"Жасалған шарттарды тіркеуді талап ететін шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша шығыстардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 28 сәуірдегі N 162 бұйрығына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 330 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3856
"Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жасалған шарттарды тіркеуді талап ететін шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша шығыстардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 28 сәуірдегі N 162  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3659 болып тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жасалған шарттарды тіркеуді талап ететін шығыстардың экономикалық сыныптамасы бойынша шығыстардың тізбесінде:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
1 "Тауарлар мен қызметтерге шығатын шығындар" сыныбында:
120 "Жұмыс берушілердің жарналары" ішкі сыныбында:
125 "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруға арналған жарналар" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
130 "Тауарлар сатып алу" ішкі сыныбында:
131 "Тамақ өнімдерін сатып алу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
132 "Дәрі-дәрмектер мен медициналық мақсаттағы өзге құралдарды сатып алу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
"Донорға ақшалай өтемақы төлеу келісім-шарт жасаспай жүргізіледі. Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
134 "Мүліктік керек-жарақ заттарын және басқа пішімдік және арнайы киім-кешектерді сатып алу, тігу және жөндеу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағанын мынадай редакцияда мазмұндау:
"Мүліктік керек-жарақ заттарын, пішімдік және арнайы киім-кешектерді сатып алу орнына ақшалай өтемақы төлеу кезінде тауарларды (жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді) беруге шарттар жасалмайды.
Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
135 "Ерекше жабдықтар мен материалдарды сатып алу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
139 "Өзге тауарларды сатып алу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
140 "Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу" ішкі сыныбында:
143 "Көлік қызметтеріне ақы төлеу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
146 "Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтар мен басқа негізгі құралдарды ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағанында:
"шарттардан басқа:" деген сөздерден кейін "штаттан тыс қызметкерлерге жеке еңбек шарттары бойынша жалақы, жәрдемақы, іссапар шығыстары және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер бойынша шығындарды төлеу кезінде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
147 "Үй-жайды жалға алғаны үшін ақы төлеу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағанында:
"шарттардан басқа:" деген сөздерден кейін "штаттан тыс қызметкерлерге жеке еңбек шарттары бойынша жалақы, жәрдемақы, іссапар шығыстары және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер бойынша шығындарды төлеу кезінде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
150 "Басқа да ағымдағы шығындар" ішкі сыныбында:
153 "Жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорының шығындары" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.";
2 "Күрделі шығындары" санатында:
4 "Негізгі капиталды сатып алу" сыныбында:
410 "Негізгі капиталды сатып алу" ішкі сыныбында
411 "Негізгі құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігінде:
"Ескерту" бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомаға азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу шарттың не мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес берілген тауардың (орындалған жұмыстың, көрсетілген қызметтің) шот-фактурасы негізінде жүргізіледі.".

О внесении дополнений и изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2005 года N 162 "Об утверждении перечня расходов по экономической классификации расходов, требующих регистрации заключенных договоров"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 сентября 2005 года N 330. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2005 года N 3856
В соответствии с Правилами исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2005 года N 162 "Об утверждении перечня расходов по экономической классификации расходов, требующих регистрации заключенных договоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3659) следующие дополнения и изменение;
в Перечне расходов по экономической классификации расходов, требующих регистрации заключенных договоров, утвержденном указанным приказом:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 1 "Затраты на товары и услуги":
в подклассе 120 "Взносы работодателей":
в специфике 125 "Взносы на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в подклассе 130 "Приобретение товаров":
в специфике 131 "Приобретение продуктов питания":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в специфике 132 "Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Выплаты денежной компенсации донору производится без заключения договора. Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в специфике 134 "Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования":
графу "Примечание" изложить в следующей редакции:
"При выплате денежной компенсации взамен приобретения вещевого имущества, форменного и специального обмундирования договоры на поставку товаров (работ и услуг) не заключаются.
Регистрация гражданско-правовых сделок па сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в специфике 135 "Приобретение особого оборудования и материалов":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о  государственных закупках.";
в специфике 139 "Приобретение прочих товаров":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в подклассе 140 "Приобретение услуг и работ":
в специфике 143 "Оплата транспортных услуг":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в специфике 146 "Содержание, обслуживание, текущий ремонт зданий, помещений, ремонт оборудования и других основных средств":
в графе "Примечание":
после слов "товаров (работ и услуг):" дополнить словами "при оплате расходов по заработной плате, пособиям, командировочным расходам и другим обязательным платежам в бюджет внештатным работникам по индивидуальным трудовым договорам;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в специфике 147 "Оплата аренды за помещение":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в специфике 149 "Прочие услуги и работы":
в графе "Примечание":
после слов "товаров (работ и услуг):" дополнить словами "при оплате расходов по заработной плате, пособиям, командировочным расходам и другим обязательным платежам в бюджет внештатным работникам по индивидуальным трудовым договорам;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в подклассе 150 "Другие текущие затраты":
в специфике 153 "Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.";
в категории 2 "Капитальные затраты":
в классе 4 "Приобретение основного капитала":
в подклассе 410 "Приобретение основного капитала":
в специфике 411 "Приобретение товаров, относящихся к основным средствам":
графу "Примечание" дополнить абзацем следующего содержания:
"Регистрация гражданско-правовых сделок на сумму, не превышающую ста месячных расчетных показателей, производится на основании договора либо счета-фактуры за поставленный товар (выполненные работы, оказанные услуги) согласно законодательству о государственных закупках.".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын талдау және оның әдіснамасы департаменті (А.Н.Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

2. Департаменту анализа и методологии исполнения государственного бюджета (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр