Кері қайтарып алынған жүктің кедендік декларациясының күшін жою ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2005 жылғы 2 қыркүйектегі N 335 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 13 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3835. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің 385-бабының 6-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Кері қайтарып алынған жүктің кедендік декларациясының күшін жою ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Ө.К.Бейіспеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Б.Т.Әбдішевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап он күн өтуі бойынша қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-министрі -
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
2005 жылғы 2 қыркүйектегі
N 335 бұйрығымен бекітілген
Кері қайтарып алынған жүктің кедендік
декларациясының күшін жою
ережесі
1. Осы Кері қайтарып алынған жүктің кедендік декларациясының күшін жою ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  385-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленген және кері қайтарып алынған жүктің кедендік декларациясының күшін жою тәртібін белгілейді.
2. Декларанттың дәлелді өтініші бойынша кері қайтарып алынған жүктің кедендік декларациясының (бұдан әрі - ЖКД) күші жойылуға жатады.
Кедендік ресімдеуді жүргізу кезінде кеден ісі саласында құқық бұзушылықтар анықталған жағдайда ЖКД-ның күші жойылуға жатпайды.
3. Кері қайтарып алынған ЖКД-ның күшін жою кедендік ресімдеуді жүргізген кеден бекеті (кедендік ресімдеу бөлімі) бастығының жазбаша шешімінің негізіне, осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес белгіленген нысан бойынша жүргізіледі.
Кері қайтарып алынған ЖКД-ның күшін жою туралы шешім 2 данада ресімделеді, оның біреуі осындай шешімді қабылдаған Қазақстан Республикасының кеден органында қалады, екіншісі кеден бекетінің (кедендік ресімдеу бөлімінің) лауазымды адамы куәландырған Кері қайтарып алынған ЖКД-ның көшірмесімен бірге декларантқа тапсырылады.
Кері қайтарып алынған ЖКД-ның күшін жою туралы шешімді кеден бекетінің (кедендік ресімдеу бөлімінің) лауазымды адамы осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша тіркеу журналында тіркеледі.

Об утверждении Правил аннулирования отозванной грузовой таможенной декларации
Приказ вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2005 года N 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 13 сентября 2005 года N 3835. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В соответствии с пунктом 6  статьи 385  Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аннулирования отозванной грузовой таможенной декларации.
2. Управлению организации таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейспеков О.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля  Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации .
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.
5.  Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента его первого официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель
Утверждены
приказом вице-Министра финансов -
Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов Республики Казахстан
от 2 сентября 2005 года N 335
Правила
аннулирования отозванной грузовой таможенной декларации
1. Настоящие Правила аннулирования отозванной грузовой таможенной декларации (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6  статьи 385  Таможенного кодекса Республики Казахстан  и устанавливают порядок аннулирования отозванной грузовой таможенной декларации.
2. Аннулированию подлежат грузовые таможенные декларации (далее - ГТД), отозванные по мотивированному обращению декларанта.
ГТД не подлежат аннулированию в случае выявления  правонарушений в сфере таможенного дела при производстве таможенного оформления.
3. Аннулирование отозванной ГТД производится на основании письменного решения начальника таможенного поста (отдела таможенного оформления), производившего таможенное оформление,  по установленной форме в соответствии с  приложением 1  к настоящим Правилам.
Решение об аннулировании отозванной ГТД оформляется в двух экземплярах, один из которых остается в таможенном органе Республики Казахстан, принявшим такое решение, второй вместе с заверенной должностным лицом таможенного поста (отдела таможенного оформления) копией отозванной ГТД  передается декларанту.
Решение об аннулировании отозванной ГТД регистрируется должностным лицом таможенного поста (отдела таможенного оформления) в журнале регистрации по установленной форме в соответствии с   приложением 2  к настоящим Правилам.

