Акционерлiк қоғамның қызметi туралы ақпаратты жариялау үшiн пайдаланылатын бұқаралық ақпарат құралдары және оларға қойылатын талаптар туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 311 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 29 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3860. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 187 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 187 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Акционерлiк қоғамдар өз қызметi туралы ақпаратты жариялау үшiн мерзiмдi баспасөз басылымдарын және (немесе) интернет-ресурстарды пайдаланады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Акционерлiк қоғамдардың өз қызметi туралы ақпаратты жария етуi кемiнде он бес мың дана таралыммен шығарылатын және Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын мерзiмдi баспасөз басылымдарында жүзеге асырылады.
3. Акционерлiк қоғам Интернет желiсiнде ақпаратты жариялау үшiн қоғамның өзiнiң интернет-ресурсын немесе өзге интернет-ресурсты пайдаланады. Интернет-ресурстың серверi өткiзгiштiк қабiлетi кем дегенде 512 Kbit/sec болатын байланыс арнасы бойынша Интернет желiсiне қосылады. Интернет желiсiне қосылу үшiн деректердi беру жылдамдығы 32 Kbit/sec болатын байланыс арнасын пайдаланатын Интернет желiсiн пайдаланушының интернет-ресурсының кез келген парағын iске қосу уақыты парақты графикамен және басқа да элементтермен толтыруына қарай 10 секундтан аспайды.
Интернет-ресурста жарияланымдарды орналастыру уақыты бiр айдан кем болмайды. Интернет-ресурста жарияланымдарды орналастыру күнi мен уақыты көрсетiледi.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
5. Осы қаулы қолданысқа енгiзiлген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногының субъектiлерi өздерiнiң хабарлары мен мiндеттi түрде жариялауға жататын басқа ақпаратын жариялау үшiн пайдалануы тиiс баспасөз басылымдарының таралым мөлшерiне және тарату аймақтары бойынша қойылатын талаптар туралы" 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 414 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2626 тiркелген, 2003 жылғы 15-31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" N 26 (274) журналында жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.

О средствах массовой информации, используемых для публикации информации о деятельности акционерного общества, и требованиях к ним
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 311. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2005 года N 3860. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 187.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 187 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии с пунктом 5 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерные общества используют для публикации информации о своей деятельности периодические печатные издания и (или) интернет-ресурсы.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Опубликование акционерными обществами информации о своей деятельности осуществляется в периодических печатных изданиях, выпускаемых тиражом не менее пятнадцати тысяч экземпляров и распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
3. Для опубликования информации в сети Интернет акционерное общество использует интернет-ресурс самого общества или иной интернет-ресурс. Сервер интернет-ресурса подключается к сети Интернет по каналу связи с пропускной способностью не менее 512 Kbit/sec. Время загрузки любой страницы интернет-ресурса пользователем сети Интернет, использующим для подключения к сети Интернет канал связи со скоростью передачи данных 32 Kbit/sec, составляет не более 10 секунд в зависимости от наполнения страницы графикой и другими элементами.
Время размещения публикаций на интернет-ресурсе составляет не менее одного месяца. На интернет-ресурсе указывается дата и время размещения публикаций.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 414 "О требованиях по размеру тиража и регионам распространения печатных изданий, которые субъекты рынка ценных бумаг должны использовать для публикации своих извещений и другой информации, подлежащей обязательному опубликованию" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2626, опубликованное 15-31 декабря 2003 года в печатном издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Казахстана" N 26 (274)).

6. Бағалы қағаздар нарығының субъектiлерiн және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаментi (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне және "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiне жiберсiн.
7. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) қабылданған шешiм туралы ақпаратты Агенттiктiң баспасөз басылымдарында жариялау шараларын қолға алсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға

6. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
7. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации информации о принятом решении в печатных изданиях Агентства.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель