Атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімиятының 2004 жылғы 11 наурыздағы № 140 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 5 сәуірде № 2860 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 27 маусымдағы № 303 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2008.06.27 № 303 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабының 14 тармағына сәйкес "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12 бабының 1 тармағы бойынша халықтың тұрмыстары төмен бөлiгiн әлеуметтiк қорғау мақсатында Қостанай ауданының әкiмияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жеке санаттағы азаматтарға атаулы әлеуметтiк төлемдердi төлеумен тағайындаудың Ережесi бекiтiлсiн (1 қосымша).
2. Аудандық бюджет қаражаты есебінен ақшалай немесе нақты өнім түрінде атаулы әлеуметтік көмектің келесі түрлері бекітілсін:
1) зейнеткерлік қорда қаражаттары жоқ халықты жұмыспен қамту мәселесі бойынша өкілетті органдарды есебінде тұрмайтын азаматтарды жерлеуге айырықша жағдайлардағы әлеуметтік көмек.
2) тұрғын үйлік көмек;
3) жедел әлеуметтік қолдауды қажет ететін отбасыларына жеке санаттағы азаматтарға халықаралық әйелдер күні, Жеңіс күні, қарттар күні, мүгедектер күні, тәуелсіздік күні және басқа мерекелер мен мерей тойларды атауға бір жолғы әлеуметтік көмек;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен соғыс мүгедектерiнiң тұрмыстық қажеттерiне әлеуметтiк көмек;
5) ерекше жағдайлардағы оралмандарға уақытша тұрғын үйдің шығыстарын олардың тұрақты үй алғанға дейін коммуналдық қызметтердің төлем ақыларын өтеуге бір жолғы әлеуметтiк көмек;
6) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен соғыс мүгедектері дүние салғанда оларға салттық жөн-жоралар көрсетуге аудандық соғыс және еңбек ардагерлері кеңесіне әлеуметтік көмек;
7) ерекше жағдайларда аз қамтамасыз етілген азаматтарды құжаттандыруға әлеуметтік көмек;
8) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуына үлес қосқан және сол аудан мекемелері мен кәсіпорындарынан зейнетке шыққан азаматтарға материалдық көмекке үндеу жасаған уақытында қай елді мекенде тұрғанына байланыссыз көрсетілетін бір жолғы әлеуметтік көмек;
9) елеулі саяси және қоғамдық мағыналы коммерциялық емес сипаттағы және әлеуметтік сипаттағы бағдарламаларды іс жүзіне асыруға жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек;
10) Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің бір жылдық оқу тобында оқитын балаларға әлеуметтік көмек;

Об оказании адресной социальной помощи
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 11 марта 2004 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 апреля 2004 года № 2860. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 27 июня 2008 года № 303
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайского района Костанайской области от 27.06.2008 № 303.
В соответствии с пунктом 14 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О бюджетной системе", в целях социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила назначения и выплаты адресной социальной помощи отдельным категориям граждан (приложение 1).
2. Установить следующие виды адресной социальной помощи, оказываемой в денежном или натуральном выражении за счет средств районного бюджета:
1) социальная помощь в исключительных случаях на погребение граждан, не состоявших на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости населения; не имевших отчислений в пенсионном фонде;
2) жилищная помощь;
3) единовременная социальная помощь семьям, нуждающимся в экстренной социальной поддержке, а также отдельным категориям граждан в связи с празднованием Международного женского дня, Дня Победы, Дня пожилых людей, Дня инвалидов, Дня независимости и других праздничных или юбилейных дат;
4) социальная помощь для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на бытовые нужды;
5) в особых случаях единовременная социальная помощь репатриантам (оралманам) на возмещение расходов по оплате временного жилья и коммунальных услуг до момента приобретения ими постоянного жилья;
6) социальная помощь районному совету ветеранов войны и труда для приобретения ритуальных венков умершим инвалидам и участникам Великой Отечественной войны;
7) в исключительных случаях социальная помощь на документирование малообеспеченным гражданам;
8) единовременная социальная помощь гражданам, внесшим вклад в социально экономическое развитие района и вышедшим на пенсию из предприятий, учреждений района, независимо от места проживания на момент обращения за материальной помощью;
9) социальная помощь отдельным категориям граждан для осуществления личных социальных программ некоммерческого характера, имеющих большое общественное и политическое значение;
10) социальная помощь детям, обучающимся в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа;

11) жетім балалар мен дарынды балаларға және ата-ана қарауынсыз қалғандарға тұрмысы төмен отбасы балаларына жасынан мүгедек болған балаларға, егерде дәрігерлік әлеуметтік сараптау комиссиясының қорытындысына сәйкес оларға оқу орындарында оқуға қарсылық көрсетілмесе, және жоғары оқу орындарының кешенді тестілеуінде талап етілген жоғарғы көрсеткішке 1-3 балл жетпеген оқу.
3. Атаулы әлеуметтiк көмек көрсететiн аудандық комиссия құрылсын және оның құрамы бекітілсін (2 қосымша).
4. Комиссияның дербес құрамы аудандық мәслихатының бекітуіне енгізілсін.
5. Атаулы әлеуметтiк көмек көрсету және ол төлемдердi төлеу бойынша уәкiлеттi орган болып "Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі белгiленсiн.
6. Аудандық комиссия (М. Демесенов), "Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (М. Жүсiпов), "Қостанай облысының қаржы Департаментінің Қостанай аудандық қаржы басқармасы" мемлекеттiк мекемесi (Г. Климбей, келісім бойынша) әлеуметтiк көмектердiң уақытында тағайындалып төленуiн қамтамасыз етсiн.
7. Қостанай ауданы әкімиятының 2002 жылғы 26 наурыздағы № 129 "Атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы" (тіркеу нөмірі 1408, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінде 2002 жылғы 17 мамырда № 20(95) жарияланған), 2003 жылғы 26 тамыздағы № 344 "Қостанай ауданы әкімиятының 2002 жылғы 26 наурыздағы № 129 "Атаулы әлеуметтiк көмек көрсету туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы (тіркеу нөмірі 2472, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінде 2003 жылғы 17 қазанда № 44(169) жарияланған) қаулылары күшін жойды деп саналсын.
8. Қаулының орындалуына бақылау аудан әкiмінiң орынбасары М.А. Демесеновке жүктелсiн.
Аудан әкімі
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы
Қостанай ауданы әкiмиятының
2004 жылғы 11 наурыздағы
№ 140 қаулысына 1 қосымша
Жеке санатты азаматтарға атаулы
әлеуметтiк төлемдер төлеу және тағайындау
ЕРЕЖЕСI
Бұл ереже "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабының 14 тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасының "Бюджет жүйесi туралы" Заңының 12 бабының 1 тармағы бойынша әзiрлендi, халықтың тұрмыстары төмен топтарын әлеуметтiк жағынан қорғау мақсатында, 258-015-000 "Жеке санатты азаматтарға жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмiмен әлеуметтiк төлемдер" бағдарламасы бойынша тұрмысы төмен азаматтарға әлеуметтiк көмек төлемдерiн көрсету тәртiбiн белгiлейдi.

11) социальная помощь детям сиротам, одаренным детям, детям, оставшимся без попечения родителей, из малообеспеченных семей, инвалидам с детства, которым согласно заключению медико-социальной экспертной комиссии не противопоказано обучение в соответствующих организациях образования, окончивших успешно в текущем году среднюю школу и не добравших 1-3 балла до максимального количества при комплексном тестировании в высших учебных заведениях.
3. Создать районную комиссию по оказанию адресной социальной помощи в составе согласно приложению 2.
4. Внести персональный состав комиссии на утверждение районного маслихата.
5. Определить уполномоченным органом по оказанию и выплате адресной социальной помощи государственное учреждение Управление труда, занятости и социальной защиты населения Костанайского района.
6. Районной комиссии по оказанию адресной социальной помощи (М. Демесенов), государственному учреждению "Управление труда, занятости и социальной защиты населения Костанайского района" (М. Жусупов), государственному учреждению "Костанайское районное финансовое управление Департамента финансов Костанайской области" (С. Давлетов по согласованию) обеспечить своевременное назначение и выплату социальной помощи.
7. Считать утратившими силу постановление акимата Костанайского района от 26 марта 2002 года № 129 "Об оказании адресной социальной помощи" (регистрационный номер 1408, опубликовано 17 мая 2002 года в районной газете "Көзқарас-Взгляд" № 20(95), от 26 августа 2003 года № 344 "О внесении изменений в постановление акимата Костанайского района от 26 марта 2002 года № 129 "Об оказании адресной социальной помощи" (регистрационный номер 2472, опубликовано 17 октября 2003 года в районной газете "Көзқарас-Взгляд" № 44(169).
8. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима района М. Демесенова.
Аким района
Приложение 1
к постановлению акимата
Костанайского района
Костанайской области
Республики Казахстан
от 11 марта 2004 года
№ 140
Правила
назначения и выплаты адресной социальной помощи
отдельным категориям граждан
Настоящие правила разработаны в соответствии с пунктом 14 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О бюджетной системе", в целях социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения, устанавливают порядок оказания и выплаты социальной помощи малообеспеченным гражданам по бюджетной программе 258-015-000 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".

1. Жалпы қағидалары
1. Бұл ережелер әлеуметтiк қолдауды керек ететiн жеке азаматтар мен отбасыларына атаулы әлеуметтiк көмек тағайындаудың ережелерiн реттейді.
2. Атаулы әлеуметтiк көмектi көрсетудің тағайындау үшiн, атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөнінде аудандық комиссия, атқарушы органдардың, қоғамдық бiрлестiктердің, бiлiм және әлеуметтiк қорғау органдарының, қорғау қызметкерлерiмен басқа мемлекеттiк органдардың өкiлдерiнен құрылады.
Комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ болуы керек.
Комиссия жұмысын төраға басқарады, ол комиссия жүргізетін жұмысына жауапты.
3. Атаулы әлеуметтiк көмек көрсету бойынша аудандық комиссия:
1) азаматтардың әлеуметтiк көмек пен тұрғын үйлiк көмектер жөнiндегi арыздарын қарайды;
2) көмек сұраушы отбасыларының әлеуметтiк тұрмыстық жағдайын және қамсыздандыру деңгейiн тексередi;
3) дау-дамай шағымдардың нақты-қарасын шешедi.
4. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Заңнамасын, аудандық және облыстық әкiмияттың қаулыларын, аудандық және облыстық мәслихаттар сессияларының шешiмiн, аудан және облыс әкiмдерiнiң әлеуметтiк, тұрғын үйлiк көмектердi тағайындау және төлеу бойынша шешiмдерiн және осы Ережелердi басшылыққа алады.
Комиссия өз жұмысын қоғамдық тұрғыда жүзеге асырады.
5. Аудандық комиссия арызданушының келiсiмiмен тиiстi органдардан мәлiметтер алу үшiн сұраныстар жасауға құқылы, қажеттi атаулы әлеуметтiк көмек көрсету үшiн арызданушының нақты тұрмыстық материалдық жағдайын зерттеу үшiн, оның мекен жайына барып тексерiстер жасай алады.
6. Өтiнушiнiң материалдық жағдайына зерттеу жүргiзу әкiмінiң талабымен немесе комиссияның шешiмiмен өткiзiледi.
Тексерiс барысында учаскелік комиссиялар атаулы көмек сұрауға өтiнушiнiң душар еткен жағдайды анықтайды. Бұл жөнiнде отбасы құрамына ондағы еңбекке жарамды жастағы тұлғалардың барлығына, кәмелетке жетпеген балаларға және қарауға жататын тұлғаларға, отбасындағы жұмысты және жұмыссыздарға отбасының нақты табыс деңгейi ескерiледi.
7. Әлеуметтік көмек алуға өтiнушi мен оның отбасының материалдық жағдайын тексеру өтiнушiнiң немесе оның кәмелетке толған отбасы мүшесiнiң алдында жүргiзiледi.
Егерде өтiнушi зерттеу жұмысын жүргiзуге қарсылық білдіріп онан бас тартса онда ол жөнiнде қорытынды жасалып ол комиссияның қарауына, немесе уәкiлеттi органға ия болмаса әкiмге жiберiледi.
Комиссия мүшелерi өтiнушi олардың тұрмысындағы өзіндік құпиялығы бар мәлiметтердi жария етпеуге мiндеттi.
8. Комиссия отырысы он күн iшiнде бiр рет өткiзiледi оның шешiмi жалпы мүшелерiнiң отырысқа 2/3 қатысса ғана есептеледi.

1. Общие положения
1. Настоящие правила регулируют порядок назначения адресной социальной помощи нуждающимся в социальной поддержке семьям и отдельным гражданам.
2. Для назначения адресной социальной помощи создается районная комиссия по оказанию адресной социальной помощи из числа представительных, исполнительных органов, органов образования, социальной защиты, общественных объединений, работников правоохранительных и других государственных органов.
Общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число.
Работой комиссии руководит председатель, который несет ответственность за деятельность, осуществляемую комиссией.
3. Районная комиссия по оказанию адресной социальной помощи:
1) рассматривает заявления граждан об оказании им социальной помощи, в том числе жилищной;
2) проверяет социально бытовые условия и уровень обеспеченности семей, обратившихся за помощью;
3) разрешает возникшие споры и конфликты.
4. Комиссия в своей деятельности руководствуется законодательством Республики Казахстан, постановлениями областного, районного акиматов, решениями сессий областного и районного маслихатов, решениями акима области и района по вопросам назначения и выплаты социальной, жилищной помощи и настоящими Правилами.
Комиссия осуществляет свою деятельность на общественных началах.
5. Районная комиссия, с согласия заявителя, имеет право делать запросы в соответствующие органы для получения сведений, необходимых для оказания адресной социальной помощи, обследовать фактическое материально бытовое положение заявителя с выездом на место проживания.
6. Проведение обследования материального положения заявителя и его семьи осуществляется по поручению акима или решению комиссии.
В ходе обследования участковые комиссии выявляют обстоятельства, в связи с которыми заявитель обратился за оказанием адресной помощи. При этом обращается внимание на состав семьи, наличие в семье лиц трудоспособного возраста, несовершеннолетних детей и лиц, нуждающихся в уходе, работающих и не работающих членов семьи, на фактический уровень дохода лица, семьи.
7. Обследование материального положения заявителя и его семьи на получение социальной помощи должно производиться в присутствии заявителя, либо совершеннолетнего члена его семьи.
В случае отказа заявителя на проведение обследования составляется заключение, которое представляется на рассмотрение комиссии, уполномоченному органу или акиму района.
Члены комиссии обязаны не разглашать сведения о частной жизни граждан.
8. Заседания комиссии проводятся не реже одного раза в десять дней, считаются действительными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа его членов.

9. Атаулы әлеуметтiк көмек жергiлiктi деңгейде келесі өтiнiш түрінде берiледi:
1) жұмыспен қамту мәселелерi бойынша уәкiлеттi органдардың есебiнде тұрмаған зейнет қорда ақшалары жоқ жұмыссыз азаматтарды жерлеуге айырықша жағдайларда әлеуметтік көмек;
2) тұрғын үйлiк көмекке;
3) шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін отбасыларына және жеке санаттағы азаматтарға Халықаралық әйелдер күнi, Жеңiс күнi, қарттар, мүгедектер, Тәуелсiздiк күндерiне және басқа мерекелiк мерей той күндерiне бiр жолғы әлеуметтік көмектер;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен оның мүгедектерiнiң тұрмыстық қажеттерiне әлеуметтiк көмектер;
5) айырықша жағдайларда репатрианттарға (оралмандарға) бір жолғы әлеуметтік көмек көрсетуге аудандық комиссиямен анықталған мөлшерде Затобол поселкісінің және тиісті округ, село әкімінің қолдаухаты бойынша пәтер алғанға дейін уақытша тұрғын үйге шығын сомасын дәлелдейтін құжаттарды ұсынғанда, оларға тұрақты пәтер алғанға дейінгі коммуналдық қызметтерге кеткен төлемдерді өтеуге;
6) аудандық соғыс және еңбек ардагерлерінің Кеңесіне әлеуметтік көмек аудандық Кеңесінің қолдаухаты негізінде Ұлы Отан соғысының құрбандары мен мүгедектері және оған қатысушыларға жөн-жоралық салт дәстүрлер көрсетуге тоқсанда бір рет 10 мың теңгеден аспайтын сомада;
7) айырықша жағдайларда тұрмыстары төмен азаматтарды құжаттауға әлеуметтік көмек;
8) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуына үлес қосқан және материалдық көмек сұраған уақытында тұратын орнына қарамай ауданның мекемелерінен немесе кәсіпорындарынан зейнетке шыққан азаматтарға бір жолғы әлеуметтік көмектер;
9) жеке санатты азаматтарға үлкен қоғамдық және саяси маңызы коммерциялық емес сипаттағы өзіндік әлеуметтік бағдарламаларын іске асыру үшін әлеуметтік көмек;
10) Қостанай ауыл шаруашылық колледжінде 2003 жылғы 21 қазандағы № 396 Қостанай ауданы әкімиятының қаулысымен белгіленген шарт бойынша "Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің бір жылдық оқу тобындағы оқушыларды оқытуды қаржыландыру туралы" мемлекеттік нормативті құқықтық актілер тіркелімінде 2003 жылы 7 қарашада № 2547 болып оқу орнының оқыту үшін төлемақы мөлшері жөніндегі анықтамаға сәйкес тіркелген;
11) жетім балалар мен дарынды балаларға және ата-ана қамқорынсыз қалғандарға, тұрмысы төмен отбасы балаларына, жасынан мүгедек болғандарға егерде дәрігерлік әлеуметтік сараптау комиссиясының қорытындысына сәйкес оларға оқу орындарында қарсылық көрсетілмесе және жоғары оқу орындардың кешенді тестілеуінде талап етілген жоғары көрсеткішке 1-3 балл жетпеген жағдайларда әлеуметтік көмектер.

9. Адресная социальная помощь на местном уровне носит заявительную форму и представляется в виде:
1) социальной помощи в исключительных случаях на погребение граждан, не состоявших на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости населения; не имевших отчислений в пенсионном фонде;
2) жилищной помощи;
3) единовременной социальной помощи семьям, нуждающимся в экстренной социальной поддержке, а также отдельным категориям граждан в связи с празднованием Международного женского дня, Дня Победы, Дня пожилых людей, Дня инвалидов, Дня независимости и других праздничных или юбилейных дат;
4) социальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на бытовые нужды;
5) в особых случаях единовременной социальной помощи репатриантам (оралманам) на возмещение расходов по оплате временного жилья и коммунальных услуг до момента приобретения ими постоянного жилья в размере, определенном районной комиссией по оказанию социальной помощи, по предъявлению документов, подтверждающих сумму затрат, и ходатайства акима соответствующего округа, села, поселка Затобольск;
6) социальной помощи районному совету ветеранов войны и труда для приобретения ритуальных венков умершим инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на основании ходатайства районного совета в сумме, не превышающей 10 тысяч тенге в квартал;
7) в исключительных случаях социальной помощи на документирование малообеспеченным гражданам;
8) единовременной социальной помощи гражданам, внесшим вклад в социально экономическое развитие района и вышедшим на пенсию из предприятий, учреждений района, независимо от места проживания на момент обращения за материальной помощью;
9) социальной помощи отдельным категориям граждан для осуществления личных социальных программ некоммерческого характера, имеющих большое общественное и политическое значение;
10) социальной помощи детям, обучающимся в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа на условиях, оговоренных постановлением акимата Костанайского района от 21 октября 2003 года № 396 "О финансировании обучения учащихся в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа", зарегистрированным в государственном реестре нормативных правовых актов 7 ноября 2003 года № 2547, согласно справки учебного заведения о размере платы за обучение;
11) социальной помощи детям сиротам, одаренным детям, детям, оставшимся без попечения родителей, из малообеспеченных семей, инвалидам с детства, которым согласно заключению медико-социальной экспертной комиссии не противопоказано обучение в соответствующих организациях образования, окончивших успешно в текущем году среднюю школу и не добравших 1-3 балла до максимального количества при комплексном тестировании в высших учебных заведениях.

10. Әлеуметтiк көмектiң көрсетiлген түрлерi (тұрғын үйлiктен басқа) ақшалай немесе заттай түрде берiледi.
Комиссия отбасының нақты мұқтажына (киiм-кешек, дәрi, отын және басқалары) мақсатты әлеуметтiк көмек тағайындай алады.
11. Атаулы әлеуметтiк көмектiң барлық түрлерiн көрсетуде жұмыс iстеушiнi жерлеуге берiлетiн әлеуметтiк көмектен басқа кейбiр ерекше жағдайларда халықтың жұмыспен қамтылуы мәселесi бойынша уәкiлеттi органдардың есебiнде жоқ жұмыссыз зейнеткерлік қорда қаражаты жоқ азаматтарға атаулы әлеуметтік көмектiң негiзiне отбасының орташа жанына шаққандағы кiрiсi, кедейшiлiк деңгей шегінен артпаған мөлшері алынады.
Жанұяның жалпы бiрiккен кiрiсi "Жалпы бiрiккен кiрiсi атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткерлер ережесiне" сәйкес есептелiнедi еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау Министрiнiң 2002 жылғы 10 қаңтардағы № 3-п бұйрығымен бекiтiлген.
12. Атаулы әлеуметтiк көмектердi есептеудiң тәртiбi:
1) әлеуметтiк көмек тағайындау туралы арызды оны алуға құқылы азамат бередi, кейбiр жеке жағдайларда соғыс, еңбек ардагерлер аудандық кеңесінің және аудандық мүгедек қоғамының өтiнiшi бойынша оған сәйкес тиiстi қосымша құжаттар мен әлеуметтiк көмектiң түрiне байланысты аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармалары бере алады;
2) тиiстi құжаттар түскен күннен кейiн әлеуметтiк көмек тағайындау үшiн оларды қарау он күн iшiнде жүзеге асырылады;
3) әлеуметтiк көмектi тағайындаудан бас тартуы жөнiнде комиссия өтiнушiге жазбаша түрде хабарлауға мiндеттi;
4) өтiнушi арызы мен құжаттарында көрсетiлген мәлiметтер бойынша заңнамаға сәйкес берiлген мәлiметтердiң растығына толығымен жауапты;
5) комиссияның шешiмiне өтiнушi сот арқылы шағымданады.
2. Айырықша жағдайларда зейнеткер қорының шотында
қаражаты жоқ, халықты жұмыспен қамту мәселесі
бойынша уәкiлеттi органдардың есебiнде жоқ қайтыс
болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге
әлеуметтiк көмек
13. Кейбiр айырықша жағдайларда зейнеткер қорының шотында қаражаты жоқ халық жұмыстылығы мәселесi бойынша уәкiлеттi органдардың есебiнде жоқ қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге әлеуметтiк көмек отбасы кiрiсiне қарамастан төленедi.
14. Қайтыс болғанды жерлеуге әлеуметтiк көмек оның отбасы мүшелерiне немесе жерлеудi нақты атқарушы азаматқа төленедi.
15. Жерлеуге әлеуметтiк көмектi алуға өтiнiш жасау құқығы қайтыс болғаннан кейiн 6 ай бойы сақталады.
16. Қайтыс болған азаматтарды жерлеуге әлеуметтiк көмек алу құқығын дәлелдейтiн құжаттар:
1) әлеуметтiк көмектi тағайындауға арыз;
2) қайтыс болғаны туралы анықтама;
3) қайтыс болғаны туралы куәлiк (көшiрме);

10. Указанные виды социальной помощи (кроме жилищной) могут предоставляться как в денежном, так и в натуральном выражении.
Комиссия может назначить целевую социальную помощь на конкретные нужды семьи (одежда, лекарства, топливо и другое).
11. При оказании адресной социальной помощи всех видов, кроме социальной помощи на погребение в исключительных случаях граждан, не состоявших на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости населения, не имевших отчислений в пенсионном фонде, за основу берется среднедушевой доход семьи, не превышающий черты бедности.
Совокупный доход семьи исчисляется в соответствии с "Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения от 10 января 2002 года № 3-п.
12. Порядок исчисления адресной социальной помощи:
1) заявление о назначении социальной помощи подается лицом, имеющим право на ее получение, в отдельных случаях районным советом ветеранов войны и труда, районным обществом инвалидов с приложением соответствующих документов в зависимости от видов социальной помощи; районным управлением труда, занятости и социальной защиты населения;
2) рассмотрение документов для назначения социальной помощи осуществляется в десятидневный срок со дня предоставления документов;
3) в случае отказа в назначении социальной помощи комиссия обязана письменно сообщить об этом заявителю;
4) заявитель несет ответственность в соответствии с законодательством за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении, документах;
5) решение комиссии может быть обжаловано заявителем в судебном порядке.
2. Социальная помощь в исключительных случаях
на погребение умерших, не состоявших на учете
в уполномоченном органе по вопросам занятости населения,
не имевших средств на счету пенсионного фонда
13. Социальная помощь в исключительных случаях на погребение умерших граждан, не состоявших на учете в уполномоченном органе по вопросам занятости населения, не имеющих средств на счету пенсионного фонда, выплачивается независимо от дохода семьи.
14. Социальная помощь на погребение выплачивается членам семьи умершего или лицам, фактически осуществляющим погребение.
15. Право обращения за социальной помощью на погребение сохраняется в течение 6 месяцев со дня смерти.
16. Документами, подтверждающими право на получение социальной помощи на погребение граждан, являются:
1) заявление о назначении социальной помощи;
2) справка о смерти;
3) свидетельство о смерти (копия);

4) еңбек қатынастарын бекiтетiн құжаттар (еңбек кiтапшасы, өтінушінің жұмыссыздығын бекітетін округ әкімі аппаратының анықтамасы) жерлеуді нақты атқаратын тұлғаны бекітетін округ әкімі аппаратының анықтамасы;
5) өтінушінің жұмыстығын немесе жұмыссыздығын бекітетін жұмыспен қамту бойынша уәкiлеттi органның анықтамасы;
6) зейнеткер қордың шотында бар немесе жоқ қаражаты туралы бекітетін зейнеткер қордың анықтамасы.
3. Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен соғыс
мүгедектерiнiң тұрмыстық қажеттерiне әлеуметтiк көмек
17. Ұлы Отан соғысының ардагерлерi мен мүгедектерiне әлеуметтiк көмек өтiнiш түрiнде сипатталады.
18. Әлеуметтiк көмектi төлеу, оны алушының қайтыс болған күнiнен бастап тоқтатылады.
19. Әлеуметтік көмек тағайындау құқығын куәландыратын құжаттар:
1) арыз;
2) Ұлы Отан соғысының ардагерi немесе мүгедегi куәлiгi (көшiрме);
3) жеке куәлiгi, СТН.
4. Бiр жолғы әлеуметтiк көмек
20. Бiржолғы әлеуметтiк көмек алу құқылы тұрмысы төмен отбасылары мен орташа жанға шаққандағы азаматтардың кiрiсi кедейшiлiк шегiнен төмен болса немесе кейбiр ерекше жағдайларға байланысты жедел әлеуметтiк қолдауды керек ететiндерге немесе жеке санаттағы азаматтарға халықаралық әйелдер күнiн, Жеңiс, қарттар, мүгедектер, тәуелсiздiк күндерi мерекелерiн тойлауға және басқа мерекелiк немесе мерей тойлық шаралар өткiзуге бағытталады.
21. Бiр жолғы әлеуметтiк көмек алуға ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуына үлес қосқан және бір жолғы материалдық көмек алу сол уақытта тұратын елді мекеніне қарамай ауданның мекемелерінен және кәсіпорындарынан зейнетке шыққан азаматтар құқылы.
22. Бiр жолғы әлеуметтiк көмек мөлшері атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі аудандық комиссиясымен, айырықша, шұғыл жағдайларда аудан әкімімен азаматтық арызы және селолық округ, село, Затобол поселкісінің жанындағы учаскелік комиссияның материалдық-тұрмыстық жағдайын зерттеу актісі бойынша, ауырғанда емдеу мекемелердің анықтамасы, қолдау хаты, басқа жағдайларда селолық округ, село, Затобол поселкісінің әкімдерінің, соғыс және еңбек ардагерлер аудандық Кеңесінің, аудандық мүгедектер қоғамы Кеңесінің қолдаухаты бойынша анықталады.
23. Келесi санаттағы азаматтар кестесi әлеуметтiк қолдауға құқылы мерекелiк және мерей тойлық даталарда:

4) документ, подтверждающий трудовые отношения умершего (трудовая книжка), справки аппарата акима округа, села, поселка, уполномоченного органа по вопросам занятости, подтверждающие занятость умершего при жизни и личность лица, фактически осуществляющего погребение.
5) удостоверение личности обратившегося, регистрационный номер налогоплательщика, социальный индивидуальный код;
6) справка пенсионного фонда, подтверждающая наличие или отсутствие средств на счету пенсионного фонда.
3. Социальная помощь участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны на бытовые нужды
17. Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны первоначально носит заявительную форму.
18. Выплата социальной помощи прекращается со дня смерти получателя.
19. Документами, подтверждающими право на назначение социальной помощи, являются:
1) заявление;
2) удостоверение участника или инвалида Великой Отечественной войны (копия);
3) удостоверение личности, регистрационный номер налогоплательщика.
4. Единовременная социальная помощь
20. Право на единовременную социальную помощь имеют малообеспеченные семьи и граждане, имеющие среднедушевой доход ниже черты бедности, или в силу определенных обстоятельств нуждающиеся в экстренной социальной поддержке, а также отдельные категории граждан в связи с празднованием Международного женского дня, Дня Победы, Дня пожилых людей, Дня инвалидов, Дня независимости и других праздничных или юбилейных мероприятий.
21. Право на единовременную социальную помощь имеют граждане, внесшие вклад в социально - экономическое развитие и вышедшие на пенсию из предприятий, учреждений района, не зависимо от места проживания на момент обращения за единовременной материальной помощью, также граждане, осуществляющие личные социальные программы некоммерческого характера, имеющие большое общественное политическое значение.
22. Размер единовременной социальной помощи определяется районной комиссией по оказанию адресной социальной помощи, в исключительных, экстренных случаях - акимом района, на основании заявления гражданина и акта обследования материально бытового положения участковой комиссией при акиме сельского округа, села, поселка Затобольск, в случае заболевания ходатайства и справок лечебных учреждений, в иных случаях - ходатайств акима сельского округа, села, поселка Затобольск, районного совета ветеранов войны и труда, районного общества инвалидов.
23. Установить следующий перечень категорий граждан, имеющих право на социальную поддержку к праздничным и юбилейным датам:

1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) Социалистiк еңбек ерлерi, үшінші дәрежедегi даңқ ордендерiнiң иегерлерi;
3) "Алтын Қыран", "Отан", "Даңқ", "Халық қаhарманы" ордендерімен марапатталғандар;
4) Совет Армиясының мүгедектерi;
5) чернобыл, ауған мүгедектерi;
6) "За оборону Ленинграда" медалімен, "Блокададағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен марапатталғандар;
7) Чернобыл АЭС апатының салдарын жоюға қатысушылар 1986-1987 жж., 1988-1989 жж.;
8) басқа мемлекеттер аумағында соғыс қимылдарына қатысқандар;
9) кәмелетке жетпеген концлагер тұтқынындағылар;
10) Ауған соғысы мен Ұлы Отан соғысы кезiндегi әскерге жалданған құрамдар;
11) Ұлы Отан соғысында қайтыс болғандардың жесiрлерi, басқа некеге отырмаған;
12) қаза тапқан жауынгерлер жанұясы;
13) қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерiнiң қайтыс болған Отан соғысына қатысушылардың әйелдерi;
14) еңбектiк тылға қатысушылар;
15) көп балалы аналар "Алтын алқа", "Күмiс алқа", "Ер ана", I-II дәрежедегi "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған;
16) төрт және онан да көп бiрге тұратын балалары бар көп балалы аналар;
17) ақталған азаматтар;
18) республикалық деңгейдегi дербес зейнеткерлер;
19) еңбек ардагерлерi;
20) I, II, III топтағы мүгедектер;
21) 16 жасқа дейiнгi мүгедек балалар;
22) жалғыз басты зейнеткерлер.
5. Репатрианттарға (оралмандарға) бiр жолғы
әлеуметтiк көмек
24. Ерекше жағдайларда репатрианттарға (оралмандарға) бiр жолғы әлеуметтiк көмек көрсету және төлеу уақытша тұруына төлейтін шығыстарын қайтаруға және оларға пәтер алу мерзімінде уақытша тұруға берілген тұрғын үйдің коммуналдық қызметтеріне, отбасыларға келгеннің өз арызы және тұлғаны, репатриант (оралман) мәртебесін, отбасы құрамын, туыстық қатынастарын растайтын құжаттары, тұрған үшін және коммуналдық қызметке шыққан сомасын растайтын құжаттар және тиісті селолық округ, село, Затобол поселкесінің әкімінің сенімхаты негізінде.
25. Репатрианттарға (оралмандарға) бiр жолғы әлеуметтiк көмектер тағайындауға келесi құжаттар қажет:
1) әлеуметтiк көмек тағайындау жөнiндегі арыз;
2) тұрған мекен жайынан отбасы құрамы туралы анықтама;
3) шығын сомасын растайтын құжаттар;
4) репатриант (оралмандығы) мәртебесін куәландыратын құжат;
5) селолық округ, село, Затобол поселкесі әкімінің сенімхаты;
6) жеке куәлiгi, әлеуметтік жеке коды.
6. Жоғары оқу орындары мен Қостанай ауыл шаруашылық
колледжінің бюджеттік бір жылдық тобында
оқитын жетiм балалар мен дарынды балаларға және
тұрмысы төмен отбасы балаларына әлеуметтiк көмек

1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) Герои Социалистического труда, кавалеры орденов славы трех степеней;
3) лица, награжденные орденами "Алтын Қарын", "Золотой Орел", "Отан", "Даңқ", "Халық Қаһарманы";
4) инвалиды Советской Армии;
5) инвалиды-чернобыльцы, афганцы;
6) лица, награжденные медалью "За оборону Ленинграда", Знаком "Житель блокадного Ленинграда";
7) участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции 1986-1987 годов, 1988-1989 годов;
8) участники боевых действий на территории других государств;
9) несовершеннолетние узники концлагерей;
10) лица вольнонаемного состава во время Великой Отечественной войны, во время боевых действий в Афганистане;
11) вдовы воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступивших в повторный брак;
12) семьи погибших воинов;
13) жены умерших инвалидов Отечественной войны, умерших участников Отечественной войны;
14) участники трудового тыла;
15) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын Алқа", "Күміс Алқа", орденами "Мать-героиня", "Материнская слава" I,II степени;
16) многодетные матери, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
17) реабилитированные граждане;
18) персональные пенсионеры республиканского значения;
19) ветераны труда;
20) инвалиды первой, второй, третий групп;
21) дети-инвалиды до 16 лет;
22) одинокие пенсионеры.
5. Единовременная социальная помощь репатриантам (оралманам)
24. В особых случаях оказание и выплата единовременной социальной помощи репатриантам (оралманам) на возмещение расходов по оплате временного жилья и коммунальных услуг до момента приобретения ими постоянного жилья производится семье на основании личного заявления прибывшего и документов, подтверждающих личность, статус репатрианта (оралмана), состав семьи, родственные отношения, документов, подтверждающих сумму затрат за проживание и коммунальные услуги, ходатайство акима соответствующего сельского округа, села, поселка Затобольск.
25. Для назначения единовременной социальной помощи репатриантам (оралманам) необходимы следующие документы:
1) заявление о назначении социальной помощи;
2) справка с места жительства о составе семьи;
3) документы, подтверждающие сумму затрат;
4) документ, подтверждающий статус репатрианта (оралмана);
5) ходатайство акима сельского округа, села, поселка Затобольск;
6) удостоверение личности, социальный индивидуальный код.
6. Социальная помощь детям-сиротам,
одаренным детям и детям из малообеспеченных семей,
обучающимся в бюджетной годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа, высших учебных заведениях

26. Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің бір жылдық тобында оқитындарға 2003 жылғы 7 қарашада № 2576 болып мемлекеттік нормативті құқықтық актілердің тізбесімен тіркелген "Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің бір жылдық оқу тобында оқитын оқушыларды қаржыландыру туралы" Қостанай ауданы әкімиятының 2003 жылғы 21 қазандағы № 396 қаулысына сәйкес Қостанай ауыл шаруашылық колледжінде бір жылдық топта оқитын балаларға әлеуметтік көмек көрсету аудандық комиссиясының шешімімен тағайындалады.
Әлеуметтік көмек оқу орнының бір жылдық оқуға төлем ақы көлемі жөніндегі анықтама туралы студенттің есеп шотына арызына сәйкес салымшының жүктеуі бойынша (187 үлгі) Қостанай ауыл шаруашылық колледжінің есеп шотына аударылады.
27. Бір жолғы әлеуметтік көмек Қостанай ауданның жоғарғы орындарында оқитын дарынды балаларын қолдаудың бір түрі болып саналады, ол көмек үстіміздегі жылы орта мектепті үздік оқып, кешенді тестілеуде қажетті жоғары баллға 1-3 балы жетпегендерге бірінші оқу жылына беріледі.
Комиссия төрағаның атына жазылған арыздары бойынша әлеуметтік көмек конкурстық негізінде атаулы әлеуметтік көмек көрсететін аудандық комиссияның шешімімен, арызда оқу орнының аты, факультеті және мамандығы төлемақы сомасы көрсетіледі. Студенттің арызына байланысты салымшының талабы бойынша (187 үлгі бойынша) оқу орнының есеп шотына аударылады.
Әлеуметтiк көмек жетім және дарынды балаларға, әке-шешелерінің қамқорынсыз қалған және төменгі деңгейде қамтылған отбасыларына, бала жасынан мүгедектерге егерде оларға дәрігерлік әлеуметтік сараптау комиссиясының ұйғарымы бойынша тиісті жоғары оқу орындарында оқуға қарсылықтары болмаса.
Арыздар аудандық газетіне хабарлама шыққан күннен екі жетінің ішінде қабылданады. Комиссияның отырысы құжаттар қабылдану біткеннен кейін үш күн мерзімнің ішінде өткізіледі, конкурстың нәтижесі қатысушыларға жеткізіледі.
Егерде студенттер өздері жөнінде шындыққа жанаспайтын мәліметтер бергені үшін заңмен қарастырылған тәртіп бойынша комиссия төленген қаражат сомасын өндіріп алуға құқылы.
28. Жоғары оқу орындарында оқитындарға әлеуметтiк көмек тағайындауға келесi құжаттар керек: арызы, орта білімі жөнінде құжаты, тестілеудің нәтижесі, мақтау қағаздары, дипломдар, қорғаншы немесе қамқоршы ретіндегі қаулы, мүгедектерге дәрігерлердің ұйғарымы, олардың тиісті оқу орындарында қарсылықтардың жоқтығы туралы еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау органның анықтамасы және селолық округ, село, Затобол поселкесі әкімінің аз қамтылған отбасы статусын растайтын анықтамалар және тұрғын мекен жайынан анықтама, оқу орнынан оқыту төлемдерінің мөлшері туралы анықтамалар, жеке басының куәлігі, әлеуметтік жеке кодының көшірмесі.

26. Социальная помощь детям, обучающимся в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа, назначается решением районной комиссии по оказанию социальной помощи в соответствии с постановлением Костанайского районного акимата от 21 октября 2003 года № 396 "О финансировании обучения учащихся в годичной группе Костанайского сельскохозяйственного колледжа", зарегистрированного в государственном реестре нормативных правовых актов 7 ноября 2003 года под номером 2576. Социальная помощь выплачивается на основании справки учебного заведения о размере платы за обучение на учебный год, согласно заявления студента перечисляется в банк на его лицевой счет и по поручению вкладчика (форма № 187) перечисляется на расчетный счет Костанайского сельскохозяйственного колледжа.
27. Единовременная социальная помощь детям, обучающимся в высших учебных заведениях, является одним из видов поддержки одаренной молодежи Костанайского района, окончившей успешно в текущем году среднюю школу и недобравшей 1-3 балла до максимального количества при комплексном тестировании, оказывается на первый год обучения.
Социальная помощь назначается на конкурсной основе решением районной комиссии по оказанию адресной социальной помощи на основании заявления, поданного на имя председателя комиссии, с указанием учебного заведения, факультета и специальности, суммы оплаты. Согласно заявлению студента перечисляется в банк на лицевой его счет и по поручению вкладчика (форма № 187) перечисляется на расчетный счет высшего учебного заведения.
Социальная помощь оказывается детям сиротам, одаренным детям, детям, оставшимся без попечительства родителей, из малообеспеченных семей, инвалидам с детства, которым согласно заключению медико-социальной экспертной комиссии не противопоказано обучение в соответствующих высших учебных заведениях.
Заявления принимаются в течение двух недель со дня опубликования объявления в районной газете. Заседание комиссии проводится в трехдневный срок после завершения приема документов, результаты конкурса доводятся до участников.
В случае предоставления студентами ложных сведений, комиссия имеет право взыскать выплаченную сумму в установленном законодательством порядке.
28. Для назначения социальной помощи обучающимся в высших учебных заведениях необходимы следующие документы: заявление, документ о среднем образовании, результаты тестирования, грамоты, дипломы, постановление об опекунстве или попечительстве, заключение медицинского учреждения об инвалидности для лиц, которым не противопоказано обучение в соответствующих организациях образования, справки из управления труда, занятости и социальной защиты населения и акимата сельского округа, села, поселка Затобольск, подтверждающие статус малообеспеченной семьи, справки с места жительства, справки с места учебы с указанием размера оплаты за обучение, удостоверение личности, копию социального индивидуального кода.

7. Ұлы Отан соғысының қайтыс болған
ардагерлері мен қатысушыларына салтты гүлдер
алуға ардагерлер Кеңесіне әлеуметтiк көмек
29. Аудандық ардагерлер Кеңесіне әлеуметтiк көмек тоқсанда бір реттен аспайтын 10 мың теңге сомасында аудандық соғыс және еңбек ардагерлер кеңесінің қолдаухаты негізінде Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедектерi мен қатысушыларға салтты гүлдер алуға бөлінеді.
8. Айырықша жағдайларда тұрмыстары төмен
азаматтарды құжаттандыруға әлеуметтiк көмек
30. Тұрмыстары төмен азаматтарды құжаттандыруға әлеуметтiк көмек айырықша жағдайларда егер отбасында табыс болмаса ғана өтінушіге беріледі.
Әлеуметтік көмек азаматтың арызы, округ, село, Затобол поселкісі әкімінің сенімхаты, құжаттануының шығыс соманы растайтын анықтама немесе басқа құжаттар бойынша төленеді.
9. Қорытынды ережелер
31. Заңнамамен белгiленген тәртiп бойынша өтiнушiлерге атаулы әлеуметтiк көмек төлеу мен тағайындаудың дұрыстығына комиссия жауап бередi.
32. Алдынала әлеуметтiк көмек алуға және оның мөлшерi жөнiнде шындыққа жанаспайтын өзгерiстер туралы мәлiметтер бергенi үшiн азаматтар әлеуметтiк көмектер алу құқынан мерзімі үш айға дейін айырылады.
33. Белсендi түрде жұмыс iздемей ия болмаса уақытша берiлген ақылы қоғамдық жұмыстан бас тартқаны үшiн жұмыссыздардың әлеуметтiк көмек алу құқылары жойылады.
34. Әлеуметтiк көмектi төлеу мекен жайындағы халықтық банкiнiң филиалы және "Қазпошта" бөлімшесі арқылы жүзеге асырылады, әлеуметтiк көмек алуға негiз бiткеннен кейiн ия болмаса қайтыс болғаннан кейiн алушының құқығы жойылады.
35. Әлеуметтiк көмек көрсетуге бөлiнетiн қаржыны пайдалануға бақылауды уәкілетті қаржы органы жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы
Қостанай ауданы әкiмиятының
2004 жылғы 11 наурыздағы
№ 140 қаулысына 2 қосымша
Атаулы әлеуметтік көмектер көрсету
бойынша аудандық комиссияның құрамы
Демесенов Мереке Андреевич
-
Қостанай ауданы әкiмiнiң орынбасары, комиссия төрағасы
Жүсiпов Мұқаш Ыбырайұлы
-
Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы мемлекеттік мекемесінің басшысы, комиссия төрағасының орынбасары
Воронина Ольга Федоровна
-
Қостанай ауданының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы мемлекеттік мекемесінің қаржы-шаруашылығы бөлімінің басшысы, комиссия хатшысы
Комиссия мүшелерi:
Ильминская Вера Яковлевна
-
Қостанай ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекемесінің ішкі саясат және әлеуметтік сала  бөлімінің басшысы
Климовская Любовь Терентьевна
-
Қостанай ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекемесінің ішкі саясат және әлеуметтік сала бөлімінің бас маманы
Невмержицкая Людмила Леонидовна
-
Қостанай облысының қаржы Департаментінің Қостанай аудандық қаржы басқармасы мемлекеттік мекемесінің бас маманы (келісім бойынша)
Лим
Варвара Николаевна
-
Қостанай ауданының салық төлеушілермен жұмыс жасау бөлімінің басшысы
Мураева Надежда Александровна
-
аудандық ардагерлер Кеңесiнiң төрағасы (келісім бойынша)
Қондыбаева Гүлнар Оралқызы
-
Қостанай ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекемесінің ішкі саясат және әлеуметтік сала бөлімінің жетекші маманы

7. Социальная помощь совету ветеранов
для приобретения ритуальных венков умершим инвалидам
и участникам Великой отечественной войны
29. Социальная помощь районному совету ветеранов для приобретения ритуальных венков умершим инвалидам и участникам Великой Отечественной войны выделяется на основании ходатайства районного совета ветеранов войны и труда в сумме, не превышающей 10 тысяч тенге в квартал.
8. В исключительных случаях социальная помощь
на документирование малообеспеченным гражданам
30. Социальная помощь на документирование малообеспеченным гражданам в исключительных случаях предоставляется заявителю в случае если семья не имеет дохода.
Социальная помощь выплачивается на основании заявления гражданина, ходатайства акима округа, села поселка Затобольск, справки или иных документов, подтверждающих сумму расходов на документирование.
9. Заключительные положения
31. Комиссия несет ответственность за правильность назначения и выплаты адресной социальной помощи заявителям в установленном законодательством порядке.
32. Граждане, предоставившие заведомо недостоверные сведения или несвоевременно известившие об изменениях, влияющих на право получения социальной помощи и ее размеры, лишаются права на получение социальной помощи на период до трех месяцев.
33. Не имеют право на получение социальной помощи безработные, отказавшиеся от участия в оплачиваемых общественных работах, от предлагаемой работы, не занятые ее активным поиском.
34. Выплата социальной помощи осуществляется по месту жительства получателей через соответствующие банки и отделение "Казпочты", где имеются счета, и прекращаются в случае утраты оснований для ее получения или в связи со смертью получателя.
35. Контроль за правильностью расходования средств, выделяемых на оказание социальной помощи, осуществляется уполномоченным финансовым органом.
Приложение 2
к постановлению акимата
Костанайского района
Костанайской области
Республики Казахстан
от 11 марта 2004 года
№ 140
Состав
районной комиссии по оказанию
адресной социальной помощи
Демесенов Мереке       заместитель акима Костанайского района,
Андреевич              председатель комиссии
Жусупов Мукаш          начальник государственного учреждения
Ибраевич               "Управление труда, занятости и социальной
защиты населения Костанайского района,
заместитель председателя комиссии
Воронина Ольга         начальник финансово-хозяйственного отдела
Федоровна              государственного учреждения "Управление
труда занятости и социальной защиты
населения Костанайского района",
секретарь комиссии
Члены комиссии:
Ильминская Вера       начальник отдела внутренней политики и
Яковлевна             социальной сферы государственного
учреждения "Аппарат акима Костанайского
района"
Климовская Любовь     главный специалист отдела внутренней
Тереньтьевна          политики и социальной сферы
государственного учреждения "Аппарат
акима Костанайского района"
Невмержицкая Людмила  главный специалист государственного
Леонидовна            учреждения "Костанайское районное
финансовое управление Департамента
финансов Костанайской области"
(по согласованию)
Лим Варвара           начальник отдела по работе с
Николаевна            налогоплательщиками Костанайского района
Мураева Надежда       председатель районного Совета ветеранов
Александровна         (по согласованию)
Кондубаева Гульнар    ведущий специалист отдела внутренней
Ораловна              политики и социальной сферы
государственного учреждения "Аппарат
акима Костанайского района"