Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына және хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларының отбасыларына коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен қамту үшін және телефон үшін абоненттік төлемдер бөлігінде байланыс қызметіне төлем төлеуден өмірбойы босату тәртібін бекіту туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 135 қаулысы Атырау облыстық әділет Департаментінде 2005 жылғы 11 мамырда N 2421 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011 жылғы 4 қазандағы N 288 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011.10.04 N 288 қаулысымен.
ІІІ шақырылған облыстық мәслихаттың Х сессиясының 2005 жылғы
11 ақпандағы N 198 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы" шешіміне
сәйкес облыс әкімияты қаулы етеді :
1. Қоса беріліп отырған Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына және хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларының отбасыларына коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен қамту үшін және телефон үшін абоненттік төлемдер бөлігінде байланыс қызметіне төлем төлеуден өмірбойы босату Тәртібі бекітілсін" (бұдан әрі - Тәртіп). <*>
Ескерту: қаулының атауы мен қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Атырау облыстық әкімиятының 2007 жылғы 24 қазандағы N 249 қаулысымен .
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші
орынбасары В.В.Супрунға жүктелсін.
Облыс әкімі
А. Мусин
Атырау облыстық мәслихатының шешімі
2005 жылғы 11 ақпан N 198
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары
мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі
қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға
теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік
қорғау туралы" Заңына сәйкес Атырау облыстық мәслихаты Х сессияда
шешім етті:
1. Облыс әкімиятының 2005 жылғы 7 ақпандағы N 49-а "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін
әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы" қаулысымен
қарауға енгізілген 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі
қосымша шаралар бекітілсін.
2. Облыс әкімияты Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне қосымша әлеуметтік көмек төлеу тетігін анықтасын.
Облыстық мәслихат Х
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Облыс әкімиятының

Об утверждении Порядка пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане
Постановление акимата Атырауской области от 5 апреля 2005 года N 135. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 11 мая 2005 года N 2421. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 4 октября 2011 года N 288.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 4.10.2011 N 288.
Сноска: Заголовок изложен в новой редакции - постановлением акимата Атырауской области, 2007.10.24 N 249.
В соответствии с решением X сессии III созыва областного маслихата от 11 февраля 2005 года N 198-III "О мерах по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны" акимат Атырауской области постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Порядок пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане (далее - Порядок).
Сноска: п.1 изложен в новой редакции - постановлением акимата Атырауской области, 2007.10.24 N 249.
2. Контроль за исполнением данного постановления взложить на Супруна В.В.- первого заместителя акима области.
Аким области
А. Мусин
Решение Атырауского областного маслихата
N 198 от 11 февраля 2005 года
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года 2247 "О льготах и социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" Атырауский областной маслихат на Х сессии решил:
1. Утвердить меры по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов внесенные на рассмотрение постановлением акимата области от 7 февраля 2005 года N 49-а "О дополнительных мерах по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов".
2. Акимату области определить механизмы выплаты дополнительной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
Председатель Х сессии областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Утвержден
постановлением акимата области

2005 жылғы 5 сәуірдегі N 135
қаулысымен бекітілген
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне,
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына және хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларының отбасыларына коммуналдық қызметтер
(жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен
қамту үшін және телефон үшін абоненттік төлемдер
бөлігінде байланыс қызметіне төлем төлеуден
өмірбойы босату тәртібін бекіту туралы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің
жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының қатысушыларына және
хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының
қатысушыларының отбасыларына коммуналдық қызметтер (жылу, су және
газбен қамту), электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің
телефон үшін абоненттік төлемдер бөлігінде төлем төлеуден өмірбойы
босату мақсатында әзірленді.<*>
Ескерту: 1 тармақ жаңа редакцияда - Атырау облыстық әкімиятының 2007 жылғы 24 қазандағы N 249 қаулысымен .
2. Төлемақыдан өмірбойы босату,
қаржыландыру және төлеу тәртібі
2. 2007 жылдың 1 қазанынан бастап Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза тапқан
жауынгерлердің жесірлеріне, Ауғанстандағы ұрыс қимылдарының
қатысушыларына және хабар-ошарсыз кеткен Ауғанстандағы ұрыс
қимылдарының қатысушыларының отбасыларына пайдаланудағы тұрғын үй
көлеміне қарамастан өмір бойғы жеңілдіктер ай сайын 3158 теңге
сомасында төленеді. <*>
Ескерту: 2 тараудың 2 тармағы жаңа редакцияда - Атырау облыстық әкімиятының 2007 жылғы 24 қазандағы N 249 қаулысымен .
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерін коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту),
электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің телефон үшін
абоненттік төлемдер тарифтері өзгерген жағдайда көрсетілген
жеңілдіктер нақтылануы мүмкін.
3. Алушылар Атырау қаласы мен аудандардың жергілікті жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына (бұдан әрі -
жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары)
өздерінің мекен-жайын, салық төлеушіні тіркеу нөмірін (СТН),
жеңілдік алуға құқығын растайтын құжаттың көшірмесі, жеке
басын растайтын куәліктерінің берілген күндері мен нөмірлерін
көрсетіп арыз береді. <*>
Ескерту: мәтіні толықтырылды - Атырау облыстық әкімиятының 2007 жылғы 24 қазандағы N 249 қаулысымен.
4. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
органдары жеңілдіктердің жылдық сомасының ай сайынғы үлестірімін
жасақтайды және Атырау қалалық және аудандық жергілікті қаржы
органдарына (бұдан әрі - жергілікті қаржы органдары) жолдайды.

от 5 апреля 2005 года N 135
Порядок
Об утверждении Порядка пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны,
вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников
боевых действий в Афганистане
Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в целях пожизненного освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войну военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане, проживающих на территории Атырауской области.
Сноска. Пункт.1 в редакции постановления акимата Атырауской области, 2007.10.24 N 249.
2. Порядок пожизненного освобождения от уплаты,
финансирования и выплаты
2. Независимо от размера занимаемой жилой площади участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вдовам погибших в Великую Отечественную войн военнослужащих, участникам боевых действий в Афганистане и семьям военнослужащих, пропавших без вести участников боевых действий в Афганистане начиная с 1 октября 2007 года ежемесячно будут выплачены пожизненные льготы в сумме 3158 тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата Атырауской области, 2007.10.24 N 249.
При изменении тарифов за коммунальные услуги (тепло-,водо- и газоснабжение), электроанабжение и услуги связи в части абонентской платы за телефон участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов указанные льготы могут уточняться.
3. Получатели с заявлением обращаются в местные органы занятости и социальных программ города Атырау и районов (далее - местные органы занятости и социальных программ) с указанием в них адреса, регистрационного номера налогоплательщика (РНН), копия документа, подтверждающее право на получение льгот.
Сноска. Решение дополнено постановлением акимата Атырауской области, 2007.10.24 N 249.
4. Местные органы занятости и социальных программ составляют помесячное распределение годовой суммы льгот и направляют в местные финансовые органы города Атырау и районов (далее - местные финансовые органы).

5. Жергілікті қаржы органдары ағымдағы айдың 10-ыншы
жұлдызына дейін жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар органдарының ай сайынғы үлестірімдері негізінде
жеңілдіктер төлеуге рұқсат береді.
6. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
органдары ағымдағы шоттарына қаржы түскеннен кейін оларды,
сондай-ақ агенттік келісімге сәйкес комиссиялық сыйақыларды екінші
деңгейдегі банктердің есеп шоттарына аударады және жеңілдіктер
алушылардың тізімдерін тапсырады.
7. Екінші деңгейдегі банктер жеңілдіктерді жергілікті
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан түскен
алушылардың тізімдері негізінде төлейді.
3. Есеп жүргізу және есеп беру тәртібі
8. Жеңілдіктер төлеу бойынша есеп жүргізу, есеп беру
жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына
жүктеледі.
9. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
органдары есепті айдан кейінгі айдың 5-інші жұлдызына дейін екінші
деңгейдегі банктермен көрсетілген қызметтердің түрлері бойынша
төленген қаржыларға салыстыру актілерін жасайды.
10. Жергілікті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
органдары белгіленген нысанда және тәртіпте ай сайын Атырау облысы
Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар
департаментіне есеп ұсынады.
11. Жеңілдіктерді төлеуге бөлінген қаржының мақсатты жұмсалуын бақылауды Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген уәкілетті органдар жүзеге асырады.
12. Заңсыз төленген жеңілдіктер сомалары заңнамада белгіленген тәртіпте қалпына келтіруге жатады.

5. Местные финансовые органы до 10 числа текущего месяца на основании помесячных распределений годовых сумм местных органов занятости и социальных программ выдают разрешения на выплату льгот.
6. Местные органы занятости и социальных программ после поступления средств на текущий счет перечисляют необходимые суммы средств на выплату льгот, а также комиссионых вознаграждений в соответствии с агентским соглашением на счета банков второго уровня и представляют списки получателей.
7. Выплата льгот производится банками второго уровня на основании списков получателей, поступивших из местных органов занятости и социальных программ.
3. Порядок ведения учета и отчетности
8. Ведение учета, отчетности по выплате льгот возлагается на местные органы занятости и социальных программ.
9. Местные органы занятости и социальных программ ежемесячно до 5 числа следующего за отчетным месяцев составляют акты сверки с банками второго уровня на выплаченные средства по видам оказанных услуг.
10. Местные органы занятости и социальных программ ежемесячно в установленной форме и порядке представляют отчет в департамент координации занятости и социальных программ Атырауской области.
11. Контроль за целевым использованием выделенных средств на выплату льгот осуществляется уполномоченными органами, определенными законодательством Республики Казахстан.
12. Незаконно выплаченная сумма льгот подлежит восстановлению в установленном законодательством порядке.