дейін үш күн бұрын өз өкімімен депутаттар мен аппарат қызметкерлерінен сайлау комиссияларының құрамын қалыптастыру бойынша Жұмыс тобын жасайды.
77. Қалалық мәслихаттың Жұмыс тобы саяси партиялардан, басқа да қоғамдық ұйымдардан, олардың құрылымдылық бөлімшелерінен, жоғары тұрған комиссиялардан, қалыптастырылатын сайлау комиссиясының құрамына кандидатуралар туралы ұсыныстарды жинақтау мен өңдеумен айналысады.
Қалалық, округтік, учаскелік комиссиялардың құрамдарына тиісті саяси партияның бір ғана өкілі кіре алады.
Саяси партияда және олардың құрамдас бөлімшелерінде сайлау комиссиясының құрамына бұл саяси партиясының мүшесі болып табылмайтын кандидатураны ұсынуға құқығы бар.
Жұмыс тобына саяси партиялар, басқа да қоғамдық бірлестіктер ұсынатын құжаттардың тізімі:

О внесении изменений и дополнений в приложение решения маслихата г.Кокшетау от 13 декабря 2003 года N С-5/4 "Об утверждении Регламента Кокшетауского городского маслихата", зарегистрированное в департаменте юстиции Акмолинской области от 03.02.2004г. N 2260
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 25 мая 2004 г. N С-10/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 1 июня 2004 года N 2561. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата от 21 апреля 2010 года № С-34/28
Сноска. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата от 21.04.2010 № С-34/28
В соответствии с подпунктом 5) пункта 3 статьи 8статьи 9 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23.01.2001 года N 148-II и на основании рекомендаций Центральной избирательной комиссии  Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 105/126, маслихат г.Кокшетау РЕШИЛ:
1. Внести следующие дополнения и изменения в приложение решения маслихата г.Кокшетау от 13 декабря 2003 года N С-5/4 "Об утверждении Регламента Кокшетауского городского маслихата" (зарегистрированное в департаменте юстиции Акмолинской области от 03.02.2004г. N 2260, опубликованное в газете "Степной Маяк" N 7 от 12 февраля 2004 г.):
1) дополнить разделом 6-1 согласно настоящему приложению.
2) пункты 75, 76, 77, 78, 79 соответственно считать пунктами 89, 90, 91, 92, 93.
2. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в Акмолинском областном управлении юстиции.
Председатель 10-й внеочередной сессии городского маслихата
Секретарь городского маслихата
Приложение к решению
маслихата г.Кокшетау 25.04.2004г.
N С-10/5 "О внесении дополнений
в решения маслихата г.Кокшетау
от 13 декабря 2003 года N С-5/4
"Об утверждении Регламента
Кокшетауского городского маслихата,
зарегистрированное в департаменте
юстиции Акмолинской области
от 03.02.2004г. N 2260
к Приложению
решения маслихата г.Кокшетау
от 13 декабря 2003 года
N С-5/4 "Об утверждении Регламента
Кокшетауского городского маслихата"
Раздел 6-1. Формирование и избрание городской, окружных по выборам депутатов Кокшетауского городского маслихата, участковых избирательных комиссий.
75. Формирование и избрание нового состава избирательных комиссий начинается не позднее чем за два месяца и заканчивается не позднее чем за три дня до  окончания срока полномочий избирательных комиссий.
76. Секретарь городского маслихата не позднее чем за три дня до опубликования объявления в средствах массовой информации об образовании избирательных комиссий своим распоряжением создает  Рабочую группу из депутатов и работников аппарата маслихата по формированию состава избирательных комиссий.
77.Рабочая группа городского маслихата занимается сбором и обработкой предложений, поступивших от политических партий и иных общественных объединений, их структурных подразделений, вышестоящих комиссий о кандидатурах в состав формируемой избирательной комиссии.
В состав городской, окружной  и участковых избирательных комиссий может входить не более одного представителя соответствующей политической партии.
Политические партии, а также их структурные подразделения вправе представлять в состав избирательной комиссии кандидатуры, не являющиеся членами данной политической партии.
В перечень документов, представляемых в Рабочую группу  политическими партиями, иными общественными объединениями, вышестоящей комиссией, входят:

1) Саяси партияның, қоғамдық бірлестіктің, олардың құрамдас бөлімшелердің отырыстарының хаттамасының көшірмесі. Тиісті сайлау комиссиясының құрамына кандидатты ұсыну туралы жоғары тұрған сайлау комиссиясының шешімінің көшірмесі;
2) Әділет департаментінде саяси партияның, қоғамдық бірлестіктің, олардың құрамдас бөлімшесінің тіркелуі туралы құжаттық көшірмесі;
Сайлау комиссиясының жұмысына өз қалауымен қатысатыны туралы кандидаттың мәслихатқа өтініші және Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 105/126 қаулысымен бекітілген қосымшаға сәйкес кандидат туралы өмірбаяндық мәліметтер.
78. Сайлау комиссиясының құрамын дайындауда Жұмыс тобы бірінші кезекте саяси партиялардан түскен ұсыныстарды қарастырады, олардың саны 7-ден аз болса, басқа да қоғамдық бірлестіктерден және жоғары тұрған органдардан түскен кандидатураларды қарастырады.
79. Жаңа сайлау комиссияларының құрамына ұсыныстар түсу мерзімі аяқталған соң Жұмыс тобы сайлау комиссияларының мүшелерін сайлау бойынша шешім жобалары мен бюллетеньдерді дайындайды.
80. Шешім жобалары мен бюллетеньдер жеке дайындалады:
1) Қалалық сайлау комиссия бойынша;
2) Көкшетау қалалық мәслихат депутаттарын сайлау бойынша округтік сайлау комиссиялары бойынша;
3) Учаскелік сайлау комиссиялары бойынша.
81. Саяси партиялар, қоғамдық бірлестіктер және жоғары тұрған сайлау комиссиялар ұсынған барлық кандидатуралар шешім жобалары мен бюллетеньдерге Жұмыс тобының арнайы журналында тіркелу тәртібі бойынша кезекпен кіргізіледі.
82. Сессияға қатысып отырған барлық қалалық мәслихат депутаттары сайлау комиссия құрамы туралы бюллетеньдерді алып, өз қолдарымен толтырады. Бюллетеньнің формасы Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясының 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 105/126 қаулысымен бекітілді. Сессияда сайланған есеп комиссиясы сайлау қорытындысын шығарады. Сайлау қорытындысын қалалық мәслихат сессиясында Есеп комиссиясы төрағасымен жарияланады. Есеп комиссиясының төрағасы және оның құрамы қалалық мәслихат сессиясында анықталады. Сессияда қатысып отырған депутаттар көп дауыс берген комиссия мүшесі сайланған деп есептеледі.
83. Егер де саяси партиялардан түскен ұсыныстардың саны тиісті сайлау комиссия мүшелерінің санына (жеті) тең келсе Жұмыс тобы қалалық мәслихат сессиясына бұл сайлау комиссиясының құрамына дауыс беру ұсыныс жасайды. Ал саяси партиялар түскен ұсыныстар сайлау комиссия мүшелері санынан көп (жетіден) болса, Жұмыс тобы қалалық мәслихат сессиясына рейтингтік дауыс беру өткізуге ұсыныс жасайды.
Егер де саяси партиялардан түскен ұсыныстар тиісті сайлау комиссия мүшелерінің санынан (жетіден) аз болса, Жұмыс тобы бюллетеньнің бос орындарына басқа да қоғамдық бірлестіктерден түскен кандидатураларды енгізеді, ал ондай кандидатуралар болмаса, жоғары тұрған органдар ұсынған (ұсыныс түскен тәртіптің кезегі бойынша) кандидатуралары енгізеді. Сайлау комиссиясының бос орындарына ұсынылған кандидатуралар саны бос орындардың санына тең болса, онда Жұмыс тобы сессия отырысына осы сайлау комиссия құрамына дауыс беруге ұсыныс жасайды. Егер де бос орындарға ұсынылған кандидаттардың саны бос орындар санынан көп болса, Жұмыс тобы мәслихат сессиясында комиссия құрамына саяси партиялардың өкілдерін сайлауға, ол бос орындарға рейтингтік дауыс беруді өткізуге ұсыныс жасайды.
Егер де сайлау комиссиясының құрамы бойынша сайлаудың барысында ұсынылған кандидатуралар саны жетіге тең болып, депутаттар белгілі бір кандидатураға қарсы шықса, ол сол саяси партияның немесе қоғамдық бірлестік өкілі болып табылатын басқа кандидатураға ауыстырылады. Бұл процедураны бір рет қана өткізуге болады.

1) выписка из протокола заседания органа политической партии или иного общественного объединения, их структурных подразделений, выписка из решения вышестоящей избирательной комиссии о представлении кандидата в состав соответствующей избирательной комиссии;
2) копия документа о регистрации политической партии или иного общественного объединения, их структурных подразделений в органах юстиции;
3) заявление кандидата в соответствующий маслихат о согласии на участие в работе избирательной комиссии и биографические данные о кандидате. Форма заявления утверждена постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 105/126.
78. При подготовке состава избирательных комиссий Рабочая группа  руководствуется в первую очередь предложениями, поступившими от политических партий, затем, при предложениях менее 7 членов, учитываются кандидатуры иных общественных объединений и вышестоящей избирательной комиссии.
79. По завершению срока, поступлений предложений в состав новых избирательных комиссий Рабочая группа готовит проекты решений сессии и бюллетени по избранию членов избирательных комиссий.
80. Проекты решений и бюллетени готовятся отдельно:
1) по городской избирательной комиссии;
2) по окружным избирательным комиссиям по выборам депутатов Кокшетауского городского маслихата;
3) по участковым избирательным комиссиям.
81. Все кандидатуры, предложенные в состав избирательных комиссий политическими партиями, иными общественными объединениями и вышестоящими избирательными комиссиями, вносятся в проекты решений и в бюллетени в порядке очередности их поступления и регистрации в специальном журнале Рабочей группы.
82. Бюллетени о составе избирательных комиссий получают все присутствующие на сессии депутаты городского маслихата и заполняют их лично. Форма бюллетени утверждена постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 105/126. Избранная на сессии счетная комиссия подводит итоги голосования. Итоги голосования оглашаются председателем счетной комиссии на сессии городского маслихата. Количественный состав и председатель счетной комиссии определяется сессией городского маслихата. Избранными считаются члены  комиссий, за которых проголосовало большинство присутствующих на сессии депутатов.
83.  При поступлении от политических партий предложений равных количеству членов соответствующей избирательной комиссии (семи), Рабочая группа  вносит на сессию городского маслихата предложение проголосовать за состав данной избирательной комиссии. При поступлении от политических партий предложений, превышающих количество членов соответствующей избирательной комиссии (более семи), Рабочая группа предлагает сессии городского маслихата провести рейтинговое голосование по избранию данной избирательной комиссии.
При поступлении от политических партий предложений менее чем количество членов соответствующей избирательной комиссии (менее семи). Временная комиссия вносит в бюллетень на вакантные места кандидатуры, поступившие от иных общественных объединений, а в случае отсутствия таковых кандидатур, представленные вышестоящими избирательными комиссиями (в порядке, соответствующем очередности поступления). При поступлении предложений на вакантные места равным их количеству, Рабочая группа вносит на сессию предложение проголосовать за состав данной избирательной комиссии. При поступлении предложений на вакантные места превышающих их количество, Рабочая группа предлагает на сессии маслихата избрать в состав комиссии представителей политических партий, а на вакантные места провести рейтинговое голосование.
В случае, если в ходе голосования по составу избирательной комиссии, в которую число предложенных кандидатур соответствует составу семи, депутаты городского маслихата выскажутся против конкретной кандидатуры она заменяется другой, представляющей ту же политическую партию либо общественное объединение. Данную процедуру предлагается проводить не более одного раза.

84. Бюллетеньде кандидатуралардың тегі, аты, әкесінің аты қай саяси партиядан ұсынысымен (басқа да қоғамдық бірлестіктердің, жоғары тұрған органның) осы кандидатуралар енгізілгені көрсетіледі. Депутаттар өзі дауыс беретін кандидаттың аты-жөнінің оң жағындағы бос шаршыға (крест, тырнақша) белгі қояды. Депутаттар жеті шаршыға белгі қояды.
85. Есеп комиссиясының төрағасы сайлау комиссияның төрағасы, төрағасының орынбасарын мен хатшысын сайлау бойынша ұйымдастыру отырысын жүргізетін сайлау комиссия мүшесі туралы жариялайды.
Бұл кандидатураны қалалық мәслихат депутаттардың ең көп дауысын жинауы бойынша есеп комиссиясы анықтайды.Берілген дауыстар саны тең болса, бұл кандидатура бюллетеньдегі орны арқылы анықталады.
86. Қалалық мәслихатының хатшысы Қазақстан Республикасында Конституциялық Қазақстан Республикасының сайлау туралы Заңының 10 бабына сәйкес бұқаралық ақпарат құралдарында тиісті сайлау комиссия құрамының жарық көруін қамтамасыз етеді.
87. Қазақстан Республикасы Конституциялық "Қазақстан Республикасында сайлау туралы" Заңында қарастырылған жағдайларды қалалық мәслихат тиісті сайлау комиссиясының мүшесін босату және босатылған орынға басқа мүшені сайлау туралы шешім қабылдайды. Босатылған орынға бұл сайлау комиссияда өкілеттігі жоқ саяси партиялар мен қоғамдық бірлестіктердің ұсыныстары қабылданады.
88. Сессияда сайлау комиссияларды сайлағанда қалалық мәслихат Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық Заңына сәйкес оны бір мекеменің жұмысшыларынан сайлануын жібермеуге тиісті. Президенттікке кандидаттар, Парламент, мәслихат депутаттары, жергілікті басқару органдардың сенімді тұлғалары мен мүшелері, кандидаттардың жұбайы мен жақын туыстары және оған бағынатын тұлғалар сайлау комиссиясының мүшелері бола алмайды.

84. В бюллетень включаются фамилия, имя, отчество претендентов с указанием от какой политической партии (иного общественного объединения, вышестоящей избирательной комиссии) внесена данная кандидатура. Справа от фамилии кандидатур изображаются квадраты, в которых депутаты делают отметку (крестик, галочку). Депутаты делают отметку в семи квадратах.
85. Председатель счетной комиссии объявляет о члене избирательной комиссии, который будет вести организационное заседание избирательной комиссии по избранию председателя, заместителя и секретаря избирательной комиссии.
Данная кандидатура определяется счетной комиссией по наибольшему количеству полученных им голосов депутатов городского маслихата. В случае равенства голосов депутатов данная кандидатура определяется по месту расположения в бюллетени.
86. Секретарь городского маслихата в соответствии со статьей 10 Конституционного Закона Республики Казахстан "О выборах в Республики Казахстан" обеспечивает публикацию в средствах массовой информации состав соответствующих избирательных комиссий.
87. В случаях, предусмотренных конституционным Законом Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", городской маслихат принимает решение об освобождении члена соответствующей избирательной комиссии и решение об избрании вместо выбывшего. На замещение освободившейся должности принимаются предложения от политических партий и иных общественных объединений, вышестоящей комиссии представители которых отсутствуют в данной избирательной комиссии.
88. При избрании на сессии  избирательных комиссий,   городской маслихат, исходя из Конституционного Закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", не должен допустить их формирование из работников одной организации. Членами избирательной комиссии не могут быть кандидаты в Президенты, депутаты Парламента, маслихатов, доверенные лица и члены органов местного самоуправления, супруг (супруга) и близкие родственники кандидатов, а также лица, находящиеся у кандидата в непосредственном подчинении.