Тараз қаласының жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері мен аймақтардың шекараларын бекіту туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2005 жылғы 28 қазандағы N 11-7 шешімі. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 23 қарашада N 1627 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2011 жылғы 15 наурыздағы № 32-6 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2011.03.15  № 32-6 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 11 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Облыс орталығы - Тараз қаласында жеке меншікке берілетін жер учаскелерінің бағасын анықтау үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері (N 1 қосымша) және бір шаршы метр жер құнының негізгі бағасына қойылатын аймақтар шекаралары (N 2 қосымша) бекітілсін.
2. Екінші шақырылған Жамбыл облыстық мәслихаттың 2001 жылғы 22 маусымдағы N 9-8 "Тараз қаласының жерлерін аймаққа бөлу схемасы туралы" шешімінің (2001 жылдың 16 шілдеде тіркеу нөмірі 380) күші жойылды деп саналсын.
Облыстық мәслихат                       Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                    хатшысы
Қ.М. ДЕМЕШЕВ                            Ә. ӘСІЛБЕКОВ
"Келісілді"
Жамбыл облыстық аумақтық жер
ресурстары басқару басқармасының бастығы
....................... А.К. Ремша
....................... 2005 ж.
"Келісілді"
Жамбыл облыстық әкімиятының
жер қатынастар басқармасының бастығы
....................... М.Б. Пралиев
....................... 2005 ж.
"Келісілді"
Жамбыл облыстық аумақтық қоршаған
ортаны қорғау басқармасының бастығы
....................... И.Ж. Әлиев
....................... 2005 ж.
"Келісілді"
Тараз қаласы әкімдігінің қала құрылысы
және құрылыс бөлімінің меңгерушісі
....................... И.Т. Бекежанов
....................... 2005 ж.
Үшінші шақырылған Жамбыл облыстық мәслихаттың
2005 жылғы "28" қазандағы "Тараз қаласының
жер учаскелері үшін төлемақының базалық
ставкаларына түзету коэффициенттері мен
аймақтардың  шекараларын бекіту туралы"
N 11-7 шешіміне N 1 қосымша

Об утверждении поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки и границы зон города Тараз
Решение Жамбылского областного маслихата от 28 октября 2005 года N 11-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 23 ноября 2005 года за № 1627.Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 15 марта 2011 года № 32-6
Сноска. Утратило силу - решением Жамбылского областного маслихата от 15.03.2011 года № 32-6.
В соответствии со статьей-11 Земельного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить поправочные коэффициенты (приложение N 1) к базовым ставкам платы за земельные участки и границы зон (приложение N 2) стоимости квадратного метра земли в областном центре - города Тараз для определения стоимости земельных участков, передаваемых в частную собственность.
2. Считать утратившим силу решение Жамбылского областного маслихата второго созыва "О схеме зонирования земель города Тараза" от 22 июня 2001 года N 9-8 (регистрационный номер 380 от 16 июля 2001 года).
Председатель сессии                       Секретарь
областного маслихата                областного маслихата
К.М. Демешев                            А. Асильбеков
Согласовано
Начальник Жамбылского областного
территориального управления по управлению
земельными ресурсами
................... А.К. Ремша
« »   ....................2005 г.
Согласовано
Начальник управления земельных
отношений акимата Жамбылской области
...................М.Б. Пралиев
...................2005 г.
Согласовано
Начальник Жамбылского областного
территориального управления охраны
окружающей среды
............... И.Ж. Алиев
................2005г.
Согласовано
Заведующий отделом градостроительства
и строительства акимата города Тараз
................И.Т. Бекежанов
................2005 г.
Приложение N 1
к решению Жамбылского областного
маслихата третьего созыва "Об
утверждении поправочных коэффициентов
к базовым ставкам платы за земельные
участки и границы зон города Тараз"
от "28" октября 2005 года N 11-7

Ескерту. 1-қосымшаға өзгертулер енгізілді - Жамбыл облыстық  мәслихатының 2008.12.18 N 10-7 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
Тараз қаласының аумағын аймақтау түзету коэффициенттерін белгілеу бойынша
КЕСТЕСІ
N т/н
Аймақтың нөмірі
Түзету коэффициенттері
2 құны (теңгеде)
І
2.0
2080
2
II
1.5
1560
3
III
1
1040
4
IV
0.5
520
Үшінші шақырылған Жамбыл облыстық мәслихаттың
2005 жылғы "28" қазандағы "Тараз қаласының жер
учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына
түзету коэффициенттері мен аймақтардың шекараларын
бекіту туралы" N 11-7 шешіміне N 2 қосымша
Бақылау аймақтарының шекараларының сипаттамасы
1-ші бағалау аймағы
Бірінші бағалау аймағының сипаттауының бастауыш нүктесі ретінде Байзақ батыр 3-ші бұрылысы және Байзақ батыр көшесінің қиылысы қабылданды.
Басты нүктеден шекара өтетіні:
оңтүстік-батыс бағытта Байзақ батыр көшесі бойынша Камратов көшесімен қиылысқанға дейін;
солтүстік-батыс бағытта Камратов көшесі бойынша Смоленская көшесімен қиылысқанға дейін;
Смоленская көшесі бойынша Қалауыр әкім көшесіне дейін;
Қалауыр әкім көшесі бойынша "Талас" мөлтек ауданының шығыс және солтүстік шекаралары бойынша Қарасу каналының сол жағындағы жағалауы арасымен Жансүгіров көшесіне дейін;
оңтүстік-батыс бағытта Жансүгіров көшесі бойынша Королев көшесімен қиылысқанға дейін;
солтүстік-шығыс және солтүстік бағытта Королев көшесі бойынша Төле би даңғылына дейін;
оңтүстік бағытта Төле би даңғылы бойынша Ұлбике ақын көшесіне дейін, Ұлбике ақын көшесі бойынша солтүстік бағытта Қосы батыр көшесімен қиылысқанға дейін;
солтүстік бағытта Қосы батыр көшесі бойынша А.Асқаров көшесімен қиылысқанға дейін;
оңтүстік-шығыс бағытта А.Асқаров көшесі бойынша Жамбыл даңғылы қиылысына дейін;
шығыс бағытта Жамбыл даңғылы бойынша Сенкібай каналына дейін;
оңтүстік бағытта Сенкібай каналының сол жақты жағалауы бойынша Байзақ батыр 3-ші бұрылысына дейін;
оңтүстік-батыс бағытта Байзақ батыр 3-ші бұрылысы бойынша Байзақ батыр көшесімен қиылысына дейін (бастапқы нүкте).
2-ші бағалау аймағы
2-ші бағалау аймағының бастапқы нүктесі темір жолдың және қала шекарасының қиылысы қабылданды.
Бастапқы нүктеден шекара өтетіні:
"Көктем" тұрғын массивінің тұрғын құрылысының және коллектор бойынан өтіп, Тәуке хан көшесімен қиылысуына дейін;
солтүстік-шығыс бағытта Тәуке хан көшесі бойынша "Айналым" арқылы Исатай көшесімен қиылысқанға дейін;
солтүстік-шығыс бағытында Исатай көшесі бойынша Ниетқалиев көшесімен қиылысқанына дейін, одан кейін оңтүстік-шығыс бағытта үлкен емес ұзындықта Ниетқалиев көшесі бойынша, қаланың солтүстік-батыс өнеркәсіп зонасының солтүстік-шығыс шекарасы бойынан өтетін қаланың бұрынғы шекарасымен қиылысқанша Сүлейменов көшесімен қиылысуына дейін;
қаланың солтүстік шекарасы Совхозный 1-ші бұрылысына дейін, "Бұрыл" тұрғын массивінің оңтүстік шекарасы бойынша (коллектордың оң жағы);
Барбол көшесінің солтүстік бағытында ("Бұрыл" тұрғын массивінің шығыс шекарасы) Қапал каналына дейін;
солтүстік-шығыс бағытта темір жолдың оң жақ бетімен Бурульская көшесімен қиылысуына дейін, Бурульская көшесінен Сыпатай батыр көшесіне дейін;
оңтүстік бағытта Жамбыл даңғылына қиылысуына дейін, шығыс бағытта одан Жамбыл даңғылы бойымен Тараз қаласының шығыс шекарасына дейін;
Тараз қаласының шекарасы бойынша Талас өзенінің сол жақты жағалауына дейін;
Талас өзенінің сол жақты жағалауы бойынша Баққа дейін, Бақтан Балуан Шолақ көшесіне дейін;
оңтүстік-батыс бағытта темір жолдың бойымен бастапқы нүктеге дейін.
3-ші бағалау аймағы

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылской области от 18.12.2008 N 10-7 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
Таблица
по установлению поправочных коэффициентов при зонировании территории города Тараз
№п/н
Номер зоны
Поправочные коэффициенты
Стоимость за 1 м 2 (в тенге)
1
1
2.0
2080
2
II
1.5
1560
3
III
1
1040
4
IV
0.5
520
Приложение N 2
к решению Жамбылского областного
маслихата третьего созыва "Об
утверждении поправочных коэффициентов
к базовым ставкам платы за земельные
участки и границы зон города Тараз"
от "28" октября 2005 года N 11-7
Описание границ оценочных зон
1-ая оценочная зона
За начальную точку описания 1-ой оценочной зоны принято пересечение улиц Байзак батыра и 3 пер. Байзак батыра.
От начальной точки граница проходит:
в юго-западном направлении по ул. Байзак батыра до пересечения с ул. Камратова;
в северо-западном направлении по ул. Камратова до пересечения с ул. Смоленской;
по ул. Смоленской до ул. Калаур акима;
по ул. Калаур акима по восточным и северным границам микрорайона "Талас" и по левому берегу канала Карасу до ул. Жансугурова;
в юго-западном направлении по ул. Жансугурова до пересечения с ул. Королева;
в северо-восточном и северном направлении по ул. Королева до пр. Толе би;
в южном направлении по пр. Толе би до ул. Улбике акына, в северном направлении по ул. Улбике акына до пересечения с ул. Косы батыра;
в северном направлении по ул. Косы батыра до пересечения с ул. А.Аскарова;
в юго-восточном направлении по ул. А.Аскарова до пересечения с пр. Жамбыла;
в восточном направлении по пр. Жамбыла до канала Сенкибай;
в южном направлении вдоль левого берега канала Сенкибай до 3-го переулка Байзак батыра;
в юго-западном направлении по 3 пер. Байзак батыра до пересечения с ул. Байзак батыра (исходная точка).
2-ая оценочная зона
За начальную точку 2-ой оценочной зоны принято пересечение железной дороги и границы города.
От начальной точки граница проходит:
вдоль коллектора между застройкой жилого массива "Коктем" до пересечения с ул. Тауке хана;
в северо-восточном направлении по ул. Тауке хана через "Кольцо" до пересечения с ул. Исатая;
в северо-восточном направлении по ул. Исатая до пересечения с улицей Ниеткалиева, затем в юго-восточном направлении на небольшом протяжении по ул. Ниеткалиева до пересечения со старой границей города, проходящей вдоль северо-восточной границы северо-западной промышленной зоны города до пересечения с ул. Сулейманова;
северная граница города до 1-го переулка Совхозной вдоль южной границы жилого массива "Бурыл" (правая сторона коллектора);
в северном направлении по ул. Барбола (восточная граница жилого массива "Бурыл") до канала Капал;
в северо-восточном направлении вдоль южной стороны железной дороги до пересечения с ул. Бурульской, от ул. Бурульской до ул. Сыпатай батыра;
в южном направлении до пересечения с пр. Жамбыла, затем в восточном направлении по пр. Жамбыла до восточной границы города Тараз;
по границе города Тараз до левого берега реки Талас;
вдоль левого побережья реки Талас до Рощи, от Рощи до ул. Балуан Шолака;
в юго-западном направлении вдоль железной дороги до исходной точки.
