Қазақстан Республикасының шеңберінде медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар, санаторлық-курорттық емделуге жіберілетін мүгедек балалар, олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысын төлеу ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2005 жылғы 18 сәуірдегі N А-4/133 қаулысы. Ақмола облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 3 мамырда N 3124 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № А-4/116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.04.16 № № А-4/116 қаулысымен
<*> Ескерту. Атауы өзгертілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2006 жылғы 27 қазандағы  N А-9/367 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Бюджеттік  кодексіне , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасының "Денсаулық сақтау жүйесі туралы"» Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің "Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету ережелерін бекіту туралы"» бұйрығын орындау үшін, Ақмола облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасынан шеңберінде медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар, санаторлық-курорттық емделуге жіберілетін мүгедек балалар, олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысын төлеу Ережесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.  <*>
Ескерту. 1 пункт өзгертілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2006 жылғы 27 қазандағы  N А-9/367 қаулысымен
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.М.Бекмағамбетовке жүктелсін.
Облыс әкімі
Ақмола облысы әкімдігінің
2005 жылғы 18 сәуірдегі
N а-4/133 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН  <*>
Ескерту. атауындағы және әрі қарай мәтін бойынша "медициналық көрсеткіштері бойынша емделуге жіберілетін" сөздерінен кейін "санаторлық-курорттық емделуге жіберілетін мүгедек-балалар" сөздерімен толықтырылсын - Ақмола облысы әкімдігінің 2006 жылғы 27 қазандағы  N А-9/367 қаулысымен
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге медициналық
көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар,
санаторлық-курорттық емделуге жіберілетін мүгедек балалар,
олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысын төлеу
ЕРЕЖЕСІ
Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548 Бюджеттік  кодексінің 51 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"»N№148  Заңына сәйкес, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы "Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету туралы ережелерін бекіту туралы"»N№941  бұйрығын орындау үшін әзірленді.

Об утверждении Правил оплаты стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, детей-инвалидов, направляемых на санаторно-курортное лечение и лиц сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан
Постановление Акимата Акмолинской области от 18 апреля 2005 года N А-4/133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 мая 2005 года N 3124. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16 апреля 2010 года № А-4/116
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16.04.2010 № А-4/116
<*> Сноска. Наименование изменено - постановлением акимата Акмолинской области от 27 октября 2006 года  N А-9/367
В соответствии с Бюджетным  кодексом Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", с  Законом Республики Казахстан "О системе здравоохранения", во исполнение  Приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан "Об утверждении Правил об оказании высокоспециализированной медицинской помощи" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оплаты стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, детей-инвалидов, направляемых на санаторно-курортное лечение и лиц сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 1 изменен - постановлением акимата Акмолинской области от 27 октября 2006 года  N А-9/367
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Бекмагамбетова Г.М.
Аким области
Утверждено
постановлением акимата
Акмолинской области
от 18.04. 2005 года N а-4/133 <*>
Сноска. Правило изменено - постановлением акимата Акмолинской области от 27 октября 2006 года  N А-9/367
ПРАВИЛА
оплаты стоимости проезда больных, направляемых
по медицинским показаниям на лечение, направляемых на санаторно-курортное лечение   и лиц сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан
Настоящие Правила разработаны в соответствии с п.51  Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548 и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года " О местном государственном управлении в Республике Казахстан" N 148, во исполнение   Приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года N 941 "Об утверждении Правил об оказании высокоспециализированной медицинской помощи".

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар, санаторлық-курорттық емделуге жіберілетін мүгедек балалар, олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысы (екі жаққа) қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау істері агенттігінің 2001 жылғы 4 шілдедегі "Республикалық клиникаларда көрсетілетін жоғары білікті және арнайы медициналық көмектің тізімін бекіту туралы"»N 633 бұйрығына сай, Ақмола облысының денсаулық сақтау департаменті берген қалыпты үлгідегі жолдама болған жағдайда беріледі.
2. 253 016 000 "Азаматтардың емделуге елді мекеннен тыс жерлерге тегін және жеңілдікпен баруын қамтамасыз ету"»бағдарламасының әкімшісі Ақмола облысының денсаулық сақтау департаменті болып табылады (бұдан әрі - Департамент).
3. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар, олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысының құны (екі жаққа) тиісті құжаттарды беруі бойынша төленеді.
4. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар, олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысы құнын (екі жаққа) қаржыландыру облыстық бюджет есебінен төленеді.
2. Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысы құнын төлеу тәртібі
5. Департамент Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастар,олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысын төлеуді келесі құжаттардың негізінде жүзеге асырады:
- қалыпты үлгідегі өтініші;
- СТН көшірмесі;
- Ақмола облысының қалалары мен аудандарының банк бөлімшелерінде есеп шотының нөмірі және банк реквизиттері;
- Жеке куәліктің көшірмесі;
- Департамент берген қалыпты үлгідегі емдеуге жолдама;
- Бару фактісін растайтын билеттер.
6. Департамент қорытындысына сай, еріп баруға құқығы бар тұлғалар 18 жасқа дейінгі балалар; бірінші және екінші топтағы көруі бойынша мүгедектер.
7. Барлық құжаттар аймақтық емдеу-профилактикалық ұйымдарға (ЕПҰ)-аудандық (қалалық) ауруханаларға беріледі. Берілген құжаттардың негізінде аймақтық ЕПҰ департаментке баруына ақы төлеуге өтініштер береді.
8. Шұғыл жағдайларда аймақтық ЕПҰ өтінішітері бойынша жолақысын төлеу жоғарыда аталған құжаттардың негізінде алдын ала төленеді. Науқасты емдеу аяқтағаннан кейін бару фактісі бойынша аймақтық ЕПҰ екі жаққа жолақы билеттерін береді. құжаттарды уақытында беруге жауапкершілік аймақтық ЕПҰ-на жүктеледі.

1. Общие положения
1. Оплата стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, детей-инвалидов, направляемых на санаторно-курортное лечение и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан (в оба конца), производится в случаях наличия направления установленного образца, выданного Департаментом здравоохранения Акмолинской области, согласно Приказа Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения от 4 июля 2001 года N№633 "Об утверждении перечня высококвалифицированной и специализированной медицинской помощи, оказываемой в республиканских клиниках".
2. Администратором программы 253 016 000 "Обеспечение граждан бесплатным и льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение" является Департамент здравоохранения Акмолинской области (далее Департамент).
3. Оплата стоимости проезда больного, направляемого по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан производится по мере предоставления соответствующих документов (в оба конца).
4. Финансирование оплаты стоимости  проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их в пределах Республики Казахстан (в оба конца), производится за счет средств областного бюджета.
2. Порядок оплаты стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан
5. Департамент осуществляет выплаты стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение и лиц, сопровождавших их, в пределах республики Казахстан, на основании следующих документов:
заявления установленного образца;
копии РНН;
номер лицевого счета в отделениях банков районов и городов Акмолинской области, а также реквизиты банка;
копии удостоверения личности;
направления на лечение установленного образца, выданного Департаментом;
билетов, подтверждающих факт поездки.
6. Право на сопровождающих лиц имеют дети в возрасте до 18 лет; инвалиды по зрению, первой и второй групп; больные, согласно заключения Департамента.
7. Все документы сдаются в региональные лечебно-профилактические организации (далее региональные ЛПО) - районные (городские) больницы. На основании представленных документов, региональные ЛПО предоставляют в Департамент заявки на оплату проезда.
8. В экстренных случаях, по ходатайству регионального ЛПО, оплата проезда может производиться заблаговременно на основании вышеперечисленных документов. По факту проезда, по окончании лечения больного, региональное ЛПО предоставляют проездные билеты в оба конца. Ответственность за своевременность предоставления документов  возлагается на региональные ЛПО.

9. Медициналық көрсеткіштері бойынша жіберілетін науқастардың, олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысын төлеу (екі жаққа) темір жол және қалааралық автомобиль көлігінде баруға төленеді, бірақ жүрдек темір жол көлігінің купе вагонындағы билеттің құнынан аспау керек. Кейбір жағдайларда Департаменттің рұқсатымен (жедел және аталған көлік болмағанда) экономикалық класс тарифі бойынша әуе көлігіне төленеді.
10. Емделуге науқастардың, олармен еріп баратын тұлғалардың бару фактісін растайтын құжаттар емдеу орнынан келгеннен кейін 1 айдың ішінде берілуі керек.
11. Департамент емделуге науқастардың,олармен еріп баратын тұлғалардың жолақысын Ақмола облысы қалалары мен аудандарының банк бөлімшелеріне шоттық (карт) есепке ақша аудару арқылы төлейді.

9. Оплата стоимости проезда больного, направленного по медицинским показаниям на лечение, и лица, сопровождающего его, производится за проезд на железнодорожном  и междугородном автомобильном транспорте (в оба конца), но в размере не более стоимости билета купейного вагона скорого поезда железнодорожного транспорта. В исключительных случаях (отсутствие названных транспортных средств или срочность) с разрешения Департамента воздушным транспортом - по тарифу экономического класса.
10. Документы, подтверждающие факт проезда больного на лечение, и лица, сопровождающего его, должны быть представлены  не позднее 1 месяца со дня приезда из места лечения.
11. Департамент производит оплату стоимости проезда больных на лечение и лиц, сопровождающих их, путем перечисления денежных средств на лицевые (карт) счета в отделениях банков городов и районов Акмолинской области.