"Экстремизмге, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен құқықбұзушылықтар және прокурорлық қадағалау туралы" N1-ЭТ нысанды статистикалық есептің және олардың құрылуы бойынша Нұсқаулықтың бекітілуі туралы, экстремизмге, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен құқықбұзушылықтар жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлғаларды, сондай-ақ сот арқылы экстремистік, лаңкестік болып танылған ұйымдарды деректер базасына енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 30 мамырдағы N 19 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 29 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3703. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 29 наурыздағы № 33 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012.03.29 № 33 (қол қойылған сәтінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
"Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы", "Қазақстан кейбір заңнамалық актілеріне экстремизмге қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жүзеге асырылуы мақсатында "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) 1 қосымшаға сәйкес, "Экстремизмге, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен құқықбұзушылықтар және прокурорлық қадағалау туралы" N1-ЭТ нысанды статистикалық есеп;
2) 2 қосымшаға сәйкес, "Экстремизм, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен құқықбұзушылықтар және прокурорлық қадағалау туралы" N1-ЭТ нысанды статистикалық есептің құрылуы мен қалыптасуы бойынша Нұсқаулық.
2. Жауаптылықтары төмендегі баптар бойынша қаралатын қылмыстар "Экстремизмге, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен құқықбұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы" N1-ЭТ нысанды статистикалық есепке енгізілсін:
"Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 164 бабымен ;
"Қазақстан Республикасы Президентінің өміріне қастандық жасау" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 167 бабымен ;
"Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не адамдардың құзырына кіретін өкілеттіктерді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 168 бабымен ;
"Қарулы бүлік" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 169 бабымен ;
"Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 170 бабымен ;
"Диверсия" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 171 бабымен ;
"Терроризм" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 233 бабымен ;

Об утверждении статистического отчета формы № 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", Инструкции по его составлению и введении банка данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение преступлений и правонарушений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 30 мая 2005 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2005 года № 3703. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 33
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2012 № 33.
В целях реализации Законов Республики Казахстан " О противодействии экстремизму",
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия экстремизму", " О борьбе с терроризмом", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистический отчет формы  N 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", согласно приложению 1;
2) Инструкцию по составлению и формированию статистического отчета формы N 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора", согласно приложению 2.
2. В статистическом отчете формы N 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора" отражать сведения о преступлениях и правонарушениях ответственность за совершение которых предусмотрена:
статьей 164 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Возбуждение социальной, национальной, родовой, расовой или религиозной вражды";
статьей 167 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Посягательство на жизнь Президента Республики Казахстан";
статьей 168 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Насильственный захват власти или насильственное удержание власти, либо осуществление представителями иностранного государства или иностранной организации полномочий, входящих в компетенцию уполномоченных органов и должностных лиц Республики Казахстан";
статьей 169 Уголовного Кодекса Республики Казахстан  "Вооруженный мятеж";
статьей 170 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Призывы к насильственному свержению или изменению конституционного строя, либо насильственному нарушению единства территории Республики Казахстан";
статьей 171 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Диверсия";
статьей 233 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Терроризм";

"Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 233-1 бабымен ;
"Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның қызметіне қатысу" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 233-2 бабымен ;
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 233-3-бабымен "Экстремизмді немесе террористік қызметті қаржыландыру";
"Адамды кепілге алу" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 234 бабымен ;
"Заңсыз әскерилендірілген құраманы ұйымдастыру" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 236 бабымен ;
"Үйлерді, құрылыстарды, қатынас және байланыс құралдарын басып алу" Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 238 бабымен ;
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 337-бабының 2 және 3-бөліктерімен "Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу";
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 337-1-бабымен "Қоғамдық немесе діни бірлестіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруына байланысты олардың қызметіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру";
"Бұқаралық ақпарат құралдарында ұлттық араздықты тұтандыруға бағытталған материалдарды жариялауға рұқсат беру" Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 343 бабымен ;
"Бұқаралық ақпарат құралдары өнімдерін, сол сияқты өзге де өнімдерді Қазақстан Республикасының аумағында даярлау, сақтау, әкелу, тасымалдау, тарату" Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 344 бабымен ;
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасының кодексінің 374-1-бабымен "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен тіркелмеген қоғамдық, діни бірлестіктердің қызметіне басшылық жасау, қатысу, сондай-ақ олардың қызметін қаржыландыру";
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) экстремизм, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен құқықбұзушылықтарды жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған тұлғалар және экстремистік, лаңкестік болып танылған ұйымдар туралы деректер банкін құрсын;
2) бұйрық орындалу үшін Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Астана, Алматы қалалары прокурорларына, облыс және оларға теңестірілгендерге, Комитеттің жергілікті органдарына орындалу үшін жолдансын.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.

статьей 233-1 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Пропаганда терроризма или публичные призывы к совершению акта терроризма";
статьей 233-2 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Создание, руководство террористической группой и участие в ее деятельности";
статьей 233-3 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Финансирование экстремизма или террористической деятельности"
статьей 234 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Захват заложника";
статьей 236 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Организация незаконного военизированного формирования";
статьей 238 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Захват зданий, сооружений, средств сообщений и связи";
частями 2 и 3 статьи 337 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Создание или участие в деятельности незаконных общественных и других объединений";
статьей 337-1 Уголовного Кодекса Республики Казахстан "Организация деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации после решения суда о запрете их деятельности или ликвидации в связи с осуществлением ими экстремизма"
статьей 343 Кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан "Дача разрешения на публикацию в средствах массовой информации материалов, направленных на разжигание национальной вражды";
статьей 344 Кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан "Изготовление, хранение, ввоз, перевозка, распространение на территории Республики Казахстан продукции средств массовой информации, а равно иной продукции";
статьей 374-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях "Руководство, участие в деятельности незарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке общественных, религиозных объединений, а также финансирование их деятельности".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) создать банк данных о лицах, привлеченных к ответственности за совершение преступлений и правонарушений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и организациях, признанных судом экстремистскими, террористическими;
2) приказ направить для исполнения субъектам правовой статистики и специальным учетам, прокурорам городов Астана, Алматы, областей и приравненным к ним, территориальным органам Комитета.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .

4. Сотпен Қазақстан Республикасының және (немесе) өзге мемлекеттің аумағында экстремизмді немесе террористік қызметті жүзеге асыратын шетел немесе халықаралық ұйымды экстремистік немесе террористік деп танылғанда және олардың қызметін жою арқылы оған тыйым салынғанда Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері Комитеттің аумақтық органдарына шешімнің заң күшіне енгенінен кейін бірінші сатылы сотпен қаралған азаматтық іске арналған N 4 нысанды ақпараттық есепке алу құжатын жіберсін.
Көрсетілген есепке алу құжатымен бірге апелляциялық сатыда қаралып жатқан азаматтық істер бойынша ілеспе хаттың көшірмесін де жіберсін.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
5. Облыстық соттармен, Астана, Алматы қалаларының соттарымен қаралған істер бойынша апелляциялық тәртіпте  қаралған азаматтық іске арналған N 5 нысанды және тиісінше аудандық соттардың істері бойынша қадағалау тәртібінде қаралған азаматтық істерге арналған N 6 нысанды ақпараттық есепке алу құжаттары Комитеттің аумақтық органдарына қаулы шығарылған кезден бастап жіберілсін.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
6. Осы бұйрықтың орындалуындағы бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Орынбасары - Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасына (Г. Ким) жүктелсін.
7. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
27 маусым 2005 жыл
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
23 маусым 2005 жыл
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер Министрі
"____" ____ 2005 жыл
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі
21 маусым 2005 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы N 19 бұйрығына
N 1 қосымша
Мемлекеттік құқықтық статистикалық есептілік
кезеңдік (тоқсандық)
Ұсынылады:
Аудандық (қалалық), облыстық және
оларға теңестірілген прокурорларға
облыс бойынша және оларға теңестірілген
ҚСжАЕ алу комитетіне келесі есептік
кезеңдегі айдың 4 күніне.
ҚСжАЕ алу комитетінің облыс бойынша
және оларға теңестірілген арнайы
күзетілудегі кезеңдік объектілері
прокурорларына келесі есептік кезеңдегі
айдың 4 күніне.
Комитеттің әскери басқармаларына әскери
прокурорлар арқылы келесі есептік
кезеңдегі айдың 4 күніне.
Облыс және оларға теңестірілгендер
бойынша ҚСжАЕ алу басқармаларынан
Қазақстан Республикасы ҚСжАЕ алу
комитетіне келесі есептік кезеңдегі
айдың 8 күніне.
Қазақстан Республикасының ҚСжАЕ алу
комитеті Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорына келесі есептік
кезеңдегі айдың 14 күніне.
Ескерту: Нысанды есепке өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
"Экстремизмге, лаңкестікке қатысты қылмыстар мен
құқықбұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы
туралы" N1-ЭТ нысанды есеп
2005 жылдың_________ айына
Прокурор _____________________          ҚСжАЕ алу комитеті
20__ жылдың "____" ___________          басқармасының бастығы
20__ жылдың "___" _________
Орындаушы ____________________          Орындаушы _________________
20__ жылдың "____"____________          20__ жылдың "___"__________
Ескерту: 1-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы есеп

4. Администраторам судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан при признании судом иностранной или международной организации, осуществляющей экстремизм или террористическую деятельность на территории Республики Казахстан и (или) другого государства, экстремистской или террористической и запрещения ее деятельности посредством ликвидации, направлять в территориальные органы Комитета информационный учетный документ формы N 4 на гражданское дело, рассмотренное судом первой инстанции после вступления в законную силу решения.
Одновременно с указанным учетным документом направлять и копию сопроводительного письма по гражданским делам, находящимся на рассмотрении в апелляционной инстанции.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
5. По делам, рассмотренным областными судами, судами городов Астана, Алматы информационные учетные документы формы N 5 на гражданское дело, рассмотренное в апелляционном порядке и N 6 на гражданское дело, рассмотренное в порядке надзора по делам районных судов соответственно, направлять в территориальные органы Комитета с момента вынесения постановления.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
6. Контроль за исполнением приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан - Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.).
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
С О Г Л А С О В А Н О:
Председатель
Верховного Суда
Республики Казахстан
27 июня 2005 год
С О Г Л А С О В А Н О:
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
27 июня 2005 год
С О Г Л А С О В А Н О:
Министр обороны
Республики Казахстан
С О Г Л А С О В А Н О:
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
21 июня 2005 год
Приложение N 1
к приказу Генерального
Прокурора
Республики Казахстан
от 30 мая 2005 года N 19
Государственная правовая статистическая отчетность
периодичность (квартальная)
Представляется:
Районными (городскими), областными и приравненными к ним
прокурорами в УКПСиСУ по областям и приравненным к ним к
4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Прокурорами специально охраняемых режимных объектов
в УКПСиСУ по областям и приравненным к ним к 4 числу месяца,
следующего за отчетным периодом.
Военными прокурорами в Военное управление Комитета
к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
УКПСиСУ по областям и приравненным в КПСиСУ
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
КПСиСУ Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Генеральному Прокурору к 14 числу месяца,
следующего за отчетным периодом.
Сноска. Отчет формы с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Отчет формы N 1-ЭТ "О преступлениях, правонарушениях,
связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и
о состоянии прокурорского надзора"
за ___ месяцев _______ года
Прокурор  ___________                Начальник УКПСиСУ____________
" ____ "   _____ 20___ г.              « "_____"  _____________20___г.
Исполнитель _________                 Исполнитель  _______________
"___"  _______20___г.                "___"  ________________20___г.
Сноска. Раздел 1 в редакции приказа Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных
с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии
прокурорского надзора

1-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар туралы мәліметтер
А кестесі  (қылмыстар бойынша)
Атауы
Жолдың
коды
қыл-
мыс-
тық
іс-
тері
есеп-
тік
кез-
еңде
іс
жүр-
гізу-
ге
бол-
ған
қыл-
мыс-
тар-
дың
саны
Есептік кезеңде тіркелген қылмыстар-
дың саны
А
Б
1
2
Экстремизиммен, террористік қызмет-
пен байланысты қылмыстардың барлығы
1
со-
лар-
дың
іші-
нен
әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқы-
тумен ұштасқан, сол сияқты
өзінің қызмет бабын пайда-
лана отырып, адам не қо-
ғамдық бірлестіктің жетек-
шісі жасаған нақ сол іс-әрекеттер (164-б. 2-б.)
3
ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер (164-б. 3-б.)
4
Қазақстан Республикасы Прези-
дентінің өміріне қастандық жасау (167-б.)
5
Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не Қазақстан Республи-
касының уәкілетті органдары мен лауазымды адамдарының құзырына кіретін өкілеттік-
терді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б.)
6
с.
і.
Қазақстан Республикасының,
оның уәкілетті органдары- ның немесе лауазымды адамдарының құзырындағы өкілеттіктерді шет мемле-
кет немесе шетелдік ұйым
өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б. 2-б.)
7
Қарулы бүлік (169-б.)
8
Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру (170-б.)
9
с.
і.
бұқаралық ақпарат құрал-
дарын пайдаланып немесе ұйымдасқан топпен жасал-
ған, сол сияқты бұрын осы бап бойынша сотталған адам жасаған (170-б. 2-б.)
10
Диверсия (171-б.)
11
Терроризм (233-б.)
12
Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе террорис- тік қызметті қаржыландыру (233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құраманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қатынас
және байланыс құралдарын басып
алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олар-
дың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың
іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық, әлеуметтік, таптық немесе діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыратын, консти-
туциялық құрылысты күштеп құлатуға, мемлекеттің қауіпсіздігіне нұқсан кел-
тіруге немесе Қазақстан Республикасының аумақтық тұтастығына қол сұғушылық-
қа шақыратын қоғамдық бір-
лестік құру, сол сияқты осындай бірлестікке басшы-
лық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметіне белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлестік-
тің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруына байланысты олардың қызметіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
кестенің жалғасы
соның ішінде
қыл-
мыстық
істері
тергеу мен
аяқ-
талған
қыл-
мыс-
тар-
дың саны
со-
ның іш-
інде
істері есептік кезеңде қысқартылған қылмыстардың саны
барлығы
ақтамай-
тын
негіздер бойынша
ақтайтын негіздер бойынша қысқар-
тылған
с.і.
проку-
ратура
орган-
дары-
мен
қыл-
мыс-
тық
іс-
тер
сот-қа
жі-
бер-
іл-
ген
қыл-
мыс-
тар-
дың саны
ҚР КІЖК 37-б. 1-б. 1, 2-т
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
істері есептік кезеңде тоқтатылған
қылмыстардың саны
істері-
нің тер-
геу мер-
зімі өтіп
кеткен,
ал мер-
зімін
ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген қылмыс-
тардың саны
ақтамай-
тын не-
гіздер бойынша қылмыс-
тық істі
қозғау-
дан бас тартыл-
ған (2-
баған-
нан)
барлығы
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
4-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
1-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
2-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
5-т
бойын-
ша
ҚР
КІЖК
50-б.
1-б.
7-т
бойын-
ша
10
11
12
13
14
15
16
17
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы
туралы есеп

Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью
Таблица А (по преступлениям)
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
уго-
лов-
ные
дела
о ко-
торых
нахо-
ди-
лись
в
произ-
водст-
ве в
отчет-
ном
перио-
де
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
заре-
гист-
риро-
ван-
ных
в от-
чет-
ном
пе-
рио-
де
в
том
чис-
ле
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
уг.
дела
о ко-
то-
рых
окон-
чены
рас-
сле-
дова-
нием
в
том
чис-
ле
количество
преступлений,
дела о которых
прекращены в
отчетном периоде
ор-
га-
на-
ми
про-
ку-
ра-
ту-
ры
коли-
чест-
во
прес-
туп-
ле-
ний,
уго-
лов-
ные
дела
о ко-
то-
рых
нап-
рав-
лены
в
суд
в
с
е
г
о
по
не-
реа-
би-
ли-
ти-
рую-
щим
ос-
но-
ва-
ни-
ям
прек-
раще-
ны по
реа-
били-
тирую
щим
осно-
ва-
ниям
в
т.ч.
п.
1.2.
ч.1
ст.
37
УПК
РК
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
преступлений,
связанных с
экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
и
з
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой,
расовой или
религиозной
вражды
(ст.164)
2
в
т.
ч.
Соверш.
группой
лиц или
неодно-
кратно, или
соед. с
насилием
либо угрозой
его приме-
нения, а
равно лицом
с исполь-
зованием
своего
служебного
положения
либо руко-
водителем
общ.
объединения
(ч.2 ст.164)
3
повлекшие
тяжкие
последствия
(ч.3 ст.164)
4
Посягательство
на жизнь
Президента
Республики
Казахстан
(ст. 167)
5
Насильственный
захват власти
или
насильственное
удержание
власти либо
осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
входящих в
компетенцию
уполномоченных
органов и
должностных
лиц РК (ст.168)
6
в
т.
ч.
Осуществление предста-
вителями
иностранного
государства
или
иностранной
организации
полномочий,
находящихся
в компетенции
уполномочен-
ных органов
и должностных
лиц
Республики
Казахстан
(ч.2 ст.168)
7
Вооруженный
мятеж (ст.169)
8
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению конс-
титуционного
строя либо
насильственному
нарушению
единства
территории
Республики
Казахстан
(ст. 170)
9
в
т.
ч.
с использо-
ванием
средств
массовой
информации
или орг.
группой, а
равно лицом,
ранее
судимым по
настоящей
статье
(ч.2 ст.170)
10
Диверсия
(ст.171)
11
Терроризм
(ст.233)
12
Пропаганда
терроризма или
публичные
призывы к
совершению
акта
терроризма
(ст. 233-1)
13
Создание,
руководство
террористи-
ческой группой
и участие в ее
деятельности
(ст.233-2)
14
Финансирование
экстремизма
или террорис-
тической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст.234)
16
Организация
незаконного
военизирован-
ного
формирования
(ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений,
средств
сообщений и
связи (ст.238)
18
Создание или
участие в
деятельности
незаконных
общественных
и других
объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
и
з
н
и
х:
Создание об-
щественного
объдинения,
провозгла-
шающего или
на практике
реализующего
расовую, на-
циональную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость
или исключи-
тельность,
призывающего
к насильст-
венному нис-
провержению
конституцион-
ного строя,
подрыву
безопасности
государства
или посяга-
тельствам на
территориа-
льную
целостность
Республики
Казахстан,
а равно
руководство
таким
объединением
(ч.2 ст.337)
20
Активное
участие в
деятельности
объединений
(ч.3 ст.337)
21
Организация
деятельности
общественного
или
религиозного
объединения
либо иной
организации
после решения
суда о запрете
их деятельности
или ликвидации
в связи с
осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
количество преступлений, дела о которых
приостановлены в отчетном периоде
количество
преступ-
лений,
дела о
которых
истек срок
рассле-
дования, а
информация
о продлен.
срока не
поступ.
отказано
в возбуж-
дении УД
по нереа-
билити-
рующим
основаниям
(из гр 2)
в
с
е
г
о
по
п.4
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.1
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.2
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.5
ч.1
ст.50
УПК
РК
по
п.7
ч.1
ст.50
УПК
РК
10
11
12
13
14
15
16
17
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

1-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар туралы мәліметтер
Б кестесі (істер бойынша)
Атауы
Жолдың коды
Есептік кезеңнің
басындағы
қылмыстық
істердің
қалдығы
есептік кезеңде іс жүргізуде
болған
қылмыстық
істердің
саны
А
Б
1
2
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
1
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-
кеттер (164-б. 2-б.)
3
с. і.
ауыр зардаптарға әкеп соққан іс-әрекеттер (164-б. 3-б.)
4
Қазақстан Республикасы Президентінің өміріне қастандық жасау (167-б.)
5
Билікті күшпен басып алу немесе билікті күшпен ұстап тұру не Қазақстан Республи-
касының уәкілетті органдары мен лауазымды адамдарының
құзырына кіретін өкілеттік-
терді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б.)
6
с. і.
Қазақстан Республикасы-
ның, оның уәкілетті
органдарының  немесе лауазымды адамдарының
құзырындағы өкілеттік-
терді шет мемлекет немесе шетелдік ұйым өкілдерінің жүзеге асыруы (168-б. 2-б.)
7
Қарулы бүлік (169-б.)
8
Қазақстан Республикасы-
ның конституциялық құрылысын күшпен құлатуға немесе өзгертуге не оның аумақтық тұтастығын күшпен бұзуға шақыру (170-б.)
9
с. і.
бұқаралық ақпарат құралдарын пайдаланып немесе ұйымдасқан топпен жасалған, сол сияқты бұрын осы бап бойынша сотталған адам жасаған (170-б. 2-б.)
10
Диверсия (171-б.)
11
Терроризм (233-б.)
12
Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұт-
астығына қол сұғушылық-
қа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
кестенің жалғасы
соның ішінде
есептен шығару арқылы тергеу-
ге алын-
ғандығы-
на қарай
есептік кезеңде жіберіл-
ген қыл-
мыстық
істердің саны
қосымша тергеуге қайтарылған істердің саны
сотқа жіберілген қылмыстық істердің саны
сот-
пен
проку-
рормен
ҚР ҚІЖК 284, 289-б. бойын-
ша
ҚР ҚІЖК 514-б. бойын-
ша
есеп-
тік ке-
зеңде
қозғал-
ған
қыл-
мыстық
істер-
дің
саны
соның ішінде
тергеу-
ге алын-
ғандығы-
на қарай
есептік кезеңде келіп
түскен қылмыс-
тық іс-
тердің
саны
проку-
ратура
орган-
дары-
мен
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
істері есептік кезеңде
қысқартылған
қылмыстардың саны
есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстық
істердің саны
бар-
лығы
ақ-
та-
май-
тын
не-
гіз-дер бой-
ынша
ақ-
тай-
тын
не-
гіз-
дер
бой-
ынша
қыс-
қар-
тыл-
ған
с.і.
бар-
лығы
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
4-т.
бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
1-т.
бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
2-т. бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
5-т.
бойын-
ша
ҚР
ҚІЖК
50-б.
1-б.
7-т.
бойын-
ша
ҚР ҚІЖК 37-б. 1-б. 1, 2-т
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
қ/і қозғау туралы қаулы-
ның күші жойыл-
ған және қ/т қоз-
ғаудан бас тар-
тылған
қ/і
қоз-
ғау тура-
лы қау-
лының күші жойыл-
ған және қосым-
ша тексе-
руге жібе-
рілген
с.і. (22-
баған-
нан)
солар-
дың ішінен(23-
баған-
нан)
қ/і
қоз-
ғау
тура-
лы
қау-
лы-
лар-
дың
күші
жой-
ыл-
ған
және
қыс-
қар-
тыл-
ған
қ/і
қоз-
ғау
тура-
лы қау-
лылар
дың күші
жойыл-
ған
Солардың ішінен өткен жылдарды ескерту арқылы сотқа жіберіл-
ген
қ/і қыс-
қар-
ту ту-
ралы қаулы-
ның күші жойыл-
ған
істер қайта-
дан қоз-
ғалған
сотқа жібе-
рілген
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы
Солар-
дың ішінен өткен жыл-
дарды ескер-
ту ар-
қылы сотқа жібе-
рілген
қ/і қозғау  арқылық/і қоз-
ғалған бас тарту туралықаулы-
лар-
дың күші жойыл-
ған
Солар-
дың ішінен өткен жыл-
дарды ескер-
ту ар-
қылы сотқа жібе-
рілген
қосым-
ша тексе-
руге жіберуарқылы бас тарту туралықаулы-
лар
дың күші жойыл-
ған
с.і (32-ба-
ған-
нан)
со-
лар-
дың
іші-
нен
(33-
ба-
ған-
нан)
есеп-
тік
кезең-
інің
аяқ-
тал-
ған-
дағы
қ/і
қал-
дығы
есеп-
тік кезең-
де бірік-
тір-
ілген  істер-
дің
саны
істер
қайта-
дан
қозғал-
ған
қ/і
қоз-
ғау
тура-
лы
қаулы-
ның
күші
жоыл-
ған
29
30
31
32
33
34
35
36
Ескерту: 2-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы есеп

Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью
Таблица Б (по делам)
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Оста-
ток
угол.
дел
на на-
чало
от-
чет-
ного
пе-
риода
коли-
чество
у/д,
наход.
в
произ-
водст-
ве в
отчет-
ном
перио-
де
в том числе
кол/во
у/д,
направ-
ленных
по под-
след-
ствен-
ности
со
снятием
с учета
в от-
четном
периоде
кол/во
у/д,
возб.
в от-
четном
периоде
в
том
чис-
ле
кол/во
у/д,
посту-
пивших
по под-
следст-
веннос-
ти в
отчет-
ном пе-
риоде
орга-
нами
про-
кура-
туры
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего преступлений,
связанных с экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
и
з
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, расовой
или религиозной
вражды (ст.164)
2
в
т.
ч.
Соверш. группой
лиц или
неоднократно,
или соед. с
насилием либо
угрозой его
применения, а
равно лицом с
использованием
своего служеб-
ного положения
либо руководи-
телем общ.
объединения
(ч.2 ст.164)
3
повлекшие
тяжкие
последствия
(ч.3 ст.164)
4
Посягательство на
жизнь Президента
Республики
Казахстан (ст. 167)
5
Насильственный
захват власти или
насильственное
удержание власти
либо осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной органи-
зации полномочий,
входящих в
компетенцию
уполномоченных
органов и
должностных лиц РК
(ст.168)
6
в
т.ч.
Осуществление
представителями
иностранного
государства или
иностранной
организации
полномочий,
находящихся в
компетенции
уполномоченных
органов и
должностных
лиц Республики
Казахстан
(ч.2 ст.168)
7
Вооруженный мятеж
(ст.169)
8
Призывы к
насильственному
свержению или
изменению
конституционного
строя либо
насильственному
нарушению единства
территории
Республики
Казахстан (ст.170)
9
в
т.ч.
с использова-
нием средств
массовой
информации или
орг. группой,
а равно лицом,
ранее судимым
по настоящей
статье
(ч.2 ст.170)
10
Диверсия (ст.171)
11
Терроризм (ст.233)
12
Пропаганда
терроризма или
публичные призывы
к совершению акта
терроризма
(ст.233-1)
13
Создание,
руководство
террористической
группой и участие
в ее деятельности
(ст.233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст.234)
16
Организация
незаконного
военизированного
формирования
(ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст.238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных
общественных и
других объединений
(ч.2, 3 ст.337)
19
из
них:
Создание
общественного
объдинения,
провозглашаю-
щего или на
практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость
или исключи-
тельность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституцион-
ного строя,
подрыву
безопасности
государства или
посягательствам
на территориа-
льную
целостность
Республики
Казахстан,
а равно
руководство
таким
объединением
(ч. 2 ст. 337 )
20
Активное
участие в
деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения суда
о запрете их
деятельности или
ликвидации в связи
с осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
кол/во
дел,
возвр-х
на
доп.
рассл-
ние
кол/во
у/д,
направ-
ленных
в суд
количество у/д,
прекращенных в
отчетном периоде
количество у/д,
приостановленных
в отчетном периоде
в
с
е
г
о
по
не-
реа-
били-
ти-
рую-
щим
осно-
ва-
ниям
прек-
раще-
ны по
реаби-
лити-
рующим
осно-
ваниям
в
т.ч.
в
с
е
г
о
по
п.4
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.1
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.2
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.5
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
п.7
ч.1
ст.
50
УПК
РК
с
у
д
о
м
п
р
о
к
у
р
о
р
о
м
по
ст.
284,
289
УПК
РК
по
ст.
514
УПК
РК
п.
1, 2
ч.1
ст.37
УПК
РК
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
возбуж-
дении
у/д и
отка-
зано в
возбуж-
дении
у/д
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
возбуж-
дении
у/д и
направ-
лено на
допол-
нитель-
ную
про-
верку
в т.ч.
(из
гр.22)
из
них
(из
графы
23)
отме-
нено
поста-
нов-
лений
о воз-
буж-
дении
у/д и
прек-
ращено
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
приос-
танов-
лении
у/д
из них
направ-
лено
в суд с
учетом
прошлых
лет
отме-
нено
поста-
новле-
ний о
прекра-
щении
у/д
вновь
воз-
буж-
дено
дел
нап-
рав-
лено
в суд
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы
из них
направ-
лено в
суд с
учетом
прошлых
лет
отме-
нено
поста-
новлений
об
отказе
в воз-
буждении
у/д с
возбуж-
дением
у/д
из
них
направ-
лено в
суд с
учетом
прошлых
лет
отменено
постанов-
лений об
отказе с
направ-
лением
на
допол-
нитель-
ную
проверку
в т.ч.
(из
гр.32)
из
них
(из
графы
33)
Остаток
у/д на
конец
отчет-
ного
периода
Кол-во
соед.
дел в
отчет-
ном
периоде
вновь
возбуж-
дено
дел
направ-
лено в
суд
29
30
31
32
33
34
35
36
Сноска. Раздел 2 в редакции приказа Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұта-
стығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
кестенің жалғасы
соның ішінде
бұрын қыл-
мыс жаса-
ған тұл-
ғалар
соның ішінде
кәме-
летке
толма-
ған-
дар
әй-
ел-
дер
Қа-
зақ-
стан аза-
мат-
тары
ТМД азаматтары
шет-
ел-
дік-
тер
азама-
ттығы жоқ тұлға-
лар
жас шамасы
экст
ремизм,тер-
рорис-
тік қыз-
метпен байла-
нысты бұрын қылмыс жаса-
ған тұлға-
лар
18 жасқа дейін
18-20 жас
21-29 жас
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
соның ішінде
жас шамасы
айналысатын кәсібінің түрі
30-39 жас
40-49 жас
50-59 жас
60
жас
және
одан
жоға-
ры
мем.
функ-
ция-
ларды
орын-
дайтын тұлға-
лар
жұ-
мыс-
кер-
лер
жұм-
ыс-
сыз-
дар
оқу-
шы-
лар
сту-
дент-
тер
жеке кәс-
іп-
кер-
лер
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
соның ішінде
айналысатын кәсібінің түрі
білімі
дінді үгіт-
теуші-
лер
әскери қызмет-
шілер
мәдениет және өнер қыз-
метшілері
фермерлер
жоғары
орта және арнайы орта
24
25
26
27
28
29
Экстремизмге, лаңкестікке байланысты қылмыстар мен
құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы
туралы N1-ЭТ нысанды есеп
3 бөлім Экстремистік материалдарды қаруды, оқ-дәрілерді,
жарылғыш заттарды алу туралы мәліметтер
А кестесі Экстремистік материалдарды алу туралы мәліметтер
Аталуы
жол-
дар
коды
экстр.
матер.
алын-
дары
сонымен қатар
қ\і.
қоз-
ғалуы
бойынша
бас
тарту
матер.
бойынша
А
Б
1
2
3
материалдардың барлығы
1
с.і.
қағаз беттері
2
кітаптар
3
басқа да жеткізушілер
4
Б кестесі Қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды алу туралы
мәліметтер (терр.қатысты қ\і бойынша)
Аталуы
жолдар
коды
Қозғалған қылмыстық
іс бой-ша алынған
қару, оқ-дәрі және
жарылғыш заттар
А
Б
1
Қару, оқ-дәрі және жарылғыш
заттардың барлығы
1
с.і.
қарулар
2
оқ-дәрілер
3
жарылғыш заттар
4
Ескерту: 4-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы
туралы есеп

терроризма (ст.233-1)
13
Создание, руководство
террористической
группой и участие в
ее деятельности
(ст. 233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст. 234)
16
Организация
незаконного
военизированного
формирования (ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст. 238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных
общественных и
других объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
из
н
и
х:
Создание
общественного
объединения,
провозглашающего
или на практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость или
исключительность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституционного
строя, подрыву
безопасности
государства или
посягательствам
на территориаль-
ную целостность
Республики
Казахстан,
а равно руковод-
ство таким
объединением
(ч. 2 ст. 337 )
20
Активное участие
в деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо
иной организации
после решения суда
о запрете их
деятельности или
ликвидации в связи с
осуществлением ими
экстремизма
(ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
в том числе
и
н
о
с
т
р
а
н
ц
ы
лиц
без
граж
дан
ства
возрастная категория
род занятий
до
18
лет
18-
20
лет
21-
29
лет
30-
39
лет
40-
49
лет
50-
59
лет
60
лет
и
выше
лица,
выпол-
няющие
гос.
функ-
ции
ра-
бо-
чие
без-
ра-
бот-
ные
уча-
щие-
ся
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
в том числе
род занятий
образование
сту-
ден-
ты
част-
ные
пред-
при-
нима-
тели
слу
жите-
ли
куль-
та
воен-
нослу-
жащие
работ-
ники
куль-
туры и
искус-
ства
фер-
меры
высшее
среднее
и
средне-
специа-
льное
22
23
24
25
26
27
28
29
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях,
связанных с экстремизмом, террористической деятельностью
и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 3. Сведения об изъятии экстремистских материалов,
оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
Таблица А. Сведения об изъятии экстремистских материалов
Наименование
Код
строки
Изъято
экстр.
мате-
риалов
в том числе
по
воз-
бужд.
у/д
по
отказным
мате-
риалам
А
Б
1
2
3
Всего материалов
1
и
з
н
и
х
листовки
2
книги
3
иные носители
4
Таблица Б. Сведения об изъятии оружия, боеприпасов и взрывчатых
веществ (по у/д, связанным с террористической деятельностью)
Наименование
Код
строки
Изъято оружия,
боеприпасов
и взрывчатых
веществ по
возбужденным
уголовным делам
А
Б
1
Всего оружия, боеприпасов
и взрывчатых веществ
1
и
з
н
и
х
оружия
2
боеприпасы
3
взрывчатые вещества
4
Примечание: сведения об изъятии экстремистских материалов,
оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ будут представляться
после введения единого карточного учета, заявлений и соообщений
о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и
судебного рассмотрения (ЕУСС)
Сноска. Раздел 4 в редакции приказа Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

4-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстық істер бойынша сот актілерін қаулы ету кезіндегі
заңдардың қолданылуын қадағалау
Атауы
Жол-
дың қолы
сотпен
қаралған
(басты сот
талқылау-
ында)
ақтау
үкімін
шығару
арқылы
іс-
тер
тұл-
ға-
лар
іс-
тер
тұл-
ға-
лар
А
Б
1
2
3
4
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-

Раздел 4. Надзор за применением законов при постановлении судебных актов по уголовным делам, связанным с экстремизмом и террористической деятельностью
Наименование
Код
ст
ро
ки
Рас-
смотрено
судом (в
главном
судебном
разбира-
тельстве)
оправ-
датель-
ного
приго-
вора
с выне-
сением
обвини-
тельного
приго-
вора
с прек-
раще-
нием дела
направ-
лено для
допол-
го рас-
след.
дел
лиц
дел
лиц
дел
лиц
дел
лиц
дел
лиц
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего преступлений,
связанных с
экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
и
з
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой, расовой
или религиозной
вражды (ст. 164)
2
в
т.
ч.
Соверш. группой
лиц или
неоднократно,
или соед. с
насилием либо
угрозой его
применения, а
равно лицом с
использованием
своего служебного
положения либо
руководителем
общ. объединения

Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысуы (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұта-
стығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
кестенің жалғасы
Ме-
ди-
ци-
на-
лық си-
пат-
тағы мәж-
бүр-
леу ша-
ра-
лары қол-
да-
ныл-
ған есу-
ас-
тар-
дың саны
Ақ-
тал-
ған-
дар-
дың саны
сот-
тал-
ған-
дар-
дың саны
жазалау шаралары
бос-
тан-
дығы-
нан айыру
бос-
танды-
ғын шектеу
тұт-
қынға алу
айып-
пұл
түзету жұмыс-
тары
бел-
гілі бір лауа-
зымға ие болу неме-
се бел-
гілі бір қыз-
мет-
пен айна-
лысу құқы-
ғынан айыру
ай-
рық-
ша жаза-
лау шара-
сы
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Ескерту: 6-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
N№1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы есеп
6-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
А кестесі. Экстремизммен және террористік қызметпен байланысты құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша әкімшілік іс жүргізу заңдылығын прокурорлық қадағалау
Атауы
жол-
дың коды
Әкім-
шілік құқық бұзу-
шылы-
қтар зер-
де-
лен-
ген мате-
риал-
дар
со-
лар-
дың іші-
нен қоз-
ғал-
ған қыл-
мыс-
тық іс-
тер
про-
ку-
рор-
мен
қыс-
қар-
тыл-
ған
әкім-
шілік
іс
жүр-
гізу-
лер
әкімш. құқық бұзу-
шылық-
тар
тура-
лы іс-
терді
қара-
ған ор-
ганның
акті-
леріне
қана-
ғат-
тан.
нара-
зы-
лық-
тар
тек-
серу
нә-
тиже-
лері
бойы-
нша
боса-
тыл-
ған
тұл-
ға-
лар
қа-
рал-
ған ұсы-
ны-
стар
со-
лар
бойы-
нша жаза-
лан-
ған тұл-
ғалар
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік құ-
қық бұзушы-
лықтар (барлығы)
1
соның ішінде:
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында ұлттық араз-
дықты тұтан-
дыруға бағыт-
талған мате-
риалдарды жа-
риялауға рұқ-
сат беру (343-б ҚРӘҚтК)
2
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында өнімдерін, сол сияқты өзге де өнім-
дерді Қазақ-
стан Респуб-
ликасының аумағында  даярлау, сақ-
тау, әкелу, тасымалдау, тарату (344-б
ҚРӘҚтК)
3
Қазақстан Республикасы-
ның заңдарын-
да белгілен-
ген тәртіп-
пен тіркелме-
ген қоғамдық,
діни бірлес-
тіктердің қызметіне басшылық жа-
сау, қатысу, сондай-ақ олардың қыз-
метін қаржы-
ландыру (374-1-б ҚРӘҚтК)
4
1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы есеп

терроризма (ст.233-1)
13
Создание, руководство
террористической
группой и участие в ее
деятельности (ст.233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст.234)
16
Организация незаконного
военизированного
формирования (ст.236)
17
Захват зданий,
сооружений, средств
сообщений и связи
(ст.238)
18
Создание или участие
в деятельности
незаконных общественных
и других объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
из них:
Создание
общественного
объединения,
провозглашающего
или на практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую, социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость или
исключительность,
призывающего к
насильственному
ниспровержению
конституционного
строя, подрыву
безопасности
государства или
посягательствам на
территориальную
целостность
Республики
Казахстан, а равно
руководство таким
объединением
(ч. 2 ст. 337)
20
Активное участие
в деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного или
религиозного
объединения либо иной
организации после
решения суда о запрете
их деятельности или
ликвидации в связи с
осуществлением ими
экстремизма (ст. 337-1)
22
продолжение таблицы
Число
оправ-
данных
Число
осуж-
денных
меры наказания
лише-
ние
сво-
боды
ограни-
чение
свободы
а
р
е
с
т
ш
т
р
а
ф
исправи-
тельные
работы
лишение
права
занимать
опр.
долж. или
заним.
опред.
деятель-
ностью
исключи-
тельная
мера
нака-
зания
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Сноска. Раздел 6 в редакции приказа Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных
с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии
прокурорского надзора
Раздел 6. Сведения о правонарушениях, связанных с экстремизмом и
террористической деятельностью
Таблица А. Сведения о состоянии прокурорского надзора за законностью
административного производства по делам о правонарушениях, связанных
с экстремизмом и террористической деятельностью
Наименование
код
ст
ро
ки
изу-
чено
мате-
риа-
лов
об
адми-
нис-
тра-
тив-
ных
пра-
вона-
руше-
ниях
из
них
воз-
буж-
дено
уго-
лов-
ных
дел
прек-
раще-
но
про-
куро-
ром
адми-
нист-
ра-
тив-
ных
про-
из-
вод-
ств
удов-
летво-
рено
про-
тестов
на
акты
органа
рас-
смотр.
дела
об
админ.
пра-
вона-
рушен.
по ре-
зуль-
татам
про-
верок
осво-
бож-
дено
лиц
рас-
смот-
рено
пред-
став-
лений
по
ним
нака-
зано
лиц
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Административные
правонарушения
(всего):
1
в том числе:
Дача разрешения
на публикацию в
СМИ материалов,
направленных
на разжигание
национальной
вражды
(ст. 343 КРКоАП)
2
Изготовление,
хранение, ввоз,
перевозка,
распространение
на территории
РК продукции
СМИ, а равно
иной продукции
(ст. 344 КРКоАП)
3
Руководство,
участие в деятель-
ности незарегист-
рированных в
установленном
законодательством
РК порядке
общественных,
религиозных
объединений,
а также
финансирование
их деятельности
(ст. 374-1 КРКоАП)
4
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора

6-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Б кестесі. Экстремизммен байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар
жасаған тұлғалар туралы мәліметтер
Атауы
солардың ішінен
жол-
дың ко-
ды
Бар-
лығы
кәме-
лет-
ке тол-
маға-
ндар
әй-
ел-
дер
Қа-
ақ-
стан
аза-
мат-
тары
ТДМ аза-
мат-
тары
шет-
ел-
дік-
тер
аза-
мат-
тығы жоқ тұл-
ғалар
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік жауапқа
тартылғандардың барлығы
1
соның іш-
інде
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында ұлттық араз-
дықты тұтан-
дыруға ба-
ғытталған материалдар-
ды жариялау-
ға рұқсат беру (343-б ҚРӘҚтК)
2
Бұқараралық ақпарат құ-
ралдарында өнімдерін, сол сияқты өзге де өнімдерді Қазақстан Республика-
сының аума-
ғында даяр-
лау, сақ-
тау, әкелу, тасымалдау, тарату (344-б ҚРӘҚтК)
3
Қазақстан Республика-
сының заңда-
рында белгі-
ленген тәр-
тіппен тір-
келмеген қо-
ғамдық, ді-
ни бірлес-
тіктердің қызметіне басшылық жа-
сау, қатысу,
сондай-ақ олардың қыз-
метін қаржы-
ландыру (374-1-б ҚРӘҚтК)
4
мыналарды қолдану ар-
қылы
(1-жолдан):
5
айыппұл салу
6
ескерту жа-
сау
7
тоқтата тұру
немесе оған тыйым салу
8
салынған айыппұл сомасы
9
өндірілген айыппұл со-
масы
10
Экстремизмге, лаңкестікке байланысты қылмыстар
мен құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы N1-ЭТ нысанды есеп
7 бөлім. Экстремизммен және лаңкестікпен күресте
прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтер
Аталуы
жолдар
коды
барлығы
А
Б
1
тексеріс жүргізілді
1
заң бұзушылық айқындалды
2
ұйғарым орындалды
3
қарсылық қанағаттандырылды
4
ұсыныстар қарастырылды
5
"Прокуратура туралы" ҚР Заңының 23 бабы
бойынша өтініштер қанағаттандырылды
6
олар бойынша экстремистік,
лаңкестік болып табылған ұйымдар
7
сонымен қатар, "Экстремизмге қарсы
іс-қимыл туралы" ҚР Заңының 8 бабы
талаптарының тәртібінде сотқа
қанағаттандырылған өтініштер саны
8
"Лаңкестікке қарсы күрес туралы" ҚР Заңының
21 бабы талаптарының тәртібінде сотқа
қанағаттандырылған өтініштер саны
9
түсінік берілді
10
елеу шаралары бойынша алып тасталынды
және заңсыз актілер өзгертілді
11
сонымен қатар, нормативтік-құқықтық актілер
12
жауаптылыққа тартылған тұлғалар саны
13
тәртіптік
14
әкімшілік
15
тексеріс бойынша қозғалған қылмыстық істер
16
олардың ішінде сотқа жолданғандар
17
олар бойынша сотталған тұлғалар
18
Ескерту: 8-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
N 1-ЭТ нысаны Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау
жағдайы туралы есеп
8-бөлім. Экстремизммен, террористік қызметпен байланысты
қылмыстардың жасалғанына күдіктілерді тұтқындау, ұстау
заңдылығын қадағалау
Атауы
Жол-
дың қолы
ҚР
ҚІЖК
132-б
негіз-
інде
қамау-
ға ал-
ынған-
дар
солардың ішінен
қа-
мау-
ға ал-
ын-
ған-
дар
боса-
тыл-
ған-
дар
А
Б
1
2
3
Экстремизммен, террористік қыз-
метпен байланысты қылмыстар-
дың барлығы
со-
лар-
дың
іші-
нен
Әлеуметтік, ұлттық, рулық, нәсілдік немесе діни араздықты қоздыру (164-б.)
2
с. і.
Адамдар тобымен немесе бірнеше рет жасалған, немесе күш көрсетумен не оны қолданамын деп қорқытумен ұштасқан, сол сияқты өзінің
қызмет бабын пайдалана отырып, адам не қоғамдық
бірлестіктің жетекшісі жасаған нақ сол іс-әре-

Раздел 6. Сведения о правонарушениях, связанных с экстремизмом и
террористической деятельностью
Таблица Б. Сведения о лицах, совершивших административные правонарушения,
связанные с экстремизмом
Наименование
код
ст
ро
ки
В
с
е
г
о
в том числе
несо-
вер-
шенно-
летних
жен-
щин
граж-
дан
Казах-
стана
граж-
дан
СНГ
ино-
стран-
цев
лиц
без
граж-
дан-
ства
а
б
1
2
3
4
5
6
7
Всего привлечено
к административной
ответственности
1
в том
числе
Дача разрешения
на публикацию в
СМИ материалов,
направленных на
разжигание нацио-
нальной вражды
(ст. 343 КРКоАП)
2
Изготовление,
хранение, ввоз,
перевозка,
распространение
на территории
РК продукции
СМИ, а равно
иной продукции
(ст. 344 КРКоАП)
3
Руководство,
участие в
деятельности неза-
регистрированных в
установленном
законодательством
РК порядке
общественных,
религиозных
объединений,
а также
финансирование
их деятельности
(ст. 374-1 КРКоАП)
4
с применением
(из строки 1):
5
штраф
6
предупреждение
7
приостановление,
запрещение
деятельности
8
сумма наложенного
штрафа
9
сумма взысканного
штрафа
10
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях,
связанных с экстремизмом, террористической деятельностью
и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 7. Сведения о состоянии прокурорского
надзора за противодействием экстремизму и борьбы
с террористической деятельностью
наименование
код
строки
всего
а
б
1
произведено проверок
1
выявлено нарушений законности
2
исполнено предписаний
3
удовлетворено протестов
4
рассмотрено представлений
5
удовлетворено заявлений
в порядке ст.23 Закона
"О Прокуратуре"
6
по ним признано организаций
экстремистскими или
террористическими
7
в том числе, количество
удовлетворенных заявлений в
суд, внесенных в порядке ст.
8 Закона РК "О противо-
действии экстремизму"
8
в том числе, количество
удовлетворенных заявлений
в суд, внесенных в порядке
ст. 21 Закона РК
"О  борьбе с  терроризмом"
9
дано разъяснений
10
по мерам реагирования
отменено и изменено
незаконных актов
11
в том числе нормативных
правовых актов
12
количество лиц, привлеченных
к ответственности
13
дисциплинарной
14
административной
15
по итогам проверок
возбуждено уголовных дел
16
из них направлено в суд
17
по ним осуждено лиц
18
Сноска. Раздел 8 в редакции приказа Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Форма N 1-ЭТ Отчет о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора
Раздел 8. Надзор за законностью ареста, задержания подозреваемых в совершении
преступлений, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью
Наименование
К
о
д
с
т
р
о
к
и
Все-
го
за-
дер-
жан-
ных
на
ос-
но-
ва-
нии
ст.
132
УПК
РК
из них
В
с
е
г
о
и
з
б
р
а
н
о
м
е
р
п
р
е
с
е
ч
е
н
и
я
в том числе
а
р
е
с
т
о
в
а
н
о
о
с
в
о
б
о
ж
д
е
н
о
в том числе
под-
пис-
ка о
невы-
езде
и
над-
лежа-
щем
пове-
дении
з
а
л
о
г
д
о
м
а
ш
н
и
й
а
р
е
с
т
а
р
е
с
т
за
не-
под-
твер-
жде-
нием
подо-
зре-
ния
в со-
вер
шении
прес-
туп-
ления
(п.1
ч.1
ст.
136
УПК
РК)
за
от-
сут-
стви-
ем
осно-
вания
при-
ме-
нить
к за-
дер-
жан-
ному
меру
пре-
сече-
ния в
виде
арес-
та
(п.2
ч.1
ст.
136
УПК
РК)
за
про-
из-
ве-
де-
ни-
ем
за-
дер-
жа-
ния
с
на-
ру-
ше-
нием
тре-
бо-
ва-
ний
ст.
134
УПК
РК
за
ис-
те-
че-
нием
ус-
та-
нов-
лен-
ного
за-
ко-
ном
сро-
ка
за-
дер-
жа-
ния
(ч.3
ст.
136
УПК
РК)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего преступлений,
связанных с
экстремизмом,
террористической
деятельностью
1
из
н
и
х:
Возбуждение
социальной,
национальной,
родовой,
расовой или
религиозной
вражды (ст. 164)
2
в
т.
ч.
Соверш.
группой лиц
или
неоднократно,
или соед. с
насилием либо
угрозой его
применения,
а равно лицом
с использова-
нием своего
служебного
положения либо
руководителем
общ. объеди-
нения

Терроризмді насихаттау немесе терроризм актісін жасауға жария түрде шақыру (233-1-б.)
13
Террористік топ құру, оған басшылық ету және оның
қызметіне қатысу (233-2-б.)
14
Экстремизмді немесе терро-
ристік қызметті қаржыландыру
(233-3-б.)
15
Адамды кепілге алу (234-б.)
16
Заңсыз әскерилендірілген құ-
раманы ұйымдастыру (236-б.)
17
Үйлерді, құрылыстарды, қаты-
нас және байланыс құралда-
рын басып алу (238-б.)
18
Заңсыз қоғамдық және басқа да бірлестіктер құру немесе олардың қызметіне қатысу (337-б. 2, 3-б)
19
со-
лар-
дың іші-
нен
Нәсілдік, ұлттық, рулық,
әлеуметтік, таптық неме-
се діни төзбеушілікті немесе артықшылықты уағыздайтын немесе оны іс жүзінде жүзеге асыра-
тын, конституциялық құ-
рылысты күштеп құлатуға,
мемлекеттің қауіпсізді-
гіне нұқсан келтіруге немесе Қазақстан Респуб-
ликасының аумақтық тұта-
стығына қол сұғушылыққа шақыратын қоғамдық бірлестік құру, сол сияқты осындай бірлес-
тікке басшылық жасау (337-б. 2-б. )
20
Бірлестіктердің қызметі-
не белсене қатысу (337-б. 3-б.)
21
Қоғамдық немесе діни бірлес-
тіктің не өзге де ұйымның экстремизмді жүзеге асыруы-
на байланысты олардың қыз-
метіне тыйым салу немесе тарату туралы сот шешімінен кейін олардың қызметін ұйымдастыру (337-1-б)
22
кестенің жалғасы
солардың ішінен
Таң-
далған бұл-
тарап-
тау шара-
лары-
ның бар-
лығы
соның ішінде
соның ішінде
еш-
қай-
да кет-
пеу ту-
ралы қол қой-
дыру және тәр-
тіпті
тиіс-
ті түр-
де сақ-
тау
ке-
піл
үйде қа-
мап ұс-
тау
қа-
мау-
ға алу
қылмыс-
тың жа-
салға-
нына күдікті екенді-
гі рас-
талма-
ғанға байла-
нысты (ҚР ҚІЖК
136-б. 1-б. 1-т)
Қамауға алу түрін-
дегі бұл-
тараптау шарасын ұсталған тұлғаға қолдау негізінің болмауына байланысты(ҚР ҚІЖК
136-б. 1-б. 2-т)
ҚР ҚІЖК 136-б. талап-
тарын бұзу арқылы
ұстауды іске асыруға байла-
нысты
заңмен белгі-
ленген ұстау мерзі-
мінің өтіп кетуіне байла-
нысты (ҚР ҚІЖК
136-б. 3-б.)
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы N 19 бұйрығына
N 2 қосымша
Экстремизммен, лаңкестікпен байланысты қылмыстар,
құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы
туралы есепті құру мен қалыптастыру бойынша
Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық экстремизммен, лаңкестікпен байланысты қылмыстар, құқық бұзушылықтар және прокурорлық қадағалау жағдайы туралы есепті құруға арналған талаптарды айқындайды (бұдан әрі - N 1-ЭТ нысанды есеп).
2. Аталған есептіліктің субъектілері Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы Соттар әкімшілері, Қазақстан Республикасының прокуратура, ұлттық қауіпсіздік, ішкі істер және қарулы күштер органдары болып табылады.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
3. 1-ЭТ нысанды есептің 1, 2, 3-бөлімдерін қалыптастыру үшін, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 шілде N 27 бұйрығымен бекітілген Қылмыстар, қылмыстық істер, оларды тергеу және соттық қарастыру нәтижелері туралы өтініштер мен хабарламаларды бірыңғай кәртішкелік есебін жүргізу тәртібі (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) туралы Нұсқаулықтың (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 3704 санымен тіркелген) және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы N 67 бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөніндегі орталықтандырылған деректер банкін жүргізу туралы" Нұсқаулықтың (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылдың 12 желтоқсанында N 2606 санымен тіркелген) талаптарына сәйкес, қылмыстық қудалау органдары және әкімшілік практика субъектілерінің қызметкерлері толтырып тапсыратын NN 3С-2 1.0. 1.1 2.0 3.0 ,  1-АП нысанды ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі - есепке алу құжаттары) негіз болып табылады.

(ст. 233-1)
13
Создание,
руководство
террористической
группой и участие
в ее деятельности
(ст. 233-2)
14
Финансирование
экстремизма или
террористической
деятельности
(ст. 233-3)
15
Захват заложника
(ст. 234)
16
Организация
незаконного
военизированного
формирования
(ст. 236)
17
Захват зданий,
сооружений,
средств сообщений
и связи (ст. 238)
18
Создание или
участие в
деятельности
незаконных
общественных
и других
объединений
(ч. 2, 3 ст.337)
19
из
н
и
х:
Создание
общественного
объединения,
провозглашаю-
щего или на
практике
реализующего
расовую,
национальную,
родовую,
социальную,
сословную или
религиозную
нетерпимость
или исключи-
тельность,
призывающего
к насиль-
ственному
ниспровержению
конституцион-
ного строя,
подрыву безо-
пасности
государства
или посяга-
тельствам на
территориаль-
ную
целостность
Республики
Казахстан,
а равно
руководство
таким
объединением
(ч. 2 ст. 337)
20
Активное
участие
в деятельности
объединений
(ч. 3 ст. 337)
21
Организация
деятельности
общественного
или религиозного
объединения либо
иной организации
после решения
суда о запрете
их деятельности
или ликвидации
в связи с
осуществлением
ими экстремизма
(ст. 337-1)
22
Приложение N 2
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 30 мая 2005 года N 19
Инструкция по составлению и формированию
отчета о преступлениях, правонарушениях, связанных
с экстремизмом, террористической деятельностью
и о состоянии прокурорского надзора
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция определяет требования для составления отчета о преступлениях, правонарушениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью и о состоянии прокурорского надзора (далее - отчет формы N 1-ЭТ).
2. Субъектами данной отчетности являются Администраторы судов областей, городов Астана, Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, органы прокуратуры, национальной безопасности, внутренних дел и вооруженных сил Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
3. Основаниями для формирования разделов 1, 2, 3 отчета формы N 1-ЭТ, являются информационные учетные документы формы N N ЗС-2, 1.0, 1.1, 2.0, 3.0, 1-АП (далее - учетный документ), заполненные и представленные сотрудниками органов уголовного преследования и субъектов административной практики в соответствии с требованиями Инструкции "О порядке ведения единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения", утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2001 года N 143 и Инструкции о ведении централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 12.12.03г. N 2606).

4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары есепті жинақтау мен қалыптастырудың дұрыстығына жауапты болады.
Есептік кезеңде есепке алу құжаттарын қабылдап, өңдеп болғаннан кейін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Астана, Алматы қ.қ., облыстар бойынша және соларға теңестірілген аумақтық органдары (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органдары) аталған аймақтың әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептің 1, 2, 3-бөлімдерін және жинақталған есебін қалыптастырады.
5. N1-ЭТ нысанды есептің 5-бөлімін қалыптастыру үшін сотталушыға (сотталған адамға) арналған N 6.0 нысанды ақпараттық есепке алу құжаты негіз болып табылады.
6. N1-ЭТ нысанды есептің 6-бөлімінің Б кестесін қалыптастыру үшін N 67 Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алу бойынша 1-АП нысанды кәртішкесі негіз болады.
7. Есептің 5-бөлімі мен 6-бөлімінің Б кестесі Комитеттің аумақтық органдарымен қалыптастырылады.
8. Есептің 4-бөлімі, 6-бөлімінің А кестесі, 7 және 8-бөлімдері аудандық (соларға теңестірілген) прокурорлармен, аудандық бөлімдері бар қалалық және облыстық (соларға теңестірілген) прокуратуралардың тиісті бөлімдерінің (басқармаларының) бастықтарымен толтырылып, аудандық прокурорлар үшін белгіленген мерзімдерде Комитеттің аумақтық органдарына тапсырылады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының аппараты бойынша есептің бөлімдері тиісті Департаменттердің бастықтарымен құрылады.
Қалалық аудандық прокурор (соған теңестірілген) есебінің көрсетілген бөлімдерінің айқындылығын облыстық (соған теңестірілген) прокуратура тексеріп, оған тиісті бөлімнің (басқарманың), Департаменттің бастығы немесе облыс (соған теңестірілген) прокурорының аға көмекшісі қол қояды. Содан кейін аталған бөлімдер аймақ бойынша жинақталған есепті құру үшін Комитеттің аумақтық органдарына көлденеңіне қарай беріледі.
Есептің 4-бөлімі, 6-бөлімінің А кестесі, 7 және 8-бөлімдері Комитеттің аумақтық органдарына ілеспе хаттарынсыз тапсырылады. Қажетті өзгерістер мен толықтыруларды бөлімдердің кестелеріне тек соларға қол қойған прокурордың өзі ғана енгізеді.
9. Аймақ бойынша жинақталған есепке қалалық аудандық прокурормен (соған теңестірілген) қатар есептік мәліметтердің толықтығы мен айқындылығына жауап беретін, оларды бақылап, есептегі бұрмалаушылықтарды жоюға қажетті шаралар қабылдауға міндетті тиісті бөлімнің (басқарманың), Департаменттің бастығы немесе облыс (соған теңестірілген) прокурорының аға көмекшісі қол қояды.
Статистикалық кәртішкелерге қол қойған қалалық аудандық прокурорлар (соларға теңестірілгендер), облыстар (соларға теңестірілген) прокуратуралары және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы аппараттарының қызметкерлері кәртішкелердің аумақтық органдарға тапсырылуына және онда көрсетілген ақпараттың айқындылығына жауап береді.

4. Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) и его территориальные органы несут ответственность за правильность свода и формирования отчета.
После принятия и обработки учетных документов за отчетный период территориальными органами формируются разделы 1, 2, 3 отчета по каждому органу уголовного преследования данного региона и сводный отчет.
5. Основанием для формирования раздела 5 отчета формы N1-ЭТ является информационный учетный документ формы N 6.0 на подсудимого (осужденного).
6. Основанием для формирования таблицы Б раздела 6 отчета формы N 1-ЭТ является карточка по учету административных правонарушений и лиц, их совершивших, формы 1-АП в соответствии с требованиями Инструкции N 67.
7. Раздел 5 и таблица Б раздела 6 отчета формируются территориальными органами Комитета.
8. Раздел 4, таблица А раздела 6, разделы 7 и 8 отчета заполняются районными (приравненными к ним) прокурорами, начальниками соответствующих отделов (управлений) городских с районным делением и областных (приравненных к ним) прокуратур и представляются в территориальные органы Комитета в сроки, установленные для районных прокуроров.
По аппарату Генеральной прокуратуры Республики Казахстан разделы отчета составляются начальником соответствующих Департаментов.
Достоверность указанных разделов отчета горрайпрокурора (приравненного к нему) проверяется областной (приравненной к ней) прокуратурой и визируется начальником соответствующего отдела (управления), Департамента либо старшим помощником прокурора области (приравненного к нему). После чего данные разделы передаются по горизонтали в территориальные органы Комитета для составления сводного отчета по региону.
Раздел 4, таблица А раздела 6, разделы 7 и 8 отчета представляются в территориальные органы Комитета без сопроводительных писем. Необходимые изменения и дополнения вносятся в таблицы разделов только лично прокурором, подписавшим их.
9. Сводный отчет по региону визирует начальник соответствующего отдела (управления), Департамента либо старший помощник прокурора области (приравненного к нему), который наряду с горрайпрокурором (приравненным к нему) несет ответственность за полноту и достоверность отчетных данных, обязан их контролировать и принимать необходимые меры для устранения искажений в отчетности.
Горрайпрокуроры (приравненные к ним), сотрудники аппаратов прокуратур областей (приравненных к ним) и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, подписавшие статистические карточки, несут ответственность за представление карточек в территориальные органы и достоверность информации, которая в них указывается.