3-я оценочная зона

3-ші бағалау аймағы 3 учаскеге орналасып отыр.
3-ші аймақтың 1-ші учаскесі қаланың оңтүстік-батысында орналасқан - Әуе жай аумағы, "Арай", "Көктем" массивтері:
оңтүстік-шығыс бағытында гараж кооперативтеріне қарасты, канал бойынша және Саңырық батыр көшесі бойынша темір жолға дейін;
оңтүстік-батыс бағытта темір жол табаны бойынша коллектормен қиылысына дейін;
темір жол және дренаждық коллектордың қиылысу нүктесінен солтүстік-батыс бағытында коллектордың оң жағы бойынша өнеркәсіп аймағына ("Суперфосфат зауыты" аумағы және басқа да өнеркәсіп объектілері) дейін.
3- аймақтың 2-ші учаскесі қаланың солтүстік бөлігінде орналасқан - "Бурыл" тұрғын массиві аумағы, "Ақ Бидай" АҚ, "Сұйытылған газ" АҚ:
учаскенің оңтүстік шекарасы Барбол көшесі бойынша (сол жақ);
Барбол көшесі бойынша темір жолға дейін, одан темір жолдың оңтүстік жағы бойынша Капал каналына дейін;
солтүстік-шығыс Сыпатай батыр көшесі бағытта Жамбыл даңғылына дейін, одан Жамбыл даңғылы бойынша қаланың шекарасына дейін.
3-ші аймақтың 3-ші учаскесі қаланың оңтүстік-шығыс бөлігінде орналасқан, Сахпаселок аумағы, "Тектұрмас" массиві, "Солнечный" поселкесі, ГРЭС-і және "Дальняя Қарасу" массивімен қаланың оңтүстік шекарасы.
4-ші бағалау аймағы
4-ші бағалау аймағы Алматы-Ташкент айналым жолының оңтүстік-батыс жағы бойынша Тараз қаласының шекарасына дейін ("Химпром" АҚ аумағы және басқа да өнеркәсіп объектілері) орналасқан.
Ескерту: Бағалау аймағының шекаралары болып автокөлік жолдары табылған жағдайларда, онда бағалау аймағының аумағына көшелердің тақ және жұп жақтары алынады.

3-я оценочная зона расположена на 3-х участках:
1-й участок 3-ей зоны расположен на юго-западе города - территория Аэропорта, массивы "Арай", "Коктем":
в юго-восточном направлении смежно с гаражными кооперативами, вдоль канала и по ул. Санырак батыра до железной дороги;
в юго-западном направлении вдоль железнодорожного полотна до пересечения с коллектором;
от точки пересечения железной дороги и дренажного коллектора вдоль правой стороны коллектора в направлении на северо-западную промышленную зону (территория "Суперфосфатного завода" и др. промышленные объекты).
2-ой участок 3-ей зоны расположен в северной части города-территория массива "Бурыл", АО "Ак Бидай", АО "Сжиженный газ":
южная граница участка вдоль ул. Барбола (левая сторона);
по ул. Барбола до железной дороги, затем вдоль южной стороны железной дороги до канала Капал;
на северо-восток по ул. Сыпатай батыра до пр. Жамбыла, вдоль по пр. Жамбыла до границы города.
3 участок 3-ей зоны - расположен в юго-восточной части города Тараз - территория Сахпоселка, массив "Тектурмас", поселок "Солнечный", ГРЭС и южной границы города, массива "Дальняя Карасу".
4-я оценочная зона
4-я оценочная зона расположена в юго-западной стороне от объездной трассы Алматы-Ташкент до границы города Тараз (территория АО "Химпром" и др. промышленные объекты).
Примечание: В тех случаях, когда границей оценочных зон являются автодороги, то в территорию оценочной зоны включаются четные и нечетные стороны улицы.