Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2004 жылғы 8 сәуірдегі N 2/301 қаулысы. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 22 сәуірде N 592 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 1/377 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" N 1787-ХП  Заңын  және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 26 мамырдағы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің 1992 жылғы 22 желтоқсандағы "Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңын қолданысқа енгізудің тәртібі туралы" N 1788-ХП қаулысын жүзеге асыру шаралары туралы" N 431  қаулысын  жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласының әкімшілігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
Семей ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу жұмысын үйлестіретін қалалық комиссияның құрамы (әрі қарай - Комиссия) бекітілсін, 1 қосымша сәйкес.
Комиссиялар туралы Ереже бекітілсін, 2 қосымша сәйкес.
Аудан әкімдері, оқу орындары, меншік түріне қарамастан ұйымдар, кәсіпорындар мен мекемелер басшылары:
Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркейтін және есепке алатын комиссия кұрсын;
Түгендеу өткізсін және 2004 жылғы 01 мамырына дейінгі мерзімде өтемақы төлеу бойынша кредиторлық қарыздар туралы мәліметтердің актуальды жиынтығын әзірлеу, аудандық комиссияларға ұсынсын.
Алматы қалалық әкімшілігінің 1993 жылғы 30 маусымдағы "Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" N 269 шешімнің күші жойылды деп танылсын.
Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары А.Қ.Бижановқа жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі
Әкімшілік хатшысы
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң
2004 жылы 8 сәуірдегі N 2/301
"Семей сынақ ядролық полигонындағы
ядролық сынаулардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы"
қаулысына келісім парағы
ЕНГIЗЕДI:
Денсаулық сақтау және халықты
әлеуметтiк қорғау бөлімінің
меңгерушісі                            А.Ким
КЕЛIСIЛДI:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                             А.Бижанов
Заң бөлiмi                             Р.Исабаева
ЖIБЕРIЛСIН:   N№4 қабылдау бөлмесіне, аудан
әкімдеріне, Департаменттерге: қалалық еңбек,
жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау, ҚР
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Алматы қаласы бойынша, табиғи
монополияны реттеу, құрылыс және сәулет,
көріктендіру, ішкі саясат, сатып алу, денсаулық
сақтау, білім, шағын бизнес, ҰҚҚ, қаржы
полициясы, коммуналдық меншік, өнеркәсіп және
сауда, көлік, энергия сақтау, үй. Басқармаларға:
қаржы, көші-қон және демография, қоршаған ортаны
қорғау басқармасы, ІІБ, жол полициясы,
прокуратура, сот, әскери комиссариат,  төтенше
жағдай,  қаржы бақылау, әділет, кеден,
қазынашылық, статистика, ақпарат, мәдениет,
тіл, мұрағат, санитарлық-эпидемиология, зейнетақы
төлеу. Комитеттерге:   экономика, білім, ғылым,
сыртқы экономика, салық, мүлік және
жекешелендіру, жер ресурстары, жер инспекциясы.
Бөлімдерге: денсаулық сақтау, заң,
бақылау-инспекторлық және кадр.
ЖIБЕРIЛДI:  "____" ___________ 2004 жыл
Хаттама бөлiмiнiң
меңгерушiсi                   М.Құлсейiтова
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң
2004 жылы 8 сәуірдегі N 2/301
"Семей сынақ ядролық полигонындағы
ядролық сынаулардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы"
қаулысына 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы Әкімдігінің 2005 жылғы 17 қарашадағы N 5/773   қаулысымен .
Семей сынақ ядролық полигонындағы
ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу және есепке алу жұмысын
үйлестіру жөніндегі қалалық комиссиясының
құрамы
Бүкенов Қайрат Ахмадиұлы
Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары, комиссия төрағасы
Нұрланов       Амангелді Жұмаханұлы
Алматы қалалық Жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар департаментінің директоры, төраға орынбасары
Ұмбаев Айтжан Керімұлы
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Алматы қаласы бойынша Департаментінің директоры
Оспанов Мұрат Тұрдыбекұлы
Зейнетақы төлемі жөніндегі мемлекеттік орталықтың Алматы қаласы бойынша филиалының директоры
Исабаева Римма Шәкіратқызы
Алматы қаласының Әкімі аппараты заң бөлімінің меңгерушісі
Еспенбетова Светлана Әлиқызы
Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаментінің әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің бас     маманы - комиссия хатшысы
Әкімшілік хатшысы
Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң
2004 жылы 8 сәуірдегі N 2/301
"Семей сынақ ядролық полигонындағы
ядролық сынаулардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы"
қаулысына 2 қосымша
Семей ядролық полигонындағы ядролық
сынаулардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркейтін және есепке
алатын комиссиялар туралы
Е Р Е Ж Е

О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
Постановление Акимата города Алматы от 8 апреля 2004 года N 2/301. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 22 апреля 2004 года за N 592. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 31 марта 2006 года N 1/377
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан N 1787-ХП от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и  Постановления  Кабинета Министров Республики Казахстан N 431 от 26 мая 1993 года "О мерах по реализации Постановления Верховного Совета Республики Казахстан от 22 декабря 1992 года N 1788-ХП "О порядке введения в действие Закона Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить состав городской комиссии по координации работы по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне, согласно приложению 1.
2. Утвердить Порядок регистрации и учета граждан, согласно приложению 2.
3. Акимам районов, руководителям учебных заведений, организаций, предприятий и учреждений, независимо от форм собственности:
1) создать комиссии по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) провести инвентаризацию и в срок до 01 мая 2004 года составить актуализированную базу данных о кредиторской задолженности по выплате компенсации и представить в районные комиссии.
4. Решение главы Алма-Атинской городской администрации N 269 от 30 июня 1993 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" признать утратившим силу.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Бижанова А.Х.
Аким города Алматы                           В. Храпунов
Секретарь акимата                            К. Тажиева
Приложение 1
к Постановлению акимата г.Алматы
N 2/301 от 8 апреля 2004 года
"О социальной защите граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Состав
городской комиссии по координации работы
по регистрации и учету граждан,
пострадавших вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском ядерном полигоне
Сноска. Приложение N 1 - в редакции  постановления  акимата города Алматы от 17 ноября 2005 года № 5/773.
Букенов                  первый заместитель акима города Алматы,
Кайрат Ахмадиевич        председатель комиссии;
Нурланов                 директор Департамента занятости и
Амангельды Жумаханович   социальных программ города Алматы,
заместитель председателя;
Умбаев                   директор Департамента Министерства
Айтжан Керимович         труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан по городу Алматы;
Оспанов                  директор Алматинского филиала
Мурат  Турдыбекович      Государственного Центра выплаты пенсий;
Исабаева                 заведующая юридическим отделом аппарата
Римма Шакиратовна        акима города Алматы
Еспенбетова              главный специалист отдела социальных
Светлана Алиевна         программ Департамента занятости и
социальных программ города Алматы,
секретарь комиссии
Секретарь акимата                                         К. Тажиева
Приложение 2
к постановлению акимата г. Алматы
N 2/301 от 8 апреля 2004 года
"О социальной защите граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне
Порядок
регистрации и учета граждан,
пострадавших вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском ядерном полигоне

1. Жалпы ережелер
1. Семей ядролық полигонындағы ядролық сынаулардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркейтін және есепке алатын комиссиялар (әрі қарай - Комиссиялар) оқу орындардың, меншік түріне қарамастан ұйымдардың, кәсіпорындардың және мекемелердің басшылары арқылы құрылады. Комиссиялар өз қызметін қазақстан Республикасының Конституциясына, заң және басқа да мөлшерлемелік-құқықтық актілерге,
сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Комиссиялардың функциялары
2. Қалалық Комиссия аудандық әкімшіліктерде құрылған комиссиялардың жұмысын үйлестіреді.
3. Аудан әкімшіліктерінің комиссиялары:
азаматтардың тіркелуін заңдылығын тексереді;
оқу орындардың, меншік түрлеріне қарамастан ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің комиссиялары ұсынған, өтемақы алатын, тіркелген азаматтардың тізімдерін бекітеді;
тіркелген азаматтардың тізімдерінің сақталуын қамтамасыз етеді.
4. Оқу орындардың, меншік түрлеріне қарамастан ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің комиссиялары:
Қазақстан Республикасының жеңілдіктер және ақшалай өтемақы алуға құқылы азаматтарынан өтініш қабылдайды;
ұсынылған барлық құжаттарымен бірге әрбір өтінішті жеке іске рәсімдейді және түскен соң 5 күннен кешіктірмей қарайды;
комиссияның шешімі хаттама арқылы рәсімделеді және іске тігіліп, тіркеуші органның есепшілер бөлімінде ақша құжаттарымен тең дәрежеде сақталады;
оңды шешім қабылданса, азаматтарды тиісті журналға тіркейді;
журналдың мәліметтері негізінде комиссия төрағасы және мүшелері куәландырған тізімдерді әзірлейді және аудан әкімшіліктерінің комиссиясына тапсырады.
3. Комиссия қызметін ұйымдастыру
және оның тәртібі
5. Комиссияны оқу орындардың, меншік түрлеріне қарамастан ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің  басшылары тағайындайтын және босататын төраға басқарады. Комиссия төрағасы орнында болмаған кезде оның міндетін төрағаның орынбасары атқарады.
6. Комиссия хатшысы оның мәжілістері аралығында Комиссия қызметін үйлестіреді, ол қабылдаған шешімдердің орындалуын бақылайды.
7. Комиссия мәжілістері қажетіне қарай өткізіледі.
8. Комиссияның шешімі хаттамамен рәсімделеді.
Әкімшілік хатшысы

1. Общие положения
1. Комиссии по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне (далее - Комиссии) образуются руководителями учебных заведений, организаций, предприятий и учреждений, независимо от форм собственности. Комиссии осуществляет свою деятельность в соответствии с  Конституцией  Республики Казахстан, законодательными и иными нормативно-правовыми актами, а также настоящим Порядком.
2. Функции Комиссий
2. Городская Комиссия координирует работу комиссий, созданных в районных акиматах.
3. Комиссии районных акиматов:
1) проверяют правомерность регистрации граждан;
2) утверждают списки зарегистрированных граждан на получение льгот и единовременной денежной компенсации, представленных комиссиями учебных заведений, организаций, предприятий и учреждений, независимо от форм собственности;
3) обеспечивают сохранность списков зарегистрированных граждан.
4. Комиссии учебных заведений, организаций, предприятий и учреждений, независимо от форм собственности:
1) принимают заявление граждан Республики Казахстан, имеющих право на льготы и денежную компенсацию;
2) каждое заявление со всеми представленными документами оформляют в отдельное дело, и рассматривают не позднее 5 дней после его поступления;
3) решение комиссии оформляется протоколом и подшивается в дело, которое хранится в бухгалтерии регистрирующего органа наравне с денежными документами;
4) при положительном решении производят регистрацию граждан в соответствующий журнал;
5) на основанных данных журнала составляют списки, заверенные председателем и членами комиссии, и передают в комиссию районного акимата.
3. Организация и порядок деятельности Комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель, назначаемый и освобождаемый руководителем учебных заведений, организаций, предприятий и учреждений, независимо от форм собственности. В отсутствии председателя Комиссии его обязанности исполняет заместитель председателя.
6. Секретарь Комиссии координирует деятельность Комиссии между ее заседаниями и осуществляет контроль за исполнением принятых ею решений.
7. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
8. Решение Комиссии оформляется протоколом.
Секретарь акимата                                             К. Тажиева