2005 жылдың қазан-желтоқсанында облыс аумағындағы Қазақстан Республикасының азаматтарын мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2005 жылғы 27 қыркүйектегі N 230 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 7 қазанда N 1599 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі  N 74 Заңы 19 бабы 3 тармағына сәйкес және "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2005 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылдың 14 сәуірдегі  N 1551 Жарлығы негізінде облыс әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыру күніне дейін 18 жасқа толған, мерзімді әскери қызметке шақырудан босатылуға немесе кейінге қалдыруға құқы жоқ ер азаматтар, сондай-ақ шақыруды кейінге қалдыру құқығынан айырылған азаматтар 2005 жылдың қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарға мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Облыстық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Петропавл қаласы мен аудандар әкіміне:
қорғаныс істері жөніндегі аудандар (қаланың) бөлімдері (басқармасы) арқылы аудан (қала) аумағындағы жедел әскери қызметке шақыруды жүргізуді ұйымдастырсын және қамтамасыз етсін;
аудандық, қалалық шақыру комиссиясының құрамын бекітсін, мыналармен қамтамасыз етсін:
Аудандық (қалалық) шақыру комиссиясының жұмысы үшін қорғаныс істері жөніндегі бөлімдер (басқарма) үй-жаймен;
шақыру комиссиясынан өту және әскерге аттандыру үшін азаматтардың қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерге (басқарма) ұйымдасқан түрде келулері, осы мақсаттар үшін құлақтандыру және әскерге шақырылғандарды іздестіру топтарын бөлуді;
автомобиль көлігімен және қажетті санда техникалық қызметкерлер бөлуді;
көрсетілген іс-шараларды орындауға байланысты шығындарды осы мақсаттарға бөлінген ассигнация шегінде жергілікті бюджет есебінен қаржыландыруды.
4. Денсаулық сақтау департаменті:
Петропавл қаласындағы облыстық жинау пунктіндегі медициналық комиссиясының жұмысын қамтамасыз етсін;
шақырылушыларды медициналық куәлендіру жөніндегі комиссия дәрігер-мамандармен, әсіресе тар саладағы мамандармен жинақтасын;
шақырту комиссиясымен жіберілген азаматтарды медициналық зерттеу үшін емдеу-профилактикалық мекемелерде орындар көздесін.

Об организации призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу на территории области в октябре-декабре 2005 года
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 27 сентября 2005 года N 230. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 октября 2005 года N 1599. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 74 "О воинской обязанности и воинской службе", на основании Указа Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 1551 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в апреле-июне, октябре-декабре 2005 года" акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в октябре-декабре 2005 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполнилось 18 лет, не имеющих право на освобождение или отсрочку от призыва на военную службу, а также граждан, утративших право на отсрочку от призыва.
2. Утвердить состав областной призывной комиссии согласно приложению.
3. Акимам районов и города Петропавловска:
через районные (городской) отделы (управление) по делам обороны организовать и обеспечить проведение призыва граждан на срочную воинскую службу на территории района (города);
утвердить составы районных, городской призывных комиссий, обеспечить:
районные (городской) отделы (управление) по делам обороны помещениями для работы призывных комиссий;
организованную явку граждан в отделы (управление) по делам обороны для прохождения призывной комиссии и отправки в войска, выделить для этих целей группы оповещения и розыска призывников;
автомобильным транспортом и выделить необходимое количество технических работников;
финансирование расходов, связанных с выполнением указанных мероприятий, за счет средств местных бюджетов в пределах ассигнований, выделенных на эти цели.
4. Департаменту здравоохранения:
обеспечить работу медицинской комиссии на областном сборном пункте в городе Петропавловске;
укомплектовать комиссии по медицинскому освидетельствованию призывников врачами-специалистами, в том числе врачами узких специальностей;
предусмотреть места в лечебно-профилактических учреждениях для медицинского обследования граждан, направленных призывными комиссиями.

5. Облыстық ішкі істер департаменті мыналарды қамтамасыз етсін:
ішкі істер Департаменті, Петропавл қалалық басқарма және аудандық ішкі істер бөлімі басшыларының құрамынан лауазымды тұлғалары шақыру комиссиясының құрамына енгізуді;
азаматтарды шақыру кезеңінде қорғаныс істері жөніндегі аудандық, (қалалық) бөлімдермен (басқармамен) байланысты әрекеттер ұйымдастыруды;
әскерге шақырушыларды әскери бөлімдерге аттандыру және жіберу уақытында қоғамдық тәртіптік күзетті;
азаматтардың шақыру пункттеріне келуіне бақылау жүргізуді, шақырудан жасырынып қалуға жол бермеуді.
6. Петропавл қаласының әкімі облыстық жинақтау пунктінде шақырылушыларды азық-түлік және өнеркәсіптік тауарларды сатуды ұйымдастырсын.
7. Мәдениет департаменті шақыру пункттерінде көркем-өнерпаздар ұжымының өнерін және әскери-патриоттық тақырыптарға кинофильмдер көрсетуді ұйымдастырсын.
8. Туризм және спорт басқармасы облыстық жинақтау пунктінде спорттық-бұқаралық іс-шаралар, шақырылушылардың жалпы даярлығына тексеру ұйымдастырсын.
9. Қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.В.Развинге жүктелсін.
Облыс әкімі
Облыс әкімдігінің 2005 жылғы
27 қыркүйектегі N 230 қаулысына
қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының
ҚҰРАМЫ
АМАНГЕЛДИЕВ
Талғат Бекмұратұлы
- комиссия төрағасы, Солтүстік Қазақстан
облысының қорғаныс істері жөніндегі
департаментінің бастығы (келісім бойынша)
ПЕЛИХОВ
Владимир Федорович
- комиссия төрағасының орынбасары,
мобилизациялық дайындық және төтенше
жағдайлар басқармасы бастығының орынбасары
Комиссия мүшелері:
СҰЛТАНОВ
Талғат Дүйсенұлы
- облыстық ішкі істер департаменті
бастығының орынбасары
ЖАРАЯ
Лариса Григорьевна
- Оңтүстік Орал темір жолының бөлімше
ауруханасының дәрігер-терапевті (келісім
бойынша)
КРИВОШЕЕВА
Зоя Ивановна
- облыстық аурухананың медбибісі, комиссия
хатшысы

5. Департаменту внутренних дел области обеспечить:
введение в состав областной, районных (городской) призывных комиссий должностных лиц из числа руководящего состава Департамента внутренних дел, управления города Петропавловска и районных отделов внутренних дел;
организацию взаимодействия с районными (городским) отделами (управлением) по делам обороны в период призыва граждан;
охрану общественного порядка при отправке и убытии призывников в воинские части.
контроль за явкой граждан на призывные пункты, пресечение попыток уклонения от призыва.
6. Акиму города Петропавловска на областном сборном пункте организовать продажу продовольственных и промышленных товаров.
7. Управлению культуры организовать на призывных пунктах выступления коллективов художественной самодеятельности и демонстрацию кинофильмов по военно-патриотической тематике.
8. Управлению физической культуры и спорта организовать на областном сборном пункте проведение спортивно-массовых мероприятий, проверку физической подготовленности призывников.
9. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима области Развина С.В.
Аким области
Приложение
к постановлению акимата области
от 27 сентября 2005 г. N 230
СОСТАВ областной призывной комиссии:
АМАНГЕЛЬДИЕВ
Талгат Бекмуратович
-председатель комиссии, начальник Департамента по делам обороны Северо-Казахстанской области (по согласованию)
ПЕЛИХОВ
Владимир Федорович
- заместитель председателя комиссии, заместитель начальника управления мобилизационной  подготовки и чрезвычайных  ситуаций
Члены комиссии:
СУЛТАНОВ
Талгат Дюсенович
- заместитель начальника областного Департамента  внутренних дел
ЖАРАЯ
Лариса Григорьевна
- врач- терапевт отделенческой больницы Южно-Уральской железной дороги (по согласованию)
КРИВОШЕЕВА
Зоя Ивановна
- секретарь комиссии, медсестра областной больницы