"Тегін медициналық көмектің кепілденген көлемін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 17 қарашадағы N 815 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 30 қарашадағы N 541 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 22 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3984. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 311 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.04.29 N 311 бұйрығымен.
"Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен тегін және (немесе) жеңілдікті қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 тамыздағы N 889 қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Тегін медициналық көмектің кепілденген көлемін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 17 қарашадағы (2005 жылдың 5 қаңтары N 1 енгізілген толықтырулар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрі м.а. бұйрығының N1, 11 тармағында, 2005 жылғы "Қазақстан Республикасы орталық атқару және басқада мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде" жарияланған Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінде мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3267 тіркелген) N 815  бұйрығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілденген көлемін көрсету ережесінде:
8-тармақ мынандай редакцияда жазылсын:
"8. Амбулаторлық емдеу барысында дәрілік заттармен тегін және (немесе) жеңілдікпен қамтамасыз ету өкілетті орган бекіткен ауру түрлері мен азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі бойынша рецептермен дәрілік заттарды көтерме сауда объектілері арқылы сату жүзеге асырылады (бұдан әрі - амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету). Құрамында есірткілік дәрілер, психотроптық заттар бар дәрілік заттармен қамтамасыз ету есірткілік дәрілер, психотроптық заттар бар дәрілік заттар айналымына байланысты қызметін жүзеге асыратын лицензиясы бар медициналық ұйымдар арқылы жүзеге асырылады".
мынандай тараумен толықтырылсын:
"3-1. Амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу тәртібі
9-1. Жергілікті органдары фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын (бұдан былай - Қызметтерді көрсетуші) заңды немесе жеке тұлғалардан амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алуды жүзеге асырады.
9-2. Жергілікті органдар амбулаторлық дәрілік қамтамасыз етудегі келісім шарт жасау үшін мынандай ақпаратты:

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2004 года N 815 "Об утверждении Правил оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2005 года N 541. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2005 года N 3984. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 311.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.04.2010 № 311.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении Правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2004 года N 815 "Об утверждении Правил оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3267, опубликованный в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2005 год, N 1, ст. 11, с внесенным дополнением Приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2005 года N 1) следующие изменение и дополнения:
в Правилах оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Бесплатное и (или) льготное обеспечение лекарственными средствами при амбулаторном лечении осуществляется по рецептам, по перечню видов заболеваний и отдельных категорий граждан, утвержденному уполномоченным органом через объекты розничной реализации лекарственных средств (далее - амбулаторное лекарственное обеспечение). Обеспечение лекарственными средствами, содержащими наркотические средства, психотропные вещества, может осуществляться через медицинские организации, имеющие лицензии на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.";
дополнить главой следующего содержания:
"3-1. Порядок закупа услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению
9-1. Закуп услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению осуществляется местными органами у юридических или физических лиц, осуществляющих фармацевтическую деятельность (далее - Поставщики услуг).
9-2. Для заключения договора на амбулаторное лекарственное обеспечение местные органы разрабатывают и утверждают документацию, в которой указывают следующую информацию:

1) халықаралық патенттелмеген атауларымен тегін босатылатын дәрілік заттардың тізбесі мен көлемі;
2) халықаралық патенттелмеген атауымен орынын толтыру коэффициенті көрсетілген жеңілдік жағдайында босатылатын дәрілік заттардың тізбесі мен көлемі;
3) амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жүзеге асырылуы қажет елді мекендердің тізбесі;
4) осы ереженің 9-4 тармағында көрсетілген әлеуетті қызмет көрсетушілерге қойылатын талаптар;
5) осы ереженің 9-5 тармағында көрсетілген босатылатын дәрілік заттарға қойылатын талаптар;
6) осы ереженің 2 қосымшасына сәйкес амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету бойынша қызметтерді көрсетуге қызметтерді көрсетушілермен келісім шарттың типтік түрі;
7) келісім шартты жасау орны мен мерзімі көрсетілген құжаттарды әзірлейді және бекітеді.
9-3. Жергілікті органдар алдағы болатын амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алуын потенциалды жеткізушілерге келісім шарт жасауға дейін 20 күннен кем емес арнайы периодтық басылымдарында хабарлайды және (немесе) уәкілетті орган WЕВ-сайтына орналастырылады.
Мынандай ақпаратты:
1) сатып алынатын қызметтердің аты;
2) қызметтерді көрсету мерзімі;
3) келісім шарт жасау үшін құжаттардың алу орны мен тәсілі;
4) мәліметті құжаттардың ақырғы өткізу мерзімі орналастырылуы қажет.
9-4. Жергілікті органдар амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алуын потенциалды қызметтерді көрсетушіге мынандай талаптар белгіленеді:
1) фармацевтикалық қызметпен айналысу құқығының бары;
2) фармацевтикалық нарықтағы жұмыс тәжірибесі бары, бір жылдан кем болмауы (заңды тұлғаны қайта тіркеуге дейінгі тәжірибесін қоса);
3) келісім шарт бойынша міндеттерін орындау үшін қажетті қаржылық, материалдық және еңбек ресурстарының бары, амбулаторлық дәрілік қамтамасыз етудің автоматтандырылған есептеу жүйесін енгізу үшін білікті қызметкерлерінің, компьютерлік техникасының және телекоммуникациялық байланыс құралдарының болуы;
4) келісім шарт жасау үшін азаматтық құқықтық қабілеттілігіне иелігі;
5) төлем жасауға қабілетті болуы, Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес таратуға жатпауы, мүлкі тұтқындалмауы, қаржы-шаруашылық қызметі тоқтатылмауы тиіс;
6) заңды күшіндегі сот шешімі негізінде қызмет көрсетушілердің келісім шарттағы амбулаториялық дәрі дәрмекпен қамтамасыз етудегі соңғы екі жыл ағымындағы міндетті байламдағы атқарылмаған немесе тиесінше атқарылған жауапкершілікке сотқа тартылмағандығы.

1) перечень и объемы лекарственных средств под международными непатентованными наименованиями, отпускаемых бесплатно;
2) перечень и объемы лекарственных средств под международными непатентованными наименованиями, отпускаемых на льготных условиях с указанием коэффициента возмещения;
3) перечень населенных пунктов, в которых необходимо осуществлять амбулаторное лекарственное обеспечение;
4) требования к потенциальным поставщикам услуг, указанные в пункте 9-4 настоящих Правил;
5) требования к отпускаемым лекарственным средствам, указанным в пункте 9-5 настоящих Правил;
6) типовая форма договора с поставщиками услуг на оказание услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
7) место и срок заключения договора.
9-3. О предстоящем закупе услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению местные органы информируют потенциальных Поставщиков услуг путем публикации объявления не менее чем за 20 дней до заключения договора, в специальном периодическом печатном издании и (или) путем размещения информации на WEB-сайте уполномоченного органа. Объявление должно содержать следующую информацию:
1) наименование закупаемых услуг;
2) срок оказания услуг;
3) место и способы получения документации для заключения договора;
4) место предоставления документов и окончательный срок подачи заявок.
9-4. При закупке услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению местные органы устанавливают к потенциальным Поставщикам услуг следующие основные требования:
1) наличие права на занятие фармацевтической деятельностью;
2) наличие опыта работы на фармацевтическом рынке не менее одного года (включая опыт до перерегистрации юридического лица);
3) наличие необходимых финансовых, материальных и трудовых ресурсов для исполнения обязательств по договору, в том числе квалифицированного персонала, компьютерной техники и средств телекоммуникационной связи для ведения автоматизированной системы учета амбулаторного лекарственного обеспечения;
4) наличие гражданской правоспособности для заключения договора;
5) являться платежеспособными, не подлежать ликвидации, на имущество не должен быть наложен арест, финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) не быть привлеченными к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным в течение последних двух лет договорам о закупках услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению на основании решения суда, вступившего в законную силу.

9-5. Босатылатын дәрілік заттар мынандай талаптарға сәйкес болуы керек:
1) Қазақстан Республикасында тіркелген және қолдануға дайын болуы;
2) дәрілік затты қолдану жөніндегі бекітілген нұсқаулықта ресми тіркелген жағымсыз әсерлер жағдайларының сипатталмағаны болмауы;
3) бекітілген нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес болуы;
4) нақтылы өндірістік тәжірибе жағдайында өндірілген болуы, өндіруші елдегі клиникалық зерттеулер немесе генериктер үшін биоэквиваленттігіне зерттеулер туралы дәлелді деректер болуы (бұл талап тендерді ұйымдастырушының қалауы бойынша белгіленеді);
5) төмен температураларда сақтауды және қатырудан қорғауды талап ететін дәрілік заттар тиелген пунктінен сатылатын нысанына дейін сақталуын қамтамасыз ету үшін арнайы ыдыстарда сақталуы және тасымалдануы.
9-6. Әлеуетті қызмет көрсетушілер амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсету туралы келісім шарттарды жасау үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
1) амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтердің барлық көлеміне коэффициенттік орнын толтыру, жалпы сомасының орнын толтыру есебінен тапсырыс беруші анықтаған сауда атауы және әрбір дәрілік заттың босатылатын бағасы мен орнын толтыру сомасы көрсетілген амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер көрсету тапсырысы;
2) мамандығы бойынша біліктілігі, жұмыс өтілі көрсетілген мамандар саны туралы мәліметтер;
3) амбулаторлық дәрілік қамтамасыз етудің автоматтандырылған есепке алу жүйесін жүргізу үшін компьютерлік техниканың және телекоммуникациялық байланыс құралдарының барлығы туралы мәліметтер;
4) сату объектілеріне қосымшаларымен фармацевтикалық қызметке мемлекеттік лицензиясының нотариалдық расталған көшірмесі;
5) сату объектілеріне қосымшаларымен есірткілік дәрілердің, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметке мемлекеттік лицензиясының нотариалдық расталған көшірмесі;
6) осы ереженің 9-5 тармағында көрсетілген талаптарға дәрілік заттың сәйкестігін дәлелдейтін құжаттар.
9-7. Келісім шарт жасауға жіберілетін қызмет көрсетушілердің тапсырыстарын қарау және таңдау үшін жергілікті органдар арнайы комиссия құрады, конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санын құрап және бес адамнан кем болмауы керек.
9-8. Қызмет көрсетушілерге таңдауға қойылатын өлшемі:
1) осы ереженің 9-4 тармағында баяндағандай талаптарға сәйкестігі;
2) жергілікті органдар анықтаған елді мекендерде амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер үшін жергілікті органдардың ең төменгі орнын толтыру сомасы болып табылады.

9-5. К отпускаемым лекарственным средствам местными органами предъявляются следующие требования:
1) наличие регистрации в Республике Казахстан и разрешения к применению;
2) отсутствие не описанных в утвержденной инструкции по применению лекарственных средств официально зарегистрированных случаев побочного действия;
3) соответствие требованиям утвержденной нормативной документации;
4) наличие достоверных данных о клинических испытаниях в стране производителя или испытаниях на биоэквивалентность для генериков (данное требование устанавливается по усмотрению организатора тендера);
5) хранение и перевозка в специальных емкостях от пункта погрузки до объекта реализации лекарственных средств, требующих хранения при низких температурах и защиты от замораживания.
9-6. Для заключения договоров об оказании услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению потенциальными поставщиками услуг предоставляются следующие документы:
1) заявка на оказание услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению с указанием отпускной цены и суммы возмещения на каждое лекарственное средство (под торговым наименованием), определенное заказчиком, с учетом коэффициента возмещения; общей суммы возмещения за весь объем предоставляемых услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению;
2) сведения о количестве специалистов с указанием их квалификации, стажа работы по специальности;
3) сведения о наличии компьютерной техники и средств телекоммуникационной связи для ведения автоматизированной системы учета амбулаторного лекарственного обеспечения;
4) нотариально засвидетельствованная копия государственной лицензии на фармацевтическую деятельность с приложениями на объекты реализации;
5) нотариально засвидетельствованная копия государственной лицензии на деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров с приложениями на объекты реализации (представляется потенциальными поставщиками лекарственных средств, содержащих наркотические средства и психотропные вещества);
6) документы, подтверждающие соответствие лекарственных средств требованиям, указанным в пункте 9-5 настоящих Правил.
9-7. Для рассмотрения заявок и отбора поставщиков услуг, допускаемых к заключению договоров, местными органами создается специальная комиссия, общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее 5 человек.
9-8. Критериями отбора поставщиков услуг являются:
1) соответствие требованиям, указанным в пункте 9-4 настоящих Правил;
2) наименьшая сумма возмещения местными органами за предоставляемые услуги по амбулаторному лекарственному обеспечению в населенных пунктах, определенных местными органами.

9-9. Заңды күшіндегі сот шешімі негізінде қызмет көрсетушілердің келісім шарттағы амбулаториялық дәрі дәрмекпен қамтамасыз етудегі соңғы екі жыл ағымындағы міндетті байламдағы атқарылмаған немесе тиестінше атқарылған жауапкершілікке сотқа тартылған потенциалды жеткізушілердің және талаптарға жалған ақпарат ұсынған потенциалды жеткізушілердің хабарламасы арнайы периодтық басылымдарда және де уәкілетті орган WЕВ-сайтына орналастыру үшін уәкілетті органға жіберіледі.
9-10. Жергілікті органдар комиссия жұмысының нәтижесінен қызметтерді көрсетушілермен келісім шартқа тұрады. Азаматтардың жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікті босатылатын дәрілік заттардың тізбесі бөлшектеп сатудағы объектілердің мекен жайы көрсетілген жергілікті органдар жергілікті периодтық баспа басылымдарында және де көрнекті ақпарат орналастырады.
9-11. Жеткізіп беруші қызметтерді көрсетуден немесе қызметтерді тиісті үлгіде көрсетуден бас тартқан жағдайда, жергілікті органдар осы ережеде белгіленген тәртіппен келісім шартты бұзуға және басқа жеткізіп берушімен келісім шарт жасауға құқы бар.
9-12. Қаржыландыру жоспарындағы бюджет бағдарламалары (ішіндегі бағдарламалары) міндеттемелер және администратор төлемділері қаражатта шектелген ұсынылған рецептілер тізбесі сәйкестік негізі атқарылған жұмыс актілерге сәйкес жергілікті органдар ай сайын нақты көрсетілген қызметтеріне Қызметтерді көрсетушілердің шығындарын өтейді.
9-13. Нақты көрсетілген қызмет көлеміндегі амбулаториялық дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етудегі келісім шарттағы сомасына өзгерістер енгізілуі мүмкін."
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Ережедегі 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Фармация комитеті (Л.Ю.Пак) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Д.В. Акрачкова) мемлекеттік тіркеуден кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі А.Амангелдиевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап әрекетке енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2005 жылғы 30 қарашадағы
N 541 бұйрығына қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілденген көлемін көрсету
Ережелеріне 2 қосымша
Амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетуге
Типтік келісім-шарт
__________________                           ____ ж. "__"__________
(Орналасқан жері)
Бір жағынан ___________________________________________ Әкімиятінің
___________________________________________________ тұлғаның атынан
(Өкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
___________________________________________ негізінде әрекет ететін
"Тегін медициналық көмектің кепілденген көлемін көрсету ережесін
бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 17 қарашадағы (2005 жылдың 5 қаңтары N 1 енгізілген
толықтырулар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрі м.а.
бұйрығының N 1, 11 тармағында, 2005 жылғы "Қазақстан Республикасы
орталық атқару және басқада мемлекеттік органдарының нормативтік
құқықтық актілері бюллетенінде" жарияланған Қазақстан Республикасы
нормативтік құқықтық актілерінде мемлекеттік тіркеу тізілімінде N
3267 тіркелген) N 815 бұйрығына, Әкімдік қаулысымен бекітілген
Департамент (Басқармалар) дәрежелері негізінде бұдан әрі Тапсырыс
беруші деп аталатын _______________________________________________
(бюджеттік бағдарлама Әкімгерінің толық атауы)
және екінші жағынан _______________________________________________
(меншік түріне қарамастан Жеткізіп берушінің толық атауы)
____________________________ бұдан әрі Жеткізіп беруші деп аталатын
___________________________________________________ тұлғаның атынан
(өкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
___________________________________________ негізінде әрекет ететін
(Жарғы, Ереже және т.б.)
төмендегі мыналар туралы осы Келісім-шартты жасадық (бұдан әрі - Келісім шарт):
Келісім шарт мәні

9-9. Информация о потенциальных поставщиках, предоставивших недостоверную информацию по требованиям, а также о потенциальных поставщиках, которые были привлечены к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение ими обязательств по заключенным в течение последних двух лет договорам о закупках услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению на основании решения суда, вступившего в законную силу, публикуется в специальных периодических печатных изданиях, а также направляется в уполномоченный орган для размещения на WEB-сайте уполномоченного органа.
9-10. По результатам работы комиссии местные органы заключают договора с поставщиками услуг. Перечень видов заболеваний отдельных категорий граждан, лекарственных средств, отпускаемых бесплатно и на льготных условиях, с указанием адресов объектов розничной реализации лекарственных средств местные органы публикуют в местных периодических печатных изданиях, а также размещают в местах наглядной информации.
9-11. В случае отказа поставщика от оказания услуг или оказания услуг ненадлежащим образом, местные органы вправе расторгнуть договор и заключить договор с другим поставщиком в порядке, установленным данными Правилами.
9-12. Местные органы ежемесячно возмещают затраты Поставщикам услуг за фактически оказанные услуги, в соответствии с актами выполненных работ, на основании сверки представленных реестров рецептов в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ.
9-13. Сумма Договора может корректироваться с учетом фактически оказанного объема услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению.";
дополнить Правила приложением 2 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету фармации (Пак Л.Ю.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы (Акрачковой Д.В.) после государственной регистрации обеспечить его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения республики Казахстан А. Амангельдиева.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2006 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2005 года N 541
Приложение 2
к Правилам оказания гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи
Типовой договор
на оказание услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению
_____________________                   "___"_____________ _____ г.
(Местонахождение)
________________________________________________________________, именуемый(ое)(ая)
(полное наименование Администратора бюджетных программ)
в дальнейшем Заказчик, на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2005 года N 889 "Об утверждении Правил бесплатного и (или) льготного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан", приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2004 года N 815 "Об утверждении Правил оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3267), Положения о Департаменте (Управлении) здравоохранением, утвержденного постановлением Акимата ________________________________________________________________
в лице _________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующий на основании ______________________________________,
с одной стороны и _____________________________________________,
(полное наименование Поставщика, независимо от
формы собственности)
_____________________________________________ именуемый(ое)(ая) в дальнейшем Поставщик, в лице __________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _____________________________________
(Устава, Положения и т.п.)
с другой стороны, заключили настоящий Договор (далее - Договор) о нижеследующем:
Предмет Договора

1. Жеткізіп беруші Келісім шартқа 1 қосымшада көрсетілген елді мекендерді амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетеді.
2. Тапсырыс беруші осы Келісім шартқа 2 қосымшаға сәйкес тарифтер бойынша жеткізіп беруші шығындарының орнын толтыруды жүзеге асырады.
Есеп айырысу тәртібі
3. Келісім шарт сомасы ___ жылға ___теңге құрайды.
4. Тапсырыс беруші бюджеттік бағдарламалар әкімгерінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарында (қосымша бағдарламада) көрсетілген қаржы аумағында, жеткізіп беруші көрсеткен нақтылы қызметтер шығындарының орнын толтырады.
5. Ұсынылған рецептер тізілімін салыстыру негізінде орындалған жұмыстар актілеріне сәйкес шығындардың орнын толтыру ай сайын жүзеге асырылады.
6. Жеткізіп берушіге Келісім шарт жалпы сомасының 30% көлемінде аванс беруге жол беріледі.
7. Келісім шарт сомасы амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі нақтылы көрсетілген қызметтер көлемін есепке алумен түзетуге жатады.
Тараптардың құқы және міндеттері
8. Жеткізіп берушінің міндеті:
амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді барлық елді мекендерде және Тапсырыс берушінің белгілеген тізбесі бойынша көрсету;
амбулаторлық емдеу барысында, дәрілік заттар мен арнайы және балалар тағамы өнімдері, тегін және жеңілдікпен, дәрілік заттар бағасының босатылу құны мен сомасының орнын толтырумен жіберілетін ауру түрлері мен азаматтардың жекелеген санатының тізімі туралы азаматтарға көрнекі ақпарат беру;
амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі деректер базасына деректерді енгізу;
тапсырыс берушіге осы бұйрықтың үшінші қосымшасына сәйкес түрде дәрілік заттарды босату жүзеге асырылған рецептілер тізілімінің электрондық және қағаздағы нұсқасын ай сайын беріп отыру;
Тапсырыс берушіге осы Келісім шарттың орындалуына тексеру жүргізу үшін қажетті барлық керекті құжаттарды беріп отыру.
9. Тапсырыс берушінің міндеті:
Жеткізіп берушінің амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі көрсеткен қызметтері шығындарының орнын толтыруды тиісті мерзімінде орындау;
Жеткізіп берушіні, рецептерді тегін және жеңілдікпен жазып беруді жүзеге асыратын емдеу-алдын алу ұйымдары мен дәрігерлер туралы ақпаратпен қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасында тегін медициналық көмектің кепілденген көлемін ұсыну мәселелері жөнінде тұрғындарды ақпараттандыруға бағытталған қажетті ұйымдастыру шараларын өткізу.
Тараптардың жауапкершілігі
10. Жеткізіп берушінің жауапкершілігі:
Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөнінде тұрғындарға қызметтер көрсету барысында жіберілген кемшілік жағдайлары (Тапсырыс беруші анықтаған дәрілік заттармен қамтамасыз етуден бас тарту, талапқа сай емес сапасыз препараттарды босату):
дәрілік заттарды сатуға рұқсаты (құқы) жоқ нысандар арқылы дәрілік заттарды сатуға;
Тапсырыс берушіден заңнамада белгіленген тәртіппен алынған дәрілерді мақсатсыз пайдалану;
амбулаторлық дәріні қамтамасыз ету жөнінде базаға енгізілген деректердің дұрыстығы;
дәрілік заттар жіберу жүзеге асырылған рецептер тізілімін Тапсырыс берушіге ай сайын беріп отыру.

1. Поставщик оказывает услуги по амбулаторному лекарственному обеспечению в населенных пунктах, указанных в приложении 1 к Договору.
2. Заказчик осуществляет возмещение затрат Поставщику по тарифам согласно приложению 2 к настоящему Договору.
Порядок расчета
3. Сумма Договора на _____________ год составляет _______________ тенге.
4. Заказчик возмещает затраты Поставщику за фактически оказанные услуги, в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ.
5. Возмещение затрат осуществляется ежемесячно, в соответствии с актом выполненных работ, на основании сверки представленных реестров рецептов.
6. Допускается авансирование Поставщика в размере 30 % процентов от общей суммы Договора.
7. Сумма Договора подлежит корректировке с учетом фактически оказанного объема услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению.
Права и обязанности сторон
8. Поставщик обязан:
оказывать гражданам услуги по амбулаторному лекарственному обеспечению в населенных пунктах по перечню, определенному Заказчиком;
предоставлять гражданам наглядную информацию о перечне видов заболеваний и отдельных категорий граждан, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства и продукты специализированного и детского питания отпускаются бесплатно и на льготных условиях, отпускных ценах и суммах возмещения стоимости лекарственных средств;
вводить данные в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
ежемесячно передавать заказчику реестр рецептов в электронной версии и на бумажных носителях, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств по форме согласно приложению 3 к настоящему договор;
предоставлять Заказчику всю документацию, необходимую для проведения проверки исполнения настоящего Договора.
9. Заказчик обязуется:
своевременно производить возмещение затрат Поставщика за оказанные услуги по амбулаторному лекарственному обеспечению;
обеспечить Поставщика информацией о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
проводить необходимые организационные мероприятия, направленные на информирование населения по вопросам предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в Республике Казахстан.
Ответственность сторон
10. Поставщик несет ответственность:
за допущенные случаи нарушения по предоставлению населению услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению (отказ в обеспечении лекарственными средствами, определенных Заказчиком, отпуск препаратов ненадлежащего качества) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
за реализацию лекарственных средств через объекты, не имеющие разрешения (права) реализации лекарственных средств;
за нецелевое использование средств, полученных от Заказчика в порядке, установленном законодательством;
за достоверность вводимых в базу данных по амбулаторному лекарственному обеспечению;
за ежемесячную передачу заказчику реестра рецептов, по которым осуществлен отпуск лекарственных средств.

11. Тапсырыс берушінің жауапкершілігі:
тегін және жеңілдік рецептілерін ресімдеуді жүзеге асыратын емдеу-алдын алу ұйымдары мен дәрігерлер туралы Жеткізіп берушіге деректерді тиісті мезгілінде беру;
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес берілген рецептер тізілімін салыстыру негізінде Жеткізіп беруші көрсеткен нақтылы медициналық көмек көлемі шығындарының орнын толтыруға ақшалай қаражатты тиісті мезгілінде аудару;
амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөнінде автоматтандырылған деректер базасын жүргізу.
12. Жеткізіп беруші тарапынан, амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жөніндегі қызмет көрсетудің Келісім шарттары бұзылса, оған мынандай санкциялар жүктелуі мүмкін: Келісім шартты жою немесе міндеттемелердің орындалмаған немесе талапқа сай орындалмаған сомасы көлемде 0,01 % айыппұл салу.
Келісім шартты өзгерту немесе бұзу
13. Осы Келісім шарттың шарттары тараптардың жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
14. Келісім шартты мерзімінен бұрын тоқтату ниеті туралы тараптар Келісім шартты тоқтатудың болжанған күніне дейін кем дегенде 30 күн бұрын бірін-бірі хабардар етуге міндетті.
15. Тапсырыс беруші Келісім шарт шарттары бұзылғанда Жеткізіп берушіге міндеттерді орындамағаны туралы жазбаша ескерту хат жолдап, Келісім шартты бір жақты тәртіппен бұзуы мүмкін.
Форс-мажор
16. Форс-мажорлық жағдайлар пайда болғанда Жеткізіп беруші Тапсырыс берушіге кешіктірмей осы жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жіберуі керек.
17. "Форс-мажорлық" жағдайларға Жеткізіп беруші тарапынан бақылауға жатпайтын, оның қателігіне немесе ұқыпсыздығына байланыссыз тосын сипатқа ие жағдайлар жатады. Мұндай жағдайлар ескерілуі мүмкін, бірақ мынандай жағдайлармен шектелмейді: соғыс қимылдары, табиғи немесе стихиялық апаттар, эпидемия, карантин.
Қорытынды ереже
18. Бірде бір тарап екінші тараптың жазбаша келісімінсіз осы Келісім шарт жөніндегі өзінің міндеттерін үшінші тарапқа беруге құқы жоқ.
19. Осы Келісім шарт екі данада жасалған, бірдей заңдық күші бар, бір данасы Тапсырыс берушіде, екінші данасы Жеткізіп берушіде.
20. Осы Келісім шарт Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазыналық комитетінің аумақтық органында тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 200__ жылғы ____ дейін қолданыста болады.
Тараптардың мекен-жайлары және реквизиттері:
Амбулаторлық дәрілік
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетудің типтік
келісім шартына 1 қосымша
Амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету жүзеге асырылатын
дәрілік заттарды көтерме саудамен сататын нысандар
Тізбесі
Елді мекеннің атауы
Көтерме саудамен сату нысандарының атаулары (дәріхана, дәріханалық пункт, дәріханалық киоск, СДА, СУА, ФАП, ФП)
Мекен-жайы
Амбулаторлық дәрілік
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетудің типтік
келісім шартына 2 қосымша
Амбулаторлық емдеу барысында дәрілік заттар
мен арнайы және балалар тағамдары өнімдері тегін
босатылатын аурулар түрлерінің және азаматтардың
жекелеген санаттарының
Тізбесі
___________ жылға
N
Ауру түрлері немесе азаматтардың жекелеген санаты
Дәрілік заттардың атауы
Дозалау және шығарылу түрі
Босатылу бағасы, теңге
Орнын толтыру сомасы, теңге
Амбулаторлық емдеу барысында дәрілік заттар мен
арнайы және балалар тағамдары өнімдері жеңілдік
жағдайында босатылатын аурулар түрлерінің және
азаматтардың жекелеген санаттарының
Тізбесі
___________ жылға
N
Ауру түрлері немесе азаматтардың жекелеген санаты
Дәрілік заттардың атауы
Дозалау және шығарылу түрі
Босатылу бағасы, теңге
Орнын толтыру коэффициенті есептелген орнын толтыру сомасы, теңге
Амбулаторлық дәрілік
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетудің типтік
келісім шартына 3 қосымша
Амбулаторлық дәрілік қамтамасыз ету
жөніндегі рецепттердің
Үйлестірілген тізілімі
200__ ж. ______ __________ дейінгі мерзімге
(жеткізіп беруші бойынша ______)
Ре-
цеп-
тер
NN
Тегін және (немесе) жеңілдікпен рецептер ресімдеген медициналық ұйымдардың атауы
Дәрілік заттардың атауы
Дозалау және шығарылу түрі
Саны
Босатылу бағасы
Орнын толтыру сомасы
Құрастырған:
Басшы                            "___" ________ 200__ж.

11. Заказчик несет ответственность:
за своевременное предоставление поставщику данных о лечебно-профилактических организациях и врачах, осуществляющих выписывание бесплатных и льготных рецептов;
за своевременное перечисление денежных средств на возмещение затрат Поставщику за фактически оказанный объем медицинской помощи на основании сверки представленных реестров рецептов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
за ведение автоматизированной базы данных по амбулаторному лекарственному обеспечению.
12. Нарушение условий Договора по оказанию услуг по амбулаторному лекарственному обеспечению со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: аннулирование Договора или выплате неустойки в размере 0,01 % от суммы неисполненных или исполненных ненадлежащим образом обязательств.
Изменение и расторжение Договора
13. Условия настоящего Договора могут быть изменены и дополнены по письменному соглашению сторон.
14. О намерении досрочного прекращения Договора стороны обязаны уведомить друг друга не менее чем за 30 дней до предполагаемой даты прекращения Договора.
15. За нарушение условий Договора Заказчик в одностороннем порядке может расторгнуть настоящий Договор, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств.
Форс-мажор
16. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
17. К   "форс-мажорным" обстоятельствам относятся события, неподвластные контролю со стороны Поставщика, несвязанные с его просчетом или небрежностью и имеющие непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как:
военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин.
Заключительные положения
18. Ни одна из сторон не имеет право передавать свои обязательства по настоящему Договору третьей стороне без письменного согласия другой стороны.
19. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, один экземпляр находится у Заказчика, другой - у Поставщика.
20. Настоящий Договор вступает в силу со дня регистрации в территориальном органе Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан и действует до 200_ года.
Адреса и реквизиты Сторон:
Приложение 1
к Типовому договору на оказание услуг
по амбулаторному лекарственному обеспечению
Перечень
объектов розничной реализации лекарственных средств,
через которые осуществляется амбулаторное лекарственное обеспечение
Наименование населенного пункта
Наименование объекта розничной реализации (аптека, аптечный пункт, аптечный киоск, сельские СВА, СУБ, ФПА, ФП)
Адрес
Приложение 2
к Типовому договору на оказание услуг
по амбулаторному лекарственному обеспечению
Перечень
видов заболеваний и отдельных категорий граждан
при амбулаторном лечении которых лекарственные
средства и продукты специализированного и детского
питания отпускаются бесплатно
на ______ год
N
п/п
Виды заболеваний или  отдельных категорий граждан
Наименования
лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпускная цена,  тенге
Сумма возмещения,     тенге
Перечень
видов заболеваний и отдельных категорий граждан
при амбулаторном лечении которых лекарственные
средства и продукты специализированного и детского
питания отпускаются на льготных
условиях на ___________ год
N
п/п
Виды заболеваний или  отдельных категорий граждан
Наименования
лекарственных средств
Дозировка и форма выпуска
Отпуск-ная цена,  тенге
Сумма возмещения, с учетом коэффициента возмещения,
тенге
Приложение 3
к Типовому договору на оказание услуг
по амбулаторному лекарственному обеспечению
Сводный реестр
рецептов по амбулаторному лекарственному обеспечению
за период с _____________ по ___________ 200 ___ г.
по поставщику ________________________
NN
рецептов
Наименования медицинских организации, выписавших бесплатные и(или) льготные рецепты
Наименования  лекарственных  средств
Дозировка и форма выпуска
Кол-во
Отпускная цена
Сумма к возмещению
Составил:
Руководитель                           " ___ " ______ 200 ______ г.