"Магистралдық темір жол желісі қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі N 375-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 80-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3520. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 шілдедегі № 580 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 31.07.2015 № 580 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Магистралдық темір жол желісі қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3092 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 2 қазанда жарияланған) Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі N 375-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Магистральдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы";
1-тармақта:
"белгілеу және алып тастау" деген сөздер "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"желісі қызметтерінің" деген сөздер "желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистралдық темір жол желісі қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесінде:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша "белгілеу және алып тастау", "белгілеу", "белгіленген" деген сөздер тиісінше "бекіту", "бекітілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
тақырыбында, 1-тармақта "желісі қызметтерінің" деген сөздер "желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
екінші абзацтағы "қызметтерін" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзацта:
"тарифтеріне" деген сөзден кейін "бағаларына, алым ставкаларына" деген сөздермен толықтырылсын;
"желісі қызметтерінің" деген сөздер "желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - белгіленген құзырет шегінде табиғи монополиялар салаларындағы қызметке бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган немесе облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, астаналар) атқарушы орган.";
екінші, үшінші, төртінші тараулардың тақырыптарында "желісі қызметтерінің" деген сөздер "желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы "қызметтер", "қызметтерін" деген сөздердің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"желісі қызметтерінің" деген сөздер "желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "қызметтеріне" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақтың екінші абзацында "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақтағы "қызметтерді" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
24-тармақтағы "қызметтердің" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
25-тармақтағы "қызметтеріне" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года N 375-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги магистральной железнодорожной сети"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года N 80-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28 марта 2005 года № 3520. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 580
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 31.07.2015 № 580 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 14-1 , подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 1) пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года N 375-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3092, опубликованный 2 октября 2004 года в "Официальной газете"), следующие изменения и дополнения:
1) заголовок изложить в следующей редакции:
"О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети";
в пункте 1:
слова "установления и отмены" заменить словом "утверждения";
после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
2) в Правилах установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги магистральной железнодорожной сети", утвержденных указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту слова "установления и отмены", "установление", "установлению или отмене", "установления", "установлении", "установленных", "установленного", "установленные" заменить соответственно словами "утверждения", "утверждение", "утверждению", "утверждения", "утверждении", "утвержденных", "утвержденного", "утвержденные";
в заголовке, в пункте 1 после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в пункте 3:
в абзаце втором после слов "задолженности потребителя" дополнить словом "регулируемых";
в абзаце седьмом:
после слова "тарифам" дополнить словами "(ценам, ставкам сборов)";
после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - центральный государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции.";
в заголовках глав второй, третьей, четвертой после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в пункте 5 после слов "оказании", "оказания" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 7:
после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в подпункте 4) после предлога "к" дополнить словом "регулируемым";
в абзаце втором пункта 14 слова "Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан," исключить;
в пункте 22 после слова "потребления" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 24 после слова "объемах" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 25 после слов "тарифов (цен, ставок сборов) на" дополнить словом "регулируемые";

3) көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша "белгілеу" деген сөз тиісінше "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
тақырыбында, 7), 15) тармақшаларда "желісі қызметтерінің" деген сөздер "желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"қызметтерін" деген сөздердің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
4) көрсетілген Ереженің 4-қосымшасында:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша "белгілеу", "белгіленген" деген сөздер "бекіту, бекітілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
тақырыбында, 1, 2 және 3-тармақтарда "қызметтерін" деген сөздің алдынан тиісінше "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі және порттар саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Ә.М.Жұмабаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.М.Досмағамбет) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің, "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының  назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының бірінші орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін атқарушы
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
2005 жылғы 18 наурыз
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2005 жылғы 23 наурыз

3) в Приложении 1 к указанным Правилам:
в заголовке и по всему тексту слова "установление", "установления" заменить соответственно словами "утверждение", "утверждения";
в заголовке, в подпунктах 7), 15) после слов "к тарифам, (ценам, ставкам сборов) на",  "тариф, (цена, ставка сбора) на", "пользователи" дополнить соответственно словами "регулируемые", "регулируемых";
в Приложении 4 к указанным Правилам:
в заголовке и по всему тексту слова "установлении", "установлен", "установления" заменить соответственно словами "утверждении", "утвержден", "утверждения";
в заголовке, в пунктах 1, 2 и 3 перед словами "услуги", "услуг" дополнить соответственно словами "регулируемые", "регулируемых".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере железнодорожного транспорта и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джумабаева А.М.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Досмагамбет Е.М.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темiр жолы".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникации Республики Казахстан
от 18 марта 2005 г.
СОГЛАСОВАНО:
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 23 марта 2005 г.