"Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің Қағидасы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы N А-202 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2005 жылғы 21 маусымдағы N 02-01-02/80 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3694. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 19 наурыздағы № 06-7/32 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 19.03.2013 № 06-7/32 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялау күнінен бастап, бірақ 2013 жылдың 26 наурызынан ерте емес қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейту, мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдар қызметіндегі тәртіп пен реттілікті нығайту жөніндегі шаралар туралы" 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 1550  Жарлығын орындау үшін  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің Қағидасы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы N А-202  бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 986 тіркелген (Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2000 жылғы 18 қаңтардағы  N 02-1-7/3 - N 1043 тіркелген; 2000 жылғы 25 ақпандағы  N 02-1-7/16 - N 1066 тіркелген; 2000 жылғы 16 маусымдағы  N 02-1-7/60 - N 1173 тіркелген; 2000 жылғы 3 қарашадағы  N 02-1-7/154 - N 1281; 2001 жылғы 6 маусымдағы  N 02-2-4/98 - N 1544 тіркелген, 2001 жылғы 23 маусымда N 149-150 "Казахстанская правда" газетінде жарияланған; 2003 жылғы 10 сәуірдегі  N 02-01-02/44 - N 2268 тіркелген, 2003 жылғы 23 мамырда N 123-124 "Егемен Қазақстан", 2003 жылғы 23 мамырда N 150-151 "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің қағидасында:
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Тиісті мемлекеттік органның басшысы бекітетін конкурс комиссиясының құрамына мемлекеттік органның әр түрлі бөлімшелерінің басшылары, сондай-ақ мемлекеттік орган басшысының шешімімен өзге де адамдар енгізіледі.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года N А-202 "Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июня 2005 года № 02-01-02/80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2005 года № 3694. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 19 марта 2013 года № 06-7/32
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 19.03.2013 № 06-7/32 (вводится в действие со дня первого официального опубликования, но не ранее 26 марта 2013 года).
Во исполнение Указа  Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 1550 "О мерах по усилению борьбы с коррупцией, укреплению дисциплины и порядка в деятельности государственных органов и должностных лиц", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года N А-202 "Об утверждении Правил проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 986; (внесены изменения и дополнения приказами Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 18 января 2000 года N 02-1-7/3 - зарегистрирован за N 1043 ; от 25 февраля 2000 года N 02-1-7/16 - зарегистрирован за N 1066 ; от 16 июня 2000 года N 02-1-7/60 - зарегистрирован за N 1173 ; от 3 ноября 2000 года N 02-1-7/154 - зарегистрирован за N 1281 ; от 6 июня 2001 года N 02-2-4/98 - зарегистрирован за N 1544 , опубликован в газете "Казахстанская правда" от 23 июня 2001 года N 149-150; от 10 апреля 2003 года N 02-01-02/44 - зарегистрирован за N 2268 , опубликован в газетах "Егемен Қазақстан" от N 23 мая 2003 года N 123-124, "Казахстанская правда" от 23 мая 2003 года N 150-151) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности, утвержденных указанным приказом:
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В состав конкурсной комиссии, утверждаемый руководителем соответствующего государственного органа включаются руководители различных подразделений государственного органа, а также иные лица по решению руководителя государственного органа.";

мынадай мазмұндағы 23-2 тармақпен толықтырылсын:
"23-2. Конкурс комиссиясы әр жарияланған бос мемлекеттік әкімшілік лауазым үшін сол лауазымға талаптанған үміткерлерге міндетті тәртіпте және бірдей көлемде қойылатын сұрақтардың тізбесін бекітеді.";
42-1 тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Хаттаманың толықтығын қамтамасыз ету үшін конкурс комиссиясы және үміткер техникалық жазба құралдарын қолдана алады. Бұл ретте техникалық жазба құралдарын қолдану конкурс комиссиясы отырысының қалыпты өтуіне кедергі келтірмеуі тиіс. Хаттамада бұл құралдардың қолданылғаны туралы белгі жасалады.";
мынадай мазмұндағы 52-1 тармақпен толықтырылсын:
"52-1. Конкурс комиссиясының шешімі мен конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің тізімі конкурс өткізілгеннен кейін 7 жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның ақпараттық қабырғаларында, баршаға көрінетіндей жерлерге ілінеді.";
56-тармақта:
"ұсына алады" деген сөздер "ұсынады" деген сөзбен ауыстырылсын;
"толық немесе жартылай" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Сіз мынадай:
1) Сіз үміттенген лауазымға тікелей бағынысты;
2) Сіз үміттенген лауазым тікелей бағынысты лауазымдарды атқаратын мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, ұлы, қызы, бала асырап алушылар, асырап алынған балалар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немересі, жұбайы немесе зайыбы) болып табыласыз ба ______________________________________".
2. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

дополнить пунктом 23-2 следующего содержания:
"23-2. Конкурсная комиссия утверждает перечень вопросов для каждой объявленной вакантной административной государственной должности, задаваемых в обязательном порядке и в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.";
пункт 42-1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Для обеспечения полноты составления протокола конкурсная комиссия и кандидат могут использовать технические средства записи. При этом использование технических средств записи не должно мешать нормальному ходу заседания конкурсной комиссии. В протоколе должна производиться отметка о применении этих средств.";
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
"52-1. Решение конкурсной комиссии и списки кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, вывешиваются на информационных стендах государственных органов в местах, доступных для всеобщего обозрения в течение 7 рабочих дней после проведения конкурса.";
в пункте 56:
слова "может предложить" заменить словом "предлагает";
слова "полностью или частично" исключить;
в Приложении 2 к указанному приказу:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным и неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком,  супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете;
2) в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на которую Вы претендуете ________________________".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель