2005 жылы балалар мен жасөспiрiмдердiң жазғы демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 27 сәуірдегі N 127 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 6 мамырда N 1581 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"2003-2005 жылдарға арналған балалар мен жасөспiрiмдердiң жазғы демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2003 жылғы 22 сәуiрдегi  N70-ө өкiмiн орындау үшiн және 2005 жылғы жазғы кезеңде балалар мен жасөспiрiмдердiң демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын, олардың творчестволық дамуын ұйымдастыру, кәмелетке толмағандардың құқық бұзушылығы мен қадағалаудан тыс қалуының алдын алу мақсаттарында облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Аудандар мен Петропавл қаласының әкiмi, бiлiм департаментi 2005 жылы балалар мен жасөспiрiмдердiң жазғы демалысын сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн:
қаладан тыс сауықтыру лагерлерi мен еңбек және демалыс лагерлерiнiң материалдық-техникалық базасы 2005 жылдың 31 мамырына дайындалсын, оларда мектеп оқушыларын жалпы және рухани адамгершiлiк жағынан тәрбиелеу, жан-жақты мәдени-бұқаралық, спорттық және сауықтыру жұмыстары үшiн қажеттi жағдайлар туғызылсын;
2005 жылдың 6 маусымына дейiнгi мерзiмде қалалық және аудандық комиссиялар лагерлердi қабылдауды қамтамасыз етсiн;
сауықтыру лагерлерiн, мектептен тыс ұйымдардың лагерлерiн, еңбек және демалыс лагерлерiн қаржыландыру жергiлiктi бюджеттерде көзделген қаражат есебiнен жасалсын;
өңiрдiң ерекшелiктерiн, экономикалық жағдайларын, ата-аналар мен балалардың ұйымдасқан түрде демалыс жөнiндегi сұраныстарын ескере отырып, 2005 жылғы жазғы кезеңдегi балалар мен жасөспiрiмдердiң демалыс, сауықтырылу және еңбекпен қамтылу бағдарламасы әзiрленсiн және бекiтiлсiн;
"Қазақстан Республикасындағы тiлдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының табысты жүзеге асырылу мақсаттарында сауықтыру лагерлерiнде облыс әкiмi грантының иегер мұғалiмдерiн тарта отырып қазақ тiлiн үйрету бойынша жазғы мектептердiң жұмысы ұйымдастырылсын;
бiрiншi кезектi тәртiпте жетiм балалардың, ата-аналарының қамқорлықтарынсыз қалған балалардың, атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар, көпбалалы, толық емес отбасылар балаларының, мүгедек балалардың демалысын, сауықтырылуын қамтамасыз етсiн;
сауықтыру лагерлерi жүйесiн дамытуға жәрдемдесу;
жалпы бiлiм беретiн мектептер жанынан тыс ұйымдарда күндiз болатын лагерлерiн, еңбек және демалыс лагерлерiн және мектеп орманшылығын ұйымдастыру;
балалар мен жасөспiрiмдердiң еңбекпен қамтылуын қамтамасыз ету, олар үшiн жазғы демалыс кезiнде еңбек заңдарына сәйкес, уақытша жұмыс орындарын ұйымдастыру жөнiнде шаралар қабылдау;
балалардың өмiрi мен денсаулығы сақтығын, сондай-ақ балалардың сауықтыру ұйымдарындағы өртке қарсы қауiпсiздiктi қамтамасыз ету.

Об организации летнего отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков в 2005 году
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2005 года N 127. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 мая 2005 года N 1581. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
Во исполнение распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 апреля 2003 года N 70-р "Об организации летнего отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков в летний период на 2003-2005 годы" и в целях создания необходимых условий для организации отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков, их творческого развития, профилактики правонарушений и безнадзорности несовершеннолетних в летний период 2005 года, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам районов и города Петропавловска, департаменту образования обеспечить в 2005 году организацию отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков:
подготовить материально-техническую базу загородных оздоровительных лагерей, лагерей труда и отдыха к 31 мая 2005 года, создать в них условия, необходимые для физического и духовно-нравственного воспитания школьников, разносторонней культурно-массовой, спортивной и оздоровительной работы;
обеспечить прием лагерей городской и районными комиссиями в срок до 6 июня 2005 года;
финансирование оздоровительных лагерей, пришкольных площадок, лагерей при внешкольных организациях, лагерей труда и отдыха производить за счет средств, предусмотренных в местных бюджетах;
разработать и утвердить программу отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков в летний период 2005 года с учетом особенностей регионов, экономических условий, потребностей родителей и детей в организованном отдыхе;
в целях успешной реализации Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан" организовать в оздоровительных лагерях работу летних школ по изучению казахского языка с привлечением учителей - обладателей грантов акима области;
обеспечить в первоочередном порядке организацию отдыха, оздоровления детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи, многодетных, неполных семей, детей-инвалидов;
содействовать развитию сети оздоровительных лагерей;
организовать лагеря с дневным пребыванием при общеобразовательных школах, внешкольных организациях, лагеря труда и отдыха и школьные лесничества;
принять меры по обеспечению занятости детей и подростков, организации для них временных рабочих мест в период летних каникул в соответствии с трудовым законодательством;
обеспечить сохранность жизни и здоровья детей, а также противопожарную безопасность в детских оздоровительных организациях.