Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң жанындағы үкiметтiк емес ұйымдармен ынтымақтасу және өзара iс-қимыл жасау жөнiндегi Алматы қалалық Кеңесi туралы
Алматы қаласы әкімшілігінің 2004 жылғы 11 ақпандағы N 2/120 қаулысы. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 02 наурызда N 585 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 13 ақпандағы № 2/82 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2009.02.13 № 2/82 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасындағы үкiметтiк емес ұйымдарды мемлекеттiк қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" N 253 Қаулысын жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласы Әкiмшiлiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң жанындағы үкiметтiк емес ұйымдармен ынтымақтасу және өзара iс-қимыл жасау жөнiндегi Алматы қалалық Кеңесi - консультативтiк-кеңесшi орган құрылсын (бұдан әрi мәтiн бойынша-Кеңес).
2. Кеңес туралы ұсынылған Ереже бекiтiлсiн (1 қосымша).
3. Белгiленген тәртiпте Кеңестiң ұсынылған жеке құрамы Алматы қаласы Мәслихатына бекiтуге берiлсiн (2 қосымша).
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары А.Қ.Бижановқа жүктелсiн.
Алматы қаласының әкiмi                      В. Храпунов
әкiмшiлiк хатшысы                           К. Тәжиева
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң
2004 жылғы "11" ақпандағы
N 2/120 қаулысына
N 1 қосымша
Алматы қалалық әкiмшiлiгiнiң жанындағы
үкiметтiк емес ұйымдармен ынтымақтасу
және өзара iс-қимыл жасау жөнiндегi
Алматы қалалық Кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Үкiметтiк емес ұйымдармен ынтымақтасу және өзара iс-қимыл жасау жөнiндегi Алматы қалалық Кеңесi (бұдан әрi Кеңес) Алматы қаласы әкiмшiлiгi жанындағы үйлестiру және консультативтiк-кеңесшi органы болып табылады.
2. Кеңестiң негiзгi мақсаты үкiметтiк емес ұйымдардың дамуына және қалыптасуына жәрдемдесу жергiлiктi мемлекеттiк басқару органдарының өзара iс-қимыл жасауы және қолдауы негiзiнде қоғамның әлеуметтiк маңызы бар проблемаларын шешудегi олардың ролiн көтеру.
3. Кеңес өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңнамалық және мөлшерлемелiк құқықтық актiлерiн және сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
II. Кеңестiң мiндеттерi және
қызметiнiң негiзгi бағыттары
4. Кеңестiң мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) мемлекеттiк билiк органдардың және үкiметтiк емес ұйымдардың өзара iс-қимылын жасауының ұтымды жолдарын iздестiру;
2) әлеуметтiк мәселелердi шешетiн үкiметтiк емес ұйымдарға ақпараттық-консультациялық, әдiстемелiк қолдау көрсету;

Об Алматинском городском Совете по сотрудничеству и взаимодействию с неправительственными организациями при акимате города Алматы
Постановление Акимата города Алматы N 2/120 от 11 февраля 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 2 марта 2004 года за N 585. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 13 февраля 2009 года N 2/82
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 13.02.2009 года N 2/82.
В целях реализации Постановления Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года № 253 "О программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы" акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Образовать консультативно-совещательный орган - Алматинский городской Совет по сотрудничеству и взаимодействию с неправительственными организациями при акимате города Алматы (далее по тексту - Совет).
2. Утвердить Положение о Совете. (приложение 1)
3. Представить на утверждение в установленном порядке персональный состав Совета в Алматинский городской Маслихат. (приложение 2)
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Бижанова А.Х.
Аким города Алматы                      В. Храпунов
Секретарь акимата                       К.Тажиева
Приложение 1
к Постановлению Акимата г.Алматы
№ 2/120 от 11 февраля 2004 г.
ПОЛОЖЕНИЕ
об Алматинском городском Совете по сотрудничеству
и взаимодействию с неправительственными
организациями при акимате г.Алматы 1. Общее положение
1. Алматинский городской Совет по сотрудничеству и взаимодействию с неправительственными организациями (далее - Совет) является консультативно совещательным органом при акимате города Алматы.
2. Основная цель Совета - содействие развитию и становлению неправительственных организаций, усиление их роли в решении социально значимых проблем общества на основе взаимодействия и поддержки со стороны местных органов государственного управления.
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законодательными и иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и основные направления деятельности Совета
4. Задачами Совета являются:
1) поиск оптимальных путей взаимодействия органов государственной власти и неправительственных организаций;
2) оказание информационной, консультативной, методической поддержки неправительственным организациям, решающим социальные вопросы;

3) үкiметтiк емес ұйымдардың әзiрлеген әлеуметтiк маңызды жобаларын жүзеге асыруға көмек беру;
4) экономикалық және әлеуметтiк саясаттың басым бағыттары туралы өкiлеттi және атқарушы үкiмет органдарының қарауына ұсыныстар енгiзу;
5. Кеңестiң негiзгi қызметiнiң басты бағыттары мыналар болып табылады:
1) қаланың болашақ әлеуметтiк-экономикалық даму жоспарын әзiрлеуге қатысу;
2) қоғам дамуының өзектi мәселелерi бойынша көпшiлiк тыңдауларды ұйымдастыру;
3) мемлекеттiк емес ұйымдардың мына салаларында сындарлы бастамаларын талқылау, қолдау:
- әлеуметтiк қорғау және жұмыспен қамту;
- денсаулық сақтау;
- бiлiм, ғылым, жаңа технологиялар;
- экология;
- мәдениет;
- құқықтық қорғау;
- тұтынушылардың құқықтарын қорғау;
- жастар және балалар ұйымдары;
- отбасы және әйелдер;
- отанды сүю ұйымдары;
- спорт және туризм;
- қаржы, бизнес,экономика;
- ақпараттық сала және БАҚ;
- кәсiподақ бiрлестiктерi.
III. Кеңестiң негiзгi құқықтары
6. Кеңестiң мынадай құқықтары бар:
- мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара бiрлесiп жұмыс атқару олардан консультациялық қолдауға ие болу;
- Кеңестiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша ұсыныстар даярлауға және оларды өкiлеттi мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың қарауына енгiзу;
- заң тәртiбiне сәйкес мемлекеттiк және өзге ұйымдардан қажеттi ақпараттық материалдарды сұрастыру;
- талқыланатын мәселелерге қатысты мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың өкiлдерiн Кеңестiң мәжiлiсiне шақыру;
- Кеңестiң қарауына енгiзiлетiн мәселелердi алдын ала зерттеу үшiн (қажет болған жағдайда) уақытша сараптау жұмыс топтарын құру және оларды шешудiң  тиiмдi жолдарын анықтау;
- сарапшылар мен консультанттар ретiнде мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың өкiлдерiн тарту.
IV. Кеңес қызметiн ұйымдастыру
7. Кеңес үкiметтiк емес ұйымдардың, сондай-ақ мемлекеттiк органдардың (мекемелердiң) өкiлдерi санатынан тұрақты негiзде құрылады.
Кеңестiң жеке құрамы Алматы қаласы Әкiмiнiң ұсынысымен Алматы қаласы Мәслихатының шешiмiмен бекiтiледi.
Кеңестiң құрамына мемлекеттiк органдардан мемлекеттiк органның (мекеменiң) бiрiншi басшысы немесе оның орынбасарының мәртебесi бар өкiлдер, үкiметтiк емес ұйымдардан олардың бiрiншi басшылары енедi.
8. Кеңеске тең құқықтары бар екi тең төраға басшылық етедi, олардың бiреуi үкiметтiк емес ұйымдардан сайланады, екiншiсi қала әкiмшiлiгiнiң өкiлi (лауазымы бойынша - Iшкi саясат департаментiнiң бастығы).

3) оказание помощи в реализации социально значимых проектов, разработанных неправительственными организациями;
4) внесение на рассмотрение представительных и исполнительных органов власти предложений о приоритетных направлениях экономической и социальной политики.
5. Основными направлениями деятельности Совета являются:
1) участие в разработке перспективных планов социально-экономического развития города;
2) организация общественных слушаний по актуальным проблемам развития общества;
3) обсуждение и поддержка конструктивных инициатив неправительственных организаций в следующих сферах:
социальная защита и занятость;
здравоохранение;
образование, наука, новые технологии;
экология;
культура;
правовая защита;
защита прав потребителей;
молодежные и детские организации;
семья и женщина;
патриотические организации;
спорт и туризм;
финансы, бизнес, экономика;
информационная сфера и средства массовой информации;
профсоюзные объединения.
3. Основные права Совета
6. Совет имеет право:
1) взаимодействовать с государственными органами и организациями, получать от них консультативную поддержку;
2) вырабатывать рекомендации и предложения по вопросам, входящим в компетенцию Совета, и вносить их на рассмотрение уполномоченных государственных органов и организаций;
3) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных и иных организаций необходимые информационные материалы;
4) приглашать на заседания Совета представителей государственных органов и организаций, имеющих отношение к обсуждаемым проблемам;
5) создавать (при необходимости) временные экспертные рабочие группы для предварительного изучения проблем, выносимых на рассмотрение Совета и определения наиболее эффективных путей их решения;
6) привлекать в качестве экспертов и консультантов представителей государственных органов и организаций.
4. Организация деятельности Совета
7. Совет создается на постоянной основе из числа представителей неправительственных организаций, а также представителей государственных органов (учреждений).
Персональный состав Совета утверждается решением Алматинского городского Маслихата по представлению акима города Алматы.
От государственных органов в состав Совета включаются представители со статусом на уровне первого руководителя государственного органа (учреждения) либо его заместителя, от неправительственных организаций включаются их первые руководители.
8. Совет возглавляется двумя сопредседателями, обладающими равными полномочиями, один из которых избирается от неправительственных организаций, второй представитель акимата города (по должности - начальник департамента внутренней политики).

9. Кеңестiң тең төрағалары мынадай қызметтердi жүзеге асырады:
- Кеңес мүшелерiнiң және Кеңес шешiмдерiн жүзеге асыру аясында оның қызметiне тартылған мамандардың жұмысын үйлестiру;
- Кеңес мәжiлiсiн әзiрлеудi қамтамасыз етедi;
- әлеуметтiк жобаларды жүзеге асыру жөнiнде уақытша сараптау және шығармашылық жұмыс топтарының қызметiн ұйымдастырады;
- әлеуметтiк жобаларды жүзеге асыру үшiн уақытша сараптау және шығармашылық жұмыс топтарының қызметiн ұйымдастырады;
- әлеуметтiк жобаларды жүзеге асыру үшiн үкiметтiк емес ұйымдардан ұсыныстарды қарау үшiн қабылдайды;
- Кеңестiң қызметiн жария ету үшiн және қабылданған шешiмдердiң мөлдiрлiгiн қамтамасыз етуде БАҚ тұрақты байланысты жүзеге асырады.
10. Кеңес мәжiлiсi қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi, тоқсанына бiр реттен кем емес және оған оның мүшелерiнiң тең жартысы қатысқан жағдайда өкiлеттi болып есептеледi.
11. Мәжiлiстi өткiзудiң күнiн, уақытын, күн тәртiбiн Кеңестiң тең төрағалары анықтайды, олар Кеңес мүшелерi мен үкіметтік емес ұйымдар басшыларының ұсыныстарын ескередi. Күн тәртiбi Кеңес мүшелерiне оны өткiзер алдындағы 10 күнтiзбелiк күннен қалдырылмай жiберiледi.
12. Мәжiлiстi өткiзу тәртiбiн және сөйлеушiлердiң регламентiн мәжiлiске қатысушылар анықтайды.
13. Кеңестiң шешiмi ашық дауыспен қабылданады және ұсынымдық сипатта болады. Шешiм қабылданды деп есептеледi, егер оған Кеңес мәжiлiсiне қатысқан мүшелердiң көпшiлiгi дауыс берген жағдайда. Көпшiлiк дауыс алмаған Кеңес мүшелерiнiң пiкiрлерi жазбаша түрде ресiмделiп, Кеңес шешiмiне қоса берiлуi мүмкiн.
14. Кеңес мәжiлiсi хаттамамен ресiмделiп, оған тең төраға қол қояды.
15. Кеңес шешiмi қажет болған жағдайда үкiметтiң өкiлеттi және атқарушы органдарының қарауына берiлуi мүмкiн.
16. Шешiмдердiң орындалуын бақылау Кеңестiң тең төрағаларына жүктеледi, олар Кеңес мүшелерiне қабылданған шешiмдердiң орындалуы жайлы тұрақты хабарлап тұрады.
V. Кеңес қызметiн қамтамасыз ету
17. Кеңес қызметiнiң ұйымдық-техникалық қамтамасыз етiлуi Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң Iшкi саясат департаментiне жүктеледi.
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң
2004 жылғы "11" ақпандағы
N 2/120 қаулысына
N 2 қосымша
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң жанындағы
үкiметтiк емес ұйымдармен ынтымақтасу
және өзара iс-қимыл жасау жөнiндегi
Алматы қалалық Кеңесiнiң
ҚҰРАМЫ
1. Жүнiсбеков Болат - Алматы қалалық Iшкi
Жүнiсбекұлы        саясат департаментiнiң
бастығы, Кеңестiң тең төрағасы
2. Цеховой Алексей  - Халықаралық Ақпарат
Филлипович         академиясының бас директоры, Кеңестiң тең
төрағасы
3. Қамзанов Айтжан  - Алматы қалалық Iшкi
Сыдықанұлы         саясат департаментiнiң бөлiм бастығы, Кеңес
хатшысы
Кеңес мүшелерi:
4. Аманбаев Али     - Алматы қалалық мүгедектер
Әбiлдаұлыc         қоғамының төрағасы
5. Андреев Андрей   - "Правовая инициатива" қоғамдық бiрлестiгiнiң
төрағасы
6. Ахметова Лейла   - "Интеллектуалдық еңбек әйелдерi одағы" -
Сейсенбекқызы      қоғамдық бiрлестiгiнiң төрайымы
7. Аюханов Болат    - "Қазақстан би өнерiн
Азизұлы            қолдау" қоғамдық қорының төрағасы
8. Бәкiрова±Ғалия   - "Дана" отбасын
Ешмухаметқызы      әлеуметтiк қолдану орталығының директоры
9. Балабаева Нина   - "Родник" әйелдер мен
Николаевна         балаларды бейiмдеу және рухани сауықтыру
орталығының директоры
10. Бахарева Ольга   - "Спешиал Олимпикс Қазақстан" қайырымдылық
Сергеевна          бiрлестiгiнiң бас директоры
11. Бахмутова Наталья- жас көшбасшылыры
Ивановна           қауымдастығының президентi
12. Госсен Эрвин     - Қазақстан немiстерi
Францевич          ғылыми бiрлестiгiнiң тең төрағасы
13. Дуспулова Дина   - "Алматы - Бейбiтшiлiк
Айсақызы           үйi" қоғамдық бірлестігінің қоғамдық
бiрлестiгiнiң аға үйлестiрушi
14. Елеусiзов Мэлс   - "Табиғат" Қазақстан
Хамзаұлы           қауымдастықтары және кәсiпорындары
экологиялық одағының төрағасы
15. Жаппарова Шакета - әлеуметтiк-құқықтық
Шағатайқызы        дамуға жәрдемдесу орталығының атқарушы
директоры
16. Илиева Ұрқыз     - Шығыс әйелдерiнiң
Злаудунқызы        Халықаралық экологиялық
қауымдастығының президентi
17. Иманғазина       - "Бибi Ана" мүгедек
Бибигуль           әйелдердiң республикалық
Қабиқызы           бiрлестiгiнiң президентi
18. Ешмұхамедова     - "Мөлдiр" әйелдер қауымдастығының
Ляззат             президентi
Ескендiрқызы
19. Қараулова Әсел   - Қазақстандық баспасөз
Әдiлқызы           клубының президентi
20. Ким Светлана     - "Тин Челлиндж Қазақстан"
Чансебовна         қайырымдылық қорының қаржы директоры
21. Мәлiков Ернар    - "Баспана" қоғамдары
Денбайұлы          қауымдастығы заңды тұлғалар
Бiрлестiгiнiң бас директоры
22. Молдахмет        - Алматы кәсiподақтар
Мырзағали          Одағының төрағасы
Молдахметұлы
23. Оразбаев Талғат  - Қазақстан денсаулық сақтау
Мұратұлы           Бiрлестiктерi және ұйымдары
Одағының директоры
24. Пашевич Сергей   - Ауғанстандағы соғысқа
Владимирович       қатысқан жауынгерлер
Қауымдастығының мүшесi
25. Пiрiмқұлов       - "Қарулы Күштер мүгедектерiне
Амангелдi          жәрдемдесу  қорының" төрағасы
Мүдиханұлы
26. Рахымбеков       - "Фемида" тұтынушылардың
Сейiнбек           құқықтарын қорғаудың
Садықұлы           қалалық орталығының төрағасы
27. Савченко         - "Қазақстан Республикасы
Светлана Юрьевна   тұтынушылары ұлттық лигасы" қайырымдылық
қорының төрайымы
28. Садықова Айжан   - Қазақстан провизор-дәрiгерлерi
Бекайдарқызы       Қауымдастығының президентi
29. Сүлейменова Роза - ақыл-ойы дамуында ақауы
Айтжанқызы         бар балаларды әлеуметтiк
бейiмдеу және кәсiби еңбек бойынша
сауықтыру орталығының директоры
30. Тәнекеев         - Республикалық мүгедектер
Сейдәлiм           қоғамының төрағасы
Нысанбайұлы
31. Тукалевская      - Қазақстан Республикасы
Наталья            Диабеттiк Қауымдастығының
Николаевна         президентi
32. Тұрғанбай Зухра  - "Қамқорлық" дағдарыс
Құсайынқызы        орталығының директоры
33. Филатов Владимир - "Тенгри Умай" қайырымдылық қорының
Аркадьевич         төрағасы
34. Франц Инесса     - Даму мақсатындағы ынтымақтастық
Владимировна       институтының президентi
35. Хабибуллина      - "Мөлдiр" шағын несие
Ирина Викторовна   ұйымының директоры
36. Хайруллина Асия  - Балаларды асырап алу жөнiндегi
ақпараттық орталығының директоры
37. Хегай Аркадий    - "Халықаралық құқық қорғау орталығы"
Юрьевич            қоғамдық бiрлестiгiнiң президентi
38. Ямбаев Виктор    - Алматы кәсiпкерлер
Вениаминович       қауымдастығының президентi
Әкiмшiлiк хатшысы                   К. Тәжиева

9. Сопредседатели Совета осуществляют следующие функции:
1) координируют работу членов Совета и привлеченных к его деятельности специалистов в рамках реализации решений Совета;
2) обеспечивают подготовку заседаний Совета;
3) организовывают деятельность временных экспертных и творческих рабочих групп по реализации социальных проектов;
4) принимают к рассмотрению предложения от неправительственных организаций по реализации социальных проектов;
5) осуществляют постоянную связь со средствами массовой информации для освещения деятельности Совета и обеспечения прозрачности принятых решений.
10. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал и считается полномочным при участии в нем не менее половины его членов.
11. Дата, время проведения, повестка дня заседаний определяются сопредседателями Совета с учетом предложений членов Совета и руководителей неправительственных организаций. Повестка дня направляется членам Совета не позднее чем за 10 календарных дней до его очередного заседания.
12. Порядок проведения заседания и регламент выступлений определяется участниками заседания.
13. Решения Совета принимаются открытым голосованием и носят рекомендательный характер. Решение считается принятым, если за него проголосовало большинство от числа присутствующих на заседании членов Совета. Мнения участников Совета, не получившие большинство голосов, по желанию высказавших их могут быть оформлены в письменном виде и приложены к решению Совета.
14. Заседание Совета оформляется протоколом, который подписывается сопредседателями.
15. Решения Совета при необходимости могут выноситься на рассмотрение представительных и исполнительных органов власти.
16. Контроль за исполнением решений возлагается на сопредседателей Совета, которые регулярно информируют членов Совета о ходе выполнения принимаемых решений.
5. Обеспечение деятельности Совета
17. Организационно-техническое обеспечение деятельности Совета возлагается на Департамент внутренней политики города Алматы.
Секретарь акимата                  К. Тажиева
Приложение  2
к  Постановлению
Акимата города Алматы
N 2/120 от 11 февраля 2004 г.
СОСТАВ
АЛМАТИНСКОГО ГОРОДСКОГО СОВЕТА ПО СОТРУДНИЧЕСТВУ И
ВЗАИМОДЕЙСТВИЮ С НЕПРАВИТЕЛЬСТВЕННЫМИ
ОРГАНИЗАЦИЯМИ ПРИ АКИМАТЕ г. АЛМАТЫ
1.
Жунисбеков Болат Жунисбекович
- начальник Департамента внутренней политики города Алматы, сопредседатель Совета
2.
Цеховой Алексей Филиппович
- генеральный директор Международной Академии информации, сопредседатель Совета
3.
Камзанов Айтжан Сыдыканович
- начальник отдела Департамента внутренней политики города Алматы, секретарь Совета
Члены Совета:
4.
Аманбаев Али
Абильдаевич
- председатель общества инвалидов города Алматы
5.
Андреев Андрей
- председатель общественного объединения "Правовая инициатива"
6.
Ахметова Лейла Сейсенбековна
- председатель общественного объединения "Союз женщин интеллектуального труда"
7.
Аюханов Булат Газизович
- председатель общественного фонда "Поддержки танцевального искусства Казахстана"
8.
Бакирова Галия Ешмухамедовна
- директор центра социальной поддержки семьи "Дана"
9.
Балабаева Нина Николаевна
- директор центра адаптации и реабилитации женщин и детей "Родник"
10.
Бахарева Ольга Сергеевна
- генеральный директор благотворительного объединения "Спешиал Олимпикс Казахстан"
11.
Бахмутова Наталья
Ивановна
- президент Ассоциации юных лидеров
12.
Госсен Эрвин Францевич
- сопредседатель научного объединения немцев Казахстана
13.
Дуспулова Дина
Гайсевна
- старший координатор общественного объединения "Алматы - Дом мира"
14.
Елеусизов Мэлс
Хамзаевич
- председатель Экологического союза ассоциаций и предприятий Казахстана "Табигат"
15.
Жаппарова Шакета Чагатаевна
- исполнительный директор центра содействия социально  правовому развитию
16.
Илиева Уркыз Злаудуновна
- президент Международной экологической Ассоциации женщин Востока
17.
Имангазина Бибигуль Кабиевна
- президент республиканского объединения женщин-инвалидов "Биби Ана"
18.
Ишмухамедова Ляззат Искандаровна
- президент ассоциации женщин "Молдiр"
19.
Караулова Асель
Адильевна
- президент Казахстанского пресс-клуба
20.
Ким Светлана
Ченсибовна
- финансовый директор благотворительного фонда "Тин Челлиндж Казахстан"
21.
Маликов Ернар
Денбаевич
- генеральный директор Объединения юридических лиц Ассоциации обществ "Баспана"
22.
Молдахмет Мырзагали Молдахметович
- председатель Союза профсоюзов
23.
Оразбаев Талгат Муратович
- директор Союза объединений и организаций здравоохранения Казахстана
24.
Пашевич Сергей
Владимирович
- член Ассоциации воинов афганцев
25.
Примкулов Амангельды Мудиханович
- председатель "Фонда содействия инвалидам Вооруженных Сил"
26.
Рахимбеков Сеинбек
Садыкович
- председатель городского центра по защите прав потребителей "Фемида"
27.
Савченко Светлана
Юрьевна
- председатель общественного фонда "Национальная лига потребителей Казахстана"
28.
Садыкова Айжан
Бегайдаровна
- президент Ассоциации врачей-провизоров Казахстана
29.
Сулейменова Роза
Айтжановна
- директор центра социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей с нарушением умственного развития
30.
Танекеев Сейдалим
Нысанбаевич
- председатель Республиканского общества инвалидов
31.
Тукалевская Наталья Николаевна
- президент Диабетической Ассоциации Республики Казахстан
32.
Турганбай Зухра
Кусаиновна
- директор кризисного центра "Забота"
33.
Филатов Владимир
Аркадьевич
- председатель общественного фонда "Тенгри Умай"
34.
Франц Инесса Владимировна
- президент института Сотрудничества в целях развития
35.
Хабибуллина Ирина Викторона
- директор микрокредитной организации "Молдiр"
36.
Хайруллина Асия
- директор Информационного центра по усыновлению
37.
Хегай Аркадий Юрьевич
- президент общественного объединения "Международный правозащитный центр"
38.
Ямбаев Виктор Вениаминович
- президент Алматинской ассоциации предпринимателей
Секретарь акимата               К. Тажиева