Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 10 қаңтардағы N 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 3 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 3420. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсалық сақтау министрінің 2007 жылғы 12 ақпандағы N 97 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсалық сақтау министрінің 2007 жылғы 12 ақпандағы   N 97   (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
________________________________________
Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Дәрігерлік лауазымдар мен мамандықтардың номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 19 маусымдағы N 458  бұйрығына  (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2391 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дәрігерлік лауазымдар мен мамандықтардың номенклатурасында:
1. Дәрігерлік лауазымдар номенклатурасы бөлімінде:
6-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 160, 161-тармақтармен толықтырылсын:
"160. Сот-наркологиялық сарапшы дәрігер
161. Әуе және ғарыш медицинасы жөніндегі дәрігер;";
2. Дәрігерлік мамандықтардың номенклатурасы бөлімінде:
мынадай мазмұндағы 141, 142, 143-тармақтармен толықтырылсын:
"141. Денсаулық сақтау менеджер-дәрігері
142. Сот-наркологиялық сарапшы дәрігер
143. Әуе және ғарыш медицинасы жөніндегі дәрігер.".
2. "Денсаулық сақтау кадрларына жататын жоғары және орта білімді медицина, фармацевтика, ғылыми, ғылыми-педагогика, педагогика, инженерлік-техника қызметкерлердің лауазымдары мен мамандықтарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 20 маусымдағы N 463  бұйрығына  (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2404 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау кадрларына жататын жоғары және орта білімді медицина, фармацевтика, ғылыми, ғылыми-педагогика, педагогика, инженерлік-техника қызметкерлерінің мамандықтары мен лауазымдарының тізбесінде:
1. Денсаулық сақтау кадрларына жататын жоғары білімді фармацевтика, ғылыми, ғылыми-педагогика, педагогика, инженерлік-техника қызметкерлерінің мамандықтары бөлімінде:
мынадай мазмұндағы 27-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 января 2005 года N 9. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2005 года N 3420. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 февраля 2007 года N 97
Сноска. Приказ и.о. Министра здравоохранения РК от 10 января 2005 года N 9 утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12 февраля 2007 года  N 97  ( вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения на 2005-2010 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года № 1438, а также в связи с производственной необходимостью,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 июня 2003 года № 458 "Об утверждении Номенклатуры врачебных должностей и специальностей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2391) следующие изменения и дополнения:
в Номенклатуре врачебных должностей и специальностей, утвержденной указанным приказом:
в разделе 1. Номенклатура врачебных должностей:
пункт 6 исключить;
дополнить пунктами 160, 161 следующего содержания:
"160. Врач судебно-наркологический эксперт
161. Врач по авиационной и космической медицине";
в разделе 2. Номенклатура врачебных специальностей:
дополнить пунктами 141, 142, 143 следующего содержания:
"141. Врач-менеджер здравоохранения
142. Врач судебно-наркологический эксперт
143. Врач по авиационной и космической медицине".
2. Внести в  приказ  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 463 "Об утверждении Перечня специальностей и должностей медицинских, фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников с высшим и средним образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2404) следующие изменения и дополнения:
в Перечне специальностей и должностей медицинских, фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников, с высшим и средним образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения, утвержденным указанным приказом:
в разделе 1. Специальности фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников с высшим образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения:
дополнить пунктом 27 следующего содержания:

"27. Денсаулық сақтау менеджері";
2. Денсаулық сақтау кадрларына жататын орта білімді медицина, фармацевтика, инженерлік-техника қызметкерлерінің мамандықтары бөлімінде:
6, 11, 18, 19-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 20-тармақпен толықтырылсын:
"20. Медициналық статистик (медбике/фельдшер)";
2, 3, 4, 5, 9, 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Фельдшер
3. Акушер
4. Гигиенист-эпидемиолог дәрігердің көмекшісі
5. Тіс дәрігері (дантист)
9. Фармацевт (фармацевтің ассистенті)
10. Медбике";
3. Денсаулық сақтау кадрларына жататын жоғары білімді медицина, фармацевтика, ғылыми, ғылыми-педагогика, педагогика, инженерлік-техника қызметкерлерінің лауазымдары бөлімінде:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) провизор-меңгерушісі
2. Фармацевтикалық қызмет объектісі (дәріхана ұйымының) меңгерушісінің орынбасары
3. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) бөлім меңгерушісі
4. Провизор-тағылымдамашы
5. Провизор-менеджер
6. Провизор-талдаушы
7. Провизор-технолог
8. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) провизоры";
мынадай мазмұндағы 21, 22-тармақтармен толықтырылсын:
"21. Денсаулық сақтау менеджері
22. Телемедицина орталығының технигі";
4. Денсаулық сақтау кадрларына жататын орта білімді медицина, фармацевтика, ғылыми, ғылыми-педагогика, педагогика, инженерлік-техника қызметкерлерінің лауазымдары бөлімінде:
35, 42, 140-тармақтар алынып тасталсын;
36, 37, 38, 39, 40, 41, 133-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Дәріхананың фармацевт-меңгерушісі
37. Дәріхана пунктінің фармацевт-меңгерушісі
38. Дәріхана дүңгіршегінің фармацевт-меңгерушісі
39. Фармацевтикалық қызмет объектісі (дәріхана ұйымының) меңгерушісінің орынбасары
40. Фармацевтикалық қызмет объектісі (дәріхана ұйымы) бөлімінің фармацевт-меңгерушісі
41. Фармацевтикалық қызмет объектісінің (дәріхана ұйымының) фармацеві
133. Медициналық статистик".
3. Медицина ғылымы, білім, медицинаны дамыту және халықаралық қатынастар департаменті (Хамзина Н.Қ.) және Әкімшілік департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Әкімшілік департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.

"27. Менеджер здравоохранения";
в разделе 2. Специальности медицинских, фармацевтических, инженерно-технических работников со средним образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения:
пункты 6, 11, 18, 19 исключить;
дополнить пунктом 20 следующего содержания:
"20. Медицинский статистик (медицинская сестра/фельдшер)";
пункты 2, 3, 4, 5, 9, 10 изложить в следующей редакции:
"2. Фельдшер
3. Акушер
4. Помощник врача гигиениста-эпидемиолога
5. Зубной врач (дантист)
9. Фармацевт (ассистент фармацевта)
10. Медицинская сестра";
в разделе 3. Должности медицинских, фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников с высшим образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 изложить в следующей редакции:
"1. Заведующий-провизор объектом фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
2. Заместитель заведующего объектом фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
3. Заведующий отделом объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
4. Провизор-стажер
5. Провизор-менеджер
6. Провизор-аналитик
7. Провизор-технолог
8. Провизор объекта фармацевтической деятельности (аптечной организации)";
дополнить пунктами 21, 22 следующего содержания:
"21. Менеджер здравоохранения
22. Техник телемедицинского центра";
в разделе 4. Должности медицинских, фармацевтических, научных, научно-педагогических, педагогических, инженерно-технических работников со средним образованием, отнесенных к кадрам здравоохранения:
пункты 35, 42, 140 исключить;
пункты 36, 37, 38, 39, 40, 41, 133 изложить в следующей редакции:
"36. Заведующий-фармацевт аптеки
37. Заведующий-фармацевт аптечного пункта
38. Заведующий-фармацевт аптечного киоска
39. Заместитель заведующего объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
40. Заведующий-фармацевт отделом объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
41. Фармацевт объекта фармацевтической деятельности (аптечной организацией)
133. Медицинский статистик".
3. Департаменту медицинской науки, образования, развития медицины и международных отношений (Хамзина Н.К.) и Административному Департаменту (Акрачкова Д.В.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Административному Департаменту (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.

6. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Министрдің м.а.

6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра