"Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлері мен тарифтік сметалар бекіту кезінде ескерілетін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 374-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 5 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4014. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012 жылғы 17 ақпандағы № 25-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012.02.17 № 25-НҚ (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 18-4-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109  қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 11-тармағының 15) тармақшасына және  18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлері мен тарифтік сметалар бекіту кезінде ескерілетін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2373 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 19 шілдедегі N 29 жарияланған, өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 321-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2005 жылғы 5 наурыздағы N 73-НҚ  бұйрығымен енгізілген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің шығындары реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлері мен тарифтік сметалар бекіту кезінде ескерілетін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу ережесiнде:

О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 28 декабря 2005 года № 374-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2006 года № 4014. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 февраля 2012 года № 25-ОД
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 17.02.2012 № 25-ОД.
В соответствии с  пунктом 3  статьи 18-4 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях",  подпунктом 15)  пункта 11 и  подпунктом 1)  пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2373, опубликован "Официальная газета" от 19 июля 2003 года N 29, внесены изменения и дополнения приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года N 321-ОД, приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 марта 2005 года N 73-ОД), следующие дополнения и изменения:
в Правила закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги, утвержденные указанным приказом:

1-тармақтың 8) тармақшасында "мерзімдерін," деген сөзден кейін "сатып алу тәсілдерін," деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақтағы "1 қаңтарға" деген сөздер "31 желтоқсанға" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "он бес" деген сөздер "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген жағдайларды қоспағанда, көрсетілген Тапсырыс беруші өткізетін тендерге (лотқа) Тапсырыс берушінің екі және одан көп аффилиирленген тұлғасының қатысуға құқығы жоқ.";
13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) сатып алатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің рыногында кемінде бір жыл кәсіби біліктілігіне, сондай-ақ жұмыс тәжірибесіне ие болуға тиіс. Сатып алатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің рыногында жұмыс тәжірибесінің болу қажеттілігі туралы талаптар шағын кәсіпкерліктің субъектілеріне және мүгедектер қоғамдық бірлестіктерінің ұйымдарына қолданылмайды;";
17-тармақтың 2) тармақшасындағы "атауы" деген сөзден кейін "(сатып алудың атауы Тізбеде көрсетілген сатып алудың атауына сәйкес келуге тиіс)" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақтың 8) тармақшасындағы:
"он" деген сөз "жиырма" деген сөзбен ауыстырылсын;
"конкурс" деген сөз "тендер" деген сөзбен ауыстырылсын;
33-тармақтың 2) тармақшасындағы:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бірінші басшы немесе оның орнын алмастыратын тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған бухгалтерлік теңгерімінің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін;";
бесінші абзацтағы "аудиторлық есебiн" деген сөздер "аудиторлық есебінің түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесін" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзац ", не конверттерді ашу күнінің алдындағы 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей берілген акциялар ұстаушыларының тізілімінен нотариалды куәландырылған көшірмесін;" сөздермен толықтырылсын;
51-1-тармақ алынып тасталсын;
55-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Тапсырыс беруші тендер қорытындыларын шығарған күннен бастап үш жұмыс күннің ішінде уәкілетті органға көшірмелерін ұсынады:";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы тендерге қатысқан ықтимал өнім берушілерінің тендерлік өтінімдері;";
56-тармақта:
10) тармақшадағы "бес" деген сөз "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) егер конкурс өткен жағдайда, онда Тапсырыс беруші Тізбеде көзделген осы тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алу үшін бөлген сома.";
65-тармақтағы "екі" деген сөз "төрт" деген сөзбен ауыстырылсын, "бір" деген сөз "екі" деген сөзбен ауыстырылсын;

в подпункте 8) пункта 1 после слова "сроков," дополнить словами "способов закупок,";
в пункте 3 слова "1 января" заменить словами "31 декабря";
в пункте 8 слово "пятнадцать" заменить словом "десять";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Два и более аффилиированных лица Заказчика не имеют права участвовать в тендере (лоте), проводимом указанным Заказчиком, за исключением случаев, установленных Правительством Республики Казахстан.";
подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"1) обладать профессиональной квалификацией, а также опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ и услуг не менее одного года. Требования о необходимости обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ и услуг не распространяются на субъектов малого предпринимательства и организации общественных объединений инвалидов;";
в подпункте 2) пункта 17 после слова "наименование" дополнить словами "(наименование закупки должно соответствовать наименованию закупки, указанной в Перечне)";
в подпункте 8) пункта 19:
слово "десяти" заменить словом "двадцати";
слово "конкурса" заменить словом "тендера";
в подпункте 2) пункта 33:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"оригинал или нотариально засвидетельствованную копию бухгалтерского баланса, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером);";
в абзаце пятом слова "аудиторский отчет" заменить словами "оригинал или нотариально засвидетельствованную копию аудиторского отчета";
абзац девятый дополнить словами ", либо нотариально засвидетельствованную выписку из реестра держателей акций, выданную не позднее 30 календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов;";
пункт 51-1 исключить;
в пункте 55:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"55. Заказчик в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов тендера представляет в уполномоченный орган копии:";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) тендерных заявок потенциальных поставщиков, участвовавших в данном тендере;";
в пункте 56:
в подпункте 10) слово "пяти" заменить словом "десяти";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) в случае если конкурс состоялся, то сумма, выделенная Заказчиком для закупки данных товаров, работ, услуг, предусмотренная Перечнем.";
в пункте 65 слово "две" заменить словом "четыре", слово "одна" заменить словом "две";

68-тармақтың 1) тармақшасындағы "рынок субъектісінде ғана болады" деген сөздерден кейін "немесе қандай да бір нақты ықтимал өнім беруші осы тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге баламасы болмаған жағдайда ерекше құқыққа ие болады" деген сөздермен толықтырылсын;
72-тармақтағы "үш" деген сөз "бес" деген сөзбен ауыстырылсын;
73-тармақта:
"Конкурстың" деген сөз "Тендердің" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Тапсырыс беруші тендер жеңімпазымен сатып алу шартын жасасқан күннен бастап үш жұмыс күннің ішінде уәкілетті органға осы шарттың көшірмесін ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаменті (Ғ.Т.Жолдыбаева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті
(Е.О.Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзім бақылаймын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға

подпункт 1) пункта 68 после слов "ста процентам" дополнить словами ", или какой-либо конкретный потенциальный поставщик обладает исключительными правами в отношении данных товаров, работ и услуг при отсутствии альтернативы";
в пункте 72 слово "трех" заменить словом "пяти";
в пункте 73:
слово "конкурса" заменить словом "тендера";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Заказчик в течение трех рабочих дней со дня заключения договора закупки с победителем тендера представляет в уполномоченный орган копию данного договора.".
2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джолдыбаева Г.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель