Кедейлiктi азайту мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру кеңесi туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2004 жылғы 26 наурыздағы N 91/4 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 16 сәуірде N 2395 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 178/13 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 178/13 қаулысымен.
Облыстық Мәслихаттың (II сайланған XXVI сессиясы) 2003 жылғы 25 сәуiрдегi N 119/26 шешiмiмен бекiтiлген облыста кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Кедейлiктi азайту мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық үйлестiру кеңесi (бұдан әрi-Кеңес) құрылсын.
2. Кеңестiң қоса берiлiп отырған Ережесi бекiтiлсiн.
3. Кеңестiң дербес құрамы заңнамамен белгiленген тәртiпте облыстық Мәслихаттың бекiтуiне ұсынылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкімі                                  Қ. Нұрпейiсов
Облыс әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 26 наурыз
"Кедейлiктi азайту мәселелерi жөнiндегi
ведомствоаралық үйлестiру кеңесi туралы"
N 91/4 қаулысымен
бекiтiлген
Кедейлiктi азайту мәселелерi жөнiндегi
ведомствоаралық үйлестiру кеңесiнiң
Ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Облыстық Мәслихаттың (II сайланған XXVI сессиясы) 2003 жылғы 25 сәуiрдегi N 119/26 шешiмiмен бекiтiлген облыста кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында ведомствоаралық үйлестiру кеңесi (бұдан әрi-Кеңес) құрылды. Кеңес облыс әкiмдiгi жанындағы консультативтiк-кеңестiк орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiне, облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Кеңестiң дербес құрамын облыстық Мәслихат бекiтедi.
2. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi мен функциялары
4. Мыналар бойынша:
1) облыстық Мәслихаттың (II сайланған XXVI сессиясы) 2003 жылғы 25 сәуiрдегi N 119/26 шешiмiмен бекiтiлген облыста кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасының iске асырылуын бақылау;
2) облыстағы кедейлiктiң арнайы мәнiсiн зерделеу;
3) әлеуметтiк қорғау, жұмыспен қамту саласында және еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныс құрылымын ескерiп,  жұмыссыздық деңгейiн төмендетудiң өзектi мәселелерi;

О межведомственном координационном совете по вопросам снижения бедности.
Постановление акимата Павлодарской области от 26 марта 2004 года N 91/4. Зарегистрировано Департаметом юстиции Павлодарской области 16 апреля 2004 года за N 2395. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 18 сентября 2009 года N 178/13
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 18 сентября 2009 года N 178/13.
В целях выработки предложений по реализации программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы, утвержденной решениемобластного маслихата (XXVI сессия, II созыв) от 25 апреля 2003 года N 119/26, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать межведомственный координационный совет по вопросам снижения бедности (далее - Совет).
2. Утвердить прилагаемое Положение Совета.
3. Представить в установленном законодательством порядке персональный состав Совета на утверждение областного маслихата.
4. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области                               К. Нурпеисов
Утверждено
постановлением акимата области
от 26 марта 2004 года N 91/4
"О межведомственном координационном
совете по вопросам снижения бедности"
Положение
межведомственного координационного совета
по вопросам снижения бедности
1. Общие положения
1. Межведомственный координационный совет по вопросам снижения бедности (далее - Совет) образован в целях выработки предложений по реализации программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы, утвержденной решением областного маслихата (XXVI сессия, II созыв) от 25 апреля 2003 года N 119/26. Совет является консультативно-совещательным органом при акимате области.
2. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Персональный состав Совета утверждается областным маслихатом.
2. Основные задачи и функции Совета
4. Основными задачами и функциями Совета являются выработка предложений по:
1) контролю за реализацией программы по снижению бедности в области на 2003-2005 годы, утвержденной решением областного маслихата (XXVI сессия, II созыв) от 25 апреля 2003 года N 119/26;
2) изучению специфических аспектов бедности в области;
3) проблемам в области социальной защиты, занятости и снижения уровня безработицы с учетом структуры спроса и предложения на рынке труда;

4) үкiметтiк емес ұйымдарды тарта отырып, кедейлiктiң өзектi мәселелерiн шешу құрамында халықаралық көмектi тиiмдi пайдалану;
5) аз қамтамасыз етiлген азаматтарды қолдау жөнiндегi қолда бар бағдарламалардың тиiмдiлiгi жөнiндегi ұсыныстарды пысықтау Кеңестiң негiзгi мiндеттерi мен функциялары болып табылады.
3. Кеңестiң құқықтары
5. Кеңес өз құзыретi шегiнде, заңнамамен белгiленген тәртiпте:
1) облыстың мемлекеттiк органдары мен ұйымдарынан тиiстi ақпаратты сұратуға және алуға;
2) Кеңес мүшелерiнiң мәжiлiстерiнде мемлекеттiк органдардың және өзге де  ұйымдардың жауапты өкiлдерiн заңнамамен белгiленген тәртiпте Кеңестiң қарамағына жататын мәселелер бойынша тыңдауға;
3) облыс әкiмiне Кеңес құрамын өзгерту туралы ұсыныстар енгiзуге;
4) Кеңестiң қарамағына жататын мәселелердi шешуге Кеңес құрамына енбеген (келiсiм бойынша) мемлекеттiк органдардың және өзге де ұйымдардың өкiлдерiн тартуға құқығы бар.
4. Кеңестiң жұмысын ұйымдастыру
6. Кеңестi төраға басқарады, ол болмаған кезде оның функцияларын төрағаның орынбасары атқарады.
7. Кеңес мәжiлiстерiнiң күн тәртiбi бойынша ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды және ол өткiзiлгеннен кейiн хаттаманы ресiмдеудi Кеңестiң хатшысы жүзеге асырады.
8. Облыс экономика департаментi өзiнiң құзыретiне және функцияларына сәйкес Кеңестiң жұмыс органы болып табылады.
9. Кеңестiң мәжiлiстерi қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына кем дегенде бiр рет өткiзiледi.
10. Мәжiлiстiң күн тәртiбi, сондай-ақ олардың өткiзiлетiн  орны мен уақытын Кеңес мүшелерiнiң келiсiмi бойынша төраға анықтайды және нақтылайды.
11. Кеңестiң шешiмдерi ашық дауыс беру жолымен қабылданады, егер мәжiлiсте Кеңес мүшелерi жалпы санының көпшiлiгi дауыс берген болса, қабылданды деп саналады. Дауыс тең болған жағдайда, Төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
12. Кеңестiң шешiмдерi хаттамалармен ресiмделедi және ұсынымдық сипатта болады.
Кеңес мүшелерiнiң ерекше пiкiр бiлдiруге құқығы бар, ол жазбаша түрде баяндалуы тиiс.
5. Кеңестiң қызметiн тоқтату
13. Кеңестiң қызметi заңнамамен белгiленген тәртiпте тоқтатылады.

4) повышению эффективности использования международной помощи при решении проблем бедности с привлечением неправительственных организаций;
5) обеспечению эффективности существующих программ по поддержке малообеспеченных граждан.
3. Права Совета
5. Совет имеет право в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в пределах своей компетенции:
1) запрашивать и получать соответствующую информацию от государственных органов и организаций области;
2) заслушивать на заседаниях членов Совета, ответственных представителей государственных органов и иных организаций по вопросам, относящимся к ведению Совета;
3) вносить на рассмотрение акима области предложения об изменении состава Совета;
4) привлекать (по согласованию) представителей государственных органов и иных организаций, не вошедших в состав Совета, для решения вопросов, относящихся к ведению Совета.
4. Организация деятельности Совета
6. Совет возглавляет председатель, чьи функции в его отсутствие выполняет заместитель председателя.
7. Подготовку, необходимых документов, материалов, предложений по повесткам дня заседаний Совета и оформление протоколов после их проведения осуществляет секретарь Совета.
8. Рабочим органом Совета является департамент экономики области в соответствии с его компетенцией и функциями.
9. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
10. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Совета по согласованию с членами Совета.
11. Решения Совета принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них проголосовало большинство от общего количества членов Совета. В случае равенства голосов решающим является голос председателя.
12. Решения Совета оформляются протоколами и носят рекомендательный характер.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое должно быть изложено в письменном виде.
5. Прекращение деятельности Совета
13. Прекращение деятельности Совета осуществляется в установленном законодательством порядке.