"Өкілдік шығындар" 012 бағдарламасы бойынша 2004 жылға арналған қалалық бюджетте көзделген қаражатты пайдалану Ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 19 наурыздағы N 159 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 8 сәуірде N 1208 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі N 595 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 03.04.2013 N 595 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148Заңының 31-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, "Республикалық бюджетте "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін және өкілдік шығындардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281Қаулысына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса берілген "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша 2004 жылға арналған қалалық бюджетте көзделген  қаражатты пайдалану Ережесі бекітілсін.
2. Өкілдік шығыстар шығындары "Республикалық бюджетте "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін және өкілдік шығындардың нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 281 Қаулысымен бекітілген өкілдік шығындар нормаларына сәйкес жүзеге асырылсын.
3.Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысына Б.Қ. Есмановқа жүктелсін.
Қала әкімі
Қала әкімдігінің "2004 жылға арналған
қалалық бюджетте 012 "Өкілдік  шығыстар"
бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты
пайдалану ережесін бекіту туралы"
2004 жылғы 19 наурыз N 159 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
2004 жылға арналған қалалық бюджетте "Өкілдік шығыстар"
бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже 2004 жылғы қалалық бюджетте 012 "Өкілдік шығыстар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Өкілдік шығыстар қалалық бюджетте сәйкес қаржылық жылға көзделген және қалалық бағдарлама әкімшісімен шетел делегацияларын қабылдауға, кеңестер, семинарлар, салтанатты және ресми іс-шаралар өткізуге, сондай-ақ қаланың ресми делегацияларының Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі өкілдік мақсаттар үшін бөлінген қаражат.
Өкілдік шығыстарға:
1) егер ол қала әкімдігінің сәйкес рұқсат беруші актілерімен бекітілген болса, қалаға шақырылған тұлғалардың аталған пунктке дейінгі көліктік шығыстары мен жататын орындарының төлемдері;

Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в городском бюджете на 2004 год по программе 012 "Представительские затраты"
Постановление акимата г. Петропавловска N 159 от 19 марта 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области N 1206 от 8 апреля 2004 года. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска от 3 апреля 2013 года N 595
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска от 3.04.2013 N 595
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 31 ЗаконаРеспублики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлениемПравительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств, предусмотренных в городском бюджете на 2004 год по программе "Представительские затраты".
2. Затраты на представительские расходы осуществлять в соответствии с нормами представительских затрат, утвержденных постановлением Правительства от 20 марта 2003 года N 281 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на руководителя аппарата акима города Исманова Б.К.
Аким города
Утверждено постановлением акимата города
от 19 марта 2004г. N 159
"Об утверждении Правил использования средств
предусмотренных в городском бюджете на 2004 год
по программе 012 "Представительские затраты"
ПРАВИЛА
использования средств, предусмотренных в городском бюджете по программе "Представительские затраты" на 2004 год
1. Общие положения
1. Настоящие правила определяют порядок использования средств, предусмотренных в городском бюджете на 2004 год по программе 012 "Представительские затраты".
2. Представительские затраты-средства, предусмотренные в городском бюджете на соответствующий финансовый год и выделяемые администраторам городских бюджетных программ на прием иностранных делегаций, проведение совещаний, семинаров, торжественных и официальных мероприятий, а также на представительские цели официальных делегаций города за пределами Республики Казахстан.
К представительским затратам относятся затраты на:
1) оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашенных в город, если данное закреплено соответствующими разрешающими актами акимата города;

2) ресми түстік астар, кешкі астар, кофе-брейктер, фуршеттер (жеңіл тамақтану);
3) ресми қабылдаулар кезіндегі музыкалық сүйемелдеулер;
4) кәдесыйлар, естелік сыйлықтар сатып алу;
5) автокөліктік қызметтер;
6) аудармашылар қызметінің төлемі;
7) залдарды жалға алу;
8) қала әкімдігінің рұқсат беруші актілерімен бекітілген басқа да шығындар жатады.
2. Өкілдік шығындарға бөлінген  қалалық бюджеттің
қаражатын пайдалану тәртібі
3. Қалалық бюджеттік бағдарлама әкімшілері (ілгеріде - әкімшілер) мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде және 2004 жылғы қалалық бюджетте өкілдік шығыстарға көзделген қаражат көлеміне қарай өкілдік шығыстарды қажет ететін Жылдық іс-шаралар жоспарын (ілгеріде - жоспар) жасайды және оны қарау үшін қала әкімі аппаратына ұсынады. Жыл ішінде бағдарлама әкімшісі көзделмеген іс-шараларды және бөлінген қаражат көлемі ескеріле отырып, Жоспарға түзетулер енгізуі мүмкін.
4. Жоспар негізінде әкімшілер қаржы басқармасымен келісе отырып, мемлекеттік органдардың өкілдік шығындарына осы қаулымен бекітілген нормаларға сәйкес қаражат бөлуді жүзеге асырады. Қаражат жетіспеген жағдайда, қаражат қала әкімдігінің резервінен бөлінеді.
5. Өкілдік шығыстарға қаражат бөлу қала әкімдігінің рұқсат беретін актімен ресімделеді.
6. Қалалық әкімшілердің өкілдік шығыстарға қалалық бюджеттен қаражат бөлу туралы өтініштерін қала әкімдігі мыналар:
1) іс-шараларды өткізудің қажеттілігі туралы негіздеме:
2) делегацияның деңгейі мен форматы бойынша болу бағдарламалары;
3) делегацияның деңгейі мен форматы бойынша болу бағдарламасын бірге қосатын, іс-шараларды дайындау мен өткізудің жұмыс жоспары;
4) іс-шараларға қатысушылардың іс жүзіндегі санын растайтын құжаттар;
5) шығыстардың әр спецификасы негізделген қаржыландыру жоспары;
6) осы Ереженің 3 тармағына сай Жоспарда сәйкес іс-шара болған жағдайда қарайды.
7. Осы Ереженің жалпы ережелерінің 2-тармағында белгіленген өкілдік шығыстар бойынша, әкімшілер аталған қызметтерді ұсынатын ұйымдардың деректемелері мен тауарлардың бағасы көрсетілген растаушы құжаттар ұсынады.
8. Қалалық қаржы басқармасы қала әкімдігінің рұқсат беретін акті негізінде белгіленген тәртіппен қалалық бюджеттің жазылуына өзгерістер енгізеді: бағдарламалар бойынша жоспарлы тағайындалымдарды азайтады және 012 "Өкілдік шығыстар" бағдарламасы бойынша жоспарлы тағайындалымдарды ұлғайтады.
3. Есептілік және бақылау

2) официальные обеды, ужины, кофе-брейки, фуршеты;
3) музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов;
4) приобретение сувениров, памятных подарков;
5) автотранспортное обслуживание;
6) оплату услуг переводчиков;
7) аренду залов;
8) иные расходы закрепленные соответствующим разрешающим актом акимата города.
2. Порядок использования средств городского
бюджета, выделяемых на представительские затраты
3. Администраторы городских бюджетных программ (далее администраторы) на основании предложений государственных органов и исходя из объема средств, предусмотренных в городском бюджете на 2004 год на представительские затраты, составляют годовой План мероприятий (далее План), которые требуют представительских затрат, и представляют его на рассмотрение в аппарат акима города. В течение года План может корректироваться администратором программы с учетом непредвиденных мероприятий и объемов выделенных средств.
4. На основании Плана администраторами по согласованию с управлением финансов осуществляется выделение средств на представительские затраты государственным органам в соответствии с нормами, утвержденными настоящим постановлением. При недостаточности средств выделяются средства из резерва акимата города.
5. Выделение средств на представительские затраты оформляется разрешающим актом акимата города.
6. Обращения городских администраторов о выделении средств из городского бюджета на представительские затраты рассматриваются акиматом города при наличии:
1) обоснования необходимости проведения мероприятия;
2) программы пребывания делегации по уровню и формату;
3) рабочего плана подготовки и проведения мероприятия, включающего программу пребывания делегации по уровню и формату;
4) документов, подтверждающих фактическое количество участников мероприятия;
5) план финансирования с обоснованием каждой специфики расходов;
6) соответствующего мероприятия в Плане согласно пункту 3 настоящих Правил.
7. По представительским затратам, обозначенным в пункте 2 общих положений настоящих Правил, администраторами представляются подтверждающие документы с указанием стоимости товаров и реквизитов организации, предлагающей указанные услуги.
8. Городское управление финансов на основании разрешающего акта акимата города в установленном порядке вносит изменения в роспись городского бюджета: производит уменьшение плановых назначений программ и увеличение плановых назначений по программе 012 "Представительские затраты", соответствующего администратора местной бюджетной программы".
3. Отчетность и контроль

9. Қалалық қаржы басқармасы өкілдік шығыстарға бөлінетін қаражаттың жұмсалуына бақылауды жүзеге асырады.
10. Өкілдік шығыстарға қаражат алған қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері қалалық қаржы басқармасына аталған қаражаттың пайдаланылуы туралы тоқсан сайын есеп береді, ал осы өкілдік шығыстарға қаражатты алған тұлғалар, іс-шаралар өткізілгеннен кейінгі 15 күнтізбелік күн ішінде оны растайтын мыналарды:
1) өткізілген іс-шаралардың іс жүзіндегі қатысушыларының санын растайтын құжаттарды;
2) осы Ереженің жалпы ережелерінің 2-тармағына сәйкес басқа шығыстар бойынша қала әкімдігінің рұқсат беретін актін;
3) сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердің құны және көлемі көрсетілген, тиісті тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатқан ұйымдардың мөрімен бекітілген растаушы құжаттарды (түбіртек, шот-фактура, жөнелтпе құжатттар) бірге қосатын құжат ұсынуы тиіс.
11. Өкілдік шығыстарға бөлінген қаражаттың мақсатты және тиімді пайдаланылуына жауапкершілік қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне жүктеледі.

9. Городское управление финансов осуществляет контроль за расходованием средств, выделяемых на представительские затраты.
10. Администраторы городских бюджетных программ, получившие средства на представительские затраты, должны представлять в городской управление финансов ежеквартально отчет об использовании указанных средств, а лица получившие эти средства на представительские затраты, в течение 5 календарных дней после проведенных мероприятий подтверждающий документ, включающий:
1) документы, подтверждающий фактическое количество участников проводимого мероприятия;
2) разрешающий акт акимата города по иным расходам согласно пункту 2 общих положений настоящих Правил;
3) подтверждающие документы (квитанции, счета-фактуры, накладные) с указанием стоимости и объема приобретенных товаров, работ и услуг, заверенные печатью организации, реализовавшей соответствующие товары, работы и услуги;
11. Ответственность за целевое и эффективное использование средств, выделенных на представительские затраты, возложить на администраторов городских бюджетных программ.