10. N1-ЭТ нысанды есеп аймақ бойынша жинақталған есептен және аталған аймақтың әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша есептерден тұрады.
Аймақ және құқықтық статистика мен арнайы есепке алу субъектілері бойынша N1-ЭТ нысанды жинақталған есеп Комитеттің аумақтық органдарымен құрылып, облыстар (соларға теңестірілген) прокурорларымен, Комитеттің аумақтық органдарының бастықтарымен қол қойылып, Комитетке жіберіледі.
11. N1-ЭТ нысанды есепті құру кезінде жеке көрсеткіштердің өзара қисынды арақатынасын сақтау қажет.
N1-ЭТ нысанды жинақталған есепті және әрбір субъекті бойынша есептерді тапсыру, олардың өзара қисынды арақатынасын тексеруді қамтамасыз ету үшін, бір уақытта жүзеге асырылуы тиіс.
12. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары бақылау жасап, есептегі бұрмалаушылықтарды жоюға қажетті шараларды қабылдауға міндетті. Комитетке модемдік байланыспен берілгеннен кейін N1-ЭТ нысанды есепке Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарына сәйкес түзетулер енгізіледі.
13. N1-ЭТ нысанды есептер іс жүргізудің қолданыстағы талаптары бойынша тіркеледі, қайта жіберіледі және сақталады.
Барлық есептер Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарымен бекітілген нысанды бланкілерде құрылады.
Түпнұсқалар мен модемдік байланыспен келіп түскен мәліметтердің арасында айырмашылықтар табылған жағдайда модемдік байланыс бойынша келіп түскен есептердің мәліметтері негізге алынады.
2. Есепті тапсыру мерзімдері
14. Есептің 4-бөлімі, 6-бөлімінің А кестесі, 7 және 8-бөлімдері мыналармен тапсырылады:
1-3-бөлімдер аумақтық органдармен Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне ұсынылады;
аудандық (қалалық) және соларға теңестірілген прокурорлармен Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне;
арнайы қорғалатын режимдік объектілердің прокурорларымен Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне;
әскери прокурорлармен Комитеттің Әскери басқармасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының тиісті Департаменттерімен Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2009.01.26. N 4 Бұйрығымен.
15. Есептер тоқсан сайын, үдемелі қорытындымен құрылып, Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күніне тапсырылады.
16. 5-бөлім, 6-бөлімнің Б кестесі есептік кезеңнен кейінгі айдың 12 күніне тапсырылады.

10. Отчет формы N1-ЭТ состоит из сводного отчета по региону и отчетов по каждому субъектам правовой статистики и специальным учетам данного региона.
Сводный отчет формы N1-ЭТ по региону и каждому субъекту правовой статистики и специальным учетам составляется территориальными органами Комитета, подписывается прокурорами областей (приравненными к ним), начальниками территориальных органов Комитета и направляются в Комитет.
11. При составлении отчета формы N1-ЭТ необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями.
Предоставление сводного отчета формы N1-ЭТ и отчетов по каждому субъекту должно производиться одновременно для обеспечения проверки логических соотношений между ними.
12. Начальники территориальных органов Комитета обязаны контролировать и принимать необходимые меры по устранению искажений отчетности. Корректировка отчета формы N1-ЭТ после передачи его по модемной связи в Комитет допускается в соответствии с соответствующими приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
13. Отчеты формы N 1-ЭТ регистрируются, пересылаются и хранятся по действующим требованиям делопроизводства.
При наличии расхождений между оригиналами и данными, поступившими по модемной связи, за основу берутся данные отчетов, поступившие по модемной связи.
Глава 2. Сроки представления отчета
о преступлениях, правонарушениях, связанных
с экстремизмом, террористической деятельностью
и о состоянии прокурорского надзора
14. Разделы 1-3 предоставляются территориальными органами в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Раздел 4, таблица А раздела 6, разделы 7 и 8 отчета представляются:
районными (городскими) и приравненными к ним прокурорами, в территориальные органы Комитета к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
прокурорами специально охраняемых режимных объектов в территориальные органы Комитета - к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
военными прокурорами в Военное управление Комитета - к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
соответствующими Департаментами Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в Комитет - к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 26.01.2009 № 4 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
15. Отчеты составляются ежеквартально, нарастающим итогом и представляются в Комитет к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
16. Раздел 5, таблица Б раздела 6 представляются к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом.

17. Модемдік байланыспен келіп түскен есептердің негізінде Комитет бүтіндей республика бойынша жинақталған есепті және бүтіндей республика бойынша қылмыстық қудалау органдары бойынша есептерді құрады.
18. Комитет жинақталған есеп пен әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының мүдделі департаменттеріне және құқықтық статистика субъектілеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 14 күніне тапсырады.
19. Облыс (соған теңестірілген) прокуроры және Комитеттің аумақтық органының бастығы қол қойған есептің данасы тоқсан сайын Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне жолданады.
Түпнұсқалар мен модемдік байланыспен келіп түскен мәліметтердің арасында айырмашылықтар табылған жағдайда модемдік байланыс бойынша келіп түскен есептердің мәліметтері негізге алынады.
3. "Экстремизммен, лаңкестікпен байланысты қылмыстар
туралы мәліметтер" N1-ЭТ нысанды есептің 1-бөлімі
20. 1-бөлім қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде болған (қозғалған, сотқа жіберумен аяқталған, қысқартылған, іс жүргізуі тоқтатылған) экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыстар туралы, сондай-ақ есептік кезеңнің аяғында істері бойынша алдын-ала тергеу мерзімі өтіп кеткен, ал мерзімін ұзарту жайында ақпарат басқармаға келіп түспеген қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
1) А кестесі (қылмыстар бойынша) (жинақталған есеп және қылмыстық қудалау органдары бойынша есеп үшін).
Жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
21. Бағандар бойынша көрсеткіштерді қалыптастыру кезінде, егер аталған қылмыс бірінші рет есептік кезеңде тергеумен аяқталғандардың (сотқа жіберу немесе ақтамау негіздері бойынша қысқарту арқылы), есептен шығару арқылы қысқартылғандардың немесе тоқтатылғандардың қатарына жататын болса, қылмыстық іс бойынша шешімнің есепте бейнеленетіні туралы сөзсіз қағиданы ұстану қажет.
22. Егер алдыңғы жылдары тергеумен аяқталғандардың, есептен шығару арқылы қысқартылғандардың немесе тоқтатылғандардың қатарына жатқызылған өткен жылдардың қылмыстық істері бойынша ағымдағы есептік кезеңде қосымша тергеуге немесе іс жүргізуін жаңартуға қайтарудың нәтижесінде қайтадан ұқсас шешім қабылданған болса, есепте аталған шешім ескерілмейді. Егер баяндалған оқиғада бірінші рет басқа шешім қабылданса, ол есептің тиісті бағанында, іс жүргізілулердің қатарында ескеріледі. Үстіміздегі жылы тіркелген қылмыстар туралы істер бойынша бұрынғы іс жүргізу шешімі өзгертілген жағдайда, осы есептік кезеңде қабылданғаны, яғни соңғысы ескеріледі, ал алдыңғысы есептен шығарылады. Ашылмауына байланысты бұрын тоқтатылған істердің іс жүргізуі қайта жаңартылған жағдайда, олар ашылмағандардың қатарынан алынып тасталынады.
Мысалдар:

17. На основании отчетов, полученных по модемной связи, Комитет составляет сводный отчет в целом по республике и отчеты по органам уголовного преследования в целом по республике.
18. Комитет представляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования в заинтересованные департаменты Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и субъектам правовой статистики к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
19. Экземпляр отчета, подписанный прокурором области (приравненные к нему) и начальником территориального органа Комитета, ежеквартально направляется в Комитет до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
При наличии расхождений между оригиналами и данными, поступившими по модемной связи, за основу берутся данные отчетов, поступившие по модемной связи.
Глава 3. Формирование раздела 1 отчета формы N 1-ЭТ
"Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью"
20. Раздел 1 содержит сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (были возбуждены, окончены с направлением в суд, прекращены, приостановлены производством), а также о преступлениях, по делам о которых на конец отчетного периода истек срок предварительного следствия, а информация о продлении срока в управление не поступала.
1) таблица А (по преступлениям) (для сводного отчета и отчета по органам уголовного преследования).
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса, указанными в графе "А" раздела.
21. При формировании показателей по графам следует придерживаться безусловного правила о том, что решение по уголовному делу отражается в отчете, если данное преступление впервые в отчетном периоде относится к разряду оконченных расследованием (направленным в суд или прекращенным по нереабилитирующим основаниям), прекращенных со снятием с учета или приостановленных.
22. Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или приостановленных, в текущем отчетном периоде в результате возвращения на дополнительное расследование или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается. Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в соответствующей графе, а также в числе, находившихся в производстве.
По делам о преступлениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета. В случае возобновления производства по делам, ранее приостановленных в связи с не раскрытием, они из числа нераскрытых исключаются.
Примеры:

1) 2004 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген болып есептеледі, 2005 жылдың қаңтарында қосымша тергеуге қайтарылады және осы жылдың наурызында қайтадан сотқа жіберіледі. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында істің сотқа қайта жіберілгендігі туралы белгі қойылады, бірақ есепте іс қозғалыста болған және осы есептік кезеңде сотқа жіберілген ретінде көрінбейді (1-бөлімнің 1, 4, 5-бағандары және басқа да бөлімдердің осыған ұқсас бағандары);
2) 2004 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген болып есептеледі, 2005 жылдың қаңтарында қосымша тергеуге жіберіледі және осы жылдың ақпанында Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 1-тармағының негіздері бойынша тоқтатылады. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында тоқтатылғандығы туралы белгі қойылып, іс қозғалыста болған және осы есептік кезеңде ашылмағандығымен байланысты тоқтатылған ретінде ескеріледі;
3) 2004 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 1-тармағының негіздері бойынша тоқтатылған болып есептеледі, 2005 жылдың ақпанында ол бойынша іс жүргізу қайта жаңартылады және осы жылдың сәуірінде сотқа жіберіледі. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында сотқа жіберілгендігі туралы белгі қойылады және іс қозғалыста болған және осы есептік кезеңде сотқа жіберілген ретінде ескеріледі;
4) 2004 жылдың қорытындысы бойынша қылмыстық іс сотқа жіберілген болып есептеледі, 2005 жылдың сәуірінде қосымша тергеуге қайтарылады, содан кейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлімі 11-тармағының негіздері бойынша (қайтыс болған кісіге қатысты) қысқартылады. Бұл жағдайда есепке алу-тіркеу журналында істің қысқартылғаны туралы белгі қойылады, бірақ есепте іс қозғалыста болған және осы есептік кезеңде ақтамау негіздері бойынша қысқартылған ретінде көрінбейді.
1, 2 және 5-бағандардың есебінде қылмыстық істері есептік кезеңде есептен шығару арқылы қысқартылған қылмыстар ескерілмейді.
23. 1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде жатқан қылмыстардың саны көрсетіледі. Оларға есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, сондай-ақ қылмыстық ісін сотқа жіберу, тоқтату немесе қозғалысын қысқарту (есептен шығару арқылы қысқартылғандардан басқа) туралы іс жүргізу шешімі есептік кезеңде бірінші рет қабылданған немесе жоғарыда аталған шешімдердің біреуі де қабылданбаған өткен жылғы қылмыстар жатады. Есептік кезеңнің аяғында іс жүргізуде болған 1-бағандағы қылмыстар қылмыстық қудалау органының есебі бойынша, ал сотқа жіберу, тоқтату немесе істі қысқарту (ақтау негіздері бойынша қысқартылғандардан басқа) туралы іс жүргізу шешімі қабылданған және істің әрі қарайғы қозғалысы туралы мәліметтері жоқ істер бойынша соңғы іс жүргізу шешімін қабылдаған органның есебі бойынша ескеріледі. Соттылығына қарай беру кезінде 1-бағандағы қылмыс алынып тасталынып, осы қылмыс туралы қылмыстық істі қабылдаған органның есебінде бейнеленеді.

1)  по итогу 2004 года уголовное дело значится направленным в суд, в январе 2005 года возвращается на дополнительное расследование и в марте этого же года повторно направляется в суд. В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о повторном направлении дела в суд, но в отчете дело не показывается как находившееся в производстве и направленное в суд в данном отчетном периоде (графы 1, 4, 5 раздела 1 и аналогичные графы других разделов);
2) по итогу 2004 года уголовное дело значится направленным в суд, в январе 2005 года направляется на доследование и в феврале этого же года приостанавливается по основаниям пункта 1 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан. В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о приостановлении, и дело учитывается как находившееся в производстве и приостановленное в связи с нераскрытием в данном отчетном периоде;
3) по итогу 2004 года уголовное дело значится приостановленным по основаниям пункта 1 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, в феврале 2005 года производство по нему возобновляется и в апреле этого же года направляется в суд. В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о направлении в суд, и дело учитывается как  находившееся в производстве и направленное в суд в данном отчетном периоде;
4) по итогу 2004 года уголовное дело значится направленным в суд, в апреле 2005 года возвращается на дополнительное расследование, после чего прекращается по основаниям пункта 11 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (в отношении умершего). В этом случае в учетно-регистрационный журнал вносится отметка о прекращении дела, но в отчете оно не отражается как находившееся в производстве и прекращенное по нереабилитирующим основаниям в данном отчетном периоде.
При расчете граф 1, 2 и 5 не учитываются преступления, уголовные дела о которых прекращены в отчетном периоде со снятием с учета.
23. В графе 1 указывается количество преступлений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде. К ним относятся преступления, зарегистрированные в отчетном периоде, а также преступления прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, приостановлении или прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений.
Преступления в графе 1 учитываются по отчету органа уголовного преследования, в производстве которого они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, приостановлении или прекращении дела (кроме прекращенных по реабилитирующим основаниям) и нет сведений о дальнейшем движении дела - по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности преступление из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего уголовное дело об этом преступлении.

24. 2-бағанда қылмыстық істі кімнің қозғағанына байланыссыз есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны көрсетіледі: қылмыстық қудалау органымен, прокурормен. Істі қылмыстық қудалау органының біреуі қозғаған (мысалы, ІІБ) және кейіннен соттылығына қарай басқа органға берген жағдайда (мысалы, ҰҚК) бұл бағандағы қылмыс қылмыстық істі қозғаған органның есебінде көрсетіледі (аталған жағдайда ІІБ бойынша есепте). Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен асуына мүмкіндік бар. Істері прокурормен қозғалған қылмыстар 2-бағанда және соның ішінде есептің 2-бағанынан алынған 3-бағанында оның іс жүргізуге берілген қылмыстық қудалау органы бойынша бейнеленеді.
1-бағаннан алынған 4-бағанда қылмыстық істері тергеумен аяқталған қылмыстардың саны ерекшеленеді.
25. 5-бағанда қылмыстық істері Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 284 289-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген және Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 514-бабының тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдануға арналған қылмыстардың саны бейнеленеді.
6-бағанда істері бірінші рет есептік кезеңде қысқартылған қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
7-бағанда қылмыстық істері ақтамау негіздері бойынша бірінші рет қысқартылған (есептен шығармау арқылы) қылмыстар көрсетіледі.
8-бағанда істері ақтау негіздері бойынша қысқартылған қылмыстардың саны көрінеді (қылмысты есептен шығару арқылы).
8-бағаннан алынған 9-бағанда істері Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөлімі 1 және 2-тармақтары бойынша қысқартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
26. 10-бағанда істері есептік кезеңде бірінші рет тоқтатылған қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
10-бағаннан алынған 11-бағанда қылмыстық істері Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 4-тармағының негіздері бойынша бірінші рет үстіміздегі есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстардың саны ерекшеленеді (айыпталушының уақытша психикасының бұзылуы немесе өзге де ауыр ауруға ұшырауының салдарынан).
10-бағаннан алынған 12, 13, 14, 15-бағандарда қылмыстық істері үстіміздегі есептік кезеңде бірінші рет ашылмаған ретінде тоқтатылған қылмыстардың саны көрсетіледі (Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7-тармақтары бойынша).
27. 16-бағанда істері бойынша қылмыстық іс жүргізу заңдарымен белгіленген алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өтіп кеткен, ал оны ұзарту жайында ақпарат Комитеттің аумақтық органдарына келіп түспеген қылмыстардың саны көрсетіледі.

24. В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем возбуждено уголовное дело: органом уголовного преследования, прокурором. В случае возбуждения дела одним органом уголовного преследования (например, ОВД и последующей передачей по подследственности в другой орган (например, в КНБ) в данной графе преступление указывается в отчете органа, возбудившего уголовное дело (в данном случае в отчете по ОВД). В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1. Преступления, по которым дела возбуждены прокурором, отражаются в графе 2 и в т.ч. в графе 3 из графы 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
В графе 4 из графы 1 выделяется количество преступлений, уголовные дела о которых окончены расследованием.
25. В графе 5 отражается количество преступлений, уголовные дела о которых направлены в суд в порядке статей 284 289 Уголовно -процессуального кодекса Республики Казахстан и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 514 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
В графе 6 отражается общее количество преступлений, дела о которых впервые прекращены в отчетном периоде.
В графе 7 указываются преступления, уголовные дела о которых впервые прекращены по нереабилитирующим основаниям (без снятия с учета).
В графе 8 показывается количество преступлений, дела о которых прекращены по реабилитирующим основаниям (со снятием преступления с учета).
В графе 9 из графы 8 отражается количество преступлений, дела о которых прекращены по пунктам 1 и 2 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
26. В графе 10 отражается общее количество преступлений, дела о которых впервые приостановлены в отчетном периоде.
В графе 11 из графы 10 выделяется количество преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены по основаниям пункта 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (вследствие временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания обвиняемого).
В графах 12, 13, 14, 15 из графы 10 указывается число преступлений, уголовные дела о которых впервые в текущем отчетном периоде приостановлены как нераскрытые (по пунктам 1, 2, 5, 7 части 1  статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан).
27. В графе 16 указывается количество преступлений по делам, по которым истек установленный Уголовно-процессуальным кодексом срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в территориальные органы Комитета не поступала.

17-бағанда (2-бағаннан) ақтамау негіздері бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстардың саны бейнеленеді.
Ескерту: 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
28. Б кестесі (істер бойынша) (жинақталған есеп үшін және қылмыстық қудалау органы бойынша есеп үшін).
Бөлімнің Б кестесінде негізгі қылмыстық істер бойынша тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер ескеріледі.
Кестенің 1-бағанында бүтіндей есептік жыл бойы өзгеріссіз қалатын, есептік жылдың басындағы қылмыстық істердің қалдығы бейнеленеді.
Есептік кезеңде іс жүргізуде жатқан қылмыстық істердің саны 2-бағанда көрсетіледі. Соның ішінде бұл санға іс жүргізу шешімдері бірінші рет осы есептік кезеңде қабылданған, іс жүргізумен қайта жаңартылған істерді қосқанда шешімдер қабылданбаған өткен жылдардағы істердің қосылатындығын ескеру қажет. Осы бағанға, сондай-ақ, үстіміздегі есептік кезеңде қозғалған және соттылығына қарай келіп түскен істер де жатады.
Егер экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыстар туралы қылмыстық істі бұл санатқа жатпайтын, бірақ онымен салыстырғанда ауырырақ болып табылатын қылмыс туралы іспен қосқан жағдайда, осылайша қосылған қылмыстық іс аталған бағанда ескерілмейтіндігін, ол тек 31-бағанда бейнеленетіндігін ескеру қажет.
Аталған істер 3-шіден 30-бағанға дейінгі аралықта да ескерілмейді.
3-бағанда қылмыстық істер қылмыстық істі қозғаған органның есебінде ғана көрсетіледі. 4-бағанда прокуратура органдары қозғаған қылмыстық істер бейнеленеді. 5-бағанда соттылығына қарай келіп түскен істер ескеріледі. Соттылығына қарай келіп түскен істердің қайталанғандығына байланыссыз әрбір қылмыстық іс бір ғана рет және тек істің қозғалысы туралы шешімді соңғы қабылдаған органмен ескеріледі. 6-бағанда аталған органның есебінен шығару арқылы соттылығына қарай жіберілген істер бейнеленеді.
29. 7 және 8-бағандарда істі қосымша тергеу нәтижелеріне байланыссыз үдемелі қорытындымен соттың немесе прокурордың қосымша тергеуге жіберген істері бейнеленеді.
9, 10-бағандарда сотқа бірінші рет жіберілген істер бейнеленеді. 11-14-бағандарда ҚР ҚІЖК 37, 38-баптарының негізінде бірінші рет қысқартылған істер бейнеленеді.
Бірінші рет тоқтатылған (ашылмаған) қылмыстық істер (Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 1, 2, 5, 7-тармақтары бойынша) кейіннен іс жүргізу негіздері бойынша 17-20-бағандарда бөліп тарату арқылы 15-бағанда көрсетіледі. 16-бағанда Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 50-бабы 1-бөлімі 4-тармағы бойынша есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту: 29-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.

В графе 17 отражается количество преступлений, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям (из гр.2).
Сноска. Пункт 27 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
28. Таблица Б (по делам) (для сводного отчета и отчета по органам уголовного преследования).
В таблице Б раздела учитываются сведения о зарегистрированных преступлениях по основным уголовным делам.
В графе 1 таблицы Б отражается остаток уголовных дел на начало отчетного года, который остается неизменным в течение всего отчетного года.
Количество уголовных дел, находившихся в производстве в отчетном периоде, указывается в графе 2. При этом следует учесть, что в это число включаются дела прошлых лет, по которым процессуальные решения впервые приняты в данном отчетном периоде, решения не приняты, включая дела, возобновленные производством. В данной графе также подлежат учету дела, возбужденные в текущем отчетном периоде и поступившие по подследственности.
Следует отметить, что в случае соединения уголовного дела о преступлениях, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью с делом о преступлении, не относящимся к данной категории, но являющемся более тяжким по сравнению с ним, то такое соединенное уголовное дело в данной графе не учитывается, а отражается лишь в графе 31.
Подобные дела не учитываются и в графах с 3 по 30.
В графе 3 уголовные дела указываются только в отчете по органу, возбудившему уголовное дело.
В графе 4 учитываются уголовные дела, возбужденные органами прокуратуры.
В графе 5 учитываются дела, поступившие по подследственности. Независимо от повторности поступления по подследственности каждое уголовное дело учитывается только один раз и тем органом, который последним принимал решение о движении дела.
29. В графе 6 отражаются дела, направленные по подследственности со снятием с учета, данного органа. В графах 7 и 8 отражаются дела, направленные на дополнительное расследование судом или прокурором, с нарастающим итогом, независимо от результатов дополнительного расследования дела.
В графах 9, 10 отражаются дела, впервые направленные в суд. В графах 11-14 отражаются дела, впервые прекращенные по основаниям статей 37 , 38 Уголовного процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приостановленные впервые (нераскрытые) уголовные дела (по пунктам 1, 2, 5, 7 части 1  статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан), указываются в графе 15 с последующим распределением их по процессуальным основаниями в графах 17-20. В графе 16 указываются уголовные дела, приостановленные в отчетном периоде по пункту 4 части 1 статьи 50 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .

30. 21-бағанда егер қылмыстық істер бойынша тергеу әрекеттері жүргізілмеген болса, қозғаудан бас тарту арқылы қылмыстық істерді қозғау туралы прокурордың бұзған заңсыз қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері Комитеттің аумақтық органына прокурордың тапсырған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
22-бағанда қосымша тексеруге жіберу арқылы істі қозғау туралы бұзылған қаулылардың саны бейнеленеді.
22-бағаннан алынған 23-бағанда қосымша тексеруге жіберу арқылы істі қозғау туралы заңсыз қаулыны прокурордың бұзғанынан кейінгі қайта қозғалған қылмыстық істер бейнеленеді. 23-бағаннан алынған 24-бағанда қайта қозғалған қылмыстық істерден кейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 284 289 514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген қылмыстық істер ерекшеленеді.
22 және 24-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органдарына ұсынылған 1.0 және 3.0 нысанды есепке алу құжаттарына сәйкес келуі қажет.
25-бағанда егер қылмыстық істер бойынша іс жүргізу әрекеттері жүргізілмеген болса, іс жүргізуін қысқарту арқылы қылмыстық істерді қозғау туралы прокурордың бұзған қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері Комитеттің аумақтық органына прокурордың тапсырған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
26-бағанда үстіміздегі есептік кезеңде істі тоқтату жөніндегі заңсыз және негізсіз қаулыларды бұзу туралы прокурор қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері Комитеттің аумақтық органына прокурордың тапсырған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
26-бағаннан алынған 27-бағанда істі тоқтату туралы заңсыз қаулыны прокурордың бұзғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 284 289 514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген қылмыстық істер ерекшеленеді.
28-бағанда үстіміздегі есептік кезеңде қылмыстық істі қысқарту жөніндегі заңсыз және негізсіз қаулыларды бұзу туралы прокурор қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағанның мәліметтері Комитеттің аумақтық органына прокурордың тапсырған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
28-бағаннан алынған 29-бағанда істі қысқарту туралы заңсыз қаулыны прокурордың бұзғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 284 289 514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген қылмыстық істер ерекшеленеді.
26-29-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органына прокурордың қойған 3.0 нысанды есепке алу құжаттарының санына сәйкес келуі қажет.
Ескерту: 30-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.

30. В графе 21 отражается количество отмененных прокурором незаконных постановлений о возбуждении уголовных дел с отказом в возбуждении, если по нему не проводились следственные действия. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
В графе 22 отражается количество отмененных постановлений о возбуждении дела с направлением на дополнительную проверку.
Из графы 22 в графе 23 выделяются вновь возбужденные уголовные дела после отмены прокурором незаконного постановления о возбуждении дела с направлением на дополнительную проверку. Из графы 23 в графе 24 выделяются дела, направленные в суд в порядке статей 284 289 ,  514 Уголовного процессуального кодекса Республики Казахстан после вновь возбужденных уголовных дел.
Данные граф 22 и 24 должны соответствовать учетным документам форм 1.0 и 3.0, представленным в территориальные органы Комитета.
В графе 25 отражается количество отмененных прокурором постановлений о возбуждении уголовного дела с прекращением производства, если по нему проводились процессуальные действия. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
В графе 26 отражается количество постановлений прокурора об отмене в текущем отчетном периоде незаконных и необоснованных постановлений о приостановлении дела. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
Из графы 26 в графе 27 выделяются дела, направленные в суд в порядке статей 284 289 514 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан после отмены прокурором незаконного постановления о приостановлении дела.
В графе 28 отражается количество постановлений прокурора об отмене в текущем отчетном периоде незаконных и необоснованных постановлений о прекращении уголовного дела. Данные этой графы должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, представленных прокурором в территориальный орган Комитета.
Из графы 28 в графе 29 выделяются дела, направленные в суд в порядке статей 284 289 514 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан после отмены прокурором незаконного постановления о прекращении дела.
Сведения граф 26-29 должны соответствовать количеству учетных документов формы 3.0, выставленных прокурорами в территориальный орган Комитета.
Сноска. Пункт 30 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .

31. 30-бағанда қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулыларды бұзумен байланысты прокурордың қозғаған істері ескеріледі. Бұл бағанға прокурордың қылмыстық істі қозғаусыз қаулыларды бұзған материалдары қосылмайды.
30-бағаннан алынған 31-бағанда Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 284 289 514-баптарының тәртібінде сотқа жіберілген істер көрсетіледі. Бұл санға өткен есептік кезеңдерде қозғалған сотқа жіберілген істер туралы мәліметтер қосылады (мысалы, өткен жылы).
30 және 31-бағандардың мәліметтері Комитеттің аумақтық органдарына ұсынылған 1.0 және 3.0 нысанды есепке алу құжаттарына сәйкес келуі қажет.
32-бағанда қосымша тексеруге жіберу арқылы бас тарту туралы бұзылған қаулылардың саны көрсетіледі. 32-бағаннан алынған 33-бағанға қосымша тексеруге жіберу арқылы істі қозғау туралы заңсыз қаулыны прокурордың бұзғанынан кейін қайта қозғалған қылмыстық істер ерекшеленеді. 33-бағаннан алынған 34-бағанда қайта қозғалған қылмыстық істерден кейін сотқа жіберілген істер ерекшеленеді.
Ескерту: 31-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
32. Есептік кезеңнің аяғында іс жүргізу шешімі қабылданбаған істердің қалдығы 35-бағанда көрсетіледі.
36-бағанда біріктірілген қылмыстық істердің саны бейнеленеді. Соның ішінде ақтау негіздері бойынша қысқартылып қосылған қылмыстық істер бұл бағаннан алып тастауға жатады. Біріктірілген істі бір органнан екіншісіне есептен шығару арқылы соттылығына қарай берген жағдайда берген орган біріктірілген істерді 36-бағаннан алып тастайды, ал қабылдаған орган өз есебінің аталған бағанында қайта бейнелейді.
4. "Экстремизммен және лаңкестікпен байланысты
қылмыстар жасаған тұлғалар туралы мәліметтер"
N1-ЭТ нысанды есептің 2-бөлімі
33. Бөлім экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыстар жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
Бөлімнің жолдарында бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағаннан алынған 2-бағанда қылмыстық жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны ерекшеленеді.
1-бағаннан алынған 3-29-бағандарда қылмыс жасаған тұлғалардың жеке санаттарының саны ерекшеленеді: бұрын қылмыстар жасаған, соның ішінде экстремизммен және террористік қызметпен байланысты қылмыстарды жасаған тұлғалардың, кәмелетке толмағандардың, әйелдердің, Қазақстан, ТМД азаматтарының, шетелдіктердің, азаматтығы жоқ тұлғалардың жас шамасына, айналысатын кәсібіне және біліміне қарай топтарға бөліп тарату.
Ескерту: 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
5. "Экстремистік материалдарды, қаруларды, оқ-дәрілер
мен жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер"
N1-ЭТ нысанды есептің 3-бөлімі

31. В графе 30 учитываются дела, возбужденные прокурором в связи с отменой постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела. В эту графу не включаются материалы, постановления по которым были отменены без возбуждения прокурором уголовного дела.
Из графы 30 в графе 31 указываются дела, направленные в суд в порядке статей 284 289 514 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.  В это число включаются данные о направленных в суд делах, которые были возбуждены в предыдущих отчетных периодах (например, в прошлом году).
Данные граф 30 и 31 должны соответствовать учетным документам форм 1.0 и 3.0, представленным в территориальные органы Комитета.
В графе 32 указывается количество отмененных постановлений об отказе с направлением на дополнительную проверку. Из графы 32 в графу 33 выделяются вновь возбужденные уголовные дела после отмены прокурором незаконного постановления о возбуждении дела с направлением на дополнительную проверку. Из графы 33 в графе 34 выделяются дела, направленные в суд после вновь возбужденных уголовных дел.
Сноска. Пункт 31 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
32. Остаток дел, по которым на конец отчетного периода не принято процессуальное решение, указывается в графе 35.
В графе 36 отражается количество присоединенных уголовных дел. При этом прекращенные по реабилитирующим основаниям соединенные уголовные дела подлежат исключению из данной графы. А в случае передачи соединенного дела из одного органа в другой по подследственности со снятием с учета, то передавший орган исключает соединенные дела из графы 36, а принявший орган повторно отражает их в данной графе своего отчета.
Глава 4. Формирование раздела 2 отчета формы N1-ЭТ
"Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные
с экстремизмом и террористической деятельностью"
33. Раздел 2 отчета формы N 1-ЭТ содержит сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с экстремизмом и террористической деятельностью.
В строках раздела отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанными в графе "А" раздела.
В графе 1 отражаются данные о лицах, совершивших преступления, связанные с экстремизмом и террористической деятельностью.
В графе 2 из графы 1 выделяется количество лиц, привлеченных к уголовной ответственности.
Из графы 1 в графах 3 - 29 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших преступления: лиц, ранее совершавших преступления, в том числе преступлений, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью, несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства, распределение их по возрастным группам, роду занятий и образованию.
Сноска. Пункт 33 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Глава 5. Формирование раздела 3 отчета формы N1-ЭТ
"Сведения об изъятии экстремистских материалов, оружия,
боеприпасов и взрывчатых веществ"

