Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2004 жылғы 14 сәуірдегі N 6/59 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 25 мамырда N 1519 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 55/417 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2011.12.22 N 55/417 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148-II заңының 6 бабына сәйкес қалалық мәслихат шешті:
1. Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасы бекітілсін (қосымша).
2. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестріне 159, 1213, 1302 нөмірлерімен енгізілген қалалық мәслихаттың 2000 жылғы 1 желтоқсандағы "Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасын қайта бекіту туралы" N 8/85 шешімінің, 2003 жылғы 23 сәуірдегі "мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Қағидасын қайта бекіту туралы 2000 жылғы 1 желтоқсандағы N 8/85 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 29/281 шешімінің, 2003 жылғы 10 қыркүйектегі "Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру туралы Қағидасын қайта бекіту туралы" қалалық мәслихаттың 2000 жылғы 1 желтоқсандағы N 8/85 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 32/302 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика, коммуналдық сала, көлік, коммуникациялар және табиғи ресурстарды қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін. (Гусев А.И.)
Сессия төрағасы                            А. Омаров
Қалалық мәслихаттың хатшысы                Л. Коробейникова
Қалалық мәслихаттың
2004 жылғы 14 сәуірдегі
"Мемлекеттік тұрғын үй
қорын жекешелендіру туралы
Қағидасын бекіту туралы"
N 6/59 шешімімен бекітілген
қосымша
Мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру туралы
Қағидасы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Балқаш қалалық мәслихатының 2004.08.20 N 11/113 шешімімен.
1. Осы Қағида Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетінің 1992 жылдың 24 қаңтарындағы N 66 қаулысына сәйкес жасалған және мемлекеттік тұрғын үй қорының тұрғын жайын жекешелендіру реттерін анықтайды, қағида бекітілгенге дейін, мемлекеттік тұрғын үй қорында қалған тұрғын жайларға (пәтерлерге, үйлерге) ғана таратылады.
2. Мемлекеттік тұрғын үй жайларын өтеусіз меншігіне алу құқығы бекітілген Балқаш қаласының тұрғынына жататын азаматтар тобы:

Об утверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14 апреля 2004 года N 6/59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 мая 2004 года за N 1519. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2011 года N 55/417
Сноска. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 22.12.2011 N 55/417.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148-II, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила приватизации государственного жилищного фонда (приложение).
2. Признать утратившими силу решения городского маслихата от 1 декабря 2000 года N 8/85 "О переутверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда", от 23 апреля 2003 года N 29/281 "О внесении изменения в решение городского маслихата от 1 декабря 2000 года N 8/85 "О переутверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда", от 10 сентября 2003 года N 32/302 "О внесении изменений в решение городского маслихата от 1 декабря 2000 года N 8/85 "О переутверждении Правил приватизации государственного жилищного фонда", внесенных в Реестр государственной регистрации нормативных правовых актов за NN 159, 1213, 1302.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по экономике, коммунальной сфере, транспорту, коммуникациям и охране природных ресурсов (Гусев А.И.).
Председатель сессии                        А. Омаров
Секретарь городского маслихата             Л. Коробейникова
Приложение
Утверждено
решением городского маслихата
от 14 апреля 2004 года N 6/59
"Об утверждении Правил приватизации
государственного жилищного фонда"
Правила
приватизации государственного жилищного фонда
Сноска. Приложение в редакции решения Балхашского городского маслихата от 20.08.2004 N 11/113.
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан N 66 от 24 января 1992 года и определяют порядок приватизации жилых помещений государственного жилищного фонда, распространяются только на жилые помещения (квартиры, дома), оставшиеся в государственном жилищном фонде ко дню утверждения Правил.
2. Категории граждан из числа жителей города Балхаша, за которыми может быть закреплено право безвозмездного получения в собственность занимаемых ими жилых помещений из государственного жилищного фонда:

1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары;
2) 1 және 2 топтағы мүгедектер (өздері жасаған қылмыс салдарынан мүгедек адамдарды қоспағанда);
3) Иесіздендірілген аумақта Чернобыль атомдық электростанция апаттарын жоюға қатысқандар;
4) Дәрігерлік әлеуметтік сараптама комиссиясының (ДӘСК) қорытындысы бойынша Семей полигонындағы ядролық сынақтар жарылыстарының, сондай-ақ тізімі Қазақстан Республикасы Үкіметі анықтайтын, басқада азаматтық және әскери мақсаттағы ядролық объектілердегі жарылыстардың және радиациялық сәулелердің салдарынан денсаулығы нашарлаған азаматтар.
5) интернационалистік борышын атқаруға байланысты мүгедек болған интернационалист-жауынгерлер.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2005.09.19 N 23/220 шешімімен.
3. Тұрғын жайды жекешелендіру ондағы тұратын кәмелеттік жасқа толған барлық отбасы мүшелерінің жазбаша түрде берген келісімдері бойынша жүргізіледі.
4. Жылжымайтын мүлікке құқық тұрғын жайды төлемақысыз жекешелендіру шарт бойынша рәсімделіп, жылжымайтын мүлікті тіркейтін Қарағанды облысы бойынша "Жылжымайтын мүліктік орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Балқаштық филиалында тіркеледі.
5. Жекешелендірілген тұрғын жай пәтер жалдаушының және онымен бірге тұратын отбасы мүшелерінің ортақ меншігіне көшеді, оның ішінде уақытша тұрмайтын отбасы мүшелерінің де, егерде, шартта олардың арасында басқадай көрсетілмесе.
6. Қалалық мәслихаттың 2004 жылғы 20 тамыздағы N 11/113 шешімімен алынып тасталынған.
Ескерту. 6 тармақ алынып тасталды - Балқаш қалалық мәслихатының 2004.08.20 N 11/113 шешімімен.
7. Осы Қағидада көрсетілмеген барлық жағдайларда Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" N 94-I заңымен және Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 24 қаңтардағы "Қазақстан Республикасында мемлекеттік тұрғын үй қорын жекешелендіру Ережесін бекіту туралы" N 66 қаулысымен басшылық ету керек.

1) участники Великой Отечественной войны;
2) инвалиды 1 и 2 групп (за исключением лиц, инвалидность которых наступила в следствии противоправных действий);
3) участники ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции в зоне отчуждения;
4) граждане, состояние здоровья которых по заключению медико-социальной экспертной комиссии (МСЭК) ухудшилось в следствии взрывов на Семипалатинском полигоне, а также радиационного облучения на других ядерных объектах гражданского или военного назначения, перечень которых определяет Правительство Республики Казахстан.
5) воины-интернационалисты, ставшие инвалидами в связи с исполнением интернационального долга.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата от 19.09.2005 N 23/220.
3. Приватизация жилых помещений производится с письменного согласия всех постоянно проживающих совершеннолетних членов семьи.
4. Приватизация жилых помещений оформляется договором о безвозмездной передаче с последующей регистрацией прав на недвижимое имущество в Балхашском филиале Республиканского государственного предприятия "Центр по недвижимости" по Карагандинской области.
5. Приватизированное жилое помещение переходит в общую совместную собственность нанимателя и постоянно проживающих с ним членов семьи, в том числе и временно отсутствующих, если иное не предусмотрено договором между ними.
6. Исключен решением городского маслихата N 11/113 от 20 августа 2004 года.
Сноска. Пункт 6 исключен решением Балхашского городского Маслихата от 20.08.2004 N 11/113.
7. Во всем, что не предусмотрено условиями данных Правил, необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года N 94-I и постановлением Кабинета Министров от 24 января 1992 года N 66 "Об утверждении Положения о приватизации государственного жилищного фонда в Республике Казахстан".