"Жекелеген кедендік режимдер шеңберіндегі кедендік бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 7 мамырдағы N 187 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2005 жылғы 17 тамыздағы N 310 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 5 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3821. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474  Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Кеден  кодексінің 236 және  242-баптарына сәйкес, арнайы экономикалық аймақ аумағына әкелінетін тауарларға кедендік бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ кедендік заңнамаларға сәйкес келтіру мақсатында,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жекелеген кедендік режимдер шеңберіндегі кедендік бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2272 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 16 тамызда N 33 (138) болып жарияланған) 2003 жылғы 7 мамырдағы N 187  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
барлық мәтін бойынша "Агенттік" деген сөз "Комитет" деген сөзбен ауыстырылсын, "кедендік бақылау" деген сөздерден кейін "Қаржы министрлігі" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Б.Т.Әбдішевке жүктелсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген Тауарларды еркін кедендік аймақ кедендік режимінде кедендік ресімдеу ережесі:
6-тармақта және одан әрі мәтін бойынша "Астана - жаңа қала" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақта:
бірінші абзацта "ЕЭА туралы ережеде көзделген жеңілдіктерді алмастан," деген сөздер алынып тасталсын;
жетінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Декларациялаудың оңайлатылған нысанын қолдана отырып ЕЭА аумағына бұрын әкелінген тауарларды ЕКА кедендік режимімен орналастыруға ЕЭА туралы ережеде көзделген жеңілдіктерді алу үшін қажетті талаптарды сақтаған кезде Қазақстан Республикасының салықтық заңнамасына сәйкес есепті тоқсан ішінде жол беріледі.";
11-тармақ алынып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қазақстан Республикасы заңдылықтарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында, кеден органы Кеден кодексінің  441-бабында көзделген кедендік бақылаудың нысандарын қолдануға, сондай-ақ Кеден кодексінің  432-бабына сәйкес тауарлар мен көлік құралдарын шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыруға құқығы бар".

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 7 мая 2003 года № 187 "О таможенном контроле в рамках отдельных таможенных режимов"
Приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 17 августа 2005 года № 310. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 5 сентября 2005 года № 3821. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии со статьями  236 и  242 Таможенного кодекса Республики Казахстан, в целях осуществления таможенного контроля за товарами, ввозимыми на территорию специальной экономической зоны, а также приведения в соответствие с таможенным законодательством,   ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 187 "О таможенном контроле в рамках отдельных таможенных режимов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2272, опубликованный в "Официальная газета", 16 августа 2003 года N 33 (138) следующие изменения и дополнения:
по всему тексту слово "Агентства" заменить словом "Комитета", после слов "таможенного контроля" дополнить словами "Министерства финансов";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.";
в Правилах таможенного оформления товаров в таможенном режиме свободной таможенной зоны, утвержденных указанным приказом:
в пункте 6 и далее по тексту слова ""Астана новый город"" исключить;
в пункте 8:
в абзаце первом слова "без получения льгот, предусмотренных положением о СЭЗ," исключить;
после абзаца седьмого дополнить абзацем следующего содержания:
"Помещение товаров под таможенный режим СТЗ, ранее ввезенных на территорию СЭЗ с применением упрощенной формы декларирования допускается в течение отчетного квартала в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан при условии соблюдения требований, необходимых для получения льгот, предусмотренных положением о СЭЗ.";
пункт 11 исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В целях обеспечения соблюдения законодательства Республики Казахстан, таможенные органы вправе применять формы таможенного контроля, предусмотренные статьей  441 Таможенного кодекса, а также осуществлять таможенный контроль после выпуска товаров и транспортных средств в соответствии со статьей  432 Таможенного кодекса".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Ө.К.Бейіспеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған сәттен бастап он күн өтуі бойынша қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-министрі -
Төраға

2. Управлению организации таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейспеков О.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента его первого официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель