Облыстық бюджет пен облыстың қалалары мен аудандары бюджеттерінің арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемі туралы
III шақырылған Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының IX сессиясының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 9/104-III шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 28 желтоқсанда N 2093 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - ШҚО мәслихатының 2007 жылғы 31 желтоқсандағы № 01-557/01-06 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - ШҚО мәслихатының 2007.12.31 № 01-557/01-06 хатымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ Қазақстан Республикасы Заңының  6-бабына , 2004 жылғы 24-сәуірдегі N 548 Қазақстан Республикасының  Бюджет кодексіне , "2005-2007 жылдарға арналған облыстық және облыстың қалалары мен аудандары бюджеттері, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінің арасындағы жалпы сипаттағы ресми трансферттер көлемі туралы" 2004 жылғы 9-қарашадағы N 602 Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық бюджеттен облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттеріне берілетін 2005 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 6604632 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына
257945  мың теңге
Аягөз ауданына
511537 мың теңге
Бородулиха ауданына
340294 мың теңге
Бесқарағай ауданына
271668 мың теңге
Глубокое ауданына
266210 мың теңге
Жарма ауданына
491773 мың теңге
Зырян қаласы-Зырян ауданына
26981 мың теңге
Зайсан ауданына
414599 мың теңге
Катонқарағай ауданына
514524 мың теңге
Күршім ауданына
546473 мың теңге
Көкпекті ауданына
664684 мың теңге
Риддер қаласына
13428 мың теңге
Семей қаласына
47090 мың теңге
Курчатов қаласына
1374 мың теңге
Тарбағатай ауданына
848787 мың теңге
Өскемен қаласына
42084 мың теңге
Ұлан ауданына
320898 мың теңге
Үржар ауданына
896513 мың теңге
Шемонайха ауданына
127770 мың теңге
2. Облыстық бюджеттен облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттеріне берілетін 2006 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 7225279 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына
301333 мың теңге
Аягөз ауданына
564787 мың теңге
Бородулиха ауданына
383677 мың теңге
Бесқарағай ауданына
326607 мың теңге
Глубокое ауданына
309888 мың теңге
Жарма ауданына
501391 мың теңге
Зырян ауданы - Зырян қаласына
45565 мың теңге
Зайсан ауданына
475718 мың теңге
Катонқарағай ауданына
582359 мың теңге
Күршім ауданына
642522 мың теңге
Көкпекті ауданына
642640 мың теңге
Риддер қаласына
60016 мың теңге
Курчатов қаласына
2967 мың теңге
Тарбағатай ауданына
932583 мың теңге
Ұлан ауданына
377133 мың теңге
Үржар ауданына
907252 мың теңге
Шемонаиха ауданына
168841 мың теңге

Об объемах официальных трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами городов и районов области на 2005-2007 годы
Решение IX сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата III созыва от 22 декабря 2004 года N 9/104-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 декабря 2004 года за N 2093. Утратило силу в связи с истечением срока действия на основании письма ВКО маслихата от 31 декабря 2007 года № 01-557/01-06
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия на основании письма ВКО маслихата от 31.12.2007 № 01-557/01-06.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548, Законом Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года N 602 "Об объемах официальных трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2005-2007 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты городов и районов области, на 2005 год в сумме 6 604 632 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
257 945 тысяч тенге
Аягозскому району
511 537 тысяч тенге
Бородулихинскому району
340 294 тысяч тенге
Бескарагайскому району
271 668 тысяч тенге
Глубоковскому району
266 210 тысяч тенге
Жарминскому району
491 773 тысяч тенге
городу Зыряновску- Зыряновскому району
26 981 тысяч тенге
Зайсанскому району
414 599 тысяч тенге
Катон-Карагайскому району
514 524 тысяч тенге
Курчумскому району
546 473 тысяч тенге
Кокпектинскому району
664 684 тысяч тенге
городу Риддеру
13 428 тысяч тенге
городу Семипалатинску
47 090 тысяч тенге
городу Курчатову
1 374 тысяч тенге
Тарбагатайскому району
848 787 тысяч тенге
городу Усть-Каменогорску
42 084 тысяч тенге
Уланскому району
320 898 тысяч тенге
Урджарскому району
896 513 тысяч тенге
Шемонаихинскому району
127 770 тысяч тенге
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты городов и районов области, на 2006 год в сумме 7225279 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
301333 тысяч тенге
Аягозскому району
564787 тысяч тенге
Бородулихинскому району
383677 тысяч тенге
Бескарагайскому району
326607 тысяч тенге
Глубоковскому району
309888 тысяч тенге
Жарминскому району
501391 тысяч тенге
городу Зыряновску-
Зыряновскому району
45565тысяч тенге
Зайсанскому району
475718 тысяч тенге
Катон-Карагайскому району
582359 тысяч тенге
Курчумскому району
642522 тысяч тенге
Кокпектинскому району
642640 тысяч тенге
городу Риддеру
60016 тысяч тенге
городу Курчатову
2967 тысяч тенге
Тарбагатайскому району
932583 тысяч тенге
Уланскому району
377133 тысяч тенге
Урджарскому району
907252 тысяч тенге
Шемонаихинскому району
168841 тысяч тенге

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 2 желтоқсандағы  N 15/206-III  шешімімен.
2-1. 2006 жылға арналған облыстық бюджетке аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен 229560 мың теңге сомасында бюджеттік алулар белгіленсін, соның ішінде:
Өскемен қаласы бойынша - 79248 мың теңге;
Семей қаласы бойынша - 150312 мың теңге. <*>
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2005 жылғы 2 желтоқсандағы  N 15/206-III  шешімімен.  2-1 тармаққа   өзгерістер енгізілді - ШҚО мәслихатының 2006 жылғы 1 ақпандағы  N 16/213-III  шешімімен.
3. Облыстық бюджеттен облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттеріне берілетін 2007 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 10121105 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Абай ауданына
374739 мың теңге
Аягөз ауданына
803866 мың теңге
Бородулиха ауданына
541665 мың теңге
Бесқарағай ауданына
393301 мың теңге
Глубокое ауданына
450601 мың теңге
Жарма ауданына
695058 мың теңге
Зырян ауданы - Зырян қаласына
230430 мың теңге
Зайсан ауданына
585797 мың теңге
Катонқарағай ауданына
747008 мың теңге
Күршім ауданына
806841 мың теңге
Көкпекті ауданына
786511 мың теңге
Риддер қаласына
183544 мың теңге
Семей қаласына
90656 мың теңге
Курчатов қаласына
14560 мың теңге
Тарбағатай ауданына
1180500 мың теңге
Өскемен қаласына
167663 мың теңге
Ұлан ауданына
516716 мың теңге
Үржар ауданына
1253489 мың теңге
Шемонаиха ауданына
298160 мың теңге
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы  2 желтоқсандағы  N 15/206-III  шешімімен.
4. Облыстың қалалары мен аудандарының бюджеттері үшін 2005-2007 жылдарға арналған жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша аударулар нормативтері белгіленсін:
Өскемен қаласы - 13%;
Риддер қаласы - 15%;
Зырян қаласы-Зырян ауданы - 47%;
Семей қаласы - 49%;
Курчатов қаласы - 41%;
Қалған аудандар бойынша - 100%.
5. 2005-2007 жылдары қалалар мен аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін қызметтерін бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығы және төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығының мөлшері 100%-да белгіленсін.
6. 2005-2007 жылдарға арналған облыстық бюджет кірістерін бөлу нормативтері белгіленсін:
"Қазмырыш" ААҚ-нан түсетін әлеуметтік салық бойынша - 100%;
"Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Шығыс Қазақстан облысы аумағында орналасқан барлық филиалдарынан түсетін төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша - 100%.  <*>

Сноска. Пункт 2 в новой редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 2 декабря 2005 г. N 15/206-III.
2-1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2006 год в сумме 229560 тысяч тенге, в том числе:
города Усть-Каменогорска - 79248 тысяч тенге;
города Семипалатинска - 150312 тысяч тенге. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 решением ВКО маслихата от 2 декабря 2005 г. N 15/206-III. В пункт 2-1 внесены изменения решением ВКО маслихата от 1 февраля 2006 г. N 16/213-III.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты городов и районов области, на 2007 год в сумме 10121105 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
374739 тысяч тенге
Аягозскому району
803866 тысяч тенге
Бородулихинскому району
541665 тысяч тенге
Бескарагайскому району
393301 тысяч тенге
Глубоковскому району
450601 тысяч тенге
Жарминскому району
695058 тысяч тенге
городу Зыряновску-
Зыряновскому району
230430 тысяч тенге
Зайсанскому району
585797 тысяч тенге
Катон-Карагайскому району
747008 тысяч тенге
Курчумскому району
806841 тысяч тенге
Кокпектинскому району
786511 тысяч тенге
городу Риддеру
183544 тысяч тенге
городу Семипалатинску
90656 тысяч тенге
городу Курчатову
14560 тысяч тенге
Тарбагатайскому району
1180500 тысяч тенге
городу Усть-Каменогорску
167663 тысяч тенге
Уланскому району
516716 тысяч тенге
Урджарскому району
1253489 тысяч тенге
Шемонаихинскому району
298160 тысяч тенге
Сноска. Пункт 3 в новой редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 2 декабря 2005 г. N 15/206-III.
4. Установить нормативы отчислений для бюджетов городов и районов по социальному налогу и индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, на 2005-2007 годы:
городу Усть-Каменогорску
13%
городу Риддеру
15%
городу Зыряновску-
Зыряновскому району
47%
городу Семипалатинску
49%
городу Курчатову
41%
по остальным районам
100%
5. Установить на 2005-2007 годы отчисления в бюджеты городов и районов индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, и индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100%.
6. Установить норматив распределения доходов в областной бюджет на 2005-2007 годы:
от ОАО "Казцинк" по социальному налогу - 100%;
от всех филиалов товарищества с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс", расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу - 100%. <*>

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 18 қазандағы  N 13/182-III  шешімімен.
7. 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемін анықтау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстарында:
1) 2004 жылы республикалық бюджеттен алынатын мақсатты трансферттердің есебінен қаржыландырылған 151414 мың теңге сомадағы тұрақты сипаттағы шығындар, соның ішінде:
1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік жалпы білім беретін мектептердің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге арналған 120151 мың теңге;
2-қосымшаға сәйкес жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға арналған 31263 мың теңге;
2) 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңын  іске асыруға арналған қаражаттар, соның ішінде мәслихаттар аппараттарының санын ұлғайтуға 62643 мың теңге, ауылдық (селолық) округтер әкімдерінің аппараттарын ұстауға арналған 289273 мың теңге сомасындағы қосымша шығындар;
3) 4-қосымшаға сәйкес "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңын  іске асыруда жұмыспен қамту органдарының қызметкерлері үшін мемлекеттік қызметшілердің мәртебесін қамтамасыз етуге арналған 118622 мың теңге сомасындағы қаражат қосымша ескерілді деп белгіленсін.
8. Қазақстан Республикасында білім берудің 2005-2010 жылдарға арналған  мемлекеттік бағдарламасының  іс-шараларын іске асыру мақсатында 2005-2007 жылдары жергілікті бюджеттердің білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге және олардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға бағыттайтын шығыстары 5-қосымшада көрсетілген көлемнен кем болмауы тиіс деп белгіленсін.

Сноска. В пункт 6 внесены изменения решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18 октября 2005 г. N 13/182-III.
7. Установить, что при определении объемов официальных трансфертов общего характера дополнительно в расходах местных бюджетов учтены:
1) затраты постоянного характера, финансировавшиеся за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета в 2004 году, в сумме 151414 тысяч тенге, в том числе:
120151 тысяч тенге на обеспечение содержания типовых штатов государственных общеобразовательных школ согласно приложению 1;
31263 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 2;
2) средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в том числе на увеличение численности аппаратов маслихатов в сумме 62643 тысяч тенге, дополнительные затраты для содержания аппаратов акимов аульных (сельских) округов в сумме 289273 тысяч тенге согласно приложению 3;
3) средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" в части обеспечения статуса государственных служащих для работников органов занятости в сумме 118622 тысяч тенге согласно приложению 4.
8. Установить, что в целях реализации мероприятий Государственной программы образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы расходы местных бюджетов, направляемые в 2005-2007 годах на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы организаций образования, должны быть не менее объемов, указанных в приложении 5.

9. 6-қосымшаға сәйкес 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемін анықтау кезінде Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11-маусымдағы N 1388  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысы объектілеріне инженерлік-коммуникациялық желілерді салуға арналған жыл сайын 627290 мың теңге сомасындағы шығындар жергілікті бюджеттердің шығыстарында қосымша ескерілді деп белгіленсін.

9. Установить, что при определении объемов официальных трансфертов общего характера на 2005-2007 годы в расходах местных бюджетов дополнительно учтены затраты в сумме 627290 тысяч тенге ежегодно на строительство инженерно-коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388, согласно приложению 6.

10. Жалпы сипаттағы ресми трансферттердің мөлшерін есептеу кезінде ескерілген шығыстардың көлемі тиісті жергілікті бюджеттерде осы шешімнің қосымшаларымен белгіленген мөлшерден кем емес көлемде көзделуі тиіс деп белгіленсін.
Сессия төрағасы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 9/104-III шешіміне
1 қосымша
Жергілікті бюджеттердің мемлекеттік жалпы білім беретін
мектептердің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз
етуге арналған қосымша шығындары
N
Атауы
Сома (мың теңге)
Жиыны

10. Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете размеров официальных трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах не ниже установленных приложениями к настоящему решению.
Председатель сессии
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 22 декабря 2004 года N 9/104-III
Дополнительные затраты местных бюджетов
на обеспечение содержания типовых штатов государственных
общеобразовательных школ
N
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Итого