Қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге қолдау көрсететiн азаматтарды ынталандыру жөнiндегi қалалық комиссия туралы Ереженi бекiту туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 29 наурыздағы N 235 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы Әділет басқармасынының 2005 жылғы 29 сәуірде N 13-1-13 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 25 маусымда N 783 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл  қаласы әкімдігінің 2007.06.25 N 783 Қаулысымен
"Азаматтардың қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi N 590-II Заңының 8-бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге қолдау көрсететiн азаматтарды ынталандыру ережелерiн бекiту туралы" 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1243 Қаулысына сәйкес, қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге қолдау көрсететiн азаматтарды ынталандыру мәселелерiн реттеу мақсатымен қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жол кесуге қолдау көрсететiн азаматтарды ынталандыру жөнiндегi қалалық комиссия туралы қоса берiлген Ереже бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмi аппаратының басшысы Б.Қ. Есмановқа жүктелсiн.
Қала әкiмі
Қала әкiмiнiң
2005 жылғы 5 сәуірдегі N 4
қаулысымен бекiтiлген
Қоғамдық тәртiптi сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге қолдау көрсететiн азаматтарды ынталандыру жөнiндегi қалалық комиссия туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге қолдау көрсететiн азаматтарды ынталандыру ережелерін бекiту туралы" 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1243 Қаулысына сәйкес әзірленген және қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын, қылмыстың алдын алуға және жолын кесуге қолдау көрсететін азаматтарды ынталандыруға облыстық бюджеттен бөлінген қаражатты беру мәселелері бойынша Комиссиясының құзырын анықтайды.
2. Комиссиясының мақсаттары және міндеттері
2. Өзіне жүктелген міндеттерді шешу үшін Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) ынталандырудың тәртібін, шарттарын, мерзімдерін бекітеді;
2) облыстық бюджет қаражатынан ынталандыру мөлшерін анықтайды;
3) облыстық бюджет қаражатынан берілетін  ынталандыру мөлшерін ұлғайту жөніндегі мәселені қарайды;

Об утверждении Положения о городской комиссии по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 29 марта 2005 года N 235. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Петропавловска Северо-Казахстанской области 29 апреля 2005 года N 13-1-13. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 25 июня 2007 года N 783
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 25.06.2007 N 783
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 09.07.2004 года N 590-II "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", Постановления Правительства Республики Казахстан от 12.08.2000 года N 1243 "Об утверждении правил поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений" в целях регулирования вопросов поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о городской комиссии по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Исманова Б.К.
Аким города
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата города
N 235 от 29 марта 2005 года
ПОЛОЖЕНИЕ
о городской комиссии по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений.
1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1243 "Об утверждении Правил поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений" и определяет компетенцию Комиссии по вопросам предоставления средств, выделенных из областного бюджета для поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений.
2. Цели и задачи Комиссии
2. Комиссия для решения возложенных на нее задач осуществляет следующие функции:
утверждает порядок, условия, сроки поощрения;
определяет размер поощрения из средств областного бюджета
рассматривает вопрос об увеличении предоставляемого размера поощрения из средств областного бюджета;

3. Мөлшері белгіленген тәртіппен анықталғаннан асатын берілетін сомалар жөнінде Петропавл қ. әкімдігінің қаулылармен әрбір жоба бойынша жеке анықталады.
3. Комиссияның құқықтары
4. Петропавл қаласы Ішкі істер басқармасының азаматтарды ынталандыру үшін берілетін ұсыныстарын қарайды.
5. Облыстық бюджет қаражатынан ынталандыру төлемақысын төлеуге шешім қабылдайды.
4. Комиссия қызметін ұйымдастыру
6. Комиссияны төраға басқарады, ол комиссия қызметіне басшылық етеді, оның жұмысын ұйымдастырады.
7. Комиссияның құрамын Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
8. Комиссияның шешімі қатысып отырған мүшелерінің жалпы санының дауыстарының жай көпшілігімен қабылданады. Дауыс тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші болып табылады. комиссия мүшесі қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда, оның өзінің ерекше пікірін айтуға құқықты бар.
9. Комиссия отырыстары қажет болуына қарай, бірақ, кемінде екі айда бір рет өткізіледі.
10. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді.
5. Комиссияны қайта ұйымдастыру және тарату
11. Комиссияның қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

3. По предоставляемым суммам, размер которых превышает установленного порядка, определяются отдельными Постановлениями Акимата г.Петропавловска по каждому проекту в отдельности.
3. Права Комиссии
4. Рассматривать представления для произведения поощрения граждан Управлением внутренних дел г.Петропавловска;
5. Принимать решения для выплаты поощрения из средств областного бюджета;
4. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссия возглавляется председателем, который руководит деятельностью комиссии, организует ее работу.
7. Состав Комиссии утверждается Постановлением Акимата города Петропавловска;
8. Решение комиссии принимается простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов голос председателя является решающим. В случае не согласия члена комиссии с принятым решением, он вправе изложить свое особое мнение.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в два месяца.
10. Решение Комиссии оформляется протоколом.
5. Реорганизация и ликвидация Комиссии
11. Реорганизация и ликвидация Комиссии осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.