"Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 16 маусымдағы N 162-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 17 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3679. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 311-ө бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 311-ө бұйрығымен.
Зейнетақы төлемдерін тағайындаудың және төлеудің тәртібін "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен сәйкестікке  келтіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1432 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдары нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде (2001 ж., N 20, 396-құжат) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 19 сәуірдегі N 71-ө, 2003 жылғы 5 мамырдағы N 92-ө, 2004 жылғы 9 желтоқсандағы N 293-ө бұйрықтарымен енгізілген өзгерістерімен жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
атауындағы және 1-тармақтағы "зейнетақы төлемдерін" деген сөздерден кейін "мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін," деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулықта (бұдан әрі - Нұсқаулық):
атауындағы және 1-бөлімнің бірінші абзацтағы "зейнетақы төлемдерін" деген сөздерден кейін "мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін," деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақтағы "зейнетақының ең төмен мөлшерінің" деген сөздерден кейін "мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-п "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июня 2005 года № 162-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2005 года № 3679. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 311-п
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.12.2006 № 311-п.
В целях приведения порядка назначения и выплаты пенсионных выплат в соответствие с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 17-п "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1432, опубликованный в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 год, N 20, статья 396, с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 апреля 2001 года N 71-п, от 5 мая 2003 года N 92-п, от 9 декабря 2004 года N 293-п) следующие дополнения и изменения:
в заголовке и в пункте 1 после слов "пенсионных выплат," дополнить словами "государственной базовой пенсионной выплаты,";
в Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра, утвержденной указанным приказом (далее - Инструкция):
в заголовке и в абзаце первом главы 1 после слов "пенсионных выплат," дополнить словами "государственной базовой пенсионной выплаты,";
в пункте 15 после слов "минимального размера пенсии" дополнить словами ", размера государственной базовой пенсионной выплаты";
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Министрлік өткен айдың зейнетақы мен жәрдемақы төлемдеріне арналған қаражатты республикалық ЗТМО-ға қазынашылықтың рұқсатымен бөлінген сомалар шегінде аударады. Аудару бекітілген төлем кестесіне сәйкес жүргізіледі.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. ЗТМО филиалы республикалық ЗТМО-ға жерлеу жәрдемақылары төлеміне күн сайынғы тапсырыс-қажеттілікті N 11 және 11 а нысандары бойынша (алушы жеке тұлғалар бойынша), N 11 б, 11 в нысандары бойынша (алушы заңды тұлғалар бойынша) және шығуға арналған жиынтық тапсырыс-қажеттілікті N 4 г нысаны бойынша қызмет көрсетуші банктің бөлімшелері бойынша ұсынады (N 21, N 22, N 22-1, N 22-2-қосымшалар).";
Нұсқаулыққа N 1-қосымшадағы ("жасы бойынша зейнетақыны;") деген сөздері "жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін;" деген сөздермен ауыстырылсын;
Нұсқаулыққа N 2-қосымша мынадай мазмұндағы 1-1-тараумен толықтырылсын:
"1-1. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі
1. Жеке куәлігінің көшірмесі;
2. Өтініш.";
Нұсқаулыққа N 5-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
нұсқаулыққа N 7-қосымша мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі";
нұсқаулыққа N 9-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
нұсқаулыққа N 10-қосымшадағы "(ең төмен зейнетақы мөлшерін" деген сөздерден кейін ", мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері" деген сөздермен толықтырылсын;
нұсқаулыққа N 14-қосымша осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
N 15-қосымшаның мәтіні бойынша "зейнетақылардың" деген сөзден кейін "мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің" деген сөздермен толықтырылсын;
осы бұйрықтың 4, 5-қосымшаларына сәйкес N 22-1, N 22-2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау Министрінің
2005 жылғы 16 маусымдағы
N 162-ө бұйрығына 1-қосымша
N 5-қосымша
Коды_____________
ҚР ЕХӘМ_________________облысы бойынша департаментінің
200___ж.____ _____________N______  ШЕШІМІ
ісінің N _____________
1. Тағайындау (өзгерту немесе тағайындаудан бас тарту) туралы
___________________________________________________________________
(зейнетақы немесе жәрдемақы екенін көрсету)
Азамат ____________________________________________________________
Жынысы ___  Туған күні 200__ ж. "___"______
Отбасының жұмысқа жарамсыз мүшелері________, соның ішінде тұлдыр
жетімдер ________
Өтініш жасалған күні 200__ ж. "___" ________N ____
_________жыл еңбек стажы қажет етіледі.
Асыраушысының қайтыс болған күні _______ж. "___" ___________
Қаза тапқан (қайтыс болған) адамның отбасы ________________________
(қайтыс болу себебі)

"20. Министерство перечисляет средства на выплату пенсий и пособий за истекший месяц в республиканское ГЦВП в пределах сумм, выделенных казначейским разрешением. Перечисление производится в соответствии с утвержденным графиком выплат.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Филиал ГЦВП представляет республиканскому ГЦВП ежедневную заявку-потребность на выплату пособий на погребение по формам N 11, N 11а (по получателям физическим лицам), N 11б, N 11в (по получателям юридическим лицам) и сводную заявку-потребность на выезд по форме N 4г в разрезе подразделения обслуживающего банка (приложения N 21, N 22, N 22-1, N 22-2).";
в приложении N 1 к Инструкции слова "(пенсию по возрасту;" заменить словами "пенсионную выплату по возрасту, государственную базовую пенсионную выплату;";
приложение N 2 к Инструкции дополнить главой 1-1 следующего содержания:
"1-1. Государственная базовая пенсионная выплата
1. Копия удостоверения личности;
2. Заявление.";
приложение N 5 к Инструкции изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение N 7 к Инструкции дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Государственная базовая пенсионная выплата";
приложение N 9 к Инструкции изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в приложении N 10 к Инструкции после слов "произведено повышение минимального размера пенсии" дополнить словами ", размера государственной базовой пенсионной выплаты";
приложение N 14 к Инструкции изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу:
в приложении N 15 по тексту после слова "пенсий" дополнить словами "государственной базовой пенсионной выплаты";
дополнить приложениями N 22-1, N 22-2 согласно приложениям 4, 5 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Приложение 1 к приказу
Министра труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
от 16 июня 2005 года N 162-п
Приложение N 5
Код _______________
Решение N ______ от _____ ____________ 200__ г.
Департамента МТСЗН РК по __________ области. N дела ______
1. О назначении (изменений или об отказе в назначении)______
__________________________________________________________________
(указать пенсия или пособие)
Гр. ______________________________________________________________
Пол _____ Дата рождения "____" ____________ 200__ г.
Нетрудоспособные члены семьи _______, в т.ч. круглых сирот ___.
Дата обращения "___"__________ 200__г. N___
Требуется трудовой стаж работы _____ лет. /
Дата смерти кормильца "___"_________ г.
Семья погибшего(умершего) ________________________________________
(причина смерти)

____(98 ж., 01.01 дейін)_____жыл____ай_____күн расталды
N 1 Тізім бойынша стажы ____ жыл _____ ай _____күн
Мүгедектік тобы _____
Ауру себебі _______________________________________________________
___ж. бастап ____ж. дейін _______теңге орташа айлық табысы ұсынылды
____ж. бастап ___ж. дейін ______теңге орташа айлық табысы есептелді
____ жылғы N ____Заңының ___тармағының ____ бабына сәйкес зейнетақы
(жәрдемақы) тағайындалсын _________________________________________
(адамдар санаттары, мүгедек немесе қайтыс болған асыраушылар)
__________________ теңге зейнетақының негізгі мөлшері 60%
__________________теңге мөлшеріндегі экологиялық үстеме ақы
__ж. бастап ___ж. дейін ___ айлық зейнетақы (жәрдемақы) мөлшері____
_____________________________________________________________ теңге
(жазбаша сомасы)
2. ____жылғы N___ Заңының ___тармағының ____ бабына сәйкес базалық
зейнетақы  тағайындалсын
___ ж. бастап ___ж. дейін ______ айлық зейнетақы мөлшері __________
_____________________________________________________________ теңге
(жазбаша сомасы)
3. _________________________________________ ұстап қалу жүргізіледі
(ұстап қалудың түрі, алынған сома, % қатынасы)
200__ж. "___"______________ бастап 200___ж. "__"_____________ дейін
__теңге сомадағы ұстап қалудан кейінгі зейнетақы(жәрдемақы) мөлшері
4.________________________________________________________ азаматқа
(тегі, аты, әкесінің аты, мекен-жайы)
___________________________________________________________________
(кімдерге)
__________________________________________________________ мөлшерде
_____ адамға 200__ж., "___"________ бастап жәрдемақы үлесі бөлінсін
өтініш жасаған күні 200 ___ж. "___" __________ N ________
5. Зейнетақы (жәрдемақы) тағайындаудан бас тарту __________________
(негіз)
М.О. Департамент директоры  _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
Басқарма (бөлім) бастығы    _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
Тағайындау жөніндегі маман  _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
М.О. ЗТМО бөлім бастығы     _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
Бас маман                   _____________   _________________
(қолы)          (тегі)
бұйрыққа 2-қосымша
N 9-қосымша
N 4 нысаны
200_жылғы _______________
ағымдағы жылдағы
берешектер
зейнет-
керлер
саны
ағымдағы
ай үшін
зейнетақы
төлеуге
қажет-
тілік
зейне-
тақыны
төлеу
бойынша
ұстап
қалулар
бойынша
интер-
нат
үйлері
түзеу
меке-
мелері
зейнетақы
базалық
зейнетақы
мүге-
дектік
асырау-
шысынан
айрылу
әлеу-
меттік
жасы
МӘЖ
барлығы
САЖ (N1
Тізім)
Барлығы
кестенің жалғасы
аудару
үшін
ұстап
қалулар
сомасы
интернат
үйлерінде
тұратын-
дарға
зейнетақы
сомалары
түзеу меке-
мелерінде
жазасын
өтеп жүрг.
зейнетақы
төлемдер
сомасы
эколо-
гиялық
үстеме
ақылар
сомасы
қайтыс
болуына
байла-
нысты
алынбай
қалған
зейнетақы
мөлшері
ақша
қара-
жатына
жалпы
қажет
Әлеуетті құрылымдарды қоспағанда
Бөлім бастығы
Бас маман
бұйрыққа 3-қосымша
N 14-қосымша
ЗТМО ______ облыстық филиалының _________ бөлімі бойынша
зейнетақы мен жәрдемақыға арналған 200 __ жыл үшін
жиынтық қажеттілік
ағымдағы жылдағы берешектер
зейнет-
керлер
саны
ағымдағы
ай үшін
зейнетақы
төлеуге
қажет-
тілік
зейне-
тақыны
төлеу
бойынша
ұстап
қалулар
бойынша
интернат
үйлері
түзеу
меке-
мелері
зейнетақы
базалық
зейнетақы
мүге-
дектік
асырау-
шысынан
айрылу
әлеу-
меттік
жасы
МӘЖ
барлығы
САЖ (N1
Тізім)
Барлығы
кестенің жалғасы
аудару
үшін
ұстап
қалулар
сомасы
интернат
үйлерінде
тұратын-
дарға
зейнетақы
сомалары
түзеу меке-
мелерінде
жазасын
өтеп жүрг.
зейнетақы
төлемдер
сомасы
эколо-
гиялық
үстеме
ақылар
сомасы
қайтыс
болуына
байла-
нысты
алынбай
қалған
зейнетақы
мөлшері
ақша
қара-
жатына
жалпы
қажет
Әлеуетті құрылымдарды қосқанда
Бөлім бастығы
Бас маман
бұйрыққа 4-қосымша

Подтверждено ___ лет ___ мес ____ дней ____ (до 01.01.98 г.)
Стаж по Списку N 1 __ лет __ мес __ дней ___  _____________________
|Группа инвалидности  |
|_____________________|
Причина заболевания: _____________________________________________
Представлен среднемесячный доход с _____ г. по ____ г. _____ тенге.
Учтен среднемесячный доход с _____ г. по _____ г. ______ тенге.
Назначить пенсию (пособие) в соответствии с п. __ ст. __
Закона РК от _____ г. N___
__________________________________________________________________
(категории лиц, инвалидов или умерших кормильцев)
Основной размер пенсии 60% ___________ тенге
Надбавки: за сверхотработанный стаж _____ % ________________ тенге
Экологическая надбавка в размере ___________________________ тенге
Размер месячной пенсии, пособия __________________________________
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____"_____________ 200___ г. по "_____"______________ 200__ г.
2. Назначить базовую пенсионную выплату в соответствии с п.__
ст.__ Закона РК от ____ г. N__
__________________________________________________________________
Размер месячной базовой пенсионной выплаты _______________________
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____"_____________ 200__ г. по "_____"______________ 200__ г.
3. Производится удержание ________________________________________
(вид удержания, вычтенная сумма, % отношение)
Размер пенсии (пособия) после удержания в сумме ____________ тенге
с ______ ________________ 200__ г. по _____ ____________ 200__ г.
4. Выделить долю пособий с "____"________ 200__ г. на ___ человек
В размере __________________________________________________ тенге
Гр. ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, адрес)
------------------------------------------------------------------
(на кого)
Дата обращения "____"___________ 200__ г. N ____
5. Отказать в назначении пенсии (пособия) ________________________
(основание)
М.П. Директор департамента ___________________    ____________
(подпись)            (фамилия)
Начальник управления (отдела) ____________    ____________
(подпись)      (фамилия)
Специалист по назначению ___________    _____________
(подпись)       (фамилия)
Проект решения подготовлен:
М.Ш.     Начальник отделения ГЦВП ____________   _________________
(подпись)        (фамилия)
Специалист отделения ГЦВП ___________   _________________
(подпись)         (фамилия)
Приложение 2 к приказу
Приложение N 9
Форма N 4
за _______________ 200_ года
задолженность
текущего года
чис-
лен.
пен-
сио-
неров
пот-
реб-
ность
на
вып-
лату
пен-
сий
за
тек.
месяц
сум-
ма
удер-
жаний
для
пере-
чис-
ления
по
выпл.
пен-
сий
по
удер-
жаниям
по
домам-ин-
тер-
натам
по
исп-
рав.
уч-
реж-
ден.
пенсия
базо-
вая
пенсия
инва-
лид-
ность
у-к
соц.
воз-
раст
Всего
ГСП
ГСП
(сп
N 1)
Итого
(продолжение таблицы)
сумма
пенсион-
ных вып-
лат для
проживаю-щих в
д/интер.
сумма
пен.
выплат
для
отбыв.
наказ.
в
исправ.
учреж.
сумма
эколог.
надбавки
сумма
недо-
полу-
чен.
пенсии
в свя-
зи со
смертью
общая
потреб.
в денеж-
ных сред-
ствах
Без учета силовых структур.
Начальник отделения
Главный специалист
Приложение 3 к приказу
Приложение N 14
Форма N 4
Сводная потребность на выплату пенсий и пособий
по _________ отделению _______________ облфилиала ГВЦП
за _____________ 200_года
задолженность
текущего года
чис-
лен.
пен-
сио-
неров
пот-
реб-
ность
на
вып-
лату
пен-
сий
за
тек.
месяц
сум-
ма
удер-
жаний
для
пере-
чис-
ления
по
выпл.
пен-
сий
по
удер-
жаниям
по
до-
мам-
ин-
тер-
натам
по
исп-
рав.
уч-
реж-
ден.
пен-
сия
базо-
вая
пен-
сия
инва-
лид-
ность
у-к
соц.
воз-
раст
Всего
ГСП
ГСП
(сп
N 1)
Итого
(продолжение таблицы)
сумма
пенсион-
ных вып-
лат для
прож-
щих в
д/интер.
сумма
пен.
выплат
для
отбыв.
наказ.
в
исправ.
учреж.
сумма
эколог.
надбавки
сумма
недо-
полу-
чен.
пен-
сии
в свя-
зи со
смер-
тью
общая
потреб.
в денеж-
ных
сред-
ствах
Включительно силовые структуры.
Начальник отделения
Главный специалист
Приложение 4 к приказу

N 22-1 қосымша
N 11 б нысаны
Қайтыс болуына байланысты қосымша жиынтық өтінім
________________________________
"____" __________ 2005 жыл
N ___________
NN
Бөлім-
шенің
коды
Қала,
аудан
Заңды
тұлғаның
дерек-
темелері
Заңды
тұл-
ғаның
атауы
Қайтыс
бол-
ғандар
саны
Ағым-
дағы
айға
қажет-
тілік
Жерлеуге
арналған
ақшалай
қара-
жатқа
жалпы
қажет-
тілік
ББК
ЖБК
Жиынт.
Филиал директоры _____________________________________
Бас бухгалтер ________________________________________
Бөлім бастығы ________________________________________
Орындаушы ____________________________________________
Тел.
бұйрыққа 5-қосымша
N  22-2 қосымша
N 11 в нысаны
2005 жылғы "____" ________ жерлеуге арналған
жәрдемақы төлеуге _______________________ облысының
_________________ ауданының жерлеуге арналған
жәрдемақы алушыларының
N ___________ тізім-тізімдемесі
N
р/р
Зей-
нетақы
ісінің
N
Қайтыс болған
адамның толық т.а.ә.
Жер-
леген
заңды
тұл-
ғаның
атауы
Төлеуге
тиіс
жерлеуге
арналған
жәрде-
мақының
сомасы
тегі
аты
әке-
сінің
аты
Туған
күні
ЗТМО аудан (қала) бөлімшесінің бастығы ______________________

Приложение N 22-1
Форма N 11б
Сводная дополнительная заявка в связи со смертью
_______________
_____________________
"__" ___________ 2005 год
N ____________
NN
Кодотд
Район,город
Реквизиты
юр. лица
Наиме-
нованиеюр.лица
Кол-во
умерших
Потреб-
ность
за
текущий
месяц
Общая
потребность
в денежных
средствах
на погре-
бение
БИК
ИИК
итого
Директор филиала _____________________________________
Главный бухгалтер ____________________________________
Начальник отдела _____________________________________
Исполнитель __________________________________________
Тел.
Приложение 5 к приказу
Приложение N 22-2
Форма N 11в
Список-ведомость N получателей пособия на погребение _____________ р-на
_____________________________________________ области
на выплату пособия на погребение за "___" ________ 2005 г.
N
п/п
Номер пенси-
онного дела
Полные ф.и.о. умершего
Наименова-
ние юриди-
ческого лица, осу-
ществивше-
го погре-
бение
Сумма
пособия
на погре-
бение, подлежащая
выплате
фамилия
имя
отчество
Дата
рожд.
Начальник рай(гор) отделения ГЦВП _________________________