Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банкті ашуға рұқсат беру, банк филиалдарын ашуға келісім беру және банктің есеп айырысу-касса бөлімдерін ашу, жабу ережесін және банктік әрі банктер жүзеге асыратын өзге операцияларды жүргізуге лицензияны беру, тоқтата тұру және қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 шілдедегі N 197 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 322 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3857
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 9   қаулысымен .
____________________________
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру, сондай-ақ банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді одан әрі жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Банкті ашуға рұқсат беру, банк филиалдарын ашуға келісім беру және банктің есеп айырысу-касса бөлімдерін ашу, жабу ережесін және банктік әрі банктер жүзеге асыратын өзге операцияларды жүргізуге лицензияны беру, тоқтата тұру және қайтарып алу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 шілдедегі N 197  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3034 тіркелген, "Қаржы хабаршысы" N 10 (10)/2004) журналында жарияланған) (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3740 тіркелген) Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 25 маусымдағы N 220  қаулысымен  енгізілген өзгерістері бар) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банкті ашуға рұқсат беру, банк филиалдарын ашуға келісім беру және банктің есеп айырысу-касса бөлімдерін ашу, жабу ережесінде:
9-тармақ "сейф" деген сөзден кейін "және/немесе касса" деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) касса операциялары: банкноттар мен монеталарды ұсату, айырбастау, қайта санау, сұрыптау, қаттап буу, сақтау және кейіннен беру мақсатында оларды қабылдау жөнінде қызметтер көрсету;";
20-тармақтың 6) тармақшасының үшінші абзацы мынадай сөздермен толықтырылсын "не кредиттеу мәселелері бойынша білімін растайтын құжаттың көшірмесін";

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 197 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, выдачи согласия на открытие филиалов банка и открытия, закрытия расчетно-кассовых отделов банка и Правил выдачи, приостановления и отзыва лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых банками"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 322. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2005 года N 3857. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 9 (V064038)
В целях приведения в соответствие с законодательством Республики Казахстан, а также дальнейшего совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Агентства от 12 июля 2004 года N 197 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, выдачи согласия на открытие филиалов банка и открытия, закрытия расчетно-кассовых отделов банка и Правил выдачи, приостановления и отзыва лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых банками" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 3034, опубликованное в журнале "Финансовый вестник" N 10 (10)/2004), с изменениями, внесенными  постановлением  Правления Агентства от 25 июня 2005 года N 220 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 3740) следующие дополнения и изменения:
в  Приложении 1  к указанному постановлению:
в Правилах выдачи разрешения на открытие банка, выдачи согласия на открытие филиалов банка и открытия, закрытия расчетно-кассовых отделов банка, утвержденных указанным постановлением:
пункт 9 после слова "сейфовых" дополнить словами "и/или кассовых";
подпункт 4) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"4) кассовые операции: услуги по приему банкнот и монет в целях их размена, обмена, пересчета, сортировки, упаковки, хранения и последующей выдачи;";
абзац третий подпункта 6) пункта 20 дополнить словами ", либо копию документа, подтверждающего наличие образования по вопросам кредитования";

мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Банктің бұрын құрылған есеп айырысу-касса бөліміне осы ереженің 15-тармағының 2), 3) және 5) тармақшаларында көрсетілген операцияларды жүзеге асыру бойынша өкілеттік беру тек осы Ереженің тиісінше 20-тармағының 6) және 5) тармақшаларында көзделген құжаттардың толық пакетін ұсынғанда ғана мүмкін болады.
Банктің бұрын құрылған есеп айырысу-касса бөліміне осы ереженің 15-тармағының 2), 3) және 5) тармақшаларында көрсетілген операцияларды жүзеге асыру бойынша өкілеттік беру үшін ұсынылған құжаттарды қарау осы Ереженің 21-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асырылады.";
көрсетілген қаулының 2-қосымшасында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктік әрі банктер жүзеге асыратын өзге операцияларды жүргізуге лицензияны беру, тоқтата тұру және қайтарып алу ережесінде:
6-тармақта "күнтізбелік" деген сөз "жұмыс" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
____________________________
(қолы, күні, елтаңбалық мөр)

дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Наделение банком ранее созданного расчетно-кассового отдела полномочиями по осуществлению операций, указанных в подпунктах 2), 3) и 5) пункта 15 настоящих Правил, возможно только при представлении полного пакета документов, предусмотренных подпунктами 6) и 5), соответственно, пункта 20 настоящих Правил.
Рассмотрение документов, представленных банком для наделения ранее созданного расчетно-кассового отдела полномочиями по осуществлению операций, указанных в подпунктах 2), 3) и 5) пункта 15 настоящих Правил, осуществляется в сроки, установленные пунктом 21 настоящих Правил.";
в  Приложении 2  к указанному постановлению:
в Правилах выдачи, приостановления и отзыва лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых банками, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 6 слово "календарных" заменить словом "рабочих".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и банков второго уровня.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Согласовано
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель
_______________________________
(подпись, дата, гербовая печать)