Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 23 қарашадағы N 651 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3974. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 9 наурыздағы № 166 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 09.03.2017 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен..
Автомотокөлік құралдары мен оларға тіркемелерді мемлекеттік техникалық байқауды жүргізуді ұйымдастыруды жетілдіру мақсатында "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 1-тармағының 28) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН :
1. <*>
Ескерту: 1-тармақ алынып тасталды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 8 маусымдағы N 263 бұйрығымен .
2. <*>
Ескерту: 2-тармақтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010.02.26 № 90 Бұйрығымен.
3. "Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2137 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Технадзор" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесінің жұмыс істеуін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
2 тармақта "2-9" сандары "2-3" сандарымен ауыстырылсын;
1-3-қосымшалары осы бұйрықтың 1-3-қосымшаларына сәйкес жазылсын;
4-9-қосымшалары алынып тасталсын;
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы департаменті (Ө.Т.Түсімов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры А.Ж.Шпекбаевқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 23 қарашадағы
N 651 бұйрығына 1-қосымша
"Технадзор" автоматтандырылған
ақпараттық-іздестіру жүйесінің
жұмыс істеуін ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа 1-қосымша"
Диагностикалық карта
(техникалық диагностикалық станцияның
(пунктінің) уәкілетті қызметкері толтырады)
Диагностикалық пункттің атауы _____________________________________
ДИАГНОСТИКАЛЫҚ КАРТАНЫҢ N__________________________________________
Ағымдағы техникалық байқау күні ___________________________________
Көлік құралының мемлекеттік нөмірі ________________________________
Маркасы, моделі ___________________________________________________
Көлік куәлігінің сериясы, нөмірі __________________________________
Көліктің түрі _____________________________________________________
Қозғағыштың N______________________________________________________
Шасси N ___________________________________________________________
Шанақтың N ________________________________________________________
Отын түрі _________________________________________________________
Шығарған ел (ТМД, шетелдік) _______________________________________
Шығарылған жылы ___________________________________________________
Жүрген жолы, км ___________________________________________________
Қуаты (ат күші, квт) ______________________________________________
Отыратын орын саны (автобустар үшін) ______________________________
Қозғағыштың көлемі, см 3 (жеңіл көліктерге) ________________________
Жүк көтергіштігі (жүк таситын көліктерге) _________________________
Рульдің орналасуы (оң жағында, сол жағында) _______________________
Қауіпсіздік жастығының болуы ______________________________________
Есепке алынған жері (қала, аудан) _________________________________
___________________________________________________________________
(техникалық байқауды жүргізу кезінде жол полициясы қызметкері
толтырады)

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 ноября 2005 года № 651. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2005 года № 3974. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 марта 2017 года № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 09.03.2017 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования организации проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним, руководствуясь подпунктом 28) пункта 1 статьи 5-1 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. (Пункт утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 8 июня 2006 года N 263).
2. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 26.02.2010 № 90 (порядок введения в действие см. п. 7).
3. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 22 "Об утверждении Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2137) следующие изменения:
в Инструкции по организации функционирования автоматизированной информационно-поисковой системы "Технадзор", утвержденной указанным приказом;
в пункте 2 цифры "2-9" заменить цифрами "2-3";
приложения 1-3 изложить согласно с приложениями 1-3 к настоящему приказу;
приложения 4-9 исключить.
4. Департаменту дорожной полиции (Тусумов О.Т.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Приложение N 1 к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 23 ноября 2005 года N 651
"Приложение N 1 к Инструкции по
организации функционирования
автоматизированной информационно-
поисковой системы "Технадзор"
Диагностическая карта
(заполняется уполномоченным работником станции
(пункта) технического диагностирования)
Наименование пункта диагностики _________________________
N диагностической карты _________________________________
Дата текущего тех.осмотра (далее - ТО) __________________
Гос. номер транспорт. средства (ТС) _____________________
Марка, модель ___________________________________________
Серия, N СРТС ___________________________________________
Тип ТС __________________________________________________
N двигателя _____________________________________________
N Шасси _________________________________________________
N Кузова ________________________________________________
Тип топлива _____________________________________________
Производство (СНГ, импортное) ___________________________
Год выпуска _____________________________________________
Пробег, км. _____________________________________________
Мощность (лс/квт) _______________________________________
Кол-во посад. мест (для автобусов) ______________________
Объем двигателя, см 3 (для легковых) _____________________
Грузоподъемностью (для груз. ТС) ________________________
Расположения руля (слева, справа) _______________________
Наличие подушки безопасности ____________________________
Места учета (город, район) ______________________________
_________________________________________________________
(заполняется сотрудником дорожной полиции при проведении
технического осмотра)

Иесінің коды (1-заңды тұлға, 2-жеке адам) _________________________
Автокөлікті техникалық байқауға әкелген
адамның тегі/заңды тұлға __________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты/Ведомство ____________________________________________
СТН _______________________________________________________________
Жүргізуші куәлігінің берілген _____________________________________
күні, сериясы, нөмірі
Уақытша тіркеу: күні ______________________________________________
Жарамдылық мерзімі ________________________________________________
Мекен жайы: облысы ________________________________________________
Ауданы ____________________________________________________________
Елді мекен ________________________________________________________
Көшесі, үйі, пәтері _______________________________________________
Полистің N ________________________________________________________
Сақтандырушы ______________________________________________________
Полисті қолданудың басталатын күні ________________________________
Полисті қолданудың аяқталатын күні ________________________________
Ақпараттық диагностикалық картаны берген мемлекеттік
автоинспектор _____________________________________________________
Т.А.Ә.
Тіркеуші __________________________________________________________
Диагностикалық картаның сыртқы беті
Топтың
атауы
Конструкция параметрлерінің
құрамдас бөліктерінің немесе
қосымша құрылғылардың атауы
Көрсеткіштері
Сарап-
шының
мөрі
Сарап-
шының
қолы
1
2
3
Тежеуіш
жүйесі
1. Тежеуіш жүйесінің бөлшектері (зақымдану)
2. Тұрақ тежеуішінің тиімділігі
3. Тежеуіш жетегінің тұйықтылығы (МП-да қысым)
4. Алдыңғы доңғалақтардың тежеуіш күшінің айырымы ______%
5. Артқы доңғалақтардың тежеуіш күшінің айырымы _________%
6. Тежеу жолы (текше жағдайынан тыс тексерту кезінде)
7. Анықталған баяулату, метр/с 2
8. Тежеуіш жүйесінің істеу уақыты, сек
9. Үлестік тежеуіш күші __%
Рульдік басқару
10. Динамометр шкаласы бойынша күш, кг/сек
11. Рульдік доңғалақтың жиынтық люфті, градус
12. Рульдік басқарудың жай-күйі (қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Жарық
құрал-
дары
13. Сыртқы жарық құралдарының стандартқа сәйкестігі
14. Фараның орнатылған биіктігі, мм
15. Тік жазықтықтағы жарық тобы көлбеулігінің бұрышы __
16. Экран бойынша фара проекциясының ортасынан топтың жарық көлеңке шекарасына дейінгі арақашықтық, мм
Жүріс
бөлігі
17. Айқартопса білігі (зақымдану, бекітілу)
18. Тұтасуы (жарамдылығы)

Код владельцев (1-юр. лицо, 2-физ.лицо) _________________
Фамилия лица, представ-го ТС
на ТО/наимен-е юр. лица _________________________________
Имя _____________________________________________________
Отчество/ведомство ______________________________________
РНН _____________________________________________________
Дата выдачи, серия, номер
водительского удостоверения _____________________________
Временный учет: Дата ____________________________________
Срок действия ___________________________________________
Адрес: Область __________________________________________
Район ___________________________________________________
Населенный пункт ________________________________________
Улица, дом, квартира ____________________________________
N полиса ________________________________________________
Страховщик ______________________________________________
Дата начала действия полиса _____________________________
Дата оканчания действия полиса __________________________
Информационная диагностическая карта выдана
госавтоинспектором _________________________
Ф.И.О.
Регистратор __________________________
Оборотная сторона диагностической карты
-------------------------------------------------------------
Наименование| Наименование параметров,|Показатели| Печать |Подпись
группы | составных частей |__________|эксперта|эксперта
| конструкции или | | |
| дополнительных устройств|1 | 2 | 3 | |
-------------------------------------------------------------------
Тормозная 1. Детали тормозной
система: системы (повреждения)
2. Эффективность
стояночного тормоза
3. Герметичность
тормозного привода
(давления в МПа)
4. Разность тормозных
сил передних колес ____%
5. Разность тормозных
сил задних колес ______%
6. Тормозной путь (при
проверке вне стендовых
условий), метров
7. Установившееся
замедление, метров/с 2
8. Время срабатывания
тормозной системы, сек.
9. Удельная тормозная
сила ___ %
--------------------------------------------------------------------
Рулевое 10. Сила по шкале
управление динамометра, кг/сек
11. Суммарный люфт на
рулевом колесе, градусов
12. Состояние рулевого
управления (удовл.,-
неудовл.)
-------------------------------------------------------------------
Световые 13. Соответствие стандарту
приборы внешних световых приборов
14. Высота установки фары,
мм
15. Угол наклона светового
пучка в вертикальной
плоскости ___ о
16. Расстояние от проекции
центра фары до
светотеневой границы пучка
по экрану, мм
-------------------------------------------------------------------
Ходовая 17. Карданный вал
часть (повреждения, крепление)
18. Сцепление (исправность)

19. Тарту-тіркеу қондырғысы, (жарамдылығы)
20. Доңғалақтар (зақымдану, бекітілуі)
21. Шиналары (өлшемі, протектор суретінің қалдығы (мм))
Әйнек
тазарт-
қыштар,
әйнек
жуғыш-
тар
22. Әйнек тазартқыштар, әйнекжуғыштар, жылытқыштар (бар-жоғы, жарамдылығы)
23. Щеткалардың ең жоғарғы қозғалу жылдамдығы, жүріс/мин
Қоз-
ғалтқыш
және
оның
жүйесі
24.Жанармай жүйесінің тұйықтылығы
25. Жанармай багы, (стандартқа сәйкестігі)
26. Шыққан газдардың токсиндігі, __%
27. Шыққан газдың түтінділігі, __%
Қонст-
рук-
цияның
басқа
элемен-
ттері
28. Артын көру айналары (стандартқа сәйкестігі)
29. Әйнектің жарық өткізгіштігі __%
30. Ауа манометрі, (жарамдылығы)
31. Спидометр (жарамдылығы)
32. Радиоқабылдағыш кедергісін басуға арналған қондырғы (бар-жоғы, жарамдылығы)
33. Есік құлыптары, дыбыс сигналы, апаттық шығу есіктері, жүргізуші орындығын механикалық реттеуі, қауіпсіздік белдігі, доңғалақты батпақтан қорғау фартугы, апаттық тоқтау белгісі, өрт сөндіргіш, дәрі-дәрмек қобдишасы (бар-жоғы, жарамдылығы)
Мемлекеттік автоинспектордың қорытындысы _________________________
Техникалық байқау куәлігі мен талонның нөмірі ____________________
Мемлекеттік автомобиль инспекторы ________________________________
Мөртаңба _________________________________________________________
Келесі техникалық байқаудың нақты жылы мен айы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 23 қарашадағы
N 651 бұйрығына 2-қосымша
"Технадзор" автоматтандырылған
ақпараттық-іздестіру жүйесінің
жұмыс істеуін ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа 2-қосымша"
Көлік құралдарының мемлекеттік техникалық
байқаудан өткені туралы куәліктің үлгісі
Куәлік баспаханалық тәсілмен дайындалады, материалы - тығыздығы 250-300 гр/шаршы м. картон, мәтіні мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылған.
Мөлшері 75 х 105 мм.
Бет жағына:
1) куәліктің алты таңбадан тұратын реттік нөмірі;
2) өңірдің литері, келесі техникалық байқаудың мерзімі қойылады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 23 қарашадағы
N 651 бұйрығына 3-қосымша
"Технадзор" автоматтандырылған
ақпараттық-іздестіру жүйесінің
жұмыс істеуін ұйымдастыру
жөніндегі нұсқаулыққа 3-қосымша"
Көлік құралының мемлекеттік техникалық
байқаудан өткені туралы талонның үлгісі
Дайындау - баспаханалық тәсіл, реттік нөмірлер қою.
Мөлшері дөңгелек, диаметрі 50 мм.
Материалы - өз жабысатын "Винил офсет" үлбірі
Бет жағына:
Бет жағына шеңбердің ішіне мемлекеттік және орыс тілдеріне "Қазақстан Республикасы" деген сөздер жазылады;
Ортасына және шеңбердің ішіне мемлекеттік және орыс тілдерінде "Техникалық байқауды көрсетілген айда өту керек" деген сөздер жазылады;
І - өңірдің литері, әрпі латынша;
ІІ - Қазақстан Республикасы көлік құралының таңба белгісі;
III - келесі жылы техникалық байқаудан өтетін айы;
Сырт жағында түсі сұр
ІV - алты белгіден тұратын реттік нөмір қойылады.

19. Тягово-сцепное
устройство (исправность)
20. Колеса (повреждения,
крепления)
21. Шины (размеры, остаток
рисунка протектора (мм)
-------------------------------------------------------------------
Стеклоочис- 22. Стеклоочистители,
тители, стеклоомыватели, обогрев
стеклоомы- (наличие, исправность)
ватели 23. Максимальная частота
перемещения щеток, ход/мин
-------------------------------------------------------------------
Двигатель и 24. Герметичность топливной
его системы системы
25. Топливные баки
(соответствие стандарту)
26. Токсичность выхлопных
газов ____ %
27. Дымность выхлопных
газов ___ %
--------------------------------------------------------------------
Прочие 28. Зеркала заднего вида
элементы (соответствие стандарту)
конструкции 29. Светопропускаемость
стекол* ____ %
30. Воздушный манометр
(исправность)
31. Спидометр (исправность)
32. Приспособление для
подавления помех
радиоприему (наличие,
исправность)
33. Замки дверей, звуковой
сигнал, аварийные выходы,
мех. регулировка сидения
водителя, ремни
безопасности, грязе-
защитные фартуки, знак
аварийной остановки,
огнетушитель, аптечка
(наличие, исправность)
-------------------------------------------------------------------
Заключение госавтоинспектора ________________________________
Свидетельство и талон техосмотра N __________________________
Государственный автомобильный инспектор _____________________
Штамп _______________________________________________________
Конкретный год и месяц прохождения следующего технического осмотра
(Примечание РЦПИ: Текст Диагностической карты
на двух языках - государственном
и русском, см. бумажный вариант)
Приложение N 2 к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 23 ноября 2005 года N 651.
"Приложение N 2 к Инструкции по
организации функционирования
автоматизированной информационно-
поисковой системы "Технадзор"
Образец свидетельства
о прохождении Государственного технического
осмотра транспортных средств
Свидетельство изготавливается типографским способом, материал картон плотностью 250-300 гр./кв.м., текст выполнен на государственном и русском языках.
Размер 75 х 105 мм.
На лицевой стороне наносится:
1) порядковый номер свидетельства, состоящий из шести знаков;
2) литер региона, месяц следующего технического осмотра.
Приложение N 3 к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 23 ноября 2005 года N 651.
"Приложение N 3 к Инструкции по
организации функционирования
автоматизированной информационно-
поисковой системы "Технадзор"
Образец талона
о прохождении Государственного технического
осмотра транспортных средств
Изготовление - типографским способом,
нанесения порядкового номера.
Форма круглая, диаметр 50 мм.
Материал - самоклеющаяся пленка "Винил офсет".
Лицевая сторона - по кругу наносится надпись технический осмотр пройти в указанном месяце на государственном и русском языках.
В центре год и по кругу месяц следующего технического осмотра;
I - литер региона, шрифт латинский;
II - отличительный знак транспортного средства Республики Казахстан;
III - месяц, когда транспортное средство в следующем году должно пройти технический осмотр.
Оборотная сторона - фон серый, наносится:
IV - порядковый номер, состоящий из шести знаков.