Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлеу ережесiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 28 наурыздағы N 70 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 07 сәуірде N 1571 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1468  қаулысын және "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2004 жылғы 21 желтоқсандағы  N 12/2 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" облыстық мәслихат сессиясының 2005 жылғы 24 қаңтардағы  N 13/1 шешiмiн орындау мақсатында облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлеудiң қоса берiлген ережесi бекiтiлсiн.
2. Аудандар мен Петропавл қаласының әкiмi трансферттердi нысаналы пайдалануды және бiржолғы көмектi 451-015-019 «Бағдарламаны облыстық бюджеттен ресми трансферттер есебiнен жүзеге асыру» бюджеттiк бағдарламасы бойынша төлеудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Е.Е.Нұрақаевқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 28 наурыздағы
N 70 қаулысымен бекiтiлген
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне
бiржолғы көмек төлеу ережесi  1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлеудiң тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
бiржолғы көмек төлеу жөнiндегi уәкiлеттi орган - аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмдерi (бұдан әрi-уәкiлеттi орган);
3. Бiржолғы көмек алуға Солтүстiк Қазақстан облысы аумағында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын Ұлы Отан соғысының қатысушылар мен мүгедектерiнiң (бұдан әрi - соғысқа қатысқандар) құқығы бар.
4. 2005 жылғы 1 сәуiрден кейiнгi мерзiмде соғысқа қатысқан адам қайтыс болған жағдайда бiржолғы көмек төлеу қолданыстағы заңнамаға сәйкес жүргiзiледi.
5. 2005 жылғы 1 сәуiрден кейiн жаңадан келген, бұрынғы тұрған жерi бойынша бiржолғы көмек алмаған соғысқа қатысқандарға көмек төлеу бұрынғы тұрған жерiнен растайтын құжаттар ұсынғаннан кейiн жүзеге асырылады.
6. Бiржолғы көмекке арыз беру мерзiмi 2005 жылғы 15 желтоқсанға дейiн.

Об утверждении Правил выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области N 70 от 28 марта 2005 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 07 апреля 2005 года N 1571. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В целях исполнения Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1468 "О распределении и использовании целевых текущих трансфертов на выплату единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны" и решения сессии областного маслихата от 24 января 2005 года N 13/1 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата N 12/2 от 21 декабря 2004 года "Об областном бюджете на 2005 год" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
2. Акимам районов и города Петропавловска обеспечить целевое использование трансфертов и выплату единовременной помощи по бюджетной программе 451-015-019 "Реализация программы за счет официальных трансфертов из областного бюджета".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуракаева Е.Е.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата области
от 28 марта 2005 года N 70
ПРАВИЛА
выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют  порядок  выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
2. В настоящих Правилах используется понятие:
уполномоченный орган по выплате единовременной помощи - районные и городской отделы занятости и социальных программ (далее уполномоченный орган);
3. Право на получение единовременной помощи имеют участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее участники войны), являющиеся гражданами Республики Казахстан, проживающие на территории Северо-Казахстанской области.
4. В случае смерти участника войны в срок после 1 апреля 2005 года выплата единовременной помощи производится в соответствии с действующим законодательством.
5. Вновь прибывшим после 1 апреля 2005 года участникам войны, ранее не получившим единовременную помощь по месту прежнего проживания,  выплата помощи осуществляется после представления подтверждающих документов с прежнего места жительства.
6 . Срок обращения за единовременной помощью до 15 декабря 2005 года.

2. Соғысқа қатысқандарға бiржолғы көмек төлеудiң тәртiбi
7. Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың аудандық және қалалық филиалдары уәкiлеттi органдарға қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз жеткiзгiшпен 2005 жылғы 31 наурыздағы жағдай бойынша әлеуметтiк төлемдер алатын соғысқа қатысқандардың тiзiмдерiн, 2005 жылғы 15 желтоқсанға дейiн - облысқа жаңадан келген соғысқа қатысқандардың тiзiмдерiн бередi.
8. Уәкiлеттi органдар жасалған тiзiмдер негiзiнде екiншi деңгейдегi банкте немесе "Қазпошта" акционерлiк қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есепке алу үшiн ашылған олардың жеке шоттарына қаражат аудару жолымен, соғысқа қатысқандардың әрқайсысына 30000 теңге мөлшерiнде бiржолғы көмек төлеудi 2005 жылғы 30 сәуiрге дейiнгi мерзiмде жүзеге асырады. 2005 жылғы 30 сәуiрден кейiн жаңадан келген, бұрынғы тұрған жерi бойынша бұрын бiржолғы көмек алмаған соғысқа қатысқандарға - 2005 жылғы 20 желтоқсанға дейiн.
9. Бiржолғы көмек төлеуден бас тартудың негiзi көмек алу құқығы туралы алдын ала жалған мәлiметтер беру болып табылады.
3. Бiржолғы көмек төлеудiң уақыттылығы үшiн жауапкершiлiк
10. Бiржолғы көмек төлеу жөнiндегi уәкiлеттi орган төлеудiң дұрыстығы және уақыттылығы үшiн жауапты болады.
11. Бақылау органдары соғысқа қатысқандарға бiржолғы көмек төлеудiң дұрыстығын және уақыттылығын бақылауды жүзеге асырады.

2. Порядок выплаты единовременной помощи участникам войны
7. Районные и городской филиалы Государственного центра по выплате пенсий представляют в уполномоченные органы списки участников войны, получающих социальные выплаты по состоянию на 31 марта 2005 года, до 15 декабря 2005 года - списки вновь прибывших в область участников войны согласно приложению на электронном и бумажном носителе.
8. Уполномоченные органы осуществляют выплату единовременной помощи в размере 30000 тенге каждому участнику войны на основании сформированных списков путем перечисления средств на их лицевые счета, открытые для зачисления пенсий и пособий в банке второго уровня либо акционерном обществе "Казпочта"  в срок до 30 апреля 2005 года. Вновь прибывшим после 30 апреля 2005 года участникам войны, ранее не получившим единовременную помощь по месту прежнего проживания, - до 20 декабря 2005 года.
9. Основанием отказа в выплате единовременного пособия являются предоставление заведомо ложных сведений о праве на получение помощи.
3. Ответственность за своевременность
выплаты единовременной помощи
10. Уполномоченный орган по выплате единовременной помощи несет ответственность за правильность и своевременность  выплаты.
11. Контроль за правильностью и своевременностью выплаты единовременной помощи участникам войны осуществляют контролирующие органы.