34. Бұл бөлімде қозғалған қылмыстық істер, бас тарту материалдары бойынша және әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істер бойынша экстремистік материалдарды алып қою туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің бөлімі "Экстремистік материалдарды алып тастау туралы мәліметтер" А кестесінен және "Лаңкестікпен байланысты қылмыстық істер бойынша қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды алып қою туралы мәліметтер" Б кестесінен тұрады.
"А" кестесінің жолдарында алып қойылған экстремистік материалдардың аталуы туралы мәліметтер бейнеленеді.
35. 1-бағанда алып қойылған экстремистік материалдардың жалпы саны бейнеленеді.
1-бағаннан алынған 2-бағанда қозғалған қылмыстық істер бойынша, 3-бағанда бас тарту материалдары бойынша алып қойылған экстремистік материалдардың саны ерекшеленеді.
Б кестесінің жолдарында алып қойылған қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың аталуы туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда қылмыстық істер бойынша алып қойылған қарудың, оқ-дәрілердің және жарылғыш заттардың жалпы саны бейнеленеді.
6. "Экстремизммен және лаңкестікпен байланысты
қылмыстық істер бойынша сот актілерін қаулы ету
кезіндегі заңдылықтың қолданылуын қадағалау"
N1-ЭТ нысанды есептің 4-бөлімі
36. Бұл бөлім экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыстық істер бойынша сот актілерін қаулы ету кезіндегі заңдылықтың қолданылуын қадағалау жөніндегі мәліметтерден тұрады. Істерді есепке алу шығарылған үкімнің негізінде жүргізіледі.
Жолдарда бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қылмыстық кодекстің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
37. 1-бағанда басты сот талқылауына прокурордың мемлекеттік айыптаушы ретінде қатысуы міндетті болуы бойынша 1 сатылы соттардың қарастырған істерінің жалпы саны, 2-бағанда солар бойынша тұлғалардың саны көрсетіледі. Солардың ішінен 3-4-бағандарда шығарылған ақтау үкімдерінің (істер мен тұлғалар бойынша), 5-6-бағандарда айыптау үкімін шығару арқылы саны көрінеді.
7-8-бағандарда істі қысқарту арқылы (істер мен тұлғалар бойынша).
9-10-бағандарда қосымша тергеуге жіберілген қаулылардың саны бейнеленеді (істер мен тұлғалар бойынша).
38. 11-бағанда апелляциялық сатылы соттардың қарастырған істерінің жалпы саны, 12-бағанда солар бойынша тұлғалардың саны көрсетіледі.
13-бағанда 1 сатылы соттардың үкімдеріне апелляциялық тәртіпте берілген соттармен қаралған прокурордың наразылықтары (тұлғалар бойынша) ескеріледі. 14-15-бағандарда қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді. Соның ішінде 14-бағанда үкімді бұзу туралы, 15-бағанда үкімнің өзгеруі туралы, 16-бағанда істі қысқарту туралы наразылықтар ерекшеленеді.

34. В данном разделе отражаются сведения об изъятии экстремистских материалов по возбужденным уголовным делам, отказным материалам и по делам об административных правонарушениях.
Раздел отчета состоит из таблицы А "Сведения об изъятии экстремистских материалов" и Б "Сведения об изъятии оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам, связанным с террористической деятельностью".
В строках таблицы А отражаются сведения о наименованиях изъятых экстремистских материалов.
35. В графе 1 отражается общее количество изъятых экстремистских материалов.
В графе 2 из графы 1 выделяется количество изъятых экстремистских материалов по возбужденным уголовным делам, в графе 3 - по отказным материалам.
В строках таблицы Б отражаются сведения о наименовании изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ.
В графе 1 отражается общее количество изъятого оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ по уголовным делам.
Глава 6. Формирование раздела 4 отчета формы N1-ЭТ
"Надзор за применением законов при постановлении судебных актов
по уголовным делам, связанным с экстремизмом
и террористической деятельностью"
36. Данный раздел содержит сведения по надзору за применением законов при постановлении судебных актов по уголовным делам, связанным с экстремизмом и террористической деятельностью. Учет дел ведется на основании вынесенного приговора.
В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса, указанными в графе "А" раздела.
37. В графе 1 указывается общее число дел, рассмотренных судами 1 инстанции по которым участие прокурора в главном судебном разбирательстве в качестве государственного обвинителя обязательно, в графе 2 - число лиц по ним. В графах 3-4 - из них количество вынесенных оправдательных приговоров (в делах и лицах). В графах 5-6 - с вынесением обвинительного приговора.
В графах 7-8 - с прекращением дела (в делах и лицах).
В графах 9-10 отражается количество постановлений, направленных для дополнительного расследования (в делах и лицах).
38. В графе 11 указывается общее число дел, рассмотренных судами апелляционной инстанции, в графе 12 - число лиц по ним.
Графа 13 учитывает рассмотренные судами протесты прокурора (в лицах), принесенные в апелляционном порядке на приговоры судов 1 инстанции. В графах 14-15 отражаются сведения об удовлетворенных протестах. При этом в графе 14 выделяются протесты об отмене приговора, в графе 15 - об изменении приговора, в графе 16 - с прекращением дела.

17-бағанда қадағалау сатылы соттардың қараған істерінің жалпы саны, 18-бағанда солар бойынша тұлғалардың саны көрсетіледі.
19-бағанда заңды күшіне енген соттардың үкімдеріне соттармен қаралған наразылықтар (тұлғалар бойынша) ескеріледі.
20-21-бағандарда қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді. Соның ішінде 20-бағанда үкімнің бұзылуы туралы, ал 21-бағанда үкімнің өзгеруі туралы наразылықтар бейнеленеді.
7. "Экстремизммен және лаңкестікпен байланысты
қылмыстар жасағаны үшін сотталған тұлғалар туралы
мәліметтер" N1-ЭТ нысанды есептің 5-бөлімі
39. 5-бөлім экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыстар жасағаны үшін сотталған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
Экстремизммен және лаңкестікпен байланысты қылмыстық істер жолдарда қаулыда немесе сот үкімінде келтірілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес бөлініп таралады, соның ішінде мыналарды басшылыққа алу қажет:
1) бөлімде қаралған қылмыстардың жиынтығы кезінде іс қатаңдау жазаны қарастыратын Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары бойынша ескеріледі;
2) заңмен қаралған санкциялар тең болған жағдайда қылмыстың өте аз таралған белгілері бойынша ескеріледі;
3) бөлімде қаралмаған ауырлау қылмыстардың жиынтығы кезінде экстремизммен, лаңкестікпен байланысты істерді бейнелеуге жатады. Мысалы, есептің тиісті жолында Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 233-бабымен қаралған, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 233-бабы және 96-бабы бойынша іс-әрекеттердің біліктілігіне қарай қылмыстар туралы сот шешімі бейнеленуі қажет.
40. Жолдарда 5-бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптарына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1, 2, 3, 4-бағандарда істері бірінші сатылы соттармен және апелляциялық тәртіпте қысқартылған, соның ішінде қылмыс құрамының не оқиғасының болмауымен немесе айыптаудың дәлелденбеуімен, рақымшылдық бойынша, өзге де негіздер бойынша тұлғалардың саны туралы мәліметтер бейнеленеді.
41. 5-бағанда медициналық сипатта мәжбүрлеу шаралары қолданылған есуастардың саны көрсетіледі.
6, 7-бағандарда ақталған, сотталған тұлғалардың саны көрсетіледі.
8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-бағандарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексі 39-бабы 1-бөлігінің и), е), ж), а), г), б), к) тармақшаларымен қаралған жазалау шаралары бейнеленеді.
Бұл бөлім N6 нысанды сотталушыға (сотталған адамға) жасалған ақпараттық есепке алу құжатының (бұдан әрі - есепке алу құжаты) негізінде құрылады.

В графе 17 указывается общее число дел, рассмотренных судами  надзорной инстанции, в графе 18 - число лиц по ним.
В графе 19 учитываются рассмотренные судами протесты (в лицах) на приговоры суда, вступившие в законную силу.
В графах 20-21 отражаются сведения об удовлетворенных протестах. При этом в графе 20 выделяются протесты об отмене приговора, а в графе 21 - об изменении приговора.
Глава 7. Формирование раздела 5 отчета формы N1-ЭТ
"Сведения о лицах, осужденных за совершение преступлений, связанных с экстремизмом и террористической
деятельностью"
39. Раздел 5 отчета формы N 1-ЭТ содержит сведения о лицах, осужденных за совершение преступлений, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью.
Уголовные дела, связанные с экстремизмом, террористической деятельностью в строках распределяются согласно статьям Уголовного кодекса Республики Казахстан, которые приведены в постановлении или приговоре суда, при этом необходимо руководствоваться следующим:
1) при совокупности преступлений, предусмотренных в разделе, дело учитывается по статье Уголовного кодекса Республики Казахстан, предусматривающей более строгое наказание;
2) при равенстве предусмотренных законом санкций, учитывается по признакам наименьшей распространенности преступления;
3) подлежит отражать дела, связанные с экстремизмом, террористической деятельностью, при совокупности с более тяжкими преступлениями, которые не предусмотрены в разделе. Например, в соответствующей строке отчета должно быть отражено решение суда о преступлении, предусмотренного статьей 233 Уголовного кодекса Республики Казахстан, в случае квалификации деяний по статье 233 и  статьи 96 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
40. В строках отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанными в графе "А" раздела 5.
В графах 1, 2, 3, 4 отражаются сведения о числах лиц, дела которых прекращены судом первой инстанции и в апелляционном порядке, в том числе за отсутствием состава или события преступления или недоказанностью обвинения, по амнистии, по другим основаниям.
41. В графе 5 соответственно, указывается число невменяемых лиц, к которым применены принудительные меры медицинского характера.
В графах 6,7 указываются число оправданных, осужденных лиц.
В графах 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 отражаются меры наказания, предусмотренные подпунктами и), е), ж), а), г), б), к) части 1 статьи 39 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
Данный раздел составляется на основании информационного учетного документа на подсудимого (осужденного) формы N 6 (далее - учетный документ).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-бағандар есепке алу құжатының "Сот үкімі (қаулысы) туралы мәліметтер" 14-тармағынан құрылады.
8-14-бағандары есепке алу құжатының "Жазалаудың негізгі шаралары" 16-тармағынан құралады.
Ескерту: 41-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
8. "Экстремизммен және лаңкестікпен
байланысты құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер"
N1-ЭТ нысанды есептің 6-бөлімі
42. 6-бөлімнің А кестесі (істер бойынша) экстремизммен және лаңкестікпен байланысты құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша әкімшілік іс жүргізу заңдылығын прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің баптарына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
43. 1-бағанда тексеру барысында қаралған әкімшілік материалдардың саны көрсетіледі. Бұл бағандағы мәліметтер тексеруді жүзеге асыру туралы қаулы, қаралған әкімшілік материалдардың саны бейнеленетін оның нәтижелері туралы анықтама бар болған кезде ескеріледі.
Соттарда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы материалдарды қарастыру бойынша тексерулер мыналармен байланысты тексеру жүргізу туралы қаулы шығарылғаннан кейін прокурормен жүзеге асырылады:
1) жұмыс жоспарымен;
2) өтініштер, шағымдар, хабарламалар және заңдардың бұзылғандығы туралы басқа да мәліметтермен;
3) заңдардың бұзылғаны белгілерін тікелей табумен;
4) жоғары тұрған прокурордың тапсырмасымен немесе сұранымымен.
44. 3-бағанда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау барысында әкімшілік іс жүргізуді прокурордың қысқартқан саны бейнеленеді.
45. 3-бағанда мәліметтерді есепке алу үшін әкімшілік іс жүргізуді қысқарту туралы прокурордың қаулысы негіз болып табылады.
46. 4-бағанда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істі қарайтын сот актілеріне прокурордың қанағаттандырылған наразылықтарының саны көрінеді.
4-бағандағы мәліметтер құжаттардың расталған көшірмелерін қатыстыру арқылы прокурордың наразылығын қанағаттандыру туралы жазбаша хабарламаның бар болғанында бейнеленеді.
47. 5-бағанда тұлғаларды әкімшілік тұтқынға алу заңдылығын тексеру нәтижесінде босатылған тұлғалардың саны көрінеді.
5-бағандағы мәліметтер тексеру тағайындау және ұсталған тұлғаларды босату туралы қаулының, тексеру нәтижелері туралы анықтаманың және соларға тиісті оң жауап беретін өзге де прокурорлық ықпал ету актілерінің бар болғанында бейнеленеді.

Графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 составляются из пункта 14 "Сведения о приговоре (постановлении) суда" учетного документа.
Графы 8-14 составляются из пункта 16 "Основные меры наказания" учетного документа.
Сноска. Пункт 41 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
Глава 8. Формирование раздела 6 отчета
формы N1-ЭТ "Сведения о правонарушениях, связанных
с экстремизмом и террористической
деятельностью"
42. Таблица А (по делам) раздела 6 отчета формы N 1-ЭТ содержит сведения о состоянии прокурорского надзора за законностью административного производства по делам о правонарушениях, связанных с экстремизмом и террористической деятельностью.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
43. В графе 1 указывается количество административных дел, изученных в ходе проверок. Данные в этой графе учитываются при наличии постановления о производстве проверки, справки о ее результатах, в которой отражается количество изученных административных дел.
Проверка по изучению дел об административных правонарушениях в судах производится прокурором после вынесения постановления о производстве проверки в связи с:
1) планом работы;
2) заявлением, жалобой, сообщениями и другими данными о нарушениях законодательства;
3) непосредственным выявлением признаков нарушения законодательства;
4) поручениями или запросами вышестоящего прокурора.
44. В графе 2 отражается количество возбужденных уголовных дел по результатам изучения дел об административных правонарушениях.
Учет в данной графе ведется при наличии постановления прокурора о возбуждении уголовного дела и выставления в территориальные органы карточки по форме N 1.0.
45. В графе 3 отражается количество прекращенных прокурором административных производств в ходе изучения им дел об административных правонарушениях.
Основанием для учета данных в графе 3 является постановление прокурора о прекращении административного производства.
46. В графе 4 показывается количество удовлетворенных протестов прокурора на акты суда, рассматривающего дела об административных правонарушениях.
Данные в графе 4 отражаются при наличии письменного сообщения об удовлетворении протеста прокурора с приобщением подтверждающих копий документов.
47. В графе 5 показывается количество освобожденных лиц в результате проверки законности административного задержания лиц.
Данные в графе 5 отражаются при наличии постановлений о назначении проверок и об освобождении задержанных лиц, справок о результатах проверок, иных актов прокурорского реагирования с соответствующими положительными ответами на них.

