Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарында құжаттарды жасау, құжаттаманы басқару және құжаттарды сақтау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2001 жылғы 14 маусымдағы N 224 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 қыркүйектегі N 356 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 3 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3918. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 182 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.12.27 № 182 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Сақтандыру қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарында құжаттарды жасау, құжаттаманы басқару және құжаттарды сақтау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2001 жылғы 14 маусымдағы N 224  қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1592 тіркелген, 2001 жылғы 30 шілдеде - 12 тамызда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 16 ресми баспасөз басылымдарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарында құжаттарды жасау, құжаттаманы басқару және құжаттарды сақтау жөніндегі нұсқаулықта:
8-тармақта "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 30 маусымдағы N 562 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының барлық ұйымдық-құқықтық нысандағы бірлестіктерінде (кәсіпорындарында), мекемелерінде және ұйымдарында құжаттау мен құжаттамаларды басқарудың негізгі ережелерінің" (бұдан әрі - Негізгі ережелер)" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі Мұрағаттар мен құжаттаманы басқару жөніндегі комитеті Төрағасының 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 33  бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік ұйымдарында құжаттау мен құжаттаманы басқарудың Тұрпатты ережелерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарында құжаттарды жасау, құжаттаманы басқару және құжаттарды сақтау жөніндегі нұсқаулыққа қосымшада:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 июня 2001 года N 224 "Об утверждении Инструкции по документированию, управлению документацией и хранению документов в страховых (перестраховочных) организациях"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 сентября 2005 года N 356. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 2005 года N 3918. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2010 года № 182
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 27.12.2010 № 182 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих страховую деятельность, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 июня 2001 года N 224 "Об утверждении Инструкции по документированию, управлению документацией и хранению документов в страховых (перестраховочных) организациях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1592, опубликованное 30 июля - 12 августа 2001 года в официальных печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 16) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по документированию, управлению документацией и хранению документов в страховых (перестраховочных) организациях, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 8 слова "Основных правил документирования и управления документацией в объединениях (предприятиях), учреждениях и организациях всех организационно-правовых форм Республики Казахстан", утвержденных  постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июня 1992 г. N 562 (далее - Основные правила)" заменить словами "Типовых правил документирования и управления документацией в государственных организациях Республики Казахстан, утвержденных  приказом Председателя Комитета по управлению архивами и документацией Министерства культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N№33";
в Приложении к Инструкции по документированию, управлению документацией и хранению документов в страховых (перестраховочных) организациях:

60-жолдың 2-бағаны мынадай мазмұндағы г) тармақшасымен толықтырылсын:
"     г) ай сайынғы                      5 жыл     5 жыл
";
65, 71, 74, 83-жолдардың 5-бағанындағы бірінші сөйлем алынып тасталсын;
85-жолдың 5-бағанындағы "Ревизия аяқталу талабымен," деген сөздер алынып тасталсын;
98-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"98.   Жеке істер (өтініштер, сауалнамалар,   75        75
өмірбаяндар, жұмысқа қабылдау, орнын   жыл -     жыл -
ауыстыру, іссапарға жіберу, жұмыстан   "В"       "В"
шығару, алғыс білдіру туралы           СТК
бұйрықтардың көшірмелері және үзінді
жазбалар, жеке құжаттарының
көшірмелері, пікірлер, мінездемелер,
қызметкерлерді есепке алу жөніндегі
парақтар, жеке еңбек шарттары,
келісім-шарттар, қызметкерлердің
келісімдері, аттестациялау парақтары,
аттестацияны өткізу және біліктілікті
белгілеу туралы сауалнамалар)                          ";
99, 102, 122-жолдар алынып тасталсын;
129-жолдың 5-бағанындағы "Ревизия аяқталу талабымен," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 129-1-жолмен толықтырылсын:
"129-1. Солармен (солар арқылы) қайта          5 жыл     -
сақтандыру шарттары жасалған қайта
сақтандыру ұйымдарының және Қазақстан
Республикасының резиденттері емес -
сақтандыру брокерлерінің тиісті
рейтингісінің болуын растайтын
құжаттар                                               ";
133-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"133.   Пруденциалдық нормативтерді есептеуге  5 жыл     5 жыл
арналған қосымша мәліметтер,           5 жыл     5 жыл
пруденциалдық нормативтердің есебі                     ";
138, 139-жолдардың 3, 4-бағандарындағы "75 жыл - "В" деген сөздер "5 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
141-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"141.   Сақтандыру төлемі жөніндегі            5 жыл     5 жыл
мәліметтер (сақтандыру жағдайының
басталуын растайтын құжаттар,
келтірілген зиян мөлшері және
сақтандыру төлемін алу құқығы,
сақтандыру төлемінен бас тарту)                        ".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржылық ұйымдарды қадағалау департаменті (Каримуллин А.А.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны  Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

графу 2 строки 60 дополнить подпунктом г) следующего содержания:
"     г)   ежемесячные                  5 лет     5 лет    -
";
в графе 5 строк 65, 71, 74, 83 первое предложение исключить;
в графе 5 строки 85 слова ", при условии завершения ревизий" исключить;
строку 98 изложить в следующей редакции:
"98. Личные дела (заявления, анкеты,    75        75       -
автобиографии, копии и выписки     лет       лет-
из приказов о приеме, перемещении,  -        "В"
откомандировании, увольнении,      "В"
объявлении благодарностей, копии   ЭПК
личных документов, отзывы,
характеристики, листки по учету
кадров работников, индивидуальные
трудовые договоры, контракты,
соглашения с работниками,
аттестационные листы, анкеты
о проведении аттестации и
установлении квалификации)                            ";
строки 99, 102, 122 исключить;
в графе 5 строки 129 слова ", при условии завершения ревизий" исключить;
дополнить строкой 129-1. следующего содержания:
"129-1. Документы, подтверждающие
наличие соответствующего
рейтинга у перестраховочных
организаций и страховых
брокеров - нерезидентов
Республики Казахстан,
с которыми (через которых)      5 лет     -
заключены договоры
перестрахования                                    ";
строку 133 изложить в следующей редакции:
"133.  Дополнительные сведения          5 лет     5 лет
для расчета пруденциальных
нормативов, расчет
пруденциальных нормативов        5 лет     5 лет    ";
в графах 3, 4 строки 138, 139 слова "75 лет - "В" заменить словами "5 лет";
строку 141 изложить в следующей редакции:
"141. Документы по страховой выплате
(документы, подтверждающие
наступление страхового случая,
размер причиненного вреда и право
на получение страховой выплаты,
отказ в страховой выплате)         5 лет     5 лет   ".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каримуллин А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Мәдениет, ақпарат және
спорт министрлігі
Ақпарат және мұрағаттар
комитеті
Төраға
12 қыркүйек 2005 ж.
_________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы,
күні, елтаңбалы мөрі)

4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Согласовано
Комитет информации и архивов
Министерства культуры,
информации и спорта
Республики Казахстан
12 сентября 2005 г.
Председатель
________________________
(должность, фамилия, имя, отчество,
подпись, дата, гербовая печать)