Қазақстан Республикасы шегiнде медициналық көрсетiмдер бойынша емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жол ақысын төлеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2005 жылғы 26 шілдедегі N 248/6 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 17 тамызда N 3041 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2010 жылғы 07 қазандағы N 235/16 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2010.10.07 N 235/16 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Заңы 10-бабының, 2-тармағы, 6 , 12 ) тармақшаларына, 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқықтары туралы" Заңы 7-бабының, 3-тармағы, 4) тармақшасына, 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдіктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңы 11-бабының 20 -тармағына, 20 бабына және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңы 27-бабының, 1-тармағы, 17) тармақшасына сәйкес облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы шегiнде медициналық көрсетiмдер бойынша емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жол ақысын төлеудiң нұсқаулығы (бұдан әрi - Нұсқаулық) бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы әкімдігінің 2006.02.20 N 69/2 қаулысымен .
2. Облыс денсаулық сақтау департаментi "Азаматтарды елдi мекен шеңберiнен тыс емделу үшiн тегiн немесе жеңiлдетiлген жолақымен қамтамасыз ету" 253016000 бағдарламасының Нұсқаулыққа сәйкес орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Облыс денсаулық сақтау департаментi науқастарға медициналық көрсетiмдер бойынша жолдамалар берудi iске асырсын.
4. Облыс қаржы департаментi бағдарламаны осы мақсаттарға облыс бюджетiнде арналып көзделген қаражаттар шегiнде қаржыландыруды iске асырсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкiмi                                Қ. Нұрпейiсов
Павлодар облысы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 26 шілдедегі
"Медициналық көрсетiмдер бойынша
Қазақстан Республикасы шегiнде
емделуге жiберiлетiн науқастардың
және оларды сүйемелдейтiн
адамдардың жолақысын төлеу
жөнiндегi нұсқаулықты бекiту
туралы" N 248/6 қаулысымен
бекiтiлген
Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы шегiнде
емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн
адамдардың жолақысын төлеу жөнiндегi
нұсқаулығы
Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Заңы 10-бабының, 2-тармағы, 6 , 12 ) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы "Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы" Заңы 7-бабының, 3-тармағы, 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңы 11-бабының 20 -тармағына, 20 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңы 27-бабының, 1-тармағы, 17) тармақшасына сәйкес әзiрлендi.

Об утверждении Инструкции по оплате стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан
Постановление Акимата Павлодарской области от 26 июля 2005 года N 248/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 августа 2005 года за N 3041. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 07 октября 2010 года N 235/16
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 07.10.2010 N 235/16.
В соответствии с подпунктами 6 , 12 пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 4 пункта 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", пунктом 20 статьи 11, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и подпунктом 17 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по оплате стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан (далее - Инструкция).
Сноска: В пункт 1 внесены изменения - постановлением акимата Павлодарской области от 20.02. 2006 N 69/2.
2. Департаменту здравоохранения области обеспечить выполнение программы 253016000 "Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение" в соответствии с Инструкцией.
3. Департаменту здравоохранения области осуществлять выдачу больным направлений на лечение по медицинским показаниям.
4. Департаменту финансов области производить финансирование программы в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете области.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области                               К. Нурпеисов
Утверждена
постановлением акимата
Павлодарской области
от 26 июля 2005 года N 248/6
"Об утверждении Инструкции по оплате
стоимости проезда больных,
направляемых по медицинским
показаниям на лечение, и лиц,
сопровождающих их, в пределах
Республики Казахстан"
ИНСТРУКЦИЯ
по оплате стоимости проезда больных, направляемых
по медицинским показаниям на лечение, и лиц,
сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктами 6 12 пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 4 пункта 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан", пунктом 20 статьи 11, статей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и подпунктом 17 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".

1. Жалпы ережелер
1. Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы шегiнде емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың екi жаққа жолақысы облыс денсаулық сақтау департаментi берген бекiтiлген үлгiдегi жолдама болған жағдайда төленедi.
2. Павлодар облысының денсаулық сақтау департаментi (бұдан әрi - Департамент) "Елдi мекен шеңберiнен емделуге шығатын азаматтарды тегiн және жеңiлдетiлген жолақысымен қамтамасыз ету" 253016000 бағдарламасының әкiмшiсi болып табылады.
3. Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы шегiнде емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жолақысы (екi жаққа) жылына бiр рет, ал қайта емделу көрсеткіштері болған жағдайда - бірнеше рет төленедi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы әкімдігінің 2006.02.20 N 69/2 қаулысымен ..
4. Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы шегiнде емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жолақысын (екi жаққа) қаржыландыру облыстық бюджет қаражаты есебiнен iске асырылады.
2. Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы
шегiнде емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды
сүйемелдейтiн адамдардың жолақысын төлеу тәртiбi
5. Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы шегiнде емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жолақысын Департамент мынадай құжаттар негiзiнде төлейдi:
1) өтiнiш;
2) жеке куәлiк көшiрмесi;
3) департамент берген белгiленген үлгiдегi емделуге жолдама;
4) стационарлық науқастың сырқатнамадан жазылған көшiрмесi;
5) СТН (салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi) көшiрмесi;
6) банк бөлiмшелерiндегi жеке есептердiң немесе төлем карточкаларының көшiрмесi;
7) ДКК (дәрiгерлiк консультациялық комиссия) анықтамасының көшiрмесi (сүйемелдей отырып жол жүрген жағдайда);
8) ӘЖК (әлеуметтiк жеке код) көшiрмесi;
9) туу туралы куәлiк (бала үшiн) көшiрмесi;
10) жол жүрген фактiсiн растайтын билеттер.
6. Медициналық көрсетiмдер бойынша Қазақстан Республикасы шегiнде емделуге жiберiлетiн науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жолақысы темiржол және қалааралық автомобильдiк көлiктерде (екi жаққа), бiрақта темiржол көлiгiнiң жедел поезiнiң купелiк вагон билетiнiң құнынан аспайтын мөлшерде iске асырылады. Ерекше жағдайда (аталған көлiк құралдарының болмағаны немесе шұғыл жағдайда) Департаменттiң рұқсатымен экономикалық класс тарифi бойынша әуе көлiгiмен жол жүру ақысы жүзеге асырылады.
7. Науқастардың емделгенiн және оны сүйемелдейтiн адамның жол жүрген фактiсiн растайтын құжаттар емделген орыннан келген күннен бастап екi айлық мерзiмнен кешiктiрмей тапсырылуы тиiс.

1. Общие положения
1. Оплата стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение в пределах Республики Казахстан, и лиц, сопровождающих их (в оба конца), производится при условии наличия направления установленного образца, выданного департаментом здравоохранения области.
2. Администратором программы 253016000 "Обеспечение граждан бесплатным и льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение" является департамент здравоохранения Павлодарской области (далее - Департамент).
3. Оплата стоимости проезда больного, направляемого по медицинским показаниям на лечение в пределах Республики Казахстан, и лица, сопровождающего его (в оба конца), производится один раз в год, а при наличии показаний повторного лечения - неоднократно.
Сноска: В пункт 3 внесены изменения - постановлением акимата Павлодарской области от 20.02.2006 N 69/2.
4. Финансирование оплаты стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан (в оба конца), производится за счет средств областного бюджета.
2. Порядок оплаты стоимости проезда больных, направляемых
по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих
их, в пределах Республики Казахстан
5. Департамент осуществляет выплаты стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение, и лиц, сопровождающих их, в пределах Республики Казахстан, на основании следующих документов:
1) заявление;
2) копия удостоверения личности;
3) направление на лечение установленного образца, выданное Департаментом;
4) копия выписки из истории болезни стационарного больного;
5) копия РНН (регистрационный номер налогоплательщика);
6) копии лицевых счетов в отделениях банков или платежных карточек;
7) копия справки ВКК (врачебно-консультативная комиссия) (в случае проезда с сопровождением);
8) копия СИК (социальный индивидуальный код);
9) копия свидетельства о рождении (для ребенка);
10) билеты, подтверждающие факт поездки.
6. Оплата стоимости проезда больного, направленного по медицинским показаниям на лечение, и лица, сопровождающего его, производится за проезд на железнодорожном и междугородном автомобильном транспорте (в оба конца), но в размере не более стоимости билета купейного вагона скорого поезда железнодорожного транспорта. В исключительных случаях (отсутствие названных транспортных средств или срочность) с разрешения Департамента - за проезд на воздушном транспорте.
7. Документы, подтверждающие факт проезда на лечение больного и лица, сопровождающего его, должны быть представлены не позднее двухмесячного срока со дня приезда после лечения.

8. Науқастың және оны сүйемелдейтiн адамның билеттерiн жоғалтқан жағдайда емделу орнына дейiн барып-келу жолақысының құнын растайтын анықтама тапсырылуы тиiс.
9. Департамент науқастардың және оларды сүйемелдейтiн адамдардың жолақысын ақшалай қаражаттарды Павлодар облысының қалалар мен аудандарының банкiлерiнiң бөлiмшелерiндегi жеке (карт) шоттарға аудару арқылы жоғарыда аталған құжаттарды тапсырған күннен бастап екi ай iшiндегi мерзiмде төлемін жүзеге асырады.

8. В случае утери билетов, подтверждающих проезд больного и сопровождавшего его лица, должна быть представлена справка, подтверждающая стоимость проезда до места лечения и обратно.
9. Департамент производит оплату стоимости проезда на лечение больных и лиц, сопровождающих их, путем перечисления денежных средств на лицевые (карт) счета в отделениях банков городов и районов Павлодарской области в течение двух месяцев со дня подачи вышеперечисленных документов.