Жасалынып жатқан кемелер тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Көліктік бақылау комитеті Төрағасының 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 62-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 21 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3842. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2011 жылғы 28 маусымдағы № 403 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2011 жылғы 28 маусымдағы № 403 (3-тармақты қараңыз) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 49 қаулысымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу  ережесіне сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жасалынып жатқан кемелер тізілімін жүргізу ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті Су көлігінде бақылау басқармасының бастығы (Р.Қ.Адамова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Қ.Б.Есжановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Комитет төрағасы
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің
Көліктік бақылау
комитеті төрағасының
2005 жылғы 1 қыркүйектегі
N 62-ө бұйрығымен
бекітілген
Жасалынып жатқан кемелер тізілімін жүргізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жасалынып жатқан кемелер тізілімін жүргізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 49 қаулысымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу  ережесіне (бұдан әрі - Тіркеу ережесі) сәйкес әзірленді.
2. Жасалынып жатқан кемелер тізілімін жүргізу ережесі.
3. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланады:
кеменің меншік иесі - Тіркеу ережесіне сәйкес жасалынып жатқан кеменің меншік иесі ретінде тіркелген тұлға;
жасалынып жатқан кеме ипотекасы - жасалынып жатқан кеме тізілімінде тіркелген шарт негізінде шыққан жасалынып жатқан кеменің мемлекеттік тіркеуіне жататын ипотека;
кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті.
4. Жасалынып жатқан кемелер тізілімін (1-қосымша) мемлекеттік және орыс тілінде қағаз және электронды тасымалдаушыларда порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі - ПТӘ) жүргізеді.

Об утверждении Правил ведения Реестра строящихся судов
Приказ Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года № 62-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 сентября 2005 года № 3842. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 28.06.2011 № 403 (вводится в действие с 01.09.2011).
В соответствии с Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 49,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения Реестра строящихся судов.
2. Управлению контроля на водном транспорте Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Адамова Р.К.) обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Есжанова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель Комитета
Утверждены
приказом Председателя
Комитета транспортного
контроля Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 1 сентября 2005 года N 62-п
Правила ведения Реестра строящихся судов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения Реестра строящихся судов (далее - Правила) разработаны в соответствии с Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 49 (далее - Правила регистрации).
2. Правила определяют порядок ведения Реестра строящихся судов.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
собственник строящегося судна - лицо, зарегистрированное в качестве собственника строящегося судна в соответствии с Правилами регистрации;
ипотека строящегося судна - ипотека, подлежащего государственной регистрации строящегося судна, возникающая на основании договора, зарегистрированного в Реестре строящихся судов;
уполномоченный орган по государственной регистрации судов и прав на них (далее - уполномоченный орган) - Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Реестр строящихся судов ( приложение 1 ) ведется морской администрацией порта (далее - МАП) на государственном и русском языках на бумажном и электронном носителях.

5. Жасалынып жатқан кемелер тізіліміне шетел алушылары үшін жасалынып жатқан кеме тіркелмейді.
6. Жасалынып жатқан кемелер тізілімін жүргізуге бақылауды уәкілетті орган жүзеге асырады.
2. Жасалынып жатқан кемелер тізілімін
жүргізу тәртібі
7. Кіріс құжаттарын есепке алу кітабы (бұдан әрі - Есепке алу кітабы) (2-қосымша) және кеме істері жасалынып жатқан кемелер тізілімінің ажырамас бөлігі болып табылады.
Кеме ісі әр жасалынып жатқан кемеге рәсімделеді және кеменің тіркеу нөмірімен сәйкестендіріледі. Жасалынып жатқан кемеге құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін келіп түсетін құжаттардың көшірмелері, сондай-ақ кемеге (жасалынып жатқан кемеге) құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, Жасалынып жатқан кемелер тізілімінен берілген анықтама мен үзіндінің көшірмелері кеме ісіне енгізіледі.
8. Есепке алу кітабында және Жасалынып жатқан кемелер тізілімінде әр кемеге бөлек парақ беріледі.
9. Жасалынып жатқан кемелер тізілімі және Есепке алу кітабы жеке журналдарда жүргізіледі, беттері нөмірленген, тігілген болуы тиіс, соңғы бетінде нөмірленген, тігілген беттердің саны жазылады және ПТӘ басқаратын теңіз портының капитаны растайды.
10. Жасалынып жатқан кемелер тізілімінің "Өзгерістер туралы белгілер" бағанында кеме туралы немесе барлық жазбаны жаңартуды талап етпейтін өзгерістер, сондай-ақ оған құқықтардың тоқтауы немесе ауысуы туралы қосымша ақпарат жазылады.
Мұндай мәліметтерге мыналар жатады:
1) жеке тұлғаның тегінің, атының, әкесінің атының, тұрғылықты жерінің өзгеруі, егер меншік иесі жеке тұлға болып табылса;
2) заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің немесе почталық мекен-жайының өзгеруі, егер меншік иесі заңды тұлға болып табылса.
Жасалынып жатқан кемелер
тізілімін жүргізу ережесіне
1-қосымша
Жасалынып жатқан кемелер тізілімі
Р/н
N
Жаса-
лынып
жатқан
кеме-
лерді
тізі-
лімге
енгізу
күні
Мен-
шік
ие-
сінің
атауы
және
оның
мекен-
жайы
Кеме
жасайтын
ұйымның
атауы
және
оның
мекен-
жайы
Жо-
ба-
ның
нө-
мірі
Кеме-
нің
түрі
және
мақ-
саты
Кильдің
ұзынды-
ғы және
кеменің
негізгі
техни-
калық
сипат-
тамасы
Кор-
пус-
тың
басты
мате-
риалы
Маши-
наның
саны
және
қуат-
ты-
лығы
Ес-
ке-
рту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
(кестенің жалғасы)
Өз-
ге-
ріс-
тер
ту-
ралы
бел-
гі-
лер
Жасалынып жатқан кеменің
ипотекасы туралы мәліметтер
Жасалынып
жатқан кеме
ипотекасының
мемлекеттік
тіркеуді тоқ-
татқаны туралы
мәліметтер
Кеме
ипоте-
касын
немесе
жаса-
лынып
жатқан
кемені
мемле-
кеттік
тіркеу
туралы
куә-
ліктің
N және
беріл-
ген
күні
Жаса-
лынып
жат-
қан
ке-
меге
кепіл
беру-
шінің
аты
және
ме-
кен-
жайы
Жасалынып
жатқан
кемеге
кепіл
ұстау-
шының
аты және
мекен-
жайы
немесе
оның
ұсынушыға
белгі-
ленгені
туралы
мәлі-
меттер
Жаса-
лынып
жатқан
кемені
ипоте-
ка мен
қамта-
масыз
етіл-
ген
мін-
деттің
ең жо-
ғарғы
мөл-
шері
Жаса-
лынып
жатқан
кеме
ипоте-
каның
аяқ-
талу
күні
Жаса-
лынып
жатқан
кеме
ипоте-
касының
мерзі-
мінен
бұрын
аяқталу
күні
Жаса-
лынып
жатқан
кеме
ипоте-
касын
мемле-
кеттік
тіркеуді
тоқ-
татуға
негіз
болған
құжат-
тардың
атауы
мен
деректе-
мелері
11
12
13
14
15
16
17
18
Жасалынып жатқан кемелер
тізілімін жүргізу ережесіне
2-қосымша
Кіріс құжаттарын есепке алу кітабы
Р/н
N
Құжат-
тардың
келіп
түскен
күні
Келіп
түскен
құжат-
тардың
атауы
Жаса-
лынып
жатқан
кеме
меншік
иесінің
атауы
(мекен-
жайы,
теле-
фоны,
факсы)
Жасау
орны
Кеме
жасай-
тын
ұжым-
ның
атауы
және
оның
мекен-
жайы
Жо-
ба-
ның
нө-
мірі
Мемле-
кеттік
жаз-
бадан
бас
тарт-
қаны
туралы
жазба
Кемеге
(жасалынып
жатқан ке-
меге) құ-
қықты мем-
лекеттік
тіркеу ту-
ралы куәлік
және жаса-
лынып жат-
қан кеме
тізілімінен
анықтама
және үзінді
(Кімге
және қашан
берілді)
1
2
3
4
5
6
7
8
9

5. В Реестре строящихся судов не регистрируются суда, строящиеся для иностранного получателя.
6. Контроль за ведением Реестра строящихся судов осуществляется уполномоченным органом.
2. Порядок ведения Реестра строящихся судов
7. Неотъемлемой частью Реестра строящихся судов являются Книга учета входящих документов (далее - Книга учета) ( приложение 2 ) и судовые дела.
Судовое дело оформляется на каждое строящееся судно и идентифицируется регистрационным номером судна. В судовое дело помещаются копии документов, поступающих для государственной регистрации прав на строящееся судно, а также копии Свидетельства о государственной регистрации прав на судно (строящееся судно), выданных справок и выписок из Реестра строящихся судов.
8. В Книге учета и в Реестре строящихся судов на каждое судно отводится отдельная страница.
9. Реестр строящихся судов и Книга учета ведутся отдельными журналами, страницы должны быть пронумерованы, прошнурованы, на последней странице записывается число пронумерованных, прошнурованных листов и заверяется капитаном морского порта, который возглавляет МАП.
10. В графу "Отметки об изменениях" Реестра строящихся судов вписывается дополнительная информация о судне или о таком его изменении, которое не требует обновления всей записи, а также прекращения или перехода прав на него.
К таким сведениям относятся:
1) изменение фамилии, имени, отчества, места жительства физического лица, если собственником является физическое лицо;
2) изменение наименования юридического лица, его места нахождения и почтового адреса, если собственником является юридическое лицо.
Приложение 1
к Правилам ведения
Реестра строящихся судов
Реестр строящихся судов
N п/п
Дата
вне-
сения
в
Реестр
строя-
щихся
судов
Наиме-
нова-
ние
собс-
твен-
ника
и его
адрес
Наиме-
нова-
ние
судо-
строи-
тель-
ной
орга-
низа-
ции
и ее
адрес
Но-
мер
про-
екта
Тип
и
наз-
на-
че-
ние
суд-
на
Длина
киля
и
дру-
гие
основ-
ные
тех-
ни-
чес-
кие
харак-
терис-
тики
судна
Глав-
ный
мате-
риал
кор-
пуса
Число
и
мощ-
ность
машин
При-
ме-
ча-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
(продолжение таблицы)
От-
мет-
ки
об
из-
ме-
не-
ниях
Сведения об ипотеки
строящегося судна
Сведения о прекращении государственной регистрации ипотеки строящегося судна
N и
дата
выдачи
свиде-
тель-
ства о
госу-
дарст-
венной
регис-
трации
ипо-
теки
судна
или
строя-
щегося
судна
Имя и
адрес
зало-
года-
теля
ипо-
теки
стро-
яще-
гося
судна
Имя и
адрес
зало-
годер-
жателя
ипотеки
строя-
щегося
судна
или
сведения
о том,
что она
устано-
влена на
предъя-
вителя
Макси-
маль-
ный
размер
обяза-
тель-
ства,
обес-
печен-
ного
ипо-
текой
строя-
щегося
судна
Дата
окон-
чания
ипо-
теки
строя-
щегося
судна
Дата
досро-
чного
окон-
чания
ипо-
теки
строя-
щегося
судна
Наиме-
нование
и рек-
визиты
доку-
ментов,
на ос-
новании
которых
прек-
ращена
государс-
твенная
регист-
рация
ипотеки
строя-
щегося
судна
11
12
13
14
15
16
17
18
Приложение 2
к Правилам ведения
Реестра строящихся судов
Книга учета входящих документов
N
п/п
Дата
пос-
ту-
пле-
ния
доку-
мен-
тов
Наи-
мено-
вание
пос-
ту-
пив-
ших
доку-
мен-
тов
Наиме-
нова-
ние
соб-
ствен-
ника
строя-
щегося
судна
(адрес,
теле-
фон,
факс)
Место
строи-
тель-
ства
Наи-
ме-
но-
вание
судо-
строи-
тель-
ной
орга-
низа-
ции
и ее
адрес
Но-
мер
про-
екта
Запись
об
отказе
в го-
судар-
ствен-
ной регис-
трации
Свиде-
тельство
о
государ-
ственной
регис-
трации
прав на
судно
(строя-
щееся
судно),
выписки
и
справки
из
Реестра
строя-
щихся
судов
(кому и
когда
были
выданы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9