Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер жасау ережесін бекіту туралы
Бұланды аудандық мәслихатының 2004 жылғы 06 мамырдағы N 3С-8/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 28 мамырда N 2556 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2009 жылғы 12 желтоқсандағы № 4С-23/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2009.12.12 № 4С-23/4 шешімімен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына және аудан әкімдігінің ұсынысы бойынша Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер жасау ережесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік-экономикалық даму, бюджет, қаржы, табиғи ресурстарды пайдалану, экология және ардагерлермен жұмыс мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және міндетті түрде жариялануға тиіс.
Кезектен тыс 8-сессияның төрағасы
Аудандық мәслихаттың хатшысы
Бұланды аудандық мәслихатының
2004 жылғы 6 мамырдағы
№ 3С-8/2 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем жасау
ЕРЕЖЕЛЕРІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы, азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем жасау ережесі (бұдан былай - Ереже), 258.015 "Жергілікті атқарушы органның шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем" бюджеттік бағдарламасы бойынша төлем жасауды ұйымдастыру тәртібін реттейді.
2. Ережені қабылдаудың құқықтық негізі Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Бюджеттік жүйе туралы" заңдары болып табылады.
3. Ереженің күші Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңымен реттелетін қатынастарға қолданылмайды.
2. Төлемді алу құқығы
4. Төлемді алуға:
1) тұрмысы қиын жағдайға түскен, жан басына шаққандағы табысы күн көру минимумынан аспайтын аудандағы отбасылардың (азаматтардың);
2) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен оларға теңестірілген тыл еңбекшілерінің, жауынгер-интернационалистердің, зейнеткерлердің, мүгедектердің, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалардың, жетім балалардың, мүмкіншіліктері шектеулі балалардың, "Ардақты ана" медалімен және "Күміс алқа", "Алтын алқа" алқасымен марапатталған көп балалы аналардың;
3) тұрмысы төмен отбасынан шыққан балалардың, көп балалы отбасылардың, тұрмысы төмен азаматтардың;

Об утверждении Правил осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан
Решение Буландынского районного Маслихата Акмолинской области от 6 мая 2004 года N 3С-8/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 мая 2004 года N 2556. Утратило силу - решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2009 года № 4С-23/4
Утратило силу - решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2009 года № 4С-23/4
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и по предложению районного акимата, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-
экономического развития, бюджета, финансам, использования природных ресурсов, экологии и работы с ветеранами.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и подлежит обязательному опубликованию.
Председатель 8 внеочередной                Секретарь
сессии                                     районного Маслихата
УТВЕРЖДЕНЫ
решением Буландынского
районного маслихата
N 3С-8/2 от 6 мая 2004 года
Правила
осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан
1. Общие положения
1. Настоящие правила осуществления социальных выплат отдельным
категориям граждан (далее - Правила) регулируют порядок организации
выплат по бюджетной программе 258.015. "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
2. Правовой основой для принятия Правил являются Законы Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и "О бюджетной системе".
3. Действие правил не распространяется на отношения, регулируемые Законом Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи".
2. Право на получение выплат
Право на получение выплат обладают:
1) семьи (граждане) района, попавшие в жизненно трудные обстоятельства, среднедушевой доход которых не превышает прожиточного минимума;
2) участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, труженики тыла, воины-интернационалисты, пенсионеры, инвалиды, дети-инвалиды до 16 лет, дети сироты, многодетные матери, награжденные орденом "Мать-героиня" и подвесками "Кумыс алка", "Алтын алка", дети с ограниченными возможностями;
3) дети из малообеспеченных семей, многодетные семьи, малообеспеченные граждане;

4) төтенше жағдайлар мен зілзаланың салдарынан зардап шеккен отбасылардың (табысы есепке алынбайды) құқығы бар.
3. Төлем жасау жұмысын ұйымдастыру
5. Төлем жасау жұмысын ұйымдастыру үшін құрамында аудандық мәслихаттың депутаттары, аудандық халықты әлеуметтік қорғау бөлімінің өкілдері, қоғамдық және басқа да ұйымдардың мүшелері бар комиссия құрылады. Комиссия мүшелерінің саны мен жеке құрамы аудан әкімінің шешімімен бекітіледі.
Комиссияның отырысы аудандық халықты әлеуметтік қорғау бөлімінің жанында айына кем дегенде 1 рет өткізіледі.
6. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) азаматтардың әлеуметтік көмек көрсету туралы арыздарын қарау;
2) көмекке арыз берген отбасының (азаматтың) әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын және қамтамасыз ету деңгейін тексеру;
3) әлеуметтік көмекті тағайындау немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдау;
4) әлеуметтік төлемнің мөлшерін белгілеу болып табылады.
4. Әлеуметтік көмектің мөлшері мен оны төлеу тәртібі
7. Әлеуметтік төлем жылына бір рет отбасының бір мүшесіне (азаматқа) ақшалай төленеді.
8. 4-тармақтың 1), 4)-тармақшаларында көрсетілген әлеуметтік төлем алудан үміткер адамдар аудандық халықты әлеуметтік қорғау бөліміне арыз береді. Өтінішіне қосымша келесі құжаттар тапсырылады:
1) жеке куәлігі немесе төлқұжаты;
2) отбасының құрамы туралы анықтама;
3) әлеуметтік төлемнің қажеттілігін растайтын құжат;
4) отбасының материалдық-мүліктік жағдайын зерттеу актісі;
5) ЖӘК.
9. 4-тармақтың 2), 3)-тармақшаларында көрсетілген адамдарға әлеуметтік төлем мемлекеттік мерекелердің қарсаңында және аудандық іс-шаралар кезінде тізім бойынша, аудан әкімінің келісімімен төленеді және олардан әлеуметтік көмек беру туралы арыз бен материалдық-тұрмыстық жағдайын зерттеу актісі талап етілмейді.
10. 4-тармақтың 3)-тармақшаларында көрсетілген жеке куәлігінің негізінде әлеуметтік төлем алудан үміткер адамдар келесі құжаттарды тапсырады:
1) арыз;
2) аудандық ішкі істер бөлімінен анықтама;
3) тұратын жері туралы анықтама.
11. Төлем арыз берушінің жеке шотына ақша көшіру арқылы жүзеге асырылады.
12. Әрбір төлемнің мөлшерін комиссия анықтайды, бірақ ол айлық есептік көрсеткіштің 20 еселенген мөлшерінен аспауға тиіс. 4-тармақтың 4)-тармақшасы бойынша төленетін төлемнің мөлшері айлық есептік көрсеткіштің 40 еселенген мөлшерінен аспауға тиіс.
5. Төлемдерді қаржыландыру
13. Әлеуметтік төлем жөніндегі шығындар 258.015 "Жергілікті атқарушы органның шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлем" бюджеттік бағдарламасы бойынша аудандық бюджеттің осы мақсатқа көзделген қаражатының мөлшерінде қаржыландырылады.

4) семьи, пострадавшие в результате чрезвычайных обстоятельств и стихийных бедствий (доход не учитывается).
3. Организация работы по выплатам
5. В целях организации работы по выплатам создается комиссия из числа депутатов районного маслихата, представителей районного отдела социальной защиты населения, членов общественных и других организаций. Численность и персональный состав комиссии утверждается решением акима района.
Заседания комиссии проводятся не реже одного раза в месяц при районном отделе социальной защиты населения.
6. Основными задачами комиссии являются:
1) рассмотрение заявлений граждан об оказании социальной помощи;
2) проверка социально-бытовых условий и уровня обеспеченности семьи (гражданина), обратившейся за помощью;
3) принятие решения о назначении или отказе социальной помощи;
4) установление размера социальных выплат.
4. Размер и порядок оказания социальной помощи
7. Социальная выплата предоставляется в денежной форме один раз в год одному члену семьи (гражданину).
8. Лица, указанные в пункте 4 подпунктах 1), 4), претендующие на получение социальной выплаты, подает заявление в районный отдел социальной защиты населения. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) удостоверение личности или паспорт;
2) справку о составе семьи;
3) документ, подтверждающий нуждаемость в социальной выплате;
4) акт материально-имущественного обследования семьи;
5) СИК.
9. Лицам, указанным в пункте 4 подпунктах 2), 3) выплата социальной помощи производится к государственным праздникам и районным мероприятиям на основании списка, согласованного с акимом района, без истребования заявлений об оказании помощи и актов обследования материально-бытовых условий.
10. Лица, указанные в пункте 4 подпункте 3), претендующие на назначение социальной помощи, предназначенной на оформление удостоверения личности, предоставляют следующие документы:
1) заявление;
2)справка с районного отдела внутренних дел;
3)справка с места жительства
11. Выплата осуществляется путем перечисления средств на расчетный счет заявителя.
12. Размер выплаты в каждом конкретном случае определяется комиссией, но не должен превышать 20-ти кратный размер месячного расчетного показателя. Размер выплаты по пункту 4 подпункта 4) определяется комиссией, но не должен превышать 40 кратный размер месячного расчетного показателя.
5. Финансирование выплат
13. Финансирование расходов по социальным выплатам производится в пределах средств, предусмотренных на эти цели в районном бюджете по бюджетной программе 258.015. "Социальные выплаты отдельным категориям гражданам по решению местных представительных органов".

6. Төлем жасауды бақылау
14. Әлеуметтік төлемдерді бақылау және есеп беру Қазақстан Республикасының "Республикалық және жергілікті бюджеттердің орындалуын бақылау туралы" Заңына сәйкес іске асырылады.

6. Контроль за осуществлением выплат
14.Контроль и отчетность по оказанию социальных выплат осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О контроле за исполнением республиканского и местных бюджетов".