48. 6-бағанда әкімшілік іс жүргізу заңдылығын тексеру нәтижелері бойынша енгізген прокурордың қарастырған ұсыныстарының саны көрсетіледі.
7-бағанда солар бойынша жазаланған тұлғалардың саны бейнеленеді.
6 және 7-бағандардағы мәліметтер прокурордың ұсыныстарын қарау және нақты тұлғаға жаза салуды растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса беру арқылы заңдардың бұзылғандығын жою бойынша қабылданған шаралар туралы жазбаша хабарлама бар болғанда енгізіледі.
49. 6-бөлімнің Б кестесі экстремизммен және лаңкестікпен байланысты есептік кезеңде әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің баптарына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тартылған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағаннан алынған 2-7-бағандарда кәмелетке толмағандардың, әйелдердің, Қазақстан, ТМД азаматтарының, шетелдік азаматтардың, азаматтығы жоқ тұлғалардың саны бейнеленеді.
9. "Экстремизмге қарсы әрекет жасауды
және лаңкестікке қарсы күресті прокурорлық
қадағалау жағдайы туралы мәліметтер"
N1-ЭТ нысанды есептің 7-бөлімі
50. 7-бөлім экстремизмге қарсы әрекет жасауды және лаңкестікке қарсы күресті прокурорлық қадағалау жағдайы туралы мәліметтерден тұрады.
51. 1-жолда экстремизмге және лаңкестікке қарсы күрес бойынша заңдардың қолданылуына прокурордың жүргізген тексерулерінің жалпы саны көрінеді.
Заңдардың қолданылуын тексеру "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі - Заң) 5-бабының 2-тармағына сәйкес тексеру жүргізу туралы қаулы шығарған прокурормен жүргізіледі.
Тексеру саны тексерудің алдына қойылған және тексеру тағайындау туралы қаулыда көрсетілген тапсырманың құрылуына байланысты (жоғары тұрған прокурор жұмысының, тапсырмасының жоспарындағы құрылу) есептеледі.
Егер белгілі бір ведомствода заңдардың қолданылуын тексеру тапсырмасы қойылған болса және сонымен байланысты тексеру тек басты ұйымда ғана емес, сонымен қатар қарамағындағы бөлімшелерінде де жүргізілген болса, ол бір акт ретінде ескеріледі. Осы бөлімшелердің әрқайсысында өз бетінше тексеру жүргізілген жағдайда олар жеке (өз бетінше) тексеру ретінде ескеріледі.
Егер тексеру төмен тұрған прокуратурамен жүргізілсе, ал қадағалау актісі осы органның құқық өкілеттігінің болмағандығынан жоғары тұрған прокуратурамен берілген болса, тексеру шын мәнінде оны жүргізген прокуратураның есебінде, ал прокурорлық ықпал ету актісі оны берген органның есебінде ескеріледі.
1-жолдағы мәліметтер тексеру жүргізу туралы қаулының және оның нәтижелері туралы анықтаманың, не тексеру нәтижелері туралы анықтаманың орнына осы тексерудің қорытындылары бойынша шығарылған прокурорлық қадағалау актісінің бар болғанында ескеріледі.

48. В графе 6 отражается количество рассмотренных представлений прокурора, внесенных им по результатам проверок законности административного производства.
В графе 7 отражается количество наказанных по ним лиц.
Данные в графах 6 и 7 заносятся при наличии письменного сообщения о рассмотрении представления прокурора и принятых мерах по устранению нарушений законности с приложением копий документов, подтверждающих наложение взыскания на конкретное лицо.
49. Таблица Б раздела 6 содержит сведения о лицах, совершивших административные правонарушения в отчетном периоде, связанные с экстремизмом и террористической деятельностью.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В графе 1 указывается общее количество лиц, привлеченных к административной ответственности.
В графах 2-7 из графы 1 отражается число несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, СНГ, иностранцев, лиц без гражданства.
Глава 9. Формирование раздела 7 отчета
формы N 1-ЭТ "Сведения о состоянии прокурорского
надзора за противодействием экстремизму и борьбой
с террористической деятельностью"
50. Раздел 7 отчета формы N 1-ЭТ содержит сведения о состоянии прокурорского надзора за противодействием экстремизму и борьбой с террористической деятельностью.
51. В строке 1 показывается общее количество проведенных прокурором проверок применения законодательства по борьбе с экстремизмом и террористической деятельностью.
Проверка применения законодательства проводится прокурором после вынесения постановления о производстве проверки согласно пункту 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре" (далее - Закон).
Количество проверок исчисляется в зависимости от формулировки задачи, которая ставилась перед проверкой (формулировка в плане работы, задании вышестоящего прокурора) и указана в постановлении о назначении проверки.
Если ставилась задача проверить применение законодательства в определенном ведомстве и в связи с этим проверка проводилась не только в головной организации, но и в подчиненных подразделениях, то она учитывается, как один акт.
В случае самостоятельной проверки в каждом из этих подразделений они учитываются как отдельные (самостоятельные) проверки.
Если проверка проведена нижестоящей прокуратурой, а надзорный акт в силу неправомочности этого органа принесен вышестоящей прокуратурой, то проверка учитывается в отчете той прокуратуры, которая фактически ее провела, а акт прокурорского реагирования в отчете того органа, который его принес.

52. 2-жолда тексеру кезінде табылған заң бұзушылықтардың саны бейнеленеді. Бұл жолдағы көрсеткішті есепке алу үшін прокурорлық ықпал ету актілері, сондай-ақ табылған заңдардың бұзылғандығы көрінетін тексеру нәтижелері туралы анықтамалар негіз болады.
53. 3-жолда прокурордың жіберген уақытына байланыссыз заң бұзушылықтарды жою туралы есептік кезеңнің ішінде орындалған ұйғарымдардың саны бейнеленеді, олар заң бұзушылық жасаған органның немесе лауазымды тұлғаның, не осы бұзушылықты жоюға құқығы бар органның немесе лауазымды тұлғаның ұйғарымды орындау туралы жазбаша хабарламасының негізінде ескеріледі.
54. 4-жолда заңсыз актіні бұзу не оны Конституциямен және заңдармен сәйкестікке келтіру туралы, сондай-ақ лауазымды тұлғаның заңсыз әрекеттерін қысқарту және бұзылған құқығын қайта орнату туралы прокурордың талаптарын орындау жөніндегі жазбаша хабарламаның негізінде ескерілетін қанағаттандырылған наразылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
55. 5-жолда бұзушылықтарды жою бойынша (олардың шығарылған уақытына байланыссыз) шаралар қабылдау арқылы есептік кезеңде қаралған ұсыныстардың саны ескеріледі.
Бұл жолда есепке алуға прокурордың ұсыныстарын қарастыру нәтижелері және заңдардың бұзылғандығын жою бойынша қабылданған шаралар туралы лауазымды тұлғалардың немесе органдардың жазбаша хабарламалары болып табылады.
56. 6-жолда "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабының тәртібінде сотпен қанағаттандырылған прокурор өтінішінің саны көрінеді. Солар бойынша экстремистік немесе лаңкестік ұйымдар деп танылғандардың саны 7-жолда бейнеленеді.
57. 8-жолда "Лаңкестікке қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабының тәртібінде сотпен қанағаттандырылған прокурор өтінішінің саны көрінеді. 9-жолда көрсетіледі.
10-жолда заңдарды білмеу немесе теріс түсіну оның теріс қолданылуына апарып соқтыратынына жетелейтін жеткілікті негіздер бар болғанда прокурорлардың Заңның 26-бабының тәртібінде органға немесе лауазымды тұлғаға, не азаматқа жіберген заң түсіндірулері ескеріледі.
10-жолдағы есеп Заңның көрсетілген нормасына сілтеме жасау арқылы Заңды жазбаша түсіндіру негізінде жүргізіледі. Соның ішінде заңды түсіндіру прокурорлық қадағалау актісі сияқты азаматтардың және заңды тұлғалардың жүгінулеріне түсіндіру сипатындағы жазбаша жауаптан айрықша қарау қажет.
58. 6-жолдан алынған 8 және 9-жолдарда "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының (8-жол) және "Терроризмге қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 21-бабының тәртібінде (9-жол) сотпен қанағаттандырылған прокурормен енгізілген өтініштерінің саны ескеріледі.

52. Данные в строке 1 учитываются при наличии постановления о производстве проверки и справки о ее результатах, либо вместо справки о результатах проверки акта прокурорского надзора, вынесенного по итогам данной проверки.
53. В строке 2 отражается количество выявленных при проверках нарушений законов. Основанием для учета показателя в этой строке служат акты прокурорского реагирования, а также справки о результатах проверки, в которых показываются выявленные нарушения законности.
54. В строке 3 отражается количество исполненных в течение отчетного периода предписаний об устранении нарушений закона независимо от времени направления их прокурором которые учитываются на основании письменного сообщения об исполнении предписания органом или должностным лицом, допустившими нарушение закона, либо органом или должностным лицом, правомочными устранить это нарушение.
55. В строке 4 отражаются сведения об удовлетворенных протестах, учитываемых на основании письменного сообщения об исполнении требований прокурора об отмене незаконного акта либо приведения его в соответствие с Конституцией и законами, а также прекращении незаконного действия должностного лица и восстановлении нарушенного права.
56. В строке 5 учитывается количество рассмотренных в отчетном периоде с принятием мер по устранению нарушений (независимо от времени их внесения) представлений.
Основанием для учета в этой строке являются письменные сообщения должностных лиц или органов о результатах рассмотрения представления прокурора и принятых мерах по устранению нарушений законности.
57. В строке 6 показывается количество заявлений прокурора, удовлетворенных судом в порядке статьи 23 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре". Количество признанных по ним организаций экстремистскими или террористическими отражается в строке 7.
58. Из строки 6 в строках 8 и 9 учитывается количество удовлетворенных судом заявлений прокурора, внесенных в порядке статей 8 Закона Республики Казахстан "О противодействии экстремизму" (строка 8) и 21 Закона Республики Казахстан "О борьбе с терроризмом" (строка 9).
В строке 10 учитываются разъяснения закона в порядке статьи 26 Закона, направленные прокурорами органу или должностному лицу, либо гражданину, при наличии достаточных оснований полагать, что незнание или неправильное понимание законов может повлечь его ненадлежащее применение.
Учет в строке 10 ведется на основании письменного разъяснения Закона со ссылкой на указанную норму Закона. При этом разъяснение закона как акт прокурорского надзора следует отличать от письменного ответа разъяснительного характера на обращения граждан и юридических лиц.
Сноска. Пункт 58 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года N 45 .
59. В строке 11 отражается количество отмененных и измененных незаконных правовых актов по всем мерам прокурорского реагирования (протесты, предписания, представления, удовлетворенные заявления в порядке статьи 23 Закона и другие акты прокурорского надзора).

Осылардың ішінен 12-жолда тексеру нәтижесінде өзгертіліп, бұзылған нормативтік құқықтық актілер ескеріледі. 11 және 12-жолдардағы мәліметтер заңсыз актілерді бұзу немесе өзгерту туралы прокурор талаптарын және осы деректерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қарап, орындау туралы жазбаша хабарламаның негізінде ескеріледі.
Ескерту: 58-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.11.13. N 45 Бұйрығымен.
59. 13, 14, 15-жолдарда "жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны" азат жолмен біріктірілген. 11-12-жолдарда тәртіптік (11-жол) және әкімшілік (12-жол) тәртіптерде қаулылар мен ұсыныстар бойынша жауаптылыққа тартылған тұлғалардың саны көрінеді.
11-12-жолдардағы есеп растайтын құжаттарды (бұйрықтарды, қаулыларды және т.б.) қоса беру арқылы айыпты адамдарды тиісті жауаптылыққа тарту туралы лауазымды тұлғалардың немесе органдардың жазбаша хабарламаларының бар болғанында жүргізіледі.
60. 16-жолда тексеру нәтижелері бойынша прокурордың қозғаған қылмыстық істерінің саны, 17-жолда сотқа жіберілген істердің саны және 18-жолда солар бойынша сотталған тұлғалардың саны көрінеді.
16-17-жолдардағы есеп тексеру, істің сотқа жіберілгендігі туралы ілеспе хат материалдары бойынша қылмыстық іс қозғау туралы прокурордың қаулысы бар болғанда жүргізіледі.
Соның ішінде есептік кезеңнің аяғында іс жүргізу шешімі қабылданбаған істердің қалдығы есептің "Экстремизммен, лаңкестікпен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер" 1-бөлімі Б кестесінің (істер бойынша) 30-бағанында көрсетіледі.
Бұдан әрі бұл сан келесі жылдың осы кестесінің 1-бағанына өтіп, бүтіндей есептік жылдың кезеңінде өзгеріссіз қалады. Кейіннен олар есептік кезеңде сотқа жіберілген жағдайда оның нәтижелері сотқа жіберілген қылмыстық істердің саны көрсетілетін есептің көрсетілген кестесінде бейнеленетін болады.
10. "Экстремизммен, лаңкестікпен байланысты қылмыстың
жасалғаны үшін күдіктілерді тұтқындау, ұстау заңдылығын
қадағалау" N1-ЭТ нысанды есептің 8-бөлімі
61. 8-бөлім Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 132-бабының тәртібінде ұсталған тұлғалар, соларға қатысты бұлтартпау шараларын таңдау және Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 136-бабының тәртібінде босату туралы мәліметтерден тұрады.
Бөлімнің жолдарында бөлімнің "А" бағанында көрсетілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
62. 1-бағанда экстремизммен, лаңкестікпен байланысты қылмыстың жасалғаны үшін ұсталған күдікті тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі. Соның ішінде 2-бағанда тұтқындау түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған тұлғалар ескеріледі.

Из этого числа в строке 12 учитываются нормативные правовые акты, измененные и отмененные в результате проверок. Данные в строках 11 и 12 учитываются на основании письменного сообщения о рассмотрении и исполнении требований прокурора об отмене или изменении незаконных актов и копии документов, подтверждающих эти факты.
60. Строки 13, 14, 15 объединены абзацем "количество лиц, привлеченных к ответственности". В строках 11-12 показывается число лиц, привлеченных к ответственности, по постановлениям и представлениям в дисциплинарном (строка 11) и административном (строка 12) порядках.
Учет в строках 11-12 ведется при наличии письменных сообщений должностных лиц или органов о привлечении виновных к соответствующей ответственности с приложением подтверждающих документов (приказов, постановлений и т.д.).
61. В строке 16 показывается количество уголовных дел, возбужденных прокурором по результатам проверок, в строке 17 количество дел, направленных в суд и в строке 18 - по ним осуждено лиц.
Учет в строках 16-17 ведется при наличии постановления прокурора о возбуждении уголовного дела по материалам проверки, сопроводительного письма о направлении дела в суд.
При этом следует учесть, что остаток дел, по которым на конец отчетного периода не принято процессуальное решение, указывается в графе 30 таблицы Б (по делам) раздела 1 "Сведения о преступлениях, связанных с экстремизмом, террористической деятельностью" отчета.
Далее, эта цифра переходит в графу 1 данной таблицы следующего года и остается неизменным в период всего отчетного года. В последующем, в случае направления их в суд в отчетном периоде, его результат будет отражаться в указанной таблице отчета, где указывается количество уголовных дел, направленных в суд.
Глава 10. Формирование раздела 8 отчета формы N1-ЭТ
"Надзор за законностью ареста, задержания подозреваемых
в совершении преступлений, связанных с экстремизмом,
террористической деятельностью"
62. Раздел 8 отчета формы N1-ЭТ содержит сведения о лицах, задержанных в порядке со статьей 132 Уголовного процессуального кодекса Республики Казахстан, избрании в отношении них меры пресечения и освобождении в порядке статьи 136 Уголовного процессуального кодекса Республики Казахстан.
В строках раздела отражаются сведения о преступлениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан, указанными в графе "А" раздела.