Балық пен балық өнімін заңсыз өндіру, сату және Атырау облысы аумағынан тыс шығарумен байланысты құқық бұзушылықтың алдын алу жөніндегі шаралар туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2004 жылғы 26 шілдедегі N 165 қаулысы. Атырау облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 3 қыркүйегінде N 2124 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2011 жылғы 28 шілдедегі N 219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық әкімиятының 2011.07.28 N 219 қаулысымен.
ҚР Атырау облысы әділет департаментінің 05.06.2006 № 3-2251/06 хатынан үзінді:
Атырау облыстық әділет департаменті ертеде тіркелген нормативтік құқықтық актілеріне қайта тексеріс жүргізілген қорытындысы бойынша және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаментінің 2006 жылғы 31 наурыздағы N 4-2-1/и623 хатына сәйкес, Сізге Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 38-бабының талаптарына сәйкес келмейтін тіркелген нормативтік құқықтық актілердің тізімін, "Заң" деректер базасына тиісті жазбаларды енгізу үшін, жолдайды.
Қосымша 1 бетте.
АОӘД бастығы
Қосымша:
1) Атырау облыстық әкімиятының 2004 жылғы 26 шілдедегі N 165 "Балық пен балық өнімін заңсыз өндіру, сату және Атырау облысы аумағынан тыс шығарумен байланысты құқық бұзушылықтың алдын алу жөніндегі шаралар туралы" қаулысы (Атырау облыстық әділет департаментінде 2004 жылғы 3 қыркүйегінде N 2124 тіркелді)
Балық және балық өнімін заңсыз өндіру, сату және Атырау облысы аумағынан тыс шығарумен байланысты құқық бұзушылықтың алдын алуға бағытталған шараларды күшейту, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылдың 5 ақпанындағы N 131 "Сауда базарының қызметін ұйымдастыру Ережесін бекіту туралы" қаулысын және Қазақстан Республикасы сауда және экономика Министрлігі стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі Комитетінің 2001 жылғы 7 қыркүйектегі N 322а "Қазақстан Республикасынан әкетілетін тауардың шығу көзі бойынша елді таңдау Нұсқасын бекіту туралы" бұйрығын басшылыққа ала отырып, облыс әкімияты қаулы етеді:
1. Стандарттау, метрология және сертификаттау бойынша Қазақстан Республикасы Комитетінің Атырау облысы бойынша мемлекеттік бақылау басқармасының (келісім бойынша) балық өнімінің шығу көзі жөнінде сертификатты рәсімдеу кезінде Атырау облысы балық шаруашылығы басқармасының балықты өндіру және өңдеу бойынша мәліметтеріне сәйкес шикі балықтың пайда болу көзін расталуын алуды қарастырсын.
2. Ішкі нарық қажеттілігін қанағаттандыру үшін кәсіптік балық алу құқығын алған табиғат пайдаланушыларға күн сайын ауланатын балықтың 10%-ын Атырау қаласының базарлары мен басқа да сауда орындарына жіберу ұсынылсын.
3. Атырау қаласы базарларының әкімшісіне сауда базарларының қызметін ұйымдастыру ережесімен анықталынатын тәртіп бойынша:
1) балық және балық өнімін сатушыларына сауда орындарын ұсыну;
2) балық және балық өнімін сату сауда орындарын жарықпен, сумен және жылумен жабдықтау тұрғысынан сервистік қызмет көрсетуді, сондай-ақ пайдалану шарттарына және санитарлық ережелер мен нормалар талаптарына сәйкесетін сауда мүкәммалының болуын қамтамасыз ету ұсынылсын.
4. Атырау облысы бойынша ішкі істер басқармасы (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Атырау облыстың аумақтық басқармасы (келісім бойынша), Атырау облысы бойынша санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы Атырау қаласының базарлары мен сауда орындарына пайда болу көзін
дәлелдейтін құжаттарсыз, сондай-ақ, майдагерлік және үй жағдайында өндірілген балық және балық өнімін сату фактілерін болдырмау және оның алдын-алу шараларын күшейтсін.

О мерах по профилактике правонарушений связанных с незаконным производством, реализацией и вывозом рыбы и рыбной продукции с территории Атырауской области
Постановление Атырауского областного Акимата от 26 июля 2004 года N 165. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 3 сентября 2004 года за N 2124. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 28 июля 2011 года N 219.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 28.07.2011 N 219.
В целях усилении мер, направленных на профилактику правонарушений связанных с незаконным производством, реализацией и вывозом рыбы и рыбной продукции с территории Атырауской области, обеспечения населения города Атырау рыбной продукцией, руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2003 года N 131 "Об утверждении Правил организации деятельности торговых рынков" и приказом Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства экономики и торговли Республики Казахстан от 7 сентября 2001 года N 322а "Об утверждении Инструкции по определению страны происхождения товара, вывозимого из Республики Казахстан" акимат области постановляет:
1. Управлению государственного надзора по Атырауской области Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (по согласованию) при оформлении сертификата о происхождении рыбной продукции предусмотреть получение подтверждения по источнику образования рыбы-сырца в соответствии с данными по добыче и переработке рыбы управления рыбного хозяйства Атырауской области.
2. Рекомендовать природопользователям получившим право на промысловый лов рыбы направлять 10% ежедневно добываемой рыбы на реализацию на рынки и другие торговые точки города Атырау для удовлетворения потребности внутреннего рынка.
3. Рекомендовать администраторам рынков города Атырау в порядке, определяемом правилами организации деятельности торговых рынков:
1) представить торговые места для продавцов рыбы и рыбной продукции;
2) обеспечить сервисное обслуживание торговых мест по реализации рыбы и рыбной продукции в части энергетического, водного и теплового снабжения, а также наличии торгового инвентаря соответствующего условиям эксплуатации и требованиям санитарных
правил и норм.
4. Управлению внутренних дел по Атырауской области (по согласованию), Атыраускому областному территориальному управлению Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию), Атыраускому областному управлению государственного санитарно-эпидемиологического надзора усилить меры по профилактике и пресечению фактов реализации на рынках и торговых точках города Атырау рыбы и рыбной продукцией без документов, подтверждающих источник происхождения, а также кустарного и домашнего производства.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Қ.Ищановқа жүктелсін.
Облыс әкімі

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Ищанова К.К. - заместителя акима области.
Аким области