4. Кері қайтарып алынған ЖКД-ның күшін жою оның құрамына кіретін барлық парақтарды сызу, және "Күші жойылды" деген жазбаны жазу жолымен жүргізіледі. Осындай ЖКД және оған қоса берілетін құжаттар (оның ішінде оның негізіне күші жойылған құжаттар) кеден органының арнайы мұрағатында қалады.
Кері қайтарып алынған ЖКД-ның күші жойылғандығы туралы кеден органдарының арнайы бөлімшесі, және Қазақстан Республикасы салық қызметінің тауарларды өткізетін тұлға оның қызмет аймағында тіркелген органы хабарландырылады.
Кеден органының ЖКД электронды көшірмелерінің деректер базасында кеден органы шешімінің нөмірі және қабылдау күні көрсетіле отырып тиісті кері қайтарып алынған ЖКД электронды көшірмесінің күші жойылғандығы туралы белгісі қойылады.
5. Кері қайтарып алынған жүктің кедендік декларациясын кедендік ресімдеу үшін алынған кедендік алымдар оның күші жойылған жағдайда қайтарып берілмейді.
Кері қайтарып алынған
жүктің кедендік
декларациясының күшін жою
ережесіне 1-қосымша
_________________________________________________________________
Кеден органының атауы
N _____ шешім
Осымен
_______________________________________________________________
(декларанттың ЖКД-ны шақыртуға арналған өтінішінің N және күні)
N____________________ Кері қайтарып алынған ЖКД-ның күшін жоюға
рұқсат беріледі.
Күні 200__ жылғы "____" _____________
Кеден бекетінің бастығы
(кедендік ресімдеу бөлімінің)                      __________
(қолы)
Кері қайтарып алынған
жүктің кедендік
декларациясының күшін жою
ережесіне 2-қосымша
Кері қайтарып алынған жүктің кедендік
декларациясының күшін жою туралы шешімдерді
тіркеу журналы
Р/с N
Тіркеу
күні
Жүктің
кедендік
деклара-
циясының
N
Декларанттың
кері қайтарып
алынған
жүктің
кедендік
декларациясын
шақыртуға
арналған
өтінішінің N
және күні
Лауазымды
адамның
тегі, аты,
әкесінің
аты және
қолы
Ескерту
1
2
3
4
5
6

4. Аннулирование отозванной ГТД производится путем перечеркивания всех листов, входящих в ее комплект, и совершения записи "Аннулировано". Такая ГТД и прилагаемые к ней документы (в том числе и документы, на основании которых она аннулирована) остаются в специальном архиве таможенного органа.
Об аннулировании отозванной ГТД информируются специализированные подразделения таможенного органа, а также орган налоговой службы Республики Казахстан, в зоне деятельности которого зарегистрировано лицо, перемещающее товары.
В базе данных электронных копий ГТД таможенного органа производится отметка об аннулировании соответствующей электронной копии отозванной ГТД с указанием номера и даты принятия решения таможенным органом.
5. Таможенные сборы за таможенное оформление отозванной грузовой таможенной декларации при ее аннулировании возврату не подлежат.
Приложение 1
к Правилам аннулирования
отозванной грузовой
таможенной декларации
________________________________________________________________
Наименование таможенного органа
Решение N №________
Настоящим разрешается аннулировать отозванную грузовую
таможенную декларацию№N ________________________________________
(N и дата обращения декларанта
________________________________________________________________
на отзыв грузовой таможенной декларации)
Дата "_____" ___________ 200 ___ года
Начальник таможенного поста
(отдела таможенного оформления)            _____________
(подпись)
Приложение 2
к Правилам аннулирования
отозванной грузовой
таможенной декларации
Журнал регистрации решений об аннулировании
отозванной грузовой таможенной декларации
№N
п/п
Дата
регист-
рации
N грузовой
таможенной
декларации
N и дата
обращения
декларанта
на отзыв
грузовой
таможенной
декларации
Фамилия,
имя,
отчество и
подпись
должност-
ного лица
При-
мечание
1
2
3
4
5
6