Алғашқы әскери дайындық туралы
Алматы облысының әкімдігінің 2005 жылғы 3 қазанда N 212 қаулысы. Алматы облыстық Әділет басқармасында 2005 жылғы 3 қарашада N 1948 тіркелген. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2007 жылғы 04 маусымдағы N 118 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2007.06.04 N 118 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 11 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 1 қарашадағы "Алғашқы әскери дайындық туралы" N 1340 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Алматы облысының оқу орындарында алғашқы әскери дайындықты ұйымдастыру және өткізуді жақсарту жөніндегі 2005-2006 оқу жылына арналған негізгі шаралар жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Облыстық денсаулық сақтау, спорт және дене тәрбиесі басқармалары, аудандар және қалалар әкімдері, облыстық төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма (келісім бойынша), Алматы облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті (келісім бойынша):
1) "Алғашқы әскери дайындық туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 1 қарашадағы № 1340 қаулысын орындау шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін және әскери құрылымдарын өзінің Отан қорғау жөніндегі борышын моральдық-психологиялық және дене тәрбиесі тұрғысынан орындауға дайын жеке құраммен қамтамасыз етсін;
3. Алматы облыстық білім департаменті (Т.Естенов):
1) оқу орындарының алғашқы әскери дайындықты ұйымдастырушы-оқытушылар штатымен ескерілген бюджет қаражаты шегінде толықтырылуын қамтамасыз етсін;
2) жалпы білім беру және кәсіптік техникалық мектептердегі 10-11 сыныптардың, сондай-ақ арнаулы орта білім беру орындарындағы 1-3 курс оқушыларына, соңынан оларды оқу-дала жиындарына тарта отырып алғашқы әскери дайындық пәнінен сабақтың жүргізілуін белгілесін;
3) Алматы облысының қорғаныс істері жөніндегі департаментімен бірлесе отырып Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында алғашқы әскери дайындықты ұйымдастырушы-оқытушылар даярлау үшін кандидаттар іріктеуді ұйымдастырсын;
4) білім беру жүйесіндегі ғылыми-педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін көтеру институттарында алғашқы әскери дайындықты ұйымдастырушы-оқытушылардың мамандығын көтеру курстарын ұйымдастырсын;
5) медициналық-санитарлық дайындықты ұйымдастырушы-оқытушыларды денсаулық сақтау, білім беру органдарына және облыстық төтенше жағдайлар жөніндегі басқармаға әдіскерлік сабақтарға жіберсін:
6) оқу орындарындағы алғашқы әскери дайындық жөніндегі оқу-материалдық базаны нығайту жұмыстарын жалғастырсын;
7) оқу орындарында оқушылардың алғашқы әскери дайындығы мен әскери патриоттық тәрбие өткізудің озық тәжірибесін қорытып, таратсын.

О начальной военной подготовке
Постановление Акимата Алматинской области от 3 октября 2005 года N 212. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 3 ноября 2005 года за N 1948. Утратило силу - постановлением Акимата Алматинской области от 4 июня 2007 года N 118
Сноска. Утратило силу - постановлением Акимата Алматинской области от 4 июня 2007 года N 118
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1340 "О начальной военной подготовке", Акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить план основных мероприятий по улучшению организации и проведению начальной военной подготовки в учебных заведениях Алматинской области на 2005-2006 учебный год согласно приложения.
2. Областным управлениям здравоохранения, спорта и физической культуры, акимам районов и городов, областному управлению по чрезвычайным ситуациям (по согласованию), департаменту по делам обороны Алматинской области (по согласованию):
1) принять меры по выполнению постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1340 "О начальной военной подготовке";
2) обеспечить Вооруженные Силы и воинские формирования Республики Казахстан личным составом морально психологически и физически готовых выполнять свой долг по защите Отечества.
3. Департаменту образования Алматинской области:
1) обеспечить в пределах предусмотренных бюджетных средств, укомплектование штатов учебных заведений преподавателями-организаторами начальной военной подготовки;
2) установить проведение занятий по начальной военной подготовке учащихся 10-11 классов общеобразовательных школ, профессионально-технических школ, 1-3 курсов средне специальных учебных заведений, с последующим привлечением их на учебно-полевые (лагерные) сборы;
3) совместно с департаментом по делам обороны Алматинской области организовать отбор кандидатов для подготовки преподавателей-организаторов начальной военной подготовки в высших учебных заведениях Республики Казахстан;
4) организовать повышение квалификации преподавателей-организаторов начальной военной подготовки на курсах при институтах повышения квалификации научно-педагогических работников системы образования;
5) преподавателей-организаторов медико-санитарной подготовки направлять на методические занятия в органы здравоохранения, образования и управления по чрезвычайным ситуациям;
6) продолжить работу по укреплению учебно-материальной базы начальной военной подготовки в учебных заведениях;
) в учебных заведениях обобщить и распространить положительный опыт проведения начальной военной подготовки и военно-патриотического воспитания учащихся.

4. Аудандар мен қалалар әкімдері, білім департаменті штат санының шегінде жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың штатында әскер жасындағы және әскер жасына дейінгі жастармен жұмыс жөніндегі маман - қорғаныс-спорт сауықтыру лагерінің бастығы лауазымы қарастырылсын.
5. Алматы облысы қорғаныс істері жөніндегі департаменті (келісім бойынша):
1) облыстағы алғашқы әскери дайындық жөніндегі оқу-әдістемелік жұмысқа бақылауды қамтамасыз етсін;
2) оқу орындарының алғашқы әскери дайындық пәнінің ұйымдастырушы - оқытушылары (оқу жылы басталардың алдында) үш күндік әдістемелік жиындар және бір күндік әдістемелік сабақтар дайындап, өткізсін;
3) алғашқы әскери дайындық, әскери-патриоттық тәрбие және жастардың дене тәрбиесі туралы жергілікті уәкілетті және атқарушы органдарды хабардар етіп тұрсын.
6. Алматы облыстық төтенше жағдайлар жөніндегі департаменті жастарды адам өмірінің қауіпсіздігін және медициналық-санитарлық дайындық негіздерін үйрету жөніндегі жұмысқа басшылықты және бақылауды қамтамасыз етсін.
7. Алматы облысы әкімінің денсаулық сақтау басқармасы:
1) медициналық-санитарлық дайындық пәні оқытушыларын таңдап алуды, дайындауды және бақылауды қамтамасыз етсін;
2) медициналық мекемелерге оқушылармен практикалық сабақтар жүргізу үшін білім беру мекемелерін бекітіп, олардың өткізілуіне бақылауды жүзеге асырсын.
8. Облыстық спорт және дене тәрбиесі басқармасы:
облыстың аудандық білім беру мекемелерінде әскер жасындағы және әскер жасына дейінгі жастардың дене тәрбиесі мәселелеріне басшылықты және бақылауды жүзеге асырсын.
9. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В. А. Долженковқа жүктелсін.
Облыс әкімі                             С. Үмбетов
Облыс әкімдігінің
2005 жылғы 3 қазандағы N 212
"Алғашқы әскери дайындық туралы"
қаулысына қосымша
Әскерге дейінгі және әскер жасындағы жастарды әскери қызметке дайындау жөніндегі 2005-2006 оқу жылына арналған негізгі іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
Шаралардың аталуы Орындалу мерзімі Орындаушы
1. Ұйымдастыру шаралары
1
Облыс (қала, аудан) әкімінің қарауына төмендегі шешімдердің жобасын дайындап беру:
әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеу туралы
2006 ж.
ақпан
Қорғаныс істері жөніндегі департамент, басқармалар, бөлімдер, білім департаменті
2
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі әскери қызметке жастарды үздік дайындауға бағытталған жарыстар ұйымдастыру:
а) аудандар мен қалалардағы білім беру ұйымдары арасында;
б) кәсіпорындар, ұйымдар және мекемелер арасында
2006 ж.
сәуір
Аудандар мен қалалар әкімдіктері, қорғаныс істері жөніндегі басқармалар (бөлімдер)
3
Қазақстан Республикасының "Жалпыға бірдей әскери міндет және әскери қызмет туралы", сондай-ақ "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері және қорғаныс туралы" Заңдарын оқушылармен зерделеу мәселелері жөнінде, білім беру ұйымдарында алғашқы әскери дайындықты оқытушы-ұйымдастырушылармен бір күндік семинар дайындап, өткізу
2006 ж.
22 ақпан
Білім департаменті, прокуратура, аудандардың (қалалардың) қорғаныс істері жөніндегі басқармалары (бөлімдері)
4
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне жастарды әскери қызметке дайындау мәселелері бойынша облыс аудандары мен қалаларының алғашқы әскери дайындық оқытушыларымен және алғашқы әскери дайындыққа жауаптылармен ғылыми- практикалық конференция дайындап, өткізу
2006 ж.
24 наурыз
Әкімдіктер, қорғаныс істері жөніндегі басқармалар (бөлімдер), ауданды және қалалық білім беру бөлімдері
5
Жастарды Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне әскери қызметке дайындау жөніндегі жарыстың қорытындыларын шығару:
а) аудандар мен қалалардың білім мекемелері арасында;
б) кәсіпорындар, ұйымдар және мекемелер арасында
2006 ж.
5 мамырға дейін
Аудандық және қалалық әкімдіктер, қорғаныс істері жөніндегі басқармалар (бөлімдер)

4. Акимам городов и районов, департаменту образования, в пределах штатной численности, предусмотреть в штате исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, должность специалиста по работе с юношами допризывного и призывного возраста - начальника оборонно-спортивного оздоровительного лагеря.
5. Департаменту по делам обороны Алматинской области (по согласованию):
1) обеспечить контроль за учебно-методической работой по начальной военной подготовке в области;
2) организовать и проводить 3-дневные методические сборы (перед началом учебного года) и однодневные методические занятия с преподавателями - организаторами начальной военной подготовки учебных заведений;
3) информировать исполнительные местные и представительные органы о состоянии начальной военной подготовки, военно-патриотического воспитания и физической подготовки молодежи.
6. Алматинскому областному департаменту по чрезвычайным ситуациям обеспечить руководство и контроль по обучению молодежи основам безопасности жизнедеятельности человека и медико-санитарной подготовки.
7. Управлению здравоохранения Алматинской области:
1 ) обеспечить отбор, подготовку и контроль над работой преподавателей медико-санитарной подготовки;
2 ) закрепить за медицинскими учреждениями учреждения образования для проведения практических занятий с учащимися. Осуществлять контроль над их проведением.
8. Управлению спорта и физической культуры осуществлять руководство и контроль над физической подготовкой юношей допризывного и призывного возраста в районных учреждениях образования области.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
10. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима области Долженкова В.А..
Аким области                               С. Умбетов
Приложение
к постановлению Акимата
Алматинской области
"О начальной военной подготовке"
от 3 октября 2005 года N 212
ПЛАН
основных мероприятий по подготовке допризывной
и призывной молодежи к военной службе
на 2005-2006 учебный год
п/п Наименование мероприятий Срок
исполне
ния
Исполнитель
1. Организационные мероприятия
1.
Подготовить и представить на рассмотрение Акиму области (города, района) проект решения:
об отборе кандидатов в военно-учебные заведения
февраль
2006 г.
Департамент (управления, отделы) по делам обороны, департамент образования
2.
Организовать соревнования на лучшую подготовку молодежи к службе в Вооруженных Силах республики Казахстан:
между организациями образования районов, городов;
между предприятиями, организациями и учреждениями.
апрель
2006 г
Акиматы районов (городов),
управления (отделы) по делам обороны
3.
Подготовить и провести однодневный семинар с преподавателями-организаторами начальной военной подготовки в организациях образования по вопросам изучения с учащимися Конституции РК, законов РК "О всеобщей воинской обязанности и военной службе", "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан"
22 февраля
2006 г.
Департамент образования, прокуратура, управление (отделы) по делам обороны районов (городов)
4.
Подготовить и провести научно-практическую конференцию с преподавателями начальной военной подготовки и ответственными за начальной военной подготовки в районах (городах) области, по вопросам подготовки молодежи к военной службе в Вооруженных силах Республики Казахстан.
24 марта
2006 г.
Акиматы, управление (отделы) по делам обороны, отделы образования районов (городов)
5.
Подвести итоги соревнования по подготовке молодежи к службе в Вооруженных Силах Республики Казахстан:
между организациями образования районов и городов;
между предприятиями и организациями
до 5 мая
2006 года
Акиматы,
управление
(отделы) по
делам обороны
районов
(городов)

2. Әскери-патриоттық тәрбиенің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар
1.
"Қазақстан Республикасының Президентінің Қазақстан халқына жолдауы тұрғысынан жастардың әскери-патриоттық тәрбиесі жағдайы және оны одан әрі жақсарту  шаралары туралы" мәселе бойынша әкімдікте облыс активінің мәжілісін дайындап, өткізу
2006 ж.
сәуір
Әкімнің орынбасары, қорғаныс істері жөніндегі  департаменттің бастығы, білім департаментінің директоры
2.
Білім беру ұйымдарында "Қорғаныс-бұқаралық жұмыстар" айлығын дайындап, өткізу
2006 ж.
9-сәуірден  9-мамырға дейін
Әкімдіктер, білім беру ұйымдары, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер, Республикалық мемлекеттік қазыналық "Қазақстан  Республикасы қорғаныс министрлігінің әскери -техникалық мектебі" кәсіпорны
3
Жастарды Қазақстандық патриотизм, Отанына шексіз берілгендік, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне деген сүйіспеншілік және құрмет рухында тәрбиелеу мақсатында білім беру ұйымдарында:
- әскери-патриоттық тақырыпта дәрістік насихат, сондай-ақ әлемде және елімізде болып жатқан оқиғалар туралы жүйелі түрде саяси-ақпарат өткізіп тұру
- жауынгерлік және еңбек даңқы жерлеріне, әскери бөлімшелерге Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері және Жеңіс күндерін атап өтуге арналған экскурсиялар ұйымдастыру;
- әскери оқу орындарының озат курсанттары мен әскерге шақырылушылар арасындағы үздіктердің, әскери училищелер мен қорғаныс істері жөніндегі департаменттердің, сондай-ақ запастағы офицерлердің өнерлерін көрсету;
- әскерге шақырылушылардың Ұлы Отан Соғысының ардагерлерімен, Совет Одағының Батырларымен, Еңбек Ерлерімен және Халық қаһармандарымен, интернационалист жауынгерлермен кездесулерін ұйымдастырып, өткізу
тізімге алу және шақыру кезеңінде
Аудандар мен қалалардың әкімдіктері, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер, білім беру бөлімдері
4.
Спорт ұжымдары, әскери бөлімшелер, кәсіпорындар, ұйымдар мен мекемелер өкілдерінің қатысуымен "Әскерге шақырылушылар күніне" арналған мерекені дайындап, өткізу
2005-2006 жж қазан- мамыр
Аудандар мен қалалардың әкімдіктері, қорғаныс істері жөніндегі департамент
(бөлімдер)
5.
Кәсіпорындарда, ұйымдарда естелік сыйлықтар бере отырып, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлер мен әскери құрылымдарға шақырылушыларды салтанатты шығарып салу рәсімін ұйымдастыру
2005-
2006 жж.
қазан - мамыр
Аудандар мен қалалар әкімдіктері, қорғаныс істері жөніндегі департамент
(бөлімдер)
6.
Білім беру ұйымдарында өте жақсы жолға қойылған әскери-патриоттық жұмысқа байқау-конкурс өткізу
2005 ж.
қараша- желтоқсан
Қорғаныс істері жөніндегі  департамент, білім департаменті, спорт және дене тәрбиесі басқармасы, денсаулық сақтау басқармасы
7.
Кәсіпорындар мен мекемелердің жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру жөніндегі озық тәжірибесін жинақтап, тарату
жыл бойына
Білім департаменті,
қорғаныс істері
жөніндегі департамент
8.
"Жас Ұлан" әскери-спорт ойынын және әскер жасына дейінгі жастар спартакиадасын өткізу
2006 ж.
наурыз-
мамыр
Қорғаныс істері
жөніндегі  департамент, білім департаменті, спорт және дене тәрбиесі жөніндегі басқарма

2. Меры по повышению эффективности
военно-патриотического воспитания
1.
Подготовить и провести совещание актива области в акимате по вопросу "О состоянии и мерах по дальнейшему улучшению военно-патриотического воспитания молодежи в свете Послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана"
апрель
2006 г.
Заместитель
акима, начальник
департамента по
делам обороны,
директор
департамента
образования
2.
Подготовить и провести месячник оборонно-массовой работы" в организациях образования
с 9 апреля
по 9 мая
2006 г
Акиматы,
организации
образования,
управление
(отделы) по
делам обороны,
Республиканское
государственное
казенное
предприятие
"Военно-техническая школа
Министерства
обороны
Республики
Казахстан"
3.
В целях воспитания молодежи в духе Казахстанского патриотизма,  преданности Родине, любви и уважения к Вооруженным Силам Республики Казахстан, постоянной готовности к защите Отечества, организовать и провести в организациях образования:
лекционную пропаганду на военно-патриотическую тему и регулярную политическую информацию о событиях в мире и в нашей стране;
экскурсии по местам боевой и трудовой славы, в воинские части, посвященные годовщинам Вооруженных Сил Республики Казахстан, дню Победы;
выступления лучших призывников, отличников курсантов военно-учебных заведений, офицеров военных училищ, департаментов по делам обороны и запаса;
в период приписки и призыва
Акиматы районов
(городов),
управление
(отделы)
по делам
обороны, отделы
образования
встречи призывников с ветеранами Великой Отечественной войны, Героями Советского Союза, Героями труда, "Халық қаһарманы" и воинами-интернационалистам
4.
Подготовить и провести праздник "День призывника" с участием спортивных коллективов, представителей воинских частей, предприятий, организаций и учреждений
октябрь-
май
2005-2006 гг.
Акиматы районов
(городов),
департамент
(отделы) по
делам обороны
5.
Организовать на предприятиях, организациях
торжественные проводы призывников в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан с вручением памятных подарков
октябрь-
май
2005-2006 гг.
Акиматы районов
(городов),
департамент
(отделы) по
делам обороны
6.
Провести смотр-конкурс на лучшую постановку военно-патриотической работы в организациях образования
ноябрь- декабрь
2005 г.
Департамент по
делам обороны,
департамент
образования,
управление
спорта и
физической
культуры,
управление
здравоохранения
7.
Обобщить и распространить опыт лучших предприятий, учреждений по военно-патриотическому воспитанию
в течение года
Департаменты по
делам обороны,
образования
8.
Провести военно-спортивные игры "Жас Ұлан" и спартакиаду допризывной молодежи
март-май 2006 г.
Департамент
образования,
департамент
(управления,
отделы) по делам
обороны,
управление
спорта и
физической
культуры

3. Жастардың алғашқы әскери дайындығын
қамтамасыз ету шаралары
1.
Білім беру ұйымдарында және оқу пункттерінде  алғашқы әскери дайындық қорытындыларын шығару, жаңа 2005-2006 оқу жылының міндеттерін белгілеу
2006 ж.
20 шілде
Қорғаныс істері жөніндегі департамент (бөлімдер), білім департаменті
2.
Оқу жылындағы алғашқы әскери дайындық қорытындысы бойынша шешімінің жобасын жаңа оқу жылына арналған алғашқы әскери дайындық жөніндегі негізгі шаралар жоспарымен және қосымшасымен қоса әзірлеп, облыс әкімінің бекітуіне ұсыну
2006 ж.
10 тамыз
Қорғаныс істері жөніндегі департамент, білім департаменті
3.
Төмендегілермен аттестация өткізілсін:
а) алғашқы әскери дайындық оқутушы-ұйымдастырушыларымен;
б) медициналық-санитарлық дайындық оқытушыларымен;
в) оқу пунктінің (спорттық қорғаныс сауықтыру лагерінің) бастығымен
2006 ж.
ақпан- наурыз
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер, білім департаменті, денсаулық сақтау басқармасы
4.
Талдықорған қаласының бір оқу орнының негізінде алғашқы әскери дайындық
оқу-материалдық базасы жөнінде көрнекі оқу өткізу
2006 ж
ақпан-
наурыз
Білім, қорғаныс істері жөніндегі департаменттер
5.
Алғашқы әскери дайындық оқытушы-ұйымдастырушыларымен, оқу пунктінің бастықтарымен және нұсқаушыларымен төмендегідей нұсқаушы-әдістемелік сабақтар жоспарланып, өткізілсін:
а) Үш күндік оқу-әдістемелік жиындар;
б) ай сайынғы бір күндік оқу-әдістемелік сабақтар;
в) үш күндік семинарлық сабақтар;
жиындардың алдында әр айдың соңғы сейсенбісін-
де, тамыз
Қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер, білім департаменті
6.
Алғашқы әскери дайындық жөніндегі штаттан тыс әдістемелік кеңестердің жұмысын жақсарту және олардың жұмысын жоспарлау:
- білім беру ұйымдарындағы әскери кабинеттердің құрал-жабдықтарын және көрнекі құжаттамаларын жаңарту;
2006 ж.
1 тамызға дейін
Қорғаныс істері жөніндегі департамент (басқарма, бөлімдер), білім беру ұйымдарының басшылары
- алғашқы әскери дайындық жөніндегі оқу-материалдық базаның құрылуын аяқтау және оның жұмысын жетілдіру;
- барлық білім беру ұйымдарындағы қару сақтауға арналған бөлмелерді нұсқау талаптарына сәйкес келтіру
7.
Мектеп бітірушілер және мектеп бітіру алдындағы сыныптар, оқу пункттері оқушыларымен спорттық-қорғаныс сауықтыру лагері негізінде оқу-дала жиындарын және соғыс қаруларынан ату жаттығуларын өткізу
мамыр, маусым
жеке жоспар бойынша
Әкімдіктер, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер, білім беру бөлімдері
8.
Білім беру ұйымдары мен оқу пункттеріне төмендегідей көмек көрсету және оларға бақылауды жүзеге асыру:
а) білім беру ұйымдарында алғашқы әскери дайындық жөніндегі сабақтардың басталуына дайындықты ұйымдастыру;
б) медициналық-санитарлық дайындық (қыздар үшін) жөнінде сабақ ұйымдастыру;
в) оқу пункттерінде алғашқы әскери дайындық жөнінде сынақ қабылдау
жоспар бойынша
Әкімдіктер, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер, денсаулық сақтау басқармасы, білім департаменті

3. Мероприятия по обеспечению НВП молодежи
1.
Подвести итоги начальной военной подготовки в организациях образования и на учебных пунктах за 2005-2006 учебный год и определить задачи на новый учебный год
20 июль
2006 г.
Департамент
(отделы)
образования,
отделы,
управление
(отделы) по
делам обороны
2.
Разработать и представить на утверждение Акиму области проект решения по итогам начальной военной подготовки за учебный год с приложением и планом основных мероприятий на новый учебный год
10 августа
2006 г.
Департамент по
делам обороны,
департамент
образования
3.
Провести аттестацию:
преподавателей-
организаторов начальной военной подготовки;
преподавателей медико-санитарной подготовки;
начальника учебного пункта оборонно-спортивного оздоровительного лагеря
февраль-
март
2006 г
Департамент
(отделы) по
делам обороны,
департамент
(отделы)
образования,
управление
здравоохранения
4.
На базе одного из учебных заведений г.Талдыкоргана провести показательное занятие по учебно-материальной базе начальной военной подготовки
февраль-
март
2006 год
Департамент по
делам обороны,
департамент
образования
5.
Спланировать и провести инструкторско-методические занятия с преподавателями-организаторами начальной военной подготовки, начальниками и инструкторами учебного пункта:
трехдневные учебно-методические сборы;
ежемесячные однодневные учебно-методические занятия;
трехдневные семинарские занятия
перед началом учебного года (август) 3-я среда каждого месяца.
Департамент по
делам обороны,
департамент
образования
6.
Улучшить работу внештатных методических советов по начальной военной подготовки и спланировать их работу:
обновить оборудование и наглядную документацию военных кабинетов в организациях образования;
завершить создание и усовершенствование учебно-материальной базы по начальной военной подготовки;
привести комнаты для хранения оружия во всех организациях образования в соответствии с требованиями инструкции
до 01.08.06 г
Департамент
(управления,
отделы) по делам
обороны,
руководители
организаций
образования,
7.
Провести на базе оборонно-спортивного оздоровительного лагеря учебно-полевые сборы и стрельбы из боевого оружия с учащимися выпускных и предвыпускных классов, учебных пунктов
май-июнь, по отдельному плану
Акиматы,
управления,
отделы по делам
обороны, отделы
образования
8.
Осуществлять контроль и оказывать помощь организациям образования и учебным пунктам:
в подготовке организаций образования к началу занятий по начальной военной подготовки;
в организации занятий по медико-санитарной подготовке (девушек);
в приеме зачетов по начальной военной подготовке на учебном пункте.
по плану
Комиссии
акиматов,
департамент
(управления,
отделы) по делам
обороны,
управление
здравоохранения,
департамент
образования

4. Әскерге шақырылушылардың және әскер жасына дейінгі жастардың дене тәрбиесі
дайындығын жақсарту жөніндегі шаралар
1.
Әкімдерді әскерге шақырылушылардың және әскер жасына дейінгі жастардың дене тәрбиесі дайындығы туралы хабардар етіп отыру
тоқсан сайын келесі тоқсанның
біріне дейін
Спорт және дене тәрбиесі  басқармасы, аудан (қала) әкімдіктері аппараттарының бас мамандары
2.
Аудандық (қалалық) әкімдіктердің бас мамандарымен, спорт ұжымдарының басшыларымен, әскерге шақырылушы және әскер жасына дейінгі жастармен дене тәрбиесі дайындығы жөнінде нұсқау өткізу
2006 ж.
шілде
Спорт және дене тәрбиесі жөніндегі басқарма
3.
Пневматикалық винтовкадан ату нормативтерін тапсыру жөнінде спартакиада өткізу
2006 ж.
мамыр
Республикалық мемлекеттік қазыналық "Қазақстан  Республикасы қорғаныс министрлігінің әскери -техникалық мектебі" кәсіпорны
4.
Дене тәрбиесі бойынша Президенттік тест жөнінде спартакиада өткізу
2006 ж.
сәуір- мамыр
Спорт және дене тәрбиесі жөніндегі басқарма
5.
Дене тәрбиесі жөніндегі оқу-материалдық базаны құруға көмек көрсету
оқу жылы бойына
Спорт және дене тәрбиесі жөніндегі басқарма, Республикалық мемлекеттік қазыналық "Қазақстан  Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери -техникалық мектебі" кәсіпорны
6.
Есепті жылда (қосымша берілетін нысан бойынша) Алматы облысының жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар департаментіне жасалған алғашқы әскери дайындыққа байланысты атқарылған жұмыстар жөнінде, тұжырымдамаларымен және ұсыныстарымен қоса, сондай-ақ алғашқы әскери дайындық жөніндегі материалдық база мен спорт жөніндегі жаттықтырушы-оқутышылардың сапалық құрамы туралы есеп тапсыру
2006 ж.
20 шiлдеге дейін
Аудан (қала) әкімдіктері, қорғаныс істері жөніндегі департамент, төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма, білім департаменті, спорт және дене тәрбиесі жөніндегі басқарма, денсаулық сақтау басқармасы
Алматы облысы
Әкімі аппаратының басшысы                  Н. Сүлейменов

4. Мероприятия по улучшению физической
подготовки призывников и допризывников
1.
Информировать Акимов о состоянии физической подготовки допризывников и призывников и мерах по ее улучшению
Ежеквартально, к 1 числу след. квартала
Управление
спорта и физ.
культуры, глав.
спец. аппаратов
рай (гор)
акиматов
2.
Провести инструктаж с главными специалистами аппаратов рай (гор) акиматов, руководителями спортивных коллективов и организаций по вопросу физической подготовки допризывной и призывной молодежи
июль
2006 г.
Управление
спорта и
физической
культуры
3.
Провести спартакиаду по сдаче нормативов по стрельбе из пневматической винтовки
май
2006 г.
Республиканское
государственное
казенное
предприятие
"Военно-техниче
ская школа
Министерства
обороны
Республики
Казахстан"
4.
Провести спартакиаду по сдаче Президентского теста по физической подготовке
апрель- май 2006 г.
Управление
спорта и
физической
культуры
5.
Оказывать помощь в создании учебно-материальной базы по физической подготовке.
в течение учебного года
Управление
спорта и
физической
культуры,
Республиканское
государственное
казенное
предприятие
"Военно-техниче
ская школа
Министерства
обороны
Республики
Казахстан"
6.
Представить в департамент мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций Алматинской области отчеты о проделанной работе по начальной военной подготовке с выводами и предложениями по ее совершенствованию, а также сведения о материальной базе по начальной военной подготовке и качественном составе тренеров-преподавателей по спорту в отчетном году (по прилагаемым формам)
до 20 июля
2006 г.
Акиматы районов
(городов),
управление по
ЧС, департамент
по делам
обороны,
департамент
образования,
управление
спорта и
физической
культуры, управление
здравоохранения
Руководитель аппарата акима
Алматинской области                        Сулейменов Н.И.