Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтiк көмек беру Ережесiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 23 наурыздағы N 215 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 15 сәуірде N 1578 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 432 Қаулысымен
Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы 2010.04.16 N 432 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" N 148 Заңының 31-бабы 1-тармағындағы 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" N 2247  Заңының 20-бабына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту: Кіріспеге өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.06.14 N 751 Қаулысымен.
1. Қоса берілген азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтiк көмек беру Ережесi бекiтілсін.
2. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне алушылардың жеке шоттарына қаражатта аудару әлеуметтік көмектің тағайындалуы арқылы қамтамасыз етсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл каласы әкімдігінің 2007.06.14 N 751 Қаулысымен.
3. "Петропавл қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне қала бюджетімен бекітіліп бөлінген қаражат шегінде әлеуметтік көмектің қаржыландырылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл каласы әкімдігінің 2007.06.14 N 751 Қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т.Н.Құлжановаға жүктелсін.
Қала әкімі
"Азаматтардың жекелеген санаттарына
санаторлық-курорттық емделуге
арналған Ережесiн әлеуметтiк көмек
беру бекiту туралы Петропавл қаласы"
әкiмдiгiнiң 2005 жылғы 23 наурыздағы
N 215 қаулысымен бекiтiлген
Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтiк көмек беру
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер (бұдан әрi Ереже) азаматтардың жекелеген санаттарына емделуге (бұдан әрi әлеуметтiк көмек) санаторийлер мен пансионаттардағы профилакторилерде санаторлық-курорттық емделуден өту үшiн азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек беру тәртiбiн және жағдайларын айқындайды.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.02.22 N 226 Қаулысымен.

Об утверждении Правил предоставления социальной помощи на санаторно-курортное лечение, отдельным категориям граждан
Постановление Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 23 марта 2005 года N 215. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 апреля 2005 года N 1578. Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2010 года N 432
Утратило силу - постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 16.04.2010 N 432
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148-II, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной война и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года N 2247, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 14.06.2007 N 751
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления социальной помощи на санаторно-курортное лечение, отдельным категориям граждан.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" обеспечить назначение социальной помощи с зачислением средств на лицевые счета получателей.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 14.06.2007 N 751
3. Государственному учреждению "Отдел финансов города Петропавловска" обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований утвержденных бюджетом города.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска от 14.06.2007 N 751
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата города
от 23 марта 2005 года N 215
"Об утверждении правил
предоставления социальной
помощи на санаторно-курортное
лечение отдельным категориям граждан"
ПРАВИЛА
предоставления социальной помощи на санаторно-курортное
лечение отдельным категориям граждан 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления социальной помощи на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан (далее - Правила) определяют порядок и условия предоставления социальной помощи отдельным категориям граждан для прохождения санаторно-курортного лечения (далее социальная помощь) в профилакториях, санаториях и пансионатах.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22.02.2007 N 226.

2. Әлеуметтiк көмек жолдама сатып алуға, жергiлiктi бюджеттiң қаржы есебiнен ақшалай түрiнде көрсетiледi.
2. Әлеуметтiк көмек алу құқығы
3. Әлеуметтiк көмек алуға азаматтардың мынадай санаттарының құқығы бар:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен оларға теңестiрiлген тұлғалар;
2) Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен оларға теңестiрiлген тұлғалар;
3) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген, басқа да тұлғалар.
3. Әлеуметтiк көмек тағайындауға жүгiну
4. Әлеуметтiк көмектi тағайындау үшiн, белгiленген үлгiдегi 1-шi қосымшаға сәйкес өтiнiшiмен, әлеуметтiк көмек алуға құқысы бар азаматтар "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүгiнедi.
5. Өтiнiшпен бiрге мына құжаттарды қоса бередi:
1) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.06.18 N 1017 Қаулысымен.
2) санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы жөнiндегi дәрiгерлiк мекеменiң берген қорытындысы;
3) осы санатқа жататынын растайтын құжаттардың көшiрмелерi;
4) арнайы мемлекеттiк жәрдемақы алушының мәртебесiн растау туралы, зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу жөнiндегi Мемлекеттiк орталықтың қалалық филиалынан алынған анықтама.
5) жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесi.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.06.18 N 1017 Қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтiнiшiнде көрсетiлген мәлiметтердiң толықтығына және шүбәсiздiгiне өтiнiш берушiнiң өзi жауапты.
4. Әлеуметтiк көмек тағайындау тәртiбi
7. Әлеуметтiк көмектi тағайындау "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жанында құрылған комиссия арқылы iске асырылады
8. Комиссия Петропавл қаласы шешiмiмен құрылады.
9. Комиссия әлеуметтiк көмек алуға үмiткерлер арыздарын қарастырады, алушылар iстерiн қалыптастырады және әлеуметтiк көмек тағайындау туралы не болмаса оны тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
Әлеуметтiк көмек тағайындаудан бас тартқан жағдайда комиссия бас тарту себебiн жазбаша дәлелдейдi және арызданушыға құжаттарын қайтарады.
10. Бас тартуға негiздеме болып табылатын мыналар:
Осы Ережелермен айқындалатын, азаматтардың осы санатқа жататынын растайтын, шындыққа жатпайтын мәлiметтер берiлуi және талап етiлген құжаттардың жеткiлiксiздiгi.
11. Әлеуметтiк көмек жылына бiр рет қана, әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар азаматқа, өтiнiшi тiркелген хронологиялық тәртiбiнде тағайындалады.
5. Әлеуметтiк көмектi төлеу тәртiбi
12. Қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi берiлген құжаттар мен қабылданған шешiм негiзiнде әлеуметтiк көмек алуға үмiткерлердiң 3 данадан тiзiмдерiн жасайды, әлеуметтiк ведомосiн қалыптастырады және оларды екiншi деңгейдегi банктерге ұсынады.

2. Социальная помощь оказывается в денежной форме на приобретение путевок, за счет средств местного бюджета.
2. Право на социальную помощь
3. Право на социальную помощь имеют следующие категории граждан:
1) участники Великой Отечественной войны, и лица приравненные к ним;
2) инвалиды Великой Отечественной войны, и лица приравненные к ним;
3) другие категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны.
3. Обращение за назначением социальной помощи
4. Граждане имеющие право на социальную помощь обращаются в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" за назначением социальной помощи с заявлением установленного образца согласно приложению 1.
5. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) исключен постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.16.2008 N 1017.
2) заключение медицинского учреждения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении;
3) копии документов, подтверждающих принадлежность к данной категории;
4) справку из городского филиала Государственного центра по выплате пенсий и пособий о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия;
5) копию удостоверения личности
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.06.2008 N 1017
6. Заявитель несет ответственность за полноту и достоверность сведений указанных в заявлении в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Порядок назначения социальной помощи
7. Назначение социальной помощи производится комиссией созданной при государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" .
8. Комиссия создается решением акима города Петропавловска.
9. Комиссия рассматривает заявления претендентов на получение социальной помощи, формирует дела получателей и принимает решение о назначении социальной помощи, либо в отказе ее назначения.
В случае отказа в назначении социальной помощи комиссия письменно мотивирует причину отказа и возвращает заявителю документы.
10. Основанием для отказа является:
предоставление недостоверных сведений и недостаточность требуемых документов, подтверждающих принадлежность к данной категории граждан определенной настоящими Правилами.
11. Социальная помощь назначается один раз в год на одного гражданина, имеющего право на социальную помощь, в хронологическом порядке регистрации заявления.
5. Порядок выплаты социальной помощи
12. На основании предоставленных документов и принятого решения городской отдел занятости и социальных программ составляет списки претендентов на получение социальной помощи в 3-х экземплярах, формируют ведомости социальной помощи и представляют их в банки второго уровня.

13. Заңнамада белгiленген тәртiппен ақылы қызмет көрсетуге келiсiм жасалған банк, жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiнiң ұсынған ведомостерi негiзiнде алушылар алушылар жеке шоттарына сомаларды кiргізедi.
6. Санаторлық-курорттық емделуге арналған
әлеуметтiк көмектi қаржыландыру
14. Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емделуiне арналған әлеуметтiк көмектi қаржыландырылуы "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек "007-000 функционалдық жiктеу коды бойынша сәйкес қаржылық жылға бекiтiлген қалалық бюджеттiң есебiнен жүзеге асырылады.
Азаматтардың жекелеген санаттарына
санаторлық-курорттық емделуге
әлеуметтiк көмек беру Ережесiне
N 1-қосымша
"Петропавл қаласының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесіне
Санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтiк
көмек беру туралы
ӨТІНІШ
ФАМИЛИЯСЫ___________________________________________________________
АТЫ_________________________________________________________________
ӘКЕСІНІҢ АТЫ________________________________________________________
МЕКЕН-ЖАЙЫ__________________________________________________________
ТЕЛЕФОН НӨМІРІ______________________________________________________
ТӨЛҚҰЖАТ НЕМЕСЕ ЖЕКЕ БАС КУӘЛІГІНІҢ НӨМІРІ__________________________
____________________________________________________________________
БЕРІЛГЕН КҮНІ_________________КІМ БЕРГЕН____________________________
СТН(РНН)____________________________________________________________
___________________________________________________БАНК ФИЛИАЛЫНДАҒЫ
ЖЕКЕ ШОТ НӨМІРІ_____________________________________________________
Маған санаторлық-курорттық емделуге әлеуметтiк көмек беруiңiздi сұраймын.
Берiлген әлеуметтiк көмектi қатаң түрде арналуы бойынша пайдалануға мiндеттенемiн.
ӨТІНІШ БЕРГЕН КҮНІ    ӨТІНІШ БЕРУШІНІҢ ҚОЛЫ
_______________________  _______________________
Өтiнiш берушi берген құжаттардың шүбәсiздiгiн растаймын:
____________________________________________________________________
(аты-жөнi, фамилиясы)                   (қолы)
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2008.06.18 N 1017 Қаулысымен.

13. Банк, с которым в установленном законодательством порядке заключен договор на оказание платных услуг, на основании представленных отделом занятости и социальных программ ведомостей производит зачисление сумм на открытые лицевые счета получателей.
6. Финансирование социальной помощи
14. Финансирование социальной помощи на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан производится по коду функциональной классификации 007-000 "Социальная помощь отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" за счет средств городского бюджета, утвержденных на соответствующий финансовый год
Приложение N 1
к правилам предоставления социальной помощи
на санаторно-курортное лечение отдельным
категориям граждан"
Начальнику
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
г. Петропавловска"
ЗАЯВЛЕНИЕ
о предоставлении социальной помощи
на санаторно-курортное лечение
ФАМИЛИЯ_____________________________________________
ИМЯ ________________________________________________
ОТЧЕСТВО ___________________________________________
ДОМАШНИЙ АДРЕС _____________________________________
ТЕЛЕФОН_________________НОМЕР ПАСПОРТА ИЛИ УДОСТОВЕРЕНИЯ
ЛИЧНОСТИ______________ ДАТА ВЫДАЧИ___________________КЕМ
ВЫДАНО___________________
РНН __________________________________________
НОМЕР ЛИЦЕВОГО СЧЕТА ______________ В ФИЛИАЛ______________ БАНКА.
Прошу предоставить мне социальную помощь на санаторно-курортное
лечение.
Предоставленную социальную помощь обязуюсь использовать строго
по назначению.
ДАТА ПОДАЧИ ЗАЯВЛЕНИЯ ПОДПИСЬ ЗАЯВИТЕЛЯ
________________________ ____________________
Достоверность представленных заявителем документов подтверждаю:
_________________________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Сноска. Приложение 2 исключено постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.06.2008 N 1017